מתחילים מבראשית - סיור בעקבות תפוחי העץ בגולן

 

טיול בגולן בעקבות תפוחי עץ הגדלים באזור. מרכז המבקרים "בראשית בקיבוץ מרום גולן ומיזם תיירותי שמאפשר למטיילים להזמין חבילות אירוח דרוזי, טיולי שטח, אירוח, לינה, עיסויים, ארוחות דרוזיות ביתיות וטיולי באגי בין מטעי התפוחים במג'דל שמס.

 

 אמבטיה לתפוחי העץ      צילום: רונית סבירסקי

 

תפוחים גדלים על העצים

כשמסבירים לילד קטן שהפרי לא גדל בארגז של הסופר הוא תולה בנו עיניים חקרניות ותוהה על מה אנחנו מדברים. טיול לרמת הגולן יאפשר לכם לחשוף את הקטנטנים לתהליך גידול הפרי מהמטע ועד לקופסה שנשלחת לסופר. במרכז המבקרים "בראשית" בקיבוץ מרום גולן נאספים מידי יום פירות שמגיעים מבוסתנים ומטעים של יישובי הגולן והצפון. תפוחים, אגסים, קווי, אפרסקים, משמשים, ליצ'י, פטל, אוכמניות ודובדבנים. כל פרי בעונתו כשהפרי העיקרי הוא התפוח.

 

מיון לפי הגודל    צילום: רונית סבירסקי

 

בריכת שחיה של פירות

חדר הקרנה צונן ואינטימי מציג סרטון שממחיש את הדרך שהפרי עובר מהמטע עד למדפים. לאחריו יוצאים לסיור מודרך באולמות המיון האוטומטי. אם למבוגרים תהיה הפתעה לאפרוחים זו ההצגה הכי טובה בעיר. תעלות מים ארוכות בהן משייטים תפוחים שנשטפים בדרכם אל מסלול המיון. מחשב משוכלל מזהה את צבעם, גודלם ומשקלם ומפריד ביניהם למסלולי מסע שונים. בסוף התהליך ממתינות האורזות שמכניסות את הפרי לתיבה או לאריזת פלסטיק בהתאם לסוגו. הסיור עובר בחדרי הקירור ומסתיים בחנות הבקרים שמציעה טעימה של פירות טריים, יינות ומוצרים גליליים. המרכז פתוח ראשון-חמישי 14:30-08:30 ומומלץ לתאם מראש טל. 04-6961988

 

פסי אריזה ידניים     צילום: רונית סבירסקי 

 

אירוח דרוזי במג'דל שמס

ממרום גולן אפשר להצפין ליישוב הצפוני ביותר למרגלות החרמון, מג'דל שמס. על שיפולי ההר מעל עמק יעפורי ניצב מבנה עץ חדש מול נוף הררי ומטעי תפוחים ודובדבנים. לצדו עומדים חמישה רינג'רים מצוחצחים כולם בצבע כחול כהה וממתינים למטיילים. סאלח וסחר נחלה עם בניהם הבוגרים מקיימים מיזם תיירותי שמאפשר למטיילים להזמין חבילת אירוח על פי צרכיהם. הם מוכנים לארגן טיולי שטח, אירוח, לינה, טיולי באגי, עיסויים וארוחות דרוזיות ביתיות.

 

 מטעי התפוחים על רקע החרמון המושלג     צילום: רונית סבירסקי

 

ארוחה דרוזית מול הנוף

סחר פותחת שולחן במרפסת מול הנוף או בישיבה על מחצלות במבנה שהקימו. היא מניחה מגשים גדולים של ממולאים, קובה ניה, עוף עם פתיתים ומרק לצדו, קציצות ירק, חציל אפוי עם עגבניות, מג'דרה, עלי סלק, סלט כרוב קצוץ ואלה שרוצים יכולים לקבל גם בשרים על האש מנתחי כבש ובקר. סחר מציעה גם אפשרות של סדנת בישול ולאחריה ארוחה.

 

 פותחים שולחן במג'דל שמס     צילום: רונית סבירסקי

 

טיולי באגי למרגלות החרמון

פעילות יומית מתאימה לקבוצות קטנות עד 40 מטיילים. ניתן לצאת לטיולי שטח רכובים על "באגי" במסלולים שמוכרים לתושבי המקום. תדרוך קצר מלווה בהסברים על נהיגה והתנסות עם הרכב קודמים ליציאה לשטח. המסלול עובר בתוך צמחייה ירוקה, בוסתני פרי ואדיות והרים תוך קבלת הסברים וציוני דרך. במהלך הטיול עוצרים לתצפיות נוף לעבר הגבול הסורי, החרמון וגבעת הצעקות. אתנחתא להתרעננות כוללת טעימת פרי בהתאם לעונה מדובדבנים, דרך פירות יער ותפוחים עסיסיים לצד פיתה דרוזית עם לבנה. הנהיגה מתאימה לבעלי רישיון נהיגה בתוקף.  בתיאום מראש טל. 050-5200222