כל האטרקציות מהחרמון המושלג עד הדרום האדום, מופעים והצגות

 

טיול מושלג בחרמון, סיורים מודרכים בעקבות בעלי חיים, העדלאידע בחולון חוזרת, פעילויות וסיורים ללא תשלום בדרום אדום, ספיישל סרטי גאלו, הצגות, מופעים  

 

 

החיים בגן השלושה

סיור מודרך בגן השלושה (הסחנה) בעקבות מגוון בתי הגידול ובעלי החיים ביניהם: יונקים, חרקים, חלזונות מים, דגים, סרטנים ונוספים. הסיור ילווה בצילומים של בעלי החיים השונים בשילוב פעילות שתסייע לאתר אותם. חידון קצר תגלו על סביבת החיים שלהם ומדוע בחרו במי הסחנה וסביבם למגוריהם. בסיום אפשר לבקר במיזם חומה ומגדל ובמוזיאון הארכיאולוגי.

מתי: בימי שישי ושבת בפברואר בשעות 10:00–14:00

מחיר: ללא תוספת תשלום על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: 3639*

 

 טחנת קמח עתיקה בגן השלושה     צילום: רונית סבירסקי

 

סיור מושלג בחרמון

ציר 5 הינו שם קוד צבאי לדרך סלולה אשר עולה על שלוחת החרמון מנווה אטיב ועד אתר החרמון. סיור מודרך יחל בטיפוס על כתף חרמון ליד בית העלמין של הישוב נווה אטי"ב דרך נחל גובתה אל ברכת חפיר, בריכת אבן מלאכותית לאיגום מים. משם להר סנאים אל המקדש הייטורי, עם שהתקיים במקביל לחשמונאים וישב באזור החרמון. הפסקת צהרים וירידה חזרה אל ציר 5 לכיוון בקעת מן תוך הליכה בשלג. זוהי בקעה קרסטית שנוצרה מהתמזגותם של מספר בולענים. במרכזה בריכה מלאכותית שהופכת לאטרקציה ציורית בשלג. משם מטפסים לחניון התחתון של אתר החרמון ויורדים על תוואי נחל גובתה.

מתי: שבת, 11 בפברואר, 16:00-09:00

מחיר: 55 שקל

לפרטים: מיועד לגיל 18 ומעלה למטיבי לכת, 03-6388688

 

 החרמון המושלג     צילום: רונית סבירסקי

 

בעקבות מקווי המים בגן לאומי ירקון

גן לאומי ירקון משמר חלק מנופיו הקדומים של הירקון ומעיינותיו. סיור מודרך מלווה הסברים על מקווי המים שבגן הלאומי, מי חי במים ומי לצידם ואיך שומרים עליהם. הסיור כשעה וחצי. הסיור מיועד למבוגרים.

מתי:  שישי, 10, 17, 24 בפברואר, 10:00 

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: 3639*

 

 עופות מים במקורות הירקון     צילום: רונית סבירסקי

 

סיור עירוני בשכונת שפירא בתל אביב

שיטוט בסמטאות השכונה מלווה הסברים על מגוון התושבים שחיים בה יחד למרות שדפוסי החיים ומנהגיהם שונים לחלוטין. ישן וחדש, דתיים, חילונים, ותיקים מול זרים ופליטים. ביקור בבית כנסת בוכרי מיוחד, ובית כנסת יווני-"קומוניסטי", סיפורו של  י.ח. ברנר שנרצח בפסח 1921 בגבול השכונה ומסיימים בבית הקפה הקהילתי.

מתי: 17 בפברואר, 12:45-09:00

מחיר: 90 שקל

לפרטים: סיור למבוגרים, 03-6388688

 

סיורים וצעדת הכלניות בדרום אדום

פסטיבל "דרום אדום" מתקיים זו השנה ה-18במהלך חודשי פריחת הכלניות בצפון הנגב. קק"ל מקיימת מגוון סיורים ופעילויות על רקע הכלניות בשילוב פעילויות לכל המשפחה, סיורים, שחקנים והפעלות בין הפרחים, שווקים וירידים חקלאיים, עסקים, תיירנים, הופעות, צעדת הכלניות השנתית המסורתית של קק"ל בין הכלניות לזכרה של שושנה דמארי. 3 מסלולים 3.5 קילומטרים למשפחות, 6.5 קילומטרים ו-10 קילומטרים למטיבי לכת
מתי: 28-1 בפברואר, צעדת הכלניות רביעי, חמישי, 16-15 בפברואר 15:00-09:00 (יציאה אחרונה למסלול 12:00), שישי, 17 בפברואר 14:00-08:00 (יציאה אחרונה 11:00)
מחיר: ללא תשלום בהרשמה מראש

 

 צעדת הכלניות    צילום: רונית סבירסקי

 

נחל זימרי, בעלי חיים ופריחות

בצפון העיר ירושלים, סמוך לפסגת זאב מתפתל נחל מרשים ופראי. סיור מודרך מעל אפיק נחל זימרי, בין בתים ירושלמיים ונוף ספר-מדברי פתוח. תצפיות בעזרת משקפות בחיפוש אחר צבאים וציפורים ופריחות חורף. הסברים על הפעילות למען שמירת טבע בנחל. אורך המסלול 3 קילומטרים, הליכה קלה.

מתי: 24 בפברואר, 10:30-08:00

מחיר: 55-50 שקל

לפרטים: 03-6388688 

 

ציפורים נודדות בטבע עירוני

פעילות עם צוות החוקרים של התחנה לחקר ציפורי ירושלים בתחנה לטיבוע ציפורים. ציפורים קטנות וצבעוניות שמגיעות לאתר הטבע העירוני הסמוך לכנסת. הטבעת הציפורים משמשת תפקיד חשוב במחקרים על ציפורים נודדות. 

מתי: שישי, 10 בפברואר, 10:00-09:00

מחיר: 25 שקל למשתתף

לפרטים: 03-6388688

 

 טיבוע ציפורים     צילום: רונית סבירסקי

 

סיורים במצודת מגדל צדק, בריכות החורף ופריחות

בגן לאומי מגדל צדק מתקיימים סיורים מודרכים ללא תשלום. סיור סובב מצודה והמצודה עצמה במשך 75 דקות, סיור מודרך במצודה בלבד שמספר את סיפורה והדרך ההיסטורית החשובה שהיא חולשת עליה. משך הסיור 30 דקות. סיור בגבעת הקברים בשילוב פריחות חורף. משך הסיור כשעה וחצי. סיור מצפור ובריכות חורף בשילוב הסברים על אופן היווצרותן, עופות המים ודו חיים שמתקיימים בה. משך ההדרכה כ-15 דקות.

מתי: שבתות במהלך חודש פברואר

מחיר: הדרכות ללא תשלום, כניסה לאתר בתשלום
לפרטים: בהרשמה מראש, 3639*

 

 גן לאומי מגדל צדק     צילום: יניב כהן, רשות הטבע והגנים

 

העדלאידע בחולון - הקרנבל של המדינה

אחרי שלוש שנים שבהן לא התקיימה העדלאידע של המדינה בחולון בשל מגבלות הקורונה, היא חוזרת בגרסה חדשה ועדכנית. מיצגי ענק עם סינדרלה והסוסים המעופפים, מתקני קרקס, מתנפחי ענק של דמויות אהובות, תהלוכת הדרקון והאבירים, אקרובטים נועזים, תהלוכת תחפושות של אלפי רקדניות ורקדנים, הבית המעופף מהסרט UP, קינג קונג הענק וקבוצות מחו"ל. מספרד תגיע קבוצת Todozancos במופע שבו חיילי בדיל קופצים לגובה ועושים שמח ברחוב; עוד מספרד תגיע קבוצת  ALUCINARTE ANIMACION  במופע שבו, דרקונים ענקיים בגובה 3 מטר רוקדים. בקרנבל; מאיטליה תגיע קבוצת FLAG WAVERS במופע FLAGE WAVERS עם דגלנים בלבוש ימי הביניים. בתום התהלוכה יערך מופע של הזמרת נועה קירל. העדלאידע תעבור במסלול חדש שיחל בשדרות משה שרת, דרך אלופי צה"ל, שדרות גולדה מאיר וסיום מול מוזיאון העיצוב ברחוב פנחס אלון.

מתי: שלישי, 7 במרס, 12:00

 

 העדלאידע בחולון     צילום: אלי נאמן

 

פורים לילדים באופרה הישראלית

האופרה הישראלית מעלה בפורים את "הספר מסוויליה" מאת רוסיני, ואת 'אליסה בארץ הפלאות' מאת דוד זבה בגרסאות אופראיות בעברית לילדים ולכל המשפחה. בספר מסוויליה הילדים יפגשו את הספר המפורסם והאריה הידועה פיגרו פה פיגרו שם. המוזיקה שכתב רוסיני מתאימה גם לאוזן צעירה והזדמנות לקרב את הילדים לעולם האופרה. גרסה אופראית משעשעת ל"אליסה בארץ הפלאות" בעברית עם הארנב הלבן, הכובען המטורף, הזחל המוזר ומלכת הלבבות שיגלמו סולני וסולניות האופרה הישראלית. משך המופע כשעה, מתאים לגיל 10-5

מתי: שני, 6 במרס, 10:30 (הספר מסוויליה) שלישי, 7 במרס, 10:30 אליסה בארץ הפלאות

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-6927777

 

 אליסה בארץ הפלאות    צילום: יוסי צבקר

 

ספיישל סרטי ג'אלו (Giallo) בסינמטק תל אביב

סינמטק תל-אביב יקיים לראשונה בישראל ספיישל סרטי ג'אלו, הזוכים בשנים האחרונות לרטרוספקטיבות ולמחוות בפסטיבלים רבים בארצות הברית ובאירופה. יוקרנו 9 סרטים ויתקיימו שיחות  זום עם הבמאי דריו ארג'נטו, מאבות הז'אנר, ועם והבמאי איליי רות' ("הוסטל", "קדחת הבקתה") המוכר גם מתפקידו כ"הדב היהודי" בסרט "ממזרים חסרי כבוד" של טרנטינו. בגלריית הסינמטק תוצג תערוכת פוסטרים של הסרטים.

מתי: 18-7 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: באתר סינמטק תל אביב, 6876*

 

המאהב לכבוד ולנטיינס

 סינמטק תל אביב מקרין את הסרט המאהב (וייטנאם, 1929) לכבוד יום האהבה. זהו עיבוד לרומן של מרגריט דיראס שמספר על רומן סודי בין נערה צרפתייה ענייה וגבר סיני עשיר שגילו כפול מגילה. הם מנהלים רומן סוער אבל יודעים שאין לו עתיד. ההקרנה לציון 30 שנה ליציאת הסרט לאקרנים ולקראת בואה של להקת בלט הנובר במחול המבוסס על הספר.

מתי: פברואר 2023

מחיר: בתשלום

 

"דרך אור רך" של שיראל ספרא

ספר אמן חדש של שיראל ספרא יושק בגלריה חנינא בתל אביב. שיראל ספרא יצר עבודות צבעוניות על גבי דפי ספרים. אנציקלופדיה "בריטניקה לנוער", הספר "מסע הפלאים של נילס הולגרסון", וספרי ופנטזיה נוספים. היצירה כוללת מחיקה וכיסוי של הטקסט המקורי והשארת מלים בודדות, טקסטים ליריים קצרים פרי עטו ובכתב ידו של האמן תוך שימוש בצבעים עזים ובשפה ויזואלית עדינה.

מתי: החל מ-9 בפברואר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: שביל המרץ 5, תל אביב

 

שבת ישראלית חוזרת למוזיאון רובין

מוזיאון רובין בתל אביב חוזר לפעילות במסגרת שבת ישראלית. מדי שבת יתקיימו הדרכות בבית האמן. שתי גלריות בהן מוצגים ציורים נבחרים מאוסף המוזיאון לצד תערוכות אורחות. בקומה השלישית נמצא הסטודיו המקורי שבו עבד האמן. סרט תיעודי ותערוכה ביוגרפית מספרים את סיפור חייו. חלק מהסיורים מיועדים למבוגרים וחלק למשפחות.

מתי: שבתות

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד, 03-5255961

 

"סיפור לא פשוט" במחווה לבשביס זינגר

הצגה ספרותית תעלה בספריית בית אריאלה, על פי סיפוריו של יצחק בשביס זינגר ולכבוד 120 שנה להולדתו בהפקה של תיאטרון מלנקי, בשיתוף פעולה עם בית אריאלה ומכון התרבות הפולני ע״ש אדם מיצקוביץ'. הפקה חדשה שנותנת כבוד לסופר היהודי- פולני מגדולי סופרי היידיש וחתן פרס נובל לספרות (1978) שכתביו שזורים בתולדות העם היהודי והתרבות היהודית במאה האחרונה. 

מתי: שישי, 10, 17 בפברואר, 12:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: באתר עיריית תל אביב

 

שפת אם - בנות ואמהות על הבמה

דין דין אביב ואמא עליזה אביב ושרון רוטר ואמא שרהיה דריבן במופע שפת אם שיעלה במרכז ענבל בסוזן דלל. סיפור על הקשר בין אמא ובת, על מסע שנפרם ונדבק בחזרה ועל התובנות שבדרך. המופע משולב בשירים של שרון ושל דין דין, בשירים של עליזה ובשירים מוכרים מקהילות בעולם בליווי הנגנית טל אברמוביץ'. מופע לנשים בכל המגזרים. משך המופע: שעה ורבע

מתי: רביעי, 15 פברואר, 20:30
מחיר: 70-50 שקל

לפרטים: באתר מרכז ענבל

 

 

"אהלן וסהלן" של האנדלוסית ולהקת שפתיים

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד משתפת פעולה עם להקת שפתיים שהתאחדה לאחרונה אחרי 20 שנה והביאה לקדמת המיינסטרים הישראלי את השפה והמוזיקה המרוקאית. קונצרט משותף "אהלן וסהלן" יתקיים בירוחם, תל אביב, באר שבע, רעננה, ירושלים, קרית מוצקין, אשדוד ומודיעין. שפתיים מחברת בין מוזיקת פולקלור עממית מרוקאית למוזיקה ישראלית לוקאלית עם נגיעות רוקנרול.

מתי: 20 בפברואר – 14 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 5994*, 073-7599931


 

מקלט 634

המרכז לתיאטרון עכו מעלה את המחזה מקלט 634. יצירתה האחרונה של פנינה רינצלר יוצרת ומייסדת המרכז לתיאטרון לוד שנפטרה בטרם עת. חבורת שחקנים העובדים בתיאטרון שהוא מקלט,מוצאת עצמה בזמן מלחמה ופרעות מארחת בעל כורחה את דיירי השכונה. כשחקני פרינג׳ המשוועים לקהל הם מחליטים למנף את רעיון הקהל השבוי ומופיעים בפניהם. ככל שהם שוהים יחד בבטן האדמה נפתחות תיבות פנדורה.

מתי: חמישי, 9 בפברואר, 20:00

מחיר: בתשלום