תמנע בקצב

 

פארק תמנע מעיר את המדבר ביומיים של סדנאות קצב ותנועה בחול המועד סוכות. מתחם קפוארה, כיתות אמן, פעילות אתגרית, מסלולי אופניים, מתחמי פעילות ומופעים לילדים, מעגל מתופפים ענק ומסיבת קצב אנרגטית. בלילה, להקת טררם עם מופע בכורה, קרולינה ואמני פרקשן 15-14 באוקטובר

 

"תמנע live" פסטיבל קמפינג בקצב יתקיים בתאריכים 15-14 באוקטובר בהפקת פארק תמנע וקק"ל. בלב מדבר מול נופי בראשית נדירים, בין עמודי שלמה האדירים ולצד אגם פסטורל תתקיים פעילות שהיא חוויה לכל גיל. שילוב שרק אתר מיוחד מסוג זה יכול להעניק. מצד אחד שקט, שלווה וים של כוכבים לצד אגם פסטורלי ומצד שני אירוע של קצב סוחף עם קבוצת טררם למרגלות עמודי שלמה כשכל הפעילויות כלולות במחיר הלינה באתר.

 

סדנאות הפסטיבל עם אמני להקת טררם   צילום: חגית גל

 

 

במדינת המקצבים

משתתפי "תמנע live" יחוו יומיים של סדנאות קצב ותנועה, מתחם קפוארה, כיתות אמן, מסלולי אופניים, מתחמי פעילות ומופעים לילדים, מסיבת קצב ומעגל מתופפים ענק. במהלך היום תתקיים פעילות אתגרית של תמנע אקשן ברוח תקופת מצרים העתיקה. הטלת כידונים מכרכרות פרעונים, טיפוס על גבי הירוגליפיים, פאזלים עתיקים, קליעה בחניתות, סדנאות וסיורים באתר. בכל אחד מהאתרים החשובים של הפארק יחכו למבקרים אמן תיפוף ומדריך שינחה אותם על מסלולי הטיול הסמוכים.

 

מופעי תיפוף וסדנאות הקשה לילדים   צילום: חגית גל

 

החל מהשעה 16:00 באווירת השקיעה וזריחת הירח מעל הפארק יחלו הפעילויות והמופעים לכל המשפחה. הילדים יוכלו ליהנות ממופעי קצב מושקעים וחווייתיים: "מדינת המקצבים" – מופע קצב קומי לילדים המבוסס על סדרת טלוויזיה בערוץ הופ, ומופע  "סטא-ג-דיש" קצבי ואנרגטי של להקת טררם לכל המשפחה. מומלץ להצטייד בתוף מהבית או כל כלי הקשה אחר. המבוגרים יוכלו להשתתף בכיתות אמן עם אמן התיפוף "ג'וקא גרופ" ועם היוצר והמנהל האמנותי של קבוצת טררם, דורון רפאלי.

 

בכורה לטררם במדבר

״מופע בכורה במדבר, ערב פותח בפסטיבל״ מבית היוצר של דורון רפאלי ואמני טררם.  קונצרט של נגנים, זמרים ורקדנים, המייצרים ביחד חגיגה בימתית סוחפת. רפאלי מציג את המקצבים והצלילים שספג מעיר הולדתו, ירושלים, ואת הניגודים בין מסורתי למודרני, כשכל השילובים מתמזגים לכדי מוזיקה ישראלית חדשה ומרגשת. על הבמה, אנסמבל של כלי נגינה מסורתיים לצד כלים תעשייתיים שעוצבו במיוחד עבור המופע וביניהם: צינורות רוח, קירות תיפוף, מולטי שלישון, צינופון וכלים נוספים. בסיום המופע ממשיכים עם ג'ם  סשן קצבי אל תוך הלילה.

 

מופע סטא-גא-דיש! לכל המשפחה  צילום: יח"צ

 

 

בגרוב של קרולינה

הערב השני יוקדש לזמרת והיוצרת קרולינה ולהקתה. הם יופיעו עם מיטב להיטיה של הזמרת ביניהם: "אל תאחר", "אף אחד לא בא לי", "מול הים", "הבלדה על אביר החופש ובת גלים", "צר לי צ'רלי", וכן So Far  שכתבה לבנות נחמה. קרולינה נוטפת גרוב, מצוידת בקול עוצמתי ונוכחות בימתית כובשת, תופיע למרגלות עמודי שלמה המוארים בלילה בתאורה מיוחדת שהופכת לתפאורה מעולם אחר. לאחר המופע מסיבת קצב עם די ג'יי שלומי מלכה ואמני פרקאשן בקצב סוער.

  קרולינה במופע למרגלות עמודי שלמה  צילום: יח"צ

 

חווית השהייה בפארק תמנע מתעצמת כשמשלבים לינה קמפינג תחת שמים זרועי כוכבים באוויר המדברי הצח ולצלילי השקט האין סופי. באתר מוצעים שלושה סוגי לינה, קמפינג לבנייה עצמית של אוהלים, אתר הכפר ומתחם וילה קאמפ של אוהלים משודרגים. חבילות לינה משפחתיות במכירה מוקדמת כוללות: 3 ימים של קמפינג (2 לילות), השתתפות בכל המופעים, סדנאות ופעילויות הפסטיבל: 1580 ל- 4 נפשות. כל בן אדם נוסף בתוספת של 200 שקל. להזמנות  1-800-225007

 

  סדנאות קפוארה של מדריכי המרכז הישראלי לקפורה באילת  צילום: יח"צ

 

אוהל בסטייל

כשמתבוננים בפטנט החדש קשה שלא להתפעל מהחשיבה הנכונה וההתאמה לצרכי השטח. ה"וילה קאמפ" כוללת שני חדרי שינה ומבואה בחלל רחב שמתאים ל-4 נפשות ומאפשר תנועה ופרטיות. השינה על משטח מוגבה במיטות נוחות משלבת את חווית השטח עם סטנדרטים של נוחות ביתית ותאורה פנימית. חלונות גדולים פתוחים אל הנוף ומכניסים את הטבע לתוך הווילה ובלילה את אורות הכוכבים והתאורה המיוחדת של הפארק. היחידות ממוקמות במתחם מיוחד על שפת אגם תמנע בצמוד למתקני מקלחות חמות ושירותים משודרגים. המקום מספק גם מקרר ומתקן לשטיפת כלים.

 

 

"וילה קאמפ"    צילום: ארן דולב

 

בוקר של אקשן

בנוסף לתמנע אקשן מתקיימות בפארק פעילויות מרתקות לכל המשפחה: מיצג ממלכת הנחושת שמוקרן במרכז המבקרים ולוקח את הצופים למסע בזמן אל תקופת ממלכת הנחושת המצרית. מסלולי אופניים שהוכשרו על ידי קק"ל לאורך 14.2 קילומטרים בנופי בקעת תמנע עם מסלולי בדרגות קושי שונות ממסלולים עממיים לכל המשפחה עד סינגלים אתגרים.

 

 כיתת אומן עם דורון רפאלי לאורחי הפסטיבל    צילום: יוסי צבקר

 

באגם תמנע ניתן לשוט בסירת פדלים פרעונית ולצד האגם למלא בקבוקי זכוכית בחול צבעוני. ביקור באוהל מועד שהוא שחזור מדויק של המשכן. חלק מהפעילויות כרוכות בתשלום נוסף. לצד האגם ממוקם ח'אן מדברי שמוגשות בו ארוחות חלביות ויהיו דוכני אוכל עם טורטיות, פיצות, סלטי בריאות, בר בירות ויינות. ארוחות בוקר בח'אן מוגשות במחיר 25 שקל לאדם, ארוחת ערב 200 שקל למשפחה בת 4 נפשות. שכירת אופניים 20 שקל לשעת רכיבה.

 

לרכישת כרטיסים ולפרטים נוספים אודות הפסטיבל, ניתן להתקשר למספר: 08-6316756, 1-800-225-007

או דרך אתר הפסטיבל: http://www.parktimna.co.il/event/

 

לינת שטח עצמית לצד אגם תמנע   צילום: חגית גל

 

המכרה הקדום ביותר בעולם

פארק תמנע הוא המקום הראשון בעולם בו כרו נחושת וברחבי הפארק ניתן למצוא אלפי פירים של כריית נחושת ושרידים של תנורי התכה מתקופת האימפריה המצרית הקדומה. הנחושת הייתה המתכת הראשונה שנעשה בה שימוש ליצירת כלי עבודה, כלי נשק, כלי בית, כלי יוקרה ופולחן. בתמנע נתגלו שרידים ועדויות להתפתחות הכרייה וההפקה בשלבים שונים לאורך התקופות.

כריית הנחושת בתמנע החלה לפני למעלה מ-6,000 שנים משלהי האלף החמישי לפני הספירה. באתר נחשף המכרה הקדום ביותר בעולם והוא מתוארך לתקופה שבה האדם רכש לראשונה את הידע בהפקת נחושת. זהו המקום בו החלה המהפכה הטכנולוגית בתולדות האנושות לשימוש במתכת לצרכים יומיומיים. האתרים בפארק תמנע נחפרו ונחשפו ב- 50 השנים האחרונות על ידי משלחת הערבה בראשותו של פרופסור בנו רוטנברג.

משחקי אורות על עמודי שלמה

בפארק תמנע הותקנה תאורת לילה שמופעלת באירועים מיוחדים, בחגים ובימי שלישי ביולי ובאוגוסט. בסיור לילי אל עמודי שלמה מתגלים המצוקים האדירים כשהם צבועים באור לבן וצהוב ולצדם סלעים חשוכים שעליהם מוקרנים סמלים ודמויות מהתקופה המצרית. לשיטה קוראים "גובו" והיא מעין שבלונה המורכבת על זרקור התאורה ומקרינה את הדמויות על גבי ההרים החשוכים. כך נראים בגודל עצום שיירות גמלים וחמורים, ציור קיר של האלה חתח'ור, סצנת ציד והדמיית ציורי הקיר שהתגלו באתר. ציורי הקיר המקוריים חקוקים בתוך נקיק קטן וחבוי בסמוך לעמודי שלמה ובהם מופיעים מרכבות, בעלי חיים ודמויות מהעולם המצרי הקדום. אגם נחושתן אף הוא מואר בזרקורים שצובעים את המים בגווני זהב. על הצוקים הנישאים מוקרנות דמויות מהעולם הקדום. להשלמת התמונה מתעוררים אל יום חדש של זריחה מדברית

 

 פרטים נוספים: אתר פארק תמנע http://www.parktimna.co.il/ טל. 08-6316756