צלם: יוסי וייס
סיורים מודרכים במרכזי המבקרים של חברת חשמל

קיץ בחברת החשמל

חברת החשמל פותחת את שערי מרכזי המבקרים לקהל הרחב במהלך חודשי הקיץ (יולי-אוגוסט) ומציעה בילויי חווייתי לכל המשפחה בימי החופש הגדול. הביקור כולל סיור מודרך בהנחיית מדריכים מקצועיים ומנוסים המתאימים את הסיור לצרכי המבקרים. הכניסה אינה כרוכה בתשלום, אך מותנית בהרשמה מראש בטלפון 03-5677777 או באתר: http://www.iec.co.il/Pages/default.aspx

 

פרדסי חפציבה על רקע תחנת הכוח "אורות רבין" (צילום: יוסי וייס)

 

הביקור במרכזי המבקרים של חברת החשמל נוגע במגוון תחומים: משק החשמל בישראל, תכנון ארוך טווח, טכנולוגיות חדישות, איכות סביבה, היסטוריה והנחלת מורשת, שימור מבנים והשתלבות בסביבה. לקוחות החשמל נחשפים לאתגרים עמם מתמודדת החברה ויכולים לקבל מענה לשאלות בנושא חשמל, כגון; איך מופק החשמל ואיך הוא מגיע לכל בית ומפעל ? במה כרוך ייצור החשמל ? איזו דרך הוא עושה עד שהוא מגיע לשקע שבקיר?

 

מרכזי המבקרים

תחנת הכוח בחיפה - חוף שמן: מרכז המבקרים נמצא בלב אתר היסטורי, תחנת הכוח הקיטורית הראשונה שבנה פנחס רוטנברג ב-1935, המגלמת בתוכה את סיפור התפתחות היישוב העברי בארץ ישראל. עתה עומד האתר בפני המעבר לשימוש בדלק הידידותי לסביבה – גז טבעי, ובפני הקמת תחנת כוח בטכנולוגיה מן המתקדמות בעולם. מרכז המבקרים מפעיל תכנית חדשנית של משחקים והפעלות למבקרים.

 

אתר תחנת הכוח "אורות רבין", (הסמוך לחדרה): מרכז המבקרים נמצא באתר ייצור החשמל הגדול ביותר במדינה. הביקור באתר כולל סיור ברחבי התחנה, כולל נסיעה למזח הייחודי לפריקת הפחם, בים הפתוח. במהלך הביקור אפשר להתרשם גם מעשייתה של החברה בנושאים מגוונים בתחום איכות הסביבה המשקפים התמודדות עם דילמות של שימור מול פיתוח, שימור המורשת הבנויה, וסיפור ייחודי של פרויקט פורשים כנף - אימוץ הנשרים והדורסים בישראל.

 

 מרכז המבקרים "אורות רבין"

 

מרכז המבקרים חוות חפצי-בה, (סמוכה לחדרה): מרכז המבקרים בחוות חפצי-בה המשוקמת, מספר את סיפור החווה החקלאית של אגודת "נטעים" מראשית ההתיישבות בארץ ישראל (1906). אפשר לשלב גם ביקור במרכז המבקרים בתחנת הכוח "אורות רבין" הסמוכה.

 

 משאבת המים במרכז המבקרים "חפציבה" (צילום: יוסי וייס)

 

מרכז המבקרים בתחנת הכוח "רוטנברג" באשקלון: הביקור במרכז חושף את הלב והמוח שמאחורי התהליך המורכב שבסופו מופקת האנרגיה החשמלית המגיעה לביתו של כל אחד מאתנו, במצגת ובסיור מודרך ברחבי האתר. זאת לצד חשיפת הילדים לכללי הבטיחות בשימוש בחשמל, ואת המבוגרים לשימוש מושכל וחסכוני בחשמל.

|
|
|
|