מרוץ המדרגות הגדול בחיפה

 

עיריית חיפה מקיימת מדי שנה את "מרוץ המדרגות של חיפה" לספורטאים מקצועיים, חובבנים ומשפחות מכל רחבי הארץ . חגיגת ספורט עם למעלה מאלף מדרגות במעלה הכרמל ומקצה מיוחד בגובה האוורסט (יש לבדוק את תאריכי הפסטיבל באתר)

 

אתגרי לכולם

עיריית חיפה מאמצת את נושא הבריאות והספורט ומקיימת את מרוץ המדרגות המסורתי. זהו מרוץ בעל אופי מיוחד שנוצר כתוצאה מתנאי השטח המתאימים של העיר חיפה. דרגות הקושי של המרוץ שונות והן מאפשרות למגוון רחב של אנשים להשתתף. החל מספורטאים מקצועיים, חובבים, משפחות ועד צעירים ובני נוער. המרוץ בחיפה הוא היחידי בארץ שמתקיים ברחבי העיר ולא בתוך מבנים סגורים. האוויר הפתוח והחגיגה שמתקיימת סביב המרוץ מוסיפים לחוויית ההנאה.

 


מרוץ המדרגות בחיפה לחובבים ולספורטאים    צילום: one frame

זינוק בעלייה

אורך המסלול הוא כ-3 קילומטרים וכולל 1075 מדרגות במקצי החובבים ו-1500 מדרגות במקצה התחרותי. ההזנקה יוצאת ב-09:00 בבוקר מקמפוס הנמל בעיר התחתית ומשם מטפסים דרך השכונות והאתרים השונים במעלה הרכס עד לקו הסיום בגן האם שבמרכז הכרמל. המרוץ התחרותי מגיע עד לקומה ה-20 של מלון "דן פנורמה" שממוקם בנקודה הגבוהה ביותר בחיפה.

 


נקודת ההזנקה בקמפוס הנמל   צילום: one frame

אלף מדרגות

המרוץ יתקיים ב-4 מקצים: מקצה עממי למשפחות ולחובבי ריצת מדרגות, מקצה לנוער עד גיל 18 במחיר מוזל, מקצה תחרותי מחולק על פי גילים שונים, מקצה תחרותי עילית המיועד ל – 100 ספורטאים מקצועיים שיטפסו כ – 1,500 מדרגות עד לקו הסיום.

 

שיא הגובה

בנוסף, במסגרת האירוע מתקיים מקצה "אולטרה אוורסט" המיועד לספורטאים בודדים או צוותים של עד שלושה חברי צוות, בעלי יכולת גבוהה במיוחד. מקצה ה"אולטרה אוורסט" מתקיים בהזנקה מוקדמת ערב לפני שאר המקצים וכולל טיפוס מדרגות לגובה של 8,800 מטר – כגובהו של  הר האוורסט. בסופו של המרוץ ינסה להישבר השיא הבינלאומי לטיפוס האוורסט בחיפה בפחות מ–18 שעות. אורכו של המסלול 90 קילומטרים (מעל 2 מרתונים בעלייה) בשילוב טיפוס עצום של מעל 32,000 מדרגות בגובה מצטבר של 8,800 מטרים.

 

האירוע נערך בשיתוף אגף הספורט של עיריית חיפה ביוזמה והפקה של "גולדפיש הפקות" שכבר רשמו לעצמם הפקת אירועי ספורט שונים בניהם אקשן פלאנט ו"צאו לרוץ". לאירוע חברו שכונת רמת הנשיא החדשה ורדיו חיפה. 

סרטון יוטיוב https://www.youtube.com/watch?v=W5-HcMsoHrw

 

 

השתתפות מותנית בהרשמה מראש  www.haifastairs.co.il