לרגל יום הפסטה הבינלאומי – תפריט מיוחד במסעדות

במסגרת יום הפסטה הבינלאומי שחל ב-25 באוקטובר מוצעים תפריטים מיוחדים במסעדות השונות. מסעדת פומו האיטלקית בתל אביב עם השף שחר ברנע, שיגיש תפריט בין התאריכים 28-25 באוקטובר. התפריט כולל מבחר מנות פסטה בעבודת יד, מנות ראשונות, פיצות ועיקריות והתאמת יינות איטלקיים למנות. מסעדת פלומינו האיטלקית מירושלים מעדכנת את התפריט עם מנות פסטה חדשות שמתווספות למנות הדגל של המסעדה. מסעדת פיאצה גרנדה הכשרה במתחם שרונה בתל אביב עם השף מנה שטרום תגיש בין התאריכים 29-24 באוקטובר תפריט שיכלול 5 מנות פסטה בנוסף לתפריט הקיים.

מתי: 29-24 באוקטובר

 

סיורי קטיף מודרכים וארוחת ניגובים ירושלמית

החווה בגיא בגן לאומי סובב חומות ירושלים מקיימת חוויה חקלאית של מלאכות קדומות עם פעילויות והתנסויות שונות ביניהן: סיור כולל קטיף של עשבי תיבול, כבישת זיתים, עלים ירוקים וגידולים בהתאם לעונה, שניתן לקחת הביתה.

מתי: ימי שישי

מחיר: מבוגר 55 של, ילד 35 שקל

לפרטים: 077-9966-726, 

 

 

פסטיבל דוקאביב גליל במעלות-תרשיחא 

פסטיבל דוקאביב גליל מתקיים זו השנה ה-13 במעלות תרשיחא בגליל המערבי. 31 סרטים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם יוקרנו במהלך ימי הפסטיבל; הקרנות בכורה לסרטים חילוץ של ג'ימי צ'ין ואליזבת צ'אי וסרהלי על מבצע החילוץ של קבוצת הילדים שנלכדה במערה בתאילנד, טרום בכורה לסרט יער הארגמן - על 20 אלף נזירות שיוצאות מדי חורף למסע בערבות השלג של טיבט וסרטים נוספים. סרטים ישראלים, המלכה שושנה, ענת גוב על החיים ועל המוות, כל העצים נושבים ברוח ואחרים.

מתי: 6-3 בנובמבר

מחיר: בתשלום

 

  

המרוץ הכי שמח שיש

מרוץ 'בוז׳ולה ישראל' מתאפיין באווירה חגיגית, צבעונית  והיתולית המרוץ נועל את אירועי פסטיבל 'חוויה בכרם'. מרוץ בוז'ולה ישראל הוקדם מעט מהתאריך המסורתי שלו בצרפת,  בו משיקים את היינות הצעירים והפופולריים ביותר, במרוץ שלושה מקצים: חצי מרתון – 21 ק"מ, 13 ק"מ ו-7 ק"מ. הרצים במרוץ 'בוז'ולה ישראל' מגיעים בשלל תחפושות מושקעות. זו אינה תחרות מובהקת, אין מדידת זמנים ואין שבירת שיאים. המסלול  נפתח ומסתיים ביקב ברקן בחולדה ועובר בין תחנות ריענון שבהן טעימות יין ממיטב היקבים הישראלים. בתחנות יתקיימו מסיבות מקומיות מלוות במוזיקה וכיבוד. המסלול עובר בין כרמים בשטחי המועצה האזורית גזר.

מתי: שישי, 22 באוקטובר

מחיר: בתשלום

 

סיורים מודרכים ביפו לזכר האח וללא תשלום

קובי הרצליך נפטר בגיל 24 ממחלת CF. אחיו גדי שליווה אותו לאורך שנות התמודדותו הקשה עם המחלה, החליט להנציח את זכרו בטיולים.  "קובי אהב מאוד לטייל כמה שיכל ולכן בחרתי בהנצחה דרך טיולים". לפני 12 שנה הניח גדי את עסקיו בצד, יצא להתמחות כמורה דרך כשבמקביל הוא משפץ מבנה עזוב ביפו – מרכז קהילתי בית צ'רנר המשמש לאחר השיפוץ גם כמקום מפגש לקהילה המבוגרת לשיעורים ומפגשים חברתיים ומקים בתוכו גם את בית קובי – מרכז הדרכה וטיולים ביפו חינם ללא תשלום, אליו מוזמנים כלל קהלי היעד – מבוגרים, צעירים, סטודנטים ומשפחות. עם חידוש הפעילות לאחר הקורונה הוא מציע 7 טיולים מודרכים שונים ביפו העוברים בנקודות מרכזיות בתוכן עג'מי, העיר העתיקה, נמל יפו, השוק, שדרות ירושלים, המושבה האמריקאית ואחרות. אורך הסיורים כשעה וחצי.

מתי: בכל ימות השבוע בתיאום מראש

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בית קובי, רחוב חסידי האומות 23 יפו . לתיאום ולפרטים נוספים:  גדי 054-3975240 

 

 

אירועי אוכל ואמנות במוסררה

מוסררה בית הספר לאמנות וחברה בירושלים מקיים את אירועי אוכל ואמנות 'מזון מְלכוֹת'.  אירוע פרפורמטיבי שעוסק בתפקודיה ותפקידיה של פעולת ההזנה ככוח תרבותי וחברתי. בלב האירוע עומד מפגש בין־דורי בין האמניות המשתתפות לבין התושבות הוותיקות של מוסררה, שחברו יחד לארבע יצירות פרפורמנס. המיצגים יתקיימו בחללים התחתונים של בית הספר 'מוסררה', ששימש בעבר כמרחב הסעדה לילדי השכונה. במהלך הערב יוזמנו המבקרים לשיטוט אינטימי בחדרים וייקחו חלק במיצגים השונים שיכללו טעימות, מוזיקה ואוכל מסורתי שהכינו נשות השכונה.

מתי: חמישי, 28 באוקטובר , 22:00-19:00

מחיר: בתשלום

 

  

אמנות מדומה

סדרת הרצאות בת שישה מפגשים שתעסוק באופן שבו המדע, הטכנולוגיה והאלגוריתם שינו ומשנים את פני האמנות תתקיים במרכז תרבות תאו בהרצליה. הסדרה, בעריכת דנה גילרמן מתמקדת בכניסתה של הטכנולוגיה לעולם האמנות והשפעתה העצומה על הדרך שבה מייצרים אמנות, צורכים אמנות, צופים באמנות ואף רוכשים אמנות. החומר עובר טרנספורמציה, הבינה המלאכותית מאפשרת בריאה של מציאות חדשה, והשילוב בין אמן ומכונה בורא תכנים שעד לפני רגע היו בגדר הבלתי אפשרי. ההרצאות בסדרה ״אמנות מדומה״ יעסקו בנושאים אלה מנקודות מבט שונות ויפרשו את הפוטנציאל הטמון בשילוב בין השניים כמו גם בסכנות.

מתי: ימי שלישי, הרצאה אחת בכל חודש, נובמבר – מרס

מחיר: בתשלום

לפרטים:וינגייט 168 הרצליה

 

פסטיבל קול המוזיקה בגליל העליון

בכפר בלום יתקיים פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון "אגדת חורף". הפסטיבל, בניהולה האומנותי של הפסנתרנית ד"ר עפרה יצחקי, מציע מוזיקה מהבארוק ועד ימינו, ששואבת השראה מיופיו וקסמו של החורף, אותה יבצעו טובי הנגנים והזמרים הישראלים החיים בארץ ובחו"ל. בין היצירות: 'החורף' של ויואלד (מתוך ארבע העונות), 'חורף בבואנוס איירס' של פיאצולה, חמישיית המיתרים 'הסערה' מאת בטהובן, ו'כישוף הגשם' של המלחין היפני הגדול טורו טקמיצו.  התכנית תכלול בנוסף קונצרטים של מיטב הקלאסיקות של הרפרטואר הקאמרי, קונצרט מיוחד בפסטיבל יוקדש למלחין איגור סטרווינסקי לרגל חמישים שנה למותו וכן שירים ישראליים אהובים ומוכרים בעיבודים קאמריים.  יתקיימו חזרות פתוחות לקהל ביישובי הגליל העליון ומפגשים עם הנגנים וההרכבים השונים.

מתי: שני-שבת, 29 בנובמבר – 4 בדצמבר 2021

מחיר: בתשלום

 

 
שידור ישיר מניו יורק לישראל

סינמטק ירושלים, יקרין בשידור חי את האופרה "אש בוערת בעצמותי" שתעלה בבכורה במסגרת העונה העשירית של המטרופוליטן אופרה בניו יורק. פתיחת עונת 2021-2 של המט אופרה מציינת את הפעם הראשונה שבה מועלית אופרה מאת מלחין אפרו-אמריקני על במת ה"מט" . שידור ישיר לוויני באיכות (HD) ישירות מהמטרופוליטן אופרה בניו-יורק. 

מתי: שבת, 23 באוקטובר, 19:55

מחיר: 170-140 שקל 

 

  

המחזה הנחשול בבית צבי

בבית צבי יעלה המחזה "הנחשול" על ידי תלמידי מחזור ס'.  מהמחזות הידועים והמכוננים שעסקו באופן ישיר בשאלה כיצד מתפתחת חברה פשיסטית? עלילת המחזה מבוססת על סיפור אמיתי בו מורה בתיכון בקליפורניה ערך ניסוי באמצעותו ביקש להוכיח את הקלות הבלתי נסבלת של יצירת חברה מפלה, פשיסטית ואלימה ולהתריע על סכנת הציות העיוור.

מתי: 19 באוקטובר – 1 בנובמבר

מחיר: 75-65 שקל

 

 

סיור מוזיקלי בנושא כאוס וסדר

מוזיאון ננו  באוניברסיטת בר אילן מקיים סיור מוזיקלי בנושא כאוס וסדר.  המלחין ואמן הסאונד ד"ר אלעד שניידרמן  ידגים, בעזרתם של 16 נגני כינור איך תקשורת בין אנשים מתגבשת להרמוניה, מסתבכת לכאוס ומצליחה להסתנכרן שוב. היצירה, שהיא גם ניסוי מדעי-אמנותי, חושפת דרך חדשה לפתח יצירות מוזיקליות,  ובנוסף , משמשת ככלי להבנת תקשורת אנושית והשפעתה על תחומי החיים השונים. לאחר המפגש ייערך סיור מודרך בתערוכה "שפות חדשות" המוצגת במוזיאון.

מתי: שישי, 29 באוקטובר, 10:00

לפרטים: לינק להזמנת כרטיסים https://www.nanomuseum.org.il/

 

צילום: רונית סבירסקי

 

ערב זמר עם הגבעתרון

בהיכל התרבות, מרכז הבמה גני תקווה יתקיים עם זמר עם הגבעתרון. הוא הערב יפתח בשירה בציבור בהובלתה של אילנה כץ ובליווי הפסנתרן קובי משעל ובחלק השני המופע "הגבעטרון ".

מתי: שישי, שבת, 22, 23 באוקטובר

מחיר: בתשלום

 

  

3 תערוכות חדשות במוזיאון אשדוד לאמנות

מוזיאון אשדוד לאמנות פותח שלוש תערוכות חדשות: תערוכת יחיד של הצלם תומר קאפ, תערוכת יחיד של האמן ומבקר המוזיקה מיכאל רורברגר ותערוכה קבוצתית של חמישה צלמים שאוצרת הצלמת אנה ים. בנוסף, בגלריית האוסף של המוזיאון תיפתח תערוכה חמישית בסדרת תערוכות מאוסף האמנות של ישראל מקוב.

מתי: 13 בנובמבר – מאי 2022

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 08-8545180/1 

 

המחזה גאולה

תיאטרון תל אביב מעלה בתיאטרון הבית ביפו דרמה פסיכולוגית "גאולה" המעלה את השאלה מה עולה בגורלה של אישה העומדת לצד בעלה, גם לאחר שהוכח, ללא כל ספק, שביצע פשעים כנגד נשים. מחזה מאת אלי חומסקי.

מתי: מוצאי שבת, 30 באוקטובר, 20:30

מחיר: בתשלום