אטרקציות, סיורים מודרכים, אירועים, מופעים ופעילויות לכל המשפחה 20-11 בינואר 2020

פריחות החורף ונדידת הציפורים בשיאן, פריחת הנרקיסים בגולן, פסטיבל כנרת, סיורי צפרות בחיפה ובבית שאן, פעילות לילדים במוזיאון הרצליה, להקת המחול יאנג ליפינג מסין בתל אביב, מיזם תרבות מרוסיה מגיע לארץ, סיורים בעקבות עופות דורסים בירושלים, שבוע החלל בירושלים, סוף שבוע בטבע בהר הנגב, פסטיבל אילת למוסיקה קאמרית

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

דרך נוף חדשה ביער מירון

שישי עם קק"ל בדרך נוף יער מירון עין זיתים. אם מזג האוויר לא יהיה גשום יתקיים סיור עם מדריכי קק"ל שמשלב נסיעה והליכה רגלית קלה. נסיעה ברכב לאורך 5.7 קילומטרים בדרך נוף חדשה העוברת בנופי יער מירון, בית היערן, קבר אלקנה ואנדרטת עוצבת ראם.

מתי: שישי, 17 בינואר, 09:30 (משך הסיור כשלוש שעות)

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש 1-800-350-550

צילום: יעקב שקולניק, ארכיון הצילומים קק"ל

 

פריחת הנרקיסים בדרום הגולן

שמורת הטבע "אירוס הביצות" ידועה גם בשם "אחו-נוב" ממוקמת בדרום רמת הגולן בין חיספין לנוב. פריחת הנרקיסים נמצאת בשיאה, ובסוף פברואר-מרס מתחיל לפרוח אירוס הביצות. המסלול מעגלי ומתאים להליכה למשפחות.

מתי: ראשון-שבת

מחיר: כניסה חופשית

צילום: רונית סבירסקי

 

פסטיבל כנרת - סרטים, הרצאות וסיורים

פסטיבל כנרת לסרטי טבע ומסע יתקיים בבית גבריאל, סינמטק יד לבנים על שפת הכנרת. באירוע הפתיחה יוקרן סרטו של משה אלפרט "כנרת - ים של חיים". בנוסף, יוקרנו סרטיו של הבמאי דני מנקין שיקיים מפגש עם הקהל בהשתתפות השחקן דביר בנדק. בין המשתתפים חיליק מגנוס, אבי בללי, כנען קירשנבאום, חורחה גורביץ', אוהד חיטמן וקומיקזה. כמו כן יערכו סיורי סגווי, סיורים מודרכים וסיור עששיות סובב בית ירח.

מתי: חמישי-שבת, 8-6 בפברואר

מחיר: סרט 25 שקל, מופע 55 שקל, הרצאה/סדנא 35 שקל

לפרטים: אתר הפסטיבל: kiff.co.il/

מסעות מוטי קירשנבאום באפריקה צילום: כנען קירשנבאום

 

ציפורים בעיר הגדולה

סיורי צפרות מודרכים בטבע העירוני של חיפה בהדרכת דניאל ברקוביץ', אקולוג ציפורים. הכרות עם הציפורים המקומיות והשתתפות בספירת ציפורים ארצית.

מתי: שבתות, 18, 25 בינואר, 11:00-09:00

מחיר: 30 שקל למבוגר, 20 שקל לילד (עד גיל 14)

לפרטים: בהרשמה מראש 03-6388688

 

במנהרות צפת

מנהרות תת קרקעיות המציגות את צפת של המאה ה-16 והישוב היהודי נחשפו לאחרונה. מסלול הליכה תת קרקעי המציג את ההיסטוריה, היישוב היהודי הישן וצפת של המאה ה-16, שכונה עתיקה ומתחם 'בית הקהל', מקווה, בארות מים וממצאים היסטוריים. סיורים מודרכים מתקיימים במקום.

מתי: ראשון-שבת

מחיר: ללא תשלום

צילום: דייב בנדר

 

עופות מים ודורסים

סיורים מודרך עם בית ספר שדה גליל בעקבות הציפורים החורפות בארץ. עופות מים ודורסים בעמק בית שאן ובבריכות הדגים באזור.

מתי: שבת, 18 בינואר, 14:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: שי אגמון

 

סיורים בקלאב קאר

בפארק המעיינות מתקיימים מדי שבת סיורים מודרכים בנהיגה עצמית בקלאב קאר ובליווי מדריך. רכיבה בין השדות החקלאיים, בריכות הדגים והמעיינות בשילוב סיפורים על מקורות המים והמקום. תצפיות על עופות המים, ציפורים נודדות והצמחייה האופיינית לאזור, ביקור בנחל הקיבוצים, עין שוקק ובריכת הטחנה.

מתי: שבתות, ינואר, פברואר, החל מ-18 בינואר, 11:00

מחיר: 59 שקל לאדם (מגיל שנתיים ומעלה)

לפרטים: 050-2122564

צילום: רונית סבירסקי

 

פארק עמק התכלת

פארק עמק התכלת משתרע על פני כ-580 דונמים של מעיינות שופעים מים בעונה זו של השנה, בוסתנים, צמחייה פורחת, שבילי הליכה, מפל והכל מול נופו של הר מירון. מסלולים הליכה שונים בהם יש סיכוי לפגוש באיילים, יעלים, דישונים ובעלי חיים נוספים. המקום פתוח ביוזמת עיריית צפת וקק"ל.

מתי: ראשון-שבת

מחיר: ללא תשלום

עמק התכלת צילום: אריאלה פרקש

 

שלג טרי ורכבל חדש

אתר החרמון שהתכסה בסוף השנה האזרחית 2019 בשלג נפתח לגולשים. החידוש המרכזי לעונת החורף 2020 הוא רכבל חדש בן 42 קרוניות, שכל אחת מהן מתאימה ל-8 נוסעים. הרכבל מונגש לבעלי מוגבלויות ומאפשר עליה למפלס העליון עם כיסאות גלגלים. מהירות הנסיעה כ-5 דקות לעומת 15 דקות ברכבל הישן. בנוסף, הוקם סנו פארק לגולשי הסקי המקצועיים ומתחם לגולשים שממוקם בהר עצמו.

מתי: ראשון-שבת, 16:00-08:00 (כניסה אחרונה 15:00) מומלץ לבדוק לפני שנוסעים

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1599-550-560

צילום: באדיבות אתר החרמון

 

מחזה מאולתר

המרכז לתיאטרון עכו מעלה את המחזה "אימפרוב". "שלושה מאלתרים" הוא אחד מהרכבי האלתור הוותיקים בארץ, שפועל משנת 2009 בפורמט הנקרא Long Form Improv - אלתור בגרסה הארוכה. ארבעה שחקנים, מוזיקאי ותאורן מאלתרים לעיני הקהל מחזה שלם. משתתפים: אנה פרמינגר, איציק לילך, ערן שדר ויואב ברתל. מוזיקאי: אלעד ישי.

מתי: חמישי, 23 בינואר, 20:00

מחיר: 60-40 שקל

 

חוזרים לחומה של פינק פלויד

Echoes להקת המחווה הישראלית לפינק פלויד מעלה במרכז הקונגרסים חיפה הפקת ענק במלאות 40 שנה ליצירת המופת "החומה". המופע אותו העלתה "פינק פלויד" בתחילת שנות השמונים יבוצע במלואו על ידי ההרכב הכולל עשרה נגנים וזמרים.

מתי: חמישי, 6 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 9066*

צילום: גיל נמט

 

ערפל בשלומי

במסגרת שנת ה-20 למרכז היוצרים שלומי עולה בתיאטרון הבית המחזה "ערפל" בהשראת סרטיו של במאי הסרטים האיטלקי פרדריקו פליני. הצגה אקטואלית על שאלת הזהות והמצב הקיומי בכאוס של החברה וההווי הישראלי. תוך כדי חקירת הזהות והמשמעות הקיומית, ניתנת הצצה לחייהם האישיים והבין אישיים כקבוצה יוצרת וחוקרת. הערפל מסמל מצב קיומי של כל אחד משחקני האנסמבל לצד מצבם הקיומי של הדמויות ביצירה.

מתי: 8 בינואר - 25 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9875183/4

צילום: גרסיאלה חיצנקו

 

מרכז

טיול ביער בן שמן

שישי עם קק"ל "מכאן הכל צומח" בדרכי יער בן שמן. אם מזג האוויר לא יהיה גשם יתקיים סיור מודרך שמשלב נסיעה ברכב והליכה קלה ברגל. נסיעה בנתיבי יער בן שמן בשילוב הסברים על הריאה הירוקה של גוש דן. ביקור בחלקת יער קדושי זגלמביה שנכחדה במלחמת העולם השנייה, משם לבקעת הנזירים, החניון המוזיקלי וסיום בפגודה התאילנדית.

מתי: שישי, 24 בינואר, 09:30 (משך הסיור כשלוש שעות)

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש 1-800-350-550

מערת אל חביס צילום: יעקב שקולניק, ארכיון הצילומים קק"ל

 

ט"ו בשבט בגבעות מודיעין

החברה להגנת הטבע מקיימת לקראת ט"ו בשבט פעילות לכל המשפחה בגבעות הדרומיות של מודיעין. מסלול הליכה בין פרחים ובוסתנים, שרידי יישוב קדומים ותצפיות נוף. הדרכות לכל הגילים לאורך המסלול, מתחם פעילות יצירה, תה ופיתות על הסאג'(יש להביא כוסות רב פעמיות מהבית). הכניסה משתי נקודות: כיכר מנחם בגין, כיכר השוטר.

מתי: שבת, 8 בפברואר, 13:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: www.teva.org.il/modiin ,03-6388688

צילום: סיון ארבל

 

אמן חושים וסטנדאפיסט

אמן החושים נמרוד הראל והסטנדאפיסט בן בן ברוך יופיעו בהיכל התרבות פתח תקווה במסגרת אירוע ההתרמה של עמותת "אחים גדולים" למען משפחות עם ילדים על הרצף האוטיסטי.

מתי: שלישי, 4 בפברואר, 20:00

מחיר: 180-120 שקל

לפרטים: bit.ly/2FPfZfI

נמרוד הראל צילום: פיני סילוק

 

מתגלגלים בחולות

בית ספר שדה שקמים מקיים פעילות להורים עם קטנטנים "מתגלגלים בחולות". טיול בשפך נחל שורק ובחולות של שמורת פלמחים. מפגש עם צמחי חולות וזיהוי עקבות בעלי חיים.

מתי: שבת, 18 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: דב גרינבלט

 

דון קישוט קצת אחרת

"האנדלוסית לילדים" פותחת עונה חדשה עם "לץ ולוץ בא-נ-ד-לוץ" באולם יד לבנים אשדוד. התזמורת מספרת את דון קישוט קצת אחרת - קונצרט משעשע, המפגיש את הילדים בגובה העיניים עם הצד הספרדי של המוזיקה האנדלוסית הקלאסית. בכיכובם של השחקנים רועי פדידה ורן אסולין והפייטן אליה מויאל. מופע של 50 דקות לילדים בגיל 10-4.

מתי: שלישי, 4 בפברואר, 18:00

מחיר: 75-65 שקל

לפרטים: 1-800-693-693

צילום: מורן מעיין

 

הדייג ודג הזהב העצבני מאוד

במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית תתקיים פעילות לכל המשפחה עם "הדייג ודג הזהב העצבני מאוד" של יוצרת תיאטרון הבובות טל בן בינה. עיבוד מחורז ומצחיק לאגדה המוכרת על דג הזהב. לפני ההצגה, תערוך היוצרת קורס מזורז לילדים על תיאטרון: מה זאת תפאורה, מה הם הזרקורים, היכן מסתתר הרמקול, מה בין שחקנית לבובנאית, והחשוב מכל – מהו תפקיד הקהל בהצגה? בסיום, הקהל יוזמן לשיחה על גלגולה של אגדה, על תיאטרון בובות ועל אושר אמיתי. לגיל 8-4 ולמלווה מבוגר, משך הפעילות כ-45 דקות.

מתי: שבת, 18בינואר, 11:00

מחיר: 40 שקל לכל משתתף

לפרטים: 09-9551011, herzliyamuseum.co.il

צילום: עדי מזן

 

תערוכת פתיחת ההיכל בגן המוזיאו

"פתיחת ההיכל" - עיצוב ואדריכלות בתי כנסת בישראל תערוכת חוצות של היוצר והצלם אמיר חודורוב המוקדשת להיכלי תפילה ובתי כנסת תוצג בחוצות גן המוזיאון בחולון. צילומיו של חודורוב (טייס חיל האוויר לשעבר) מורכבים כמו פאזל מעשרות עד מאות צילומים מזוויות שונות שבונות את העבודה הסופית. חודורוב, זוכה פרסים בביאנלה לאמנות בלונדון, פרס המונה ליזה במוזיאון המדע והאומנות במילנו. צילום כנסיית הקבר זיכה אותו בפרסים רבים והוצג במוזיאון הוותיקן ברומא. אוצרת: אילנה כרמלי לנר.

מתי: פתיחה, 31 בינואר (נעילה 2 במאי 2020)

מחיר: כניסה חופשית

בית הכנסת הגדול צילום: אמיר חודורוב

 

אנחנו הרומנים

בהיכל התרבות פתח תקווה המופע ההומוריסטי – מוזיקלי "אנחנו הרומנים" - המעלה בחיוך, קריצה ורגישות מאפיינים שונים של העדה הרומנית, על ההוויי שלה, אורחות חייה, מאכליה, מנהגיה והפולקלור שלה. במופע, פרודיות מוזיקליות, סיפורים משעשעים שמקורם בבית ההורים, בהליך התאקלמותם בישראל, ובמתחים המשעשעים, שבין התרבויות השונות. את המופע כתב יואל ריפל, אשר אף משתתף בו, יחד עם השחקן הזמר - נתן נתנזון, ובליווי מוזיקלי של ארתור גורביץ'.

מתי: שלישי, 21 בינואר

מחיר: 50-40 שקל

לפרטים: 03-9125222

 

50 גוונים של אישה

בהיכל התרבות מודיעין תיפתח תערוכה חדשה תחת השם: 50 גוונים של אישה. בתערוכה משתתפים 15 אמנים ישראליים, החוגגים את הנשיות על כל צורותיה. התערוכה מציינת צעד משמעותי בסיפור הנשי בחברה בכלל ובחברה הישראלית בפרט, והיא חושפת ומחזקת את הכוח הנשי באמצעות ציורים, פסלים וצילומים של אמנים מתחומים שונים שמציגים את פרי יצירת דמיונם בהשראה והעצמה נשית.

מתי: חמישי, 30 בינואר (נעילה 30 במרס 2020)

מחיר: כניסה חופשית

עבודתה של נטלי ורובלבסקי צילום: נדיה דגילב

 

כן דובים ולא יער

בגלריית המשכן בית מאירוב בחולון נפתחת התערוכה "כן דובים ולא יער"- במסגרת העונה הישראלית לעיצוב חולון. הומאז' לדובי הצעצוע עם מאות דובים מכניים ודובי צעצוע מתקופות שונות מהאוסף הגדול והנדיר של אריק נודלמן, הדובים של טדי קולק ז"ל, שלושת הדובים של אפרים קישון ז"ל בהשראת שלושת ילדיו ועוד דובים מקוריים ומעוצבים של יוצרות ומעצבות ישראליות.

מתי: פתיחה, 25 בינואר, 19:30 (נעילה 18 באפריל)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6516851

דובים של קלרה גולדשטיין צילום: רן יחזקאל

 

עיר החולות

סיור מודרך בעיר רמלה, עיר החולות, שהייתה מאות שנים בירת ארץ ישראל. היכרות עם המסגד הגדול, בריכת הקשתות ורחבי העיר. בהדרכת ד"ר ירון עובדיה.

מתי: רביעי, 15 בינואר, 13:30-09:15

מחיר: 110 שקל

לפרטים: 02-5398855

בריכת הקשתות צילום: רונית סבירסקי

 

טקטיקת השרדות ואשף מקסיקני

מוזיאון פתח תקוה מציג שתי תערוכות חדשות. התערוכה חַי | Vividus בוחנת את עיקרון פעולת ההחייאה כטקטיקת הישרדות עבור יצירת האמנות. התערוכה השנייה "פרסונה פיקטה", עטלף זעיר ממדים מזן "אשף מקסיקני" הוא גיבור תערוכתה של קרן גלר וההשראה לה.

מתי: פתיחה, חמישי, 30 בינואר

מחיר: 20 שקל (חינם לילד עד גיל 12)

לפרטים: www.petachtikvamuseum.com

פרסונה פיקטה צילום: קרן גלר

 

מהחול אל הכל

לרגל פתיחת חגיגות ה-80 של העיר חולון נפתחת תערוכה רטרוספקטיבית בגלריית החווה "מהחול אל הכל"- אמני חולון והעיר כמקור השראה. תערוכת אמנות ראשונה מבין שתיים בהן יוצגו עבודות של אמני חולון מדור המייסדים ועד לאמנים עכשוויים היוצרים בה ובהשראתה כיום.

מתי: פתיחה, שבת, 18 בינואר (נעילה 22 בפברואר 2020)

מחיר: כניסה חופשית

ציור אהרון ברנע צילום: טל קירשנבאום

 

תל אביב

אידומנאו של מוצרט באופרה

האופרה הישראלית מעלה את "אידומנאו" של מוצרט, בהפקתו ובימויו של קספר הולטן (שביים בישראל את דון ג'ובני), בניצוחו של מיקלה גמבה, אחד הבולטים בלה סקאלה מילנו ובבתי אופרה חשובים בעולם, ועם מעצבת התלבושות אניה ון קרג – מי שהייתה מעצבת האופנה הידועה של דיור והפכה למעצבת תלבושות באופרות ידועות. האופרה עוסקת בסיפורו של מלך כרתים שלאחר מלחמת טרויה נאלץ להקריב את בנו. יחסי אב ובן, שהיו משמעותיים כל כך בחייו של מוצרט, הופכים את "אידומנאו" לאופרה אוטוביוגרפית כמעט, ולחלק בלתי נפרד מסיפור חייו של המלחין. בין הזמרים הבינלאומיים זמר הטנור הפולני כריסטיאן אדם, וזמר הטנור הפיני תומאש קטאז'אלה וזמרת המצו סופרן האמריקאית סטפני לאוריצ'לה.

מתי: 31-20 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

צילום: יח"צ

 

יאנג ליפינג עם פולחן האביב

להקת יאנג ליפינג מגיעה לבית האופרה עם היצירה החדשה בגרסתה המיוחדת ל"פולחן האביב" של איגור סטרווינסקי. העבודה מחולקת לשלושה חלקים שאחד מהם מלווה ביצירה של פולחן האביב ושני חלקים במוזיקה טיבטית מקורית. היצירה מושפעת מסמלים טיבטיים וסיניים של טבע ואמונה במחזוריות החיים והמוות, ומהאמונה בלידה מחדש. עיצוב הבמה המרשים נעשה על ידי טים ייפ (המעצב זוכה האוסקר על הסרט "נמר דרקון". בין האלמנטים הבולטים: רקדניות הלהקה מופיעות בבגדים צבעוניים בטקס מדיטציה, נזיר טיבטי מסדר על הבמה מילים סיניות מובלטות בזהב, חמש מילים החוזרות על עצמן בעלות משמעות מיסטית.

מתי: רביעי-שבת, 8-5 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

Photo: Yijian Li YangLiping Saddlers

 

מיטב היצירה הרוסית

מיזם התרבות מ.ארט M.ART לקידום התרבות הרוסית בת זמננו מגיע לסיבוב הופעות באולמות שונים בתל אביב, התיאטרון הלאומי הבימה, מרכז סוזן דלאל, בית האופרה, מוזיאון תל אביב לאמנות והקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, שיארחו את מיטב המופעים והשמות הבולטים בתחום היצירה בעולם הדובר רוסית. הצגת הפתיחה תהיה "השיכורים" אחת מהצגות התיאטרון הבולטות בתיאטרון הרוסי, בשנת 2016 זכתה ההפקה בפרס "מסכת הזהב" על עבודת הבימוי הטובה ביותר לבמאי אנדריי מוגוצ'י.

מתי: 20 בפברואר - 7 במרס 2020

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים לכל המופעים בקופת בראבו 3221*

Grand pas classique (третий акт). Фото_ Ольга Керелюк_Урал Опера Балет Olga Kereluk

 

פסטיבל מנורת לילה 6

פסטיבל 'מנורת לילה', יתקיים זו השנה ה-6 במרחב הציבורי ברחובות שכונת נווה שאנן ההיסטורית בהפקת עיריית תל אביב-יפו, אגף קהילה דרום והמחלקה לאמנויות. שם הפסטיבל נגזר מתכנית בניין העיר המקורית שהתבססה על צורה של מנורה בת שמונה קנים אותה הגה האדריכל יוסף טישלר ב-1921. הפסטיבל כולל מיצגים, הקרנות וידאו והופעות חיות, מתחם ילדים מיוחד, מיצג של להקת המחול בת שבע ברציפי התחנה המרכזית הישנה וכנס זרקור2 - כנס בינתחומי הדן בהיבטים השונים של אור כמדיום וכאמצעי ביטוי באמנות.

מתי: חמישי-שבת, 18-16 בינואר, 23:00-19:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: www.facebook.com/nightlightfestivaltelaviv/

מטבח צילום: מרים אלסטר

 

מבאך עד לד זפלין

ארא מאליקיאן, הכנר הלבנוני בעל הסגנון האישי והמיוחד מגיע להיכל התרבות למופע יחיד שבו יציג מסע בסגנונות מוזיקליים מגוונים. הוא ידוע ברפרטואר אקלקטי ומבצע יצירות מבאך ועד לד זפלין. הוא הופיע בעולם עם זמרים והרכבים ידועים ביניהם סטינג, התזמורות הקאמריות של לונדון וציריך ונוספים.

מתי: שלישי, 21 בינואר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 8780*

צילום: יח"צ

 

סיור פעיל בעיר הלבנה

בבית ליבלינג מתקיימת פעילות להורים וילדים המשלבת שיטוט ומשימות בהשראת אמנים הפועלים במרחב הציבורי. לומדים להבחין בין סגנונות הבנייה השונים האופייניים לאזור, הסגנון האקלקטי והסגנון הבינלאומי (באוהאוס), ומגלים מדוע העיר הלבנה זכתה לכינוי זה? הפעילות תועבר על ידי מדריכים מנוסים מתחומי אומנות, עיצוב ואדריכלות. אם ירד גשם הפעילות תתקיים בתוך בית ליבלינג.

מתי: שבתות, ינואר, 11:00

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 03-7431025

צילום: סיון מויאל

 

אִישְׁ'ל ורוֹמַנְצקָה

יצירה לתזמורת, שחקן וזמרת סופרן "אִישְׁ'ל ורוֹמַנְצקָה" מאת חנוך לוין עולה בצוותא. סיפור של דייט בערב קיץ לח בהשתתפות דרור קרן, יוסי בן נון וגוני כנעני, בליווי תזמורת בת 17 נגנים. ביום חמישי בטלפון הכל נשמע מבטיח... ובשבת הם נפגשו אִישְׁ'ל, רווק דלוח, ורוֹמַנְצקָה, בחורה עם תקוות, "מתנפצים" זה על זו במסע לילי צולע ברחובות תל אביב.

מתי: שני, שבת, 3, 8 בפברואר, 21:00, שישי 14 בפברואר, 11:00, 13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6950156

צילום: אילן בשור

 

3 הצגות קצרות בערב אחד

שלושת ההצגות הקצרות שהועלו במסגרת תיאטרון קצר יועלו בערב אחד בצוותא. "את חברה שלי", "זה רק גוף", ו-"קוקי" שמתרחשות בבר הפרנדס אנדרגראונד במתחם צוותא.

מתי: חמישי, 6 בפברואר, 21:00

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 03-6950156

קצר על הבר צילום: דניאל לנצוז

 

במדינה לכאורה

קברט סאטירי "במדינה לכאורה" יעלה בתיאטרון תמונע. הקברט שיצרו אנשי "חבורת שלולית" מפגיש את הקהל עם כמה מהמוסדות והאישים החשובים בחברתנו, מגן הילדים עד לבית המשפט, מן המורה ועד למיניסטר.

מתי: שישי, 28 בפברואר, 12:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

 

תלויים בתאטרון תמונע

אנסמבל קבוצת עבודה מעלה בבכורה בתיאטרון תמונע את המחזה "תלויים" מחזה אוניברסלי אקטואלי על שני מנקי חלונות, פליטים של מלחמת אזרחים, תלויים על חבלי סנפלינג מחוץ לקומה ה-45 של גורד שחקים בארץ חדשה. הם מנקים את חלונות המשרדים, מתבוננים מבחוץ בעולם הבלתי מושג שמעבר לחלון. המחזה מאת מאיה ערד יסעור בבימוי יגאל זקס. "קבוצת עבודה" זוכה הפרס הראשון בתחרות הבינלאומית למחזאות של המכון הבינלאומי לתיאטרון של אונסק"ו.

מתי: שישי, 31 בינואר, 14:00, 20:00, מוצאי שבת, 1 בפברואר, 19:00, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

צילום: יוסי צבקר

 

הפסנתרן המהיר בעולם חוזר

וירטואוז הפסנתר פיטר בנס מגיע להופעה נוספת במשכן אמנויות הבמה. הפסנתרן המלחין והמפיק, שמחזיק בשיא גינס כפסנתרן המהיר בעולם, הפך גם לכוכב רשת בזכות גרסאות הפסנתר שעשה לשירים של מייקל ג'קסון, קווין, סיה ואחרים עם יותר מחצי מיליארד צפיות ביו טיוב ומיליוני עוקבים ברשתות החברתיות. בנגינתו הוא מגשר בין המוזיקה הקלאסית לפופולרית. הוא "מכה" על הקלידים לא פחות מ-765 פעמים בדקה ומשתמש בכל חלקיו של הפסנתר, כולל גוף הפסנתר והמיתרים, כדי להפיק צלילים.

מתי: רביעי, 26 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 8780*

Peter Bence באדיבות EgoEast

 

יין, גבינות, טעימות וסדנאות

פסטיבל יין יתקיים במתחם הטייסטינג רום בשרונה. במהלך הפסטיבל יוצגו למעלה מ-200 יינות לבנים, אדומים, סמוקים ומבעבעים, מהארץ והעולם, ויחשפו לראשונה יינות חדשים של מיטב היקבים ויבואני היין. מתחם מזון, מבחר גבינות וסדנאות עם מדריכי היין והסומלייה של הטייסטינג רום.

מתי: שלישי-חמישי, 16-14 בינואר, 23:00-17:00

מחיר: כרטיס כניסה חד יומי יהיה 100 שקל ויכלול כוס יין במתנה ו 10 טעימות לבחירה לאורח, סדנה ו/או כרטיס משולב 190-120 שקל

לפרטים: www.eventer.co.il/tastingroom

צילום: באדיבות טייסטינג רום

 

הצגות וסדנאות

מוזיאון בית ביאליק ובית העיר מקיימים פעילויות שבת לכל המשפחה. הדרכות, הצגות, תיאטרון צלליות וסדנאות. בין ההצגות: המוזה של ביאליק, ביאליק - פרח חי וההצגה מעבר לים. ההצגות מתאימות לגיל 4 ומעלה.

מתי: שבתות, 11, 18, 25 בינואר, פעילויות בין השעות 14:00-10:00

מחיר: 45 שקל לילד, 25 שקל למבוגר

לפרטים: 03-5253403

מתוך המוזה של ביאליק צילום: תום פורת

 

עצקרח קומי-טרגי

תיאטרון מחול אבשלום פולק מעלה במרכז סוזן דלל את המופע "עצקרח". יצירה משותפת של ענבל פינטו ואבשלום פולק שבה הכיסאות של יונסקו מרקדים והאבסורד נדמה באחת כהגיוני, מפגש קומי-טראגי בין דמויות המחפשות מחבר.

מתי: חמישי-שישי, 24-23 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

צילום: אבשלום פולק

 

20 סרטים קצרים

האירוע השנתי ה-16 של ג'אמפ קאט שמציין 26 שנים להיווסדו "בג'אמפ קאט עושים סרטים" יתקיים בצוותא. יוצגו בו למעלה מ-20 סרטים קצרים באורך של 1-10 דקות בסגנון אישי – חופשי. הסרטים שנעשו ביד חופשית וברוח דיגיטלית חושפים דור של בימאי עריכה ואנימציה. יוצרים, היודעים לנצל את הכלים הטכנולוגיים לשרות חוויה קולנועית, בעידן בו העריכה מקדמת את השפה.

מתי: שני, 27 בינואר

מחיר: כניסה חופשית

 

נגנים מכל העולם

הקרן האירופאית לתרבות מקיימת תחרות CLASSIC WINDS, המוקדשת לקלרינט ולסקסופון בפעם השלישית והפעם בישראל. בנוסף לתחרות המושכת אליה נגנים צעירים מכל העולם יתקיימו חמישה קונצרטים מגוונים ועשירים בהשתתפות סולנים בעלי שם עולמי בהיכל התרבות ובאולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב. הכנרים מקסים ונגרוב ודניאל לוזקוביץ, הצ'לן אלכסנדר קנייאזב, נגנית הקלרנית שירלי בריל עם המנצחים דימיטרי יבלונסקי וסרגיי סמבטיאן והתזמורת הלאומית הארמנית והתזמורת הסימפונית ירושלים.

מתי: שלישי-חמישי, 5-3 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 9066*

Shirley Brill Photo©Felix Broede

 

מחווה לבלט הרוסי של דיאגילב

העונה הרוסית של המאה ה-21 נפתחת עם מחווה לבלט הרוסי של דיאגילב בשני מופעים בערב אחד: שחרזאדה וציפור האש במשכן האופרה. העלאה מחודשת ומושקעת מאת הבמאי והרקדן הנודע אנדריס לייפה בביצוע בית האופרה והבלט הלאומי על שם נטליה סץ ממוסקבה בערב של בלט וירטואוזי, עם תפאורה ותלבושות ססגוניות שיצר האמן לאו בקשט בהשתתפות עשרות רקדנים.

מתי: חמישי-ראשון, 19-16 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: kupatbravo.co.il/announce/66105

שחרזאדה צילום: Elena Lapina

 

בכורה לחנוך לוין

תיאטרון הקאמרי מעלה בבכורה את המחזה "מתאבל ללא קץ" של גדול המחזאים הישראלים, חנוך לוין, בבימויו של במאי הקולנוע עטור הפרסים ארי פולמן ("וואלס עם באשיר", "קלרה הקדושה") בהשתתפות רקדנים ונגנים. בחדר הילדים שבארמון, מאבד המלך את בנו במחלה. שורת רופאים, יועצים ומומחים מטעם עצמם נזעקים להציל את המצב, אלא שאז, כשהכל נראה אבוד ועל פי מיטב המסורת החנוך לוינית – המחזה פונה למקומות מפתיעים במחוזות הנפש ותעתועי הדמיון, שתמיד מתחברים למציאות העכשווית.

מתי: 21-17 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060900

צילום: רדי רובינשטיין

 

ביעור חמץ

המחזה "ביעור חמץ" יעלה בצוותא. זוהי סאטירה פוליטית על לאום, דרוזים וחמץ. מכירת חמץ לגוי שהשתבשה וגרמה למאבק בין המדינה לגוי שאינו גוי.

מתי: חמישי, שני, 16, 27 בינואר, 20:30

מחיר: 110 שקל

לפרטים: 03-6950156, www.tzavta.co.il

צילום: יוסי צבקר

 

להקת דיוויד בואי המקורית

במסגרת פסטיבל החורף ה-3 בהיכל התרבות תל אביב מגיע לישראל המופע A Bowie Celebration - The David Bowie Alumni tour על ידי EgoEast הפקות ו–Music Business הפקות. בכל שנה בינואר, מתקבצים חברי ההרכב המקורי ויוצאים לסיור הופעות קצר להנצחתו, במופעי במה חיים בהם הם מבצעים ממיטב להיטי דיוויד בואי.

מתי: 30 בינואר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.leaan.co.il או בטלפון 8780*

Photo: Gerry Leonard-Steve Rose

 

ירושלים

זיהוי דורסים בתעופה

בתחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע תיערך פעילות לכל המשפחה בנושא זיהוי דורסים בתעופה – הרצאה של יונתן מירב. בנוסף, יתקיימו סיורי צפרות חורף באתרים שונים בירושלים.

מתי: שבת, 18 בפברואר, 18:30, סיורי חורף 22, 26 בינואר, 5, 9 בפברואר

מחיר: הרצאה 40 שקל, סיור 20 שקל

לפרטים: 054-5366101

פצחן צילום: יעקב סלויז

 

מסע ביקום

מעלית הזמן בירושלים מקרינה לרגל שבוע החלל הישראלי את המיצג "מסע ביקום", המתאר את הרגע, בו נוצר היקום - המפץ הגדול, סיור במערכת השמש, סביב כדור הארץ, הירח והפלנטות השכנות. אפקטים של תלת ממד, רוחות נושבות ואסטרואיד נוחת לצד הצופים. מתאים מגיל 5 ומעלה.

מתי: ראשון-שישי (סגור בשבת)

מחיר: 54 שקל (46 שקל באתר)

לפרטים: 02-6248381

 

ירח מארח - 50 שנה לנחיתה

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים חוגג 50 שנה לנחיתה על הירח ומקיים הפנינג לכל המשפחה "ירח מארח". לשגר טילים, להביט מקרוב ברסיסי ירח מקוריים, להעיף בלונים, לבנות זרועות רובוטיות נעות ולהרים משאות בעזרת מכונת הרמה. המבקרים להביט על הירח מנקודת מבט טכנולוגית, באמצעות סיפורי ילדים ומוזיקה, דרך מחקר מדעי ובאמצעות פעילויות אינטראקטיביות-חווייתיות לכל המשפחה. שבוע החלל הישראלי יצוין בתצפיות אסטרונומיות עם טלסקופי ענק, פלנטריום מתנפח, סרט בתלת ממד - 'מסע אל החלל', הדגמות מדעיות, סדנאות התנסות ופעילויות לכל המשפחה.

מתי: 25-1 בינואר (50 שנה לנחיתה על הירח), 29-28 בינואר, 21:00-16:00 (שבוע החלל הישראלי)

מחיר: בתשלום (שבוע החלל הישראלי כניסה חינם)

לפרטים: 02-6544888

צילום: יעל אילן

 

בציר 29

במרכז ז'ראר בכר תתקיים סדנת המחול ורטיגו "בציר 29" עם המופעים הידועים מרפרטואר הלהקה "מאנא" ו-"לידת הפניקס" על פי כוראוגרפיה של נעה ורטהיים ומוזיקה של רן בגנו. יצירות נוספות שיועלו במסגרת הסדנא "מונגר" ו-"רוסטר" מאת ברק מרשל, "לכל גוף יש שם" מאת רוני חדש.

מתי: שני-שלישי, 21-20 בינואר

מחיר: 30 שקל למופע, 50 שקל לשני מופעים

לפרטים: secure.cardcom.solutions/e/Oub

לידת הפניקס צילום: אורנה קילגרד

 

בעקבות מחדשי השפה העברית

לציון יום הולדתו של אליעזר בן-יהודה מקיימים יד יצחק בן צבי סיור בעקבות מחדשי השפה העברית בירושלים בסוף המאה ה-19 ובתחילת ה-20. הסיור עוסק בדמויות מפתח בתהליך התעוררות השפה ובשאלה – כיצד קרה שהשפה ש'נרדמה' במשך אלפיים שנה שבה להיות שפת דיבור יום-יומית מודרנית במדינת ישראל. מסלול הסיור: שכונת מזכרת משה, בית מזי"א, רחוב אתיופיה, רחוב החבצלת, בית הרב קוק (מבחוץ), בית הספר למל.

מתי: שישי, 17 בינואר, 12:00-09:00

מחיר: 90 שקל

לפרטים: 02-5398855

בית מזי"א צילום: רונית סבירסקי

 

מיני פסטיבל חורף

מיני פסטיבל חורף 2020 במסגרת הפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קלאסית יתקיים בימק"א ויארח שתיים מזמרות הסופרן החשובות בעולם, הגרמניות יוליאנה באנזה ודורותאה רושמן. הן ישירו שירים מאת המלחינים מנדלסון, הוגו וולף, שומן, מוצרט, שוברט דביסי וריכרד שטראוס לצלילי נגינת הפסנתר של אלנה בשקירובה. בנוסף, יתארחו בפסטיבל הפסנתרנית הבולגריה פלמנה מנגובה והצ'לן הרוסי הנודע אלכסנדר קנייזב שיבצעו יצירות של המלחינים רחמנינוב ובטהובן.

מתי: חמישי-מוצאי שבת, 8-6 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6241041

 

קובי פרץ במערת צדקיהו

קובי פרץ יופיע במערת צדקיהו מלווה ב-6 נגנים ו-2 זמרות ליווי. הוא יבצע את להיטים גדולים מכל השנים ביניהם "כמה אהבה", "ce la vie", "תודה על הבית", "אהבנו" בשילוב שירים חדשים. שאטלים למערה וחזרה יצאו מחניון התחנה הראשונה.

מתי: חמישי, 30 בינואר, 21:00

מחיר: 85 שקל

לפרטים: 6226*

 

מסיגות גבול

המוזיאון לאמנות האסלאם פותח תערוכה חדשה "מסיגות גבול". התערוכה ממקדת 15 אמניות פלסטיניות ויהודיות-דתיות מציגות בתערוכה עבודות חדשות המתריסות כנגד הנורמות המגדריות והדתיות ועושות שימוש בגוף האישה ובדיוקנה כסמל של חתרנות ומחאה.

מתי: פתיחה, 30 בינואר (נעילה 3 במאי 2020)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5661291, www.islamicart.co.il

דיוקן גופי של פטמה שאנן

 

מחווה לבמאי הרוסי

סינמטק ירושלים יארח את רודניאנסקי, הבמאי, המפיק ונשיא פסטיבל הקולנוע הרוסי "קינוטבאר" במסגרת מחווה לסרטיו כבמאי לצד סרטים שהפיק עם כמה מגדולי הבמאים בקולנוע הרוסי המודרני. רודניאנסקי יהיה נוכח בהקרנת שניים מסרטי המחווה ובסיומם ישוחח עם הקהל : "היי שלום, ברה"מ" (15.1.20) ו"ג'ירפה" (16.1.20)

מתי: שני-שישי, 17-13 בינואר, הקרנת הסרטים 27-15 בינואר

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 9377*

 

שחרזאדה וציפור האש בערב אחד

העונה הרוסית של המאה ה-21 נפתחת עם מחווה לבלט הרוסי של דיאגילב בשני מופעים בערב אחד: שחרזאדה וציפור האש בתיאטרון ירושלים. העלאה מחודשת ומושקעת מאת הבמאי והרקדן הנודע אנדריס לייפה בביצוע בית האופרה והבלט הלאומי על שם נטליה סץ ממוסקבה בערב של בלט וירטואוזי, עם תפאורה ותלבושות ססגוניות שיצר האמן לאו בקשט בהשתתפות עשרות רקדנים.

מתי: רביעי-חמישי, 23-22 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: kupatbravo.co.il/announce/66105

ציפור האש צילום: Elena Pushkina

 

נגנים ידועים מכל העולם

הקרן האירופאית לתרבות מקיימת תחרות CLASSIC WINDS, המוקדשת לקלרינט ולסקסופון בפעם השלישית והפעם בישראל. בנוסף לתחרות המושכת אליה נגנים צעירים מכל העולם יתקיימו חמישה קונצרטים מגוונים ועשירים בהשתתפות סולנים בעלי שם עולמי בתיאטרון ירושלים. הכנרים מקסים ונגרוב ודניאל לוזקוביץ, הצ'לן אלכסנדר קנייאזב, נגנית הקלרנית שירלי בריל עם המנצחים דימיטרי יבלונסקי וסרגיי סמבטיאן והתזמורת הלאומית הארמנית והתזמורת הסימפונית ירושלים.

מתי: שני-שלישי, 3-2 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6226*

שירלי בריל Photo©FelixBroede

 

אגדה בחייה

קבוצת התיאטרון הירושלמי בשיתוף יד בן-צבי מעלים בבית מזי"א הפקת מקור חדשה "מניה - אגדה בחייה!" על פי מחזה מקורי מאת פנינה גרי, בהשראת ספרה של רחל ינאית בן צבי 'מניה שוחט'. סיפור חייה של מניה שוחט, 1961-1879, אשת העלייה השנייה, שזור היטב בסיפור היישוב בארץ ישראל, תקומת המדינה ובמפעל הקיבוצי. דרך שברי זיכרונות, קטעי וידאו וצילומי ארכיון, מוזיקה חיה, תמונות ודמויות מן העבר לומדים הצופים להכיר את דמותה רבת הפנים. אישה שהייתה אפופת חידות וניגודים אגדה בחייה ובמותה.

מתי: חמישי, 23 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6244584/5/6

צילום: באדיבות קבוצת התיאטרון הירושלמי

 

משבא לירושלים

מוזיאון ארצות המקרא בירושלים פותח תערוכה חדשה לשנת 2020 "תימן: משבא לירושלים". בתערוכה תוצג ההיסטוריה של ממלכות דרום ערב הקדומות, בהן ממלכת שבא, חצרמוות, חִמיָר ואחרות, את קשרי המסחר ביניהן לארץ ישראל, וכן את ראשיתה והתפתחותה של הקהילה היהודית בתימן, בעלת מסורת עשירה וזיקה גדולה לארץ ישראל. בנוסף, יוצגו פריטים ארכאולוגים מדרום ערב וצילומים מתימן של הצלם נפתלי הילגר.

מתי: פתיחה, 20 בינואר (נעילה דצמבר 2020)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-561-1066

צילום: נפתלי הילגר

 

שירת נשים מתימן

המופע "שירת נשים מתימן" בביצוע הפרויקט הבינלאומי "גולסא" עם הסולן יגאל גולסא יתקיים בתיאטרון ירושלים. "גולסא" מבצע את שיריהן של נשות יהדות תימן כפי שהתקיימה במשך מאות שנים. במופע זה יארח את הזמרת-יוצרת הבינלאומית מור קרבסי. המופע הוא השני בסדרה "הקול ומוסיקת עולם" שמפיק מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה בשיתוף תיאטרון ירושלים.

מתי: חמישי, 23 בינואר, 20:00

מחיר: 120 שקל

לפרטים: 02-5605755

מור קרבסי צילום: דניאל קמינסקי

 

דרום

סוף שבוע בטבע של הר הנגב

סוף שבוע עם בית ספר שדה הר הנגב. בשישי הרצאה בנושא גיאולוגיה. בשבת לאחר ארוחת בוקר יציאה לטיול במכתש רמון, טיפוס על גבעת חרוט, תצפית על הר ארדון, בקעת ארדון ומכתש רמון וירידה לערוץ הנחל.

מתי: שישי-שבת, 25-24 בינואר

מחיר: בתשלום על בסיס לינה וארוחת בוקר בבית ספר שדה

לפרטים: 03-63888688

צילום: רונית סבירסקי

 

מה אומרים העצים

התערוכה החדשה במוזאון הנגב לאמנות "מה אומרים העצים" משקפת את החיבור בין אמנות ומדע. התערוכה של האמנית והחוקרת אולגה קיסלבה, היא תוצר של מחקר מדעי ופרשנות אמנותית על הקשר שבין בני האדם לצומח, המשקף היסטוריה של מערכת יחסים מורכבת. בתערוכה מוצגים מיצבים ועבודות וידאו שמשקפים גילויים משמעותיים ומסקרנים בתחום המדעי; תקשורת ושיח בשפה משותפת בין עצים בשני עברי גדות הירדן, והצגת תרגומה לשפת בני האדם בטכנולוגיות מתקדמות. דרכים להצלת זני עצים נכחדים מאזור הנגב והערבה, להם חשיבות תרבותית והיסטורית.

מתי: ינואר - 28 במרס 2020

מחיר: בתשלום

צילום: מאי אופנהיים

 

סופ"ש הישרדות וניווט בערבה

החברה להגנת הטבע מקיימת פעילות הישרדות וניווט למשפחות אוהבות לכת ואתגר. סוף שבוע של פעילות והסברים כיצד שורדים בעלי חיים וצמחים בסביבה מדברית בשילוב טכניקות הישרדות וניווט למשתתפים, היכרות עם המפה, תחרות ניווט בין המשפחות בנחל גדרון ותרגיל ערב בחולות. תצפית ממצפור שיזף וטיול בנחל תמר-צפית. בהדרכת בית ספר שדה חצבה.

מתי: שישי-שבת, 18-17 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

פסטיבל אילת למוסיקה קאמרית

פסטיבל אילת הבינלאומי למוסיקה קאמרית חוגג 15 שנים במלון דן אילת. מסגרת זו יצוינו 250 שנים להולדתו של בטהובן ו-15 שנות פעילות של תזמורת הדיסוננסים מצרפת. הפסטיבל, בניהולו האמנותי של לאוניד רוזנברג, יארח השנה 115 אמנים בינלאומיים ב-16 קונצרטים לתזמורות, הרכבים קוליים וכליים וסולנים.

מתי: רביעי-שבת, 25-22 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 5450*, 1-700-50-50-80, www.danhotels.co.il

רביעית גולדמונד צילום: c) Nikolai Lund)

 

כנס יהדות ופלורליזם בערבה

הערבה התיכונה, מארחת זו השנה ה-11 את כנס 'לימוד ערבה', העוסק בתרבות, חברה, יהדות ופלורליזם מחשבתי, בשילוב נקודות התבוננות על המציאות והזרמים במדינת ישראל 2020. ייקחו בו חלק עיתונאים, אנשי רוח, סופרים, מוזיקאים ואחרים, שיעבירו הרצאות, סדנאות, לימוד בחברותא, הקרנת סרט והופעה, במקביל לסיורים מודרכים במדבר ופעילויות נוספות. מרצי הכנס משתתפים בו בהתנדבות.

מתי: חמישי-שישי, 17-16 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 055-6644484

סיור בנחל צין צילום: פרדי נפתלי

 

פסטיבל הצבעים באילת

"פסטיבל הצבעים" יתקיים ברחבת התאגיד אילת במסגרת אירועי החורף Eilat winter sun festival ויכלול מבחר אטרקציות, מופעי רחוב ומיצגים אמנותיים ססגוניים. ברחבת הפסטיבל תוצב עמדת לגו ענק להרכבה חופשית, וכן מתחם צביעה של בתים מקרטון לעיצוב בית החלומות הפרטי של כל ילד.

מתי: חמישי-שבת, 18-16 בינואר, 15:00-12:00

מחיר: כניסה חופשית

אש במים של ערן מלמד

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|