אדוה נפתלי
צלם: עבודתה של יעל הדרי
"שישבת אמנים" בקרית טבעון - מאה אמנים פותחים את בתיהם למבקרים
מזל טאוב
סרחיו קרייזר
רות שצמן
רמית דורון

מאה אמנים בסופ"ש אחד - אירוע בתי אמנים פתוחים בקרית טבעון

מאת: אתר PHOTOUR

 

אירוע בתי אמנים פתוחים "שישבת אמנים" מהגדולים בארץ מתקיים זו השנה ה-27 בקרית טבעון. למעלה מ-100 אמנים מארחים ומציגים את עבודותיהם לציבור הרחב בסוף שבוע של 5-4 באפריל 2014. חגיגה של יוצרים ואמנים לצד מופעי ג'אז ומחול ללא תשלום

 

"שישבת אמנים" של קרית טבעון הפך עם השנים לאירוע קונספט אמנותי רב חושי ורב תחומי עקב המגוון העשיר של תחומי האמנות המוצגים בו. אירוע המושך חובבי תרבות ואמנות מרחבי הארץ הבאים לחוות, להתרשם ואפילו לרכוש יצירות ייחודיות ובלעדיות. האירוע יערך בשישי-שבת 5-4 באפריל בהפקת רשת המתנ"סים של קרית טבעון.

 

עבודתה של אדוה נפתלי

 

סוף שבוע של יצירה

כמדי שנה, ב-27 השנים האחרונות, יגיעו ל"שישבת אמנים" עשרות אלפי חובבי תרבות ואמנות לסוף שבוע מיוחד שכולו חוויה של יצירה והשראה. הקהל הרב יסתובב ברחבי קרית טבעון בין בתי היוצרים והאמנים שפועלים במקום ופותחים את בתיהם בפני הקהל ויציגו את מגוון עבודותיהם מהשנה האחרונה ומהאוסף המייצג של יצירותיהם.

 

בין האמנים שיציגו באירוע ניתן למצוא פסלים, ציירים, צלמים ואמנים, תושבי טבעון שהציגו מיצירותיהם בתערוכות ובגלריות נחשבות בארץ ובעולם. מסורת ה"אמן אורח" ממשיכה גם השנה עם הגעתו של וולקר ואייט, אמן צילום חזותי, המגיע מהעיר בראונשווייג, עירה התאומה של קרית טבעון בגרמניה, ויציג מבחר מעבודותיו.

 

יצירתה של רותי ארז

 

אמן אורח מחו"ל

וולקר ואייט נולד בשנת 1962 בוולפסבורג, גרמניה. הוא עובד בתור אמן צילום חזותי, עצמאי. מאז 2007 הוא חבר באגודה הפדראלית של אמני גרמניה - Berufsverband Bildender Künstler  - BBK.  וולקר, עוסק ומעורב בעולם הצילום כבר למעלה מ-20 שנה. בתחילת דרכו היה הצילום עבורו כלי ביטוי, באמצעותו יצר קולאז'ים שונים. לאחר מכן, התרחב הטווח לצילום סדרות, סדרות צילומים ושכתוב. לדוגמה: פרסומי הלובי בבתי הקולנוע. לעיתים הוא משלב מספר דיסציפלינות כדי לחפש אפשרויות חדשות של ביטוי, כמו בשיתוף עם רקדנים ותמלילי ליריקה.

 

בקרית טבעון הוא יציג את החלק הצילומי של העבודה הכללית שלו. תוכלו לראות קולאז'ים של סצנות-רחוב בבראונשווייג.  קולאז' ברוחב של 2.4 מטרים ומתעד את הסצנה במשך היום. הצילום הראשון נעשה בשעה 6 בבוקר והאחרון בחצות. בנוסף  הוא יציג סדרה של תמונות תחת הכותרת "קטעים של לילה" עם הפחתה של צבע ומספר גלויות שעברו תהליך של עיבוד.

 

עבודתה של הילה קונמן

 

קונצרט ומופע מחול

בנוסף לבתי האמנים הפתוחים, הקהל יוכל ליהנות מאנסמבל הג'ז של קונסרבטוריון קרית טבעון, שיופיע ביום שבת בין השעות 13:00-11:00 על הדשא במתנ"ס קרית טבעון שברחוב הדגניות. חברי האנסמבל, בהדרכתו של אורי ביתן, יבצעו חומרים מודרניים וקלאסיים מתחום הג'אז, על מגוון רחב של כלי נגינה. בשלב האחרון של המופע יצטרפו גם זמרות הקונסרבטוריון. האנרגיות ורמת האלתור הגבוהה של הנגנים מבטיחים אירוע תוסס וחגיגי. הכניסה למופע חופשית.

 

לכל אלה מצטרף בית ספר למחול של טבעון עם מופע מיוחד שיוצג במרכז לאמנויות הבמה במהלך שישבת אמנים "מופע מחול אחר" - מופעי מחול בחללים שונים שיוצרים חוויה רב חושית. כמו כן במקום יפעל בית הקפה המקומי - אדג'יו, המופעל על-ידי מתנדבים רקדני המחול. במקום גם יפעלו דוכני אמנים ותערוכות צילום וציור של תושבי טבעון.

לפרטים מלאים על רשימת האמנים המשתתפים לחצו כאן

http://www.slideshare.net/slideshow/embed_code/32259966

 

יצירתה של סיגל כרמון קינן

 

דודי אריאלי, ראש מועצת קרית טבעון אומר "כמיטב המסורת ולפני חג הפסח, אנו גאים לקיים גם השנה את "שישי-שבת" אמנים -  פסטיבל אביבי שמח, המתקיים זו השנה ה- 27 בקרית טבעון. אירוע ייחודי אשר הפך ברבות השנים לשם דבר בקרב שוחרי אמנות ותרבות. זו גם הזדמנות נפלאה ליהנות מפינות טבע נדירות, נופים יפים ומרשימים, שאנו בקרית טבעון התברכנו בהם והם לעיתים משמשים מקורות ההשראה לאמנים ביישוב".   

 

דרור גרינבלום, מנהל רשת המתנ"סים מוסיף:  "זו השנה ה- 27, בה מתקיימת שבת אמנים בקרית טבעון והאירוע הולך וגדל מידי שנה. גם השנה יפתחו יותר ממאה אמנים את בתיהם לקהל הרחב ויציגו אמנות מקומית במיטבה. המבקרים יחשפו למגוון רחב, עשיר ואיכותי של תחומי אמנות שונים וייהנו מאווירה קסומה, משפע של אירועי תרבות ומשוטטות בקריה הטובלת בירוק".

 

פרטים: באתר המתנ"ס  http://matnastiv.co.il/?CategoryID=222&ArticleID=2500

 

 

|
|
|
|
|