הכי רחוק שיש

 

טיולים למקומות הרחוקים ביותר מישראל על פני כדור הארץ לאלה שכבר ראו הכל, חוו הכל ויש להם מספיק כסף להמשיך ולטייל. האיים הפולינזים, איי הפסחא, הוואי, טהיטי, פפואה ניו גיני, ניו זילנד, אוסטרליה ואחרים.

 

מדיניות השמים הפתוחים יצרה את המושג "הישראלי המעופף" והפכה את העולם לבר השגה. אם אפשר לטוס לאירופה, לארצות הברית ולמזרח במחירים שווים לכל כיס היה צורך להמציא את הדבר הבא והנה הוא כבר כאן. טיולים למקומות הרחוקים ביותר מישראל על פני כדור הארץ לאלה שכבר ראו הכל, חוו הכל ויש להם מספיק כסף להמשיך ולטייל.

 

צילום: רונית סבירסקי

 

טיולים במרחב הכחול שמשתרע בין צ'ילה לאוסטרליה. 40 מיליון מטרים רבועים של אוקינוס שבו פזורים אלפי איים ובסך הכל 3 מיליון תושבים. תרבויות אקזוטיות שחיות באיים הפולינזיים, איי הפסחא, טהיטי, איי המרקיז, פיג'י וסמואה. שבטים שחיים בפפואה ניו גיני, הוואי, אוסטרליה וניו זילנד. חלק איים נידחים כל כך שניתן להגיע אליהם רק באמצעות ספינות תיירותיות מהסוג האינטימי יותר.

 

 

איי הפסחא, טהיטי ופולינזיה הצרפתית

 

אי הפסחא הוא אחד מהמקומות הבלתי נודעים והרחוקים ביותר מהציוויליזציה. אלפי פסלי ענק של ראשים מוארכים הידועים בשמם מואיי, הפכו אותו לאחד היעדים המסתוריים והמרתקים, המציע מפגש עם תרבות עשירה המנותקת מהעולם המודרני.

פולינזיה הצרפתית היא ארכיפלג איים ביניהם: טהיטי, מוריאה, בורה בורה ועוד 115 איים אקזוטים שיד האדם עוד לא הספיקה לקלקל. חופים לבנים של חול עדין ודקיק, שפע של פירות טרופיים, מאכלי ים, צמחייה טרופית סבוכה ומימי טורקיז צלולים. בין איי פולינזיה הצרפתית נמצאים איי טאומוטו, בהם ניתן לראות חוואי פנינים קוצרים את הפנינים השחורות הנדירות מצדפות ענקיות, איי המרקיז המבודדים, אשר ספינת האראנוי היא קו החיים היחידי שלהם לעולם החיצוני ועוד אין ספור איים בתוליים, שבהם נדמה כי הזמן עצר מלכת.

 

 

פפואה ניו גיני

זהו האי השני בגודלו בעולם שעדיין קושרים לו סיפורים על שבטים אוכלי אדם. על האי מתגוררים 800 שבטים שלכל אחד שפה ותרבות אחרת. רובם חיים ללא מים זורמים וחשמל ומשמרים את המסורות העתיקות שלהם. הם מתאפרים בצבעים עזים ולבושים בבגדים ססגוניים. הם חיים בסבך צמחייה טרופית עם צמחייה ובעלי חיים אנדמים שמהווים חלק מחייהם ותרבותם. 

 

הוואי

קבוצת האיים הגעשיים בלב האוקינוס הם גם המדינה ה-50 של ארצות הברית ומשלבים מסורת פולינזית עתיקה עם תרבות עדכנית ותוססת. הטיולים של אקו כוללים ארבעה מן האיים – הוואי, קוואי, אואהו ומאווי. סיורים בטבע הייחודי של הוואי ברגל, ברכב, בסירה ואפילו בתצפית מהליקופטר: השמורות הוולקאניות, מפלי המים, גנים טרופיים וחופי ים מרהיבים, מטעי קפה ומקדמיה, אתרים הסטוריים פולינזים, מוזיאונים ונמל פרל הרבור.

 

 זריחות של זהב     צילום: רונית סבירסקי

 

ניו זילנד

ניו זילנד משתרעת על פני שני איים, הצפוני והדרומי בעלי אופי ונופים שונים. איים שנותרו מנותקים מהעולם ואין עליהם חיות פרא ורמסים ארסיים. איים שמתגוררים בהם יותר כבשים מבני אדם והטבע הפראי עדיין שולט בהם. הרים גבוהים, אגמים קרחוניים, פיורדים, יערות עד, חופי ים סחופי-רוח ותופעות גאותרמיות מיוחדות של גייזרים ומעיינות חמים. ערים ועיירות קטנות פזורות על פני שטח עצום ושמורות טבע עצומות ביניהן. למרות שניו זילנד הייתה חלק מהאימפריה הבריטית עדיין נותרו בה המורשת המאורית והפולינזית לצד ההשפעות האירופאיות המאוחרות יותר.

  עדרי כבשים בניו זילנד    צילום: רונית סבירסקי

 

אוסטרליה

היבשת הדרומית, ארצם של האבוריג'ינים, הקנגורו והקוואלה, על מרחביה העצומים והנופים הדרמטיים. מדבריות וחופי ים, יערות גשם וכפרים טרופיים, מסורות אבוריג'יניות קדומות וקדמה מערבית, ערים מודרניות ותוססות כגון סידני ומלבורן, לצד ערבות שוממות עצומות.