צלם: Ronit Svirsky
אטרקציות בגנים הלאומיים בשעות הערב בחודשי הקיץ החמים
צלם: יניב כהן לרשות הטבע והגנים
חאן שער הגיא
צלם: אמיר בלבן
צבאים בגן לאומי אשקלון
צלם: מנו גרינשפן לרשות הטבע והגנים
גן לאומי תל אשקלון
צלם: סיגלית כהן לרשות הטבע והגנים
גן לאומי קסטל

פעילויות ערב קרירות בימי קיץ לוהטים

מאת: רונית סבירסקי

 

לכל יום לוהט יש ערב קריר שאפשר לנצל אותו לפעילויות בחיק הטבע. רשות הטבע והגנים פותחת את הגנים הלאומיים בשעות הערב ומקיימת הדרכות, הפעלות, מופעים של אומני קרקס, נגנים ולהטוטנים ללא תוספת למחיר הכניסה לאתר


להטוטנים ושחקנים בגן לאומי תל אשקלון

מגוון אומני המרחב הציבורי, בהם להטוטנים, שחקנים, אומני קרקס ונגנים, זמרי אופרה ואחרים יופיעו בגן לאומי תל אשקלון במיזם משותף, של מפעל הפיס ורשות הטבע והגנים. בנוסף, אפשר לבקר באתר ולטייל בין בשבילים לצד בארות מים, חומה עתיקה, נופי הים ומדשאות גדולות.
מתי: ימי שלישי, רביעי, חמישי, 19-17 באוגוסט, 26-24 באוגוסט, בשעות 18:00– 21:00
מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר.

לפרטים: בתיאום מראש בלבד, באתר

 

גן לאומי תל אשקלון    צילום: מנו גרינשפן לרשות הטבע והגנים

 

מוזיקה מול האגם

מופע מוזיקה לכל המשפחה יתקיים בגן לאומי ירקון – מתחם תל אפק מחווה ללהקת פינק פלויד. להקת אומהגומה תבצע קטעים מכל אלבומי הלהקה, החל מתקליטם הראשון. המופע כולל את הלהיטים הגדולים של הלהקה.

מתי: חמישי, 5 באוגוסט, 19:30. מומלץ להגיע שעה לפני המופע.

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה.

לפרטים: בתיאום מראש בלבד באתר https://www.parks.org.il/

 

גן לאומי ירקון    צילום: דורון ניסים

 

סיור מודרך בגן לאומי הקסטל

מדריכי רשות הטבע והגנים יסיירו עם המבקרים בגן לאומי הקסטל ויספרו את סיפורי הגבורה של הלוחמים, הרעות, המנהיגות והנחישות. הסיפורים יסופרו בארבע תחנות לאורך "שביל הערכים".  בכל תחנה ניתן להתנסות בערכים החשובים שהנחו את החיילים ומפקדיהם בקרב. צפייה בסרט פתיחה המספר את הרקע לקרבות במקום, ומיצג המתאר את הלחימה ואת האתגרים שעמדו בפני הלוחמים הנחושים. הסיור מתאים למשפחות עם ילדים מעל גיל 10.

מתי: שלישי 3, 17 באוגוסט,  17:00–18:30
מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: בהרשמה מראש בדוא"ל: gl-kastel@npa.org.il או בטלפון: 02-5955012


רביעי בערב בחאן שער הגיא

חאן שער הגיא, המוכר גם בשם באב אל וואד, הוא אתר זיכרון לאומי. בחודש מרץ האחרון נפתח במקום אתר חדש ובמרכזו מרכז מורשת למבקיעי הדרך לירושלים במלחמת העצמאות. הביקור חושף בפני המבקרים את דמויות הלוחמים, האזרחים, הנשים והגברים שהובילו וליוו את שיירות האספקה לירושלים הנצורה בסרטון. פעילות אינטראקטיבית משותפת בקבלת החלטות מכריעות, נסיעה ב"משוריין" וצפייה בסרט על המחיר ששילמו בני דור תש"ח במאבקם לשמור עורק חיים פתוח לבירת ישראל. הביקור מומלץ מגיל 10 ומעלה.
מתי: בכל יום יולי ואוגוסט 08:00 -17:00, ימי רביעי עד 19:00

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה.

לפרטים: יש להגיע למקום במועד המדויק שנקבע, בהרשמה מראש באתר https://www.parks.org.il/


חאן שער הגיא    צילום: יניב כהן לרשות הטבע והגנים


שחקנים ופסלים חיים בעין חמד

בגן לאומי עין חמד יופיעו שחקנים, פסלים חיים ונגנים שיופיעו במספר סבבים בין עצי הדולב, עצי הבוסתן, הנחל הזורם ומבנה בית החווה הצלבני ביוזמת מפעל הפיס ורשות הטבע והגנים. בנוסף, יתקיים טיול מודרך בגן ללא תשלום.  
מתי: שלישי, רביעי, חמישי, 19-17 באוגוסט, 26-24 באוגוסט, החל מ-16:00
מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: בתיאום מראש בלבד, באתר 

 

עין חמד    צילום: דורון ניסים

 

נגנים, שחקנים וסיור

בגן לאומי ירקון – מתחם תל אפק יתקיימו מופעים במרחב הציבורי של שחקנים, נגנים ופסלים חיים. בנוסף, ניתן לבקר במבצר העתיק שבראש התל, ברחוב הרומי ובתיאטרון. האומנים יופיעו בסבבים בזמנים שונים.
מתי: שלישי, רביעי, חמישי, 19-17 באוגוסט, 26-24 באוגוסט, החל מ-16:00
מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: בתיאום מראש בלבד, באתר


סיור מודרך בגן לאומי עין חמד

גן לאומי עין חמד ממוקם בדרך העולה לירושלים. במרכז הגן זורם נחל כיסלון ונביעות של מספר מעיינות שיוצרות בריכות מים ועולם עשיר של צומח. מדי פעם ניתן לזהות מיני דו־חיים (קרפדות, אילניות), ציפורים ומיני חרקים. למרגלות ערוץ הנחל צומחים עצי דולב מרשימים ועל גדתו שוכן בית חווה חקלאית מימי הצלבנים. בסיור יספרו על תולדות המקום ומדוע הצלבנים קראו לו "אקווה בלה" (המים היפים), ומה עיצבו בו הטבע והאדם במשך השנים. הסיור הוא במסלול מונגש ומותאם לכל המשפחה. יש להצטייד במים, נעליים נוחות וכובע. היציאה לסיור מאזור הכניסה לאתר.
מתי: ימי רביעי וחמישי באוגוסט: 4.8, 5.8, 11.8, 12.8 ,18.8, 19.8, 25.8, 26.8. בשעות: 08:00 - 19:00
הדרכה תתקיים בשעות: 16:00, 17:30 ותימשך כשעה.
מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד באתר https://www.parks.org.il


ברגל או באופניים בגן לאומי מגדל צדק

בגן לאומי מגדל צדק יתקיימו בשעות הערב שני סיורים מודרכים. סיור סובב מצודה: סיור מודרך במסלול מונגש המקיף את המצודה. סיפורו של הגן הלאומי וסיום במצודה. משך הסיור כ־40 דקות. ההדרכה בשעה: 18:00, 19:00. סיור בתוך המצודה כולל סיפורה של המצודה החולשת על דרך היסטורית חשובה וצופה אל מרחבי גוש דן. משך הסיור כ־20 דקות. ההדרכה בשעה: 17:30, 18:30

מתי: רביעי, חמישי באוגוסט, הדרכות בשעות הערב (הגן פתוח עד 21:00)

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד באתר https://www.parks.org.il

 

 

גן לאומי מגדל צדק   צילום: יניב כהן לרשות הטבע והגנים

 

חולות, ים ועתיקות בגן לאומי תל אשקלון

אתם מוזמנים לסיור יוצא דופן להכרת מרחבי טבע מיוחדים שלא הכרתם בגן לאומי אשקלון. רבים אינם מכירים את מרחבי החולות הפראיים שבחלקו הדרומי של הגן, מאחורי חומת העיר העתיקה. הצטרפו אלינו לסיור ערב בין חולות, ים ועתיקות. הסיור יתחיל בטיפוס על חומת העיר העתיקה משם משקיפים על שרידי העיר הקדומה, על מרחבי החולות והים ועל העיר אשקלון המודרנית. אחר כך יורדים לים והחולות לעולם ייחודי של צומח ובעלי חיים אופייניים לבית הגידול החולי. חיפוש אחר עקבות ומחילות ולהליכה לאורך ערוץ נחל אכזב המתחתר בחולות עד הים. משם מטפסים חזרה אל תל אשקלון תוך היכרות עם הממצאים שהתגלו במקום: עמודי שיש ענקיים, פסלי אדם, מגוון יוצא דופן של סוגי בארות מים. משך הסיור כשעתיים וחצי. הוא מותאם לכל בני המשפחה אוהבי לכת, אך אינו מונגש למתקשים בהליכה. יש להביא מים, נעלי הליכה, כובע ופנס.

היציאה לסיור ממרכז השירות למטייל בגן הלאומי.

מתי: שני, רביעי באוגוסט: 2.8, 4.8, 9.8, 11.8, 16.8, 18.8, 23.8, 25.8, בשעה 18:00

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד באתר https://www.parks.org.il

 

מתחם עיר בני החורין (העיר הצפונית) בבית גוברין בין הערביים

מתחם עיר בני החורין יפתח בשעות הערב לטיול, הדרכה קצרה ומשחק. מורי הדרך יסיירו עם המבקרים בעיר הרומית אלוותרופוליס במסע חזרה בזמן. הליכה בין קמרונותיו הקרירים של האמפיתיאטרון בו התקיימו מופעי גלדיאטורים וצפייה במיצג הקולי המדמה את הקרבות. השתתפות במשחק "בורחים אל העבר": משחק קבוצתי מעולמות התוכן של מרחבי הבריחה. משימותיו שולחות את המשתתפים לפינות גלויות ונסתרות בין העתיקות, בתוך האמפיתאטרון ותחת מושביו וליד הכנסייה ובדרך אליה. את המשחק ניתן לקבל ללא תשלום בקופת האתר עד השעה 18:00. ההדרכות יתקיימו בשעות 17:30, 18:30 והמיצג הקולי יושמע בשעות 18:00, 19:00. למעוניינים להמשיך ולבקר בתערוכת הווידאו ארט במערות הפעמון: יש להירשם מראש ברישום מיוחד במערכת ההזמנות באתר רשות הטבע והגנים.

מתי: יום חמישי ושבת באוגוסט: 5.8, 7.8, 12.8, 14.8, 19.8, 21.8, 26.8, 28.8 בשעות 16:00– 19:30 
כניסה אחרונה בשעה 18:00. משך ההדרכה כ־45 דקות לא כולל זמן המשחק.

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד באתר https://www.parks.org.il

 

|
|
|
|
|