צלם: רונית סבירסקי
דיאנא בעיר יקנעם

דיאנא בעיר יקנעם

מאת: רונית סבירסקי

 

בשנות ה-50 היה אולם קולנוע אחד בנצרת בשם דיאנא. הסדרן, מחמוד ספדי, שנקרא גם אבו-ד'וחול הצליח בחוש מסחרי מפותח לקלוע לטעמם של הצופים בסרט. במהלך ההקרנה הוא הכין שיפודי בשר, כרך סביבם לאפה, הזליף טחינה ברוחב לב, עטף בנייר עיתון והמתין ביציאה לצופים המורעבים. גימיק שהפך להצלחה שממנה צמחה מסעדת דיאנא, אחת המסעדות הידועות בנצרת.

 

שווארמה בכל הגירסאות (צילום: רונית סבירסקי)

 

דיאנא האם והאחות

אבו ד'וחול הרחיב את התפריט והוסיף מאכלים מקוריים מבית הוריו שהתבססו על המטבח הסורי, הלבנוני והטורקי. בשנות ה-90 הצטרף ד'וחול הבן לעסקים והכניס שכלולים וטכנולוגיה מודרנית למטבח המסורתי אבל שמר על המתכונים המקוריים. לאחרונה הוא פרץ החוצה והחליט שיש מקום לדיאנא מחוץ לנצרת. במרכז המסחרי של יקנעם הוא פתח את דיאנא בעיר בשיתוף עם השף צחי בוקששתר והמסעדן איציק אדרי. זיכיון המקום ניתן לשני יזמים ישראלים צעירים מבעלי מסעדת "בלק בחיפה", שלומי פורמן ויואב כהן. 

 

"דיאנא בעיר" נראית כמו שעטנז של יאפיות מזרחית. על הדלפק יושבים צעירים שנחתו ממרום מגדלי ההיי-טק בסביב על צלחת חומוס או לאפה מגולגלת. ישנם גם סועדים מזדמנים שעוברים על הדרך ורוצים ארוחה זריזה שתוגש להם הישר ממתקן השווארמה. מי שרוצה לטעום את המנות המסורתיות ולאכול בנחת עובר לירכתיים האחוריות ושם על ספות עור נוחות וכוס עראק קפואה מזמין מנות מהמטבח הערבי.

 

בשר טלה ריחני על מצע חומוס עם כוס עראק (צילום: רונית סבירסקי)

 

קובה, שווארמה וקבב טלה

קובה בודדת רכה ומתמוססת בפה מוגשת בצלחת "פינגר פוד" על מצע טחינה סמיכה (9 שקל). סלט חובזה חם, חלוט ומוקפץ עם בצל מטוגן הוא תבשיל עונתי שכדאי להספיק לטעום אותו לפני שהוא אוזל מן השדה (25 שקל). המג'דרה עשויה על בסיס בורגול, סלט עגבניות חתוך בפרוסות גדולות עם עלי מנטה ובצל ירוק. יש שווארמת טלה על חומוס, שווארמה ירדנית, בשר טלה ריחני על חומוס, קישואים בלאדי ממולאים בשר טלה, פרגית ממולאת באורז, קבב טלה על מקל קינמון שהוא מנת הדגל הד'וחולית, מחמר על לאפה עם פרגית או אנטריקוט. למנות העיקריות מוסיפים פריקי או מג'דרה.  מחירי סלטים קטנים: 9 שקלים או 60 שקל לפלטת סלטים. מנות עיקריות בין 69-45 שקל, יש עסקיות וגם ארוחת בוקר מהמטבח הערבי ב- 39 שקל, צ'יסר עראק אל נמרוד 12 שקל.

 

מתחם קניון G יקנעם  טל. 04-9937755

 

|
|
|
|