יריד כפרי ופעילויות לילדים בשבועות במשתלת גבעת ברנר
פעילות לכל המשפחה
עציצי קקטוסים מעוצבים
פרחים וצמחים אקזוטיים
אביזרי נוי לגינות ולמרפסות
צמחים לבית ולגינה

חגיגת שבועות במשתלה

מאת: רונית סבירסקי

 

משתלת גבעת ברנר הממוקמת בקיבוץ גבעת ברנר מקיימת חגיגה פורחת וססגונית לחג השבועות. ביום רביעי, 4 ביוני 2014 יערך יריד כפרי עם שלל פעילויות יצירה לילדים, דוכני תוצרת מקומית, מוסיקה חיה, מבצעים והנחות מיוחדות

 

יריד כפרי ופעילויות לילדים

משתלת גבעת ברנר היא מהמשתלות הגדולות בארץ שהוקמה לפני קום המדינה וחוגגת מעל 80 שנות פעילות. היא מתפרשת על פני מתחם גדול ופורח עם מגוון גדול של צמחים וחפצי נוי לגינה ולבית. בחג השבועות, 4 ביוני, יערך במשתלה יריד כפרי בשילוב פעילויות יצירה לילדים, דוכני תוצרת מקומית, גבינות, שמן זית, זיתים, ריבות ביתיות, מאפים, מיץ ויין רימונים, מעדנים שונים ומוזיקה חיה. במסגרת האירוע תינתן הנחה מיוחדת על מוצרים רבים במשתלה לחברי מועדון ולמצטרפים חדשים. 

  

עיצוב שמשלב טבע וצמחייה פורחת במשתלת גבעת ברנר   צילום יח"צ

 

אנשים, צמחים, פרחים ועצים אקזוטיים

שהייה במשתלה היא חוויה חושית נפלאה. הצבעים והניחוחות שעוטפים את המבקרים משדרגים את ההנאה. משתלת גבעת ברנר מתפרשות על פני שטח גדול מאוד ואפשר לטייל ולהתרשם ממבחר הצמחים, העצים והפרחים. במשתלה תמצאו מבחר גדול של צמחי בית, צמחים לגינה ולמרפסת עצים פרי אקזוטיים, עצי נוי, שיחים, מטפסים, צמחי כיסוי, צמחים עונתיים, ורדים, דשא, דקלים, קקטוסים וסוקלנטים. בנוסף, תמצאו את כל הדרוש לטיפול ואחזקת הגינה. 

 

פעילות יצירה ולילדים      צילום יח"צ

 

בתוך המשתלה יש מתחם סגור ובו עציצים מיוחדים מקרמיקה וגלזורה, בובות קרמיקה מתאילנד, מוביילים ומתנות מיוחדות. במשתלה תמצאו צוות עובדים מקצועי ומיומן שישמח לייעץ ולעזור בכל הקשור בגינה. אחת ההתמחויות הייחודיות של המשתלה היא ייצור קערות פורחות. למעשה כאשר שותלים קערה פורחת בעציץ או בגינה מקבלים אפקט מידי של צבע ויופי.

 

עציצים בכל מיני צבעים לשתילה    צילום: יח"צ

 

מרבדשא ומועדון לקוחות

המשתלה ידועה בזכות ההתמחויות המקצועיות השונות שלה וביניהם דשא מוכן "מרבדשא" וקערות פורחות. אנשי מקצוע, אגרונומים ואדריכלית נוף עומדים לרשות המבקרים בייעוץ בכל נושא ותכנון של גינות, מרפסות ותאורה סולארית ירוקה. מועדון הלקוחות של המשתלה מונה כיום כבר אלפי לקוחות שנהנים מהנחה קבועה של 10% במהלך ימות השבוע ובנוסף מידי חודש נהנים מהנחות מיוחדות נוספות על מגוון מוצרים אחרים. מידי חודש מופץ ניוזלטר על המתחדש במשתלה. (החברות כרוכה בתשלום חד פעמי) 

 

משתלות גבעת ברנר ממוקמות בקיבוץ גבעת ברנר הסמוך לרחובות. שנות הפתיחה: ראשון 16:00-08:30, שני-חמישי 18:00-08:30, שישי וערבי חג 15:00-08:00, שבתות וחגים 18:00-09:00, ניתן לקבל פרטים בטל. 08-9443810, 08-9443952 או באתר http://www.gardens.co.il וגם בפייסבוק

 

 

 

אביזרי בית ואביזרי נוי לגינה     צילום: יח"צ

מומחי משתלת "גבעת ברנר" מגלים את עשרת הדברות לגידול נכון ומוצלח של צמחי בית

אור
הצמח זקוק לאור מלא, אך ללא קרינת שמש ישירה. ככל שהצמח יהיה קרוב יותר אל מקור האור (חלון, מרפסת מוצלת) בהתאם לכך הוא יגדל טוב יותר. צמחים בעלי עלווה מגוונת זקוקים לכמות אור גדולה יותר מאשר צמחים בעלי עלווה ירוקה.

השקיה
רוב צמחי הבית סובלים מיתר השקיה וחוסר אוורור של המצע בו הם גדלים. חשוב לדעת את הדרישות הספציפיות של כל צמח וצמח, אך רוב צמחי הבית אוהבים השקיות גדושות (המים יוצאים מחור הניקוז של המיכל בו הם גדלים) חשוב ביותר לא לתת  לצמח לשאוב בחזרה את המים העודפים אלא לשפוך אותם, כך מונעים את המלחת הצמח (כתמים חומים על שולי העלווה) וכושר עמידתו למחלות ומזיקים גבוה יותר.

דישון

כל צמחי הבית זקוקים לדישון סדיר, מאחר והם גדלים במצע מיוחד, קיימים היום בשוק דשנים איטיי תמס (מתפרקים לאט) הניתנים אחת למספר חודשים או דישון נוזלי הניתן אחת למספר ימים ולפעול עפ"י הוראות היצרנים.

מצע
מצע השתילה צריך להיות נקי, מאוורר ומדושן. לא רצוי להשתמש פעם נוספת במצע שכבר גדלו בו צמחים שמתו, אין לערבב מצעים מסוגים שונים.

מחלות ומזיקים
כל צמח שנתקף במזיק או מחלה יש לבודדו משאר הצמחים, יש לזהות את הפגיעה ולטפל במהירות. שיפור תנאי המחיה של הצמח יכולים לצמצם חלק מהבעיות. כדאי להתייעץ במשתלה עם בעל מקצוע לגבי סוג הטיפול. יש לפעול על- פי הוראות היצרן, אין לרסס במקום סוגר.

גיזום וניקיון
יש לנקות את עלוות הצמח (לצורך הטמעה)- ישנם צמחים הרגישים לריסוס בחומרים מבריקי עלים, לכן כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע במשתלה, יש להוריד עלווה ועלים יבשים או פגועים.

אוויר וטמפרטורה
צמחים זקוקים לתנועת אוויר, אוורור אך לא רוח פרצים. אין להציב צמח בחדר סגור שלא בשימוש. צמחי בית רגישים לתנודות טמפרטורה חדות או רבות. אין לשנות את מיקום הצמח שלא לצורך אך יש לשנות את מיקומו על מנת לשפר את תנאי גידולו.

לחות
צמחי הבית אוהבים לחות, טוב לרססם במים מזוקקים או מים מינרלים מידי מספר ימים בקיץ.

צירוף צמחים ביחד
ההתאמה היא לא רק ע"פ מרקם העלווה וצבעם, אלא במיוחד ע"פ צריכת המים הדומה שלהם.

העתקה

כל הצמחים זקוקים להעברה לפחות פעם בשנה למיכל גדול יותר, יש צמחים הזקוקים להעברה פעם בשנתיים או שלוש ובכך עוזרים  למערכת השורשים להתפתח. בהזדמנות זו מחליפים את המצע שעם מהזמן התרוקן מחומרי הזנה, התמלא במלחים והתהדק.

טיפ
הצמחים הטובים ביותר לגידול בבית הם גם הצמחים המוכרים והפשוטים לכן בחירה נכונה היא המפתח להצלחה. כדאי התייעץ עם בעל מקצוע במשתלה. לגבי עמידות וחוזק הצמח. ולא פחות חשוב יידע אותו על תנאי הגידול בו הצמח יגדל בהמשך.

 

 

 

|
|
|
|
|