מה קורה ברגע זה?

מאת: רונית סבירסקי
אירועים ברחבי הארץ מצפון לדרום, פסטיבל ימי הזית בכפרים הדרוזים והצ'רקסים בצפון, סיורים בירכא, בתי בד פתוחים בפקיעין, מסיק במג'אר וחליטות וטעמים בראמה. פסטיבל "טעם כנרת" חוגג עשור עם שלל פעילויות סביב נושא השלום, חוויה קולינרית של טעמים מיוחדים, אירועים, טבע ונופים

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

כנרת בטעמים של שלום

פסטיבל "טעם כנרת" חוגג עשור בסימן חגיגות 20 שנה לחתימת הסכם השלום בין ישראל לירדן. עשרות פעילויות בנושא השלום, המתאימות לכל המשפחה יערכו באזור הכנרת ועמק הירדן. חוויה קולינרית של טעמים מיוחדים, אירועים, פעילויות, טבע ונופים.

מתי: 27-18 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6752727

קינוחים על רקע נופי הכנרת צילום: רונית סבירסקי

 

משחזרים את ארוחת השלום

20 שנה אחרי שעשה זאת בפעם הראשונה, עורך שף אילן רוברג מחווה היסטורית קולינרית חד-פעמית של שחזור ארוחת הגורמה שהוגשה בטקס אשרור חוזה השלום עם ירדן ב-1994. מסעדת רוברג, מושב לבנים.

מתי: חמישי, 18 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6715656

ארוחת השלום במסעדת רוברג צילום: רונית סבירסקי

 

יריד איכרים חלוצי

יריד איכרים גלילי באווירה חלוצית יתקיים בבית הבד "שמן המאה" בדגניה א'. ביריד, שפע של חוויות וטעמים, שבמרכזם תעמוד התוצרת המקומית. ניתן למצוא שמן זית, דבש, יין רימונים, שקדים, חלבה, טחינה, תמרים ומבחר מאכלים המיוצרים באזור.

מתי: שישי, 19 בדצמבר, 14:00-11:00

מחיר: המוצרים בתשלום

לפרטים: 052-3749170

דגניה א צילום: מועצה אזורית עמק הירדן

 

אוצר בפארק הירדן

מפת מטמון נושנה, אוצר מטבעות מסתורי וגיבוש משפחתי בלתי נשכח יתקיימו בפארק הירדן הממוקם בצפון-מזרח הכנרת. פעילות משפחתית שמשלבת הפנינג ניווט עם משימות היתוליות, אפייה משותפת וסעודה ברוח השלום.

מתי: שישי, 19 בדצמבר, 13:00-11:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 052-6517744 (בתיאום ובהרשמה מראש)

בילוי וקמפינג בפארק הירדן צילום: רונית סבירסקי

 

אירוח דרוזי ושמן זית

סיורים מודרכים בכפר ראמה ביוזמת "כפר בקרתם" כוללים ביקור בבית בד פעיל, אירוח בביתו של יצרן סבונים בשיטה המסורתית, סיור מודרך בגרעין הכפר העתיק. לסיום סדנת כבישת זיתים לצד כיבוד חליטת תה צמחים, מטעמים ביתיים וקטעי נגינה על כינור.

מתי: שבת, 29 בנובמבר, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 052-8388143

אירוח דרוזי מסורתי בשיא עונת המסיק צילום: מאגדי פארג'

 

סיורים ומסיק במג'אר

הכפר מג'אר מקיים סיורים מודרכים ברגל וברכב. סיור רגלי בגלעין הישן של הכפר ויכלול תצפיות על נופי הגליל התחתון , רמת הגולן והכנרת, ביקור בבתי התפילה של שלושת העדות, הכרות עם עץ השיזף הקדום וביקור במפעל לייצור נחושת. סיור ברכב יתקיים בין מטעי הזיתים במג'אר והכרות עם הזנים השונים. סיום הסיור במתחם "נחלה בטבע" בצומת צלמון שם יטעמו ויכירו המבקרים טעמים דרוזים, מסיק זיתים ותהליך כבישת הזית. לילדים הפעלת אומנות, ציורי פנים וציור.

מתי: שבת, 29 בנובמבר

מחיר: הסיורים ללא תשלום, האוכל והסדנאות בתשלום

לפרטים: 052-3427560

 

בתי בד ובתים פתוחים

סיורים רגליים ורכובים לכל המשפחה בכפר "ירכא" שבגליל המערבי וביקור בבתי בד ובתים פתוחים. הסיורים מתקיימים בהדרכת מורי דרך מוסמכים, בני הכפר, שיובילו את המטיילים בין סמטאות הכפר העתיק.

מתי: שבת, 29 בנובמבר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 054-2600094

 

ימי הזית בפקיעין

סיורים מודרכים, בהדרכת מורי דרך מקומיים, בין סמטאות הכפר הגלילי פקיעין בו חיים בהרמוניה דרוזים, מוסלמים, נוצרים ויהודים והכרות מעמיקה עם תושבי הכפר. סיור בסמטאות גרעין הכפר העתיק, כיכר המעיין וביקור מודרך בבתי הבד לרגל פסטיבל הזית וימי המסיק.

מתי: שבת, 29 בנובמבר, 10:00, 12:00, 14:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 046885438

 

אור, טבע, חושך ומה שביניהם

אירועי חנוכה בגני "רמת הנדיב" מזמינה את המטיילים לצאת מהשגרה ולטייל במגפיים במגוון של פעילויות לחג. סוד פך השמן, סיורים עם עששית, קונצרט ותזמורת, כל אלו ועוד ידאגו לחוויה ייחודית בין הטבע והגנים הפורחים והמטופחים.

מתי: 13, 23-19 בדצמבר

מחיר: חלר מהפעילויות בתשלום

לפרטים: 04-6298111

צעדה צילום: טל גליק

 

רצים ועגורים

מרוץ העגור, שיתקיים באגמון החולה, נערך ביוזמת החברה להגנת הטבע ומשרד ארנסט אנד יאנג. הוא נועד לקדם את נושא הצפרות בישראל, שימור הציפורים באגמון החולה, קירוב חובבי הריצה לצפרות וחובבי הצפרות לספורט. המרוץ נערך בשיתוף עם צה"ל ובנוסף לקהל הרחב ישתתפו בו חיילים ומפקדים מיחידות לוחמות וכן רצים מירדן. במרוץ יתקיימו 3 מקצים.

מתי: שישי, 28 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.agurun.co.il

אגמון החולה צילום: דב גרינבלט

 

מחצבה וקניון

סיור מודרך לצד אפיקו של נחל אורן הנמצא בכרמל בין נופים ירוקים ושפע של צמחיה. הסיור מתחיל במחצבות קדומים מהתקופה הרומית – ביזנטית, המשך באפיק קניוני וסיום בחניון של פתחת הנחל. בהדרכת בית ספר שדה חוף כרמל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 29 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מהגלבוע אל העמק

מסלול הליכה באחד הערוצים הקצרים והיפים היורדים מרכס הגלבוע לבקעת בית–שאן על גדות נחל יצפור. במהלך המסלול התנסות בירידה בעזרת יתדות אל מספר מפלי הסלע ותצפית על הפריחה העונתית. מפגש עם עצי חרוב גדולים ועמוסי פרי. בהדרכת בית ספר שדה גליל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 29 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

וניה, סוניה, מאשה ושפיץ

"וניה, סוניה, מאשה ושפיץ" שעולה על בימת תיאטרון הקאמרי, הוא מחזה עטור שבחים ופרסים מאת המחזאי האמריקאי כריסטופר דוראנג, שמובא בנוסח ישראלי תוסס ועדכני. זוג הורים, פרופסורים אוהבי תיאטרון, העניקו לשלושת ילדיהם שמות מתוך מחזות של צ'כוב ועם השמות האלו הם נאלצים לחיות. בהשתתפות: גל אמיתי, רמי ברוך, תיקי דיין, ענת וקסמן, דנה מיינרט, אודיה קורן בימוי: משה נאור. בשיתוף התיאטרון העירוני חיפה.

מתי: שני-שלישי, 2-1 בדצמבר.

מחיר: בתשלום

 

מיצ מיצ לימונדה

"מיצ מיצ לימונדה" של התיאטרון העירוני חיפה, היא הצגה על תהליך התבגרותו יוצא הדופן של נער צעיר שמתמודד עם זהותו המינית בעוד הוא מתגורר בחוות התרנגולות של סבתו. בהשתתפות: קרן אור, מעיין ויסברג, ולדי פסחוביץ', אייל רוזלס, רון ריכטר, גיל רשף, ארז שהרבני. בימוי: עופר עמרם.

מתי: שני- שלישי, 25-24 בנובמבר. שלישי- רביעי, 10-9 בדצמבר.

מחיר: בתשלום

 

מרכז

ראשונים בשבת

במוזאון "חצר ראשונים" בקיבוץ עין שמר מקיימים פעילות מיוחדת בשבת הראשונה בכל חודש. הפעילויות כוללות אפיית לחמניות, תחפושות של בגדי חלוצים, התנסות בעבודה חלוצית, טיול בעגלה רתומה לטרקטור בין ענפי הקיבוץ, ביקור ברפת ונסיעה ברכבת טורקית מקורית.

מתי: שבת, 6 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6374327

אופים לחמניות צילום: גיל ירום

 

פסלים של אופנה עילית

תערוכה חדשה במוזאון העיצוב חולון "קוטור חדש" של מעצבת האופנה ההולנדית איריס ואן הרפן הגיעה לישראל ממוזאון חרונינגר בהולנד. ואן הרפן נמנית בין מעצבי האופנה המשפיעים ביותר כיום. בתערוכה מוצגים דגים פיסוליים שיצרה בין משנת 2007 והלאה. ההשראה, הדמיון והשימוש בחומרים בדרך יצירתית ובטכנולוגיה מתקדמת של הדפסת תלת מימד יוצרים תערוכה יוצאת דופן.

מתי: 22 בנובמבר-7 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 073-2151500

דגמים של מעצבת האופנה ההולנדית איריס ואן הרפן צילום: רונית סבירסקי

 

הבלתי נשכחים

unforgettable הוא מחווה מוזיקלית המוקדשת לאמנים של שנות ה-60 ו ה-70 ומיטב השירים מאלבומי הדגל של: אלביס פרסלי, קליף ריצ'רד, תום ג'ונס, ריי צ'ארלס, שירלי בייסי, דה טמפטיישנס, פרנק סינטרה ונט קינג. במופע משתתפים: זאק הילון, סטלה יודקו וצ'ארלס גראט ואיתם שמונה נגנים, על רקע קטעי וידאו ארט. המופע יתקיים בהרצליה, גבעתיים, ראשון לציון ורעננה.

מתי: 2 בדצמבר בירושלים, 4 בדצמבר ברעננה, 7 בינואר בראשון לציון ו- 17 בינואר בהרצליה.

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 70-72-60 -1-700

צילום: ניקול דה קסטרו

 

מחליקים על הקרח בחנוכה

מתחם ההחלקה על הקרח בחולון, 'Ice Peaks', מקיים בחנוכה חגיגה של מופעי החלקה אמנותית עם שלל דמויות המסתובבות ומשעשעות את המחליקים והמלווים. מפגש עם ה'פינגווין' שהוא סמל ההיכל שיחליק ויצטלם עם המבקרים למזכרת, הדלקת נרות מדי ערב, הפעלות ומוסיקה לכל המשפחה.

מתי: ימי חופש החנוכה ושישי שבת, 23:00-10:00

מחיר: החלקה של 45 דקות, 65 שקל וכולל השכרת נעליים וקבלת קסדה

לפרטים: 03-5323008

היכל הקרח צילום: אבנר צרפתי

 

עיין ערך גרוסמן

מופע בסדרה "תן למלים לעשות בך" של מדיטק חולון "עיין ערך: סוס אחד נכנס לְבָּר", אירוע מחווה לסופר דויד גרוסמן. משתתפים: שלושת הסטנדאפיסטים שמואל וילוז'ני, עידן אלתרמן וטל פרידמן. בנוסף ישתתפו אפרת בן - צור, קרן טפרברג , קרני פוסטל, יהלי סובול, ערן צור, אסף רוט ושלומי שבן.

מתי: שישי, 5 בדצמבר, 12:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5021552

דויד גרוסמן צילום: יח"צ

 

על קרבות והקרבות

לרגל כ"ט בנובמבר יערך סיור בעקבות הסיפורים שעדיין לא סופרו. "מרד הגנרלים" במלחמת העצמאות, אישיותו של "הזקן", ההקרבה של מתנדבי חו"ל, קרבות לא ידועים והרבה סיפורים אנושיים מרגשים. הסיור יעבור בדרך בורמה, בבית הקשתות בהראל, בתצפית מעל שער הגיא, במשטרת אבו-גוש ובחניון "הסנדוויצ'ים" המשוריינים.

מתי: שבת, 29 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מן הזית אל האור

"מן הזית אל האור" הינה פעילות ברוח תקופת המכבים שתתקיים בחנוכה בפארק נאות קדומים. בין הפעילויות סיור במתקני הפקת שמן ביתיים והתנסות בהפקת שמן זית, הצגה "מונולוג של לוחמת מכבית" וגם הטבעת מטבעות נחושת, פעילויות יצירה ברוח החג ותערוכת "במה מדליקין".

מתי: שישי, 19 בדצמבר. ראשון- שלישי 23-21 בדצמבר.

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 08-9770770

חנוכה בנאות קדומים צילום: יח"צ

 

סטנדאפ ויין בחשיכה

מוזאון הילדים בחולון חוגג עשור ל"דיאלוג בחשיכה" עם מגוון פעילויות הכוללות שירה בציבור בחשיכה, מסלול חדש למשפחות בחשיכה המוחלטת, סטנד אפ בחשיכה עם אבי נוסבאום ואורי גוטליב, וטעימות יין בחשיכה בשיתוף יקבי כרמל.

מתי: רביעי- ראשון, 14-10 בדצמבר

מחיר: בתשלום ומותנה בהזמנת כרטיסים מראש

לפרטים: 03-6503000

עשור לדיאלוג בחשיכה צילום: צביה בינדר

 

פסטיבל הצגות לילדים

תיאטרון גבעתיים מארח את תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער בחג החנוכה בפסטיבל הצגות הילדים. הפסטיבל מתקיים בפעם השביעית ומשלב הצגות עם מוסיקה ומחול, שהן כתובות ומבוימות על ידי טובי הכותבים והבמאים להצגות ילדים בארץ. בנוסף, יתקיימו פעילויות חינם לכל המשפחה, כולל דוכני הפנינג ויצירה.

מתי: שישי- שלישי, 23-19 בדצמבר

מחיר: 75-60 שקל

לפרטים: 03-7327500 שלוחה 2

 

מטיילים במגפיים

מלון חוף נחשולים מציע לאורחיו פסטיבל "מטיילים במגפיים" בכרמל אירוח חורפי לכבוד חג החנוכה שכולל הדלקת נרות, סופגניות, הצגות ופעילויות לכל המשפחה. הפסטיבל, ביוזמת עמותת כרמלים, יתקיים במהלך חודש דצמבר, בו יוכלו המבקרים ליהנות מיופיו של הטבע, מזרימת הנחלים, מניצני הפריחה, מניחוח האדמה והגשם ומשלל פעילויות החורף באתרים ובמוזאונים במרחב כרמלים.

מתי: מהלך חודש דצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6399533

חוף נחשולים צילום: תקשורות יעל שביט

 

בחצר פלאחית

"דרך בוסתן הקיבוץ- חוויות" מציעה סיורים של מסיק זיתים לכל המשפחה באזור מנשה שבשרון הצפוני. במסגרת הסיור יבקרו המשתתפים בבית-בד להפקת שמן זית. בנוסף יבקרו בחצר פלאחית בכפר "אום אל –קוטוף" הסמוך לפרדס חנה ויתארחו בחדר האורחים של "המדאפה", ישמעו על מנהגי הכפר וסיפורי המקום ויתכבדו בתה צמחים ופיתה חמה מהטאבון עם שמן זית וזעתר.

מתי: הסיורים מתקיימים בתאום של 3 ימים מראש ובקבוצות של מינימום 10 איש

מחיר: 45 שקל. 120 שקל עם ארוחת צהריים

לפרטים: 052-2821336

מסיק זיתים צילום: הדסה גזית

 

ספורט אלגנט

לקראת שבוע האופנה חולון שיתקיים בסוף חודש נובמבר, תיפתח בגלריית המשכן בית מאירוב בחולון התערוכה "ספורט אלגנט". התערוכה מבקשת לבחון את שילוב התחומים בין הספורט לאלגנט תוך שהיא בודקת את ההשפעות ההדדיות בין שני עולמות אלו. מגוון מעצבים ישראלים יציגו בתערוכה את הפרשנות העיצובית שלהם.

מתי: 23 בנובמבר עד 3 בינואר 2015

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6516851

איתי מינץ צילום: זיו שדה

 

הצגות וסדנאות

מתחם המדיטק בחולון על גופיו השונים מציע לילדים ולהורים שפע של בילוי מגוון לחנוכה הכולל: הצגות של תיאטרון המדיטק לילדים, פעילויות וסדנאות לילדים במוזאון העיצוב, מוזאון הקומיקס ובמעבדת הפאבלב שבמרכז לאמנות דיגיטלית.

מתי: 23-19 בדצמבר

מחיר: בתשלום

 

יצרן ברגע

חנוכה במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון. סדנת "יצרן ברגע" לחג החנוכה במעבדת הפאבלאב במתחם, שם יוכלו ההורים והילדים ליצור סביבונים אינטראקטיביים מאירים בעיצוב אישי.

מתי: ראשון, 21 בדצמבר, 14:00

מחיר: 100 שקל ל הורה וילד, מותנה ברשמה מראש

לפרטים: 03-5121552

מעבדת פאבלאב צילום: עידן גרוס

 

תל אביב

הספר מסוויליה לפתיחת העונה

האופרה הישראלית חוגגת במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, את יום הולדתה ה-30. עונת 2014 תהיה עשירה ביצירות בכורה, אורחים מחו"ל ויצירות מופת בתחום האופרה, המוסיקה והמחול. יריית הפתיחה של עונה חגיגית זו תהיה האופרה "הספר מסוויליה", הלהיט האופראי הגדול של רוסיני, בניצוחו של עומר מ. ולבר.

מתי: 23 בנובמבר עד 7 בדצמבר

מחיר: 428-175 שקל

לפרטים: 03-692777

חוגגים יום הולדת עם הספר מסוויליה צילום: Rosina MatthiasHorn

 

קולאז' יצירות

אנסמבל בת-שבע מציג את "Project Secus", ערב חדש המשלב ארבע יצירות של אוהד נהרין במרכז סוזן דלל. היצירות הן "ג'ורג' וזלמן", "פארק" מתוך "משה", "בולרו" ו- "Secus" מהעבודה "שלוש"

מתי: חמישי- שבת, 29-27 בנובמבר

מחיר: 150/130 שקל

לפרטים: 03-5171471

פרויקט 5 מאת אוהד נהרין צילום: גדי דגון

 

לפעמים חלומות מתגשמים

מוזאון תל אביב לאמנות מעלה מבחר גדול של הצגות, בעלות מסר חינוכי, ביניהן: "לפעמים חלומות מתגשמים" של תיאטרון מופע. ההצגה מפגישה אותנו עם שני ילדים כפריים שחיים במשפחה קשת יום וחולמים על חיים קלים וטובים יותר. יום אחד נופלת לידיהם מתנה וניתנת להם הזדמנות להגשים את חלומם. ההצגה מלווה בשירים, מוזיקה מקורית ותלבושות תקופתיות.

מתי: רביעי, 17 בדצמבר, 17:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-6077020

 

תיאטרון קצר

פסטיבל תיאטרון קצר שמתקיים השנה בתיאטרון צוותא מעניק במה רעננה, חדשנית ואיכותית למחזאות ישראלית עכשווית, ומוכיח כי גם במחזה קצר אפשר לגבש יצירה שלמה ובעלת השפעה לאורך זמן. הפסטיבל מאפשר הזדמנות למפגש של מחזאים, במאים, שחקנים ומעצבים, ומשלב יוצרים צעירים ויוצרים מנוסים שמחפשים במה שונה ומיוחדת ליצירתם.

מתי: חמישי- שבת, 29-27 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6950156/7

 

משנה את העולם

"אריק איינשטיין משנה את העולם" בהנחיית יואב קוטנר מספר את סיפורו האישי של אריק איינשטיין ושל המוסיקה הישראלית. יואב קוטנר מציג באופן אינטימי את סיפור המהפכה של איינשטיין, בשנות הששים והשבעים. עם קליפים נדירים, להיטים גדולים וסיפורים אישיים כולל צילומי ראיונות עם איינשטיין שלא פורסמו מעולם. מרכז ענב לתרבות, תל אביב.

מתי: שישי, 28 בנובמבר, 10:00

מחיר: 45/35 שקל

לפרטים: 03-5745005

יואב קוטנר צילום: יח"צ

 

מטרה טובה

אירוע ההתרמה השנתי של עמותת מרכז מיחא, העוסקת בשיקום ושילוב פעוטות וילדים עם לקויות שמיעה, יתקיים במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. במסגרת האירוע תופיע הזמרת מירי מסיקה ובנוסף בוגרת העמותה, עורכת דין במקצועה, תספר על האתגר בהתמודדות עם לקות השמיעה וההישגים בחייה. כל ההכנסות למען פעילותה של העמותה.

מתי: שבת, 29 בנובמבר, 19:45

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6994777

מירי מסיקה צילום: גורן ליובונציץ

 

אלאדין ומנורת הקסמים

תיאטרון אורנה פורת לילדים ובני נוער מקיים את ההצגה "אלאדין ומנורת הקסמים" במוזאון תל אביב לאמנות. אלאדין הוא ילד עני ושובה לב, שנופל למלכודת שהטמין לו ג’אפר הרשע. כאשר נכנס אלאדין למערת הזהב, הוא פוגש שדון חביב הכלוא בתוך מנורת קסמים שמציל אותו ומבטיח להגשים לו שלוש משאלות. ההצגה בשיתוף תיאטרון מחול ענבל. עיבוד לסיפור מתוך "עלילות אלף לילה ולילה".

מתי: שלישי, 2 בדצמבר, 17:30

מחיר: 75 שקל

 

מסיבה בגן העכברים

תיאטרון אורנה פורת לילדים ובני נוער מעלה את ההצגה "מסיבה בגן העכברים" במוזאון תל אביב לאמנות. הצגה מוסיקלית על פי ספרה של שלומית כהן-אסיף. סיפור על היכולת להבין ולקבל את השונה ממני ועל היכולת לקיים קבוצה שתאפשר לכל אחד מחבריה לבטא את סגנונו האישי והעדפותיו.

מתי: שבת, 6 בדצמבר, 11:00

מחיר: 70 שקל

 

הצגה שהיא משל

להקת קולבן דאנס מעלה בחג החנוכה מופע תיאטרון-מחול לילדים ולכל המשפחה "מי לקח את הגבינה שלי?". ההצגה מבוססת על שלושה משלים מוכרים של איזופוס: העורב והשועל, הנמלה והצרצר, האריה והעכבר. מרכז סוזן דלל, תל אביב.

מתי: ראשון, 21 בדצמבר, 11:30

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-5105656

מי לקח את הגבינה שלי צילום: אורן מנסורה

 

השתנות מתמדת

להקת סנקאי ג'וקו (יפן) מציגה את המופע "טובארי – השתנות מתמדת". המופע מתקיים במסגרת מחול במשכן, בבית האופרה- משכן לאמנויות הבמה. להקת הבוטו מגיעה שוב לישראל לארבע הופעות. במהלך ההופעה הלהקה מעלה דימויים בימתיים בעלי יופי פיוטי, באמצעות כוריאוגרפיה ואפקטים ויזואליים. אחד מסימני ההיכר של הלהקה הוא האיפור הלבן שבו מושחים הרקדנים את גופם ופניהם.

מתי: שישי- שני, 15-12 בדצמבר

מחיר: 299-1490 שקל

סנקאי צילום: יח"צ

 

כַּדּוּרְיָחַד דמיוני

"כַּדּוּרְיָחַד" מופע לילדים בחנוכה המשלב משחק, מחול וערכים המוצגים דרך משחק כדורסל צבעוני וקצבי. להקת תיאטרון מחול ירושלים, מעלה את מופע הילדים החדש המורכב ומוצג כמשחק באמצעותו הילדים נכנסים אל עולם דמיוני. ההצגה תתקיים באולם ענבל, מרכז סוזן דלל.

מתי: חמישי, 18 בדצמבר, 17:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

כדוריחד צילום: כפיר בולוטין

 

ירושלים

מפגש אמן

מפגש עם האמן שגיא אזולאי זוכה הפרס לציור על שם אסנת מוזס לאמן צעיר לשנת 2014 יערך בבית האמנים. אזולאי, חוקר את הציור באופן רב ממדי. מצייר ויוצר מתח אשלייתי בין עומק לתנופה אוורירית.

מתי: שבת, 29 בנובמבר, 12:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 02-6253653

 

שבוע המחול הבינלאומי

"בית מרכז מחול שלם" מארח השנה יוצרים מיפן, צרפת, איטליה, גרמניה, שוויץ וישראל וכן 8 יצירות מקור מהארץ ומהעולם כחלק משבוע המחול בינלאומי בירושלים. במסגרת האירוע יגיעו עשרות אמנים, יוצרים ומנהלי מרכזי מחול ופסטיבלים מרחבי העולם למען יצירת קשרים, קידום התרבות הישראלית ולמיצוב ירושלים כמרחב תרבותי עדכני ועשיר. האירועים יתקיימו באולם הקרנף, מוזאון על התפר, מרכז ז'ראר בכר, מתחם התחנה הראשונה, בית מזי"א ומתחמים נוספים.

מתי: שישי- רביעי, 28 בנובמבר עד 3 בדצמבר

מחיר: 90-60 שקל

לפרטים: 053-3358210

צילום: עדן וייסמן

 

פסטיבל הוּלֵגֵאבּ

פסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית- אתיופית יתקיים זו השנה החמישית בירושלים ויתפרס ברחבי העיר בבית הקונפדרציה, תיאטרון ירושלים, ז'ראר בכר והצוללת צהובה. הוּלֵגֵאבּ הוא פסטיבל ייחודי המציג את היצירה הישראלית-אתיופית הפורחת בשנים האחרונות בתחומי המוסיקה, התיאטרון והמחול. מופעי הפסטיבל משלבים בין התרבות האתיופית, זו המסורתית וזו העכשווית, עם השפעות מהתרבות הישראלית העכשווית.

מתי: חמישי- חמישי, 11-4 בדצמבר

מחיר: 150-70 שקל

לפרטים: *6226

צילום: יעקב סדן

 

אי זוגי

התיאטרון הרפרטוארי אספקלריא, מעלה מחזה דרמטי– קומי על זוגיות בת זמננו. זהו מחזה, המספר את סיפורם של שלושה גברים ויחסיהם עם נשותיהם כאשר הם מחליטים, בעקבות מודעה בעיתון, ללכת לראשונה לייעוץ זוגי המיועד לגברים בלבד. ההצגה תוצג במרכז ז'ראר בכר בירושלים.

מתי: 29 בנובמבר ו- 24 בינואר 2015

מחיר: 40-30 שקל

לפרטים: 02-6511936

ההצגה 'אי זוגי' תיאטרון אספקלריא צילום: יח"צ

 

עד אשר נמצא מקום

תערוכה חדשה במוזאון ישראל בירושלים לרגל 25 שנה למרכז סוזן דלל. במרכז התערוכה עומד מוטיב המעגל והפריצה ממנו באמצעות צילומים, סרטי וידאו, רישומים וכרזות, מימי ראשית המחול בישראל ועד ימינו.

מתי: 2 בדצמבר 2014 עד 28 בפברואר 2015

מחיר: בתשלום

רננה רז "קראו לנו ללכת" צילום: אייל לנדסמן

 

הומור מחולל שינוי

כנס בינלאומי בנושא קומדיה לשינוי חברתי בסינמטק ירושלים. קומיקאים, סטיריקנים, כותבים ואנשי טלוויזיה בכירים מרחבי העולם יגיעו לירושלים לכנס שיעסוק בכוחו של ההומור לחולל שינוי חברתי. בין המשתתפים: מנכ"ל הבי בי סי דני כהן, התסריטאי זוכה האמי לי אייזנברג, מפיק הדיילי שואו סטיב בודו, הקומיקאי הדני עומאר מרזוק, יונית לוי, מולי שגב, ליאור שליין, עוזי וייל, רד אורבך, במאי הקולנוע גאזי אלבוליווי, נטלי מרכוס ואסף בייזר, מיקה אלמוג ועוד רבים.

מתי: 22-21 בדצמבר

מחיר: 450 שקל

danny cohen צילום: יח"צ

 

דרום

חקלאות עתיקה, גבינות ויין

סופשבוע של חקלאות עתיקה בהר הנגב עם סיורים ונגיעות של יין, גבינות ושמן זית. במהלך הסיור יחשפו המטיילים לטכניקות הגידול בעולם הקדום לפני 1,500 שנים. בנוסף, הכרות עם החקלאים, טעימות של יינות וגבינות מקומיות. מגוון טיולים ואתרים מיוחדים אשר רוכזו בסופשבוע אחד.

מתי: שישי- שבת, 6-5 בדצמבר, 16:00-10:00

מחיר: הפעילויות ללא תשלום (חלקן בתשלום סמלי )

לפרטים: 050-6679907

טיולי ג'יפים בין כרמים במדבר צילום: אלי פרכטר

 

צעדה ואתגר במדבר

צעדת בן גוריון ה-22 מתרחבת ומקיימת הפנינג ספורטיבי ליחידים לזוגות ולמשפחות. במסגרת אירועי הצעדה יתקיים "דו אתגר במדבר" שהוא אירוע לחובבי ספורט, למשפחות ולקבוצות, המתקיים לראשונה ומשלב מדבר, טבע, ספורט ואהבת הארץ. ביום שישי יתקיימו תחרויות ספורטיביות בזוגות, ובשבת צעדת בן גוריון ה-22 בשדה בוקר, בשלושה מסלולים שונים.

מתי: שישי- שבת, 29-28 בנובמבר

מחיר: 150-30 שקל

לפרטים: 074-7013301

מירוץ אופניים בזוגות צילום: ארן דולב

 

קניונים במדבר

היום הראשון של הטיול מתחיל בנחל גוב, המתחתר בסלע הקשה וניחן במגוון של צמחייה ובעלי חיים. לאחר מכן יערך טיפוס בסולמות ובמדרגות סלע. הלילה יעבור תחת שמי הכוכבים, בלינת שטח בחניון של בית ספר שדה חצבה. בבוקר המסלול ממשיך אל נחל ברק, בטיפוס תלול אך קצר וירידה אתגרית במעוק בעזרת סולמות וחבלים. בהדרכת בית ספר שדה חצבה של החברה להגנת הטבע.

מתי: שישי – שבת, 29-28 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

דורסים וינשופים בנגב המערבי

השדות האינסופיים של הנגב המערבי מארחים לחורף מאות אלפי ציפורי שיר: זרזירים, זרעיות, נחליאלים ופיפיונים, המושכים דורסים נדירים כמו עיט השמש, הבז הנודד ועוד רבים ומעניינים. סיור בשדות ותצפית על שפע דורסים חורפיים, מינים מיוחדים ולינת יום של ינשופים. בהדרכת מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 29 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

קהילת העבריים והאופרה

תושבי דימונה וקהילת העבריים יעלו ביחד עם סולני האופרה הישראלית את האופרה "חליל הקסם" של מוצרט בהיכל התרבות בעיר. האירוע יתקיים במסגרת ההפקות הקהילתיות של האופרה הנערכים מדי שנה ביישובים שונים ברחבי הארץ.

מתי: בכורה בשני, 8 בדצמבר, 20:00

מחיר: פתוח לקהל הרחב

חליל הקסם צילום: יוסי צבקר

 

כלל ארצי

רוקנרול בשביל החיים

"Rock4Life" לציון יום האיידס העולמי בישראל יכלול מופעי מוזיקה וסטאנדאפ במוקדי הבילוי של תל אביב, באר שבע וחיפה . מאור כהן, אבי גרייניק, אלישע בנאי וארבעים השודדים, קורין אלאל, דן תורן, צחי הלוי, רותם בר אור ואמנים נוספים. מטרת האירוע להעלות את המודעות ל - HIV, לדרכי מניעתו, לחשיבות הגילוי המוקדם ולשינוי הסטיגמות הקשורות לנשאי הנגיף .

מתי: ראשון, 30 בנובמבר בחיפה ובאר שבע. שני, 1 בדצמבר בתל אביב.

מחיר: הכניסה חופשית לקהל הרחב החל משעה 20:00

מאור כהן צילום: לירון כהן

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il