חג האהבה בטבע, אירועי צפייה בכוכבים, ברים חדשים על גג מלון וטיולי שקיעה

 

סיורים, צפייה בכוכבים ופעילויות בגנים הלאומיים

לקראת סיום החופש הגדול מקיימים בגנים הלאומיים ברחבי הארץ מגוון של פעילויות. סיור וערב מוזיקלי בגן לאומי כורסי וגן לאומי אכזיב לכבוד ט"ו באב, פעילות שעת שקיעה בגן לאומי מגדל צדק. ערב רומנטי עם הרכב מוזיקלי ולימוד משותף על אהבה בגן לאומי תל ערד, סיור "טבע זום אין" בשקיעה בגן לאומי עבדת. כמו כן, תצפיות כוכבים בעזרת טלסקופים בגן לאומי כוכב הירדן וביקור במצודה התלויה בארבל שמקיימת סיורי זריחה ללא תשלום, כחלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות. מתקיימים גם מייצגים היסטוריים בגן לאומי בית שאן, במצדה ובגן לאומי בית שערים.

מתי: חודש אוגוסט

מחיר: כניסה בתשלום, פעילות ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

 הופעה בגן לאומי ירקון-אפק   צילום: מנו גרינשפן לרשות הטבע והגנים

 

אהבה בימי רכבת: שירים וסיפורים לאורך המסילה

תוכנית מיוחדת לערב ט"ו באב באתר רכבת העמק בכפר יהושע. סיפורי האהבה והשירים שנכתבו בהשראתם, מאז החלו רכבות לעבור את הארץ לאורכה ולרחבה בהנחיית גבי זהר ועפר גביש, שירה וגיטרה - ליאורה בלוך, קלידים - סוף סלע.

מתי: רביעי, 9 באוגוסט, 19:30

מחיר: 40 שקל

לפרטים: אתר המועצה לשימור אתרים

 

 תחנת רכבת העמק בכפר יהושע     צילום: רונית סבירסקי

 

סיפור אהבה בח'אן חדרה 

מוזיאון ה"חאן" בחדרה מציין את ט"ו באב עם מופע מוזיקלי של שירי אהבה, קריאת שירה ויין. בתוכנית: סיור פתוח בתערוכת הצילום "טבע ישראלי" של הצלם נמרוד הופשטטר, ובחדרי תערוכות המוזיאון. שירי אהבה מאת תלמידי בי"ס רימון. בנוסף, המשוררת מירב חממי, תקרא שירי אהבה פרי עטה.

מתי: חמישי, 11 באוגוסט, 18:30

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 6322330 – 04

 

 ח'אן חדרה    צילום: רונית סבירסקי

 

אהבה באמת במים רגבה

פעילות משפחתית באמת המים של מושב רגבה. היכרות עם אתר יוצא דופן, המלמד על המים בישראל בשילוב הפעלה של המשתתפים. הפעילות כוללת בניית דגמי קשתות בדומה לאמה המקורית, שאיבת מים מבארות, טחינת קמח בשיטות עתיקות, הליכה בתוך תעלת האמה הטורקית הזורמת, תחת מטר טיפות המגיע מכל עבר.

מתי: כל יום בשעה 18:00 בתיאום מראש

מחיר: 40 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

לפרטים: 050-6310602

 

מחווה לבמאית, שחקנית ומפיקה אידה לופינו

סינמטק תל אביב מקיים במהלך חודש אוגוסט מחווה לבמאית, שחקנית, המפיקה ופורצת הדרך אידה לופינו (Ida Lupino). כמו כן יוקרנו סרטיה בסינמטקים ירושלים, חיפה, חולון והרצליה. לופינו הייתה בשנות החמישים והשישים האישה היחידה בהוליווד עם קריירה רצינית בבימוי: בהתחלה בקולנוע, בעיקר בחברת ההפקות שלה, ואחר כך גם בטלוויזיה, כמו כן הייתה היוצרת העצמאית המשמעותית הראשונה בקולנוע האמריקני. במסגרת המחווה יוקרן הסרט התיעודי החדש "אידה לופינו: רבותיי וגברת לולפינו"  ו-7 סרטים בבימוייה ובכיכובה. 

מתי: 25-5 באוגוסט

מחיר: בתשלום 

לפרטים: באתר

 

אידה לופינו  Photo: Bison Archives

 

סדנאות ופעילות יצירה בכפר האמנות של ורטיגו

בכפר האמנות האקולוגי של להקת המחול ורטיגו בקיבוץ נתיב הל"ה תתקיים הפעלה מיוחדת לילדים בכיתות א-ד. סדנאות בהן פעילות משותפת של תנועה ויצירה להורים ולילדים תתקיים ב "ורטיגו" כפר האמנות האקולוגי בקיבוץ נתיב הל"ה . בסדנת התנועה: תנועה דרך מקצבים ומשחקים. סדנת יצירה באדמה : יוצרים מאדמה, בוץ, חול ומים כיד הדמיון.

מתי: חמישי, 11 באוגוסט, 17:00, 18:15

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-9900235

 

 סדנת הורים וילדים בכפר האמנות ורטיגו     צילום: מעיין חותם

 

פסטיבל אינטימדאנס 2022

תיאטרון תמונע מעלה את פסטיבל אינטימידאנס עם עשר בכורות של יוצרות.ים שיציעו את פרשנותם למרחבי הבין לבין - ללימבו שלהם. ביצירות בכורה מאת: עומרי חפץ, יובל גל, שירה מרק, רותם הלר, שחר חנין, קים טייטלבאום,דגה פדר, גליה עייני, דנה מרכוס ומיקה קופפר. בנוסף לתוכניות יוצגו שלושה מיצבי תאורה מאת נעה אלרן, ילי נתיב ואיריס לנה יפעילו את הפודקאסט שלהן 'חיות מחול' - לייב במקום במשך כל אירועי הפסטיבל, אמנית הסאונד והקול יפעת זיו תופיע בחלל הבר במופע שיפתח את כל תוכניות הפסטיבל, בימת הסטודנטים המסורתית תמשיך לחבר בין יוצרי ההווה ליוצרי העתיד ויאיר מיוחס בפרויקט צילומי סטילס ווידאו המבוסס על עשר בכורות הפסטיבל, אשר צולם כולו בשעות הלילה במרחב האורבני-המחוספס שבסביבת התיאטרון.

מתי: רביעי-שבת, 31 באוגוסט – 3 בספטמבר

מחיר: בתשלום

 

גליה עיני יצירה לזוג וילד    צילום: יאיר מיוחס

 

שלום כיתה א בבית אבי חי

בית אבי חי פותח את שנת הלימודים הראשונה של הילדים בפעילות מיוחדת: שיעור בבית הספר של הליצנים, סדנת יצירת ציוד לבתי ספר ומפגש עם סופרים. בהשתתפות - ג'קי לוי, רוביק רוזנטל, אריאל קרן, ינון שאזו, תזמורת הרחוב הירושלמית, שרית זוסמן, מוריאל הופמן, סמדר ספיר ואחרים.

מתי: שני-שלישי, 30-28 באוגוסט

מחיר: 30 שקל למופע, הורה מלווה ללא תשלום

 

כלבים, כלבים ועוד כלבים

בקולנוע הפסגה ביפו העתיקה יערך אירוע אנימציה לכלבים ואוהבי כלבים במסגרת פסטיבל "אנימיקס" 22#. הקרנת מקבץ סרטי אנימציה משעשעים, יצירתיים ומרגשים בנושא "כלבים", איורים לייב של קריקטורות משותפות לכלבים ולבעליהם/ן בידי ציירי הקריקטורות אורי פינק ("זבנג"), בוריס דיקרמן, יובל כספי ועמוס אלנבוגן ופעילויות נוספות.

מתי: רביעי, 10 באוגוסט, החל מ-20:30

מחיר: כניסה חופשית לאנשים ולכלבים (ההקרנה מגיל 14  ומעלה)

 

 מתוך הסרט HOUND  צילום: ג'ורג'יה קריס 

 

2 ברים חדשים על גגות מלון מדיסון ואוליב

בשבוע הבא תשיק רשמית רשת מלונות רימונים 2 מתחמי בילוי חדשים, חלק ממותג חדש של הרשת שייקרא NATI'S BAR (הבר של נתי). הבר הראשון ברשת נפתח על גג מלון רימונים מדיסון נהריה, רופטופ בשטח של 200 מ"ר בקומה השמינית מול הים התיכון והשני במלון אוליב בגלבוע הבנוי על אחת הפסגות של הר הגלבוע. לצד אורחי המלונות, מיועדים הברים החדשים גם כמתחמי בילוי מיוחדים עבור תושבי הגליל המערבי והעמקים. הברים נמצאים בנקודות תצפיות פנורמיות. בחודש אוגוסט חברי מועדון ותושבי האזור ייהנו ממבצעי 1+1 על המשקאות.  

 

 בר על גג מלון מדיסון    צילום: סטודיו A

 

סדנת יצירת יצורים מצחיקים בבית הנסן

בבית הנסן תתקיים פעילות לכל המשפחה בעקבות התערוכה מה יותר צהוב או פיל של אורית ברגמן וענת ורשבסקי. הילדים יכינו זנבות, ראשים, אפים, אוזניים וכנפיים וירכיבו מהם יצורים חד פעמיים בשלל חומרים מפתיעים שייקחו עימם הביתה.

מתי: חמישי, 18 באוגוסט, 10:00 לגיל 6-3, 11:15 לגיל 10-7 (הפעילות 45 דקות)

מחיר: 15 שקל לילד

 

 בית הנסן    צילום: דור קדמי

 

מופעים ברחבי הגליל המערבי

מגוון אירועי תרבות לקיץ בגליל המערבי. בנהריה ב-11 באוגוסט חוגגים ליל אהבה במזח עם אביב גפן, ב-18-16 באוגוסט פסטיבל בירה, אוכל והופעות LIVE. במצודה בעכו ב-11 באוגוסט מופע של מרינה מקסימיליאן. ובמעלות, במסגרת פסטיבל 'קיץ בא-גליל', יתארחו ב-9 באוגוסט עדן חסון, 10 באוגוסט סטטיק ובן אל, 11 באוגוסט בניה ברבי, 12 באוגוסט לינה מחול. אירועי שקיעה בליין האירועים 'שישי בראש' באתר התיירות ראש הנקרה.

מתי: 18-9 באוגוסט

מחיר: מופעים בתשלום

 

ט"ו באב על שפת הכינרת

בנמל עין גב, חוגגים את ט"ו באב בקרנבל של אהבה, על שפת הכינרת עם להקת מורנגו ודיג'יי קיקה סמואל. רקדניות ברזילאיות, מתופפי פרקשן ובטוקדה, קבלת פנים Cuba Style וריקודי סלסה. בנמל ממוקמות מסעדות דגים, פוד טראקים, דוכני שתייה ומתוקים.

מתי: חמישי, 11 באוגוסט, החל מהשעה 19:00

מחיר: כניסה חופשית, מזון בתשלום

לפרטים: 04-6659800

 

 צילום באדיבות: להקת מורנגו 

תאווה כפייתית להון ולשלטון

אנסמבל אספמיה מעלה בתיאטרון תמונע את המחזה ג'ון גבריאל בורקמן. מחזהו של אבי הדרמה המודרנית,  הנריק איבסן העוסק ברצח האהבה ובהרס עצמי בשל תאווה כפייתית להון ולשלטון.

מתי: שלישי, רביעי, 16, 17 באוגוסט, 20:00

מחיר: בתשלום

 

המחזה ג'ון גבריאל    צילום: ניקול דה קסטרו

 

פסטיבל אאוטליין בירושלים 

עיריית ירושלים מקיימת בפעם השישית את פסטיבל ״אאוטליין - איור ומילים בירושלים״ הפסטיבל מארח מאיירים, אנימטורים, מעצבים ואמנים רב תחומיים בולטים שיציגו את עבודותיהם על ציר רחוב יפו ברחובות העיר ובחללי תצוגה שונים. 14 תערוכות אישיות וקבוצתיות יציגו פרשנויות מקוריות לנושא הנבחר "חזרות", שמהווה (בין השאר) חוויה קולקטיבית של שיבה לאחר הפוגת קורונה כפויה. הפסטיבל מציע חוויית שוטטות ברחבי ירושלים, שיתופי פעולה חוצי ז׳אנרים בין יוצרים מדיסציפלינות שונות, סיורי אמנות, מפגשי שיח, מופעים, תערוכות וסדנאות לילדים ולמבוגרים, הרצאות ואירועים נוספים לחובבי האמנות ולקהל הרחב.

מתי: 23-17 באוגוסט

מחיר: כניסה חופשית

 

איור לתערוכת מחווה לשמואל כץ    צילום: איה טלשיר

 

דייט מהספרים – ט"ו באב בבית אריאלה

ספריית בית אריאלה מקיימת בט"ו באב ערב בסימן אהבה לספר ולמילה הכתובה. בתכנית: סדנת כתיבה "אהבה לעצמי" בהנחיית מיטל שפירו בסלון העירוני, ספיד-דייטים ספרותיים סביב ספרים בהנחיית יובל פלוטקין ומסיבת יום האהבה בחצר דליה רביקוביץ. על סמך הספרים האהובים שלהם, המשתתפים יוזמנו לשוחח עם זרים גמורים, שחולקים יחד את האהבות הגדולות.

מתי: חמישי, 11 באוגוסט, 19:00

מחיר: 20 שקל לספידייט

לפרטים: באתר

שרות שירי מיקה

המשוררת והשחקנית מיקה בן שאול, חוזרת לבמות כשנה לאחר צאת ספרה השלישי "כספר פתוח" ותופיע בזאפה מידטאון תל אביב. במופע תשלב את שיריה המוכרים עם מוזיקה חיה, שתבוצע על ידי המוזיקאי אור מטיאס (ברודווי), יחד עם היוצרות מגי אזרזר, שיר אלמליח, מיטל מיכאלי, עדי אברהמי ו-טלשה שיתארחו, יקריאו וישירו.

מתי: שני, 15 באוגוסט, 22:00
מחיר: 105 שקל

לפרטיםבאתר


מיקה בן שאול    צילום: גיל חיון

 

תערוכתו הראשונה של דאג אייטקין במוזיאון ישראל

במוזיאון ישראל בירושלים נפתחת תערוכה של האמן הבינלאומי דאג אייטקין "דגלים ושרידים" שבה יוצגו עבודות קולאז' טקסטיל ווידאו של מופעי מחול שנוצרו בתקופה הסגר הראשון של הקורונה. במהלך הסגר הראשון ב-2020, האמן הרב-תחומי דאג אייטקין ביקש להמשיך ליצור, והשתמש בבגדים ובאריגים שמצא בין כותלי ביתו לעבודות קולאז'. התוצאה מזכירה דגלים או כרזות, ועליהן ביטויים המשקפים חוסר ודאות וריחוק חברתי. אייטקין הוסיף לפתח את הפרויקט האמנותי ויצא מתוך גבולות הבית אל מרחבי העיר השוממה. בשיתוף פעולה עם להקת המחול LA Dance Project הוא יצר סדרה של מופעים באזורים תעשייתיים נטושים בלוס אנג'לס. עבודות הבדים שהכין מכסות את גוף הרקדנים, וכן תלויות ככרזות על גשרי העיר, מתנופפות ברוח.

מתי: פתיחה 4 באוגוסט (נעילה 31 בדצמבר 2022)

מחיר: כניסה בתשלום

 

קיץ של קסמים ושיקויים

"פארק קרסו למדע" בבאר שבע מזמין את המבקרים להגיע ולהנות משלל סדנאות ופעילויות במסגרת אירועי "קיץ של קסמים ושיקויים".  המוזיאון יחשוף בפני המבקרים את הסודות מאחוריי השיקויים, הלחשים, הקסמים וילמד כיצד להתנגד לכוחות האופל. חדר הבריחה של המוזיאון מציע מבחן אומץ לקוסם המתחיל, מדפסת תלת ממד תדפיס יצורים קטנים מהאגדות וכן במקום תתקיים תערוכת כוח המוח ובה יוכלו המבקרים להנות מאוסף משחקים חוויתי, חדות מחשבה, זריזות, קואורדינציה והתמצאות במרחב.  

מתי: חודש אוגוסט

מחיר: כניסה בתשלום (ילד עד גיל 5 חינם)

לפרטים: 08-6252600  

 

   צילום: באדיבות פארק קרסו למדע

 

הדרה לוין ארדי במופע בוב דילני "אהיה אדם חופשי" 

מופע אינטימי של הדרה לוין ארדי  שיועלה בבית הקונפדרציה בירושלים בניהולו של אפי בניה. לוין ארדי תשיר את שיריה בהשראתו, ואת שיריו בהשראתה, ואף תקרא מספרה החדש, "השנים העצובות", שבו היא מתכתבת עם יצירתו של דילן. הדרה לוין ארדי היא מוזיקאית (סינגר־סונגרייטרית), משוררת, סופרת, אמנית ספוקן־וורד וציירת. הוציאה 18 אלבומים ופירסמה 4 ספרים. 

מתי: רביעי, 17 באוגוסט, 20:30

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 6226*

הדרה לוין ארדי    צילום: תדמור דיודוב

המופע קומזיץ תחת כיפת השמיים

להקת המחול קמע פותחת עונה תחת כיפת השמים במוזיאון הנגב במופע "קומזיץ" שיצר הכוריאוגרף והמנהל האמנותי תמיר גינץ. הקהל יושב סביב הרקדנים ושותף להתרחשות על זירת המחול לצלילי פסקול שמאחד מזרח ומערב. במסגרת האירוע הקהל מוזמן לסיור בתערוכה "תזוזה: תנועה וריקוד באמנות ישראלית עכשווית" המוצגת בימים אלו במוזאון הנגב לאמנות.

מתי: חמישי, 25 באוגוסט, 19:00

מחיר: 90 שקל

לפרטים: 08-6231521

 

 

קומזיץ של להקת המחול קמע   צילום: כפיר בולוטין

 

אירוע אסטרונומיה וסיורים בפארק אגם ירוחם

בפארק אגם ירוחם יתקיים אירוע אסטרונומיה, צפייה באמצעות טלסקופים ענקיים של ״שירת הכוכבים״ בירח המלא, סדנאות אסטרונומיה, סדנאות להכנת רקטות, היכרות עם מודל השמש, סיורי עקרבים ומלכודות אור לחרקים עם מרכז הצפרות ״דוכיפת״, סדנאות יצירה ותוכן לילדים ומופע קרקס לכל המשפחה. במקביל לאירוע בפארק במסגרת פסטיבל לילות קיץ קרירים בירוחם ובמרחב הר הנגב יתקיימו ברחבי העיירה בימי חמישי ושישי מגוון סדנאות ואירועים, ביניהם מופע ספרדי מקורי, סדנאות מיחדוש בסטודיו suit-case, סדנת אפיית לחמים ומאפים מסורתיים בלחם-זה, סדנת פעמוני- רוח לצלילי המדבר ומסלול רכיבת אופניים אתגרי לצד פארק האגם.

מתי: חמישי, 11 באוגוסט

מחיר: אירוע אסטרונומיה 55 שקל, סיורים 10 שקלים

 

תצפית על הירח   צילום: אדם סלע

 

"בראשי" - פסטיבל רחוב בירוחם

התנועה ברחוב הראשי של ירוחם תיעצר ליום אחד ותיערך בו מסיבת רחוב ושני מופעים על במה מרכזית. מופע מוזיקלי של משפחת אלייב - הרכב מוזיקלי טג'יקי-ישראלי עם מוזיקת עולם לכל המשפחה. מופע של להקת מלבי טרופיקל שמנגנת מוזיקה צוענית משולבת עם מוזיקת קומביה ומרנגה. לצד המופעים יתקיימו סדנאות, מדיטציות עם קערות טיבטיות, מעגל מתופפים גדול, ריקודי עם, מופעי קרקס, דוכני יין ובירה, אוכל רחוב.

מתי: חמישי,  18 באוגוסט, 18:00 - 23:30

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 050-5923455

 

 פסטיבל בראשי    צילום: אשר אזולאי

 

"מיני גולף הרצליה" שופץ ונפתח לציבור

"מיני גולף הרצליה" נפתח לאחר שיפוץ וחידוש. המתחם כולל מסלול מיני גולף המתאים לגילים שונים, אזור טרמפולינות ובית קפה. מסלול המיני גולף: כולל 18 תחנות בדרגות קושי שונות. המסלול עובר בין נקודות מעוצבות ובהן באר מים, בקתה עתיקה ובריכת דגים.  בכניסה למקום הוקמה תחנת אימון, שילוט מסביר על המשחק והניקוד. בנוסף, מתחם טרמפולינות כלול במחיר הכרטיס לילד.

מתי: ראשון- שבת

מחיר: 45 שקל עד גיל 6, 60 שקל גיל 15-7, 50 שקל למבוגר

לפרטים: 09-9554402

 

מיני גולף הרצליה     צילום: איתמר דובק


טיול על החומות בליווי מוזיקה

טיילת החומות הדרומית (משער יפו ועד שער האשפות) פתוחה באוגוסט רצוף בין השעה 9:00 ועד השעה 21:00 בלילה ללא תוספת תשלום (למעט יום שישי עד 14:00) חדש!!! בימים ראשון-חמישי, בשעה 17:30 ינעימו את הדרך הרכבים מוסיקליים בנקודות תצפית שונות באתר באוויר הקריר של ירושלים אל מול תצפיות פנורמיות ללא תוספת תשלום

מתי: חודש אוגוסט

מחיר: כניסה בתשלום

 

קבלת שבת על טיילת החומות – סיור מזמר (כולל נגן)

סיור מודרך אל הכותל המערבי דרך טיילת החומות הדרומית ותצפיות פנורמיות. סיפורים ואגדות על ירושלים של מעלה וירושלים של מטה לקראת כניסת השבת. ניגונים ושירים המוקדשים לשעה המבדילה בין קודש לחול. סיום בכותל. מתאים מגיל 5 ומעלה.

מתי: ימי שישי, 5, 12, 19, 26 באוגוסט, 19:00-17:00

מחיר: 40 שקל למבוגר, 30 שקל לילד

לפרטים: באתר pumi

 

 

טיילת החומות בירושלים     צילום: יעל הרמן

 

בית התה – תערוכת סאונד חדשה בבית הנסן

תערוכת-מיצב סאונד שנייה נפתחת בבית התה של בית הנסן של האנסמבל הקולי "מדוזה" והצ'לן תום קליין. עבודה מקורית שנוצרה עבור גלריית הסאונד בשם "עכשיו, כשהכל במקומו". היצירה נעה בין האחדות הקולית של המקהלה לבין הקול הבודד על ידי שימוש בטכניקות הקלטה מתקדמות.

מתי: פתיחה 4 באוגוסט (נעילה 22 בספטמבר 2022

 

 סאונד בבית התה    צילום: דור קדמי