קמפינג, מנגל, לינה ואתרי מורשת - יום העצמאות בגליל העליון
מקוששים עצים לתה
מכינים פיתות על הסאג'
מטגנים פלאפל
פיקניק בטבע

אתרי מורשת ואתרי קמפינג בארץ הגליל

 

בית השומר בקיבוץ כפר גלעדי - כניסה חינם ביום העצמאות  

התצוגה בבית השומר חודשה לאחר עשרות שנים מהקמתו בשנת 1968. מבנה המוזיאון שעל צלע ההר משקיף על עמק החולה, הגולן, החרמון והרי נפתלי, עוצב מחדש בתצוגה חדשה. התצוגה מבוססת על אמצעים אורקוליים משוכללים ומכוונת לשבות את דמיונם ואת רגשותיהם של הילדים ובני הנוער, שגדלו מול הטלויזיה והמחשב. יחד עם זאת, ייחודה של התצוגה בכך שהיא משלבת בנוסף למולטימדיה גם קטעי סרטים מן התקופה (בין השאר של הצלם יעקב בן דב), תמונות של צלמים אמנים ידועים (סוסקין, ליאו קהאן ואחרים), פסלי דמותם של אנשי בר גיורא ו"השומר" שיצרה הפסלת בתיה לישנסקי ומוצגים מקוריים רבים מן התקופה.

 

ייחוד נוסף של התצוגה הוא בכך שאינה מתמקדת רק בצד הצבאי של "השומר". התצוגה החדשה מציגה את תולדות בר גיורא ו"השומר" בהקשר רחב מאוד- כארגון ביטחוני, התיישבותי ומשפחתי. מימד מיוחד המודגש במוזיאון הוא סיפור הנשים ב"השומר"! נשות השומרים הגיעו לארץ מרוסיה עם רעיונות שחרור האדם ושוויון האישה. כאן הן חשו שהן נמצאות בצל עלילות השומרים, אך לא ויתרו ויצאו למאבק על מקומן בארגון "השומר" ובארץ החדשה, מאבק שבסופו ביססו את מעמדן השוויוני ויצרו דגם חיקוי לעתיד.

שעות פתיחה ביום העצמאות : 08:00-16:00 , טלפון : 04-6941565, במהלך יום העצמאות תחולק במוזיאון מפת 70 שנה לכביש הצפון. שביל הלולים והסליק בכפר גלעדי - לפרטים והזמנת הדרכה : 04-6900000

מוזיאון חצר תל חי המחודש - 04-6951333

  

כביש הצפון חוגג 70 שנה - מסע עצמאות לאורכו

  

בימים אלה הסתיימה הפקתה של המפה החדשה : מפת 70 שנה לכביש הצפון.

המפה תחולק למתעניינים במוזיאון השומר שבכפר גלעדי וניתן יהיה להמשיך ולטייל עימה לאורכו של הכביש.במפה תמצאו את ההיסטוריה של כביש הצפון ונקודות חשובות לאורכו.

מכפר גלעדי מומלץ לעלות בכביש לכיוון מרגליות ומנרה ומשם להמשיך למצודת ישע שתהייה הנקודה הראשונה במסע מערבה - לאורכו של הכביש.

 

יום העצמאות ברפטינג נהר הירדן- למען הקהילה

 

מחווה למשפחות השכולות לרגל יום העצמאות ה-62 למדינת ישראל. הנהלת אתר רפטינג נהר הירדן מעניקה ביום העצמאות - יום שלישי ה-20/4/2010 שיט במסלול הרגיל / המשפחתי (מתאים מגיל 5 ומעלה) חינם ! (השייט מוענק ל- הורים שכולים , אלמנות צה"ל ויתומים עד גיל 18בלבד בהצגת תעודה מזהה של משרד הביטחון - משפחה שכולה). לשאר בני המשפחה המתלווים ללא תעודה מוענקת הנחה של כ- 25% על שייט במסלול המשפחתי.

 

אתרי קמפינגים בתשלום הכוללים לינה ו"על האש"

 

קמפינג חוות מנצור  -מושב שדה אליעזר. כביש 90, בצומת יסוד המעלה שמאלה.

אתר קמפינג מוסדר ליחידים ולקבוצות. במקום חוות סוסים ופעילות של רכיבה על סוסים, טיולי ג'יפים, טיולים רגליים ועוד.

050-2508080

קמפינג קייקי הגושרים בחניון מעיין ברוך - צומת קיבוץ מעיין ברוך

חניון יום ולילה, בכניסה למעיין ברוך, המאפשר לינת שטח במרחבים ירוקים על גדות נחל החצבני. מדשאות, שירותים ומקלחות , צליות, שולחנות ישיבה , מזנון, מקררים משותפים, סופר - 24 שעות ביממה, פעילויות לילדים בקיץ ועוד.

04-6954624

קמפינג חניון ירדן במתחם קייקי כפר בלום -  קיבוץ כפר בלום

על גדות נהר הירדן בגליל העליון, בין מדשאות ועצי נוי נמצא חניון ירדן אתר הקמפינג של קייקי כפר בלום, קמפינג על הירדן. מרחבי דשא להקמת אוהלים, פינות ישיבה ופינות מנגל, תאורה בלילה, שירותים ומקלחות עם מים חמים, אבטחה, מזנון, נקודות חשמל ועוד.

1-700-50-66-11

קמפינג ברפטינג נהר הירדן - כביש גונן גדות

רק תחליטו היכן בחורשה למקם את האוהל הפרטי ו.. תיהנו! במקום - מקלחות ושירותים, מזנון ומסעדה ומגוון עשיר של אטרקציות.

04-9007000

קמפינג דגי דפנה - מול קיבוץ דפנה

על גדות נחל הדן, למרגלות הר החרמון, נמצא אתר הקמפינג של מתחם תיירות דגי דפנה. את הג'קוזי מחליף נחל הדן הצונן, את המזגן מחליפה הרוח הנעימה הנושבת בין העצים, את הארוחה במסעדה ניתן להחליף בפינות מנגל מסודרות ובמקום לובי מפואר תקבלו מדשאות מטופחות.

052-3992070.

קמפינג חוות פאולי - מושב שאר ישוב

משטחי דשא רחבים, שולחנות קמפינג ומנגלים, מקררים, קומקום חשמלי ומיקרוגל לשימוש חופשי ללא תשלום נוסף, תאי שירותים ומקלחות, כולל מים חמים.

050-5356220

חורשת טל - כביש קרית שמונה-חרמון

גן לאומי חורשת טל, הוא אתר מטופח לבילוי ולשהייה של יום או של ימים אחדים. המדשאות ואתר הקמפינג משתרעים על פני 250 דונם מתוך 700 הדונם של הגן הלאומי. באתר הקמפינג יש גם בונגלוס וחדרי אירוח.

04-6942440.

 

 

מקומות ל"על האש" בלבד (ללא שהיית לילה)

 

שמורת נחל שניר (החצבאני) - כביש קריית שמונה- חרמון ליד הגושרים. בתשלום.

04-6950064

שמורת הבניאס (נחל חרמון) - כביש קריית שמונה-חרמון. 04-6902577.

טיילת מפגש הנחלים על הירדן - כניסה דרך תאי וילג' קיבוץ שדה נחמיה- כניסה בדרך עפר לטיילת. ללא תשלום.

 

חניוני קרן קיימת לישראל - 1800-350-550 - כניסה חינם

*חניון קדש - כביש 899 מערבית לצומת כח מול מ.א. מבואות החרמון, שבילי הליכה, פינות ישיבה מתקני משחק ומנגל.

*חניון נופש עין זיתים - כביש עכו-צפת. מתקני משחק מעץ, שולחנות פיקניק, שירותים ביולוגיים ומנגל.

*חניון הדרדרה - פינת חמד בלב חורשת איקליפטוס בעמק החולה. פכפוך פלגי המים בסמוך לבריכה שבה מגוון עשיר של צמחי מים לצד שולחנות לפיקניק. נוסעים מראש פינה לקיבוץ גדות ופונים צפונה לכביש עמק החולה (כביש מס' 918). חוצים את הירדן ב"גשר הפקק" וממשיכים צפונה עוד כ-2 ק"מ. שלט חום מפנה מזרחה לדרך עפר כבושה, שאורכה כ-400 מטרים, המובילה אל חניון אשמורה (דרדרה). מנגל.

*חניון האלה - כביש 899 בצומת ליד מצודת כח - צומת ישע. מנגל. גישה לנכים.

*חניוני יערות ביריה - כביש צפת-בירייה. מצודה צלבנית, חניון ומצפור נוף, בית כנסת עתיק בנבורייה, דרכי נוף לאורך 12 ק"מ. מנגל. גישה לנכים.

*חניון מושב מירון - כביש עכו צפת ליד צומת מירון. שולחנות פיקניק, שירותים ביולוגיים. מנגל.

 

 

לפרטים נוספים ואפשרויות לינה : 04-6817152 , www.galiland.co.il

 

|
|
|
|