צלם: איתי אבירן
פינוטאז' מרכז אמנות ויין ברחוב סלמה בתל אביב
צלם: איתי אבירן
פינות ישיבה לטעימות
צלם: איתי אבירן
תצוגת יינות

פינוטאז' מרכז אמנות ויין  

מאת: אתר PHOTOUR  

 

בלב רחוב סלמה בתל אביב-יפו, בין מוסכים וחנויות לחלפי רכב, נמצא הפינוטאז' שמכנה עצמו בית אמנות היין. הוא ממוקם במבנה בן למעלה מ-200  שנים בנוי מאבני כורכר בשיטה המאפיינת את העיר יפו. בעבר שימש המבנה כמקום מפגש מבצעי עבור קצינים בריטים בכירים. עם קום המדינה הוסב כמקום מפגש של הבוהמה התל אביבית ובעיקר של משוררים בני המאה הקודמת שחלקו יחד בקבוק עראק. המבנה עבר עוד  גלגולים רבים: מנגרייה, דרך מאפייה ועד לחנות לחלפי מכוניות. הפינוטאז' מחזיר לו את תהילתו האבודה כשהמקום הופך למרכז אמנות ויין.  

 

תערוכות מתחלפות ומתחם עישון סיגרים

הרעיון העומד מאחורי הקמת הפינוטאז' הוא לשלב שלושה גורמים שמשלימים זה את זה ענבים, אמנות וטבק. המעצב ירון אלדד הבין שהמראה והאווירה של המקום יהוו את סוד קסמו. הוא ניצל את המבנה החיצוני, המדבר בשפה יפואית אותנטית תוך שימוש מרובה בברזל ובבטון. החלל הפנימי בעל מבנה טבעי צר וארוך שתחילתו בגת הדריכה המקדמת את פני האורחים, המשכו דרך בר בטון גדול ומאסיבי, חללי אוירה שונים ומעוצבים, תערוכות אמנות מתחלפות המעטרות את קירותיו, קומה עליונה מרווחת המוקדשת לעישון סיגרים וסיומו בחדר היין ה"מרתפי".

 

טעימת יינות קינוח לחג

לקראת ראש השנה ועד יום כיפור עורכים טעימות של תפוח בסוגי דבש מכל רחבי הארץ  מדבש איקליפטוס, דבש פרחי בר, דבש זעתר או דבש לבנדר. בנוסף ניתן יהיה לטעום יינות קינוח מכל העולם: ICE WINE   מקנדה, ענבים מצומקים מהונגריה, ענבים מיובשים מאיטליה, ויונייה חולה מאוסטרליה, מסחה מיושן מהגליל התחתון ומוסקט מתוק מאוד מרמת הגולן.

 

תפריט היינות

תפריט היינות של הפינוטאז' כולל מבחר יינות צרפתיים עם דגש על עולם ישן בכלל ובורגון בפרט, יינות איטלקיים, ספרדים וגרמנים. אשפר למצוא גם יינות יוונים, תורכיים, שוויצרים ולבנוניים. אחת לשבועיים התפריט משתנה ומציע יינות אחרים.

 

בין היינות

קלו דה גת שרדונה 07' (170 ₪); פלם מרלו רזרב 06' (190 ₪); סרו אניון רזרבה 02 (חבל ריוחה בספרד) (120 ₪); פינוטאז' בלינגהאמס 08' (100 ₪); אמרונה טדסקי 03' (260 ₪).

גרפות וברנדי

ברנדי על כל סוגיו (קוניאק, ארמנייאק, חרס, וכיוב') (25-190 ₪); גרפה (25-80 ₪); פורט (25 - 45 ₪); שרי (30-45 ₪); ואפילו וודקה וערק מענבים...

קוניאק רזרב

קוניאק קאמוס רזרבה (120 ₪ לכוס); הנסי בוק (145 ₪ לכוס); ארמניאק מבצירי 67', 68', 78', 81', 86', 64' (80- 220 ₪ לכוס).

 

תפריט האוכל

תפריט האוכל בפינוטאז' הוא תפריט בר טיפוסי שמציע מנות קטנות ליד השתייה. תפריט האוכל משתנה בדומה לתפריט היינות לעיתים תכופות. בין המנות המוצעות: סביצ'ה מוסר ים על קרפצ'יו מנגו וכוסברה (25 ₪); סביצ'ה שרימפס טריים על פסיפלורה (25 ₪); קרפצ'יו סלק עם נבטים, פרמזן וסויה (18 ₪); סלט 3 פטריות על פילו פרמזן וחזה אווז(25 ₪); פינוקי פינוטאז' (פלטת ממרחים על בסיס 4 הטעמים: מר, מתוק, מלוח וחמוץ) (25 ₪); פלטות גבינות ונקניקים (כל גבינה ממדינה אחרת בעולם ובסגנון אחר) (35-50 ₪).

 

סלמה 10 יפו, ראשון-שבת 12:00 עד אחרון הלקוחות טל. 03-6818911

|
|
|
|
|