מה קורה ברגע זה?

מאת: רונית סבירסקי
סיורי קיץ בחרמון, מרכז חלל חדש בנתניה, פעילויות במוזאונים, פסטיבל הצגות ילדים בתל אביב, פסטיבל בירה בירושלים, פסטיבל ערד וסיורים בבאר שבע

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

קיץ בחרמון

אתר הסקי החורפי בחרמון מציע שלל פעילויות לכל המשפחה גם בקיץ. סיורים מודרכים לפסגת החרמון בשיתוף החברה להגנת הטבע ללא תשלום (העלייה ברכבל בתשלום), נהיגה עצמית בקרטינג תלת גלגלי (מגיל 15) גלישה באבובי קיץ במדרונות החרמון (מגיל 5) ומתחם מזחלות אקסטרים.

מתי: אוגוסט

מחיר: סיורים ללא תשלום, רכבל ומתקנים בתשלום

לפרטים: לפרטים 1599-550-560 , www.skihermon.co.il/

אבובים בחרמון צילום: יח"צ

 

בנבכי הגליל התחתון

פעילויות סוף החופש לכל המשפחה עם 'דרכים שלובות'. ביקור במוזאון למורשת עממית בגליל התחתון, הכנת נרות במפעל בוטיק במשגב, קטיף סוף הקיץ בדיר חנא, ביקור במרכז זו-חרקים, הכנת מנדלות בוואדי עארה.

מתי: 31-22 באוגוסט

מחיר: בתשלום

לפרטים: בתיאום מראש www.shared-tourism.org.il

פעילות בזו-חרקים צילום: יח"צ

 

דו קיום על הבמה

"פסטיבל מסרחיד ה-15" הוא שיתוף פעולה של יוצרים יהודים וערבים ב"מרכז לתאטרון עכו" עם הצגות בשפה הערבית. מופע פתיחה עם להקת "רג'אר" המארחת את כוכב ה-Arab Idol היתם חלאילה. סימפוזיון בנושא פולקלור של עכו – הומאז' להיסטוריון העכואי נזיר שמאלי. ערב מונולים קצרים של תלמידי מגמות תאטרון. תערוכת ציורים של האמן אחמד כנעאן. שבע הצגות תחרות מקוריות בבכורה עולמית.

מתי: 8-6 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-9400333, 073-2100945

נעלים אדומות צילום: ארז וגנר

 

קייקים וחבלים

בקייקי כפר בלום מתקיימת פעילות רטובה בימי הקיץ החמים. שיט לצד פארק חבלים אומגה למים, קולנוע תלת מימד ומתחם קמפינג. בנוסף, שיט לקטנטנים, הורה וילד מגיל שנתיים.

מתי: אוגוסט

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-700-50-66-11, WWW.KAYAKS.CO.IL

 

קיץ חיפאי

מאות אירועים, מופעים והופעות חיות, פסטיבלים, קונצרטים, תערוכות ומגוון עיריית חיפה מקיימת מגוון מופעים במסגרת אירועי הקיץ. בנמל חיפה הוצבה במה צפה על גבי המים להופעות של אמנים ישראלים. פסטיבל מוזיקת רייב, אוהל לילה נודד, עיר הנוער, עיר הבירה, משטח החלקה על הקרח בהיכל "רענן כץ" ברוממה, קיץ עשר ב–10 שקלים, אמנים ודיג'יי בהופעות חיות. פעילות ניידת "חמבגן" בין הגנים הציבוריים בשכונות ברחבי העיר המביאה עמה הצגות לילדים, מופעים, עמדות יצירה וסדנאות של כיף, "סינמניה"- הקרנות סרטי קולנוע תחת כיפת השמיים בגן שמואל בימי שלישי, פעם אחת בעירייה אחת - שעת סיפור בהיכל העירייה בימי שני. הופעות חיות וספארי לילה בגן החיות.

מתי: אוגוסט

מחיר: רוב הפעילויות כניסה חופשית

צילום: דוברות עיריית חיפה, צבי רוגר

 

מרכז

מרכז חלל ומדע חדש

מרכז מדע, חלל ותרבות "פלנתניה" נחנך בימים אלה בעיר נתניה. פלנטריום וגן המדעי המיועד לילדים ולמבוגרים, חשיפה לעולם מדעי החלל, האסטרונומיה והפיזיקה והצצה לעולמה של התרבות היפנית. מדי שעה יוצג בכיפת הפלנטריום סרט שיחשוף את המבקרים לעולם המדעים. כרטיס כניסה למתחם כולל שימוש בגן המדע, סיור חופשי בגן היפני, תערוכה (החל מאוקטובר 2016) וצפייה במופע פלנטריום אחד בהקרנות הפתוחות, בתוקף ליום הכניסה. בנוסף, פעילויות וסדנאות המתקיימות ביום הכניסה.

מתי: שני-שבת (סגור בראשון)

מחיר: 45 שקל מעל גיל 5 (מחיר מיוחד למשפחה)

לפרטים: www.planetanya.org.il/ 09-7485760

פלנתניה בעידן החלל צילום: רן אליהו

 

חלוצים על הטרקטור

פעילות לסוף הקיץ במוזאון חצר ראשונים בעין שמר. ביקור עצמי במוזאון ההיסטורי, הפעלת חלוצים מתלבשים כחלוצים ומתנסים בעבודות של פעם (ניתן לעשות גם אחרי הסיור בטרקטור) בשעה 12:00 סיור בעגלה רתומה לטרקטור בקיבוץ וביקור במוזאון הטרקטורים.

מתי: ימי ראשון-חמישי, אוגוסט

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 04-6374327

 

100 לדאדא

מוזיאון ינקו דאדא מציין 100 לדאדא בתערוכה של יצירות מאוחרות של מרסל ינקו שנעשו ברוח הדאדא.

מתי: עד 30 באוקטובר, שבת, 24 בספטמבר, 12:00 (אירוע מיוחד)

מחיר: 24 שקל

לפרטים: 04-9842350

 

סיורים במוזאון

מוזאון הילדים בחולון מציע בחודשי החופש סיורים מודרכים בכל המסלולים והתערוכות ובהתאם לקבוצות גיל. מסלולי הילדים המודרכים מציעים שתי אפשרויות לגילאי שנתיים וחצי עד ארבע: 'בעקבות הפרפרים' ו'טיול עם ינשול'. לילדים בגילאי 6-4 מותאם המסלול 'המסע לתיקון ממלכת הזמן'. 'היער הקסום' מיועד לגילאי 6 - 8 ומסלול 'החייזרים', מיועד לגילאי 8–12. בלילות חמישי 23:00-18:00 יערכו סיורי לילה שיקבלו אופי מיוחד ומסתורי.

מתי: במהלך חודש אוגוסט

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6503000

לילה במוזאון הילדים בחולון צילום: אלינור חיון

 

נוסטלגיה משפחתית

"אז או היום"- קיץ נוסטלגי יערך בפארק מיני ישראל. אחר צהרים בין דורי בו חפצים ודמויות נוסטלגיות יקומו לתחייה ויגיעו לבקר בפארק, אורי וסבא במנהרת הזמן - הצגת ילדים שמחברת בין הסטילס לסלפי וכתב חידה משפחתי נושא פרסים. מתאים מגיל 3 ומעלה. לכל המשפחה, מגיל 3 ומעלה

מתי: ראשון-שישי, 29-1 באוגוסט, 22:00-17:00

מחיר: 69-35 שקל מגיל שנתיים (בימי שלישי סבא או סבתא מגיל 55 ומעלה ללא תשלום)

לפרטים: www.minisrael.co.il/

 

תל אביב

פריחה מחודשת

במוזיאון תל אביב לאמנות, נפתחה תצוגה מחודשת של אוסף מרי וסיימון יגלום המוקדשת בעיקר לאמנות אימפרסיוניסטית ופוסט-אימפרסיוניסטית. האוסף כולל יצירות מופת מרהיבות של גדולי האמנים, ביניהם: קלוד מונה, קאמי פיסרו, אמידאו מודיליאני, אנרי מאטיס, מואיז קיסלינג, מארק שאגאל ואחרים.

מתי: ראשון-שבת

מחיר: כניסה בתשלום

קלוד מונה, עצי תפוח בפריחה, 1900

 

סדנאות, הפעלות ותערוכה אינטראקטיבית

אגף החינוך של מוזאון תל אביב לאמנות מקיים בחופשת הקיץ מופעים ושיחי גלריה לילדים, סדנאות, סיורים משפחתיים בתערוכות, תערוכה אינטראקטיבית לכל המשפחה שהכניסה אליה חופשית לילדים.

מתי: אוגוסט

מחיר: 70-30 שקל

צילום: באדיבות אגף החינוך מוזאון תל אביב

 

בין המקובלים והחנונים

תאטרון אורנה פורת מעלה מחזה חדש "מיכאל" במוזאון תל אביב לציון שנה לפטירתה של מייסדת התאטרון אורנה פורת. הצגה שנוגעת באחד הנושאים הרגישים ביחסי חברות בכיתה. הילדים "המקובלים" שמותירים מחוץ למעגל את העדינים, היצירתיים ו"החנונים". מיכאל, מצייר קומיקס מצחיקים ומלאי דמיון. אבל בני כתתו ואפילו חברו הטוב משאירים אותו בודד. התפנית שחלה במהלך ההצגה מראה שיש הפתעות ואפשר גם לשנות את התמונה מקצה לקצה. הצגה נוגעת ללב, המעניקה לקהל הצעיר חוויה תיאטרלית יוצאת דופן בזכות שימוש באנימציה חדשנית ומלאת הומור. מתאים לגיל 9-6.

מתי: שני, 29 באוגוסט, 11:00

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-5111444 שלוחה 9.

ההצגה "מיכאל" צילום: יוסי צבקר

 

קיץ יפואי פתוח לקהל

עיריית תל אביב-יפו מקיימת מופעים פתוחים לקהל בחודשי הקיץ. אירועי "שישי LIVE" בנמל יפו. בכל שבוע יתארח יוצר ישראלי אחר, שוק אורבני ושיעור יוגה בשעה 11:30-10:30. שלישי מוזיקלי יערך בשעת שקיעה בשוק היווני ובשוק הפשפשים עם הרכבים מוזיקליים והופעות בלוז. שישי בשוק היווני בניחוח ים תיכוני בין 16:00-10:30 וג'אם 88 בנמל יפו בימי רביעי בין 23:00-22:00.

מתי: אוגוסט, ימי שלישי, רביעי ושישי

מחיר: כניסה חופשית

מיכל שפירא צילום: מופרפוטו

 

סיור קולינרי

מול "פורט אנד בלו" הסמוך לנמל תל אביב מקיים סיור טעימות קולינרי בשוק הנמל שכולל מפגש עם שפית וביקור בדוכנים מגוונים של איכרים ומגדלים מרחבי הארץ. הסיור כולל טעימות של ירקות מיוחדים, גבינות, פירות יבשים, חלבה, תמרים ושמן זית. בסיור ישולבו קטעים מוזיקליים מתוך יצירותיו של אריק אינשטיין, אשר סיפור חייו משולב בנוף התל אביבי של נמל ת"א וחוף מציצים. הסיור יחל בתצפית מגג המלון ואחריה ביקור בגלריה ארט-מרקט שמציגה עבודות של אמנים ישראלים.

מתי: שישי-שבת

מחיר: ללא תשלום לאורחי המלון

לפרטים: 03-6277070

 

פסטיבל חלום של תאטרון

התאטרון הלאומי הבימה מקיים זו השנה החמישית את פסטיבל "חלום של תיאטרון – פסטיבל הצגות ילדים ונוער". הפסטיבל נערך במסגרת אסיטז' ישראל המקיים פעם בשנה את תחרות "פרס הבמה לילדים ולנוער" בהפקתן של דנה דבורין ותמר רצאבי. בפסטיבל לוקחים חלק כל תאטרוני הילדים כמו גם יוצרים עצמאיים ותאטרוני בובות ובמהלכו יוצגו 35 הצגות, לכל הגילים, עם מיטב יצירות התאטרון המותאמות לעולמם של הילדים.

מתי: 29-15 באוגוסט

מחיר: 55-45 שקל, פעילויות ומופעים חינם בפואיה בשעות הפסטיבל

לפרטים: www.habima.co.il

מתוך ההצגה טובים השניים צילום: כפיר בולוטין

 

למעלה למטה

תאטרון תמונע מעלה את ההצגה "למעלה למטה" מאת ובביצוע רות גוטרמן. במטוס בדרך לניו יורק בורחת למצוא תשובות. מונולוג חמוץ מתוק ובלתי נשלט. על חרדות. זיכרונות. ילדות. ואנה פרנק. כשהקהל הינו חלק בלתי נפרד מהטיסה וההתרסקות היא רק עניין של זמן.

מתי: שלישי, שני, 16, 29 באוגוסט, 20:00

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 03-5611211

 

ניקוס ורייכל בהיכל

הזמר היווני ניקוס ורטיס, מגיע להופעה בישראל ומארח את המוזיקאי עידן רייכל. ורטיס, יליד הולנד, גדל באתונה והחל את דרכו המוזיקלית בלימוד נגינה על כלי הבוזוקי והופיעע במועדונים בסלוניקי וחבל מקדוניה. הוא זכה בפרס הזמר החדש הטוב ביותר ביוון בטקס תחרות פרסי "האריון" השלישי מטעם הפדרציה לתקליטים של יוון, אלבום פלטינה ופרס לסינגל יווני הנמכר ביותר. רבין להיטיו שתורגמו ובוצעו על ידי זמרים ישראלים: "זה אני" ו-"כשאת איתו" ע"י אייל גולן, "פעם בחיים" של מושיק עפיה ושלמי סרנגה, "כאן בלעדיך" של מאור אדרי, "מאריפוסה" של שלומי שבת, "אין דבר כזה" של הצמד סטלוס ואורן חן ו-"אם תחכי לי" של פאר טסי.

מתי: חמישי, 8 בספטמבר

מחיר: 590-290 שקל

לפרטים: בקופות לאן 8780* ובאתר

ניקוס ורטיס צילום: Ani Petrova

 

סדנאות לסיום החופש

בבית ראובן מתקיימות לסיום החופש הגדול סדנאות יצירה להורים ולילדים: יצירת כלים מצדפים, סדנת מיניאטורות, סדנת פיסול, מסיכות אפריקאיות וסדנת פיסול בחמר. כל הסדנאות כוללות סיור מודרך והפעלות בתערוכת הקבע של האמן ראובן רובין וביקור בסדנת האמן. משך הפעילות כשעתיים. מתאים לגיל 10-4.

מתי: שני, שלישי, רביעי, חמישי, 30-22 באוגוסט, 11:00

מחיר: 40 שקל לילד, 65 שקל ילד+מבוגר

לפרטים: בהרשמה מראש 03-5255961 שלוחה 5

צילום: ארכיון בית ראובן

 

ירושלים

פסטיבל הבירה בבירה

פסטיבל הבירה ירושלים מציין את השנה ה-12 וסוגר את הקיץ בגן העצמאות. בפסטיבל 120 סוגים של בירות, דוכני אקססוריז ומזון מובחרים והופעות חיות. ברביעי יופיע מוש בן ארי ובחמישי להקת "התקוה 6". בנוסף, יופיעו הדי.ג'י בן דויד מניו יורק ובר לוי הירושלמי. בסיום האירוע יתקיים 'מיני-פסט' אל תוך הלילה במגוון מסעדות וברים נבחרים בעיר.

מתי: רביעי-חמישי, 31 באוגוסט-1 בספטמבר

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: מגיל 18 ומעלה

צילום: נתנאל טוביאס

 

הפסטיבל הבינלאומי למוזיקה קאמרית

מוזיקה קאמרית מבאך ועד שוסטקוביץ' במסגרת הפסטיבל הבינלאומי שיערך באולם הקונצרטים ימק"א. במשך עשרה ימים ינוגנו 14 קונצרטים עם מוזיקאים מהטובים בעולם. 45 נגנים ביניהם פסנתרנים, כנרים, צ'לנים, ויולה ואחרים. 60 יצירות שונות ובכורה ישראלית אחת ליצירה של המלחין ינעם ליף. בפסטיבל ינוגנו יצירותיהם של: באך, שוסטקוביץ', בטהובן, שוברט, מהלר ועוד, וכמו בכל שנה בקונצרט הסיום יחתמו את הפסטיבל עם השמינייה אופוס 20 של מנדלסון.

מתי: 10-1 בספטמבר

מחיר: 170 שקל לקונצרט

לפרטים: 02-6250444, אתר הפסטיבל www.jcmf.org.il

Vents Francais צילום: יח"צ

 

ילדים מאושרים

המופע כדור-יחד מתבסס על ספרו רב המכר של שון קובי "שבעת ההרגלים של ילדים מאושרים" ויעלה במרכז ז'ראר בכר. הספר וכמוהו המופע, מתמקדים בהקפדה על ערכים ועקרונות וזאת באמצעות סיפור משעשע ודמויות מעוררות הזדהות. במופע 6 רקדנים ושחקן והוא עוסק בכיתה המתחלקת לשתי קבוצות שלומדות יחדיו את רזי משחק הכדורסל, ודרכו מתמודדות עם דילמות חברתיות, כמו חזק נגד חלש, גדול נגד קטן, שיתוף פעולה קבוצתי מול עבודה לבד. מוסיקה קצבית, תנועה זורמת, הומור וסוף מפתיע.

מתי: שלישי, 30 באוגוסט, 17:00

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 02-6795626

כדור-יחד צילום: יח"צ

 

האבירים חוזרים

מוזאון מגדל דוד מקיים פעילות קיץ לכל המשפחה בעקבות האבירים. אביר-מדריך מנחה את המשתתפים במסע הרפתקאות ומשימות לקבלת תואר "אביר". במסלול ההכשרה המיוחד מתחילים כ"פשוטי העם" יורים בחץ וקשת, מתנסים במשימת אומץ, אתגר שאיבת מים, משימות כוח ודיוק. טקס ההכתרה של האבירים החדשים נחוג במשתה אבירים שבו טועמים כדורי כוח, טבעות כישוף אכילות ומשקאות קסם ועוצמה. משך הפעילות: שעתיים. מתאים למשפחות וילדים בגיל 12-5.

מתי: שני, רביעי בחודש אוגוסט, 16:00, 17:30

מחיר: חינם לילדים, 40 שקל למבוגר (למשתתפים מחיר מיוחד לחזיון ב-40 שקל)

לפרטים: 6265333- 02 וגם 2884*

צילום: עידו כהן

 

מוזיקה מקודשת

עונת התרבות השנייה של ירושלים תיערך באתרים שונים בעיר. 7 מסעות דוקו-תיאטרליים בעקבות האנשים שממיסים גבולות בירושלים; באבא מאל (סנגל), מיסטי אין רוטס (אנגליה) ומולאטואסטטקה (אתיופיה) בשבוע מוזיקה מקודשת; טבע אורבני על גלגלים במיצג מציון תצא חורשה; זיו יחזקאל ונסרין קדרי במופע של מוסיקה קלאסית ערבית בין ירושלים לקהיר; בית תפילה משותף לכל מאמינים; רביד כחלני וסונה ג'ובארטה (גמביה) רוקחים כישוף משותף מלב היבשת השחורה; לילה מרחיב תודעה ודעת בעירהור – שירת המפטירים בעברית עתיקה מלב טורקיה המוסלמית; הקראה משותפת של ארכיון הווידויים הגדול; מיקי גבריאלוב ואביהו מדינה מתארחים במעגל השירה הגדול במזרח התיכון; רחשים, רשרושים ורעשי אדמה מהדהדים מקו התפר שבין היער לעיר; על החיים ועל המוות - סיפור ישראלי במסע רדיופוני-בימתי שמתחיל מהסוף.

מתי: 23-4 בספטמבר

מחיר: 180-80 שקל

מופע במגדל דוד צילום: נועם שוגנובסקי

 

מוקדש לפרס

בבית אבי חי יערך האירוע המסיים של פסטיבל תרבות עדות וקהילות ויוקדש לתרבות פרס. ובמהלך יומיים יתארחו בפסטיבל מוזיקאים ויוצרים ובהם לירז צ'רכי, מורין נהדר ואיתן רפואה, יוצרים ובמאים, האלוף במיל איתן בן אליהו בשיחה אישית עם בלהה בן אליהו, השפית פירה סימן טוב, אנשי קולנוע ואמנים. יתקיימו סדנאות אוכל כולל טעימות.

מתי: שלישי-רביעי, 31-20 באוגוסט

מחיר: 60-50 שקל, חלק מן המופעים ללא תשלום

לפרטים: www.bac.org.il

מספרים על פרס צילום: יח"צ

 

קולנוע לסוף הקיץ

סינמטק ירושלים מקיים פעילויות לילדים בסוף חופשת הקיץ בהן סדנאות וכיתות אמן העוסקות בקולנוע ובצפייה בסרטים. צעצועים שהפכו לכוכבי קולנוע, סדנת איפור אפקטים מהסרטים, מישל קישקה מסתלבט על הפנדה שהפכה לסמל של שימור המינים בעולם. תמי ברנשטיין, אנימטורית ובימאית אנימציה, במסע עם הקהל אל מאחורי הקלעים של הסרט "זמביזיה" ו"החיים הסודיים של חיות המחמד".

מתי: עד 29 באוגוסט

מחיר: 39 שקל

לפרטים: 9377*

מתוך הסרט זמביזיה צילום: יח"צ

 

להציץ למומיה

תערוכה חדשה "המומיה: סוד החניטה המצרית" נפתחה במוזאון ישראל. במרכזה עומדת המומיה של אירֶת-חוֹר-אֶרוּ, כהן דת מהעיר אחמים במצרים, בת 2,200 שנה. בעזרת טכנולוגיה חדישה, ניתן להציץ מבעד למעטה המסתורין הכבד ולגלות את סיפורה האמיתי. היא הגיעה לישראל ב-1928 כמתנה למכון האפיפיורי המקראי בירושלים מן המסדר הישועי באלכסנדריה ואובחנה בטעות כמומיה של נער בן 17. בעזרת בדיקות C.T שערך צוות המוזאון יחד עם המרכז הרפואי כרמל בחיפה וחוקרי אוניברסיטת תל אביב נחשפה זהותו של וגילו של כהן הדת. בתערוכה תוצג גם מומיה של ציפור מסוג מגלן.

מתי: עד סוף אפריל

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 02-6708811

המומיה בתוך ארון הקבורה צילום: אלי פוזנר

 

מחול ופס קול

נע באוזן 2.0 של קבוצת מחול דנה רוטנברג יתקיים במוזאון ישראל. זהו מופע גלריה ייחודי המשלב מחול ומדריכי שמע (Audio Guides) ומזמין את הצופים לבחור בעצמם את פס הקול למופע שלפניהם. המופע נע בתוך חלל הגלריה של המוזיאון ומציע זוויות צפייה של 360 מעלות על ההתרחשות המחולית.

מתי: 17, 22, 24, 29 באוגוסט, 11:00

מחיר: 45 שקל לילד, 60 שקל למבוגר (כולל כניסה למוזאון)

לפרטים: 02-6708811

נע באוזן צילום: זוהר ראלט

 

מסע בעקבות האותיות

מוזאון האסלאם מקיים פעילות לכל המשפחה. מסע בעקבות האותיות בעולמות העיצוב האיראנים, סדנא להכנת כרזות באמצעות כלי קליגרפיה שונים, סדנת עיצוב כתיבה אמנותית ויצירת עט בהנחיית האמן והקריקטוריסט סעיד אל - נהרי בשילוב סיור בתערוכה. מתאים לגיל 12-5. בנוסף, הצגות ילדים של מבחר תאטראות הילדים בישראל.

מתי: אוגוסט

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5661291

צילום: ארכיון המוזאון לאמנות האסלאם

 

דרום

הצגות, סיורים ומוזיקה

במרכז המבקרים "באר אברהם" יתקיים מדי יום רביעי הפעלות, סיורים מודרכים, שעת סיפור, מחזה קצר ומיצג אור-קולי. במתחם הקטר 70414 בימי שני יתקיימו הצגות ילדים לכל המשפחה, סיורים במתחם הקטר, ערכות יצירה במחיר סמלי. בנוסף, סיורי גלריות, שישי מוזיקלי ברחוב קק"ל ופרויקט הרחוב "סיפורי בדים" פתוחים ללא תשלום.

מתי: באר אברהם ימי רביעי באוגוסט, 17:00, במתחם הקטר, ימי שני אוגוסט, 20:00-18:00, 25 באוגוסט לילה לבן בכל האתרים

מחיר: 20 שקל לילד, מבוגר ללא תשלום, שישי מוזיקלי וסיפורי בדים כניסה חופשית

לפרטים: 08-6464978, אתר אינטרנט: www.oldcity7.co.il/

לילה לבן בבאר שבע צילום: דיאגו מיטלברג

 

פסטיבל הג'אז באילת חוגג 30

מלון קראון פלזה באילת מארח את חגיגות ה-30 של פסטיבל הג'ז. בין המופעים: שלומי שבן יארח במסגרת המופע החדש שלו "LOVE LOOPING" את מרינה מקסימיליאן בלומין, טונה וגלעד כהנא; יאמן בלוז יארחו את מרגול בהופעה של בלוז תימני בגוון בינלאומי; קותי מן עם שירים מהאלבום החדש, שלום חנוך יופיע עם הרכב ג'אז גדול - האורקסטרה של אבי ליבוביץ' בהפקה חד פעמית לקלאסיקות שלו בעיבודים חדשים. את הפסטיבל ינעל הפסנתרן ומלחין הג'אז האמריקני שזכה ב-20 פרסי גראמי - צ'יק קוריאה. עוד ממשתתפי הפסטיבל: יוני רכטר, שלישיית גלעד הקסלמן, הסקסופוניסט והמנהל האמנותי של הפסטיבל ששב מהופעה מול אובמה לאחרונה – אלי דג'יברי, גיא קינג, בלקן ביט בוקס ואחרים. מדי ערב יתקיים "ג'אם סשן" עד עלות השחר על שפת הבריכה של המלון, בהשתתפות האמנים האורחים בפסטיבל.

מתי: שבת-שלישי, 30-27 באוגוסט

מחיר: בתשלום

ביג וישס בפסטיבל הג'אז צילום: ויקטור מופר

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il