קרנבל בעדלאידע של חולון  

 

העדלאידע של חולון עומדת השנה בסימן "הקרנבל של המדינה" עם מספר שיא של 50 מיצגים אמנותיים מקוריים מעולמות הפנטזיה והדמיון. העדלאידע תתקיים בפורים 21 במרס 2019 החל מהשעה 12:00

 

Photo: The Dragons of Barcelona

 

4500 משתתפים יצעדו בפורים לאורך הרחובות סוקולוב, הנשיאים, ויצמן עד פינת הרחובות ויצמן וגולומב בחולון. ברוח הקרנבלים בעולם ישתתפו להקות ריקוד, אקרובטים, תזמורות, תיאטרון רחוב, אמני קרקס, רוכבי גלגליות, אמני בטוקדה, מתופפים וקבוצות בתחפושות ססגוניות. ביניהם ישתלבו בובות מתנפחות בגובה 2.5 מטרים בדמותם של זמרים ידועים כמו עומר אדם, עדן בן זקן, נטע ברזילי וסטפאן, שירחפו מעל המסלול.

 

נטע ברזילי וסטפאן    צילום: באדיבות העדלאידע של חולון

 

בדומה לקרנבל בריו תשתלב בתהלוכה משאית ועליה נגנים ב-LIVE, רקדנים ויובל המבולבל שיכה בתופים. בעקבותיה יגיעו פגסוס חד הקרן, סוסו החלומי הלבן ובעל הכנפיים של הרקולס ועליו אקרובטית נועזת. פגסוס מלווה בשני מלאכים המניעים את גלגלי הענק שלו לאורך המסלול, כשהם מלווים במוזיקה, פירוטכניקה וקונפטי.

 

מעולם האגדה והפנטזיה מגיעים דינוזאורים מגרמניה בגובה של 5 מטרים ובאורך של 7 מטרים ודרקוני ענק צבעוניים מספרד, היוצרים קשר ידידותי ובלתי אמצעי עם הקהל. מעולם החיות מגיעות בובות הנייר הגדולות של האמן אדם יכין: הממוטה העצומה והאריה הגדול. שתי גברות גדולות מימדים ומסתוריות בשמלות ענק ישקיפו על הקהל מגובה רב ואחריהן ירפרפו 3 פרפרי ענק רכובים על תלת אופן כשכנפיהם נפתחות ונסגרות לסירוגין. לכל אלה מצטרפות הדמויות החביבות על הקטנים ביניהן: סמי הכבאי, לולי, ומטוסי העל ג'ט אסטרה ודוני.

 

מוזיקה ותחפושות    צילום: שרון הנשיא

 

יצירות מקוריות נוספות ינועו על המסלול ויכללו מכונית ענקית מפוסלת ומעוצבת ברוח פורים, מיצג אופניים ססגוני העשוי ממטריות מכל הסוגים והצבעים, קטנועים מעוצבים מקושטים באלפי בלונים, עגלת תופי TAIKO עם מתופפים ורקדנים בסגנון יפני מסורתי ושלושה תלת אופן ענקים שהגיעו מפסטיבל הברנינג-מן בארצות הברית.

 

בין מיצג למיצג יצרו משתתפי התהלוכה מבנים אנושיים וכוריאוגרפיות בליווי מוזיקלי. יוצגו מיני קרנבלים שאחד מהם הוא הקרנבל המקסיקני של בית הספר לאמנויות הקרנבל בחולון, קרנבל של ממתקים, קרנבל החיות, קרנבל מסיכות, קברט באדום שחור, קרנבל ריו, קרנבל חדי קרן, תחפושות יצירתיות של עוגיפלצת, מלאכים ושטנים, תינוקות של במבה, כלי שחמט, ליצנים, פלאפונים עם אינסטגרם והרכבים של מוזיקה חיה ובהם: בטוקדה של 30 נגנים ורקדנים, קבוצת "דרך הקצב" של משה דוידוביץ עם כלי נגינה ממוחזרים, להקת המתופפים "טאיקו לייף" ואחרים.

 

להקות מחול    צילום: שרון הנשיא

בתום העדלאידע תתקיים ברחבה מול בניין העירייה, מסיבת רחוב עם דיג'יי, בין השעות 14:00 -15:30, במסיבה יתקיימו מופע קרקס דרום אמריקאי, להקות ממועדון הנוער למוזיקה "שברולט", להקות השירה הייצוגיות של חולון, קיר צילום וביניהם יסתובבו הבובות המתנפחות של הסלבס מהקרנבל.

 

מסלול העדלאידע ינוע מרחוב סוקולוב 135 (פינת רח' יוסף סרלין), לאורך רחוב סוקולוב, שמאלה לרחוב הנשיאים ולאחר מכן לרחוב ויצמן. התהלוכה תסתיים  מול בית העירייה ברחוב ויצמן 58 (פינת רחוב גולומב). מתחמים לנכים בכיסאות גלגלים ממוקמים בחוב ויצמן 23-19 (כניסה דרך רחוב חומה ומגדל)  וברחוב סוקולוב 101-97 (כניסה דרך רחוב קראוזה)