דג בכפר במושבה יקנעם - לדוג, לאכול ולישון

 

מתחם הדיג "דג בכפר" במושבה יקנעם מציע אגם עם שפע של דגי מושט וקרפיון. משלב חווית דיג, סירות פדלים, מתנפחים, בריכות שכשוך, טרמפולינה, סדנת בובות ומתחם פיקניק. 

 

דיג, שיט ויצירה

 

איפורי גוף ופנים לילדים   צילום: רוני סלע

 

 

הפעילויות באתר כוללות דיג של מושטים וקרפיונים, שיט בסירות פדלים (בתוספת תשלום), דיג מודרך לילדים. יש גם מתנפחים רטובים, טרמפולינה, בימבות, בריכת כדורים, בריכת שכשוך לקטנים, מתחם פיקניק ומתקני מנגל להכנת הדגים על האש. מתחם הפארק כולל קמפינג אוהלים בבניה עצמית בתיאום מראש. אורחי הקמפינג יכול ליהנות מדיג לילי עד 23:00 ולהשתתף בפעילויות לכל המשפחה שמתקיימות למחרת.  

 

מתקני שעשועים וקמפינג לילי

סביב האגם פזורים שולחנות וכסאות, ערסלים, סככות צל, פינות פיקניק ומתקני גריל. המבקרים יכולים לבלות בפעילות דיג, לשכור חכה, לדוג דגים, להכין אותם על האש או לקחת הביתה. אפשר לנוח בצל העצים בעוד הילדים משתעשעים בפעילויות ובמתקנים. באתר ישנה פינת חי עם חיות מחמד והילדים מקבלים הדרכה מקצועית כיצד לדוג דגיגונים בבריכת לקטנים. המבוגרים יכולים לדוג עצמאית, לקבל שירות ניקוי לדגים ולהכין אותם על האש. ישנה גם אפשרות לדיג לילי לאורחי הקמפינג. שביל גישה מונגש לבעלי מוגבלויות מאפשר הגעה עד לשפת האגם.

 

קמפינג אוהלים לבנייה עצמית  צילום: רוני סלע

 

אגם בלב הטבע

המקום הוקם בשנת 1989 כיזמות חקלאית-תיירותית. פארק משפחתי שסובב סביב אגם מים גדול וממוקם בסמיכות למרחבי רמת מנשה. המבנה הטופוגרפי של רמת מנשה מורכב מגבעות עגולות ונמוכות שאינן עולות על 400 מטרים מעל פני הים. מרבית השטח מכוסה ביערות שניטעו על ידי האדם עם שמורות מרשימות של אלון התבור. פלגי מים זורמים, צמחיית נחלים ועץ בר נדיר בשם "אולמוס שעיר". בסוף הקיץ תוכלו לראות אלפי פרפרים בצבעים שונים וחדי העין יקלטו את הצבאים שחיים ביערות.

 דיג לילי של מושטים וקרפיונים    צילום: רוני סלע

 

שומרים על הטבע למען הדורות הבאים

ארגון אונסק"ו העולמי הכריז על חבל ארץ רמת מנשה כ"מרחב ביוספרי" בשנת 2012. הכוונה היא שתושבי האזור ישמרו וישפרו את הטבע סביבם למען הדורות הבאים. למזער ולהקטין את השינויים שמתרחשים בעידן המודרני, להותיר נוף ירוק, איכות חיים, אקולוגיה, לשמר את ערכי החקלאות המסורתיים ולאזן בין פיתוח לשימור. משפחת "דג בכפר" מגשימה את החיבור בין האדם, הדג והטבע ומקרבת את המטיילים אל חוויות כפריות והיכרות עם עולם הדיג.

  

פעילויות נוספות שאפשר לשלב הן: שכירת אופניים לטיול באזור, הצטרפות לסיורים מודרכים במרחבי רמת מנשה, בנחל שופט, עמק השלום ובמושבה הוותיקה יקנעם. מוצעים גם סיורים מודרכים בין גלריות האמנים שמתגוררים ויוצרים במושבה יקנעם. ערבי שירה סביב הבריכה, ימי כיף לקבוצות. בניית רפסודה משפחתית מענפי במבוק והתנסות בהשטה באגם. במשך כל שנות הפעילות של "דג בכפר" נוהגים לפקוד את המקום בני הדור השלישי, הורים שזוכרים את עצמם כילדים בפארק וסבים שמגיעים עם הנכדים.

 

 

לפרטים: טל. 04-9894095, 04-9590328