בובות מהסרטים - הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון ולסרטי בובות בחולון

 

הפסטיבל הבינלאומי לתאטרון ולסרטי בובות בחולון מתקיים מדי שנה במשך 5 ימים ומציע חוויה תאטרלית לכל המשפחה בעשרות מופעים, הצגות, סרטים, תערוכות, סדנאות, סיורים תאטרליים וחגיגה אמנותית. (יש להתעדכן באתר פרטי הפסטיבל)

 

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון ולסרטי בובות מתקיים במרכז לתיאטרון בובות חולון בחול המועד סוכות. הוא מארח עשרות בובנאים מובילים מהארץ, סרטים בינלאומיים ועשרות פעילויות למבוגרים ולילדים המשלבות מופעים וטכניקות שונות של הפעלת בובות. בפסטיבל יתקיימו מופעים ייחודיים, עשרות הצגות, תערוכות במוזיאון לאמנות תיאטרון הבובות, מופעי חוצות וסדנאות הפעלה לציבור הרחב. הפסטיבל יציע בנוסף גם מגוון פעילויות לכל המשפחה הפתוחות לקהל הרחב ללא תשלום ובמשך ימי הפסטיבל יהיה המוזיאון לתיאטרון בובות פתוח חינם לציבור. חוויה תיאטרלית לכל המשפחה עם סיורים תיאטרליים וחגיגה אמנותית.      

 

"ביאליק ואני" (צילום: יוסי טל טייב)

 

 

בין ההצגות וההפעלות השונות ניתן למצוא את "מעט מאד מעיל", הצגה חדשה לילדים בבימוייה של אלית ובר. "S.O.S", מופע חוצות על משפחה הנשאבת לתוך תכנית ריאליטי. "להתראות באנטארטיקה", הצגה חדשה בהשראת ספרה של נורית זרחי. "אלמלא", המבוססת על ספרה של ניצולת השואה חווה ניסימוב.  "קומדיה במסכה", הצגת מסכות בה יש שיתוף פעולה עם הקהל והפעלה במהלך ההצגה. "התצפיתנית", סרטה של נועה גוסקוב, על חיילת בין עולם של דמיון ומציאות.

טעימות מהפסטיבל

ביאליק ואני: שירה חוזרת לבית ילדותה ומוצאת בעליית הגג חפצים מן העבר. היא נזכרת כיצד אימה שרה לה את שיריו של ביאליק וסיפרה לה את הסיפור על התרנגולים והשועל. היא שרה ומספרת את הסיפור, בעזרת החפצים שמצאה.

 

"הדרקון פיץ" (צילום: גבריאל בוס)

 

הדרקון פיץ: תיאטרון צלליות צבעוני. דרקון פחדן יוצא למסע נועז ומרגש, להשיב לעצמו את האש. הצגה על פחד, עלאומץ ועל האש שבוערת לכולנו בפופיק.

 

הצגה דוברת רוסית: המשאלות של ג'ני: עיבוד לסיפור מאת הסופר הרוסי ולנטין קטאיב. הרפתקאותיה של הילדה ג'ני שמקבלת פרח קסום שעלי הכותרת שלו מגשימים משאלות. מגיל 3 ומעלה.

 

"הדייג ודג הזהב" (צילום: עדי מן) 

 

 

אלמלא
מופע ויזואלי של שחקנית, בובות, אנימציה וקולה המוקלט של הסופרת ניצולת השואה חווה ניסימוב, המספרת את זכרונות ילדותה.
מסע בנבכי התודעה ורסיסי זכרונות של  ילדה שכתינוקת ניצלה מפצצה כשהופגז גטו וארשה, דרך החיים הקשים בגטו, אובדן משפחתה והמעבר ממקום מסתור אחד למשנהו. על פרידה מאימא בגיל 3 ועל שנים של הסתתרות מאחורי ארון בכפר, בודדה ומצפה לאימה שתשוב.  

 

"אלמלא" (צילום: אלון פאיט)

 

תערוכות וסדנאות

בפסטיבל יתקיימו מופעים ייחודיים וביניהם הפקות מקור לילדים ולמבוגרים בבכורה עולמית, עשרות הצגות, תערוכות במוזיאון לאמנות תיאטרון הבובות, מופעי חוצות,  סדנאות הפעלה לציבור הרחב, סדנאות מקצועיות וכיתות אמן לבובנאים.

 

עוד בפסטיבל, תערוכת הבובות האהובות של ערוץ הופ ולצידה במקביל סדנאות לעיצוב דמויות ועצמים מבצק סוכר, בנוסף כנס  "הבובה ככלי טיפולי".  הפסטיבל, כמו כן, מציע עוד עשרות הצגות וסרטים לילדים ולמבוגרים אשר יעמדו במרכז הפסטיבל הבינלאומי ה-17 לתיאטרון ולסרטי בובות בחולון, שיתקיים בחוה"מ סוכות.

 

סדנאות קונצונים מבצק סוכר (צילום: דנה פרייזלר)

 

פירוט אודות מועדי ומחירי ההצגות, מופעי החוצות, הסדנאות הסרטים והתערוכות בפסטיבל באתר הפסטיבל : www.bubot.net

לרכישת כרטיסים: 03-6516848, הפסטיבל יתקיים ב"מרכז תיאטרון הבובות" רחוב רמז 13 חולון