צלם: תאטרון פויקה
שחזור העלייה לרגל ברובע היהודי בירושלים - סיורים מומחזים, בעלי מלאכות קדומות והפעלות מיוחדות
צלם: רונית סבירסקי
בית כנסת "החורבה" המפואר ששוחזר לאחר שנהרס
צלם: תאטרון פויקה
סיורים מומחזים עם תאטרון פויקה
צלם: אלקנה שטיינמץ
פעילויות עם הילדים ברובע היהודי
צלם: רונית סבירסקי
מנורת שבעת הקנים המוזהבת
צלם: רונית סבירסקי
בתי הכהנים המפוארים ברובע ההרודיאני

הילדים של היום הקהל של פעם

  

ברובע היהודי מציינים את חגיגות העלייה לרגל כבר בחודש אוגוסט עם פעילויות מגוונות לכל המשפחה. מפגש עם עולי רגל ובעלי מלאכות קדומות בשוק עתיק, שחזור בניית הכותל בעזרת אבני ספוג ענקיות, חיפוש אחר מטמון בעתיקות הגן הארכיאולוגי וחשיפה לאפליקציה חדשה שיוצרת מסע בזמן אל ימי בית שני.

  

בחזרה אל "מעמד הקהל"

פעילויות הקיץ והחגים עומדות השנה בסימן "מעמד הקהל", שבו התאסף עם ישראל באחווה ובאחדות לקיים את מצוות העלייה לרגל בסיום שנת שמיטה וקריאת התורה מפי מלך ישראל. שחזור מנהג "מעמד הקהל" החל בשנת 1945 והוא מתקיים ברציפות מדי שבע שנים בחול המועד סוכות. החגיגות יחלו בחודש אוגוסט וימשכו במהלך כל השנה בהפקת החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי. האירועים והפעילויות בחודש אוגוסט יתקיימו בימים ראשון-חמישי בין השעות 18:00-11:00.

 

סיורים מומחזים    צילום: באדיבות תאטרון פויקה

 

הקהל מוזמן לבקר בשוק עתיק משוחזר של בעלי מלאכות קדומות, לבנות מחדש את  הכותל בעזרת אבני ספוג ענקיות, לעלות לרגל ולחפש את המטמון בין העתיקות בגן הארכיאולוגי. להיכנס למקום הכי קריר בירושלים, הרובע ההרודיאני, לחוות סיור תיאטרלי עם דמויות מהעבר אירועים ואנקדוטות, לעמוד מול קיר ווידאו ענק הסוקר 2000 שנות היסטוריה ותרבות יהודית ולענות על חידות באמצעות אפליקציה, לבקר בבית השרוף וליהנות ממיצג אור קולי המעביר את סיפורה של משפחת כוהנים בזמן המרד וחורבן בית המקדש, לסייר בבית הכנסת החורבה ובסביבתו ולעלות לתצפית פנוראמית על ירושלים העתיקה.

 

הכותל בשעת תפילת ערבית   צילום: רונית סבירסקי

 

גן ארכיאולוגי, מטמון ושחקנים

במקום שבו לכל אבן סיפור וכל סיפור הוא מזכרת מחכות לילדים אבני ספוג ענקיות בעזרתן יוכלו "לבנות" את הכותל מחדש. בין העתיקות והמוצגים טמון מטמון אותו יוכלו למצוא המבקרים בעזרת דף חידות וסתרים. ברחבה הגדולה של הגן, על מדרגות 'חולדה' אפשר לשמוע מה חדש מפיהם של עולי הרגל שהגיעו להר הבית ולבקר ברחוב ובשוק עתיק משוחזר בדיוק כמו פעם ולפגוש אומני מלאכות קדומות שהציעו מרכולתם לעולי הרגל בדיוק כמו אז. לחובבי הגאדג'טים בגן הארכיאולוגי ניתן יהיה להנות ממשחק אינטראקטיבי בסגנון חפש את המטמון  בשם "יש לאן", משחק של  שאלות ותשובות שיובילו את השחקנים למסלול מיוחד בגן. סיור מודרך בגן ייצא כל שעה עגולה.  29 שקל למבוגר, 15 שקל לילד.

 

הגן הארכאולוגי - פינת הכותל המערבי והדרומי   צילום: רונית סבירסקי

 

סיור תיאטרלי בבתי הכהנים

במקום הכי קריר (מקורה וממוזג) ברובע היהודי, נמצאות העדויות הגדולות ביותר לירושלים של פעם, היא שכונת בתי הכוהנים המכונה גם 'הרובע ההרודיאני'. סיור תיאטרלי מיוחד ייקח את האורחים אל מתחת לפני האדמה, אל החדרים הכי פרטיים בהם יפגשו את הכוהנים - תושבי ירושלים העתיקה והאמידה, את המורדים וגם את פשוטי העם. המסע בזמן יכלול הצצה אל המקוואות והמרחצאות, כלי המטבח העשירים והפסיפסים המרהיבים בבתיהם של חשובי הדור. סיור תיאטרלי ייצא בשעות 11:00, 13:00, 15:00 ו-17:00.  20 שקל למבוגר, 10 שקל לילד.

 

נגינת נבל וסיפורם של בתי הכהנים   צילום: רונית סבירסקי

 

בבית הכנסת "החורבה"- העתיק והמפואר, שנבנה לראשונה במאה ה- 18 ומאז נחרב ונבנה כ-3 פעמים יתקיימו סיורים מודרכים כולל תצפית יוצאת דופן על ירושלים העתיקה. 20 שקל למבוגר, 10 שקל לילד.

 

ב"בית השרוף"  -  בית מגורים מתקופת בית שני שנחרב בשריפה הגדולה בימי המרד הגדול,  ניתן לצפות במיצג אור קולי המעביר את סיפורה של משפחת כהנים בזמן המרד וחורבן בית המדרש. 29 שקל למבוגר,  15 שקל לילד.

 

אפליקציית  תיעוד הביקור

לרגל שנת 'הקהל' הושקה אפליקציה תיירותית חדישה - : Camhere מצלמה מבוססת מיקום שתוכל לתת למבקר מידע חיוני. באמצעות האפליקציה ניתן לראות את המיקום המדויק בו בקרתם גם כשתדפיסו את התמונות ותרצו לשלוח לחברים. התמונה תספר הכל: איך מגיעים, עלויות ומה אטרקטיבי במקום. כולל אייקון  WAZEשמכוון כיצד לחזור למקום.

 

כרטיס כניסה משולב ומוזל ל-3 אתרים הכולל תצפית יעלה 40 שקל למבוגר, 30 שקל לילד, כרטיס משפחתי 160 שקל לזוג + ילדים  (לפי תעודת זהות ללא הגבלה במספר הילדים) פרטים נוספים בטלפון *4987 ובפייסבוק 'תיירות הרובע'  

 

 

|
|
|
|