פעילויות לכל המשפחה במרחבים מוגנים, הצגות וסדנאות בזום

 

הצגות, סדנאות, מופעים ופעילויות בתקופת מלחמת חרבות ברזל חלקם באתרים עם מרחב מוגן ואחרים בזום

 

הופעות לצפייה און ליין וסדנאות מחול לילדים ולמבוגרים עם ורטיגו

להקת מחול ורטיגו מזמינה את הקהל  הרחב לתת לנפש שעה של נשימה ומעלה את היצירה "אחת, אחת ואחת" ו"ימה"  מאת נעה ורטהיים לצפייה חופשית באונליין  בתקווה שתסייע לכל אחת ואחד להתמודד עם המצב . לצד פעילות באונליין הלהקה מקיימת סדנת תנועה, קצב ומוזיקה לילדים והורים. בנוסף, סדנת הילינג בקול ושירה, מפגש מחול עם הסדנא ושיעור "גאגא". במתחם יש מרחב מוגן. שלישי, 31 באוקטובר, בשעה 20:00 תתקיים שיחת זום וצפייה מודרכת עם נעה ורטהיים ומנויי היכל אמנויות הבמה הרצליה ביצירתה "אחת , אחת ואחת" שעוסקת באחד ובאחדות, בימים של חשיבות הביחד ואהבת חינם.  

לינק לצפייה און  ליין https://vertigo.org.il/ecoartvillage/lemaan/

מתי: 30 באוקטובר – 3 בנובמבר

כמה זה עולה לנו: הפעילות וצפייה און ליין ללא עלות

לפרטים: פעילות בהרשמה מראש בלבד

 

 

'אנו -מוזיאון העם היהודי' נפתח לקהל הרחב ללא תשלום

'אנו מוזיאון העם היהודי' פתח את שעריו בהתאם להנחיות פיקוד העורף. המוזיאון ערוך לקבל מבקרים וקיימים בו מרחבים מוגנים ומקלטים תקניים. תצוגת הקבע של המוזיאון כוללת חוויה מוזיאלית בטכנולוגיה חדשנית הפרושה על פני כ-7,000 מ"ר ומספרת את סיפורו של העם היהודי בעולם. בגלריית קודקס ששון מוצג ספר התנ"ך העתיק והשלם בעולם המהווה עדות נדירה ויקרת ערך לתולדות הטקסט התנ"כי, ואשר בכך מהווה הצצה לפרקים מרתקים בתולדות העם היהודי. בנוסף, מוצגת תערוכה אינטראקטיבית 'גיבורים - פורצי הדרך' המתאימה לגיל 12-6. המוזיאון ממשיך במקביל את הפעילות המקוונת, מפגשי תוכן בזום, הקרנת סרטים והרצאות, שיח גלריה וסיורים וירטואליים בשפות שונות.

מתי: אוקטובר-נובמבר

כמה זה עולה לנו: כניסה חופשית

לפרטים: anumuseum.org.il

 

מוזיאון אנו     צילום: רונית סבירסקי

 

פעילות בבית אבי חי במרחב המוגן ופעילות מקוונת

קבלת שבת בבית אבי חי בהשתתפות: אנסמבל יגל הרוש ואורחים מתחלפים. אירועים במבנה מאובטח סמוך למרחב מוגן: הצגות ילדים, מופעים מוזיקליים וסדנאות אמנות עבור המשפחות המפונות מיישובי הדרום והצפון, יחד עם משפחות ירושלמיות. אירועים מקוונים לילדים: משחקי תיאטרון עם לירית בלבן (גברת בלום, גברת בושמיץ ועוד) סדנת משחק שעולה על כל דמיון. מפגש עם הסופר אלדד אילני (הסיפור המושלם) הצצה אל יומן הילדות של הסופר וסדנה לכתיבת יומן אישי. קומיקס כחול לבן סדנת איור עם המאייר נדב נחמני. תוכן להאזנה וצפייה בכל עת לילדים: על הדרך -הפודקאסט למשפחה המטיילת ומופע סיפור. בנוסף, סדרות בוקר און-ליין.

מתי: תאריכים ושעות באתר

כמה זה עולה לנו: ללא תשלום

לפרטים: פעילות במקום בהרשמה בלבד באתר https://www.bac.org.il/

 

פעילות הפוגה במוזיאון ארצות המקרא בירושלים

מוזיאון ארצות המקרא בשיתוף עם אמני "מתחם הסטודיואים – סם שפיגל" מזמין משפחות המתארחות בירושלים ובסביבותיה למגוון פעילויות חווייתיות, סדנאות יצירה, רישום, צילום, מופעי מוזיקה. סיורים למבוגרים בגלריות נבחרות במוזיאון והרצאות בזום.

מתי: 31 באוקטובר – 15 בנובמבר

כמה זה עולה לנו: כניסה ופעילויות ללא תשלום

לפרטים: https://bit.ly/479CXJh

 

הספרייה הלאומית החדשה בירושלים נפתחה

למרות המגבלות נפתח המשכן החדש של הספרייה הלאומית בקריית הלאום בירושלים לקהל הקוראים והחוקרים החל מיום ראשון 29 באוקטובר 2023. המשכן החדש כולל אולמות קריאה, מתחמי עבודה, ספרים שמונעים בעזרת רובוטים, תערוכות ואודיטוריום. הספרייה כוללת מילוני פריטים ביניהם: 4 מיליון ספרים, מאות אלפי גיליונות עיתונים, מיליוני תצלומים היסטוריים, אוספים, מפות, כתבי יד וסלילי הקלטות מוזיקליות. במהלך חודש נובמבר יתקיימו סיורים וביקורים המיועדים בעיקר לתושבי העוטף וליישובים הסמוכים לגבול הדרום והצפון. בנוסף, סדנאות והפעלות לילדים בכפוף למצב הבטחוני.

מתי: החל מ-29 באוקטובר ובמהלך חודש נובמבר

כמה זה עולה לנו: ללא תשלום

לפרטים: www.nli.org.il 

 

הצגות לילדים און ליין של תיאטרון הקרון

תיאטרון הקרון הירושלמי פתח לינקים לצפייה ישירה בהצגות התיאטרון, לזמן בלתי מוגבל לרווחת ילדי ישראל והוריהם. לצפייה בהצגות>>   https://bit.ly/3F8PLDH . סדנאות יצירה לילדים לצפייה ישירה ובזום. לכל הסדנאות>>   https://bit.ly/3Qbltq5. עד כה התיאטרון העלה כ-60 הצגות במקלטים ובבתי מלון שבהם משתכנים מפונים ובקיבוצים שמאחרים מפונים.  

מתי: צפייה בהצגות און ליין ללא זמן מוגבל

כמה זה עולה לנו: ללא תשלום

 

הצגות תיאטרון חיפה למען המפונים ולקהל הרחב

תיאטרון חיפה נרתם למען המפונים ויעלה הצגות בתיאטרון עצמו ובבתי מלון והארחה שבו שוהים מפונים. המופע "רק בגלל הרוח" הוא מופע מוזיקלי בהשתתפות הזמרת בטי פבלו ואמן המולטימדיה גיל לוין עם שירי ארץ ישראל. המופע "אימפרו" הוא אימפרוביזציה קומית בהשתתפות הקהל עם השחקנים יואב בר-לב, ניר רון, דוד קיגלר, ערן בן זאב ולירית בלבן. "החממה לתרבות המחר" של תיאטרון חיפה תעלה את מופע תיאטרון הסיפור "עושים הצגה" בהשתתפות שחקני החממה ומקיימת בתיאטרון חיפה וברחבי הארץ את הצגות הילדים "מאחורי הפלאים", "הרפתקה מהספרים", "ספר הג'ונגל שלי", ו"אם פתאום אפגוש אריה". בנוסף, ניתן לצפות בהצגות און-ליין https://did.li/h6YNf

מתי: אוקטובר-נובמבר

כמה זה עולה לנו: לתושבי העוטף והצפון ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בטל. 04-8600500

 

 ההצגה ספר הג'ונגל שלי בתיאטרון חיפה    צילום: ז'ראר אלון

 

פעילות בבית ליבלינג בתל אביב

בית ליבלינג בתל אביב פתוח לקהל כולל קפה לב. במקום יש מרחב מוגן. בימי ראשון וחמישי תרגול יוגה בחלל תערוכת הקבע. יש צורך להצטייד במזרן. סטודיו פתוח למבוגרים בימים ראשון-חמישי בין 12:00-10:00. מרחב לימוד חופשי של יצירה בהנחיית צוות האמנים של המקום בתחומי אדריכלות, קולנוע וטלוויזיה, ציור ונגרות. סטודיו פתוח לילדים במקום וגם סטודיו מקוון בשעות 12:00-10:00. סדנת מחדוש טקסטיל תתקיים ב-2 בנובמבר בשעות 20:30-17:00. עיבוד מחדש של בדים אהובים וישנים. התנסות ברקמה, תפירה, אריגה ועבודת טלאים. במקום מוצגות גם תערוכות.

מתי: ראשון-שישי, 29 באוקטובר – 4 בנובמבר

כמה זה עולה לנו: כניסה חופשית

לפרטים: בהרשמה מראש https://www.lieblinghaus.org/

 

סינמטק תל אביב עם סרטים ושעות סיפור בזום

סינמטק תל אביב מעלה מפגשי זום קולנועיים לילדים ולמבוגרים ובמקביל צפייה במגוון סרטים לכל המשפחה באמצעות סינמטק VOD  בשיתוף עם סרטי "רד קייפ" ו"סרטי נחשון". בין הסרטים לילדים, סרטי קומדיה, הארי פוטר, שעת סיפור, מפגשים עם שחקנים ומדבבים. למבוגרים הקרנות ושיחה עם הבמאי. בין הסרטים למבוגרים בצפייה חופשית: קצפת ודובדבנים, עצבני ומהיר, עוד צעד אחד, חתונתה של רוזה, זרים מושלמים, החגיגה של באבט, קלרה הקדושה, חתונה מאוחרת ונוספים.

מתי: אוקטובר – נובמבר

כמה זה עולה לנו: התכנים באתר ללא תשלום ובהרשמה מראש, לינק לזום לאחר הרשמה

לפרטים: באתר סינמטק, סינמטק עד אליך

  

מוזיאון פתח תקווה – סדנאות ותערוכות ללא תשלום

מוזיאון פתח תקווה פותח את שעריו מחדש. המוזיאון מקיים סדנאות יצירה לילדים ומועד נעילת התערוכות המוצגות נדחה עד ה-30 בנובמבר. המוזיאון מקיים גם פעילויות לילדי כוחות הבטחון והצוותים הרפואיים של בתי החולים גהה, שניידר ובלינסון וזקוק למתנדבים.

מתי: ימי שני-חמישי, 14:00-10:00, סדנאות לילדים 12:00-10:00

כמה זה עולה לנו: כניסה ופעילויות ללא תשלום

לפרטים: מתנדבים יכולים לפנות לטל. 03-9286300    

 

פעילויות מחברות בכיכר ביאליק

פעילות פיזית ואון ליין בבתי התרבות של כיכר ביאליק. סטודיו פתוח לילדים ולמבוגרים בבית ליבלינג. מפגש מקוון עם משוררים וסופרות בבית ביאליק. פעילות יצירה לילדים במוזיאון העיר.

מתי: 29 באוקטובר – 4 בנובמבר

כמה זה עולה לנו: ללא תשלום

לפרטים: https://bit.ly/3rR4TCr

 

 מוזיאון העיר ברחוב ביאליק      צילום: רונית סבירסקי

 

סיורים וירטואליים במוזיאונים

המועצה לשימור אתרים, בשיתוף משרד המורשת מקיימת סיורים וירטואליים ללא תשלום באתרי מורשת. בסוף כל סיור – יתקיים סבב שאלות ותשובות עם צוות האתר. מוזיאון יהדות איטליה , יום שלישי, 31 באוקטובר ומוזיאון העלייה הראשונה בזכרון יעקב , יום חמישי,  2 בנובמבר 2023  

מתי: שלישי, חמישי, 31 באוקטובר, 2 בנובמבר, 17:00

כמה זה עולה לנו: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש  https://did.li/QeOlC

 

צילומי חתונה ללא תשלום ופעילויות במוזיאון מגדל דוד

מגדל דוד מוזיאון ירושלים גייס עשרות צלמות וצלמים ומציע לכל משפחה שפונתה מביתה ובן/ת המשפחה חוגגים בר/בת מצווה או אם יש חתונה במשפחה להגיע למוזיאון לצילומי משפחה או צילומי חתונה עם צלם מקצועי על רקע המצודה ללא תשלום. לפרטים: inbar@tod.org.il. בנוסף, מתקיימות פעילויות במוזיאון ואון ליין וכניסה ללא תשלום לתושבים שפונו מהצפון והדרום.

מתי: ראשון-חמישי, 16:00-09:00

 

 מגדל דוד בירושלים    צילום: רונית סבירסקי

 

מופיעים בשידור חי

ערוץ 24 משדר את אולפן ״ניצחון הרוח״ בהשתתפות זמרים ויוצרים ישראלים. כל המופעים יועברו מאולם FRIENDS ראשון לציון לכל הפלטפורמות הדיגיטליות ובשידור ישיר בערוץ 24 בטלוויזיה. אולפן חי עם רפרטואר מגוון למבוגרים ולילדים. כל הזמרים היוצרים מופיעים בהתנדבות ביניהם: ריטה, שמעון בוסקילה, נונו, עמיר בניון, אפרת גוש, אוהד חיטמן, תמיר גרינברג, להקת שלווה, אליעד, ירמי קפלן ורבים אחרים.

מתי: שידור חי בארבע רצועות שידור, 11:00, 16:00, 19:00, 22:00

לפרטים: לוח המשדרים https://cutt.ly/GwQFHu0k

 

 ריטה בהופעה חיה     צילום: רונית סבירסקי

 

מסעדות נפתחות

הבראסרי האיטלקי בר איטליה בנתניה, קפה נאפו מקרית אונו, פומו האיטלקייה מרמת החיל בהובלת השף שחר ברנע נפתחות במתכונת מצומצמת לאירוח קהל במסעדה תוך הקפדה על נהלים ומרחב מוגן. שעות פתיחה 12:00 -20:00 במהלך כל השבוע. בימים ראשון עד חמישי 15 אחוזי הנחה על כל התפריט בין השעות 12:00-18:00 (תקף בישיבה במסעדה). בנוסף, מסעדת לולה מרטין בהרצליה פתוחה כל השבוע ויש בה מרחב מוגן. חיילי וחיילות צה"ל וכוחות הביטחון במדים מוזמנים לארוחה חמה ללא תשלום. שעות הפעילות: ימי ראשון 12:00 -17:00. ימי שני, שלישי ורביעי 12:00 -22:00. ימי חמישי ושישי 12:00-23:00. ימי שבת 12:00-19:00.

  

תערוכה בטדי - האם ייתכנו הדברים?

בגלריה החדשה טדי בירושלים מוצגת התערוכה "האם ייתכנו הדברים?". תערוכת צילומים קבוצתית של תצלומים שצולמו בתקופות שונות, חלקם בשנה האחרונה וחלקם הוצאו מתוך הארכיון וקיבלו הקשר חדש בתוך ההווה המעורפל. האמנים והאמניות המשתתפים: שירה אבולעפיה, רלי אברהמי, גסטון צבי איצקוביץ', מתי אלמליח, תומר אפלבאום, עודד בלילטי, סופי ברזון מקאי, טליה הופמן, פבל וולברג, קרן זלץ, אנה ים, פראנס לבה נדב, אלכס ליבק, סג׳א קוטינה, מיקי קרצמן, אלדד רפאלי, אתי שוורץ.

מתי: שלישי, חמישי, 19:00-15:00, רביעי, שישי, 14:00-10:00, עד 3 בנובמבר 2023

כמה זה עולה לנו: כניסה חופשית