מה קורה ברגע זה?

מאת: רונית סבירסקי
אירועים ברחבי הארץ מצפון לדרום, פסטיבל ימי הזית בכפרים הדרוזים והצ'רקסים בצפון, סיורים בירכא, ביקור באתרים קדושים בבית ג'אן, למידה על בתי הבד בפקיעין, מסיק במג'אר וחליטות וטעמים בראמה, סיורים סביב פריחת החלמוניות, מרוץ העגור באגמון החולה, הצגות ילדים ופעילויות לכל המשפחה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

זיתים, חליטות וטעמים בראמה

סיורים מודרכים בכפר ראמה שיכללו ביקור בבית בד פעיל, אירוח בביתו של יצרן סבונים בשיטה המסורתית, סיור מודרך בגרעין הכפר העתיק. לסיום סדנת כבישת זיתים לצד כיבוד חליטת תה צמחים, מטעמים ביתיים וקטעי נגינה על כינור.

מתי: שבת, 29 בנובמבר, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 052-8388143

אירוח דרוזי מסורתי בשיא עונת המסיק צילום: מאגדי פארג'

 

סיורים ומסיק במג'אר

הכפר מג'אר מקיים סיורים מודרכים ברגל וברכב. סיור רגלי בגלעין הישן של הכפר ויכלול תצפיות על נופי הגליל התחתון , רמת הגולן והכנרת, ביקור בבתי התפילה של שלושת העדות, הכרות עם עץ השיזף הקדום וביקור במפעל לייצור נחושת. סיור ברכב יתקיים בין מטעי הזיתים במג'אר והכרות עם הזנים השונים. סיום הסיור במתחם "נחלה בטבע" בצומת צלמון שם יטעמו ויכירו המבקרים טעמים דרוזים, מסיק זיתים ותהליך כבישת הזית. לילדים הפעלת אומנות, ציורי פנים וציור.

מתי: שבתות, 29-22 בנובמבר

מחיר: הסיורים ללא תשלום, האוכל והסדנאות בתשלום

לפרטים: 052-3427560

 

בתי בד ובתים פתוחים

סיורים רגליים ורכובים לכל המשפחה בכפר "ירכא" שבגליל המערבי וביקור בבתי בד ובתים פתוחים. הסיורים מתקיימים בהדרכת מורי דרך מוסמכים, בני הכפר, שיובילו את המטיילים בין סמטאות הכפר העתיק.

מתי: שבתות, 29-22 בנובמבר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 054-2600094

 

שמן זית וקוסמטיקה טבעית בית ג'אן

הכפר בית ג'אן ממוקם בלב שמורת הטבע הר מירון במרום גליל. במהלך פסטיבל הזית יתקיימו סיורים מודרכים ברכבים פרטים להר הארי. ביקור באתר הקדוש לעדה הדרוזית וסיפורים אודות העדה, רזי הדת, האמונה וגלגול נשמות. לאחר מכן, תצפית מפסגת ההר וביקור בבית הבד "גליל " ומרכזי המבקרים איה נטורל, ומעבדות ד"ר דבור שפיתחו קוסמטיקה טבעית על בסיס שמן זית.

מתי: שבת, 22 בנובמבר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 050-7937167

פסטיבל ימי ענף הזית צילום: עירית עשת-מור

 

ימי הזית בפקיעין

סיורים מודרכים, בהדרכת מורי דרך מקומיים, בין סמטאות הכפר הגלילי פקיעין בו חיים בהרמוניה דרוזים, מוסלמים, נוצרים ויהודים והכרות מעמיקה עם תושבי הכפר. סיור בסמטאות גרעין הכפר העתיק, כיכר המעיין וביקור מודרך בבתי הבד לרגל פסטיבל הזית וימי המסיק.

מתי: שבתות, 29-22 בנובמבר, 10:00, 12:00, 14:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 046885438

 

רצים ועגורים

מרוץ העגור, שיתקיים באגמון החולה, נערך ביוזמת החברה להגנת הטבע ומשרד ארנסט אנד יאנג. הוא נועד לקדם את נושא הצפרות בישראל, שימור הציפורים באגמון החולה, קירוב חובבי הריצה לצפרות וחובבי הצפרות לספורט. המרוץ נערך בשיתוף עם צה"ל ובנוסף לקהל הרחב ישתתפו בו חיילים ומפקדים מיחידות לוחמות וכן רצים מירדן. במרוץ יתקיימו 3 מקצים.

מתי: שישי, 28 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.agurun.co.il

אגמון החולה צילום: דב גרינבלט

 

טעימות גליליות

המוזאון הפתוח בגן התעשייה תפן ממקיים מפגש "טעימות גליליות" כחלק מסדרת מפגשים. מפגש והרצאה על תעשיית היין מפי היינן מרק גוברמן מ-יקב אכזיב. המפגש כולל טעימות שלושה סוגי יין, הסברים והדגמות על אופן הטעימה, סיפורים מעולם היין, תהליך הייצור והתאמת יין למאכלים.

מתי: שישי, 21 בנובמבר, 14:00-10:00

מחיר: 70 שקל, כולל כוס זכוכית לטעימות יין וכיבוד קל

לפרטים: 04-9109609

יינות יקב אכזיב צילום: מרק גוברמן

 

הגברת הראשונה במדינת טעיתי

המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי מזמין משפחות וילדים ליהנות מהצגת הילדים "הגברת הראשונה במדינת טעיתי". הצגת תיאטרון בשילוב מיומנויות קרקס, חרוזים, הומור ומוזיקת ג'אז . לאחר ההצגה תתקיים סדנת יצירה.

מתי: שבת, 22 בנובמבר

מחיר: ילד 40 שקל, מלווה 30 שקל. מחיר לסדנת יצירה 15 שקל

לפרטים: 04-6816702

הגברת הראשונה במדינת טעיתי צילום: אילן ארבל

 

וניה, סוניה, מאשה ושפיץ

"וניה, סוניה, מאשה ושפיץ" שעולה על בימת תיאטרון הקאמרי, הוא מחזה עטור שבחים ופרסים מאת המחזאי האמריקאי כריסטופר דוראנג, שמובא בנוסח ישראלי תוסס ועדכני. זוג הורים, פרופסורים אוהבי תיאטרון, העניקו לשלושת ילדיהם שמות מתוך מחזות של צ'כוב ועם השמות האלו הם נאלצים לחיות. בהשתתפות: גל אמיתי, רמי ברוך, תיקי דיין, ענת וקסמן, דנה מיינרט, אודיה קורן בימוי: משה נאור. בשיתוף התיאטרון העירוני חיפה.

מתי: 18 בנובמבר. 2-1 בדצמבר.

מחיר: בתשלום

 

מיצ מיצ לימונדה

"מיצ מיצ לימונדה" של התיאטרון העירוני חיפה, היא הצגה על תהליך התבגרותו יוצא הדופן של נער צעיר שמתמודד עם זהותו המינית בעוד הוא מתגורר בחוות התרנגולות של סבתו. בהשתתפות: קרן אור, מעיין ויסברג, ולדי פסחוביץ', אייל רוזלס, רון ריכטר, גיל רשף, ארז שהרבני. בימוי: עופר עמרם.

מתי: שני- שלישי, 25-24 בנובמבר. שלישי- רביעי, 10-9 בדצמבר.

מחיר: בתשלום

 

מוקדש לאריק

העונה ה- 13 של "פסטורליה בצלילים" במלון פסטורל כפר בלום תפתחחל בסוף שבוע מוסיקלי שיוקדש לזכרו של אריק איינשטיין. המופע בשם "כמה טוב שבאת הביתה" יציג , תחנות בחייו של אריק איינשטיין. בהשתתפות: מיקי גבריאלוב, יואב קוטנר, איה כורם, רז שמואלי, ישראלה אסגו, ניב קאופמן, מירה עוואד ואמנים נוספים.

מתי: חמישי- שבת, 22-20 בנובמבר

מחיר: 2000 שקל לשני לילות בפנסיון מלא

לפרטים: 04-6836611

מיקי גבריאלוב צילום: רונן אקרמן

 

ילדים וחיות

בגן החיות הלימודי חיפה חוגגים את יום הילד הבין לאומי . בהפנינג של סדנאות יצירה, טיולים על פוני, מפגשים עם המטפלים והאכלת חיות ביניהן: טיגריס, קופי בבון, חזירי בר, דובים ואריות. הילדים וההורים יוכלו להשתתף במשחק אינטראקטיבי בסמארטפון ולחפש את המטמון יחד. בנוסף יתקיים מופע ג'אגלינג וקרקס.

מתי: שבת, 22 בנובמבר

מחיר: ילדים עד גיל 12, כניסה בחינם.

לפרטים: 04-8372390

פעילות לילדים בגן החיות בחיפה צילום: אתי אררט

 

נחלים וכרמים

סופשבוע עם מדריכי החברה להגנת הטבע, שמוקדש לעץ הזית המניב פרי אחת לשנתיים. טיול בוואדי חביז, חלקו העליון של נחל כזיב, התחלה בגשר אלקוש ועליה לאורך ערוץ הנחל, מפגש עם כרמי זיתים וסיפורים אודות נפלאות עץ הזית. סיום בכפר הדרוזי חורפייש ומשם נסיעה לכפר מעיליא הכולל ביקור בבית בד עתיק. בהדרכת בית הספר שדה גליל.

מתי: שישי- שבת, 22-21 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

חלמוניות ומערות

סיור מודרך בכנסיה שעל פסגת התבור והליכה במסלול סובב הפסגה משולב בתצפיות נוף. הצצה אל מערה מסתורית בליווי חידות וסיפורים. ירידה במדרון בין עצי אלון התבור ופריחה סתווית עד ריכוז פריחת חלמוניות. בהדרכת בית הספר שדה גליל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 22 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

חלמוניות צילום: דב גרינבלט

 

שיג ושיח

טיול קצר בנחל שיח שבכרמל.ובמעיין שיח, שמימיו זורמים בתעלות ומשמשים להשקיית בוסתן עצי נוי ועצי פרי באזור. המסלול עובר בסמוך לשרידי מנזר ומערה חצובה ומלווה בהסברים על שימושיה השונים.

מתי: שבת, 22 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

בוז'ולה ואמנות

יקב יפתחאל, ביישוב אלון הגליל, חוגג את השקת יין הבוז'ולה והסנג'ובזה הצעיר של היקב. האירוע יתקיים בצל עצי האקליפטוס ולצלילי ניגוניו של אורי גלילי בכלי נשיפה. בבקתת מרכז המבקרים מוצגת תערוכת ציוריה של האמנית זוהר טל ענבר.

מתי: שבת, 22 בנובמבר

מחיר: 25 שקל

לפרטים: 052-2824644

חוגגים בוז'ולה צילום: גיא הכט

 

בעלי כנף וחי בגליל

המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי מקיים תערוכה במסגרת פסטיבל "חורף של ציפורים" 2014. המוזאון הפתוח משתתף כבכל שנה בפסטיבל חורף של ציפורים כחלק מיחסי הגומלין הקהילתיים העוטפים את המוזאון בסביבתו.

מתי: התערוכה תוצג בין 23 בנובמבר עד 28 בדצמבר.

מחיר: בתשלום

צילום: רובי זילברשטיין

 

מרכז

מסיק והפקת שמן בקיבוץ (בוטל עקב מזג האוויר)

במוזאון "חצר ראשונים" בקיבוץ עין שמר חוגגים את פסטיבל הזית כמו שחגגו בימים עברו. מתנסים במסיק זיתים, משתתפים בהפקת שמן זית בבית בד מראשית המאה ולכל אלה מתווספים אפיית פוקצ'ות, ביקור במוזאון הטרקטורים, נסיעה ברכבת טורקית מקורית ויצירה בחומרי טבע.

מתי: בוטל עקב מזג האוויר

מחיר: 45-40 שקל

לפרטים: 04-6374327

מוסקים זיתים צילום: טובית שפירא

 

קונצרט וסיור

בגני רמת הנדיב מתקיימת בימי שישי אחת לחודש, סדרת קונצרטים של "מוזיקת עולם" בתוספת בילוי בוקר ופעילויות לכל המשפחה. הקונצרטים מתקיימים בשבוע השלישי בכל חודש, מנובמבר עד מאי. קונצרט פתיחת העונה יתקיים באמפי גני רמת הנדיב. בנוסף, סיורים בטבע שיצאו מחנות המידע. משך הסיור כשעתיים, בדרגת קושי קלה. משתתפי הסיור זכאים ל-15% הנחה במסעדת מטעים הנמצאת במקום.

מתי: מופע פתיחה בשישי, 21 בנובמבר, 2014 עד חודש מאי 2015. כל יום שישי השלישי בחודש.

מחיר: כניסה למופע ללא עלות. סיור 30 שקל לאדם ובהרשמה מראש

 

הבלתי נשכחים

unforgettable הוא מחווה מוזיקלית המוקדשת לאמנים של שנות ה-60 ו ה-70 ומיטב השירים מאלבומי הדגל של: אלביס פרסלי, קליף ריצ'רד, תום ג'ונס, ריי צ'ארלס, שירלי בייסי, דה טמפטיישנס, פרנק סינטרה ונט קינג. במופע משתתפים: זאק הילון, סטלה יודקו וצ'ארלס גראט ואיתם שמונה נגנים, על רקע קטעי וידאו ארט. המופע יתקיים בהרצליה, גבעתיים, ראשון לציון ורעננה.

מתי: גבעתיים ב- 21 בנובמבר. עוד מופעים בדצמבר וינואר 2015.

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 70-72-60 -1-700

צילום: ניקול דה קסטרו

 

מחליקים על הקרח בחנוכה

מתחם ההחלקה על הקרח בחולון, 'Ice Peaks', מקיים בחנוכה חגיגה של מופעי החלקה אמנותית עם שלל דמויות המסתובבות ומשעשעות את המחליקים והמלווים. מפגש עם ה'פינגווין' שהוא סמל ההיכל שיחליק ויצטלם עם המבקרים למזכרת, הדלקת נרות מדי ערב, הפעלות ומוסיקה לכל המשפחה.

מתי: ימי חופש החנוכה ושישי שבת, 23:00-10:00

מחיר: החלקה של 45 דקות, 65 שקל וכולל השכרת נעליים וקבלת קסדה

לפרטים: 03-5323008

היכל הקרח צילום: אבנר צרפתי

 

בעיקר מוצרט

קונצרט חד פעמי בתיאטרון חולון בשם "בעיקר מוצרט" בניצוחו של ברק טל, בהשתתפות הסולנית הדס פארן – סופרן ובביצוע הרכב אנסמבל סולני תל אביב. בתוכנית בעיקר יצירות של מוצרט ביניהן: "דיברטימנטו" ק.251, "אקזולטטה יובילטה", "סימפוניה מס' 29" ועוד יצירות נוספות.

מתי: שלישי, 25 בנובמבר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5023001

הדס פבריקנט צילום: ניצן שורר

 

עקבות מבגדד

מוזאון יהדות בבל מקיים שיח גלריה עם נסים זילאט בעקבות תערוכת "עקבות". נסים זלאיט נולד בבגדאד, שם הוא רכש את הכשרתו האמנותית הראשונה. בתערוכה יוצגו, יצירות ריאליסטיות שחלקן צוירו בעיראק וחלקן בארץ, ביניהן יצירה המתארת את המעברה. כמו כן תוצג סידרה של שלושה ציורים מונומנטליים המוקדשים לטראומת הפרהוד.

מתי: שישי, 21 בנובמבר, 11:00

מחיר: 25 שקל, בהרשמה מראש

לפרטים: 03-5339278

 

טרטיף חדש

תיאטרון חולון מעלה את ההצגה "טרטיף". קומדיה חדה ומצחיקה של מולייר, חוזרת בגרסה ובפרשנות חדשה. עדיין רלוונטית למרות שנכתבה לפני 400 שנים. ההצגה תתקיים באולם חלופי בבית שטיינברג, רח' גבעת התחמושת 21, חולון.

מתי: 20-18 בנובמבר, 20:30

מחיר: 140-70 שקל

לפרטים: 03-5023001

 

פסטיבל הצגות לילדים

תיאטרון גבעתיים מארח את תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער בחג החנוכה בפסטיבל הצגות הילדים. הפסטיבל מתקיים בפעם השביעית ומשלב הצגות עם מוסיקה ומחול, שהן כתובות ומבוימות על ידי טובי הכותבים והבמאים להצגות ילדים בארץ. בנוסף, יתקיימו פעילויות חינם לכל המשפחה, כולל דוכני הפנינג ויצירה.

מתי: שישי- שלישי, 23-19 בדצמבר

מחיר: 75-60 שקל

לפרטים: 03-7327500 שלוחה 2

 

מרוץ עלם

"מרוץ עלם חולון" יתקיים השנה בפעם הרביעית בעיר הילדים והנוער חולון. המרוץ יכלול שלושה מקצים- 10 ק"מ תחרותי, 5 ק"מ תחרותי ו-3 ק"מ עממי. כל הכספים שיגויסו מהאירוע יועברו לטובת פרויקטים שמפעילה העמותה ברחבי הארץ. .

מתי: שישי, 21 בנובמבר

מחיר: 110-40 שקל

לפרטים: www.holonrun.co.

מרוץ עלם לנוער בסיכון צילום: יח"צ

 

מטיילים במגפיים

מלון חוף נחשולים מציע לאורחי פסטיבל "מטיילים במגפיים" בכרמל אירוח חורפי לכבוד חג החנוכה שכולל הדלקת נרות, סופגניות, הצגות ופעילויות לכל המשפחה. הפסטיבל, ביוזמת עמותת כרמלים, יתקיים במהלך חודש דצמבר, בו יוכלו המבקרים ליהנות מיופיו של הטבע, מזרימת הנחלים, מניצני הפריחה, מניחוח האדמה והגשם ומשלל פעילויות החורף באתרים ובמוזאונים במרחב כרמלים.

מתי: מהלך חודש דצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6399533

חוף נחשולים צילום: תקשורות יעל שביט

 

בחצר פלאחית

"דרך בוסתן הקיבוץ- חוויות" מציעה סיורים של מסיק זיתים לכל המשפחה באזור מנשה שבשרון הצפוני. במסגרת הסיור יבקרו המשתתפים בבית-בד להפקת שמן זית. בנוסף יבקרו בחצר פלאחית בכפר "אום אל –קוטוף" הסמוך לפרדס חנה ויתארחו בחדר האורחים של "המדאפה", ישמעו על מנהגי הכפר וסיפורי המקום ויתכבדו בתה צמחים ופיתה חמה מהטאבון עם שמן זית וזעתר.

מתי: הסיורים מתקיימים בתאום של 3 ימים מראש ובקבוצות של מינימום 10 איש

מחיר: 45 שקל. 120 שקל עם ארוחת צהריים

לפרטים: 052-2821336

מסיק זיתים צילום: הדסה גזית

 

ערבי זמר

תיאטרון חולון מקיים ערב זמר של שירה בציבור עם יוסי לב. בתכנית האמנותית שירי עמים עם יונתן מילר ושי טוכנר בליווי הזמרות יוהנה וגבריאלה ובליווי פסנתרנית. האירוע יתקיים באולם חלופי בבית שטיינברג, רח' גבעת התחמושת 21, חולון.

מתי: רביעי, 26 בנובמבר, 20:30

מחיר: 100-70 שקל

לפרטים: 03-5023001

שי טוכנר ומיה מנחם צילום: תום ברטוב

 

טעם וצבע בטבע

טיול בפארק קנדה, וסיור עם מומחה לצמחי בר למאכל. ליקוט חומרי גלם מאימא אדמה ובישול של ארוחה בלב הטבע.

מתי: שבת, 22 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

בין שורק לים

מפגש וסיור בנקודת השפך של נחל שורק עם קו החוף והים התיכון. בין חולות נודדים, עצי אקליפטוס וקורמורנים ששוכנים בין הענפים. אפשרות של תצפית על צב הביצה המצוי. בהדרכת בית הספר שדה שקמים של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 22 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

תכשיטים אקולוגים

לקראת שבוע האופנה בחולון תוצג תערוכה חדשה בגלריית חנקין במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון. תכשיטנות ואמנות שימושית אקולוגית של האמנית והמעצבת נאזה קרמן, שתציג עבודות ותכשיטים בהם ניכרים שילובים חדשים ומגוונים של חומרים וטקסטורה.

מתי: 19 בנובמבר עד 27 בדצמבר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-5590021

שידור חוזרבאופנה קרדיט: נאזה קרמן

 

ספורט אלגנט

לקראת שבוע האופנה חולון שיתקיים בסוף חודש נובמבר, תיפתח בגלריית המשכן בית מאירוב בחולון התערוכה "ספורט אלגנט". התערוכה מבקשת לבחון את שילוב התחומים בין הספורט לאלגנט תוך שהיא בודקת את ההשפעות ההדדיות בין שני עולמות אלו. מגוון מעצבים ישראלים יציגו בתערוכה את הפרשנות העיצובית שלהם.

מתי: 22 בנובמבר עד 3 בינואר 2015

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6516851

איתי מינץ צילום: זיו שדה

 

הצגות וסדנאות

מתחם המדיטק בחולון על גופיו השונים מציע לילדים ולהורים שפע של בילוי מגוון לחנוכה הכולל: הצגות של תיאטרון המדיטק לילדים, פעילויות וסדנאות לילדים במוזאון העיצוב, מוזאון הקומיקס ובמעבדת הפאבלב שבמרכז לאמנות דיגיטלית.

מתי: 23-19 בדצמבר

מחיר: בתשלום

 

יצרן ברגע

חנוכה במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון. סדנת "יצרן ברגע" לחג החנוכה במעבדת הפאבלאב במתחם, שם יוכלו ההורים והילדים ליצור סביבונים אינטראקטיביים מאירים בעיצוב אישי.

מתי: ראשון, 21 בדצמבר, 14:00

מחיר: 100 שקל ל הורה וילד, מותנה ברשמה מראש

לפרטים: 03-5121552

מעבדת פאבלאב צילום: עידן גרוס

 

קומיקס דוט קום

חנוכה במוזאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס במתחם המדיטק בחולון, פעילויות שונות לילדים בתחום הקומיקס. בין הפעילויות: השקה לספר "הסיפור המושלם 6", סדנת עיצוב בובות מדו מימד לתלת מימד קומיקס קום איל פו ומישל קישקה מצייר לילדים קומיקס.

מתי: שבת ושלישי, 20, 23 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6521849

קרדיט: מישל קישקה

 

תל אביב

הספר מסוויליה לפתיחת העונה

האופרה הישראלית חוגגת במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, את יום הולדתה ה-30. עונת 2014 תהיה עשירה ביצירות בכורה, אורחים מחו"ל ויצירות מופת בתחום האופרה, המוסיקה והמחול. יריית הפתיחה של עונה חגיגית זו תהיה האופרה "הספר מסוויליה", הלהיט האופראי הגדול של רוסיני, בניצוחו של עומר מ. ולבר.

מתי: 21 בנובמבר עד 7 בדצמבר

מחיר: 428-175 שקל

לפרטים: 03-692777

חוגגים יום הולדת עם הספר מסוויליה צילום: Rosina MatthiasHorn

 

יופי של טופי

תיאטרון "יופי של טופי" מקיים יום אירועים מיוחד, במרכז ויצמן בתל אביב, לרגל יום אמנת זכויות הילד. במסגרת האירוע יתקיימו מופעי רחוב עם אמנים, בלונאים, פסלים חיים ברחוב, פעלולני אקרובטיקה ופעילויות יצירה. תרומות יאספו וכל הכסף שייאסף ייתרם לאגודת 'יד ביד' הפועלת למען ילדים במצוקה.

מתי: חמישי, 20 בנובמבר, 19:00-16:00

מחיר: ללא תשלום

אקרובטים צילום: יח"צ

 

סלון הסתיו

התערוכה הבינלאומית Salon d'Automne (סלון הסתיו), מגיעה לישראל בפעם השנייה על מנת ליצור שיח אמנותי פורה ודיאלוג חוצה תרבויות. בתערוכה יוצגו כ- 500 עבודות של אמנים מצרפת לצד אמנים ישראליים בכל תחומי היצירה ויתקיימו פעילות לילדים. אולם הפדרציה, יריד המזרח, נמל תל אביב, רחוב התערוכה 3.

מתי: חמישי- ראשון, 23-20 בנובמבר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: www.salon-automne.com

קרדיט: Chetboune Denis

 

הצילום הוא רומן עם החיים

כנס הצילום התשיעי של ישראל יוצא לדרך ועוסק השנה "בפריצה אישית של צלמים" ויתמקד בפריצה של צלמים מובילים לעולם הגדול דרך שבע הרצאות. בין המשתתפים: וניה היימן, דינה בווה, שלומי ניסים, אוהד רומנו ועמאר יונס. הכנס יתקיים בבית האופרה, המשכן לאומנויות הבמה.

מתי: רביעי, 26 בנובמבר, 22:00-15:00

מחיר: 39 שקל

לפרטים: 077-4090280

צילום: Shlomi NIssim

 

לשיר איתך

דניאל סלומון ודנה עדיני שבים לשתף פעולה במופע משותף חדש "לשיר איתך". סלומון ועדיני, שרים דואטים לקלאסיקות ישראליות ולועזיות, שירים ישנים לצד חומרים חדשים. המופע יתקיים במרכז ענב לתרבות בתל אביב.

מתי: חמישי, 20 בנובמבר, 21:00

מחיר: 90-75 שקל

לפרטים: 9080 *

דנה עדיני ודניאל סלומון צילום: אורית פניני

 

אלאדין ומנורת הקסמים

תיאטרון אורנה פורת לילדים ובני נוער מקיים את ההצגה "אלאדין ומנורת הקסמים" במוזאון תל אביב לאמנות. אלאדין הוא ילד עני ושובה לב, שנופל למלכודת שהטמין לו ג’אפר הרשע. כאשר נכנס אלאדין למערת הזהב, הוא פוגש שדון חביב הכלוא בתוך מנורת קסמים שמציל אותו ומבטיח להגשים לו שלוש משאלות. ההצגה בשיתוף תיאטרון מחול ענבל. עיבוד לסיפור מתוך "עלילות אלף לילה ולילה".

מתי: שלישי, 2 בדצמבר, 17:30

מחיר: 75 שקל

 

מעצבים קשר

"ארגון קשר", הפועל למען משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, מקיים ערב התרמה בהנחיית נורמן עיסא ובהשתתפות שלום חנוך ומשה לוי במופע "יציאה". עוד באירוע, התערוכה "אומנים מעצבים קשר" והופעות של הזמר דניאל עמית, נער הלוקה באוטיזם, ממשתפי התכנית אקס פקטור והמשורר איל שחל נער עם דיספרקסיה, המתבטא באמצעות תקשורת חלופית. האירוע יתקיים באולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב.

מתי: שלישי, 25 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6236116

שלום חנוך צילום: יח"צ

 

יוצאים במחול

פרוייקט " הרמת מסך" חוגג 25 שנים עם מגוון רחב של יצירות מחול חדשות. המופעים יתקיימו במרכז סוזן דלל בתל אביב ובאודיטוריום רבקה קראון בירושלים. בנוסף, יתקיימו סדנאות עבודה ליוצרים.

מתי: 21–23 בנובמבר, מרכז סוזן דלל. 17–19 בנובמבר, אודיטוריום רבקה קראון, ירושלים.

מחיר: 60 שקל

לפרטים: סוזן דלל 03-5105656, תאטרון ירושלים 02-5605755

בשמת נוסן צילום:גדי דגון

 

מיקי מהו

לרגל זכייתה של האמנית מיכל נאמן בפרס ישראל לאמנות פלסטית, המדרשה לאמנות-המכללה האקדמית בית ברל, תקיים ערב הוקרה ופתיחת תערוכה חדשה בגלריית המדרשה ברחוב הירקון 19 בתל אביב. שם התערוכה הוא "מיקי –Mouth".

מתי: שלישי- רביעי, 26-25 בנובמבר

מחיר: פתוח לקהל הרחב, ב- 26 בנובמבר יש להירשם מראש.

לפרטים: 03-6203129

 

אי זוגי

התיאטרון הרפרטוארי אספקלריא, מעלה מחזה דרמטי– קומי על זוגיות בת זמננו. זהו מחזה, המספר את סיפורם של שלושה גברים ויחסיהם עם נשותיהם כאשר הם מחליטים, בעקבות מודעה בעיתון, ללכת לראשונה לייעוץ זוגי המיועד לגברים בלבד. ההצגה תוצג במרכז סוזן דלל בתל אביב ובמרכז ז'ראר בכר בירושלים.

מתי: 22 בנובמבר במרכז סוזן דלל. 29 בנובמבר ו- 24 בינואר 2015 במרכז ז'ראר בכר.

מחיר: 40-30 שקל

לפרטים: 02-6511936

ההצגה 'אי זוגי' תיאטרון אספקלריא צילום: יח"צ

 

בתגובה לעומק

ארקדי זיידס יצר יצירת מחול סולו, A Response to Dig Deep, אותה יבצע בעקבות יצירה מוסיקלית של המלחינה ג'וליה וולף שתנוגן על ידי רביעיית מיתרים ותוצג בבכורה ארצית על במת מחסן 2 ביפו.

מתי: שבת, 22 בנובמבר, 20:00

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-9021563

ג'וליה וולף צילום: Peter Serling

 

אמנים בביאליק

"גילוי וכיסוי" היא תערוכת אמנות חדשה בבית ביאליק שבתל אביב. חמישה אמנים: איציק בדש, ניצן מינץ, עדי עוז-ארי, יערה צח ודפנה שלום, יציגו עבודות העוסקות בדרך בה פועלת הבעה שמעבר למילים. התערוכה נאצרה בזיקה למאמר גילוי וכיסוי בלשון אותו פרסם חיים נחמן ביאליק בשנת 1915.

מתי: ערב פתיחה בחמישי, 20 בנובמבר, 19:00. התערוכה פתוחה עד 15 בינואר, 2015

מחיר: כניסה חופשית בערב הפתיחה. 20 שקל למבוגר, 10 שקל לילד

לפרטים: 03-5253403

 

השתנות מתמדת

להקת סנקאי ג'וקו (יפן) מציגה את המופע "טובארי – השתנות מתמדת". המופע מתקיים במסגרת מחול במשכן, בבית האופרה- משכן לאמנויות הבמה. להקת הבוטו מגיעה שוב לישראל לארבע הופעות. במהלך ההופעה הלהקה מעלה דימויים בימתיים בעלי יופי פיוטי, באמצעות כוריאוגרפיה ואפקטים ויזואליים. אחד מסימני ההיכר של הלהקה הוא האיפור הלבן שבו מושחים הרקדנים את גופם ופניהם.

מתי: שישי- שני, 15-12 בדצמבר

מחיר: 299-1490 שקל

סנקאי צילום: יח"צ

 

כַּדּוּרְיָחַד דמיוני

"כַּדּוּרְיָחַד" מופע לילדים בחנוכה המשלב משחק, מחול וערכים המוצגים דרך משחק כדורסל צבעוני וקצבי. להקת תיאטרון מחול ירושלים, מעלה את מופע הילדים החדש המורכב ומוצג כמשחק באמצעותו הילדים נכנסים אל עולם דמיוני. ההצגה תתקיים באולם ענבל, מרכז סוזן דלל.

מתי: חמישי, 18 בדצמבר, 17:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

כדוריחד צילום: כפיר בולוטין

 

ירושלים

דת-חירות- עיר

תערוכה ובה 22 צילומים שצולמו בירושלים בנושא "דת- חירות- עיר" תוצג במסעדת מנטרה שבירושלים. הצילומים נבחרו מתוך כ-400 צילומים שהוגשו לתחרות הצילום, על ידי צוות השופטים שכלל את הצלמים מיקי קרצמן ומנחם כהנא.

מתי: 30-16 בנובמבר

מחיר: ללא תשלום

צילום: מודי שופיל

 

לעוף עם הרוח

לרגל הסתיו, מוזאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים מציע שפע של פעילויות חדשות בנושא הרוח. הדגמה תיאטרלית על כוחו של אוויר וסדנת בנייה לילדים הצעירים. כמו כן תיפתח במוזאון תערוכת צילומי סתיו שיוצרים אשליה של תלת ממד.

מתי: 16 בנובמבר עד 31 בדצמבר

מחיר: 45 שקל

לפרטים: 02-6544888

 

למען האישה

אירוע ההתרמה השנתי של עמותת “אישה לאישה” יתקיים בסינמטק ירושלים. בפתח האירוע תשא דברים ותקרא משיריה המשוררת אגי משעול. לאחר מכן תוקרן, הקומדיה הצרפתית "למה זה מגיע לי". הכנסות האירוע כולן קודש לרווחת נשים מוכות וילדיהן מכל רחבי הארץ, השוהות במקלט שמפעילה העמותה בירושלים.

מתי: שישי, 21 בנובמבר, 10:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6791774

 

עד אשר נמצא מקום

תערוכה חדשה במוזאון ישראל בירושלים לרגל 25 שנה למרכז סוזן דלל. במרכז התערוכה עומד מוטיב המעגל והפריצה ממנו באמצעות צילומים, סרטי וידאו, רישומים וכרזות, מימי ראשית המחול בישראל ועד ימינו.

מתי: 2 בדצמבר 2014 עד 28 בפברואר 2015

מחיר: בתשלום

רננה רז "קראו לנו ללכת" צילום: אייל לנדסמן

 

הומור מחולל שינוי

כנס בינלאומי בנושא קומדיה לשינוי חברתי בסינמטק ירושלים. קומיקאים, סטיריקנים, כותבים ואנשי טלוויזיה בכירים מרחבי העולם יגיעו לירושלים לכנס שיעסוק בכוחו של ההומור לחולל שינוי חברתי. בין המשתתפים: מנכ"ל הבי בי סי דני כהן, התסריטאי זוכה האמי לי אייזנברג, מפיק הדיילי שואו סטיב בודו, הקומיקאי הדני עומאר מרזוק, יונית לוי, מולי שגב, ליאור שליין, עוזי וייל, רד אורבך, במאי הקולנוע גאזי אלבוליווי, נטלי מרכוס ואסף בייזר, מיקה אלמוג ועוד רבים.

מתי: 22-21 בדצמבר

מחיר: 450 שקל

danny cohen צילום: יח"צ

 

דרום

צעדה ואתגר במדבר

צעדת בן גוריון ה-22 מתרחבת ומקיימת הפנינג ספורטיבי ליחידים לזוגות ולמשפחות. במסגרת אירועי הצעדה יתקיים "דו אתגר במדבר" שהוא אירוע לחובבי ספורט, למשפחות ולקבוצות, המתקיים לראשונה ומשלב מדבר, טבע, ספורט ואהבת הארץ. ביום שישי יתקיימו תחרויות ספורטיביות בזוגות, ובשבת צעדת בן גוריון ה-22 בשדה בוקר, בשלושה מסלולים שונים.

מתי: שישי- שבת, 29-28 בנובמבר

מחיר: 150-30 שקל

לפרטים: 074-7013301

מירוץ אופניים בזוגות צילום: ארן דולב

 

בדרך אל ארצות החום

להקות של ציפורים נודדות שחולפות מעל שמי הארץ עוברות דרך הערבה וחלקן חונות בפארק הצפרות באילת. הפארק מהווה גם בית גידול לציפורים שאינן נודדות אלא מקננות וחיות בו. ניתן לסייר בשבילי הפארק ולצפות בבעלי הכנף שנמצאים באגם ובבריכות, בין הצמחים ועל העצים. בנוסף, מתקיימות במקום סדנאות "סודות הנדידה של הציפורים" בתיאום מראש בשעות הבוקר.

מתי: כל השנה ופתוח בכל שעות היום

מחיר: הכניסה לאתר בחינם

לפרטים: 050-7671290

 

כלל ארצי

חגיגה צרפתית

חגיגה שמחה של יין צרפתי צעיר, חוגגים את מותג הבוז'ולה בחנויות "דרך היין" ברחבי הארץ עם טעימות יין וכיבוד קל. ביום חמישי בסניפי 'דרך היין' בתל אביב, גבעתיים, סביון, נס ציונה ורמת השרון, ובשישי בבוקר ייצטרפו גם הסניפים בצפון תל אביב, במודיעין, רעננה, ובדיזינגוף סנטר.

מתי: חמישי, 20 בנובמבר, 20:00. שישי, 21 בנובמבר, מהבוקר עד שעות הצהריים

מחיר: 20 שקל. לחברי מועדון, ללא עלות

חוגגים בוז'ולה צילום: גיא הכט

 

רוקנרול בשביל החיים

"Rock4Life" לציון יום האיידס העולמי בישראל יכלול מופעי מוזיקה וסטאנדאפ במוקדי הבילוי של תל אביב, באר שבע וחיפה . מאור כהן, אבי גרייניק, אלישע בנאי וארבעים השודדים, קורין אלאל, דן תורן, צחי הלוי, רותם בר אור ואמנים נוספים. מטרת האירוע להעלות את המודעות ל - HIV, לדרכי מניעתו, לחשיבות הגילוי המוקדם ולשינוי הסטיגמות הקשורות לנשאי הנגיף .

מתי: ראשון, 30 בנובמבר בחיפה ובאר שבע. שני, 1 בדצמבר בתל אביב.

מחיר: הכניסה חופשית לקהל הרחב החל משעה 20:00

מאור כהן צילום: לירון כהן

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il