אטרקציות לחופשת הקיץ ברחבי הארץ

מאת: רונית סבירסקי , Ronit Svirsky
פיקניק עירוני, תערוכה במערות, סדנאות לילדים, תצוגת כובעים וחוויה מוזיקלית לכל המשפחה, חבילות רומנטיות בבתי המלון, מלון לואו קוסט באילת ואירוח גלמפינג בגולן 

 

מועדון הפיקניק של בית הנסן

בית הנסן בירושלים פותח לקהל הרחב את הגינה הפראית לפיקניק בצל העצים, על ספסלים ומחצלות. משק עפאים השוכן במתחם, יפעיל שירות טייק אווי מהחנות ויציע סלי פיקניק, שיכללו בין היתר גבינות משק, לחמי מחמצת, ממרחים ומעדנים. בשעות הערב יופעל בר "הדיר" לשירות טייק אווי של שתייה וסלי פיקניק. במקביל מוצגת במבנה המרכזי התערוכה ״קונצי ובובי עושות תערוכה״ - בתיה קולטון ורותו מודן בתערוכת איור המוקדשת כולה לילדים. בנוסף, מוצגת תערוכה ההיסטורית שמספרת סיפור המבנה מיום הקמתו עד היום.

מתי: בכל ימות השבוע על בסיס מקום פנוי בהתאם להנחיות התו הסגול

מחיר: כניסה ללא תשלום, הזמנת שתייה וסלי פיקניק בתשלום

לפרטים: hansen.co.il

 

משק עפאים בבית הנסן    צילום: יואב בבלי 

 

חוויה מוזיקלית במוזיאון

מוזיאון המוזיקה העברי בירושלים עבר תהליך של שדרוג. נוספו סרטונים, הפעלות חדשות וכלי נגינה. 8 סרטונים, בהשתתפות חברי התזמורת האנדלוסית, 'מקמאת' העות'מנים מובילי הזמר התימני, נגנים נוספים ואמנים שונים, מלווים בקריינות של  המוזיקאי יאיר דלאל. מדי יום, יערכו סיורים מוזיקליים-תיאטרליים לכל המשפחה (מודרכים או עצמאיים) בשילוב תלבושות ודמויות מארצות הגלות. בסיור מודרך ניתן לשמוע על ההיסטוריה של כלי הנגינה הנמצאים בכל חלל וחלל במוזיאון, על האנשים שנהגו לנגן בהם בתפוצות, על המדינות מהן הם הגיעו ולהתנסות בנגינהסיורים עצמאיים ניתן לקיים בעזרת 'סבא לוי', המדריך הוירטואלי, שמופעל באמצעות הטאבלט הניתן בכניסה למוזיאון. משחקים אינטראקטיביים וכלי הנגינה עוברים חיטוי באופן שוטף.

מתי: ראשון - חמישי, 10:00 -19:00 שישי עד 14

מחיר: 60 שקל למבוגר, 45 שקל לילד מגיל 5

לפרטים: 02-5406505

 

כלי מוזיקה מאפריקה   צילום: באדיבות מוזיאון המוזיקה העברי

 

תערוכה יוצאת דופן במערות בית גוברין

במערות הגן הלאומי בית גוברין מושקת תערוכתו של האמן האיטלקי איוו ביזיניאנו (Ivo Bisignano) – "צורות אנוש" (The Human Forms), שהוכנה על ידי האמן במיוחד בהשראת המערות. החללים יוצאי הדופן של מערות הפעמון, שנחצבו על ידי תושביו הקדומים של האזור, יהפכו החל מאוגוסט, בשעות הדמדומים והערב למוזיאון פתוח מיוחד במינו. התערוכה כוללת פסלים של דמויות אנוש עשויים עץ מסדרת ה-Human Forms, שביזיניאנו זיהה בהן חיבור מיוחד למערות, הנמצאות באתר מורשת עולמי, ועבודות ווידאו ארט ואנימציה של האמן, שיוקרנו על קירות המערות תוך שימוש בטכניקות תאורה ייחודיות. התערוכה תוצג במערות פעמון שנפתחו לאחרונה מחדש לאחר שנים בהן היו סגורות.

מתי: החל מ-8 באוגוסט

מחיר: כניסה לאתר

לפרטים: בתיאום מראש על פי הנחיות התו הסגול

 

  צורות אנוש במערות   צילום: שי אפשטיין 

 

מתחם לילדים מעולם החיות

ג'ונגל החיות השמחות, מתחם חוויתי חדש לילדים, ייפתח בקניון עופר סירקין פתח-תקווה. המתחם מיועד לילדים מגיל שלוש עד עשר ומציע מוקדי יצירה המופעלים על ידי מדריכים שמתחלפים מדי יום ומציגים פעילויות בנושא עולם החיות. שולחנות ליצירה חופשית עם בצק ריחני, פלסטלינה, צבעי מים, סרגלי צורות ואותיות, הדבקת חומרים שונים, צביעה בגואש. המתחם יפעל בהתאם להנחיות התו הסגול של משרד הבריאות.

מתי: במהלך כל חודש אוגוסט

מחיר: כניסה חופשית

 

ג'ונגל חיות משמחות   צילום: שלומי ברק

 

משחק בריחה משפחתי בסמטאות צפת

במרכז 'אסנט' בצפת יצרו בשיתוף חברת ההייטק הבינלאומית 'טוטם טיים' משחק בריחה משפחתי "הקוד לעיר הסוד" המבוסס על מכשירים סלולריים. החיפוש אחרי הקוד מוביל את המשתתפים דרך אתרים מגוונים בעיר העתיקה של צפת כגון המחלבה שבה המציאו את הגבינה הצפתית, בתי כנסת עתיקים, אתרי מורשת קרב וגלריית נרות צפת באמצעות חידות ומציאת רמזים. המשחק מתאים לכל המשפחה מגיל 6 ומעלה ויכול לפעול במספר מכשירים סלולריים במקביל.

מתי: בכל ימות השבוע

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 077-3601177, הרשמה למשחק באתר https://tzfatcode.com/ 

 

צילום: באדיבות מרכז "אסנט"

 

למה כובע?

תערוכת כובעים, תיפתח בקניון עופר רמת אביב, בשיתוף האומן הישראלי שי טובול, שיוצר כובעים כבר 25 שנה. בתערוכה יחשוף טובול לראשונה את האוסף הפרטי שלו הכולל מעל 100 כובעים ייחודיים שנוצרו בעבודת יד עבור אירועים, מופעים ואמנים שונים. התערוכה תוצג בקומת הכניסה. בנוסף, בקומה השנייה יתקיים מתחם לילדים מעוצב בהשראת חופשת קיץ,  עם לוח קיר ענקי לציור חוויות החופש ופינות יצירה וסדנאות מגוונות, לכל הגילים. 

מתי: 16-2 באוגוסט (תערוכה), עד 31 באוגוסט (מתחם לילדים)

מחיר: כניסה חופשית

 

כובע לריטה  צילום: איתמר אהרון 

 

אהבה בתנועה

במוזיאון אגם בראשון לציון מתקיימות מדי יום חמישי פעילויות לכל המשפחה ולמבוגרים. בשעה 17:30 סיור למשפחות וסדנאות לילדים ובשעה 19:00 סיור על אהבה וזוגיות ביצירות של אגם ופניני אופרה. בנוסף, סיורי עגלות וסיורים חווייתיים לילדים ולכל המשפחה במוזיאון במהלך השבוע.

מתי: ימי חמישי, חודש אוגוסט, 21:00-17:00

מחיר: 15 שקל לילד, 25 שקל למבוגר (מומלץ להרשם מראש)

 

פעילות משפחתית   צילום: באדיבות מוזיאון אגם

 

 

תערוכת בוגרי עיצוב תעשייתי בשנקר

תערוכת הבוגרים של המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר ״זמן טוב״ מוצגת במתחם שנקר. התערוכה מייצגת את הכמיהה של הסטודנטים לייצר תיקון, את הרצון של הבוגרים לקיים את התערוכה במועד הקבוע שלה בשנה, על אף השינויים המתחייבים בעקבות הקורונה. התיקון נמצא בלב הפרקטיקה שמכונה עיצוב תעשייתי, החלק החשוב ביותר בלימודים הוא היכולת לפתח ולדמיין משהו, יותר נכון, יותר נוח, יותר יפה, יותר טוב. עיצוב של מוצרים ואובייקטים מתקיים תוך מגע בלתי אמצעי בחומרים ובחינה חוזרת של האובייקט במרחב, ובדיוק מהסיבות האלה חשוב לסטודנטים להציג את העבודות בתערוכה פיסית.

מתי: פתיחה, שישי, 6 באוגוסט, 10:00 עד 16 באוגוסט

מחיר: כניסה ללא תשלום מותנה בהרשמה מראש

 

עבודה של שירה להב  PINCH

 

 

סדנת "סטורי בורד" משפחתית

במשכן לאמנות עין חרוד, קיבוץ עין חרוד תתקיים סדנת "סטורי בורד". יצירת סיפור משפחתי אישי על בסיס רגעים אישיים שנצרבו בזיכרון. לכל משפחה תנתן ערכת יצירה אישית הכוללת פלטת צבעים, גואש ומכחולים. בנוסף, בכניסה למשכן יחולקו לילדים כרטיסיות פעילות וחידות בתערוכות. כל משפחה מהווה קפסולה על פי הנחיות התו הסגול. חבישת מסכה מגיל 7 ומעלה.

מתי: ימי רביעי, 5, 12, 19 באוגוסט, בשעות 10:00, 12:00 (הסדנה תהיה פתוחה עד 14:00)

מחיר:  20 שקל, הכרטיס כולל את הכניסה למוזיאון  

הרשמה מראש: כרטיסים: ehm@smarticket.co.il

 

צילום: עפרי גרדי

 

החלקרח בקיץ 

היכל הקרח Ice Peaks בפארק פרס בחולון מקיים פעילות ספורטיבית קרירה בחודשי הקיץ. ברכישת כרטיס להחלקה על הקרח מעניקים הארכת זמן ל-90 דקות החלקה במקום 45 דקות. ההיכל פועל על פי הנחיות משרד הספורט המעודכנות מעת לעת ובהתאם למגבלות ההתקהלות. הכניסה להיכל מבוקרת ונעשית בהזמנת כרטיסים מראש, השהייה במקום מותנת בעטיית מסיכה. עמדות חיטוי לידיים פזורות ברחבי המתחם ומדי שעתיים וחצי מנקים את משטח ההחלקה. מומלץ להצטייד בגרביים ובגד בעל שרול ארוך.

מתי: חובה להתעדכן בשעות הפעילות לפני ההגעה: https://icepeaks.co.il/holon/opening_time

מחיר: 70 שקל

לפרטיםwww.icepeaks.co.il או בפייסבוק: "Ice Peaks"

 

צילום: עמית שיסל

 

חודש של אהבה 

לרגל יום האהבה העברי, ט"ו באב,  נפתחת בגלריה לאמנות 'יונטי ארט' ביפו, תערוכת "חודש של אהבה" במסגרתה יוצגו עבודות של כ-40 אמנים שייצרו בהשראת זוגיות ואהבה ציורים, איורים, פסלים וצילומים. במסגרת התערוכה יוצגו גם עבודות יד של אמנים ישראלים שיוכלים לשמש כמתנה לאוהבים ביניהם: אלבומים, יומנים, תכשיטים, בובות, פרטי עיצוב לבית וכרטיסי ברכה מעוצבים. כמוכן, יתקיימו ערבי קריאה בקלפים ופעילות מיסטית רומנטית על כוס יין ללא תשלום. 

מתי: במהלך חודש אוגוסט

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 054-3544218

 

יונטי ארט    צילום: טל טרי

 

 

תערוכה קבוצתית בעמק חפר

באַרְטוּרָה בית חדש לאמנות, עיצוב וקהילה בעמק חפר נפתחת תערוכה קבוצתית "ועכשיו, להרפות" And now let go. מציגים: זויה צ'רקסקי, יואב אפרתי, נעם ונקרט, אילה נצר, שרון פדידה, דניה ויינר, ערן ענבר, שחר סריג. פרפורמנס ערב פתיחה: מוצאי שבת, 8 באוגוסט 19:00- 22:00 אבנר פינצ'ובר. 

מתי: 8 באוגוסט - 9 בספטמבר

מחיר: כניסה חופשית

 

אמנים מהדרום בהשראת הקורונה

מוזיאון הנגב לאמנות יפתח ב-1 יולי תערוכה חדשה, "מה נשמע בבית". התערוכה מציגה את עבודותיהם של כ-50 אמנים מהדרום, שנוצרו בתקופת ההסגר עקב נגיף הקורונה ומבטאות את החוויות והרשמים של אמני הנגב ממה שהתרחש בביתם וסביבתם. עבודות האמנות שיוצגו בתחומי: ציור, צילום, פיסול עבודות הדפס ורישום, טקסטיל, קרמיקה, וידאו ועיצוב וגם תוצרים היברידיים כמו רקמה על מצה או רישום על נייר אפייה.

מתי: 1 ביולי עד 28 באוגוסט, בימים שני-חמישי

לפרטים: www.negev-museum.org.il

 

יצירתו של אייל אסולין, נייר טואלט - קורונה  מוזיאון הנגב

 

 

אירוח אורבני זוגי

מלון קרלטון תל אביב מציע לרגל ט"ו באב חבילות רומנטית אורבנית. האירוח כולל בקבוק יין בחדר, ארוחת בוקר ישראלית, שני טיפולי ספא של 45 דקות, דרינק שקיעה על גג המלון וארוחת ערב זוגית לאור נרות בכל מקום שהאורח יחפוץ: בריכת שחיה, גג המלון, טרקלין עסקים בקומה ה-14, מרפסת הלובי המשקיפה לטיילת. בנוסף, אפשרות להצטרף למגוון טיולים בחינם בעיר תל אביב. ראשון-חמישי 1800 שקל ללילה על בסיס לינה, ארוחת בוקר וטיפולי ספא (תוספת 400 שקל לזוג חצי פנסיון), שישי-שבת 2350 שקל לינה, ארוחת בוקר וטיפולי ספא (תוספת 500 שקל לזוג חצי פנסיון)

מתי: עד 9-3 באוגוסט

 

ארוחת בוקר מול המרינה     צילום: יח"צ

 

 

מלונות עם בריכות על הגג

מלון אוריינט ירושלים מציע בריכה על הגג המספקת נוף פנורמי על העיר, שבהחלט יכולה להמחיש את האמירה "ירושלים וערים סביב לה". במלון, מתחם בריאות הכולל, אמבט עיסוי, חמאם ומתקני כושר. מיקומו קרוב לאטרקציות מקומיות, ביניהן: מתחם התחנה הראשונה, גן הפעמון, המושבה הגרמנית, מסעדות וחנויות בוטיק סמוכות. מלון ריץ-קרלטון הרצליה מעל לקניון ארנה מציע גם הוא בריכת גג עם נוף לנמל ולים ומלון פבליקה של ישרוטל בהרצליה מציע אף הוא בריכת אינפיניטי בקומה השביעית שמשקיפה אל הים.

 

מלון אוריינט בירושלים   צילום: Booking.com

 

תערוכת צלומים נדירים במלון קולוני בחיפה

מלון הבוטיק 'קולוני' שבמושבה הגרמנית של חיפה, בשיתוף חברת "אדם הר וגיא" המתמחה בצילומי אוויר מקיים על מרפסת הגג של המלון תערוכת צילומים נדירים של מושבות הטמפלרים הגרמניות בחיפה, ירושלים ותל אביב. כמו כן, יוצגו צילומי אוויר בהם ניתן להבחין במחנות צבא עות'מאנים ומבנים ואתרים מיוחדים הקיימים עד היום. התמונות וצילומי האוויר צולמו על ידי חיל האוויר הגרמני וחיל האוויר הבריטי במהלך מלחמת העולם הראשונה ולאחריה, עד קום המדינה. מלון קולוני, שהוקם על ידי משפחת אפינגר הטמפלרית בשנת 1905 ופעיל עד היום, נחשב למבנה היסטורי ששימש אכסניה לדמויות מוכרות שביקרו בארץ ישראל טרם הקמת המדינה. בין המפורסמים שבהם, היו חברי ועדת פיל ההיסטורית, בראשות הלורד וויליאם רוברט פיל, ששהו בארץ בשנת 1936 בניסיון למצוא פתרון לסכסוך היהודי פלסטיני ותמונתם מהביקור במלון תוצג אף היא. המלון הוותיק, שמר על ערכו ואופיו ההיסטורי והמתאכסנים בו ימצאו את אותם אריחי ריצפה, מעקות ותריסי העץ שהותקנו בו לפי 115 שנים.

מתי: שלישי, 11 באוגוסט, החל מ-17:00

מחיר: כניסה חופשית

 

ועדת פיל בפתח מלון אפינגר (קולוני בחיפה)    צילום: באדיבות משפחת אפינגר

 

אוהלי גלמפינג בגולן 

בסמוך לקיבוץ עין זיוון, בלב מטעי הפרי הוקם מתחם אוהלי גלאמפינג עם אוהלים ממוזגים, לצד חאן. המקום מתאים לזוגות או למשפחות. האוהלים כוללים: מיטות מוצעות, מיזוג, חשמל ופינת ישיבה פרטית. בחאן ניתן ללון בלינה משותפת למשפחות או קבוצות קטנות. במתחם המשותף הוצבו מתקני מנגל, פוייקה, טאבון לאפיית פיתות, פינות ישיבה, מועדון מקורה, מטבח מאובזר, שירותי גברים ונשים ומקלחות בנויות. בריכת הקיבוץ פתוחה לאורחי הגלמפינג. מחיר לאדם בחדר משותף או אוהל גלאמפינג - 150 שקל. המחיר כולל: לינה בחדרים עם מיטות מוצעות, 2 מגבות לאדם, סבון ושמפו. ניתן להזמין ארוחות ערב או בוקר בתשלום נוסף, או חגיגת אסאדו למשפחות גרעיניות. בתוספת תשלום: סיור וטעימות ביקב בהט או יקב פלטר, סדנת שוקולד, טיולי ג'יפים ושיעורי יוגה. 

 

 

צילום: באדיבות תיירות עין זיוון

 

  

מלון לואו קוסט פופ אפ אילת

אלטרנטיבה למחירי המלונות באילת מציע "לואו קוסט פופ-אפ הוטל אילת". חדרים פשוטים שמתאימים לזוגות, קבוצות חברים או משפחות צעירות. המלון נמצא במרחק הליכה קצר מהים האדום, מהטיילת, מקניון מול הים וממרכז התיירות. במלון אזורי ישיבה, בריכת שחייה ומסעדת בר לארוחות קלות ושתייה. חדר סטנדרט כולל 2 מיטות יחיד ומיטת קומותיים עם אפשרות למיטה נוספת. חדר משפחתי גדול מתאים עד 7 אורחים, חדר משפחתי גדול עם יציאה לגן מתאים עד 5 אורחים וסוויטת עם טרסה הכוללת מיטה זוגית ו-2 מיטות ספה מתאימה ל-6 אורחים. המחירים הם החל מ-450 שקל לזוג, תוספת 50 שקל לילד, תוספת 50 שקל לארוחת בוקר ישראלית. טל. 08-6481313

 

צילום: יח"צ

 

חופשה ירושלמית 

רשת מלונות ACCOR הבינלאומית פותחת מחדש את המלונות בירושלים. החל מ-2 באוגוסט יחזרו לפעול מלונות ibis ירושלים, ibis styles. לרגל הפתיחה המחודשת מוצעים מחירים מיוחדים החל מ-490 שקל ללילה כולל ארוחת בוקר במלונות איביס ירושלים, לילה שני ב-23% הנחה ולילה שלישי ב-50% הנחה. האורחים מקבלים סיור חינם ושובר הנחה לאחד מעשרות המוזאונים בעיר. 

 

                                מלון ibis styles ירושלים. צילום: אסף פינצ׳וק

|
|
|
|