מה קורה ברגע זה?

מאת: רונית סבירסקי
אירועים ברחבי הארץ מצפון לדרום, פסטיבל ימי הזית בכפרים הדרוזים והצ'רקסים בצפון, מתחפשים לחלוצים בעין שמר, פעילות של הרגעות ויוגה בערבה, פסטיבל התמר וסוף הגדיד בערבה, מופע מחול "טטיאנה" במרכז, שלל הפעלות בקיבוץ יד מרדכי שבדרום וביקור במוזאון הקיבוץ העוסק בשימור זיכרון השואה, חווית קמפינג "משודרגת" עם המוצרים של חברת "לאופק"וכבישת זיתים, למידה על תכונותיו השונות של הזית ואטרקציות לכל המשפחה בג'השאן.

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

ראשית המסיק ואירוח דרוזי

במסגרת פרויקט "כפר ביקרתם" יתקיים פסטיבל יאנוח ג'ת ה-4, שיפתח את ימי ענף הזית בגליל, במהלך שתי השבתות הקרובות יוצגו לציבור עבודות של אמנים מקומיים, אמנות פיסול באבן, עץ וחימר וציורי פרסקו על קירות. יתקיימו סיורים מודרכים בבתי בד, ביקור בבתי רוקמות, סדנאות אוכל בהדרכת נשות הכפר בתיאום מראש, כבישת זיתים וסיורים מודרכים ללא תשלום בגרעין הכפר.

מתי: שבת, 1 בנובמבר, 17:00-09:00

מחיר: כניסה חופשית לכל הפעילויות, פעילות מסיק וסדנת זיתים 55 שקל

לפרטים: סדנאות בישול בתיאום מראש 057-2707814, מסיק וסדנת זיתים 055-8810727

ראשית המסיק בינוח ג'ת צילום: חאתם עגמיה

 

ימי הזית בפקיעין

סיורים מודרכים, בהדרכת מורי דרך מקומיים, בין סמטאות הכפר הגלילי בו חיים בהרמוניה, דרוזים, מוסלמים, נוצרים ויהודים והכרות מעמיקה עם תושבי הכפר, וביקור מודרך בבתי הבד לרגל הפסטיבל וימי המסיק. יציאה אל סמטאות של גרעין הכפר וכיכר המעיין, עין אלבלד.

מתי: שבתות, 29-15 בנובמבר, 10:00, 12:00, 14:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 046885438

 

שמן זית ומטבח גלילי

משק משפחת ג'השאן במושב כלנית שבגליל התחתון מקיים פעילות לכל המשפחה במהלך פסטיבל הזית. משפחת ג'השאן מתמחה בייצור שמן זית כבר למעלה מ-150 שנים. במרכז המבקרים ובבית הבד העתיק, המבקרים יוכלו לקחת חלק בייצור ועצירת שמן הזית. לטעום מאכלים גליליים אותנטיים שיוכנו על ידי שפים החברים באיגוד "טעם השלום" שחברים בו בני כל הדתות והעדות. בנוסף, טעימות מחליטות תה המבוסס על עלי זית וצמחים. אמן החול נאיף שחאדה, יעביר סדנת יצירה מחול צבעוני ובנוסף, סדנאות להכנת זיתים כבושים ולהכנת כדורי לבנה

מתי: שבתות 1 בנובמבר עד 15 בנובמבר, 18:00-10:00

מחיר: מחיר מנה 10 שקל, סדנאות 30-10 שקל

לפרטים: www.photour.co.il/index2.php?id=14&catId=1555&lang=HEB

זיתים כבושים צילום: ליאת מנדל

 

ריח אורנים

סיור מודרך בין ניחוח אורנים ונוף ירוק בכרמל. טיול המותאם לכל הגילים בחלקו התיכון של נחל אורן יזמן ומפגש קרוב עם בעלי החיים ועם מבשרי הסתיו. בהדרכת יניב אלון – בית ספר שדה חוף כרמל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 1 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מתחם קמפינג חדש בכנרת

לחברת "לאופק" יש מתחם קמפינג וקרוואנים על שפת הכנרת. חניון "לאופק ירדן-כנרת" ממוקם בשפך הכנרת אל נהר הירדן בצל עצי איקליפטוס, מדשאות רחבות ידיים וסלעי בזלת גדולים שמעטרים את השטח. במתחם שירותים לקרוואנים ומתחם להקמת אוהלי שטח בבניה עצמית.

מתי: כל השנה

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-7443344

מתחם קמפינג בכנרת צילום: יח"צ

 

סיורי שלכת

בתיירות מרום גולן מקיימים סיור שלכת מודרך לכל המשפחה, צפייה בעצים המיוחדים לאזור והתרשמות מצבעי השלכת העזים. בתום הסיור עולים לבית הקפה קופי ענן על ראש הר בנטל משם ניתן לצפות לעבר החרמון ואל יישובי רמת הגולן.

מתי: שבתות, 30-1 בנובמבר, 11:00

מחיר: 25 שקל. יש לתאם מראש

לפרטים: 04-6960267

סיורי שלכת במרום גולן צילום: פיני ירון

 

מבצרים וליקרים

סיור מודרך בגליל המערבי, שיציג נופים ואנשים מנקודות נוף יוצאות דופן. סיור במבצר יחיעם שיספר את סיפורם של חלוצי הקיבוץ. בהמשך, ביקור בקיבוץ געתון הסמוך, משולב בטעימות של ליקר ושיכר מפירות. בראש הר אגר יסופר מהו מתחם הבטון הענק והיחיד במינו בארץ. עלייה קצרה ברגל לאחת מנקודות הנוף בגליל במבצר קדום מעל נחל בית העמק. כולל כניסה למבצר יחיעם ולשיקויי געתון.

מתי: שבת, 8 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

קבלת שבת עם ציפורים

סיור בשעות אחר הצהרים משולב ברכיבה על גבי עגלה רתומה לטרקטור, בין בריכות הדגים של מעגן מיכאל. הגעה עד לחוף הים הכרות עם עולם הציפורים שבמקום וחיי הלילה של החוף. בהדרכת בית ספר שדה חוף כרמל של החברה להגנת הטבע. המחיר כולל סיור רכוב.

מתי: שישי, 7 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מחוזות כמוסים

סוף שבוע חוויתי בגליל העליון. מפגש ולמידה על עולם הזוחלים והולכי הגחון למיניהם. למחרת בבוקר טיול במיצד אבירים השוכן על הגדה הצפונית של נחל כזיב, והמשך אל מערת המקדש. חיפוש אחר תבליט האבן ובו דמות חייל לבוש שמלה וחרב. בהדרכת בית ספר שדה גליל של החברה להגנת הטבע. כולל לינה וארוחות בבית ספר שדה מירון.

מתי: שישי – שבת, 31 באוקטובר עד 1 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

לטאה בגליל העליון צילום: דב גרינבלט

 

וידאו ונייר

במוזאון וילפרד יוצגו שתי תערוכות חדשות. "שלושת אלפי עולמות" הינה תערוכת יחיד ראשונה בישראל של האמן הסיני ז'אנג שיאוטאו. בתערוכתו יציג שיאוטאו ארבע עבודות וידאו בולטות, אשר זכו להצלחה ברחבי העולם. בנוסף תוצג התערוכה של כרמל אילן "שדה של נייר".

מתי: שני- שישי, 09:00- 14:00, שלישי עד 18:00. שבתות וחגים 16:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 04-9899566

ז'אנג שיאוטאו סטילס מתוך וידאו שאקיה

 

בעלי כנף וחי בגליל

המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי מזמין חובבי צילום להציג בתערוכה במסגרת פסטיבל "חורף של ציפורים" 2014. המוזיאון הפתוח משתתף כבכל שנה בפסטיבל חורף של ציפורים כחלק מיחסי הגומלין הקהילתיים העוטפים את המוזיאון בסביבתו.

מתי: התערוכה תוצג בין 23 בנובמבר עד 28 בדצמבר. ניתן לשלוח צילומים עד 30 באוקטובר

מחיר: ללא תשלום

צילום: רובי זילברשטיין

 

עמקים

ספארי ציפורים

טיול מודרך בעמק החולה במשאית ספארי שתצא מכפר הנופש "נופי גונן". צופים במראות הטבע בעונה זו של השנה והיכרות עם עופות המים וחיות הבר בעמק החולה והירדן, תצפית על להקות עצומות של עגורים עוצרים בעמק בדרכם לאפריקה.

מתי: שבת, 1 בנובמבר, 10:00, 12:00, 14:00

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 04-6955220

טיול ספארי מכפר הנופש צילום: יוסי לרון

 

מרכז

בדרך היין בדרך היין

"פסטיבל היין" במטה יהודה הוא חגיגת תיירות, יין, חקלאות ותרבות. הצצה אל מרתפי היין המלאים בחביות מעץ ומבט מקרוב אל תהליך ייצור היין מהכרם ועד הבקבוק. בנוסף, יתקיימו סיורים מודרכים ברחבי הכרמים והיקבים משולבים בטעימות.

מתי: 26 באוקטובר עד 14 בנובמבר

מחיר: חלק מהאירועים בתשלום

לפרטים: 02-9900898

צילום: ענבר רוז

 

קמפינג בסטייל

מרכז ציוד הקמפינג הגדול שנפתח על ידי ל"אופק" בפתח תקווה מציע קונספט שבו ניתן לרכוש את כל המוצרים, השירותים והפתרונות הנוגעים לתחום הקרוואנים והקמפינג. מתאים למטיילים שיוצאים לחופשת קמפינג זוגית או משפחתית.

מתי: כל השנה

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-7443344

ציוד קמפינג וקרוואנים צילום: יח"צ

 

מרוץ בין אתרי מורשת

במסגרת פסטיבל היין במטה יהודה יתקיים מרוץ היקבים ה-6, שיוזנק מהכניסה לקיבוץ נחשון ויעבור בין אתרי מורשת היסטוריים. המרוץ המסורתי מציע שלושה מסלולים: חצי מרתון, מסלול עממי ומסלול משפחות.

מתי: 31 באוקטובר, 7:30

לפרטים: אתר sportweb בכתובת yekevim.sportweb.co.il/

 

סיורים בין יקבים

במהלך ימי פסטיבל היין במטה יהודה יתקיימו סיורים מודרכים בין היקבים כולל הסעה מאורגנת וביקור בשלושה יקבים בליווי מדריך מקצועי שיסביר על כל יקב ועל היינות אותם יטעמו המשתתפים בסיור.

מתי: ארבעה ימי שישי בין התאריכים 26 באוקטובר ועד ה- 14 בנובמבר

מחיר: עלות כל סיור 100 שקל לאדם.

לפרטים: tour-yehuda.org.il

כרמים צילום: חני בן יהודה

 

חלוצים ליום אחד

במוזאון "חצר ראשונים" בקיבוץ עין שמר מציעים שלל פעילויות לכל המשפחה בשבת הראשונה של כל חודש. הפעילויות כוללות אפיית לחמניות, חוויית ימי החלוצים, נסיעה בעגלה רתומה לטרקטור, ביקור ברפת ונסיעה ברכבת. הפעילות מתמקדת בנושא החלוצים והסברים על פעולותיהם בראשית ההתיישבות.

מתי: שבת, 1 בנובמבר, 15:00-10:00

מחיר: 40-35 שקל

לפרטים: 04-6374327

ילדים חורשים צילום: גיל ירום

 

מסיק והפקת שמן בקיבוץ

במוזאון "חצר ראשונים" בקיבוץ עין שמר חוגגים את פסטיבל הזית במגוון פעילויות. הפעילויות כוללות התנסות במסיק זיתים והשתתפות בהפקת שמן זית בבית בד מראשית המאה, נסיעה ברכבת טורקית מקורית ויצירה בחומרי טבע. ההפעלות השונות מתאימות לכל בני המשפחה.

מתי: 22 בנובמבר, 15:00-10:00

מחיר: 45-40 שקל

לפרטים: 04-6374327

מוסקים זיתים צילום: טובית שפירא

 

מחווה בגנט

במסגרת הסדרה "מילים יכולות לדבר" תיערך מחווה לצייר ולסופר יאיר גרבוז "אם לא ענק - אז לפחות בגנו" עם צאת ספרו החדש "בית בגליל". בהשתתפות: אהוד בנאי, אפרת בן- צור, מרים טוקאן, קרן טפרברג, ירון לונדון, יהלי סובול, קרני פוסטל, ערן צור, אסף רוט ושלומי שבן. האירוע יתקיים במדיטק בחולון.

מתי: שישי 31 באוקטובר, 12:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5021552

 

קומ קומיקס

תערוכה חדשה במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון "קומיקס קום איל פו" . מישל קישקה פותח את המגירות הסודיות וחושף עולם נרחב של יצירה, מצייר לילדים קומיקס ועוזר להסביר כיצד הופך סיפור לקומיקס ילדים.

מתי: 30 באוקטובר 2014 עד ה-14 בפברואר 2015

מחיר: 15 שקל

לפרטים: 03-6521849

מישל קישקה, 1976, מתוך סרט סטודנטים בבצלאל

 

קונצרט וסיפור

קונצרט משעשע לילדים על פי ספרה של לאה גולדברג "דירה להשכיר" בהשתתפות השחקן עידו מוסרי. אנסמבל סולני תל אביב יקיימו באולם עינן, קניון עזריאלי, מודיעין, את הקונצרט הראשון שלהם בעונה השלישית של "בובה של קונצרט", סדרת קונצרטים איכותיים לילדים ולכל המשפחה.

מתי: שני, 10 בנובמבר, 17:00

מחיר: 70 שקל לקונצרט בודד, 180 שקל לשלושת הקונצרטים.

לפרטים: 054-3203470

עידו מוסרי והבובה קנון צילום: אביב קורט

 

בדרך האלונים

טיול באזור הכרמל ובנחל אלון בנופים מרשימים ובהליכה בוואדיות רחבים וצרים. הטיול יעבור בבקעה, בשרידים היסטוריים ביניהם חרבת אלון, טחנת הקמח, מעינות, אגם מלאכותי, בוסתנים וצמחיה מגוונת, חורשות אורנים ואלונים. בהדרכת בית ספר שדה חוף כרמל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 8 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

עקבות מבגדד

מוזיאון יהדות בבל מקיים שיח גלריה עם נסים זילאט בעקבות תערוכת "עקבות". נסים זלאיט נולד בבגדאד, שם הוא רכש את הכשרתו האמנותית הראשונה. בתערוכה יוצגו, יצירות ריאליסטיות שחלקן צוירו בעיראק וחלקן בארץ, ביניהן יצירה המתארת את המעברה. כמו כן תוצג סידרה של שלושה ציורים מונומנטליים המוקדשים לטראומת הפרהוד.

מתי: שישי, 21 בנובמבר, 11:00

מחיר: 25 שקל, בהרשמה מראש

לפרטים: 03-5339278

 

לעולם עם עדולם

סיור מודרך במצפה משואה אל מול הנוף הפתוח שבין מישור החוף והרי יהודה. הסברים על סיפור מאבק עיקש של תושבי האזור וארגוני הסביבה נגד התוכנית להפקת נפט מפצלי השמן. משם ימשיך המסלול לחרבת מדרס וזחילה עם פנסים במחילות המסתור. לבסוף ביקור במערכות קבורה במערות פעמון ובמתקני קולומבריום. בהדרכת בית ספר שדה שקמים של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 1 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

עדולם צילום: דב גרינבלט

 

טיבוע ציפורים

טיבוע ציפורים בסמוך לעין צור, ברמת הנדיב ליד זיכרון יעקב . הטיבוע מתחיל השכם בבוקר, כאשר צוות מהתחנה לחקר ציפורי ירושלים מגיעים ופורסים את הרשתות. תפיסת הציפורים נעשית מתוך כוונה לסמנן בטבעות סימון ולעקוב אחריהן בהמשך דרכן. המבקרים זוכים לחוויה ומבט מקרוב על הציפורים השונות , לומדים את דרך הסימון, השקילה , הבדיקה ונהנים מהפרחת הציפורים בסיום .

מתי: שבת, 1 בנובמבר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 04-6298111

פעילות של טיבוע ציפורים צילום: צהלה ברוש

 

יריד עתיקות

יריד עתיקות ימי בנימינה, יריד עתיקות ואספנות מתקיים באולם האנגר 09 , רחוב בית הראשונים 7 אזור תעשיה עמק חפר, בהשתתפות כ- 30 גלריות אמנים ואספנים. במקום הערכות של מומחים לפריטים ללא תשלום.

מתי: שבת, 1 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 0524591370

 

טרטיף חדש

תיאטרון חולון מעלה את ההצגה "טרטיף". קומדיה גאונית, חדה ומצחיקה של מולייר, חוזרת בגרסה חדשה ובפרשנות רבת-קסם. עדיין רלוונטית למרות שנכתבה לפני 400 שנים. ההצגה תתקיים באולם חלופי בבית שטיינברג, רח' גבעת התחמושת 21, חולון.

מתי: 20-18 בנובמבר, 20:30

מחיר: 140-70 שקל

לפרטים: 03-5023001

 

ערבי זמר

תאטרון חולון מקיים ערב זמר של שירה בציבור עם יוסי לב. בתכנית האמנותית שירי עמים עם יונתן מילר ושי טוכנר בליווי הזמרות יוהנה וגבריאלה ובליווי פסנתרנית. האירוע יתקיים באולם חלופי בבית שטיינברג, רח' גבעת התחמושת 21, חולון.

מתי: רביעי, 26 בנובמבר, 20:30

מחיר: 100-70 שקל

לפרטים: 03-5023001

שי טוכנר ומיה מנחם צילום: תום ברטוב

 

מחווה ספרותית

המופע הבא בסדרה "תן למילים לעשות בך" מבית היוצר של מדיטק חולון "הניצבת מול ארבע נשים" מחווה לסופר ולמחזאי א.ב יהושע עם צאת ספרו החדש "ניצבת". בהשתתפות: א.ב יהושע, אפרת בן – צור, מרינה גנשין, קרן טפרברג דניאל סלומון, קרני פוסטל, ערן צור, ניסים קלדרון ואסף רוט. המופע יתקיים במדיטק בחולון.

מתי: שישי, 14 בנובמבר, 12:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5021552

א.ב. יהושע צילום: יחצ

 

צורפים בקפה

רשת ארומה תל אביב חוברת ל"סדנת הצורפים של יעל שקדי" לתערוכה חד פעמית בהשראת חוויית בתי הקפה "צורפים בקפה". בתערוכה יוצגו תכשיטים בהשראת פולי קפה, כוסות קפה ואפילו תה. תכשיטים מרתקים מצחיקים ואפילו שימושיים. התערוכה תתקיים בקניון רמת אביב.

מתי: 27 באוקטובר עד 16 בנובמבר

מחיר: פתוח לקהל הרחב

טבעות אנשים בבתי קפה צילום: גלית צלניק

 

תכשיטים אקולוגים

לקראת שבוע האופנה בחולון תוצג תערוכה חדשה בגלריית חנקין במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון. תכשיטנות ואמנות שימושית אקולוגית של האמנית והמעצבת נאזה קרמן, שתציג עבודות ותכשיטים בהם ניכרים שילובים חדשים ומגוונים של חומרים וטקסטורה.

מתי: 19 בנובמבר עד 27 בדצמבר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-5590021

שידור חוזרבאופנה קרדיט: נאזה קרמן

 

שוק מאכלים מסורתיים

לראשונה בקניון עופר סירקין בפתח תקווה מתקיים שוק אוכל מידי יום שישי. בין הדוכנים אשר יפעלו במקום מגוון רחב של מטעמים, מאכלים ותבשילים בייצור ביתי של עדות שונות.

מתי: מידי יום שישי החל מ 31 באוקטובר

מחיר: פתוח לקהל הרחב

קניון עופר סירקין החדש צילום: שי וליץ

 

תרבות ויצירה

שבוע תרבות ויצירה בבת- ים מציע מופעים, סדנאות, הרצאות ותערוכות לכל המשפחה. יתקיימו עשרות אירועים לכל המשפחה, במוסדות התרבות המובילים בעיר: תיאטרון נוצר, מוזאוני בת ים, התרבוטק, היכל התרבות, הקונסרבטוריון ו "כלים", המכון לאמנות.

מתי: 30 באוקטובר עד 6 בנובמבר

מחיר: הכניסה ללא תשלום לתושבי בת ים, בתשלום לתושבי חוץ.

ערב חשיפה בית ספר כלים צילום:יח"צ

 

דיאלוג עם הזמן

מוזיאון הילדים בחולון מקיים פעילות ייחודית במסגרת התערוכה "דיאלוג עם הזמן", שהוא פרויקט ראשון מסוגו ומציע סיור חווייתי, בהנחיית מדריכים נמרצים בגילאי 70 ומעלה. הפרויקט נועד למעמיק את הקשר בין הדורות ומנסה לעורר דיאלוג בין דורי בדרך מהנה, מצחיקה ומרגשת.

מתי: 26 באוקטובר עד 26 בנובמבר

מחיר: 62-40 שקל, הכניסה לילדים מגיל 10 ומעלה ולכל המשפחה

לפרטים: 03-6503000

דיאלוג עם הזמן צילום: צביה בינדר

 

טיש וזמר עברי

הופעה של משה להב, "הטיש הגדול" במועדון ברלה בקיבוץ להבות חביבה. מופע זמר עברי, שמשאיר חותם ארוך טווח על טהרת הזמר העברי הטוב והנושן בטעם של פעם. שישי, 31 באוקטובר, 21:00

מתי: שישי, 31 באוקטובר, 21:00

מחיר: 85 שקל

לפרטים: 04-6369993

משה להב צילום: אורטל

 

צומחים בקהילה

במסגרת התוכנית לגינון קהילתי "צומחים בקהילה". הפנינג, סדנאות ודוכנים לגדולים ולקטנים. הכנת קירות ירוקים, יצירה מחומרים ממוחזרים, שעת סיפור, הכנת עציצים מבקבוקים וטקס הכנת קפה אתיופי. האירוע יתקיים ב מתחם המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, ג'סי כהן, חולון. האירועים מאורגנים על ידי המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, בשיתוף הג'וינט, החברה להגנת הטבע, האגף לשירותים חברתיים בעיריית חולון ומרכז קהילתי לזרוס .

מתי: חמישי, 13 בנובמבר, 19:00-16:00

מחיר: כניסה חופשית

צומחים בקהילה, מתחם המרכז לאמנות דיגיטלית בחולון צילום: יח"צ

 

סיפורי גלידה

תערוכת צילומי הגלידה הראשונה בישראל. הצלם בני זבולוני מציג עשרות צילומים סביב הנושא של "גלידה". התערוכה תוצג באולם עינן בקניון עזריאלי מודיעין. יהיה ניתן לרכוש את תמונות התערוכה וכל ההכנסות יתרמו לעמותת "עזר מציון"

מתי: 31-26 באוקטובר

מחיר: כניסה חופשית

 

תל אביב

אמנית המחול הברזילאית בישראל

להקת המחול מברזיל של הכוריאוגרפית דבורה קולקר (Deborah Colker) זוכת פרס אוליבייה היוקרתי, מגיעה לסדרת מופעים בישראל בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה. זהו ביקורה השני בארץ והפעם היא מעלה את "טטיאנה" ומצטרפת ללהקה בעצמה. העבודה שואבת השראתה מן הספרות הקלאסית ומביאה אל הבמה את דמויות הרומן הנודע "יבגני אונייגין", מאת אבי הספרות הרוסית המודרנית אלכסנדר פושקין.

מתי: 29 באוקטובר-1 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6226*

להקת המחול של דבורה קולקר עם המופע "טטיאנה" צילום Walter Carvalho

 

שעתו היפה של הפרינג'

חגיגת הפרינג' הגדולה של ישראל היא הזדמנות לצפות בהצגות תיאטרון שאינן מוסדיות במחירים סמליים. למעלה מ-20 הפקות ממיטב תיאטרוני הפרינג', קבוצות ויוצרים עצמאיים בישראל. מרתון של הצגות שיועלו בשני לילות רצופים בחללים שונים בתל אביב.

מתי: 13-12 בנובמבר

מחיר: 30 שקל

לפרטים: www.facebook.com/lilafrin

גלית גיאת באום כולתום צילום: רדי רובינשטיין

 

זוכרים ומציגים

לציון עשור לפטירתה של המחזאית והמשוררת אלישבע גרינבאום יוענק על שמה ,פרס למחזאי המצטיין לשנת 2014. הפרס יוענק במסגרת טקס "קיפוד הזהב" בלילה פרינג'. בתיאטרון תמונע. במסגרת הפסטיבל יועלה מחזה פרי עטה "התינוק של בן שטרית" בבמויה של מור לידור, ובביצוע יפתח אופיר. ההצגה תוצג בשני מועדים.

מתי: 13 בנובמבר, 19:00 ו 20:30

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 03-5611211

אלישבע גרינבאום צילום: ידידה גרינבאום

 

על פי החוק

תיאטרון מחול סאטירי הבודק את מערכות היחסים בין קהל למבצעים תוך כדי ערעור מתמיד ומשעשע של הגבול בין מציאות לדמיון. יצירתם של ענת כ"ץ וארז מעין. תאטרון תמונע, תל אביב.

מתי: חמישי, 6 בנובמבר, 20:00

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-5611211

על פי החוק צילום: לירן לוי

 

מחולות ספרדיים ופלמנקו

סילביה דוראן ולהקתה פותחת צוהר לעולם הפלמנקו עם ריקודים בשלל סגנונות המחול הספרדי, עם שילוב קסטנייטות במוסיקה קלאסית ויהודית. אולם ירון ירושלמי מרכז סוזן דלל.

מתי: חמישי, 6 בנובמבר, 21:00

מחיר: 110 שקל

לפרטים: 03-5105656

סילביה דוראן צילום: עמנואל אוגדן

 

מחול ושני חדרים

היוצרים ניב שינפלד ואורן לאור מעלים בבכורה גרסה שלהם ליצירת המחול של ליאת דרור וניר בן גל: דירת שני חדרים. העבודה בוחנת זוגיות ואת החיים כמסגרת שבה מתרחשת חזרה מדויקת וכמעט כפויה של מנהגים והרגלים. תאטרון תמונע, תל אביב.

מתי: שבת, 8 בנובמבר, 20:00

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-5629462

 

יומולדת לאופרה

בחודש נובמבר הקרוב, תחגוג האופרה הישראלית במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, את יום הולדתה ה-30. העונה תהיה עשירה ביצירות בכורה, אורחים מחו"ל ויצירות מופת בתחום האופרה, המוסיקה והמחול. יריית הפתיחה של עונה חגיגית זו תהיה האופרה "הספר מסיווליה", הלהיט האופראי הגדול בכל הזמנים של רוסיני, בניצוחו של עומר מ. ולבר .

מתי: 21 בנובמבר עד 7 בדצמבר

מחיר: 428-175 שקל

לפרטים: 03-692777

הספר מסיוויליה צילום: Rosina MatthiasHorn

 

פסטיבל שקספיר

בתיאטרון הקאמרי יתקיים פסטיבל שקספיר בינלאומי בו יוצגו מיטב ההצגות שנעשו על פי מחזותיו של ויליאם שקספיר, שהשנה מציינים 450 שנה להולדתו. הפסטיבל יתקיים בחמשת אולמות התיאטרון, במגוון רחב של אירועים והצגות מהארץ ומחו"ל.

מתי: 28 באוקטובר עד 15 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6061911/2

 

הוא הלך בשדות

מופע מיוחד במוזאון תל אביב לאמנות בעקבות הסופר משה שמיר. התבוננות מחודשת בטקסטים שניסחו את החלום הציוני ועיצבו את דמות הצבר המיתולוגי, אך הכילו בתוכם, גם את שברו של החלום ותשליל דמות הצבר.

מתי: רביעי- שישי, 14-12 בנובמבר.

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 03-6077020

הוא הלך בשדות צילום: יח"צ

 

מבט של ילדי מהגרים

תערוכת נושא דרך מבטם של ילדי מהגרים בישראל. מתקיים ב"מקום לאמנות". בערב הפתיחה יתקיים הפנינג בהשתתפות הילדים, הפעלות, מפגש עם האמנים שהשתתפו ביצירת העבודות והופעות של להקות מתוך קהילת המהגרים. שביל המרץ 6.

מתי: ערב פתיחה 30 באוקטובר, 18:30. התערוכה מוצגת ב28 באוקטובר עד 1 בנובמבר.

מחיר: ללא תשלום

 

אהבה בת 20

האנסמבל הקולי הישראלי פותח את עונת 2014-15 בקונצרט גאלה חגיגי "אהבה בת 20". משתתפים: יוני רכטר, הילה בג'יו, אסף רוט ותזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים. האירוע יתקיים במוזאון צל אביב לאומנויות, קבלת פנים לפני הקונצרט תתקיים באכסדרת האולם.

מתי: ראשון, 2 בנובמבר, 20:00

מחיר: 250-150 שקל

לפרטים: 074-701-2112

יוני רכטר צילום: אריאל בשור

 

דאדא, סוריאליזם ופופ ארט

יריד המזרח, ליד נמל תל אביב, יארח בביתן 16 את תערוכת "על הא ועל דאדא" לרגל 99 שנות היווסדה של תנועת הדאדא. אמני פרפורמנס בשיתוף מוזיאון ינקו מציגים קולנוע, שירה ותערוכת אמנות של אמנים מהארץ ומהעולם. יוצגו עבודות של אמנות סוריאליסטית, פופ ארט ורדי מייד. במופע הפתיחה תעלה בבכורה עולמית אופרת הרוק "הדיבוק" של חוני המעגל וקבוצת סמרטוט.

מתי: מופע פתיחה, 1 בנובמבר, 20:00. שאר המופעים במהלך נובמבר.

מחיר: הכניסה לכל האירועים ללא תשלום

קרדיט: לאה גולדברג

 

מסע אישי במחול

"גיל" הוא אירוע שנוצר כחלק ממסע אישי שעברה הכוראוגרפית, היוצרת והרקדנית סאלי אן פרידלנד בשנה האחרונה, אשר יתקיים בנמל יפו. במסגרת האירוע בכורה עולמית "Me & Mai" המורכבת מווידאו דאנס ומעבודת סולו. דיוקן של אישה צעירה כרקדנית בראשית דרכה, עם דגש על טכניקה נקיה והיופי של התמימות והיושר הפנימי שלה.

מתי: חמישי, 6 בנובמבר, 21:00

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-9021563

עדנה- סלי ונועה צילום: תמי וייס

 

יוצר אורח

"יוצר אוצר" באוצרותו של ארקדי זיידס, סוף שבוע של הופעות ורבי שיח בהשתתפות אמנים מהארץ ומחו׳׳ל ובכורה ארצית ליצירת סולו של זיידס בליווי רביעיית מיתר. במסגרת פסטיבל ׳הרמת מסך׳ יקיימו היוצרים ארקדי זיידס וטליה דה פריס מעבדת מחקר ראשונה מסוגה, בה יבקשו השניים לתהות על נוכחות הצליל ביצירה כוראוגרפית. סוף השבוע יתקיים במחסן 2 ביפו.

מתי: 22-20 בנובמבר

מחיר: 150-70 שקל

לפרטים: 03-9021563

צילום: Hanne Nijhuis

 

הלו הלואין

במלון שרתון בתל אביב יתקיים פסטיבל לכבוד חג ה-Halloween. במסעדת השף Olive Leaf יתקיים פסטיבל דלעת מיוחד, שיימשך שבועיים. הפסטיבל יערך בשיתוף פעולה עם החקלאי הוותיק משה תלם מרשפון, המגדל סוגים שונים של דלעות. בין המנות המיוחדות שירקח שף המסעדה , צ'רלי פדידה: סביצ'ה לברק עם עגבניות ורצועות דלעת מוגש עם צ'יפס דלעת פריך, מרק דלעת עם שמנת מתוקה וגרעיני דלעת, וקרפצ'ו דלעת.

מתי: 26 באוקטובר עד ה-7 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5219300

מרק דלעת במסעדת אוליב ליף צילום: מאיר בולקה

 

מרוץ "רצים בצבע 2014"

עמותת נט"ל בשיתוף חברת נירלט עורכת מרוץ חוויתי וצבעוני למען נפגעי טראומה מטרור ומלחמה והשנה בסימן מבצע צוק איתן. כל הכנסות המרוץ קודש לתמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה. מרוץ "רצים בצבע" כולל מקצה ילדים, נוער ובוגרים. במסגרת האירוע ייערך אירוע משפחות צבעוני והפנינג ענק לכל המשפחה. המירוץ וההפנינג יתקיימו בפארק גני יהושוע בתל אביב.

מתי: שישי, 14 בנובמבר, 7:00

מחיר: 100-40 שקל, כניסה להפנינג חופשית.

לפרטים: 0732-363-328

רצים בצבע צילום: יח"צ

 

כולם רוצים להיות מאושרים

גלריה רו-ארט בתל אביב מארחת את תערוכתו של האמן הבריטי ג'יימס אנסוורת', "כולם רוצים להיות מאושרים". בתערוכה אנסוורת' חושף את פרשנותו למחזור החיים, כאשר הוא העוסק בשלוש תמות מרכזיות: מין, מוות ואוכל, יחד הן משולבות ליצירה גרוטסקית והומוריסטית. אוצרות: נוגה דוידסון והילה קופר.

מתי: 30 באוקטובר עד 6 בדצמבר

 

ירושלים

שער יפו עם ארכיאולוג

סיור מודרך של "בית שמואל" יערך בחפירות שער יפו בהדרכת הארכיאולוג אלי שוקרון. לאורך אלפי שנות היסטוריה שער יפו, באב אל ח'ליל, שימש כשער הכניסה הראשי לירושלים לבאים מיפו, חברון ובית לחם. ביקור ביסודות הפיסיים וההיסטוריים של השער ולמידה על הממצאים הארכיאולוגים מתקופות שונות. אמת מים מהתקופה הרומית, בית מרחץ ורחוב מרכזי מהתקופה הביזנטית, שרידים מהתקופה האיובית והשער עצמו, אשר נבנה בתקופה העות'מאנית. במהלך הסיור יוסבר על הטופוגרפיה ומיקומו של שער יפו לאורך השנים.הסיור כולל כניסה לאתר החפירות הסגור מתחת לשער יפו.

מתי: שישי, 31 באוקטובר, 10:00

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

על הדרך לחברון

מבט לעבר פינה עלומה בירושלים, מקום בו מים זורמים בכל מיני צורות, המקטע הדרומי, הכפרי, של דרך חברון. רומנטיקה תנ"כית ומסורת נוצרית, פאר ההנדסה ההרודיאנית והאדריכלות הביזנטית, חיילים ירדנים וארכיאולוגים ישראליים וספסל אחד, יחיד ומיוחד. הסיור יעבור בכנסיית ומנזר מר-אליאס, שרידי כנסיית הקתיסמה, חירב'ת טבליה וגבעת הארבעה. הסיור כולל הליכה רגלית בדרגת קושי בינונית, יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 1 בנובמבר, 10:00

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

סגנונות אדריכלים בעיר

סיור מודרך של "בית שמואל" יוקדש להשפעת האדריכלות האירופית על הבנייה המקומית בירושלים הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינה סגנונית. הסיור יבחן את סגנונות האדריכלות הזרה שהגיעה לאוריינט ואת מערכת היחסים שלה עם החיים המקומיים. המסלול יעבור ברחוב יפו, רחוב המלך דוד, מגרש הרוסים, בית החולים הצרפתי, נוטרדאם, ימק"א והמתחם הסקוטי. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שישי, 7 בנובמבר, 10:00

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

הצצה לחצרות יוון

סיור מודרך, שבו יפתחו דלתות וחצרות מנזרים היווניים הפחות מוכרים בעיר העתיקה. במהלכו המשתתפים יפגשו אנשי דת ונזירים שיספרו את סיפורם. המסלול יעבור בדיר אל-עדס, כלא ישוע, דיר סעידה, מנזר מרים , מנזר יוחנן המטביל, ואתרים נוספים. יש לבוא בלבוש צנוע. הסיור כולל כניסות לאתרים.

מתי: שבת, 8 בנובמבר, 9:00

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

עד אשר נמצא מקום

תערוכה חדשה במוזיאון ישראל בירושלים לרגל 25 שנה למרכז סוזן דלל. במרכז התערוכה עומד מוטיב המעגל והפריצה ממנו באמצעות צילומים, סרטי וידאו, רישומים וכרזות, מימי ראשית המחול בישראל ועד ימינו.

מתי: 2 בדצמבר 2014 עד 28 בפברואר 2015

מחיר: בתשלום

רננה רז "קראו לנו ללכת" צילום: אייל לנדסמן

 

אוצר במוזאון

מוזאון ארצות המקרא ירושלים מציע פעילות משפחתית חווייתית לסופי השבוע עם פעילות עצמית בגלריות. בסוף הפעלת משפחתית בעקבות העולם המסתורי העתיק, עם משחק חווייתי וחוברות קומיקס לילדים. בין הפעילויות השונות משחק חפש את המטמון עם אוצר מיוחד למשתתפים, כתבי חידה בעקבות אוצר המקדש ורמזים המוצפנים בין מוצגי המוזאון. תערוכות המוזאון יהיו פתוחות למבקרים.

מתי: ראשון- שלישי וחמישי, 9:30 – 17:30, רביעי 9:30 – 21:30, שישי- שבת 10:00 – 14:00

מחיר: מבוגר 40 שקל, ילד 20 שקל. בשבת וברביעי אחר הצהריים הכניסה לילדים חינם.

לפרטים: 02-561106

צילום: מאסט הפקות

 

טבע ואומנות

תערוכה של הצלם יעקב ישראל, בגלריה על שם גייל רובין בתחנה לחקר ציפורים של החברה להגנת הטבע, הצמודה למשכן הכנסת. התערוכה תעסוק ביער ירושלים, בעקבות השריפות הרבות וסופת השלג שפקדו אותו. יעקב ישראל, מתעד את יער ירושלים, הטרשים, שיחי הבתה הקוצניים שעוצבו במשך אלפי שנות מרעה, מדרגות חקלאיות, עצים זקנים והתחדשות.

מתי: אוקטובר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688

 

דת-חירות- עיר

תערוכה ובה 22 צילומים שצולמו בירושלים בנושא "דת- חירות- עיר" תוצג במסעדת מנטרה שבירושלים. הצילומים נבחרו מתוך כ-400 צילומים שהוגשו לתחרות הצילום, על ידי צוות השופטים שכלל את הצלמים מיקי קרצמן ומנחם כהנא.

מתי: 30-1 בנובמבר

מחיר: ללא תשלום

צילום: מודי שופיל

 

לעוף עם הרוח

לרגל הסתיו, מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים מציע שפע של פעילויות חדשות בנושא הרוח. הדגמה תיאטרלית על כוחו של אוויר וסדנת בנייה לילדים הצעירים. כמו כן תיפתח במוזאון תערוכת צילומי סתיו שיוצרים אשליה של תלת ממד.

מתי: 1 בנובמבר עד 31 בדצמבר

מחיר: 45 שקל

לפרטים: 02-6544888

 

שבוע של הצגות

סטודיו למשחק ניסן נתיב ירושלים חוגג 25 שנה בפסטיבל של תיאטרון ויצירה בכל רחבי ירושלים. ערב הפתיחה ייערך במרכז ז'ראר בכר בירושלים במעמד ראש העיר ובהשתתפות שחקנים יוצרים מבוגרי הסטודיו. הפסטיבל יתקיים במשך שבוע בתאטראות השונים, במתחמי הבילוי והתרבות וברחובות, כאשר במהלך הפסטיבל יועלו הצגות ומופעים של בוגרי ותלמידי הסטודיו לילדים ולמבוגרים ויתקיימו סדנאות בהשתתפות הקהל הרחב.

מתי: ערב פתיחה 9 בנובמבר, 20:30. הפסטיבל 15-9 בנובמבר.

מחיר: חלק מהאירועים בתשלום

לפרטים: 02-6733414

 

חופשי לעיר העתיקה

שירות חדש של הסעות ללא תשלום יקשר בין מתחם התחנה הראשונה לעיר העתיקה. ההסעות יצאו ממתחם התחנה אל שער האשפות לאורך היום מדי 20 דקות וללא תשלום.

מתי: ראשון- חמישי, 20:00-8:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 02-5314600

"חופשי לעיר העתיקה" צילום: יחצ

 

דרום

כוורת חוזרת

במרכז המבקרים של מכוורת "יד מרדכי" מתקיימת פעילות לכל המשפחה. היכרות עם דבוראי בתלבושת מלאה, צפייה בפתיחת כוורת, טעימת דבש, עבודות יצירה ומשחקי תפקידים. סיור בעגלה רתומה לטרקטור, הצצה לענפי המשק וצפייה בחליבה. לסיום ביקור באתר היסטורי שמספר את אחד מסיפורי הגבורה המרתקים בתולדות המדינה.

מתי: כל השנה

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6720559

פתיחת כוורת ב"יד מרדכי" צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

בשביל התמרים

"חגיגות התמר" והפנינג סוף עונת הגדיד מתקיימים בקיבוצי הערבה. החגיגות יכללו סיורים מודרכים במטעי התמרים, היכרות עם חקלאי הערבה, טיולי שקיעה, פעילויות יצירה מחומרי עץ התמר, טיפוס על חבלים והפרחת עפיפונים בדיונות. ארוחת ניגובים מדברית, ביקור מודרך בפארק תמנע, קטיף פומלות, פעילויות אומגה, פארק חבלים וסדנת אפיית עוגיות בתנורי שמש. למשתתפים מוצע סופ"ש של שני לילות על בסיס חצי פנסיון כולל כל הפעילויות.

מתי: חמישי-שבת, 30 באוקטובר עד 1 בנובמבר

מחיר: החל מ-735 שקל לאדם לשני לילות על בסיס חצי פנסיון כולל כל הפעילויות.

לפרטים: 1-800-225-007

 

תרדו ותרגעו

30 אתרים משתתפים באירוע "יוגה ערבה" הגדול ביותר בישראל. 35 סדנאות שיתקיימו במשך שלושה ימים בין נופי המדבר עם מיטב המתרגלים והמאסטרים מהארץ ומתרגלים מפורסמים מהעולם.

מתי: 8-6 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-800-225-007

צילום: שרגא נצר

 

לזכור בדרך אחרת

מוזאון "יד מרדכי" עבר שינויים והותאם למאה ה-21. הנצחת תקופת השואה הטראומתית מועברת במוזאון באמצעות תצוגות חדשות ומקוריות שמציגות את השנים החשוכות האלה בדרך שמתאימה גם לדור הצעיר. האמן דוד גפני משחזר את הסיפורים, האנשים והזיכרונות על ידי תצוגות ענק, דגמים ומיצגים בטכנולוגיה מתקדמת.

מתי: רביעי, שישי- שבת, 15:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6720559

ורשה מתעוררת לחיים צילום: גלעד קוולרציק

 

הזמן הצהוב

זמן לפריחה צהובה במדבר. טיול על רכס ירוחם, כאשר שמורת הטבע מתאפיינת בעונת הסתיו בפריחת החלמוניות הצהובות, הצומחות בערוצים הקטנים של נחל רביבים ובסדקי סלעים. תצפית על המכתש הגדול ומשם המשך לחוויית צבעים נוספת באתר החולות הצבעוניים שבמכתש הגדול. בהדרכת בית ספר שדה הר הנגב של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 1 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

חלמוניות צילום: דב גרינבלט

 

חלמוניות במדבר

טיול באגם ירוחם ועליה להר רחמה. בהמשך הטיול ירידה בדרך חלמוניות ירוחם אל הגבים וריכוזי החלמוניות הגדולים של נחל שועלים. לסיום תצפית בשעות אחר הצהריים מראש מצוקי המכתש.

מתי: שבת, 8 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

חלמוניות צילום: דב גרינבלט

 

סולמות ויתדות

סיור בנחל תמר ונחל צפית וטיול אתגרי בשטח. המסלול מתחיל בטיפוס באפיק נחל תמר באמצעות סולמות והמשכו ביתדות ובמדרגות סלע עד לירידה לנחל צפית. בהדרכת בית ספר שדה חצבה של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 8 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מעשה בחמישה בלונים

שבת סיפור משפחתית במוזאון הפתוח בעומר תעסוק בספר "מעשה בחמישה בלונים". לאחר הקראת הסיפור, תתקיים סדנת יצירה עם בלונים צבעוניים. עוד במוזאון, חדר אמנות מדע "בין מציאות לדמיון"- קלידוסקופ, הרמונוגרף, ציור באמצעות מראה ואטרקציות נוספות.

מתי: שבת 1 בנובמבר בשעה 11:00

מחיר: 25 שקל לילד, 10 שקל למבוגר מלווה. יש להזמין כרטיסים מראש

לפרטים: 08-9908121

סיפור ויצירה במוזיאון הפתוח בעומר צילום: אמנון שחרור

 

יובל לאנדרטת הנגב

במוזאון הנגב לאמנות מצדיעים לדני קרוון בתערוכה חדשה וסדרת אירועים לציון יובל לאנדרטת חטיבת הנגב והפסל הסביבתי הראשון של דני קרוון. לאחר הפתיחה במוזאון יתקיים באנדרטה מופע אמנות רב-תחומי תחת כיפת השמים בהשתתפות אמנים ויוצרים מבאר שבע ומהארץ. במהלך השבוע יתקיימו באנדרטה מופעים ואירועים לילדים ולכל המשפחה.

מתי: 30 באוקטובר עד 1 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6993535

אדם קלדרון מתוך הוידאו ווינד צילום: איתי גרוס

 

מרתון סיורים בבאר שבע

מרתון סיורים ללא תשלום יתקיים במסגרת הכנס השנתי ה-12 של איגוד אדריכלי הנוף. בכנס ובסיורים תוצג תנופת ההתחדשות והפיתוח במטרופולין באר שבע ויתמקד במרחב התכנוני הרווי אתגרים חברתיים, אקלימיים וסביבתיים הבאים לידי ביטוי בנוף.

מתי: 31-30 באוקטובר

מחיר: הסיורים שבעיר אינם בתשלום, ההרצאות ושאר פעילויות בתשלום

 

כלל ארצי

משבדיה באהבה

להקת ARRIVAL FROM SWEDEN השבדית מגיעה ל- 3 הופעות בישראל. ARRIVAL היא הלהקה היחידה בעולם שמופיעה עם העיבודים המקוריים והתלבושות המקוריות של להקת ABBA, המופעים בישראל יציינו 40 שנה ללהקה.

מתי: 11 בנובמבר, היכל הספורט רוממה חיפה. 12 בנובמבר,בית החיל תל אביב. 14 בנובמבר המשכן לאמניות הבמה באר שבע.

מחיר: 300-150 שקל

לפרטים: 03-5745005

להקת ARRIVA צילום: יח"צ

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il