מאה שירים ישראלים, במה אחת ושישה זמרים

 

"ההרצלים" - הגרסה הישראלית של הווקה פיפל פורטת על נימי הפסקול הישראלי עם שירים ידועים ואהובים שמבוצעים על ידי 6 גברים צעירים ומוכשרים.

 

שירי אירוויזיון    צילום: כפיר בולוטין

 

הווקה פיפל פיצחו את הגנום שלא צריכים להיות יפים, חתיכים והורסים כדי לחרוך את הבמות בארץ ובעולם. כשהם לבושים בבגדים לבנים ומסתתרים אחרי מסכות לבנות הם הצליחו לבצע להיטים ידועים בסגנון א-קפלה (ללא תזמורת) בדרך מקורית שכבשה את הקהל. מאותו בית יוצר נולד המופע החדש "ההרצלים" אלא שהפעם הם לא מחופשים.

 

6 גברים צעירים לבושים בבגדי צוות במה מגלים שהמופע שעומד להתחיל לא יתקיים עקב בעיות בהפקה. הקהל כבר יושב באולם והם מחליטים לנצל את ההזדמנות ולהוכיח לצופים שהם טובים לא פחות. כיוון שאין להם ליווי תזמורתי הם מדגימים לקהל איך בעזרת מיתרי הקול, השפתיים והלשון אפשר ליצור כמעט כל כלי נגינה וביט בוקס. הבאסים שמצליח אלון שר להפיק מגרונו מרעידים את האולם לא פחות מגיטרה אקוסטית וכלי ההקשה הגרוניים של נדב עדר מחליפים כל מתופף מקצועי.

  

הם יוצרים מחרוזות שמבוססות על נושאים שונים: שירים של הלהקות הגדולות, שירי נושא של סדרות טלוויזיה ידועות, שירי אירוווזיון, שירי להקות צבאיות, שירי אהבה ומספר שירים בגרסה מלאה של שלמה ארצי ועידן רייכל ומסיימים בטודו בום. המחרוזת המרגשת ביותר שלהם מורכבת  משירי משוררים מביאליק עד אלתרמן. משתמשים בפרטי לבוש ואביזרים שונים כשהם עוברים מנושא לנושא, חובשים כומתות, מוסיפים צעיפים זוהרים, לובשים בלייזר ומשתמשים במסגרת עץ כדי ליצור פריים של טלוויזיה.

 

נדב שוב מתאהב     צילום: רונית סבירסקי

 

"ההרצלים" מבצעים במהלך ההופעה למעלה מ-100 שירים ומשלבים גם את הקהל בשירה וקטעי סטנד אפ. הם בוחרים זוג שמספר על עצמו ומרכיבים במקום שיר מאולתר שמושתת על חייהם. מעלים צעירה יפה שכבשה את לבו של אחד מהם, עורכים להם טקס חתונה ושרים שירי אהבה. כל אחד מהם ניחן בקול מיוחד, כישרון בימתי וחן נעורים. השישה הם: בן זבלדובסקי, נדב עדר, עידו פרמון, ברק קדושים, רון רווח ואלון שר. על הבימוי והכתיבה אודי גוטשלק והניהול המוזיקלי של אלעד פרץ. המופעים מתקיימים ברחבי הארץ, מוזיאון תל אביב, זאפה וצוותא.