אירועים, פעילויות, סיורים וטיולים בכל רחבי הארץ 30 במאי-6 ביוני 2015

יום איכות הסביבה, אופרה על המסך, פסטיבל ישראל, פסטיבל האור, הופעות מחול, אופרה במצדה, יום הפארקים הבינלאומי, עונת התרבות בירושלים,

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

על פלגי מים

טיול רטוב בימים חמים של קיץ במקורות הירדן בקטעים הפחות מוכרים. מסלול לאורך חלק קטן מהבניאס התחתון, ליד פלג הדן הדרומי ונחל חצבני התחתון בשילוב טבילות ריענון.

מתי: שבת, 6 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

מקורות הירדן הפחות מוכרים צילום: רונית סבירסקי

 

קוטפים ואוכלים דובדבנים

בסוף השבוע האחרון של חודש מאי מתחיל קטיף הדובדבנים בבית ג'אן, הכפר הדרוזי הממוקם כ-1000 מטרים מעל פני הים ובתיו גולשים על מדרונות הר צפריר והר הארי. עונת הדובדבנים מתקיימת עד סוף יוני וכוללת סיור מודרך ללא תשלום וקטיף דובדבנים עצמי בתשלום. יש אפשרות לסיורים ברכבי שטח במטעים. המבקרים יחשפו לטעמים, לתרבות ולחקלאות של תושבי הכפר.

מתי: סוף מאי וחודש יוני, סיור מודרך בשבתות ב-11:00

מחיר: סיורים ללא תשלום, קטיף עצמי בתשלום, יש אפשרות להגיע למטעים ברכבי שטח בתשלום

לפרטים: 054-3153199, www.jabel.org.il

קטיף עצמי של דובדבנים בבית ג'אן צילום: אמין אבו חיי

 

מפגש עם סופר

במסגרת שבוע הספר מזמין המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי הורים וילדים למפגש עם הסופר ינץ לוי. מתאים לגילי גן חובה ומעלה

מתי: שבת, 6 ביוני, בשעה 11:30.

מחיר: 35 שקל ילד, 25 שקל מלווה.

לפרטים: 04-6816702

 

חוזרים "בשביל היין"

פסטיבל "בשביל היין" ה-6 מתקיים ברחבי הגליל בסופי שבוע שיכללו סיורים בכפרים הגליליים, פסוטה, עילבון ומעיליא, מוסיקה טבע ויין במושב אמירים, אירוע "ירדן וינטאג' " ביקבי רמת הגולן, יריד היין המסורתי בגן הברון במושבה ראש פינה, חגיגת 4 היקבים ברמות נפתלי, חגיגת שבועות במושב דישון עם קובי אוז ויינני המושב, כנס יין שיעסוק ב"תקשורת ויין", מסיבת יין ביקב אורטל עם כל יקבי הגולן, סיורי יקבים ללא תשלום בעמקים ומגוון רחב של פעילויות ביקבים.

מתי: 12 במאי - 12 ביוני

מחיר: רוב הפעילויות ללא תשלום

לפרטים: wine.galil.gov.il/

פסטיבל היין הגדול של הגליל חוזר צילום: ליאור ג'ורנו

 

יום איכות בפארק

"חוויות ניר דוד" מקיימים לרגל יום איכות הסביבה הבינלאומי פעילות לכל המשפחה סביב נוף ישראלי אביבי בפארק המעיינות. המבקרים מוזמנים להשתתף בסדנת יצירה מחומרים שנאספו במקום באופן עצמאי. הסדנא תתקיים בסמוך לבריכת הטחנה.

מתי: שישי, 5 ביוני, 14:00-10:00

מחיר: כניסה רגלית ללא תשלום, רכבים חשמליים בתשלום

פארק המעיינות צילום: אורית אנוך

 

אופרה על המסך

הפקת הענק של האופרה "טוסקה" למרגלות המצדה בניצוחו של מאסטרו דניאל אורן ובבימויו של ניקולא ז'ואל תוקרן ללא תשלום בשידור ישיר על מסכי ענק שיוצבו במיוחד תחת כיפת השמיים במספר מוקדים ברחבי הארץ: בפארק מונפורט שבמעלות תרשיחא באמפי תיאטרון קריית מוצקין בצפון הארץ, ואמפי תיאטרון קריית גת בדרום.

מתי: חמישי, 11 ביוני, 21:30

מחיר: כניסה חופשית

הקרנות האופרה ממצדה צילום: יח"צ

 

הזמן האדום

החל מחודש יוני יתקיים קטיף עצמי של דובדבנים ב"בוסתן בראשית" בקיבוץ עין זיוון בגולן. קוטפים, אוכלים במקום וממלאים סלסילה. לאחר מכן משתתפים בסדנא להכנת ליקר דובדבנים, סיור טעימות יין וליקר ביקב בהט בעין זיוון.

מתי: החל מחודש יוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6993614

 

מרכז

פירמידה בשפלה

סיור מודרך של בית ספר שדה שקמים בשפלת יהודה. היכרות עם עולם המסתתר מתחת לאדמה. ביקור בחורבת מדרס משולב בכניסה למערות מסתוריות וזחילה לאור פנסים בין המחילות.

מתי: שבת, 6 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

הירקון באור אחר

טיול לאורך מקורות הירקון בחלק פחות מוכר של הנחל: מטחנת הקמח אבו - רבאח ועד "בית לאה" – בית פרדס היסטורי. במסלול צמחיית נחלים, מים זורמים וציפורים מצייצות. בהדרכת בי"ס שדה שקמים.

מתי: שבת, 6 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

אל פארק לכיש

קרן קימת לישראל מקיימת סיור אל פארק לכיש-אשדוד וגבעת יונה באשדוד. הטיול מתאים לכל הגילים ונמשך בין שעתיים ל-3 שעות בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות בדרכי יער והליכה קצרה.

מתי: שישי, 5 ביוני, 10:00

מחיר: ללא תשלום ובהרשמה מראש

לפרטים: 1-800-350-550

 

ניווט למען הקהילה

בגבעות הדרומיות של מודיעין תתקיים לראשונה פעילות ניווט חווייתית לכל המשפחה שהכנסותיה יופנו לעמותת "משפחה אחת", עמותה למען משפחות נפגעי טרור. על היוזמה לארגון הפעילות, אחראיות 4 נערות מתיכון מור ברעות. יתקיימו שני מסלולי ניווט של 3 קילומטר עממי ו-4 קילומטר תחרותי. הזנקה בין 12:00-10:00 בחניית הספורטק.

מתי: שבת, 13 ביוני

מחיר: 20 שקל לנוער ולחיילים, 30 שקל למשפחה

לפרטים: 054-4335602

ניווט משפחתי צילום: עמרי ונדל

 

סיפורי עצים

טיול באוטובוס באזור השרון במסגרת שבוע הספר העברי. בעקבות הספר "101 עצים מופלאים" שנכתב על ידי יעקב שקולניק. היכרות עם עצי שקמים גדולים בנתניה וסביב קיבוץ יקום ואקליפטוסים ביער חדרה. הליכה קצרה לצפייה בעצי חרוב ענקיים בחורבת צ'רקס ובכרכור עץ אלון עתיק. היציאה מתל אביב, משך הטיול כ- 7 שעות.

מתי: שישי, 5 ביוני, 08:00

מחיר: 30 שקל למשתתף, בהרשמה מראש

לפרטים: 1-800-350-550

 

תוצרת הארץ

מופע "תוצרת הארץ" מציג מנצחים צעירים ויצירות מקוריות שיבוצעו על ידי האנסמבל הקולי הישראלי. חמש יצירות ישראליות בביצועי בכורה לצד יצירות למקהלה מן הקלאסיקה הישראלית.

מתי: שני, 15 ביוני,

מחיר: בתשלום

צילום: דורון עובד

 

יונה פעמונה

לפני כחודש מלאו 20 שנה לפטירתה של הזמרת, היוצרת והמוסיקאית דרורה חבקין, הזכורה ככוהנת הגדולה של שירי הרחוב. ילדיה, אריאל נשרי, שירי חבקין וחברים עורכים מופע לזכרה, מתוך מטרה לשמר את מורשתה ואת שיריה. במופע, שיתקיים בתיאטרון גבעתיים, ישולבו ביצועים מקוריים של שיריה המוכרים.

מתי: שלישי, 16 ביוני, 20:30

מחיר: בתשלום

דרורה חבקין צילום: פוטו מקי

 

שתי משוררות

"תפְרו לָך בגֶד מֵאֵש" הוא מופע חדש בסדרה "תן למילים לעשות בך" המפגיש על במה אחת שתי משוררות חשובות ויוצאות דופן: דליה רביקוביץ וויסלבה שימברוסקה. המופע יתקיים במדיטק חולון.

מתי: שישי, 19 ביוני

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5021552

 

מרימים כוסית

יקב רמאן, יקב משפחתי השוכן בניר בנים, שבשפלת יהודה, חוגג בימים אלה 10 שנים להקמתו וכן את הזכייה במדליית כסף, בתחרות 'אשכול הזהב 2015', ולרגל כך, מזמין את הקהל הרחב לאירוע של טעימות יין.

מתי: שבת, 6 ביוני

מחיר: הכניסה וטעימות היין ללא תשלום.

צילום: אייל גוטמן

 

פסלים צבעוניים

"צבע אדום" היא תערוכת יחיד של האמנית והמעצבת ורד עותמי שתיפתח בגלריית חנקין בחולון. עותמי, אומנית ומעצבת רב תחומית העוסקת בייצור, פיסול וציור בנייר. יוצרת פסלים צבעוניים בעלי נגיעות אתניות.

מתי: חמישי, 4 ביוני (עד 18 ביולי)

מחיר: כניסה חופשית

נגיעות אתניות צילום: יח"צ

 

עיר עם היסטוריה

עיריית נתניה החלה בסדרת סיורים מודרכים בעיר עם דגש על ההיסטוריה. הסיור, "הרצל, סיפורו של רחוב, סיפורה של עיר", מתייחס לראשית דרכה של העיר כשהוא עובר בציר המרכזי של רחוב הרצל. בין הסיפורים: אנשי החזון שחלמו על עיר החוף, המעפילים שהוחבאו בעיר, חזון עיר הגנים, האוטובוס שפרץ את מלחמת העצמאות והדרך המרתקת שעברה נתניה ממושבת פרדסים בחולות השרון ועד היום.

מתי: שישי, 5 ביוני, 10:00

מחיר: ללא תשלום

כיכר ווקופ בנתניה צילום: ארכיון העיריה

 

אל המעיין

קהילת ירושלים של החברה להגנת הטבע מקיימת סיור רגלי מעין קובי, אתר ארכיאולוגי ומעיין שופע, לאורך נחל קובי. יורדים אל העמק, בשביל ההיסטורי המשויך למרד בר כוכבא, תצפית לעבר שרידי העיר המקראית ביתר. באזור פריחה הררית וצמחיה האופיינית להרי ירושלים. הליכה קלה, חלק לא מוצל, לא מתאים לעגלות ולמתקשים בהליכה.

מתי: שישי, 5 ביוני

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

סופ"ש משפחתי באוהלים

מחנה אוהלים לילי יתקיים במרכז קק"ל בגבעת ישעיהו. בשישי טיול בין ערביים בחורבת עתרי בפארק עדולם וקבלת שבת בשרידי בית הכנסת העתיק. הקמת מחנה אוהלים וארוחת ערב עצמית. הפעלות לילדים ושירה בציבור. בשבת ארוחת בוקר משותפת כלולה במחיר ולאחריה טיול בקטע של שביל ישראל מתל עזקה לחניון שריגים.

מתי: שישי-שבת, 13-12 ביוני

מחיר: 180 שקל למשפחה בהרשמה מראש

לפרטים: 1-800-350-550

 

תל אביב

עבודה אחרונה

בכורה של להקת בת שבע במרכז סוזן דלל. ב"עבודה אחרונה" ימשיכו הרקדנים לחקור את תנועת הגוף כביטוי ההומני והמסעיר ביותר של אמנויות הבמה, ולעבד את המנעד הגדול של התחושות והרגשות לאירוע בימתי.

מתי: במהלך חודשי יוני-יולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5171471

בכורה לבת שבע צלם: גדי דגון

 

הכל הבל

בנמל יפו, מחסן 2 תתקיים בכורת יצירת המחול "הכל הבל' של תמר בורר. היצירה תועלה במסגרת 3 ימים של אירועים רב תחומיים שאצרה תמר בורר, הכוללים: מופעי מחול, מיצגים, מיצבים, תערוכת צילומים, מופע מוזיקה חיה ועבודות וידאו.

מתי: חמישי-שבת, 6-4 ביוני, 21:00

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-9021563

3 ימים של אירועים רב תחומיים צילום: רוסלו שמריה

 

תקליטים מכל הזמנים

בדיזנגוף סנטר בקומה 1- יתקיים יריד תקליטים מגוונים מתקופות שונות וסגנונות שונים ביניהם רוק, פופ, פאנק, אלקטרוני, אלטרנטיב, אינדי, בלוז. כמו כן, ימכרו תקליטים של יוצרים ישראלים ותקליטי יד שנייה.

מתי: שישי, 5 ביוני

מחיר: כניסה חופשית

 

נשף מסיכות

במרכז ענב לתרבות תפתח תערוכת פיסול וציור "נשף מסיכות 2", מסיכות דל ארטא לצד אמנות סביבתית של הפסל והצייר רפאל אסרף.

מתי: פתיחה 4 ביוני (עד 17 ביוני)

מחיר: כניסה חופשית

מסכות דל ארטא של רפאל אסרף

 

אמנות ישראלית בקיץ

גלריה בידרמן פריבט ארט קולקשיין פותחת את עונת הקיץ עם הפנינג אמנות. הרצאות בנושא הקיץ באמנות הישראלית, הצגת אוסף הגלריה למבקרים כולל עבודות מוקדמות ונדירות של האמן מנשה קדישמן ז"ל. מוזיקה חיה וקוקטיילים קיציים.

מתי: חמישי-שבת, 13-11 ביוני

מחיר: כניסה חופשית

 

בין הצ'לו לשירה

הצגה חדשה "להיות אלכסנדר פן" מופע בכורה ליצירה מקורית שנוצרה במתחם החזרות במרכז ענב. הבכורה עולה במסגרת פסטיבל "חודש הקריאה". סיפור המפגש בין צ׳לנית צעירה למשורר אלכסנדר פן. דיאלוג בין שירה לנגינה.

מתי: בכורה, חמישי, 4 ביוני

מחיר: 50/60 שקל

לפרטים: 03-5745005

להיות אלכסנדר פן צילום: מאיה שהם

 

הפולקלור הספרדי

חגיגת מחולות ספרדיים ופלמנקו עם סילביה דוראן ולהקתה בנמל יפו. המופע מציג קטעים חדשים בשילוב קטעי רפרטואר מוכרים ופורש בפני הצופה את העושר העצום של הפולקלור הספרדי.

מתי: מוצאי שבת, 13 ביוני, 21:00

מחיר: 110 שקל

לפרטים: 03-5231453

סילביה דוראן צילום: עמנואל אוגדן

 

מלתעות ביריד

תערוכה אינטראקטיבית "עולם הכרישים" תוצג בביתן 2 בגני התערוכה. בתערוכה שמגיעה מאוסטרליה הופקה על ידי מומחים לכרישים ומומחים המתעדים את העולם התת ימי. בתערוכה מוצגים דגמי כרישים שונים ותצוגה של דגמי שיניים ומלתעות טבעיים ומאובנים נדירים חלקם בני למעלה מ- 370 מיליון שנה. חלק ממיצגי התערוכה מועברים ומומחשים בטכנולוגיה מיוחדת.

מתי: יוני-אוגוסט

מחיר: בתשלום

 

חוגגים 45 למחול הארלם

תיאטרון מחול הארלם חוגג 45 שנות פעילות ומגיע ל-4 הופעות במחול בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה. ערב רפרטוארי של ארבע יצירות במסגרת הסדרה מחול במשכן עם יצירות של כוריאוגרפים ידועים: אלווין איילי, יוליסס דאב, דארל גרנד מולטרי ורוברט גרלנד.

מתי: 13-10 ביוני

Photo by Rachel Neville

 

מחול ווידאו

היוצרת תמר בורר מציגה 3 ימים של אמנות רב תחומית במחסן 2, נמל יפו. מגוון אירועים רב תחומיים הכוללים: מופעי מחול, מיצגים, מיצבים, תערוכת צילומים, מופע מוזיקה חיה ועבודות וידאו. במסגרת האירועים עבודת מחול שלה בבכורה: "הכל הבל" – מחול ווידיאו בהשראת מגילות שיר השירים וקהלת.

מתי: חמישי-שבת, 6-4 ביוני

מחיר: בתשלום

 

ירושלים

פסטיבל ישראל

בפסטיבל ישראל ה-54 יוצגו מופעים מגרמניה, צרפת, פינלנד, אוסטריה, צ׳כיה, רומניה, איטליה, בלגיה, בולגריה, קנדה, ארה״ב, סין וישראל. אירועי הפסטיבל יתקיימו ברחבי ירושלים, אתריה, אולמותיה וחללים מיוחדים ביניהם: בריכת הסולטן, מוזיאון מגדל דוד, תיאטרון ירושלים, מוזיאון ישראל, מתחם התחנה הראשונה, חצר הקונסוליה הצרפתית ואחרים. מופע הפתיחה של שלום חנוך שיארח את דני סנדרסון, יהודה פוליקר וברי סחרוף.

מתי: 28 במאי-24 ביוני

מחיר: 195-80 שקל

שלום חנוך צילום: אורית פניני

 

בין חושך לאור

"פסטיבל האור" חוזר לירושלים עם עשרות מיצגי וידאו ואמנות ייחודיים, מישראל ומרחבי העולם. השנה יוקדש הפסטיבל לעבודות עכשוויות של אמנים ישראלים ובינלאומיים שיציגו כ-30 עבודות ומיצגים סביב נושא האור באתרים מרכזיים ובפינות נסתרות ברובעי העיר העתיקה בירושלים. בין האתרים הבולטים גשר המיתרים, חומות העיר העתיקה, מערת צדקיהו, כנסיית הגואל, שער יפו, כיכר החורבה, שער שכם ואחרים.

מתי: 11-3 ביוני

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: he.lightinjerusalem.org.il/

מיצג הר סוכר משנת 2015 צילום: יח"צ

 

בחזרה לגן עדן

בבית הנסן מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה יתקיים במשך חודש יוני אירוע איסוף פסולת אלקטרונית ודגיטלית. הציבור מוזמן להביא אל עמדת האיסוף מכשירים אלקטרונים שאינם תקינים או לא בשימוש: מחשבים, טלוויזיות, טלפונים, מסכים, מיקסרים, מאווררים וכו'. במידה ויש מכשירים שקשה להוביל, יש לשלוח תמונה ופרטים למייל, ואם ימצאו מתאימים ישלחו לאסוף אותם. הפסולת האלקטרונית שתתקבל תשמש לעבודה פיסולית-טכנולוגית שתוצג בגינות בית הנסן.

מתי: פתיחה, שישי, 5 ביוני, 15:00-12:00

מחיר: כניסה חופשית

 

עונה שלמה של תרבות

עונת התרבות בירושלים נפתחת וכוללת: פסטיבל בבית מציג הפקות מקור בבתים הכי מסקרנים בעיר. טוק טוק - הפתעה תיאטרלית אינטימית רבת משתתפים במלון. פסטיבל מתחת להר עולה להר הבית. החזית בשבוע של שידורים ומוזיקה בלי באלאנס. נקודת מגע: עשרות אמנים משתלטים על מוזיאון ישראל ללילה סוער של אמנות חד פעמית וחיה, על אמת. פסטיבל ירושלים למוזיקה מקודשת עם עשרות מוזיקאים מהעולם.

מתי: 27 ביולי-4 בספטמבר

מחיר: בתשלום (חלק מן המופעים פתוחים לקהל)

מופעים אל מול החומות צילום: מיכל פתאל

 

פולקלור רוסי שמח

מקהלת פיאטניצקי מגיעה למופע מיוחד בבנייני האומה לרגל "יום רוסיה" שנחוג מדי שנה מאז 1992. 75 זמרים וזמרות, רקדנים ורקדניות ותזמורת עם כלי נגינה מקוריים. מופע פולקלור קצבי וססגוני. המקהלה הוקמה בשנת 1910 על ידי מיטרופן פיאטניצקי עם 18 איכרים ושרו בה שירי עם רוסיים.

מתי: שישי, 12 ביוני, 13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6226*

מקהלת פיאטניצקי לרגל יום רוסיה צילום: יח"צ

 

איזה שלאגר

בכנסיית אוגוסטה ויקטוריה מוצגת תערוכה של כרזות בהשראת מילים שמקורן בגרמנית דוגמת בלאטה, שלאגר, פומפה, שפכטל, צימר ודרעק שנכנסו לסלנג השפה העברית. הכרזות נעשו על ידי סטודנטים לעיצוב מ'תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית חיפה' יחד עם סטודנטים מאוניברסיטת HOCHSCHULE במנהיים שבגרמניה.

מתי: עד אוקטובר 2015

מחיר: כניסה חופשית

מקור הקיטש צילום: יח"צ

 

דבר עברית

לכבוד חודש הקריאה, תתקיים במשכן האקדמיה ללשון העברית ההצגה "דבר עברית" בבימויה של שירילי דשא על אליעזר בן יהודה. לאחר ההצגה יתקיים סיור מודרך בחדר בן יהודה השוכן בבית האקדמיה ללשון ובו הם יוכלו לראות (ולגעת) במכתבה עליה חודשו המילים, לקרוא בכרטיסיות וללמוד על פועלו של מחדש השפה.

מתי: רביעי, 10 ביוני

מחיר: ילד 20 שקל, הורה מלווה 10 שקל

לפרטים: 6493555 – 02

לגעת במילים של אליעזר בן יהודה צילום: יוסי צבקר

 

אופרה במוזאון

מוזיאון יהדות איטליה מקיים סדרת מופעי אופרה מכל הזמנים ולכל הגילים. המופעים יערכו באולם המצויר של המוזאון. אוריינטליזם גורלי באופרה - דמותה של פאם פטאל – מפגש שני.

מתי: חמישי, 11 ביוני, 20:00

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 02-6241610

דמותה של פאם פטאל צילום: יח"צ

 

עשרות אמנים וירושלים אחת

פסטיבל "מוסררה מיקס" הוא אירוע בינלאומי רב-תחומי, המתקיים בשכונת התפר מוסררה בירושלים זו השנה ה-15 ביוזמתו ובהפקתו של בית הספר לאמנות מוסררה על שם נגר. הפסטיבל משמש מוקד להתרחשויות אמנותיות וחברתיות, המגלמות את ההוויה התרבותית והפוליטית של ירושלים בפרט, ושל ישראל בכלל, תוך כדי התכתבות עם רעיון מרכזי אחד. נושא הפסטיבל ה-15 הוא "קיומנות". בהשתתפות עשרות אמנים מהארץ ומהעולם.

מתי: שלישי-חמישי, 4-2 ביוני

מחיר: כניסה חופשית לאירועי אמנות ומוסיקה | הכניסה למופע הפתיחה של "לא כוחות" בתשלום

לפרטים: www.musraramixfest.org.il

פסטיבל מוסררה מיקס צילום: יח"צ

 

אופרה מול החומות

ירושלים מארחת פסטיבל אופרה קייצי ובמרכזו האופרה "שיקוי האהבה" של דוניצטי בבריכת הסולטן על רקע חומות העיר. בנוסף, יתקיימו קונצרטים אופראיים באתרים שונים בעיר.

מתי: 27-24 ביוני

מחיר: 200-150 שקל, קונצרטים אופראיים 60 שקל

לפרטים: 6226*

שיקוי אהבה בירושלים צילום: רועי כפרי

 

דרום

אופרה למרגלות המצדה

האופרה הישראלית מציינת את העונה ה-30 שלה בשנה של אופרות מיוחדות וביניהן פסטיבל האופרה במצדה עם שתי יצירות מופת: "טוסקה" מאת ג'קומו פוצ'יני ו"כרמינה בורנה" מאת קרל אורף. הפסטיבל יתקיים למרגלות המצדה במועצה האזורית תמר, לאורך שני סופי שבוע, בתחילת חודש יוני, בתאריכים: 4-6 ו-11-13 ביוני

מתי: שני סופי שבוע, 6-4 ביוני, 13-11 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-692-7777

צילום: יוסי צבקר

 

לאור ירח

סיור לילי מודרך בלב מדבר יהודה, למרגלות המצדה, באזור של גבעות ציוריות, העשויות סלע לבן ופריך. בלילות ירח מלא, נצבע האזור בלבן בוהק כל כך שניתן לטייל שם ללא פנסים. טיול לאור הירח בחווארי מצדה, הסברים על האזור המיוחד והיכרות עם הטבע המתעורר. בהדרכת בי"ס שדה עין גדי.

מתי: חמישי, 4 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

לילה של כוכבים

בי"ס שדה הר הנגב מקיים סופ"ש משפחתי בלילות המדבר הנעימים בקיץ. לעת שקיעה, יוצאים לסיור מודרך בהר גמל, מפגש בשרידים ארכיאולוגים ותצפית מרהיבה לנופי המכתש הססגוניים. לאחר מכן "מסע במערכת השמש" - אסטרונומיה ותצפית בשמים זרועי הכוכבים. לאחר ארוחת הבוקר יציאה לפעילות בנייה בחרסית (בוץ) בבוסתן בי"ס שדה - כמו בני ישראל לפני נדודיהם במדבר. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב של החברה להגנת הטבע. כולל לינה וארוחות בבית ספר שדה הר הנגב.

מתי: שישי-שבת, 6-5 ביוני

מחיר: תשלום למינימום זוג מבוגרים.

לפרטים: 03-6388688

 

שרים לאור ירח

ב"גבעת תום ותומר" בסמוך לקיבוץ רגבה מקיימים ערב שירה בציבור לאור ירח עם יוסי ברכה וחברים. תה צמחים וכיבוד קל. מומלץ להגיע באור יום ולסייר באתר.

מתי: חמישי, 4 ביוני, 20:30

מחיר: 40 שקל, ילדים חינם

לפרטים: 050-5906531

גבעת תום ותומר צילום: רונית סבירסקי

 

תיאטרון-סיפור

המוזיאון הפתוח בעומר מזמין הורים וילדים לחוויה משותפת עם תיאטרון סיפור ויצירה בהשראת הסיפור "הבית של יעל" מאת אורה איל. עוד במוזאון- תערוכת צילום "זיכרונות ממשלתיים" רגעים בחיי ראשי ממשלה מבעד לעדשה מארכיון צלם לשכת העיתונות הממשלתית משה מילנר.

מתי: שבת, 6 ביוני, בשעה 11:00

מחיר: 25 שקל לילד, כולל סדנת יצירה. 15 שקל למבוגר

לפרטים: 08-9908100

הבית של יעל צילום: מתן חכם

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

יומן אירועים - עדכון יומי של אירועים בכל רחבי הארץ |  גולן ואצבע הגליל |  גליל עליון |  גליל מערבי |  גליל תחתון |  כנרת ועמק הירדן |  עמקים וגלבוע |  חיפה והכרמל |  מישור החוף |  רמות מנשה והשרון |  תל אביב |  הרי יהודה |  ירושלים |  שפלת יהודה |  ים המלח |  מדבר יהודה |  צפון הנגב ולכיש |  מצפה רמון |  ערבה ואילת |  לינה ואוכל - גולן וגליל |  לינה ואוכל - עמקים |  לינה ואוכל - מרכז |  לינה ואוכל - תל אביב |  לינה ואוכל - חיפה |  לינה ואוכל - דרום |  לינה ואוכל - ירושלים |  אירופה |  אסיה |  אפריקה |  אמריקה |  ניו זילנד, אוסטרליה והפסיפיק |  צילומי שפים מפורסמים |  צילומי צימרים |  צילומי מסעדות ביתיות |  צילומי מחלבות בוטיק |  צילומי מסעדות ויקבים |  צילומי בתי בד |  צילומי אירוח ביתי |  צילומי שפים פרטיים |  צילומי אתרים בדרום הארץ |  צילומי אתרים בערים הגדולות |  ארכיון האתר |  הצגות ומופעים |  פסטיבל הבתולה במקסיקו |  סיור ברמות מנשה בין גבעות ירוקות ויער אלונים באתרים הפחות מוכרים |  אטרקציות, אירועים והמלצות לשבוע 14-7 ביולי 2020 | 
|
|
|
|