רצים, רוכבים וזוכרים "בשביל הבנים"

 

מאת: אתר PHOTOUR

 

אירוע מרגש לזכרם של נופלי העדה הדרוזית מתקיים ב-12 בספטמבר 2014 על פסגת הכרמל תחת הכותרת "בשביל הבנים" ויהיו בו מסע אופניים, מרוץ, במה מרכזית עם הופעות ומאכלים מסורתיים. מח"ט גולני רסאן עליאן, בן העדה, ישתתף במרוץ

 

בני העדה הדרוזית קשרו את גורלם בגורל מדינת ישראל, הם מתגייסים לצבא לוחמים למען המדינה ומשלמים בחייהם. ביום שישי ה-12 בספטמבר 2014 ייערך זו השנה השנייה אירוע 'בשביל הבנים'- מסע אופניים ותחרות ריצה בהרי הכרמל במגוון מקצים. באירוע ישתתפו אלפי רוכבים ורצים כולל יחידות צה"ל וקצינים בכירים שייקחו חלק במסע על רכס הכרמל לזכרם של חללי מערכות ישראל בני העדה הדרוזית. הציבור הרחב מוזמן להצטרף לפעילות.

לעמוד ההרשמה לחץ כאן

 

רוכבים לאורך שביל הבנים    צילומים: יואב לביא

 

נקודת הכינוס של המרוץ תהיה בחניון קרן הכרמל "המוחרקה" מזרחית לדליית אל-כרמל. המרוץ מתאים לכל הגילים ומוצעים בו מספר מקצים: אופניים – 31 קילומטרים אתגרי, אופניים  -  13 קילומטרים  עממי, ריצה   –  10 קילומטרים  תחרותי שטח, ריצה  –   5 קילומטרים תחרותי שטח, ריצה  –   2 קילומטרים עממי, הליכה –  4 קילומטרים. בנקודת הכינוס יוצב מתחם אירוח שיכלול במה מרכזית, הופעות ומאכלים דרוזים מסורתיים.

 

במה מרכזית ומאכלים מסורתיים

 

היוזמה שעומדת מאחורי "שביל הבנים" נועדה לחבר בין הכפרים הדרוזים בכרמל ובגליל בנתיב שאורכו כ-215 קילומטרים. המטיילים יוכלו לטייל ברגל, ברכב או על גבי אופניים בנופים ובכפרים בהם נולדו וחיו הבנים. לאורך השביל יוקמו מצפורים וחורשות, שיספרו את סיפורם של הנופלים ואת סיפורה של העדה הדרוזית וישמשו לתצפיות, ללימוד ולהיכרות עם הטבע ועם אנשי המקום.

 

האירוע מתאים לכל הגילאים

 

בדרך זו ניתן לפגוש את המשפחות, לשמוע על סיפור חייהם וגבורתם של הנופלים, להכיר את אנשי העדה, תרבותם ואורח חייהם. במקטע הראשון של השביל שבו ייערך האירוע ישנם נקודות תצפית ומצפורים מהן ניתן יהיה להשקיף על נקודות ואתרים הקשורים להיסטוריית ההתיישבות של הדרוזים.

 

יוזמת "שביל הבנים" נערכת בשיתוף פרויקט "כפר בקרתם" לעידוד התיירות בכפרים הדרוזים והצ'רקסים. באוקטובר 2013 התקיים אירוע הפתיחה ומעל 5000 משתתפים לקחו חלק במרוץ. לקראת מועד האירוע השנה, נערך צוות הפרויקט בכוחות משולבים, ועל אף הלחימה בדרום, רואה חשיבות רבה עוד יותר לקיים את האירוע על פי המתוכנן.

 

מפגש מרגש של לוחמים

 

מאות מבני העדה, ובמיוחד בני המשפחות השכולות, מצפים בהתרגשות לאירוע, שהפך למפגן אדיר של הזדהות והערכה כלפי בני העדה. תא"ל אסעד רואה בפרויקט הגשמת חלום אישי, "כך חשבתי שנכון להנציח את זכרו של וופא אחי, אשר נפל בספטמבר 1993 בעזה,  ואת חברינו לנשק ולדרך בני העדה הדרוזית. דרך הנצחה זו, תאפשר לנו לזכור את הנופלים בתוך הנופים אותם אהבו, ובהם גדלו, גם מתוך שמחה ועשייה ולא רק בימי זיכרון ותעניק מימד נוסף לחיינו המשותפים על האדמה הזאת."

 

נקודת הזנקת מרוץ האופניים 

 

פרויקט "כפר ביקרתם" לקידום התיירות בכפרים הדרוזים והצ'רקסים, מהווה שותף מרכזי בפרויקט בשביל הבנים, בהובלת המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הגליל ובשיתוף עם משרד התיירות, משרד ראש הממשלה  איגוד האופניים, קק"ל, רשות הטבע והגנים ועמותות התיירות.

כינוס: חניון המוחרקה מזרחית לדליית אל כרמל.

הגעה וחניה: מפת הגעה לאירוע - לחץ כאן

לרשות המשתתפים יועמדו מספר חניונים. כל משתתף יקבל את צבע ושם החניון, עפ"י המקצה בו בחר. כביש הכניסה למתחם ההזנקה, יסגר עם תחילת הזינוקים בשעה 06:00, יש לתכנן הגעה לאתר לא יאוחר מהשעה 06:30 על מנת לעמוד בזמני הזינוקים. בנקודת הכינוס יתקיים אקספו, במה מרכזית והופעות. אירוח וכיבוד דרוזי למשתתפים כמיטב המסורת הדרוזית.

 

לו"ז וזינוקים:

מקצה

שעה

 כינוס

החל מ- 5:00

  זינוק 31 ק"מ אופניים אתגרי

7:00

  זינוק 13 ק"מ אופניים עממי

7:15

  זינוק ריצה מקצה תחרותי – 10 ק"מ (שטח)

7:30

  זינוק ריצה מקצה תחרותי – 5 ק"מ (שטח)

7:45

  זינוק 4 ק"מ הליכה - מסלול הליכה סובב המוחרקה ברמת קושי קלה

8:00

  זינוק 2 ק"מ ריצה, עממי משפחות

8:15

  טקס הענקת הפרסים (שעה משוערת)

10:30


כיבוד והופעות ממסורת העדה הדרוזית יתקיימו החל מהשעה 10:00 בבוקר.
האירוע יערך ביום שישי, 12 בספטמבר, מחיר : 70 שקל לאדם (הנחה לחיילים), ניתן גם לשכור ציוד במקום ברישום מראש.

לעמוד ההרשמה לחץ כאן


הרשמה מוקדמת עד לתאריך 1 בספטמבר בשעה 24:00
הרשמה מאוחרת מתאריך 8-2 בספטמבר בשעה 24:00

http://www.bshvilhabanim.org/

 

|
|
|
|
|