פיגרו והאבירים

 

איתי טיראן מביים לראשונה באופרה הישראלית את 'נישואי פיגרו' מאת מוצרט במסגרת פסטיבל האופרה הישראלית בעכו העתיקה. האופרה הקומית מאת מוצרט תעלה בחצר האבירים בתאריכים 12-10 בספטמבר 2015

 

יצירה אלמותית ותפאורה עתיקה

אין צורך להתאמץ ולדמיין תפאורה יותר הולמת לאופרה "נישואי פיגרו" מאשר אולמות האבירים בעכו. הקירות העצומים, התקרות הגבוהות והקמורות, האפלולית המסתורית והאקוסטיקה המצוינת עושים את העבודה. כשמצרפים לכך במאי מוכשר כמו איתי טיראן ומנצח מחונן וצעיר כמו דניאל כהן, יש למה לצפות.

 

מתוך האופרה דון ג'ובאני שעלתה בשנה שעברה    צילום: יוסי צבקר

 

האופרה תועלה במסגרת פסטיבלי הקיץ של האופרה הישראלית. הזדמנות לראות את היצירה האלמותית של מוצרט, הקוראת תיגר על ריבונות האצולה וחושפת ניגודי אינטרסים בין המעמדות השונים ובין המינים. כל זאת באמצעות קומדיית טעויות מטורפת.

 

מיטב זמרי האופרה הישראלית

בהפקה ישתתפו הסולנים: זמר הבריטון יאיר פולישוק (פיגרו) , זמרת הסופרן הילה בג'יו (סוזנה),  זמר הבריטון עודד רייך (הרוזן אלמווירה), זמרת הסופרן אלה וסילביצקי (הרוזנת אלמווירה), זמרת המצו- סופרן נעמה גולדמן, שגילמה את התפקיד הראשי ב"כרמן", בפסטיבל האופרה במצדה ביוני 2012 (כרובינו), זמר הבריטון ולדימיר בראון (ד"ר ברטולו).

 

זמרת הסופרן עידית זמיר, שגילמה ביוני האחרון את התפקיד הראשי בהפקת האופרה הישראלית המקורית 'האדונית והרוכל', עפ"י סיפורו של ש"י עגנון (מרצ'לינה), הטנור איתן דרורי (דון בזיליו), הטנור לירן קופל (קורציו), זמר הבריטון גבריאל לובנהיים (אנטוניו) וזמרת הסופרן טל ברגמן (ברברינה).
בליווי תזמורת הקאמרטה הישראלית- ירושלים.

 

לטייל בעכו

לעכו העתיקה פנים רבות והיא בנויה ברבדים שנשתמרו כמעט בשלמותם. 5 דתות מצאו בה משכן והותירו בה את חותמן: בתי הכנסת של היהודים, הכנסיות המפוארות בשכונות הנוצרים, המסגדים רבי העוצמה של המוסלמים והדרוזים וכן גן הקבר של בההא אולה מייסד דת הבהאים ו"בית עַבּוּד".  

 

אולמות האבירים בעכו   צילום: רונית סבירסקי

 

יוזמה זו באה מתוך תפיסה המשלבת תרבות ותיירות יחד – שני תחומים המזינים, תומכים ומקדמים האחד את השני. תיירים יזכו להכיר אזור נוסף של הארץ וליהנות מחוויה תרבותית ייחודית באזור תיירותי בעל חשיבות היסטורית. לקהל הישראלי תהיה זו הזדמנות לבלות סופשבוע קלאסי בגליל וליהנות מחוויות מוסיקליות לכל הגילאים באווירה הייחודית והקסומה שיש לעיר להציע.

 

שלושת הטנורים וסינדרלה

מופעים נוספים שיועלו בעכו במסגרת הפסטיבל הם: 'שלושת הטנורים' – חגיגה של אריות הטנור האהובות ביותר, בחצר המצודה בעכו העתיקה: 'ריגולטו', 'לה בוהם', 'לה טרוויאטה', שירים נפוליטנים ועוד מגוון מוסיקלי מפתיע בביצוע זמרי הטנור הבינלאומיים: גסטון ריברו (אורוגואי), דומיניק מניני (איטליה) וסלבטורה קורדלה (איטליה) בליווי תזמורת סימפונט רעננה בניצוחו של המנצח האיטלקי פרנצ'סקו צ'ילופו שניצח לאחרונה על הפקת 'שיקוי האהבה' בבריכת הסולטן במסגרת פסטיבל האופרה בירושלים 2015.

 

'סינדרלה' בגרסה מיוחדת לכל המשפחה בתרגום לעברית מאת דוד זבה האגדה הידועה על המשרתת, שתי אחיותיה החורגות, הנסיך והנעל. סיפורה של לכלוכית ההופכת לנסיכה כנגד כל הסיכויים. הפקה ססגונית בשפה העברית בלווי פסנתר. בביצוע זמרת המצו סופרן ענת צ'רני (סינדרלה) וזמרי מיתר אופרה סטודיו של האופרה הישראלית. תרגום וליווי בפסנתר: דוד זבה, במאית: שירית לי-וייס.

 

פסטיבל האופרה בעכו העתיקה | 10-12 בספטמבר 2015:


האופרה נישואי פיגרו : אופרה מאת וולפגנג אמדאוס מוצרט
(בחצר המצודה)

יום ה' 10.9.15 בשעה 20:30 | שבת 12.9.15 בשעה 20:30
מחיר:  350 ₪ | אורך המופע: כשעתיים וחצי 

 

שלושת הטנורים: חגיגה איטלקית מסעירה (בחצר המצודה) 

יום ו' 11.9.15 בשעה 21:00| מחיר: 250 ₪ | אורך הקונצרט: כשעה

 

סינדרלה לכל המשפחה  (באולמות האבירים)

שבת 12.9.15 | בשעה: 11:00, 13:00, 15:00
מחיר: 80 ₪ | אורך המופע: כשעה

לפרטים והזמנות:
'בימות': בטלפון *6226 או באתר :
www.bimot.co.il 
פרטים על הסדרי לינה ניתן למצוא באתר אוצרות הגליל:
www.ozrothagalil.org.il

כמו כן מידע נוסף על אפשרויות הלינה בגליל המערבי: www.bagalil.co.il