פסטיבל ניסן בכפר ראמה - סיורים, מופעים, סדנאות וטקס חתונה מסורתי

 

"פסטיבל ניסן" מציין את חודש ניסן שבו חוגגות שלוש הדתות, הדרוזים, הנוצרים והיהודים. הפסטיבל נחוג בכפר ראמה בגליל המערבי בסוף שבוע של סיורים, מופעים, סדנאות וטקס חתונה מסורתי הכל ללא תשלום 

 

בשיאה של פריחת האביב בגליל מקיימים בכפר ראמה חגיגה ססגונית של "פסטיבל ניסן", שבו מציינים את חשיבותו של החודש לשלוש הדתות. היהודים חוגגים את הפסח, הנוצרים פסחא והדרוזים את יום הנביא שועיב. בהפקת מועצה מקומית ראמה ובשיתוף פרויקט "כפר בקרתם".

 

סיורים מודרכים בין אתרי הכפר הנוצרים, המוסלמים והדרוזים   צילום: WEN

 

מופעים, אמנות וטקס חתונה

במשך יומיים נערכים סיורים מודרכים ללא תשלום בסמטאות הכפר העתיק בשילוב מופעים, להקות מחול, תזמורת מקומית, יצירות אמנות, סדנאות וטקס חתונה מסורתי. סיורים מודרכים עוברים בגרעין הכפר העתיק ובמוזאון המתעד את תולדות הכפר. הסיורים יוצאים מחניית המועצה המקומית בכל שעה עגולה מהשעה 15:00-11:00. 

 

סדנאות לילדים ומספרי סיפורים

באתרי הכפר השונים מופיעים אמנים, יוצגו עבודות יד, גלריית אמנים ודוכני מזון. משפחות עם ילדים יכולים להשתתף בפעילויות מגוונות ביניהן: ציורי פנים, סדנאות והפעלות לילדים, קריוקי, מספר סיפורים, טקס חתונה מסורתי בליווי תזמורת וזמרים מקומיים, מופע מרכזי עם קונצרט ושירה על במה בגרעין הכפר.  

 

תצפיות אל נופי הגליל מהכפר ראמה   צילום: מג'די פארג'

 

קולינריה והיסטוריה

כפר ראמה מציע שפע קולינארי ומסעדות בעלות מוניטין לצד היסטוריה מפוארת המשלבת את שלוש הדתות שחיות בו בהרמוניה. הכפר חובק היסטוריה בת 3000 שנה מתקופת ההתנחלות לאורך פרקי זמן והתרחשויות שעיצבו את ארץ ישראל והותירו בה ירושה ארכיאולוגית. הסיורים נערכים על ידי מורה דרך מוסמך בן הכפר אשר חושף בפני המבקרים את רזי המקום והעושר התרבותי שלו. משך הסיור כשעתיים והוא עובר באתרים בעלי משמעות בתולדות הכפר ובתצפית נוף מרהיבה אל נופי הגליל.

 

מכירים את חיי התושבים והקולינריה המיוחדת   צילום: חיים ברום

 

הצצה לחיי התושבים

בין האתרים השונים: ביקור בכנסייה היוונית אורתודוקסית, במוזיאון הבית העתיק, במוזאון הכפר עם שפע של פריטים עתיקים, ב"קורנת נביא שועיב" הקדוש לדרוזים, בכנסייה היוונית קתולית, בבית בד עתיק וביקב מקומי. הסיור יאפשר הצצה לחיי תושבי הכפר שחיים בהרמוניה, נוצרים, דרוזים ומוסלמים. בנוסף, מבקרים בגלריה לאמנות בה מוצגת תערוכת ציורים מקומיים. במהלך הסיור נערכים מופעי רחוב של אומנים מקומיים, בכנסייה הקתולית מנגנים מוסיקה ביזנטית, ובסמטאות מוצבים דוכני אוכל מסורתי, עבודות יד ומוצרים מקומיים. לפרטים ולהרשמה : אליאס 050-8311305, תמר  052-5772780

 

מידע נוסף באתר www.jabel.org.ilחפשו אותנו בדף הפייסבוק "כפר ביקרתם"