קיץ מהסרטים 

 

פעילות קיץ נעימה לכל המשפחה מוצעת ב"גני רמת הנדיב" בחודש אוגוסט. הקרנת סרטים בשיטה סולארית ירוקה תחת כיפת השמים, מופע וסדנאות תיפוף, סדנאות קרקס ירוק ובועות ענק

 

גני רמת הנדיב מקיימים פעילות קיצית לכל המשפחה בשעות הערב הקרירות בין הגנים המטופחים כשקרני השמש נוטות לשקוע מעל הים התיכון. במסגרת הפעילות "קיץ מהסרטים" יוקרנו סרטים בהקרנה סולארית לכל המשפחה תחת כיפת השמים. בנוסף, יתקיימו מופע וסדנאות תיפוף של להקת "שיגעון הקצב" RhythManiA, סדנאות קרקס ירוק ובועות ענק. 

  צילום: רונית סבירסקי

 

גנים מעוצבים בסגנון אירופאי

70 דונמים של גנים מטופחים יפיפיים שהוקמו לזכר הברון רוטשילד ממוקמים בלב רמת הנדיב. הגנים עוצבו בסגנון אירופאי קלאסי. מדשאות רחבות ידיים מכסות שטחים נרחבים בגנים, לצדן נטעו עצים ושיחים ונשתלו פרחים מרהיבים. במרחבי הגנים משולבים מספר גנים ייחודיים, ולכל אחד מהם אופי משלו: גן המפלים, גן הוורדים, גן הדקלים, גן האיריסים וגן הריחות. מעצבי הגנים שילבו בכישרון רב בין גינון מוקפד של צמחי נוי לבין אזורים בהם נשמר המראה טבעי, וחיברו מגוון רחב של צמחים מתורבתים עם צמחים מקומיים טיפוסיים.

 

 ורדים בשלל גוונים    צילום: רונית סבירסקי

 

מעל שער הכניסה הראשי לגנים מתנוסס הסמל המשפחתי של משפחת רוטשילד: מגן ברונזה הנתמך משני צדדיו על ידי אריה וחד-קרן המסמלים עוצמה, ומעליו כתר. ארבעה חלקים למגן עליהם מוטבעים: נשר, אריה ואגרוף קפוץ האוחז חמישה חיצים, המסמלים את חמשת בניו של מאיר רוטשילד: אמשל, סלומון, נתן, קארל וג'יימס.  סמל המגן האדום ("רוט שילד" בגרמנית) הופיע על השלט שעיטר את דלת ביתה של המשפחה בגטו, ולימים הוא הפך לשמה של המשפחה. המילים אחדות, חריצות, יושרה - ערכי היסוד של משפחת רוטשילד -  מוטבעות מתחת למגן.

 

 מרחבי דשא ירוקים ועצים מיוחדים בגני רמת הנדיב   צילום: רונית סבירסקי

 

בנייה ירוקה וגינה על הגג

מרכז המבקרים של רמת הנדיב עוצב כחלק מהנוף המקומי על ידי עדה כרמי-מלמד, מבכירות האדריכלים בארץ. הבנייה מושתת על  עקרונות של חדשנות, קיימות וחיסכון באנרגיה. מרכז המבקרים הוא המבנה הראשון בישראל שקיבל תו תקן לבנייה ירוקה ממכון התקנים הישראלי. חלק מן הבניין נמצא מתחת לפני הקרקע וגגו מכוסה בצמחייה, כתוצאה מכך הוא זוכה בבידוד יעיל ומצמצם את הפגיעה בנוף הטבעי. המרכז מציע למבקריו אולם התכנסות, בו הם מוזמנים לצפות בסרט אודות רמת הנדיב, וכן אולם הרצאות, כיתות לימוד, מסעדה חלבית כשרה וחנות מידע – חנות המתמחה במוצרים ירוקים ומשמשת גם כמרכז מידע למבקרים. בסמוך למסעדה נמצא  גן שעשועים לילדים, מרחבי דשא ועצים שניתן לשבת בצלם.

 

 גן הוורדים הפורח   צילום: רונית סבירסקי

פארק הטבע

פארק הטבע של רמת הנדיב משתרע על פני 4500 דונם בדרום רכס הרי הכרמל, בשטח נמצאו שרידים ארכיאולוגיים המעידים על קיום מגורים וחקלאות באזור בתקופות קדומות. שלושה שבילי טיול מעגליים, המותאמים לרמות קושי שונות, מסומנים בפארק. השבילים עוברים בנוף ים-תיכוני מגוון ולאורכם תצפיות נוף מרהיבות, שרידים ארכיאולוגיים להתיישבות קדומה, מעיין נסתר וכלוב אקלום בו חיים עופות דורסים במסגרת תהליך הכנתם לשיבה לטבע.

 

גני רמת הנדיב בשעת דימדומים     צילום: עמית גרון

 

 טל. 04-6298111