דגים בחגים

מתחם הדיג "דג בכפר" במושבה יקנעם מקיים בסוכות פעילות לכל המשפחה בשילוב קמפינג אוהלים וקראוונים. הפארק מציע אגם עם שפע של דגי מושט וקרפיון. משלב חווית דיג, סירות פדלים, מתנפחים, בריכות שכשוך, טרמפולינה ומתחם פיקניק

 

דיג, שיט ויצירה

"דג בכפר" במושבה יקנעם מקיים בחג הסוכות פעילות שונות ביניהן: פינות יצירה, הפעלת בועות ואקווריום. במקום מוצבת סוכה כשרה. הפעילויות באתר כוללות דיג של מושטים וקרפיונים, שיט בסירות פדלים (לא בשבת ובחג ובתוספת תשלום), דיג מודרך לילדים. יש גם מתנפחים רטובים, טרמפולינה, בימבות, בריכת כדורים, בריכת שכשוך לקטנים, מתחם פיקניק ומתקני מנגל להכנת הדגים על האש. מתחם הפארק כולל קמפינג אוהלים בבניה עצמית וקראוונים ללינה בתיאום מראש. 

 

 

מתקני שעשועים, קמפינג וקרוואנים 

סביב האגם פזורים שולחנות וכסאות, ערסלים, סככות צל, פינות פיקניק ומתקני גריל. המבקרים יכולים לבלות בפעילות דיג, לשכור חכה, לדוג דגים, להכין אותם על האש או לקחת הביתה. אפשר לנוח בצל העצים בעוד הילדים משתעשעים בפעילויות ובמתקנים. באתר ישנה פינת חי עם חיות מחמד והילדים מקבלים הדרכה מקצועית כיצד לדוג דגיגונים בבריכת לקטנים. המבוגרים יכולים לדוג עצמאית, לקבל שירות ניקוי לדגים ולהכין אותם על האש. שביל גישה מונגש לבעלי מוגבלויות מאפשר הגעה עד לשפת האגם. מתחם הפארק כולל קמפינג אוהלים בבניה עצמית וקראוונים ללינה בתיאום מראש. הקראוונים ממוקמים סביב האגם  וניתן לדוג בסמוך אליהם. הם כוללים מיטה זוגית, פינת ישיבה, סלון, מיטת קומותיים, מקרר, מזגן, טלוויזיה, שירותים כימיים, מקלחת ומטבחון. הקרוואן מתאים לזוג ו-2 ילדים. 

 

 

קמפינג אוהלים לבנייה עצמית  (צילום: רוני סלע)

 

אגם בלב הטבע

המקום הוקם בשנת 1989 כיזמות חקלאית-תיירותית. פארק משפחתי שסובב סביב אגם מים גדול וממוקם בסמיכות למרחבי רמת מנשה. המבנה הטופוגרפי של רמת מנשה מורכב מגבעות עגולות ונמוכות שאינן עולות על 400 מטרים מעל פני הים. מרבית השטח מכוסה ביערות שניטעו על ידי האדם עם שמורות מרשימות של אלון התבור. פלגי מים זורמים, צמחיית נחלים ועץ בר נדיר בשם "אולמוס שעיר". בסוף הקיץ תוכלו לראות אלפי פרפרים בצבעים שונים וחדי העין יקלטו את הצבאים שחיים ביערות.

 לינה בקרוואנים בסמוך לאגם   צילום: רוני סלע

 

שומרים על הטבע למען הדורות הבאים

ארגון אונסק"ו העולמי הכריז על חבל ארץ רמת מנשה כ"מרחב ביוספרי" בשנת 2012. הכוונה היא שתושבי האזור ישמרו וישפרו את הטבע סביבם למען הדורות הבאים. למזער ולהקטין את השינויים שמתרחשים בעידן המודרני, להותיר נוף ירוק, איכות חיים, אקולוגיה, לשמר את ערכי החקלאות המסורתיים ולאזן בין פיתוח לשימור. משפחת "דג בכפר" מגשימה את החיבור בין האדם, הדג והטבע ומקרבת את המטיילים אל חוויות כפריות והיכרות עם עולם הדיג.

  

פעילויות נוספות שאפשר לשלב הן: שכירת אופניים לטיול באזור, הצטרפות לסיורים מודרכים במרחבי רמת מנשה, בנחל שופט, עמק השלום ובמושבה הוותיקה יקנעם. מוצעים גם סיורים מודרכים בין גלריות האמנים שמתגוררים ויוצרים במושבה יקנעם. ערבי שירה סביב הבריכה, ימי כיף לקבוצות. בניית רפסודה משפחתית מענפי במבוק והתנסות בהשטה באגם. במשך כל שנות הפעילות של "דג בכפר" נוהגים לפקוד את המקום בני הדור השלישי, הורים שזוכרים את עצמם כילדים בפארק וסבים שמגיעים עם הנכדים.

 

שעות פתיחה: ראש השנה, שני, 17:00-08:00סוכות 17:00-08:00, שישי וערב חג עד 16:00, שבת עד 18:00

לפרטים: טל. 04-9894095, 04-9590328