הפסטיבל הבינלאומי לפיסול "אבן בגליל"

 

הפסטיבל הבינלאומי לפיסול "אבן בגליל" מתקיים זו השנה ה-24 במעלות-תרשיחא, ומציע תערוכות פיסול של אמנים מהארץ ומחו"ל, הצגות לילדים, מופעי לוליינות, מופעי סטנד-אפ, סדנאות  יצירה, ירידים והופעות אמנים ללא תשלום משעות הבוקר המאוחרות ועד הערב. הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 16-19 באפריל 2014 במתחם אגם מונפורט 

 

14 אמני פיסול מכל העולם

הפסטיבל הבינלאומי לפיסול "אבן הגליל" חוגג 24 שנים מאז החל באגם מונפורט במעלות-תרשיחא. הנושא שנבחר להוביל את פסטיבל 2014  הוא אמנות ותעשיה. באירוע משתתפים 14 אמנים נבחרים מישראל, גאורגיה, רומניה, בלארוס, ארגנטינה, ספרד, צרפת, אוקראינה ודרום אפריקה והם מתחילים לעבוד על יצירותיהם עוד לפני פתיחת הפסטיבל.  האמנים נבחרו על ידי ועדה אמנותית שבראשה עומד הפסל משה פרלמן, הוגה הפסטיבל. הוועדה בחרה את האמנים, מבין למעלה מ- 70 אמנים מכל רחבי העולם שהגישו את הצעותיהם.במהלך הפסטיבל יוכל הקהל להתרשם מעבודת הפסלים בשטח. בתום הפסטיבל יוצבו הפסלים החדשים ברחבימעלות תרשיחא, זאת  לצד 270 פסלים שעוצבו במהלך השנים בו מתקיימים אירועי פסטיבל הפיסול.

 

אטרקציות ופעילויות באגם (צילום: יח"צ)

 

תחרות השטת סירת בטון

במסגרת ימי הפסטיבל תתקיים תחרות ארצית של השטת סירות בטון, בשיתוף איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות, עמותת אדריכלים מאוחדים ועיריית מעלות תרשיחא. התחרות כוללת: תכנון, בנייה, עיצובו השטה של סירת קאנו. בתחרות ישתתפו עשרה צוותים, שינסו להשיט באגם מונפורט סירת בטון השוקלת למעלה מ-200 קילו, במידות 500 ס"מ אורך ו- 80 ס"מ רוחב.

 

קאנו מבטון (צילום: יח"צ)

 

אטרקציות ופעילויות ללא תשלום

שפע של אטרקציות ללא תשלום מתקיימות במסגרת הפסטיבל ביניהן: סדנאות, הצגות, מופע אקרובטיקה וקרקס, מופעי מוזיקה של ליאור נרקיס, אמיר דדון ופבלו רוזנברג, הפעלות, אטרקציות באגם, תחרות השטת סירות בטון ופעילויות נוספות לכל המשפחה.

 

"עיר המעלות" - סיפור העיר מעלות כפי שהוא מובא על ידי מספר סיפורים כולל הקרנת סרט על העיר באוהל מיוחד במתחם האגם. יתקיימו גם מפגשי שירה בציבור -  שירי פסח ואביב בימי רביעי וחמישי 17-16 באפריל, בין השעות 12:00-11:00 ובהם יופיעו זמר ונגן אקורדיון וישירו עם  הצופים עם שירונים וליווי מוסיקלי.

 

מרכז לימודי שדה מעלות של החברה להגנת הטבע, יקיימו סיורים מודרכים ללא תשלום בתאריכים 17-16 באפריל, פעמיים ביום בשעות 11:00 ו-14:30, היציאה ברכבים פרטיים. יש להצטייד בנעליים, מים וכובעים. לפרטים טל': 052-3850107

 

לפרטים נוספים על אירועי הפסטיבל: 04-9578871/68,

אתר האינטרנט העירוני: www.maltar.co.il, חפשו "מעלות תרשיחא" בפייסבוק

 

עצים, צמחים ופסלים

בלב פארק ירוק המשתרע על פני 350 דונמים בעיירה הגלילית מעלות-תרשיחא מצוי אגם תכול מוקף עצים, צמחייה ופסלים. "אגם מונפורט" הוא אגם מלאכותי שבימות השבוע אפשר לתפוס בו שלווה ולטייל על גדותיו. בסופי שבוע הוא מהווה מוקד משיכה למשפחות ולילדים. האגם אינו מיועד לדיג או לרחצה ובוודאי שלא למנגלים. זוהי פינה של טבע למטיילים ולתושבי האזור שאפשר לקיים בה פיקניק, לטייל או לקרוא ספר.

 

פארק ירוק ואגם במרכזו   צילום: רונית סבירסקי

 

איים צפים

האגם משתרע למרגלות היישוב מעלות, מוקף במרחבי דשא ירוקים ופסלי אבן. איים צפים במים ועל גדותיהם נשפכות אל המים ערבות בוכיות. סירות משייטות בעצלתיים, קרפדות מקרקרות, צבים צוללים וברווזים מגעגעים. גשרוני עץ ציוריים מקשרים בין האיים וזוגות חבוקים יושבים על ספסלים בצל העצים.

 

מזרקות וספסלי ישיבה מול הנוף   צילום: רונית סבירסקי

 

פסלים שנוצרו בשטח

הדרך הטובה ביותר ליהנות מן הפארק היא בטיול רגלי בין שביליו. המדשאות רחבות הידיים מנוקדות בעשרות פסלים של אמנים שהותירו את עבודותיהם בשטח. מדי שנה מתקיים במקום פסטיבל פיסול שבו המבקרים יכולים לראות את הפסלים במהלך יצירת הפסל. מתוך שלל הפסלים נשארות בשטח יצירות נבחרות שמעטרות את המקום.

 

גינות נוי ופרחים    צילום: רונית סבירסקי

 

אם תגיעו באמצע השבוע תוכלו למצוא פינות שקטות שאיש לא מגיע אליהן. בלב האגם בנו חצי אי שאליו מגיעים גשרונים. תעלות צרות מובילות את המים בתוך סבך ירוק של צמחייה ועצים. הכניסה לאגם חופשית וישנן פעילויות לילדים בתשלום ביניהן שיט קיאקים ופדלים באגם. הפארק פתוח כל היום בכל ימות השבוע.