"הכל נשאר במשפחה" - פסטיבל מוזות בשוהם 2016

 

פסטיבל מוזות בשוהם מתקיים זו השנה ה-16 בגן החבל בחול המועד סוכות 20-19 באוקטובר  2016. הפסטיבל יעמוד בסימן משפחתי-יצירתי "הכל נשאר במשפחה". על הבמות יופיעו נציגים ממשפחות הזמר המוכרות והמצליחות ביותר בארץ. משפחות בנאי, גפן, כהן, כספי והיימן ישתתפו במהלך הפסטיבל, חלקם במופעים ידועים והאחרים בבכורות עם שירים שהפכו לחלק בלתי נפרד מהפסקול הישראלי. כל המופעים פתוחים לקהל ללא תשלום.

 

משפחות הזמר הישראליות    צילום: אילן בשור

 

גברי בנאי ושני בניו, אורי ובועז, יופיעו לראשונה במופע חדש. מתי כספי יארח את בתו, סויאן, בהופעה משיריו הקלאסיים. אביב גפן יארח את אביו – יהונתן גפן. האחים יזהר, ורדינה וחופני כהן בהופעה משותפת ויארחו את דור ההמשך – קשת בן זאב. סי היימן תארח את בנה, תומר עפרון, במופע מיוחד עם שיריו של אביה שנפטר לאחרונה – נחצ'ה היימן. בבמה המרכזית יופיע אריאל זילבר עם שירים שכתבה אמו ברכה צפירה בשילוב שיריו הידועים. בסיום הערב תעלה להקת מרסדס בנד עם כל הלהיטים הגדולים. בנוסף יופיעו חנן יובל, דורית ראובני ואורי הרפז, הופה היי, אמנים מקומיים, ויערכו מופעים ופעילויות מיוחדות לילדים. מופע הפתיחה (בתשלום) יערך ב-18 באוקטובר במרכז הספורט בשוהם בהשתתפות האחים אסנר, רבקה זהר ולירון לב במופע "הכל מוסיקה טובה".

 

הצגות לילדים     צילום: רועי ברפרמן

 

 

ערב פתיחה חגיגי עם האחים אסנר, רבקה זהר ולירון לב

מופע מיוחד יפתח את "פסטיבל המוזות" עם האחים אסנר "הכל מוסיקה טובה". הם יארחו את הזמרת רבקה זהר ששיריה הלירים וקולה החם מלווים את הציבור הישראלי שנים רבות. השילוב בינה ובין לירון לב מחבר ומגשר על פער הדורות ביצירה משותפת וייחודית בעולם המוזיקה הישראלית. המופע יתקיים במועדון הספורט שוהם, ביום שלישי, 18 באוקטובר בשעה 20:30. כרטיסים בתשלום 80-65 שקל, טלפון להזמנות 03-9724700

 

מתי כספי מארח את בתו, סויאן ואביב גפן והתעויוט מארחים את יהונתן גפן

בערב הראשון של הפסטיבל יופיע על הבמה המרכזית מתי כספי, עם רפרטואר הקלאסיקות שלו מכל הזמנים. הוא ישלב סגנונות מוזיקליים שונים, קטעי קישור הומוריסטיים וקטעים אינסטרומנטליים מיוחדים ויארח את בתו, סויאן בת ה-24, שיחד הקליטו מספר שירים בשנים האחרונות. אחריהם יעלה הזמר והיוצר אביב גפן, מכוכבי הרוק הידועים בארץ, יחד עם להקתו הקבועה "התעויוט" ויארח את אביו יהונתן גפן, שאחראי על להיטים ישראלים גדולים. ( רביעי, 19 באוקטובר, מתי כספי וסויאן 20:30, אביב ויונתן גפן 20:00, ללא תשלום)

 

אביב גפן מארח את יונתן גפן    צילום: שלומי פינטו

 

 

"איש השירים" - סי היימן ובנה, תומר עפרון, מוקירים את נחצ'ה היימן

על במת הזמר העברי, סי היימן תעלה מופע מיוחד הפוסע בשיר ובסיפור דרך שיריו המפורסמים של אביה המלחין, חתן פרס ישראל, נחצ'ה (נחום) היימן, שהלך לעולמו בחודש אוגוסט השנה. מספר חודשים לפני הפסטיבל עוד הייתה תקווה שנחצ'ה יגיע בעצמו ויעלה לבמה יחד עם בתו, אך לאחר לכתו הוחלט להקדיש את המופע לשירים  שהלחין במהלך השנים. היימן תארח על הבמה את בנה ונכדו של נחצ'ה – תומר עפרון. (רביעי, 19 באוקטובר, 18:00, ללא תשלום)

 

"בנאים של אהבה" - גברי, אורי ובועז בנאי מופעים לראשונה במופע חדש

החגיגה המשפחתית תמשך בערב השני עם המשפחה המוכרת והענפה ביותר בתרבות הישראלית – משפחת בנאי. האחים אורי ובועז בנאי חוברים  לראשונה לערב אקוסטי, שכולו שירי אהבה, ויארחו את אביהם, חבר הגשש החיוור וחתן פרס ישראל, גברי בנאי. לצד שיריהם המוכרים והאהובים, יהיו גם ביצועים מחודשים לשירי האהבה הנוסטלגיים של התרנגולים, הגשש החיוור, גשר הירקון, יוסי בנאי ומשיריהם של מאיר בנאי, אהוד בנאי ואביתר בנאי ולקט מתוך שירי החיפושיות. (חמישי, 20 באוקטובר, 19:20, ללא תשלום)

 

יזהר, ורדינה וחופני כהן מארחים את דור ההמשך, ואולי גם נציגה מדור המייסדים

על במת הזמר העברי, יופיעו יזהר, ורדינה וחופני כהן, המכונים משפחת "סולימן הגדול". האחים יארחו גם את דור ההמשך, קשת בן זאב, בנה של ורדינה ויתכן שגם אם המשפחה, שרה כהן, תצטרף לצאצאים על הבמה. (חמישי, 20 באוקטובר, 18:00, ללא תשלום)

 

אריאל זילבר שר משיריה של אמו ואחריו מרסדס בנד

על הבמה המרכזית בערב השני יופיע אריאל זילבר במופע חדש, הכולל שירים שכתבה אמו, ברכה צפירה ז"ל, לצד שירים מאלבומו האחרון ואינספור הלהיטים שהוציא במהלך השנים. את הפסטיבל תחתום להקת מרסדס בנד, במופע מחשמל ומקפיץ, עם כל הלהיטים הגדולים. (חמישי, 20 באוקטובר, אריאל זילבר 20:30, מרסדס בנד 22:00, ללא תשלום)

 

אריאל זילבר      צילום: אילן בשור

 

 

"שלושתנו" עכשיו ביחד

ב"במת זמר עברי"  יופיעו שלושה זמרים שהפכו מעין משפחה במהלך השנים וההופעות המשותפות. חנן יובל, דורית ראובני ואורי הרפז עם המופע המצליח שלהם "שלושתנו" עכשיו ביחד, המורכב ממבחר שיריהם, שהפכו לנכסי צאן ברזל. (רביעי, 19 באוקטובר, 19:20, ללא תשלום)

 

 המופע "שלושתנו"   צילום: איתי ספיבק

הופה, שיר וצחוק לקטנים

על הבמה המקומית יופיעו אהרון פררה ואבי דור, שניים מכוכבי תכנית הילדים המיתולוגית "הופה היי" במופע שכל ילד, או מי שאי פעם היה ילד, כבר מכיר "הופה שיר וצחוק" עם שירי הקטנים של פעם, לגדולים של היום. (רביעי, 19 באוקטובר, 18:00, ללא תשלום)

 

במהלך שני ימי הפסטיבל יתקיימו סוכות פעילות ויצירה, ג'ימבורי לילדים, משחקי שולחן ומסך לנוער והופעות של להקות מקומיות, מספרי סיפורים ומופעי חוצות לילדים. על הבמה המקומית יופיעו אמנים מקומיים עם made in shoham ב-19:15. למחרת, 20 באוקטובר המופע "חזרה לילדות" ב-18:00 ואחריו אמנים מקומיים.

 

פסטיבל מוזות בשוהם, גן החבל, שוהם, ימים שלישי ורביעי, חול המועד סוכות, 20-19 באוקטובר 2016, הכניסה ללא תשלום. מופע הפתיחה, שלישי, 18 באוקטובר, 20:30, במרכז הספורט שוהם, 65 שקל במכירה מוקדמת ו-80 שקל ביום המופע.

לפרטים: 03-9723001, www.hamesh.co.il,  לתוכנית המלאה