מופעים LIVE על תוואי שביל ישראל – טיול ובילוי

 

 

"שביל ישראל LIVE" – מיזם חדש שמשלב הופעות של אמנים ישראלים לאורכו של שביל ישראל, לצד טיולים מודרכים, חוויות ופעילויות לכל המשפחה

 

מיזם תיירותי ותרבות חדש "שביל ישראל LIVE" ביוזמת בנק לאומי ואתר האינטרנט ToMix מאפשר למטיילים לשלב טיולים ופעילויות בטבע עם צפייה במופעי מוזיקה של אמנים ישראלים ידועים. אתרי המופעים פזורים לאורך שביל ישראל מצפון לדרום. יתקיימו הופעות של אביב גפן, אהוד בנאי, אלון עדר ולהקה מארחים את דניאלה ספקטור, ברי סחרוף עם עומרי מור, איתמר דוארי וגלעד אברו , גורי אלפי, דודו טסה, החברים של נטאשה, יסמין מועלם, מאור כהן, נגה ארז, עידן חביב, קרולינה מארחת את ג'ימבו ג'יי, שי צברי מארח את אסתר רדא, שלום חנוך ומשה לוי - "יציאה", תום יער, תיסלם.

 

ברי סחרוף, איתמר דוארי, עומרי מור וגלעד אברו, צילומים: רונן ללנה, יוסי צבקר, Adam Newby, אלון סגל 

 

האתרים שבהם יתקיימו ההופעות כוללים את פארק הירדן, בית גבריאל ואמפי עין הוד בצפון הארץ; אמפי וואהל ואמפי קיסריה במרכז; חאן השיירות בדרום. בנוסף להופעות, יוכלו הלקוחות לשלב מסלולי הליכה מודרכים בשביל ישראל, לצד פעילויות וחוויות משפחתיות. בתוך כך, ניתן לערוך מגוון מסלולי הליכה, החל ממסלולי הליכה קצרים לכל המשפחה, דרך מסלולי לילה וכלה במסלולים ארוכים למיטיבי לכת: בנחל עמוד, נחל חווארים, נחל דוד, נחל ערוגות, נחל בוסתן, שמורת הטבע מג'רסה, חוף קיסריה, שביל הקיסר, עין מטע, הבניאס ושמורת תל דן. לצד מסלולי ההליכה ניתן לשלב מגוון פעילויות חווייתיות לכל המשפחה, כגון: שייט קיאקים, ביקור במוזיאונים, ביקור ביקבים, סיור במערת נטיפים, סדנת שוקולד, סדנת בישול בירה בטבע, טעימות גבינות ויין.

 

פארק הירדן    צילום: רונית סבירסקי

 

 

רשימת המופעים והפסטיבלים במסגרת הפרויקט

ירח מלא בשביל ישראל

24-25 ביוני בחאן שיירות, שדה בוקר:

24 ביוני – חמישי – שלום חנוך ומשה לוי - "יציאה"

25 ביוני  - שישי צהריים -  ברי סחרוף עם עומרי מור, איתמר דוארי וגלעד אברו.

 

LOVE בשביל ישראל - ט"ו באב בבית גבריאל

22.7.21 – חמישי – עידן חביב - "שלמים"- מופע להקה

23.7.21 – שישי – תיסלם – 40 שנה לרדיו חזק

24.7.21 – מוצ"ש - נגה ארז

29.7.21 – חמישי – אהוד בנאי ודודו טסה – שני מופעים בערב

30.7.21 – שישי – אביב גפן והתעויוט - מופע סיום "Love בשביל ישראל"

 

גרוב בשביל ישראל - ט"ו באב באמפי עין הוד

22.7.21 – חמישי - אלון עדר ולהקה מארחים את דניאלה ספקטור

24.7.21 – מוצ"ש - קרולינה מארחת את ג'ימבו ג'יי

29.7.21 – חמישי - יסמין מועלם

31.7.21 – מוצ"ש - שי צברי מארח את אסתר רדא

 

צחוק בשביל ישראל - אמפי וואהל, גני יהושע

4.8.21 – רביעי – גורי אלפי

5.8.21 – חמישי – תום יער

7.8.21 – מוצ"ש – מאור כהן - סטנדרוק

מופעים נוספים יפורסמו בהמשך

 

מסלולי טיול ואטרקציות לצד המופעים

 

צפון -  3 ק"מ, "החצבאני ומשק קורלנד" , 15.7.21, 10:00

טיול מודרך בנחל שניר (חצבאני) כשמסלול השמורה כולל מקטעים של הליכה במים, בריכת שכשוך ומפל מים קטן. שילוב פעילות לקטנים במשק החלב קורלנדר. הסברים על הרפת, ייצור החלב, הגמעת עגלים.

 

שמורת נחל שניר    צילום: רונית סבירסקי

 

 

צפון -  3 ק"מ, " תל דן ובית אוסישקין", 7.7.21, 9:00

טיול מודרך בשמורת תל דן בין שרידי עבר מרשימים ומסע בזמן אל ימי ממלכת ישראל לצד ערוץ נחל דן, פינות חמד וסיפורים. במהלך המסלול מגיעים לבריכת שכשוך לטבילה צוננת. שילוב פעילות לילדים במוזיאון בית אושיסקין. אחד ממוזיאוני הטבע הקטנים שמציע סרט קצר ופעילות בין אוספי פוחלצים של בעלי חיים בארץ ישראל.

 

צפון -  6 ק"מ, " טיול בבניאס ובישול בירה"

טיול למטיבי לכת בבניאס במקטע הליכה בין מעניינות הבניאס והמתחם המקודש לאל פאן, דרך טחנת הקמח המשוחזרת, בריכת הקצינים, תצפית על הבניאס השוצף והליכה על השביל התלוי לצד קניון הבזלת של הנחל. ניתן לשלב את הטיול עם סדנת בישול בירה למבוגרים והסברים על עולם הבירה וסוגי הבירה השונים. כל משתתף יכין לעצמו בירה ויבקבק בבקבוק.

 

 שמורת הבניאס - נחל חרמון   צילום: רונית סבירסקי

 

 

צפון -  4 ק"מ, " הבניאס ומוזיאון האדם הקדמון", 17.7.21, 10:00

טיול מודרך בנחל הבניאס לאורך 4 קילומטרים בשילוב ביקור במוזיאון האדם הקדמון במעיין ברוך. המוזיאון הוא פרויקט של חבר הקיבוץ שאסף אלפי פריטים ארכאולוגים במשך למעלה מ-60 שנים, מתחזק ומטפל בהם עד היום בגיל 85.

 

צפון -  6 ק"מ, " מדן, לשניר וליקב", 6.7.21, 9:00

טיול למטיבי לכת מדן עד נחל שניר במקטע הראשון של שביל ישראל. תחילת המסלול בתל דן, צפייה בשער הכנעני, מהשערים הקדומים בעולם, הליכה על דרך הפטרולים, ששמשה גבול עד מלחמת ששת הימים. המשך המסלול כולל תצפיות לבקעת הנוחיילה, על הכפר ראג׳ר ועל אזור דרום לבנון. בסיום ביקור בשמורת נחל שניר שופע מים.  ניתן לשלב עם טעימות יין ביקב גלילאו, סיפור היקב והיינן.

 

אתר העתיקות בתל דן    צילום: רונית סבירסקי

 

צפון -  3 ק"מ, " קייאקים בירדן והחצבאני", 8.7.21, 9:00

שיט קייאקים מודרך בבקעת בית ציידא במבוך הלגונות ושפך הירדן בצפון הכנרת. הסברים על בתי הגידול באזור והנחים המתנקזים אל הבקעה. נחל המשושים, הזוויתן, יהודייה, דליות ושמפנון. צמחי המים והגדות הגבוהות יוצרות מעין מבוך ירוק ושקט של מעברי מים המזמן מגוון עשיר של עופות מים ומיני דגים. שילוב עם טיול מודרך בנחל שניר, 3 קילומטרים של מסלול רטוב, בריכת שכשוך ומפל מים קטן.

 

מרכז- 4 ק"מ, " פארק בריטניה ומושב אדרת", 8:30

טיול במסלול הבורות והבארות בפארק בריטניה. סיור מעגלי שמתאים לכל המשפחה בשפלת יהודה: אזור של גבעות עגולות וביניהן צמחייה ים תיכונית ענפה, יערות נטועים, מעיינות ואינספור מערות, בורות ובארות. ניתן לשלב עם הרצאה וארוחת צהרים ב"קאסה דה מורנו". סיפורו של סא״ל מורנו ז״ל, החייל היחיד שתמונתו אינה מותרת לפרסום עד היום. מורנו שירת כקצין בסיירת מטכ״ל במשך 16 שנים ונפל בפעולה בעומק לבנון, ממש בסיומה של מלחמת לבנון השנייה. מפקדיו אמרו עליו כי ״מאז בר כוכבא לא קם לוחם כזה לישראל״. את הסיפור מעביר אחיו, משה מורנו, מנקודת מבט של אח גדול, ותוך חשיפת הסיפור המשפחתי והאישי. ההרצאה מתקיימת במושב אדרת ״קאסה דה מורנו״ וכוללת ארוחת צהריים על שפת הבריכה.

 

פארק בריטניה    צילום: רונית סבירסקי

 

 

מרכז – 5  ק"מ, " משביל הקיסר לעיזה הפזיזה", 1.7.21, 8:30

טיול מודרך בעין מטע, חרבת חנות ושביל הקיסר. מסלול המשלב ביקור בשני מעיינות והליכה בשביל שיורד לעבר עמק האלה. מסלול של 5 ק״מ שמתחיל כ-1.5 ק״מ לפני מושב נטע ומסתיים כ-3 ק״מ מצומת עציונה (מימין לכביש חניון קק״ל). ניתן לשלב ביקור בחוות העיזים "עיזה פזיזה". דיר של כ-100 עיזים שניתן להאכיל וללטף.

 

מרכז -  4 ק"מ, " חדר הבריחה של הטבע", 25.6.21, 8:30

טיול במסלול הבורות והבארות, פארק בריטניה. סיור מעגלי מהנה שמתאים לכל המשפחה בשפלת יהודה: אזור של גבעות עגולות וביניהן צמחייה ים תיכונית ענפה, יערות נטועים, מעיינות ואינספור מערות, בורות ובארות. ניתן לשלב חדר בריחה בטבע במערות בית גוברין. סיפורה של העיר הרומית העתיקה באמצעות משחק חידות ואתגרים בין העתיקות, האמפיתיאטרון והכנסייה.

 

מרכז -  3.5 ק"מ, " בוסתנים ושוקולדים בהרי ירושלים", 22.7.21, 9:00

טיול מודרך בשביל הבעל בסטף העובר בין בוסתני עצים וטרסות חקלאיות, מעיינות ותצפיות על הרי ירושלים. ניתן לשלב סדנת שוקולד בקיבוץ צובה.

 

מרכז -  20 ק"מ, הרי ירושלים ויקב צובה, 8.7.21, 7:00

טיול למטיבי לכת בהרי ירושלים ושפלת יהודה בנוף ההרי ירוק הכולל תצפיות נוף, מעיינות ניקבה ושרידי חקלאות קדומה. מתחילים בצומת צור הדסה (כביש 385), מסיימים חצי ק״מ צפונית לצומת האלה. ניתן לשלב ביקור ביקב צובה שהוקם בשנת 2005 ומבוסס על ענבים מכרמי קיבוץ צובה, הנטועים כבר משנת 1996 בגובה רב ובתנאים טופוגרפיים אידיאליים לייצור יין מקומי. הסבר על היסטוריית היקב ותהליך ייצור היין, סוגי היין והענבים וטעימות של 4 סוגי יין.

 

דרום- 5 ק"מ, "סהרונים גבינות ויין", 16.10.21, 9:00

טיול מודרך בעין סהרונים ונחל נקרות המשלב ביקור בחאן נבטי עתיק, טיול בטבע מדברי, מעיין המתחתר בסלע וסיפורים על תרבות נבטית עתיקה. ניתן לשלב טעימות יין וגבינות בכרם שיזף כרם קטן, מבודד ואינטימי סמוך למצפה רמון, בבעלותו של העיתונאי והסופר צור שיזף, נטוע באפיקו העליון של נחל צין בגובה 800 מטר מעל פני הים. צור מספר על הכרם, מסייר עם המבקרים ביקב כולל טעימות יין, בליווי זיתים תוצרת הכרם וגבינות מקומיות.

 

תצפית על מכתש רמון    צילום: רונית סבירסקי

 

 

דרום -  4 ק"מ, " מפרץ אילת מלמעלה ומלמטה", 28.10.21, 11:00

טיול מודרך בהר צפחות ותצפית על הים האדום. נקודת תצפית מהיפות בארץ על מפרץ אילת ועל גבול 4 מדינות. ניתן לשלב שנירקול בשוניות האלמוגים של חוף אלמוג.

 

דרום -  4 ק"מ, " אפיקים ומלחים", 15.10.21, 9:00

טיול מודרך בנחל תמר ונחל צפית. טיפוס בסולמות באפיק נחל תמר בזווית אנכית ומשם בירידה אל נחל צפית. הטיול מתאים מגיל 6 ומעלה. ניתן לשלב שיט בחוף הצפוני של ים המלח.

 

דרום -  14 ק"מ, " למטיבי לכת באילת", 30.10.21, 9:00

טיול למטיבי לכת מחניון הר יורם לאילת. מקטע 55-56 מחניון הר יורם לאילת, דרך נחל גשרון, הוא המקטע הראשון מדרום או האחרון מצפון של שביל ישראל. יורדים אל נחל גשרון, מטפסים להר צפחות לתצפית על 4 מדינות שונות ומסיימים בחוף ים סוף בבית ספר שדה אילת. ניתן לשלב ארוחת המבורגר ובירה במסעדת לוויתן.

 

דרום -  מיקס חוויות, " זוחלים ונהנים בחולות", 24.6/1.7.21, 17:00

ספארי "גששי החולות" וסקי חולות במדבר. סיור לילה במערב הנגב, המשלב גששות וצפייה על מגוון בעלי חיים בלב הדיונות. מפגש עם עולם החי והטבע באזור. במהלך פעילות הלילה, אותה מובילים מומחים בתחומם, עוקבים אחרי החיים בחולות, מזכים את בעלי החיים על פי פעילותם ביום או בלילה. הסיור מתחיל לאחר השקיעה בעזרת פנסי אולטרה סגול.