צלם: דין אביסר
פסטיבל "תור הזהב" - מאה זמרים ויוצרים בהצדעה למורשת ספרד
צלם: יח"צ
שגיב כהן
צלם: יח"צ
ארז הר הרצל
צלם: לימור אדרי
חמסות ליולדת ולתינוק
צלם: לימור אדרי
קמע לתינוק

תור הזהב נשמע בארצנו

 

מאת: אתר PHOTOUR

 

 

אחד הפסטיבלים המוזיקליים המושקעים שיתקיימו בפסח 2014 הוא "תור הזהב" באשדוד. זמרים ויוצרים מהשורה הראשונה יצדיעו למורשת היהודית הספרדית בשלל מופעים, תערוכות, סדנאות ופעילות לכל המשפחה באתרים מרכזיים בעיר

 

פסטיבל "תור הזהב" יתקיים בחול המועד פסח, 18-16 באפריל 2014, במתחם התרבות באשדוד. הפסטיבל חוגג את שנתו השנייה ומטרתו העמקת הקשר עם המורשת היהודית ויצירת פסיפס מוזיקאלי המחבר בין מזרח למערב צפון ודרום. אמנים ויוצרים בהם  התזמורת הסימפונית של אשדוד, הרכבים מוזיקליים, זמרים, סולנים חזנים ואחרים יופיעו בארבע במות מרכזיות במתחם התרבות של אשדוד: המשכן לאמנויות הבמה, בית יד לבנים, מרכז מונארט לאמנויות ובכיכר המשכן.

 

קורין אלאל מתארחת במופע של אסתר רדא (צילום: יח"צ)

 

שיתופי פעולה חד פעמיים המתכתבים עם תקופת תור הזהב ומשקפים את הפתיחות התרבותית ושיתופי הפעולה שהיו בה והשפעתם על התרבות היהודית והישראלית עד ימינו אנו. ברחבת מתחם התרבות של הפסטיבל ישולבו הופעות לכל המשפחה, סדנאות ודמויות בהשראת ימי תור הזהב של ספרד בשילוב שחקנים, תלבושות ואביזרים ססגוניים האופייניים לתקופה וגם תערוכות ומופעים לכל המשפחה בכניסה חופשית. 

 

אסתר רדא מארחת את קורין אלאל ושי צברי

היוצרת והזמרת אסתר רדא במופע המגיש פסיפס תרבויות ושיתופי פעולה ייחודיים. רדא תארח את אחת היוצרות הבולטות בהיסטוריה של הרוק הישראלי, קורין אלאל ואת שי צברי המוכר בזכות קולו הייחודי ואישיותו הסוחפת כזמר הליווי של ברי סחרוף ב"אדומי השפתות" וכזמר באלבומי הפרויקט של עידן רייכל.

רביעי, 16 באפריל, 21:00 המשכן לאמנויות הבמה

 

שי צברי (צילום: יח"צ)

 

על כנפי נשרים

סגיב כהן מארח את גלי עטרי ודקלון בערב שכולו הצדעה למוסיקה היהודית השורשית שהביאו יהודי תימן לארץ ישראל. שלישית אמנים מובילים המחברים את הפיוט והשיר התימני שנכתבו עוד בגולה עם הצליל והצבע המקומי והחדש, זאת לצד השירים המקוריים מהרפרטואר של סגיב כהן, גלי עטרי ודקלון.

חמישי, 17 באפריל, 21:00 המשכן לאמנויות הבמה

 

סרט תיעודי ושירקונצרט

הקרנת בכורה של הסרט “משהו על רוח תזזית: תחנות חיינו בשירתו של ארז ביטון”, בהשתתפות יוצרי הסרט סמי שלום שטרית ויונתן שטרית שישיבו לשאלות הצופים לאחר ההקרנה. לאחר מכן יתקיים מופע שירקונצרט מיוחד עם המשורר ארז ביטון שיקרא משיריו כולל שירים חדשים מספרו החדש “נופים חבושי עיניים”, ילוו אותו בנגינה שלמה בר ואילן בן עמי. הזדמנות נפלאה לפגוש אחד ממשוררי הספרות העברית המודרנית, ולשמוע אותו קורא משיריו ומספר על חוויית הכתיבה שלו.

חמישי, 17 באפריל, 19:30  בית יד לבנים

 

לאדינו בקצב מרוקאי

מופע חדש להשקת האלבום החדש של מור קרבסי LaTsadika. האלבום כולל ברובו שירי לאדינו שמוצאם במרוקו, עם עיבודים מוזיקליים מקוריים ומפתיעים פרי שיתוף פעולה עם יוצרים בין לאומיים. מור קרבסי פרצה לסצנת מוסיקת העולם ב-2008 כשהוציאה את אלבומה הראשון והיא ממשיכה לרתק קהלים ברחבי העולם מאז. אלבומה השלישי "LaTsadika הוא מסע לשורשיה המרוקאים של מור מצד אימה. הפרשנויות שלה למלודיות המרוקאיות המקוריות משתלבות עם מוסיקה שחיברה בעצמה ויוצרות ערב מרתק של מוסיקה וסיפורי נשים מהווי יהודי מרוקו.

חמישי, 17 באפריל, 21:00  מרכז מונארט

 

מור קרבסי במופע חדש (צילום: דניאל קמינסקי)

 

אהובה עוזרי – "מעלי דממה"

לאחר צאת אלבומה החדש "מעלי דממה" יוצאת אהובה עוזרי במופע חדש עם להקה ועם צמד הזמרים מאיה אברהם וזוהר עזרא הנותנים  את קולם למיטב השירים משנות יצירתה: צלצולי פעמונים, האיש ההוא, היכן החייל, עמק הפרחים, אמי אמי, קול קורא, מעלי דממה ועוד.

רביעי, 16 באפריל, 20:30 מרכז מונארט

 

אהובה עוזרי (צילום: יח"צ)

 

הלל והודיה לפסח 
ד"ר מרדכי סובול והסימפונית אשדוד בקונצרט חזנות.  מסע תרבותי יהודי מרתק לעולם המוסיקה היהודית והקשר שלה לעולם החזנות המשגשג של ימינו, מיטב חזנות אשכנז. בהנחייתו של כדורסלן העבר דורון שפר.

רביעי, 16 באפריל, 20:00  בית יד לבנים

 

דורון שפר בקונצרט חזנות (צילום: יח"צ)

 

 

מופעים ופעילות לילדים

עוד יתקיימו במהלך ימי הפסטיבל: "הדרן עלך שירת הבקשות": אנסמבל פייטני המרכז לפיוט ושירה אשדוד בהדרכתו של רבי דוד אדרי (כניסה חופשית), "אנשים כתומים": הקרנת בכורה חגיגית- סרטה של חנה אזואלי הספרי,  מדרש פיוט וקבלת שבת עם הפייטן מני מימון כהן, התערוכה: "בלי עין הרע ובמזל טוב" במוזיאון החדש לתרבות הפלישתים, "סיפורים לצלילי הקשת": מסע לכל המשפחה בעולמות המזרח, דרך צלילים וסיפורים ו-"בייבי אוריינטל": מופע כובש חובה לכל המשפחה.

 

בכיכר המשכן לאמנויות הבמה תתקיים פעילות לילדים ולכל המשפחה, בכניסה חופשית: מספרי סיפורים, סדנאות יצירה, תיאטרון רחוב, נגני טרובדור ותהלוכה מוזיקלית.

 

חול המועד פסח, רביעי-שישי, 18-16 באפריל 2014

מחירי כרטיסים: 109-69 שקל למופעים המרכזיים

לרכישת כרטיסים ופרטים נוספים בטלפון 08-9568111, או באתר הפסטיבל: www.torhazahav.co.il

 

 

|
|
|
|
|