מאמרים נבחרים

בתי מלון
מלון בוטיק "אינדיגו" מרשת מלונות היוקרה הבינלאומית "אינטרקונטיננטל IHG" נפתח במתחם בורסת היהלומים בהשקעה של 130 מיליון שקל
המודעות לשמירה על הסביבה צוברת תאוצה בבתי מלון וצימרים בארץ ובעולם. מתקני מחזור אשפה מוצבים בחדרים, מוסיפים מערכות לחסכון במים ואנרגיה, מתקינים מערכות אנרגיה סולרית, מגדלים מזון אורגני, משתמשים בחומרי כביסה אורגניים, מטהרים מי שופכין, אוגרים מי גשמים וזו רק ההתחלה.
חופשה משפחתית שבה ההורים אינם על תקן בייביסיטר אלא מבלים לא פחות מן הפצפונים היא חלום ורוד של הרבה זוגות. בתי המלון המציאו את מושג ה"קידס קלאב" ואילו בתי הארחה בקיבוצים, במושבים וצימרים פרטיים הופכים את החופשה לבילוי רב תכליתי. הטבע, החיות, מסלולי הטיולים, קטיף עצמי של פירות, חליבת פרות, האכלת תנינים, שייט בספינות, רכיבה על גמלים הם רק חלק ממה שמציעים היום בבתי הארחה ובצימרים שאוהבים ילדים.
החיים נראים הרבה יותר יפים כשמשקיפים עליהם מלמעלה. במיוחד כשמדובר בסוויטה מפוארת במלון תוצרת הארץ, שמסתכלת לציפורים בעיניים וצופה בעין בלתי מזוינת לקפריסין או לערב הסעודית. לסוויטות האלה לא קוראים במספרים סתמיים חסרי אופי אלא בשמות אקזוטיים ויוקרתיים.
ההזמנות נשלחו, שמלת החופה נבחרה, בגן האירועים מסירים את האבק מהעלים, הקייטרינג עובד בשיא המרץ ורק החתן והכלה לחוצים. המשפחה והחברים מלאי עצות ורעיונות. במקום לחכות לחתונה אתם רוצים להיות אחריה. אל תתנו לפרטים הקטנים להרוס לכם את ההנאה. תהיו אמיצים וקחו החלטה, גם אם החותנת תזכיר לכם את זה בכל ארוחה משותפת. הימלטו למלון מפנק ושם תכינו את עצמכם לקראת הערב הבלתי נשכח, בלי עצות וטרטורים. זה היום שלכם קחו אותו בסטייל.
ישנם בארץ בתי המלון שממוקמים בנקודות נוף פסטורליות אבל לא מכל האגפים משקיפים אל אותה תמונה פסטורלית. ישנם חדרים שתפסו מקום טוב באמצע ומה שרואים משם לא רואים מכאן. מיקומו הכללי של המלון והתכנון האדריכלי משחקים תפקיד חשוב לגבי מספר החדרים המועדפים. במלון שנבנה על קצה צוק או על שפת הים כשכל חדריו פונים לנוף לא נכונו כמעט אכזבות. ישנם בארץ מלונות שמשקיפים על נופים מרהיבים מהחרמון עד הים האדום.
הסוויטות הנשיאותיות והמלכותיות בבתי המלון. מה יש בהן שעולה כל כך הרבה? אבא עשיר, אבא עני. מצא את ההבדלים. אבא עשיר יגור בסוויטה המעוצבת לתפארה בקומה הגבוהה ביותר של המלון. הוא לא צריך לבקש נוף לים כי הים כבר התמקם בדיוק מול המרפסת עם הג'קוזי.
בין מלונות הפאר לאכסניות הפשוטות, בין הבריכה, חדר הכושר, מסכי ה-LCD והאינטרנט לבין החושות המדבריות שוכנת לה בצנעה קטגוריית אירוח נחבאת אל הכלים. אכסניות מטופחות ששוכנות בתוך מנזרים או מבנים שהוגדרו במאה הקודמת כ"הוספיס". הם מציעים חופשה במבנים היסטוריים יפיפיים, בחדרים צנועים עם אווירה ששייכת לעולמות אחרים.
45 חדרים ברמה של 5 כוכבים, בריכת שחייה מקורה, מסעדה מעוצבת ולובי חדש בסגנון אירופי.
|
|
|
|