צלם: רביד בירן
"בוחרים בטבע" - רשות הטבע והגנים מציעה מגוון פעילות ביום הבחירות
צלם: מני שמעוני
קולומבריום בבית גוברין
צלם: דורון ניסים
שמורת הטבע עין אפק
צלם: רביד בירן
גן לאומי ירקון

בוחרים בטבע!

מתלבטים? לא יודעים במי לבחור? בואו לבחור בטבע! ביום הבחירות, 22 בינואר, רשות הטבע והגנים מציעה מגוון פעילות ברוח הבחירות בגנים הלאומיים ושמורות הטבע ברחבי הארץ.  הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לגן. למידע ופרטים: כוכבית בטבע 3639*.

 

בפינות הקסומות של שמורת עין אפק (צילום: דורון ניסים)

 

צפון

 

טיול  בפינות הקסומות בעין אפק

גשמי הברכה הביאו לשפיעת מעיינות, התהדרות התל בשלל צבעים, התחדשות וצמיחה בשמורת הטבע עין אפק. המטיילים מוזמנים להגיע ולראות את הביצה בצבעי החורף, להעפיל לראש התל לתצפית על הסביבה הירוקה והזורמת. סיור של כשעתיים בפינות הקסומות והנסתרות של השמורה. נפגוש בדרך ציפורים, פרחים ומים רבים. הסיור כולל פעילות של משחקים וסיפורים לילדים בכל הגילאים.

מתי: שלישי, 22 בינואר, 10:00 ו-13:00

 

המשפחה בוחרת בחוברת משפחתית

בגן לאומי ברעם ובשמורת נחל שניר תתקיים פעילות שאלות ותשובות עם חוברת הפעלה משפחתית. החוברת ניתנת לרכישה באתר בעלות סמלית של 10 שקל. בגן לאומי ברעם: בית כנסת עתיק  בן 1600 שנה. המבנה מעיד על קהילה יהודית משגשגת באזור במאה הרביעית והחמישית לספירה, בואו לגלות מהו סיפורה. בשמורת נחל שניר: האם שמורת נחל שניר מתאימה ללוטרה כבית? זאת יגלו המשתתפים תוך מילוי חוברת המשימות "הרפתקאה בשמורה".

מתי: שלישי, 22 בינואר

 

 בית כנסת עתיק בגן לאומי ברעם

 

מרכז

 

בוחרים ירקון

בגן לאומי ירקון, מתחם תל אפק - אנטיפטריס, תוכלו לבחור בין סיורים מודרכים בשביל החצבים, מופע מוסיקלי (בתשלום) וסדנאות. מותנה במזג אויר.

מתי: שלישי, 22 בינואר, 15:00-11:00

 

מדגם בחירות גוברין

ביום הבחירות תוצב קלפי שבה כל המבקרים בגן הלאומי בית גוברין החל מגיל 5, יוכלו להטיל פתק הצבעה בכדי להכריע מהו המתחם הטוב ביותר. בארבעת הנקודות המרכזיות: קולומבריום, בית הבד, מערת הקבורה הצידונית ומערות הפעמון, ינסו מדריכים לשכנע את המבקרים כי זה המתחם הטוב ביותר ויספרו אודותיו ואודות אלו שחיו במקום לפני 2,000 שנים.

מתי: שלישי, 22 בינואר, 15:00-11:00

 

קלפי במערות בית גוברין (צילום: דורון ניסים)

 

דרום

 

בשמורה הנמוכה בעולם

סיור ב"שמורה החבויה", עיינות צוקים, המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. המשתתפים ישמעו את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו.

מתי: שלישי, 22 בינואר, 10:00, 12:00 ו-14:00

 

"הולכים בתל" – מצביעים ברגליים

בגן לאומי תל באר שבע אתם מוזמנים להצביע ברגליים ולהתרשם מיופייה של העיר הקדומה.  סיורים אל מרחב חייו של  אברהם אבינו, עיר מנהל קדומה מתקופת המלוכה, הבאר העמוקה ביותר בנגב ומפעל מים מדהים  בבטן האדמה.

מתי: שלישי, 22 בינואר, 10:00, 12:00 ו-13:00

 

 

|
|
|
|