טיולי פריחות, סיורי צפרות, פסטיבלים, מופעים ותערוכות

 

מושבה בצהוב - טיול פריחה בנחל ראש פינה

טיול מודרך בין מעיינות צלולים ופריחת חלמוניות צהובות בשילוב סיפורים על ההיסטוריה של המושבה ראש פינה. הסיור מתחיל במצפה נמרוד לכיוון עמק החולה והגולן. משם אל שביל החלמוניות וירידה אל הוואדי לצד מעיינות מפכים. ממשיכים לחלק העתיק של המושבה שנוסדה ב-1878.

מתי: שבת, 10 בדצמבר, 14:00-09:00

מחיר: 55-50 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

 פריחת החלמוניות      צילום: רונית סבירסקי

 

סיור במרכז בקעת הירדן

סיור מודרך בעקבות סיפורו ההיסטורי של אחד האזורים הפחות מוכרים בארץ. תחילתו באתר המקראי שמזוהה עם העיר גלגל וזאת על פי דעת חלק מהחוקרים. משם ממשיכים אל אתר טובלן שהפך ממטמנת אשפה לאתר צפרות. ממנו אל מוצב טובלן שנמצא מעבר לגדר המערכת ומספר את סיפור ארץ המרדפים במלחמת ההתשה. תצפית על מאגר הטיהור תרצה וסיום במשק לייבה שמייצג את החקלאות בעמק הירדן. ניתן להמשיך לטבילה במעיינות פצאל. הסיור ברכבים פרטיים. דרגת הליכה קלה ומתאים למטיבי קשב. 

מתי: שישי, 9 בדצמבר, 12:00-08:00

מחיר: 55-50 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

תצפית ציפורים ממרומי כוכב הירדן

מיקומו של המבצר הצלבני כוכב הירדן על ציר הנדידה של הציפורים מאירופה לאפרקיה מאפשר לתצפת עליהן בגובה העיניים. באתר יתקיימו פעילויות ומשחקים בנושא ציפורים ונדידה. בימי שבת יתקיימו הדרכות בשיתוף משרד התיירות. במידה האפשר יבוצע שחרור של עוף דורס כחלק מהשבתם לטבע.

מתי: שבתות, חודש נובמבר, 10:30, 12:30 (סיורים מודרכים) 13:00 (יתכן שחרור עוף דורס)

מחיר: כניסה לאתר בתשלום, הדרכות ופעילויות חינם

לפרטים: 3639*

 

 המבצר הצלבני בכוכב הירדן      צילום: מסדה ליטבק

 

פקחי טבע ליום אחד

טעימה חווייתית מעולמם של פקחי רשות הטבע והגנים בפארק הירקון בתל אביב. ילדים ובני נוער מוזמנים להצטרף ליום בחיי שומרי הטבע של ישראל. לספור צבאים, לזהות ציפורים, למדוד את איכות המים, להבין מהו ציד לא חוקי, להשתתף בפעולות כיבוי שריפה ביער, ללמוד מהו סחר לא חוקי בחיות בר ואיך מצילים חיות בר. בסיום הפעילות יערך טקס שבו יוכרזו הילדים שהשיגו את מירב התגים כרב-פקח.

מתי: שבת, 5 בנובמבר, 15:00-11:00

מחיר: כניסה לאתר, פעילות חינם

לפרטים: בהרשמה מראש 3639*

 

 פארק הירקון    צילום: רונית סבירסקי

 

אורות, טבע ואוכל בגן הבוטני

הגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם בירושלים מקיים את אירוע החורף WinterLights. מדי ערב ידלקו שלל אורות במרחבי הגן ויאירו את העצים, הצמחים, האגם והפרחים. אמן האור גיל טייכמן וצוותו השתמשו בכ-2.5 מיליון נוריות קטנות התלויות לאורך קילומטר בשביל המרכזי של הגן. הנורות הן אקולוגיות מסוג "לד" וחסכוניות בחשמל. מסלול ההליכה מתפרש על פני שטח של 14 דונמים. בין הצמחים נתלו שרשראות של אורות קטנים, דמויות של איילים, פרחים, פרפרים ואלמנטים מוארים, חלקם מנצנצים וחלקם עומדים, מעוצבים ברוח החג. להבות מוארות מרצדות ליד האגם וסככה שכולה מוארת בנוריות צהובות משמשת כבית קפה קטן. מוזיקת רקע של התזמורת הסימפונית ירושלים ושחקנים לבושים בתלבושות מוארות בדמויות שונות מסתובבים בין המבקרים. במקום יוצבו דוכני מזון ושתייה חמה.

מתי: 12 בדצמבר 2022 - סוף ינואר 2023, החל מהשעה 17:00

מחיר: 50 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

לפרטים: כרטיסים 6226*

 

Winter Lights בגן הבוטני צילום: תום עמית

 

מאדאם בטרפליי

האופרה מאדאם בטרפליי תוצג בבית האופרה בתל אביב בניצוחו של דן אטינגר. הבמאי מריוש טרלינסקי יצר הפקה מיוחדת, הכוללת סמלים אסתטיים יפניים, רמזים למסורת תיאטרון הקבוקי, השתקפויות של הר פיג'י המושלג, סירות הנעות על במה שניראת כמו ים לצד צללית ספינת הצי "לינקולן" ודימויים נוספים. ההפקה של טרלינסקי זכתה להצלחה גדולה ברחבי העולם. זוהי אחת האופרות האהובות שמתרחשת בעיר נגאסקי ביפן ומספרת על צעירה יפנית שמתאהבת במלח אמריקאי שנוטש אותה בסיום שירותו ביפן ללא ידיעה שהיא נושאת ברחמה את בנו. בהפקה ישתתפו זמרי אופרה בינלאומיים וישראלים ופנטומימאים פולנים.

מתי: 12-2 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

 

 מאדאם בטרפליי    צילום: יוסי צבקר

 

פסטיבל סולידריות לקולנוע וזכויות אדם חוגג עשור

הפסטיבל יתקיים בסינמטק תל אביב עם מיטב הסרטים הבינלאומיים, זוכי פרסים בפסטיבלים המובילים בעולם, בהקרנות בכורה ישראליות. סיפורים מטלטלים של אמיצים ואמיצות, ספורטאים, מוסיקאים, עיתונאים, אנשי קהילת הלהט"ב, פליטים, ואקטיביסטים. 10 ימים, עשרות אירועים, מחוות ליוצרים ותיקים, תחרויות קולנוע ישראלי ובינלאומי, מפגשים עם יוצרים, מומחים ואורחים.

מתי: 10-1 בדצמבר 2022

מחיר: בתשלום

לפרטים: באתר

 

 

"MEאני" של הקיבוצית 2

בכפר המחול הבינלאומי געתון יעלה המופע "MEאני" מאת לאה בסודו גרק בביצוע קיבוצית 2. תנועה ופסקול שמתאימים לצופים בכל גיל. בחינת אבני היסוד שמרכיבות את המושג "אני" כשמסירים את המסכות וההשפעות החיצוניות.

מתי: שבת, 26 בנובמבר, 12:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9859730 שלוחה 112/117 כרטיסים באתר איוונטר

 

 להקת המחול הקיבוצית 2    צילום: אייל הירש

 

6 קונצרטים בנצרת לקראת הכריסטמס

הפסטיבל הליטורגי הרביעי בנצרת יתקיים בשלוש כנסיות בעיר בהשתתפות למעלה מ-100 מוזיקאים בינלאומיים בשישה קונצרטים, לצד שווקי כריסטמס, סיורים, חבילות אירוח ופעילויות נוספות. בין הקונצרטים: קולגיום ווקאלה האנובר (גרמניה) בקונצרט א קאפלה חגיגי, אחינועם ניני וגילי דור בקונצרט עם פרשנות מיוחדת ליצירותיו של באך, הפקה רחבת יריעה של האורטוריה אליהו וקונצרטים נוספים.

מתי: 18-15 בדצמבר

מחיר: 150-100 שקל

לפרטים: 6119*, 04-6016799

  

אבישי כהן והתזמורת

במסגרת סדרת המוזיקה באופרה הישראלית בתל אביב יתקיים המופע ״אבישי כהן והתזמורת״. זהו מפגש בין אחד החצוצרנים הידועים בארץ ותזמורת הקאמרטה הישראלית בניהול אמנותי של שלומי שבן ואבנר בירון. במופע ישתתפו שלושה הרכבים שמוביל אבישי כהן והם יבצעו עיבודים לתזמורת שעובדו במיוחד לערב הזה על ידי יבגני לויטס.

מתי: חמישי, 8 בדצמבר, 21:00

מחיר: 220-150 שקל

לפרטים: 03-6927777

  

דצמבר מוזיקלי חגיגי במגדלה

מלון מגדלה על שפת הכנרת נערך לחגיגות חנוכריטמס עם עץ אשוח גדול שיוצב במרכז הלובי ומרחבי המלון יקושטו באורות וסמלים המאפיינים את החג. במסגרת האירועים יתקיימו שלושה קונצרטים של אנסמבל עלמה קול נשי ישראלי וקונצרט מיוחד לציון 200 שנה לעצמאות ברזיל בהרכב רחב של אנסמבל פניקס וזמרי המדריגל. הקונצרטים יתקיימו באתרים שונים במרחבי המלון.

מתי: 2, 10, 16, 23 בדצמבר

מחיר: לאורחי המלון ללא עלות, לאורחים מבחוץ 150-80 שקל

לפרטים: 04-6209900

 

 

תה של 5 בוולדורף אסטוריה

מלון וולדורף אסטוריה פותח את עונת החורף עם תה המנחה המסורתי כפי שנהוג בבריטניה. Afternoon Tea שבו שותים תה בליווי כריכים מעודנים, סקונס ומיני מאפה. ארוחה שנועדה להפיג את הרעב בין ארוחת הצהרים לערב. במלון וולדורף אסטוריה הארוחה מורכבת מכריכים של גבינת שמנת, סלמון, טארט ביצים, טארט סלמון, קינוחי פיננסייר, עוגיות מדלן, קראנץ' שוקולד, מוס פרלינה, בראוניז גבינה, מילפיי, אקלר, סקונס מסורתי עם חמאה, קצפת וריבה. היא מוגשת בכלי פורצלן לצד מבחר של סוגי תה שחור וירוק.

מתי: ראשון-חמישי, 18:30-15:30

מחיר: 350 שקל לזוג

לפרטים: בהזמנה של 24 שעות מראש, 02-5423333

  

פסטיבל קצר למבוגרים ולילדים

צוותא תל אביב מקיים זו השנה השנייה את פסטיבל "קצר לילדים" במסגרת פסטיבל תיאטרון קצר למבוגרים. יועלו הצגות קצרות המותאמות לגיל 8-4. בפסטיבל למבוגרים בכל מקבץ יועלו 4 הצגות קצרות במחיר כרטיס אחד ו-10 הצגות קצרצרות במחיר כרטיס אחד.

מתי: שבת, 10 בדצמבר, 10:00, 12:00, 14:00 (הפסטיבל למבוגרים 10 -12 בדצמבר)

מחיר: 49 שקל

לפרטים: כרטיסים 03-6950156

 

קצר לילדים של קוביה 2    צילום: יוסי צבקר

 

פסטיבל תמונע 2022

תיאטרון תמונע בתל אביב מקיים את פסטיבל תמונע המסורתי. יועלו 20 יצירות חדשות מהארץ ומהעולם בתחום התיאטרון, המחול, הפרפורמנס, המוזיקה, הספרות והאמנות הפלסטית. ביניהם: הסופר הצרפתי פיליפ בסון בשיחה אישית עם שלומי

אלקבץ, ניב שינפלד ואורן לאור מארחים את ליאת דרור וניר בן גל עם היצירה "דירת 2 חדרים", הכוריאוגרף האוסטרי סימון מאייר חוזר לישראל עם יצירתו האחרונה Being Moved ואחרים. בפסטיבל ישתתפו יוצרים ותיקים ומוכרים מהארץ ומחו״ל

לצד יוצרים חדשים.

מתי: 16-6 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

 

 

500 אמנים בתערוכת האמנות הישראלית

תערוכת האמנות הישראלית בחסות בנק הפועלים תארח השנה 500 אמנים מהידועים בישראל, לצד אמנים בתחילת דרכם. התערוכה תוקדש לנוער בסיכון וללא תמיכה ולעמותות עלם, אותות ופרויקט מבשלים עתיד של הרב גרוסמן.25% מהמכירה

יקבל האמן ו-75% יועברו לעמותות.

מתי: פתיחה, שישי, 23 בדצמבר, 9:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: רחוב יהודה הלוי 63

 

פסטיבל מאוול בלדי

המוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים יקיים זו השנה השנייה את פסטיבל מאוול בלדי למוזיקה ערבית שורשית בניהולו האמנותי של המוזיקאי יאיר דלאל. הפסטיבל ייפתח עם הפקת מקור בבכורה של היצירה הקלאסית "שחרזאדה" מאת המלחין הרוסי רימסקי קורסקוב, בעיבוד המשלב בין מזרח ומערב. בביצוע התזמורת הסימפונית ירושלים יחד עם תזמורת שהאן למוזיקה פרסית בהשתתפות 55 נגנים שינגנו על כלים קלאסיים ומזרחיים פרסיים. מופעים נוספים: שירת נשים מהמדבר והשומרון עם סופי צדקה, רחלה ושרון בן צדוק שמשלבות בין שירת נשים עממית בערבית ושומרונית ובין פיוטים וטקסטים בעברית, חתונה בכפר עם חנאן עתאמנה, קוואליה - מזמור תודה ומופעים נוספים.

מתי: שלישי-שישי, 16-13 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5661291

 

פסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית-אתיופית

בית הקונפדרציה בירושלים מארח את פסטיבל הולגאב ה-13 ליצירה ישראלית-אתיופית שיתקיים ברחבי ירושלים. בין המשתתפים: תמרדה מארחת את חמי רודנר, רודי ביינסין עם ההרכב אדיס אלם של יוסי פיין, יאיר דלאל, אבטה בריהון, בן אילון

ואדוניה גואדה. הצגה חדשה,"אליס", מבית היוצר של קבוצת תיאטרון הולגאב בניהולו של משה מלכא, איילה אינגדשט

במופע חדש, אורית טשומה במופע ספוקן וורד, אושי מסלה ונומקה במופע משותף, דגה פדר במופע משיריה בשילוב מחול

אתיופי.

מתי: 14-7 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5399360, שלוחה 5

 

מצבי רוח על הבמה

"תזמורת המהפכה" מעלה בהיכל האמנויות הרצליה את המופע ״מצבי רוח״ בניהולם האמנותי של רועי אופנהיים וזהר שרון. מופע שבו הנגנים לא מפסיקים לנוע על הבמה. יועלו עיבודים תזמורתיים ליצירות קאנוניות אחרות, וביניהן הפרלוד לפסנתר במי מינור מאת יוהאן סבסטיאן באך, סטנדרט הבוסה-נובה "How Insensitive" של המלחין אנטוניו קרלוס ז'ובים והשיר "Exit Music" של להקת רדיוהד. הם פותחים עם פרלוד של שופן בנגינה תוך כדי תנועה וללא תווים. למופע מתווספים אלמנטים של וידאו שתכנן המעצב יואב כהן ותאורה של המעצבת קרן גרנק.

מתי: 1, 2 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 09-9729999

 

 

יריד אמנים באווירת כריסטמס

איגוד האמנים Fun Art CommUnity מקיים את יריד כריסטמס 2022 בקניון ארנה בהרצליה פיתוח לקראת חג המולד. ביריד ישתתפו עשרות אמנים ואומנים ביניהם: ציירים, פסלים, אומני זכוכית, עץ, קרמיקה, מעצבי בגדים ותכשיטים, שוקולטיירים, מארזים מתוקים, חפצי נוי ואביזרים לבית. המקום יעוצב באווירת החג עם עץ אשוח, מיצגי אור, דמויות של סנטה קלאוס. יתקיימו מופעים מוזיקליים, עמדות צילום, פינות איפור, כיתות אמן, סדנאות וטיפולי גוף.

מתי: 16-15 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית