אי אם ג'רוסלם

 

מיצג המולטימדיה "אני ירושלים" ממוקם במדרחוב ממילא ונועד להעביר מסר של אחדות בקרב כל מי שחי, גר או מבקר בעיר. כל העדות, הדתות, התיירים והמקומיים הופכים את ירושלים למה שהיא. הכניסה למתחם מעוצבת כמו כניסה לחללית אבל במקום לצאת במסע אל העתיד המבקר חוזר אל עברה של העיר העתיקה והקדושה לכל הדתות ומשם אל ההווה הצבעוני והמודרני של העיר החדשה.

 

 

מאחוריו, מצדדיו ומעליו

המיצג הוא מחווה לציון יום ירושלים ה-49 ביוזמת  קבוצת משקיעים בראשות קבוצת אורפאן. שימוש בטכנולוגיה מתקדמת על מסך ענק עם אפקטים של תלת מימד. משך ההקרנה כ-25 בשילוב אפקטים מיוחדים. הקהל יושב על במה שנעה על גבי שישה צירים ומתבונן על מסכים שנמצאים מולו, מעליו ומצדדיו. 250 מטרים של מסכי לד היקפיים, מערכות שמע ותאורה, מסכים שנעים קדימה ואחורה, ניחוחות ריח ומשבי רוח שמתקשרים לנושאים המוקרנים.  החלל הוא אלסטי-קינטי ומשנה את ממדיו וצורתו במהלך המופע.

  

מאז ועד היום 

השחקן יפתח מלווה את הצופים במסע אל נבכי ירושלים ולהקת המחול של עדו תדמור משלבת קטעי מחול במהלך ההקרנה. סיפורה של ירושלים מתחיל בהיסטוריה העתיקה והמרשימה של העיר, מימי תפארתה בימי בהם עמד בית המקדש על הר הבית ועד החורבן והגלות.

 

 

ההיסטוריה נשזרת בתמונות מתקופת שלטון הטורקים והמנדט הבריטי, הימים בהם היהודים חזרו לגור בעיר העתיקה עד מלחמת העצמאות. לאחר מכן החזרה לסמטאות בעקבות מלחמת ששת הימים והעיר שחוברה לה יחדיו. התיאורים קצרים מאוד ומתאימים גם לצעירים ולתיירים לקבלת רקע כללי על ירושלים. המעבר לעידן המודרני לוקח את הצופים למסע בין תחנות הרכבת הקלה, משכונת נחלאות, דרך גן סאקר ועד שוק מחנה יהודה הססגוני.

 

שעות פתיחה: ראשון – חמישי מהשעה 22:00-09:00, שישי מהשעה 09:00 – 15:00, מוצאי שבת : משעה אחרי צאת שבת עד 23:00

שפות : טקסט פותח באנגלית ועברית, במהלך המופע טקסטים כתובים באנגלית, עברית וערבית וקטעי קריינות בעברית ואנגלית עם כתוביות בהתאם.

מחירי כרטיסים: 45 שקל למבוגר, 35 שקל ילד/סטודנט/חייל/גמלאי, 20% הנחה למחזיקי כרטיס ירושלמי, מתחם ממילא ירושלים טל. 02-5835580

לפרטים והזמנת כרטיסים:www.iamjerusalem.co.il