תערוכות, הצגות ומופעים שמגיבים לאירועי 7 באוקטובר על השכול ועל הגבורה

 

אירועי הצדעה, הוקרה, חיזוק וחיבוק, תערוכות שמגיבות לכאב ולאימה, הופעות חיות עם מיטב האמנים הישראלים לחזק ולהכניס את האור חזרה

 

עכשיו! תערוכה כתגובה לאירועי ה-7 באוקטובר 

תערוכה חדשה נפתחת בגלריית קופסאות האור ביפו העתיקה, אמניות ויוצרים מציגים עבודות המגיבות למתקפת החמאס ולמלחמה שפרצה בעקבותיה, שנוצרו מתוך דחף לפעול ולתעד, מתוך הזדהות עמוקה עם הכאב והאימה, ומתוך רצון לשלוח מידה של נחמה לנפגעים ולמשפחות הפצועים, החטופים והחללים. העבודות, אשר חלקן נחשפו לראשונה בעמודי הרשתות החברתיות של היוצרים, לוכדות את הרגע הקריטי ואת המציאות שבה אנו נמצאים, אך בו בזמן גם נותנות מקום לתקווה. בין האמנים: זויה צ'רקסקי, זאב אנגלמאייר, קרן שפילשר, לנה גוברמן ואחרים. בנוסף מוצג מקבץ צילומים מתערוכת עדות מקומית 2023. מפגש פתוח עם האמנים והיוצרים ב-22 בדצמבר בשעה 12:00.

מתי: 21 בדצמבר 2023 – 31 במרס 2024

לפרטים: כניסה חופשית 24/7

 

 

שירת המונים בהצדעה לגבורת הנשים 

אירוע "קולולן – קולות של גבורה" - שירת המונים בסימן הגבורה הנשית במלחמת חרבות ברזל בהפקת וביוזמת עיריית תל אביב-יפו בהשתתפות כ-1000 נשים וגברים שיבצעו יחד ובהובלת הזמרת ריטה את שירה המרגש "בוא". האירוע יתקיים בתיאטרון הקאמרי. בין המשתתפות באירוע: לוחמות זרוע האוויר, הים והיבשה, רופאות מצילות חיים, נשים הנאבקות על השבת קרוביהם שנחטפו, עובדות סוציאליות פעילות חברתיות ועוד. 

מתי: 20 בדצמבר, 19:30

לפרטים: הרשמה מראש באתר עיריית תל אביב

 

30 אמנים בתערוכת סיפורי המכשפה הירוקה

תערוכת "סיפורי המכשפה הירוקה" תתקיים ב"גלריה על האגם" ברעננה. בתערוכה מציגים כ-30 אומנים בתחומי עיצוב זכוכית, עיצוב דמויות מבד, בובנאים, ציור דיגיטלי, ציור שמן ואקרליק, ציור צבעי מים, ציור בקפה, רישום בעט, בעיפרון, עיצוב תכשיטים באבני חן.   

מתי: 24 בדצמבר 2023 – 6 בינואר 2024, פתיחה רשמית 28 בדצמבר, 19:00

לפרטים: כניסה חופשית לפי שעות פתיחה, דרך הפארק 10 רעננה

 

סיפורה של סוניה פרס על הבמה

תיאטרון חיפה מפנה זרקור אל אחת הנשים המסקרנות מאחורי הקלעים בפוליטיקה הישראלית - סוניה פרס, רעייתו של שמעון פרס. "סוניה" - מחזמר מקורי שנכתב על ידי גיא פרטי ושחר שמאי ומביא לראשונה את סוניה פרס לקדמת הבמה, אישה אמיצה שבחרה לחיות הרחק מאור הזרקורים. את סוניה תגלם מיקי קם, ולצדה  ספיר באמוול המשחקת את סוניה בצעירותה וזוהר בדש המגלם את דמותו של שמעון פרס. תזמורת המהפכה בניצוחם של רועי אופנהיים /ניר כהן שליט, תלווה את השחקנים במוזיקה שנכתבה למחזמר.

מתי: הצגת בכורה 27 בדצמבר

לפרטים: תיאטרון חיפה

 

תיאודור - אופרה ישראלית מקורית חוזרת

האופרה ישראלית מחזירה לבמה את "תיאודור" - אופרה ישראלית מקורית שבמרכזה דמותו של חוזה המדינה והפכה בימים אלה לרלוונטית יותר מתמיד. מאחורי ההפקה עומד צוות היוצרים הישראלי המלחין יונתן כנען והבמאי וכותב הליברית עידו ריקלין, והמנצח נמרוד דוד פפר. בהשתתפות:  סולני וסולניות האופרה הישראלית, תזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון ומקהלת האופרה. תהליך יצירתה של האופרה "תיאודור" נמשך שנתיים ומקורו ביוזמה של הפילנתרופ דניאל חוסידמן שהעלה את הרעיון לכתוב אופרה על הרצל. העלילה מתמקדת בשני פרקי חיים באחד כסטודנט בווינה והשנייה כעיתונאי שמסקר את משפט דרייפוס בפריז, נשוי לז'ולי ואב לשלושה ילדים. האופרה חוזרת לערש לידתה של הציונות ובוחנת את הכוחות שדחפו את הרצל להגות את החזון הציוני שבמרכזו הרעיון המהפכני של הקמת מדינה עבור העם היהודי. היא מתמקדת בסיפורים ואירועים מתוך הביוגרפיה המוקדמת של הרצל אשר כמעט ואינם מוכרים לרוב הקהל, ובמניעיו הרגשיים והנפשיים.

מתי: 20, 22 בדצמבר

לפרטים: 03-6927777

 

 האופרה תיאודור    צילום: יוסי צבקר

פרויקט שיקום ובנייה של מרכז אמנות בקיבוץ בארי

עם פרוץ המלחמה, בית ליבלינג כמרכז אדריכלות ועירוניות בשותפות של עיריית תל אביב-יפו וממשלת גרמניה, קידם יוזמה בשיתוף עם משרד הבינוי הפדראלי להקמת מבנה שיהווה עוגן תרבותי למרכז אמנויות עבור גלריית האומנות של קיבוץ בארי שנחרבה במהלך אירועי השבעה באוקטובר. בסיור משותף בקיבוץ בארי, הוצגה הגלריה כעוגן מרכזי למבנה שיוקם כסמל ל״רוח הקיבוץ״. הפרויקט אמור להתבצע כפרויקט משותף לישראל וגרמניה. בית ליבלינג ישתתף בתהליך כמרכז העוסק במורשת הבנויה עם ניסיון מעשי ותיאורטי באדריכלות, בחילופי הידע עם גרמניה ובבניית שיח הנוגע לשיקום פיזי של קהילות.

 

סדרת הופעות חיות בכיכר ביאליק

האירוע השני בסדרת הופעות אינדי חיות בכיכר ביאליק. אביב פק מארחת את אגם ביטון, מושב גילת, הנגב המערבי. האירוע מתקיים בשיתוף 'דבק', מיזם של עיריית תל אביב-יפו המחבר צעירים אל מוסדות התרבות של העיר.

מתי: 28 בדצמבר

לפרטים: הכניסה חופשית, בהרשמה מראש באתר העירייה, מספר הכרטיסים מוגבל, רחוב אידלסון 27 תל אביב

 

פודקאסט "עיר מקלט - תרבות בזמן מלחמה"

שיחה פתוחה מול קהל חי על מקומה של השירה בזמן מלחמה, על תל אביב ועל ח.נ. ביאליק. מנחים: עומר בן יעקב ומיכל צורן. אורחת: שני פוקר, משוררת, מבקרת ספרות ב"הארץ" ומנהלת התוכן של בית ביאליק.

מתי: 21 בדצמבר

לפרטים: הכניסה חופשית, בהרשמה מראש באתר העירייה, מספר הכרטיסים מוגבל.

 

מחזירים מופעים ותורמים לעוטף

קבוצת GRAY הבית פותחת את שעריה לאחר חודשיים וחוזרת עם הופעות חיות של אמנים ישראלים ותורמת 10 שקלים מכל כרטיס לפרויקט "מחזירים את האור לעוטף". בין המופעים: רד בנד, דודו טסה, מארק אליהו, ישי ריבו, נועם חורב, שולי רנד, העבריות שרות שושנה דמארי, קרן פלס, הקסדות עם עודד פז, אילן רוזנפלד ויניב פולישוק.

מתי: 30-21 בדצמבר

 

אמנים ישראלים בהופעות חיות

רשת מועדוני תרבות ישראלית FRIENDS חוזרת לפעילות הדרגתית באולמות ברחבי הארץ, לאחר תקופה של חודשיים שבה שדרו מאולפן את "ניצחון הרוח". בין המופעים שיעלו: יהודה פוליקר, חיים משה, ניקי גולדשטיין, אריק משעלי, איציק קלה, גלית גיאת ותזמורת הביג בנד, המחזמר סוף העולם שמאלה, האחים אסנר במחווה ליהונתן גפן בהשתתפות בן ארצי, לירון לב, ורד פיקר וענת בן, ערב כחול יוון עם ירון אילן ואורחים, סגיב כהן, דני רובס ואחרים.

מתי: דצמבר-ינואר

לפרטים: באתר FRIENDS

 

ביקור בפארק עתיקות וטעימת חג המולד במגדלא

מלון מגדלא על שפת הכנרת מארח בימים אלה אזרחים שפונו מבתיהם אבל מאפשר לקהל הרחב להמשיך לבקר בפארק העתיקות שנמצא בשטח המלון. סיורים מודרכים בתיאום מראש יתקיימו בעיר העתיקה מגדלא מהמאה הראשונה לספירה שנחשפה במהלך בניית המלון. מגדלא העתיקה, שימשה כפר דייגים משגשג מהמאה הראשונה בגליל, במרכז היישוב נמצאו שרידי בית הכנסת המפואר, אחד משבעת בתי הכנסת שנמצאו ברחבי הגליל מתקופה זו והשמור ביותר מבניהם, בו נתגלתה אבן 'מגדלה', ממצא בעל משמעות היסטורית גדולה ועליה חרוטים כל סממני בית המקדש כולל המנורה, כד השמן ועוד.  בסיור נחשפים לחיי הכפר, לשוק, לבתים, למקוואות ולשרידי העיר. בנוסף, בחודש דצמבר לקראת חג המולד קושט לובי המלון בעץ אשוח ענק וניתן לבקר במקום.

מתי: יש להתעדכן ולהירשם מראש לסיורים (היציאה לסיור דרך המלון, תשלום בעמדת הקבלה).  ניתן להגיע לביקור באתר ללא הדרכה וללא תיאום מראש.  

לפרטים: 17 שקל לאדם. סטודנטים ומבוגרים מעל גיל 65 - 12 שקל (ילדים מתחת לגיל 12 ללא תשלום). טל. 074-7003204   

 

הפארק הארכיאולוגי במלון מגדלה     צילום: רונית סבירסקי

 

סרטים על עוטף עזה וסרטים על זכויות אדם בפסטיבל סולידריות 2023

פסטיבל סולידריות לקולנוע וזכויות אדם ייערך בפעם ה-11 במהדורה מיוחדת ומקוצרת של שמונה ימים בסינמטק תל אביב ולראשונה מאז צאתו לדרך בשנת 2011 גם באתרים נוספים בכל רחבי הארץ – ביפו, בפרדס חנה ובנצרת. ערב הפתיחה של הפסטיבל מציע הקרנת בכורה של "הכדור בידיים שלה" (LEVANTE), סרט בינלאומי עטור פרסים שהבכורה העולמית שלו הייתה בפסטיבל קאן 2023, והקרנה חוזרת לסרט קצר של יהב וינר, שנרצח בכפר עזה ב-7 באוקטובר כשהגן בחייו על אשתו שי-לי ובתו שייה. הסרט FAITH זכה בפרס הראשון בתחרות סרטי הסטודנטים של פסטיבל סולידריות 2020, תוך שהוא מוכיח את כשרונו הגדול של יהב. ההקרנה נערכת לזכרו, על רקע תחושת האובדן של הימים הללו, ומתוך מחויבות לקולנוע וזכויות אדם. הפסטיבל יכלול השנה תכנית מיוחדת של סרטים על עוטף עזה ודרום הארץ, לצד הקרנות בכורה של סרטים בינלאומיים – רובם מפסטיבלים בינלאומיים מובילים וסרטים ישראליים בנושאי זכויות אדם. בנוסף, הרצאות, מפגשים ודיונים.

מתי: 31-24 בדצמבר

לפרטים: באתר סולידריות

 

"ימי העוד" - ארבעה ימים של מוזיקה מנחמת ומחבקת

בית הקונפדרציה ע"ש חיים גורי בירושלים יקיים בסוף דצמבר סדרת אירועי מוזיקה ייחודית בשם "ימי העוד". הסדרה מתקיימת במקום פסטיבל העוד הבינלאומי המסורתי, שנדחה השנה בשל המלחמה, בבית הקונפדרציה, בצוללת צהובה ובמזקקה. מופע פתיחה עם אהוד בנאי' מופע נעילה עם שם טוב לוי והאנסמבל במחווה לרמח"ל, כנסיית השכל במופע מיוחד, מיכה ביטון עם רוק אתני, אצ'יק טלי עם מוזיקה טורקית, דריה מוסנזון מארחת את טל אברהם, סופי צדקה והרכב הבלאדים עם מוזיקה עברית עתיקה, ניזאר אלכאטר במסע מוזיקלי לאורך אגן הים התיכון, אנסמבל התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד מארח את חיים אוליאל, "ארץ": ערב רב-לשוני במזקקה, הנע בין שירה, ראפ והיפ-הופ ותפילה ופיוט.

מתי: 30-27 בדצמבר

לפרטים: 02-5399360 (תושבי הדרום והצפון שפונו במחיר סמלי של 10 שקלים). כרטיסים 6226*

 

יצירה ישראלית - אתיופית

ימי הולגאב ליצירה ישראלית -אתיופית מתקיים בבית הקונפדרציה בירושלים. מופע פתיחה עם יאיר דלאל ואבטה בריהון, מופע טריו של אושי מסלה, ישראל בר-און ודניאל עצטה, שני מופעי מחול בערב אחד של דגה פדר, נכסי צאן ברזל של המוזיקה האתיופית עם אבי ווסה, יצירת תיאטרון-מחול עם רקדנית הסולו גודאי ארז-ביטואלין בליווי מוזיקה חיה. להקת מרקנה מארחת את תומבלוה אבבו ותיאטרון הולגאב מציג את "בואו לבונה".

מתי: 26-23 בדצמבר

לפרטים: באתר בית הקונפדרציה ירושלים

 

רוקדים למען הבית

ערב מחווה למרכז התנועה ״שדרות-אדמה״ יתקיים בסוזן דלל בתל אביב. בשנת 2017 שופץ מבנה ישן בלב שדרות והפך לביתה החדש של ״אדמה״ מייסודם של הכוריאוגרפים ליאת דרור וניר בן גל. המבנה עומד מעבר לפינה שבו הייתה משטרת שדרות, שנהרסה כליל ב-7 באוקטובר. מאותו יום נורא הזמן נעצר. שדרות פונתה מתושביה ונותרה מרוקנת ונטושה, ובתוך כך גם מרכז ״אדמה״. רבים מהרקדנים ומקהילת הקהל של ״אדמה״ פונו ונותקו מבתיהם ומחייהם. עולם המחול עומד ברגעים קשים אלו לצדם של אנשי ״שדרות-אדמה״ בכדי לסייע ולהבטיח את המשך קיומו של המרכז. כל הכרטיסים הינם תרומה למרכז ״שדרות אדמה״. בערב תתקיים סדנת תנועה בהנחיית היוצרת ליאת דרור, המיועדת לכל אחת ואחד על דרך תנועתם האישית, מופע של אמני מחול הקשורים בעשייתם עם מרכז ״אדמה״, ולסיום שיח בהנחיית ד״ר ילי נתיב ובהשתתפות אמני ״אדמה״.

מתי: 23 בדצמבר, 21:30-18:15

 

שמיני עצרת - תערוכה חדשה בעקבות אירועי 7 באוקטובר

התערוכה שמיני עצרת שנפתחת במוזיאון תל אביב לאמנות מבקשת לגעת בשולי האסון שפרע את קיומנו הפיזי והמנטלי בבוקרו של יום שבת, השבעה באוקטובר. בחלל התערוכה, מוצגים 31 הדפסים צילומיים המרכיבים עבודה אחת של דגנית ברסט הבנויה משיר של המשור הפולני תדיאוש רוז'ביץ'. במרווחים בין ההדפסים מוצג מבחר של יצירות מאוסף המוזיאון. שירו של תדיאוש רוז'ביץ' (2014-1921; מפולנית: רפי וייכרט) מגולל שיחה מדומיינת בין בן לאמו, שעיקרה תהייה על היכולת לסכם ולהבין את הדבר הקרוי חיים. לכל מילה בשיר ייחדה דגנית ברסט דימוי. לכך מצטרפות עבודות שנבחרו מתוך אוסף האמנות הישראלית של המוזיאון, כמצבור עדויות סמליות וחומריות של הזמן והמקום. בין האמנים: אביבה גורי, מיכה ברעם, ציבי גבע, משה גרשוני, מיכל היימן, יוחנן סימון, מיכל נאמן ואחרים. החג המקראי שמיני עצרת, הנחוג למחרת היום השביעי והאחרון של חג סוכות, הוא חג נפרד, השייך לימים הנוראים ואינו חלק משלוש הרגלים. בארץ-ישראל חל ביום זה גם חג שמחת תורה, שהיה לשם המוכר יותר ליום זה.

מתי: 20 בדצמבר 2023 – 30 במרס 2024

 

 

אליפות ישראל בשחמט מגיעה לעכו

העיר עכו נבחרה לארח את אליפות ישראל הפתוחה בשחמט בהשתתפות אמנים בינ"ל, רבי אמנים ואחרים. משפחות החטופים ואזרחים שפונו מביתם ללא תשלום.

מתי: 29-21 בינואר 2024

 

פסטיבל האזרח כאן

בעיצומה של מלחמה על הבית, פסטיבל "האזרח כאן" להצגות מקור בנושא זכויות אדם ואזרח, חוזר להסתכל למציאות בעיניים. אירוע הדגל השנתי של תיאטרון ניקו ניתאי, יתארח, הפעם, בתיאטרון החנות בבית טפר ובמוזיאון תל אביב. השנה, אולי יותר מתמיד, מחדדת המציאות הישראלית שאלות בהן עוסק הפסטיבל מראשיתו על האדם מול מנגנוני הכוח המפעילים ומשבשים את חייו. כך מועצמים הנושאים בהם נוגעות ההצגות ונטענים במשמעויות חדשות ואקטואליות מול פני המלחמה בישראל 2023. בין ההצגות: אל תקרא לי פסטרמה, שירה בחזית, בלי חלון, מה שהבנתי על החיים, הפקות בצו 8, המבול ואחרות.

מתי: 27-24 בדצמבר

לפרטים: כל ההצגות במחיר 50-40 שקל, מרתון שירה 30 שקל, צו 8 ו-AI ללא תשלום

 

 

פסטיבל תיאטרון קצר ה-25

פסטיבל תיאטרון קצר בצוותא תל אביב חוזר זו השנה ה-25, עם שלושה ימים של תיאטרון פורץ דרך, מיטב היוצרות והיוצרים הצעירים, הצגות לילדים, ערב מיוחד של הצגות "קצרצרות" (4-7 דקות להצגה) ואירועים במרחב הציבורי של מתחם צוותא. בין המשתתפים השנה, לצד עשרות שחקנים צעירים גם סנדרה שדה, ענבר דנון, ניר שטראוס, שירי גדני, נדב בושם, ודליה מזור. לאורך השנים מיצב את עצמו פסטיבל תיאטרון קצר כאחד מפסטיבלי התיאטרון החשובים והחדשניים בארץ. הצגות רבות שהחלו את דרכן בפסטיבל וזכו לאהדת הקהל והביקורות, הפכו בהמשך להצגות תיאטרון באורך מלא שהיו ללהיטים, בהן "המשתמט", "שמואל", "גידול ושמו בועז" ועוד. בכל ערב, כחצי שעה לפני תחילת ההצגות, יעלו בוגרות ובוגרי חוג התיאטרון של סמינר הקיבוצים ארבעה מופעים קצרים שיציגו בכל רחבי צוותא ובשיתוף הקהל – במסדרונות, בקופה, במעלית, ואפילו בשירותים.

מתי: 30-28 בדצמבר

לפרטים: 69-59 שקל, 03-6950156

 

 אין תפקידים קטנים, פסטיבל תיאטרון קצר   צילום: יוסי צבקר

 

סדנת אפייה וסיור קמעות

במרכז מורשת יהדות בבל מתקיימים סיורי קמעות והגנות וסדנת אפייה. סודות האפייה של המטבח העיראקי מתגלים בסדנת האפייה שבה מכינים עוגיות תמרים מסורתיות וסמבוסק במילוי גבינה. הסדנה מתחילה בסיור בתערוכת המטבח. בנוסף מתקיים סיור קמעות והגנות על פי המסורת הבבלית בהדרכת נירה לב ארי.

מתי: 28 בדצמבר (סיור), 10 בינואר (סדנה)

לפרטים: 55-50 שקל, 03-5339278 שלוחה 8 

 

 המטבח המשוחזר במרכז מורשת יהדות בבל    צילום: רונית סבירסקי

 

אירועי פתיחתו המחודשת של בית ביאליק

ב-21 בדצמבר, יום הולדתו ה-151 של המשורר הלאומי, יפתח בית ביאליק את שעריו לאחר תקופת שיפוצים לקהל הרחב, בכפוף להוראות פיקוד העורף. במשך כל היום יתקיימו סיורים מודרכים בבית למבוגרים ולילדים. ב-19:30 יתארח שידור פודקאסט לייב בנושא עיר מקלט – תרבות בזמן מלחמה. עם פתיחת הבית תחל סדרת אירועים ספרותיים תחת הכותרת מצפן: שיחות על המקום בעקבות חמש יצירות מופת. המפגש הראשון שיוקדש ללאה גולדברג יתקיים ב-28 בדצמבר

מתי: 21 בדצמבר

לפרטים: ללא תשלום בהרשמה מראש באתר העירייה

 

חשיפה לאור בצוללת צהובה

במשך 4 ימים תהליכיים יעלו בצוללת צהובה בירושלים מגוון מופעי מקור, מפגשים ושיתופי פעולה חד פעמיים, טקסים ואירועי אמנות, עיצוב וסאונד ססגוניים ורב-סגנוניים, שיכניסו את הקהל הרחב למסע מוזיקלי של התמודדות משותפת בתוך סערת הרגשות: כאב, תקווה, ריפוי, אהבה. בהשתתפות: שלומי שבן ורונה קינן, דב נבון עם מיכה שטרית, נועה קולר ונדב פרישמן, שי צברי ועלמה גוב, גורי אלפי וטפאש, נטע וינר, יעל דקלבאום וסלומה, גון בן ארי ומקהלת זולת, איה זהבי פייגלין ותמיר בר, נדב דגון וגלעד כהנא, רוני ודניאל עברין, מעיין ליניק, דניאל סאן קריאף, נועם ענבר, היללה, נועם הלפר וקמילה, דניאל זמיר ואבהטה בריהון, דניאלה ספקטור וחיה גלבוע, תאיר חיים (A-WA)

מתי: 21-18 בדצמבר

לפרטים: 100 שקל, כרטיסים באתר הבית

 

פסטיבל יהודי לאמנויות הבמה

קבוצת התיאטרון הירושלמי תקיים את פסטיבל יהודי לאמנויות הבמה ה-8 בסוף דצמבר בבית מזי"א לתיאטרון בירושלים עם הצגות, מפגשים בשיתוף קהל ומופעים מותאמים לתקופה. בתוכנית: מופע שירי תפילה ותקווה עם אמנים אורחים מהדרום, מופע תיאטרלי עם טקסטים אותנטיים מהמלחמה, יצירה תיאטרונית חדשה על הקיבוץ, מופע הצדעה של "הפיל הכחול" לעוטף, תערוכת דימויים מהמלחמה, סדנאות טיפול באמנות ועוד. בפסטיבל, יצירות מקוריות וחדשות שחלקן נכתבו במיוחד ובזמן המלחמה, וחלקן נכתבו לפניה אך רלוונטיות לתקופה. בין ההצגות - הקומדיה "וינה או דימונה", המופע "חדרוכל" - מופע חדש ומקורי של היוצר, המחזאי והפסנתרן גון הלוי על הקיבוץ, על הגבורה, על פרק שלם בהיסטוריה שלנו שנכתב בימים אלה. "קולות המלחמה" – מופע תיאטרון קריאה המורכב משירים סיפורים וגזירי עיתונים מרגעי המלחמה, הזאת ושקדמו לה, ומופע מיוחד של המוזיקאית תמר קפסוטו, תושבת קיבוץ מפלסים, במופע מוזיקה ופואטרי סלאם שנכתב בצל המלחמה. כמו כן יתארחו בפסטיבל המופע "לילות ספרד", מחזמר המספר לראשונה את סיפורה של יהדות המג'רב והמופע "בציר 37" של רקדני סדנת המחול "ורטיגו".

מתי: 28-24 בדצמבר