רפטינג אתגרי ופארק חבלים בקייקי כפר בלום

מאת: רונית סבירסקי
הקיץ בגליל בשיאו, והחוויה הגלילית אינה חוויה ללא שיט קייקים בירדן. בקייקי כפר בלום מציעים שיט משפחתי רגוע, רפטינג אתגרי ופארק חבלים מלא אדרנלין

 

החורף הגשום הטיב עם הירדן והעלה את מפלס המים בערוצי היובלים הנשפכים אליו. חווית שיט במימי החצבאני הפכה עם השנים לאטרקציה ולחלק מבילוי משפחתי או זוגי של המטיילים בצפון. קייקי כפר בלום פתחו את העונה ומצרפים לחוויה הרטובה גם פארק חבלים אתגרי "טופ רופ".

 

 שיט קייקים משפחתי בקייקי כפר בלום   צילום: אייל הצפון

 

 

המסלול המשפחתי

המסלול המשפחתי נפתח בנקודת ה"שיגור", בבית הלל אליו מגיעים באוטובוס מאתר הקייקים בכפר בלום. השיט מתבצע בסירת רפטינג, שמתאימה עד 6 אנשים ולילדים מגיל 5 ומעלה. כל משתתף מקבל חגורת הצלה ושרוך לאבטחת המשקפיים. הסירות מצוידות במספר זוגות משוטים וכל אחד מהמשתתפים יכול להתנסות בהשטה עצמית.

 

בבית הלל שם מקבלים תדרוך על המסלול והוראות בטיחות, כולל המחשה בסרט הדרכה.  אורך המסלול כ- 4 קילומטרים וכשעה ורבע של שיט. רחש המים, ציוץ הציפורים והטבע שעוטף אתכם הם חלק מהחוויה. כשיוצאים לשיט משפחתי מלמדים את הילדים לחתור, להימנע מהתנגשות עם גדות הנהר ולנווט. מפלון אחד אתגרי ממתין במהלך המסלול ודורש את יישור החרטום, ישיבה על רצפת הסירה וירידה בתוך שצף קצף של מים צוננים. זה הרגע שמצלמת האתר תתעד אתכם צוהלים וצועקים.

 

תואי שטח שקט בין צמחייה וטבע באפיק הירדן   צילום: אייל הצפון

 

השנה, יוכלו ילדים מגיל שנתיים עד חמש ליהנות ממסלול שיט רגוע ושקט בסירה גדולה כשהם חגורים בחגורות ציפה לקטנטנים בליווי מדריך מוסמך שמשיט את הסירה. השיט נמשך כ- 15 דקות ומשלב הסברים על הציפורים שנצפות במהלך השיט וחיפוש אחר צבי מים.  בסיום מוצע ג'ימבורי ממוזג.   

 

"טופ רופ" פארק אתגרי

מסלול השיט המשפחתי מסתיים בכפר בלום שם נמצא פארק חבלים אתגרי "טופ רופ" עם מגוון חוויות בין שמים למים על שפת נהר הירדן לכל המשפחה וגם למקצוענים שבינכם. שעתיים של פעילות עם עשרות גשרי חבלים, מתחם ירי בחץ וקשת, קיר טיפוס מקצועי בגובה 12 מטרים ואומגה ענקית באורך 90 מטרים שגולשים ממנה ישר למי הנהר הצוננים. 

 

עשרות גשרי חבלים ב"טופ רופ"    צילום: אייל הצפון

 

חניון קמפינג מאובזר

אם ארזתם את האוהל בדרך צפונה ותרצו להשלים את חוויית הטיול בלינת קמפינג. בקייקי כפר בלום הקימו עבורכם מתחם קמפינג  גדול ומאובזר "חניון ירדן". האתר מציע שטח קמפינג מוצל על מדשאות ירוקות רחבות ידיים להקמת אוהלים, פינות ישיבה פסטורליות, אזורי מנגל, שירותים נקיים ומקלחות עם מים חמים, חשמל ותאורה בלילות, מזנון וצוות מקצועי ומיומן.

 

 

 יורדים במגלשות אל ערוץ הירדן   צילום: אייל הצפון

 

 

השיט מתאים לילדים מגיל 5 ומעלה,  שעות פעילות האתר: 10:30 – 16:30, מחיר שיט לאדם: 93 שקל (הנחה למזמינים דרך האתר) כרטיס משולב פארק חבלים ושיט 129 שקל, שיט לקטנטנים מגיל 5-2 במחיר 90 שקל להורה לילד כולל משחקייה. מחיר קמפינג: 70 שקל, לפרטים:  1-700-50-66-11, WWW.KAYAKS.CO.IL

|
|
|
|
|