אטרקציות, סיורים מודרכים, אירועים, מופעים ופעילויות לכל המשפחה

סוף שבוע שמשי, טיולים ופעילויות לט"ו בשבט, פסטיבל הבננה בעמק הירדן, סיורים ללא תשלום ביער שוהם ובגבעות מודיעין, מרתון סמסונג בתל אביב, סדנאות טבע בירושלים, נטיעות בנגב, צעדת הכלניות בחבל הבשור

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

דרך נוף בית קשת ומשתלת לביא

סיור מודרך עם קק"ל בשבילי יער בית קשת. טיול בדרך נוף בית קשת, ביקור בבית היערן והאלון הקשיש, המשמש נקודת ציון חשובה בדרך הנוף ומשם אל שביל הטרשים. סיום ב"בית חרושת לייצור שתילים" במשתלת לביא. הסיור משלב נסיעה ברכבים פרטיים והליכה קלה.

מתי: שישי, 28 בפברואר, 09:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש 1-800-350-550

האלון הקשיש צילום: אבי הירשפלד, ארכיון צילומים קק"ל

 

ט"ו בשבט בגולן

החברה להגנת הטבע מקיימת סוף שבוע בהדרכת בית ספר שדה גולן וחרמונים. סיור בשמורת טבע אחו נוב ופריחת הנרקיסים, חגיגת נטיעות של עצים ושתילים בבית ספר שדה חרמון. בשבת ביקור במפל עיט, סיור בשביל מעגלי סביב המפל ומשם לאורך שביל הגולן עד למבוא חמה.

מתי: שישי-שבת, 15-14 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

מפל עיט צילום: רונית סבירסקי

 

פסטיבל הבננה ה-5

פסטיבל הבננה ה-5 בעמק הירדן כולל פעילויות אירועים, הופעות, סדנאות, טיולים וקולינריה. ב-12 בפברואר תיערך תחרות עוגת הבננה בהשתתפות קונדיטור אורח בבית גבריאל. ב-13 בפברואר חגיגת ט"ו בשבט לכל המשפחה בחווה החקלאית "צמח בראשית" עם תחנות מן הטבע וסיור בחווה החקלאית. בערב שוק אוכל של מגוון מסעדות העמק ומופע של עידן עמדי במחיר 10 שקלים. ב-14 בפברואר יערך יריד החקלאות המסורתי בדגניה א' ואחריו תחרות בעיטת הבננה. בליל שישי הופעה אקוסטית של אלון עדר בפאב ה"בום" בדגניה ב' ובשבת מגוון אירועים לכל המשפחה.

מתי: חמישי-שבת, 15-13 בפברואר

מחיר: חלק מן הפעילויות ללא תשלום

צילום: רונית סבירסקי

 

פסקול ישראלי

במלון פסטורל כפר בלום יתקיים סוף שבוע מוזיקלי "פסקול ישראלי". מופע של הרכב "קצת אחרת" עם שלמה גרוניך, שם טוב לוי ושלמה יידוב, מחווה למשוררת רחל שפירא בהשתתפות רוחמה רז ומופע של להקת נאג' חמאדי המורכבת מעיתונאים שכוללת טקסטים בענייני אקטואליה, תרבות ותקשורת.

מתי: חמישי-שבת, 15-13 בפברואר

מחיר: בתשלום (כל המופעים כלולים במחיר)

לפרטים: 04-6836611, www.kfarblum-hotel.co.il

נאג' חמאדי צילום: סילו

 

אולמרט והמצב הפוליטי

ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד אולמרט יקיים הרצאה במלון פסטורל כפר בלום במסגרת "פסטורליה במילים". הרצאה על המצב הפוליטי במדינה וההתפתחויות הצפויות במזרח התיכון.

מתי: שני, 17 בפברואר, 20:30

מחיר: 85 שקל

לפרטים: pastoral.smarticket.co.il/

צילום: עמוס בן גרשום

 

שבת ירוקה

חוצות המפרץ OUTLET מקיים "שבת ירוקה" GREEN DAY. הפנינג ירוק במסגרתו המופע של נאור צוברי, סדנת מחזור ירוקה ואקולוגית לילדים עם "ראש הברוש" שמטרתה לשמור על כדור הארץ וסביבה נעימה, פינת ציור, מתנפחים ועוד מגוון פעילויות לילדים ולכל המשפחה.

מתי: שבת, 29 בפברואר, 18:00-12:00

מחיר: כניסה חופשית

צילום: יח"צ

 

דרמה וירטואלית חוצת גבולות

הגדר, דרמה וירטואלית חוצת גבולות, תעלה בתיאטרון עכו. זו הצגת הביכורים של הבמאי נמרוד דנישמן, בוגר בית ספר לבימוי בסמינר הקיבוצים. הרעיון נולד בעקבות שיחה קצרה ומפתיעה שניהל בגריינדר לפני כמה שנים עם בחור מלבנון, שהתפתחה בדמיונו עד שהפכה להצגה. היא נבחרה לרשימה הקצרה של פרס קיפוד הזהב (2019)

מתי: חמישי, 20 בפברואר, 20:00

מחיר: 60-40 שקל

צילום: אילן בשור

 

פסטיבל טעמים בעמקים ה-16

פסטיבל טעמים בעמקים ה-16 יפתח במזויאון העמק בקיבוץ יפעת עם אוכל, יין והופעות חיות. בסוף השבוע השני יערך אירוע קולינרי מוזיקלי בשוק הישן בעפולה, יתקיימו אירועי ליקוט וקולינריה בחוות דרך התבלינים, ט"ו בשבט בטבעון ואירועי מורשת בבשמת טבעון. בשבוע השלישי שבת ירוקה ברמת ישי, אירוע שכנים ונהנים בזרזיר ושלומי שבן במרכז תרבות מגידו. בסופ"ש האחרון תחרות ניווט ספורטיבי ביער בלפור, אירוע פתיחת שביל נחל ציפורי של קק"ל ורשות ניקוז ונחלים קישון. 9 מסעדות באזור יגישו בימים ראשון-שישי ארוחות במחיר קבוע 129-79 שקל.

מתי: 22-2 בפברואר 2020

מחיר: חלק מן הפעילויות ללא תשלום

לפרטים: bit.ly/2O1j5BH

צילום: אסאדו בר

 

יצירה במשתלה

משתלות יגור במתחם "חוצות יגור" יקיימו פסטיבל ט"ו בשבט עם פעילויות לכל המשפחה: סדנת הכנת ראש דשא, סדנאות יצירה, סדנת שתילה והכנת פיתות בטאבון.

מתי: שבתות, 8, 15, 22 בפברואר, 13:00-10:00

מחיר: 10 שקל לילד

לפרטים: 04-9848108

 

שביל חדש בעמק

אירוע הסיום של פסטיבל טעמים ועמקים יצוין בחנוכת מקטע חדש של נחל ציפורי מקיבוץ הסוללים לכעביה. השביל נסלל על ידי קק"ל ורשות ניקוז נחלים קישון.

מתי: שישי-שבת, 22-12 בפברואר

מחיר: ללא תשלום

נחל ציפורי צילום: רקפת עברי

 

מרכז

ביער חרובית

סיור מודרך עם קק"ל אל פארק הלוחם ושביל הסלעים ביער חרובית הסמוך לכפר מנחם. סיור המשלב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה רגלית קלה.

מתי: שישי, 21 בפברואר, 9:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 1-800-350-550

שביל פסלי המוזיקה ביער חרובית צילום: רונית סבירסקי

 

סיורים ביער שוהם

ביער קהילתי שוהם יתקיימו סיורים מודרכים של מתנדבים ונאמני היער של קק"ל. סיור בעקבות פריחת כלניות ורקפות, ארכאולוגיה, בוטניקה, בעלי החיים וההיסטוריה של המקום. הסיורים עוברים דרך גבעת הספלולים, כנסיית בכחוס הקדוש ופינות חמד נוספות ברחבי היער. מסלול הסיור קל, מתאים לכל המשפחה (אינו מתאים לעגלות ילדים) ונמשך כשעה וחצי.

מתי: שבתות, פברואר-מרס, 10:00, 11:0, שישי 21 בפברואר, 13 במרס, 12:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-9723090

צילום: רוני קינדרמן

 

ט"ו בשבט בגבעות מודיעין

החברה להגנת הטבע מקיימת לקראת ט"ו בשבט פעילות לכל המשפחה בגבעות הדרומיות של מודיעין. מסלול הליכה בין פרחים ובוסתנים, שרידי יישוב קדומים ותצפיות נוף. הדרכות לכל הגילים לאורך המסלול, מתחם פעילות יצירה, תה ופיתות על הסאג'(יש להביא כוסות רב פעמיות מהבית). הכניסה משתי נקודות: כיכר מנחם בגין, כיכר השוטר.

מתי: שבת, 15 בפברואר, 13:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: www.teva.org.il/modiin ,03-6388688

צילום: סיון ארבל

 

סיורי פריחה בפארק השרון

קהילת חדרה והסביבה של החברה להגנת הטבע מקיימת פעילות בפארק השרון בחדרה בעקבות פריחות החורף. סיור בפארק ובשמורת בריכת יער שהיא בריכת חורף ענקית. ההליכה במסלול בדרגת קושי קלה, יש להגיע עם נעלים סגורות, כובע ומים המסלול אינו מתאים לעגלת תינוקות. משך הסיור כשעתיים. נקודת המפגש: מגרש חניה בתחנת דלק דור אלון (על כביש 4 מדרום לחדרה) ב-waze : 'פארק השרון – כניסה מכביש 4'

מתי: שישי, 7, 21 בפברואר, 10:00, שבת, 8, 15, 22, 29 בפברואר, 11:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: אין צורך ברישום מוקדם 04-6249001

צילום: איריס ארבל

 

סיור בבריכות החורף

חוגגים את ט"ו בשבט עם החברה להגנת הטבע בבריכות החורף של חולון. סיור הכירות בטבע העירוני, הסברים וצפייה ביצורים החיים בבריכות. בריכות החורף מתמלאות בעונת הגשמים ובשל העדרם של הדגים מתפתחים בהם מיני ייחודיים של דו חיים, חרקים וחסרי חוליות. יציאה מחניון משרד הרישוי בחולון. מומלץ להצטייד בנעלים סגורות ומים.

מתי: שבתות, 8, 15 בפברואר, 13:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: מתן נחום לחברה להגנת הטבע

 

בעקבות איריס הארגמן

סיור מודרך בגבעות נס ציונה, על סלע הכורכר ופריחות החורף ביניהן איריס הארגמן. הסברים על המאבק לשמירת הגבעות וסיור לאורכן.

מתי: שבת, 15 בפברואר, 12:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

איריס הארגמן צילום: רונית סבירסקי

 

לגעת בצבע ומאיירים בהשראת אצבעוני

תערוכת "לגעת בצבע" של הציירת בתיה כהן תוצג בגלריה 58 במרכז עזריאלי בחולון. היא מציירת בטכניקות שונות: בצבעי שמן, צבעי אקריליק, אקווארל ועפרונות פסטל אך בעיקר בצבעי פנדה התערוכה מוצגת במסגרת קידום אמנים של עיירת חולון. תערוכה נוספת לרגל חגיגת 80 שנה לעיר חולון "מאיירים בהשראת אצבעוני – כי כולנו ילדים", 35 איורים בהשראת הסיפורים מפעם שפורסמו ב"אצבעוני".

מתי: לגעת בצבע פתיחה, חמישי, 5 במרס (נעילה 3 במאי), אצבעוני פתיחה 3 במרס (נעילה 18 באפריל)

מחיר: כניסה חופשית

צילום: בתיה כהן

 

ברודוויי-ישראל

המופע הבינלאומי "ברודוויי-ישראל" מגיע לסיבוב הופעות ברעננה, נס ציונה ודרום השרון. המופע, בהשתתפות כוכבת ברודוויי האמריקאית אמנדה ג'יין קופר Amanda Jane Cooper, שזו הופעתה הראשונה בישראל. היא תופיע יחד עם הזמר והשחקן הישראלי צחי סיטון Isaac Sutton. אמנדה ג'יין קופר, משחקת בתפקיד הראשי של המחזמר וויקד (WICKED), אשר חוגג בימים אלה 16 שנים על במת ברודוויי.

מתי: 14-6 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3221*, kupatbravo.org.il/announce/66794

צילום: רבקה מיקלסון

 

חברות הכי טובות

לרגל חודש האישה הבינלאומי, ויום האישה, מעלה תיאטרון הספריה מיסודו של בית צבי את המחזה המצליח ועטור הפרסים "חברות הכי טובות" של ענת גוב באולם גרי בילו ברמת גן. בחלל התיאטרון תוצג תערוכה צילום של השחקניות: דיקלה הדר, הדס קלדרון, יעל לבנטל וכנרת לימוני ששיחקו בהפקות הקודמות של ההצגה בתיאטראות השונים בארץ.

מתי: 31-8 במרס

מחיר: 90-70 שקל

לפרטים: 03-5799290

צילום: יוסי צבקר

 

ילדי וודסטוק

המופע אמריקה - ילדי וודסטוק כובשים את המיינסטרים, כחלק מסדרת "אגדות מוסיקליות" יעלה בהיכל התרבות פתח תקווה. מופע מוזיקלי החוגג 50 שנה לפסטיבל וודסטוק. הרצאת פתיחה יואב קוטנר.

מתי: רביעי, 26 בפברואר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: bit.ly/2Ha8m4h

 

בעקבות עצים עתיקים

סיור מודרך בעקבות עצים עתיקים שנותרו ביער חדרה ופארק השרון. מהאזור שיהיה מיוער נותרו שטחים מצומצמים. בסיור יינתנו הסברים על הסיבות ומה עושים כיום לתיקון המצב. בהדרכת יוכי משל והחברה להגנת הטבע.

מתי: שישי, 14 בפברואר, 13:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

יער חדרה צילום: איריס ארבל

 

קולות נודדים

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד מופיעה ברחבי הארץ עם "קולות נודדים" - קונצרט בכיכובם של אסתר רדא, נטע אלקיים ועמית חי-כהן. מפגשים מוזיקליים עם מקצבי ההר והמדבר, הרוח השבטית הברברית והמוזיקה העממית המרוקאית. המופעים יתקיימו באשדוד, רעננה, באר שבע, קריית מוצקין, מודיעין ותל אביב.

מתי: 18 בפברואר - 26 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 073-759-9931

אסתר רדא צילום: אוהד רומנו

 

קרנבל של צבעים

אמנית הקרמיקה – קרני שגב מציגה בגלריה חנקין בחולון את התערוכה "קרנבל של צבעים". עבודות קרמיקה שנוצרו בהשראת ילדותה מלאת הגוונים והצבע בחולון. אמה שולמית טל, הייתה ציירת, אחת מתוך "קבוצת העשרה", אחיה בועז טל היה פרופ' לאמנות, שעמד בראש מחלקת העיצוב במכון הטכנולוגי של חולון.

מתי: פתיחה, 27 בפברואר (נעילה 28 במרס)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-5590021

צילום: קרני שגב

 

וולנטיין על הקרח

היכל הקרח Ice Peaks בחולון מציע לחגוג את יום הוולנטיין בדייט מיוחד על הקרח עם חברים, פיצה והחלקה על הקרח. קונים זוג כרטיסים ומקבלים פיצה זוגית מתנה.

מתי: חמישי, 13 בפברואר, 20:00-17:30

מחיר: החלקה בתשלום

לפרטים: icepeaks.co.il/

צילום: חגי כהן

 

לא רק בלונדינית - המחזמר

המחזמר עטור השבחים לא רק בלונדינית בהפקת מקור בעברית בהיכל התרבות פתח תקווה. בהשתתפות: אניה בוקשטיין, עוז זהבי, חנה לסלאו, ששי קשת, מיי פיינגולד/רונה לי שמעון ואוריאל איזיקל. המחזמר מבוסס על רומן מאת אמנדה בראון והסרט שובר הקופות של מטרו גולדווין מאיר. בהפקה הישראלית משתתפים עשרות שחקנים, רקדנים ותזמורת חיה.

מתי: שני, שלישי, 18-17 בפברואר, 20:30

מחיר: 199-149 שקל

לפרטים: 03-9125200

צילום: אוהד רומנו

 

יהוא בבית צבי

שחקני שנה ג' בבית צבי יעלו את המחזה עטור השבחים "יהוא" בתיאטרון בית צבי. המחזה נכתב על ידי גלעד אברון על המצביא התנ"כי יהוא, המבקש לתפוס בכוח את השלטון בתקופת המאבק בין ממלכת יהודה ומלכת ישראל. מבט עכשווי על הפוליטיקה והתשוקה לכוח, על הקשר בין הון שלטון ועולם תחתון.

מתי: 11-9, 25-13 בפברואר

מחיר: 70-55 שקל

לפרטים: 03-5799290

צילום: מרב דרור

 

כרטיס לירח

בגלריה החווה בחולון נפתחת התערוכה "כרטיס לירח". בתערוכה יוצגו שיריה של שלומית כהן אסיף מתקופות שונות תוך התמקדות בספרה החדש שיצא לאור "כרטיס לירח", לצד איורים וקיטעי וידאו של שיריה המולחנים. היא פותחת את סדרת התערוכות החדשה "גיבור מקומי" שמציגה יוצרים תושבי חולון שתרמו לזירת התרבות הארצית ואף הבינלאומית.

מתי: 29 בפברואר - 21 במרס

מחיר: כניסה חופשית

איור לשיר "אל תמהרי לגדול" רחל קנופ

 

פסטיבל ימי מוסיקה יהודית

פסטיבל "ימי מוסיקה יהודית" ה-8 יתקיים באוניברסיטת בר-אילן.בלוז וגרוב עם מסורות אתיופיות עם ההרכב של אביטה בריהון, נטע אלקים במחווה אלקטרו-ביטית לגדול משוררי מרוקו נרקיס, מורין נהדר ופרץ אליהו זמרי המדריגל בביצוע היצירה "קבלת שבת" של פאול בן חיים במלואה. יום עיון המתמקד בחזנות וביוצאי אנדלוסיה, סדנא וקונצרט מניגוני הרב קרליבך.

מתי: שלישי-חמישי, 27-25 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5317959

נטע אלקים צילום: טל עבודי

 

לחגוג את יום האהבה

מלון DAVID TOWER מרשת Accor הבינלאומית מציע חבילות רומנטיות לקראת הוולנטיינס דיי. סיפור אהבתם של הסולטאן דָאוּד פָאשָה ובחירת לבו היוו את מקור ההשראה לעיצוב המלון. בין החבילות המוצעות: בוקר אהבה, ארוחת בוקר ושימוש במתקני הספא, בוקר פינוק לשניים כולל טיפול ספא של 30 דקות, חבילת אהבה ארוחת בוקר, ספא, טיפול ו-8 שעות בחדר סופיריור, חבילת אהובת הסולטן כוללת לינה.

מתי: שישי, 14 בפברואר (יום האהבה), ראשון, 8 במרס (יום האישה הבינלאומי)

מחיר: 1050-280 שקל לזוג

לפרטים: 09-3730013

צילום: איתי סיקולסקי

 

תערוכת פתיחת ההיכל בגן המוזיאון

"פתיחת ההיכל" - עיצוב ואדריכלות בתי כנסת בישראל תערוכת חוצות של היוצר והצלם אמיר חודורוב המוקדשת להיכלי תפילה ובתי כנסת תוצג בחוצות גן המוזיאון בחולון. צילומיו של חודורוב (טייס חיל האוויר לשעבר) מורכבים כמו פאזל מעשרות עד מאות צילומים מזוויות שונות שבונות את העבודה הסופית. חודורוב, זוכה פרסים בביאנלה לאמנות בלונדון, פרס המונה ליזה במוזיאון המדע והאומנות במילנו. צילום כנסיית הקבר זיכה אותו בפרסים רבים והוצג במוזיאון הוותיקן ברומא. אוצרת: אילנה כרמלי לנר.

מתי: פתיחה, 31 בינואר (נעילה 2 במאי 2020)

מחיר: כניסה חופשית

בית הכנסת הגדול צילום: אמיר חודורוב

 

אדם וחיה

התערוכה 'אדם וחיה' תפתח במוזיאון האדם והחי ברמת גן. התערוכה תוצג במבואת המוזיאון ותכלול עבודות של אמנים שונים: לאו ריי ועפרה אייל, שמציגות היבט נוסף על מיקומו של האדם, במקביל ליחסיו עם עולם הטבע. 'אדם וחיה' מתקשרת עם 'פרא אדם', התערוכה הנוספת המוצגת לצידה.

מתי: פתיחה, חמישי, 23 בינואר (נעילה 31 במרס)

מחיר: בתשלום

 

פולונין חוזר עם רספוטין

כוכב הבלט ואחד הרקדנים הטובים בעולם, סרגיי פולונין חוזר לישראל להופעה אחת בקיסריה עם היצירה החדשה "רספוטין" RASPUTIN שהועלתה בלונדון. פולונין יופיע עם רקדנים נוספים על פי יצירתה של הכוראוגרפית היפנית יוקה אושי ולצלילי יצירתו של הכוכב העולה בשמי המוזיקה ברוסיה קיריל ריכטר. על במה ענקית המעוצבת כלוח שחמט עם כלי שחמט גדולים, יופיעו פולונין והרקדנים ויספרו את סיפורו של המיסטיקן ואיש הדת התימהוני רספוטין. דמות שנויה במחלוקת שהשתלטה על החצר של הצאר האחרון ניקולאי השני ורעייתו אלכסנדרה.

מתי: חמישי, 7 במאי, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3221*

פולונין Rasputin © Luca Vantusso

 

50 גוונים של אישה

בהיכל התרבות מודיעין תיפתח תערוכה חדשה תחת השם: 50 גוונים של אישה. בתערוכה משתתפים 15 אמנים ישראליים, החוגגים את הנשיות על כל צורותיה. התערוכה מציינת צעד משמעותי בסיפור הנשי בחברה בכלל ובחברה הישראלית בפרט, והיא חושפת ומחזקת את הכוח הנשי באמצעות ציורים, פסלים וצילומים של אמנים מתחומים שונים שמציגים את פרי יצירת דמיונם בהשראה והעצמה נשית.

מתי: חמישי, 30 בינואר (נעילה 30 במרס 2020)

מחיר: כניסה חופשית

עבודתה של נטלי ורובלבסקי צילום: נדיה דגילב

 

תל אביב

טבע בלב העיר

סיור מודרך עם החברה להגנת הטבע בטבע עירוני. שכונת מעוז אביב שנראית כמו קיבוץ באמצע העיר, מדשאות, צמחייה, גינה קהילתית ואתר טבע עירוני שנבנה ושוקם בסמוך לנתיבי איילון ופסי הרכבת. שחפים צהובי רגל חזרו לקנן שם לראשונה בישראל. סיור מיועד למבוגרים.

מתי: שישי, 14 בפברואר, 10:30-09:00

מחיר: 40-35 שקל

לפרטים: 03-6388688

פשוש צילום: ענת גל

 

בסמטאות יפו

סיור היסטורי בסמטאות יפו העתיקה בהדרכת בית ספר שדה שקמים. בעקבות גיבורים, קדושים ופשוטי עם שהתגוררו בעיר בתקופות שונות. מסלול בין הסמטאות ובנמל.

מתי: שבת, 15 בפברואר, 14:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: רונית סבירסקי

 

הספר מסוויליה

הפקה חדשה ללהיט האופראי "הספר מסיווליה" מאת ג'ואקינו רוסיני תעלה באופרה הישראלית. חגיגה צבעונית הומוריסטית בשחור לבן בסגנון הסרט האילם בשיתוף האופרה המלכותית של דנמרק עם במאי התיאטרון הדני מרטין לינגבו והמנצח האיטלקי אלסנדרו דה מרקי. מרטין לינגבו בחר למקם את ההפקה בשנת 1910 בתקופת תור הזהב של הסרטים האילמים המלאים בקצב, סלפסטיק, תזמון ואלגנטיות. התלבושות, התפאורה והתאורה הם בצבעי שחור- לבן ואפור. בין הזמרים האורחים שעבור רובם זו ההופעה הראשונה בישראל: זמר הבריטון הרוסי איגור אונישנקו, זמר הבריטון האמריקאי ג'ונתן מיחי, מצו סופרן גיאורגית קטבאן קמוקלידזה ואחרים.

מתי: 21 בפברואר - 1 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

צילום: Miklos Szabo

 

דרך הזכוכית ואלבום החיים

בגלריית Unity Art House ביפו יפתחו שתי תערוכות "דרך הזכוכית" ו"אלבום החיים", הכוללת את עבודותיהן של אמנית-מאסטרית הזכוכית ג'וליה רזינסקי המתמחה בטכניקת הפיוז'ן ודיאנה טוסוניאן, ציירת המשלבת טכניקות שונות החל מאימפרסיוניזם ועד מודרניזם.

מתי: פתיחה, רביעי, 19 בפברואר

מחיר: כניסה חופשית

עבודת זכוכית של ג'וליה רזינסקי

 

מיטב היצירה הרוסית

מיזם התרבות מ.ארט M.ART לקידום התרבות הרוסית בת זמננו מגיע לסיבוב הופעות באולמות שונים בתל אביב, התיאטרון הלאומי הבימה, מרכז סוזן דלאל, בית האופרה, מוזיאון תל אביב לאמנות והקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, שיארחו את מיטב המופעים והשמות הבולטים בתחום היצירה בעולם הדובר רוסית. הצגת הפתיחה תהיה "השיכורים" אחת מהצגות התיאטרון הבולטות בתיאטרון הרוסי, בשנת 2016 זכתה ההפקה בפרס "מסכת הזהב" על עבודת הבימוי הטובה ביותר לבמאי אנדריי מוגוצ'י.

מתי: 20 בפברואר - 7 במרס 2020

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים לכל המופעים בקופת בראבו 3221*

Grand pas classique (третий акт). Фото_ Ольга Керелюк_Урал Опера Балет Olga Kereluk

 

עזה כמוות אהבה

יצירת המחול עזה כמוות אהבה של להקת אדמה תעלה בסוזן דלל. אינטרפרטציה עכשווית וחדשה של שלוש עבודות קודמות שמקבלות משמעות אקטואלית ליצירה שנוצרת בבית החדש של הלהקה במרחב עוטף עזה.

מתי: חמישי, שישי, 20, 21 בפברואר

מחיר: בתשלום

צילום: רותם מורדיש

 

סדנת פנזין לילדים

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מקיים סדנת יצירה חדשה לילדים –'סדנת פנזין' בהנחיית קולקטיב האמנות הפמיניסטי "בוש". הילדים יקבלו הסבר על המושג פנזין ויפגשו במושג האקטיביזם דרך אמנות. הילדים יצרו פנזין וילמדו דרכים להביע את עצמם בעזרת אמנות. הפעילות מתאימה: לגילאי 6 – 12.

מתי: שבת, 15 בפברואר, 13:00-11:00

מחיר: 50 שקל לילד, 15 שקל להורה מלווה

צילום: קולקטיב בוש

 

מרתון סמסונג תל אביב

מרתון סמסונג תל אביב 2020 יתקיים השנה זו הפעם ה-12 בלב העיר תל אביב-יפו ובמתכונת גדולה וחגיגית מתמיד שבמרכזה המוטו BE YOUR BEST המזמין רצים, חובבים ומקצועיים להשתתף. יוצעו שישה מסלולים: מרתון (42.195 ק"מ), חצי מרתון (21 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מרוץ 5 ק"מ, מרוץ אופני יד לנכים ומקצה מיני מרתון לילדים שיתקיים ב- 26.2.20 (500 מטר ו-1 ק"מ). לאורך המסלול בימות מוזיקה ומים. האירוע, ביוזמת עיריית תל אביב-יפו ובהפקת חברת "כפיים".

מתי: שישי, 28 בפברואר

מחיר: בתשלום

צילום: דני שכטמן

 

חופש מוחלט

בתיאטרון תמונע יעלה המחזה "חופש מוחלט". עיבוד בימתי לספרו של הסופר הארגנטינאי, פבלו קאצ'ז'יאן. הצגה לשני שחקנים, שני אופני כושר ושני מסכים גדולים. שני האנשים האחרונים בעולם מנסים לשרוד ביקום שכולו מסכים ואלגוריתמים.

מתי: שני, שלישי, 18-17 בפברואר

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5611211

 

ואולי היה זה חלומי

תערוכת איורי הספרים של צלה בינדר "ואולי היה זה חלומי" נפתחת במרכז קהילתי מגיד כחלק משנת אלתרמן של עיריית תל- אביב- יפו. את התערוכה יצרה האוצרת והאמנית מורן שוב שמציגה תצלומים מתוך ספרים, איורים מעזבונה, ספרים מקוריים, נדנדות וטריבונה לישיבה והאזנה.

מתי: פתיחה, חמישי, 6 בפברואר

מחיר: כניסה חופשית

 

התרנגולים – הרמיקס

המופע "התרנגולים – הרמיקס" שפתח את העונה של סדרת המהפכה חוזר לאופרה הישראלית לאור ההצלחה. מופע שיצרה תזמורת המהפכה בניהולם של רועי אופנהיים וזהר שרון בהשראת הלהקה המיתולוגית המעניק פרשנות מוזיקלית ותנועתית חדשה לקלאסיקה הישראלית של התרנגולים. בהשתתפות תזמורת המהפכה, מקהלת הילדים "העפרוני" ואנסמבל של שחקנים וזמרים: עדי כהן, אמרי זיו, יפתח מזרחי, הילה מערבי, תום חודרוב, נעמה נחום, רני אלון.

מתי: מוצאי שבת, 15 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

צילום: משה צ'יטיאת

 

אִישְׁ'ל ורוֹמַנְצקָה

יצירה לתזמורת, שחקן וזמרת סופרן "אִישְׁ'ל ורוֹמַנְצקָה" מאת חנוך לוין עולה בצוותא. סיפור של דייט בערב קיץ לח בהשתתפות דרור קרן, יוסי בן נון וגוני כנעני, בליווי תזמורת בת 17 נגנים. ביום חמישי בטלפון הכל נשמע מבטיח... ובשבת הם נפגשו אִישְׁ'ל, רווק דלוח, ורוֹמַנְצקָה, בחורה עם תקוות, "מתנפצים" זה על זו במסע לילי צולע ברחובות תל אביב.

מתי: שני, שבת, 3, 8 בפברואר, 21:00, שישי 14 בפברואר, 11:00, 13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6950156

צילום: אילן בשור

 

מחווה לרביעיית מועדון התיאטרון

מרכז ענב בשיתוף פרויקט "בבית זה" של עיריית תל אביב-יפו מעלה מופע הצדעה לרביעיית מועדון התיאטרון. רביעיית הבידור, הזמר והסאטירה, שהוקמה בשנת 1957 ביוזמת יצחק קדישזון בהשתתפות יוסף מילוא, שמעון בר, גדעון זינגר, יעקב (יענקל'ה) בן-סירא וראובן (רובק'ה) שפר ששרו שירים משעשעים וסאטיריים בהשראת הרביעייה הצרפתית הנודעת, "פררה ז'אק". במופע המחווה ישתתפו עידן אלתרמן, אפרת בוימולד, אבי גרייניק, אלי דנקר, שלמה וישינסקי, אלברט כהן ואחרים.

מתי: שישי, 14 בפברואר, 12:00

מחיר: 120-90 שקל

צילום: כפיר זיו

 

עימות עם פלמנקו

להקת הפלמנקו הישראלית מעלה בסוזן דלל את המופע LUNA Y MEDIA. המופע קורא תיגר על המיתוסים של עולם הפלמנקו ומתעמת עם מוסכמות המקושרות אסוציאטיבית לעולם המחול. מפגש עם מכשפות, כוחניות, רובוטיות ומוזיקה אלקטרונית המשתלבת עם הצ'לו והגיטרה הספרדית האקוסטית. 10 רקדניות על פי כוראוגרפיה של מיכל נתן.

מתי: שבת, 15 בפברואר, 21:00

מחיר: בתשלום

צילום: יוסי צבקר

 

במדינה לכאורה

קברט סאטירי "במדינה לכאורה" יעלה בתיאטרון תמונע. הקברט שיצרו אנשי "חבורת שלולית" מפגיש את הקהל עם כמה מהמוסדות והאישים החשובים בחברתנו, מגן הילדים עד לבית המשפט, מן המורה ועד למיניסטר.

מתי: שישי, 28 בפברואר, 12:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

 

הפסנתרן המהיר בעולם חוזר

וירטואוז הפסנתר פיטר בנס מגיע להופעה נוספת במשכן אמנויות הבמה. הפסנתרן המלחין והמפיק, שמחזיק בשיא גינס כפסנתרן המהיר בעולם, הפך גם לכוכב רשת בזכות גרסאות הפסנתר שעשה לשירים של מייקל ג'קסון, קווין, סיה ואחרים עם יותר מחצי מיליארד צפיות ביו טיוב ומיליוני עוקבים ברשתות החברתיות. בנגינתו הוא מגשר בין המוזיקה הקלאסית לפופולרית. הוא "מכה" על הקלידים לא פחות מ-765 פעמים בדקה ומשתמש בכל חלקיו של הפסנתר, כולל גוף הפסנתר והמיתרים, כדי להפיק צלילים.

מתי: רביעי, 26 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 8780*

Peter Bence באדיבות EgoEast

 

נגנים מכל העולם

הקרן האירופאית לתרבות מקיימת תחרות CLASSIC WINDS, המוקדשת לקלרינט ולסקסופון בפעם השלישית והפעם בישראל. בנוסף לתחרות המושכת אליה נגנים צעירים מכל העולם יתקיימו חמישה קונצרטים מגוונים ועשירים בהשתתפות סולנים בעלי שם עולמי בהיכל התרבות ובאולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב. הכנרים מקסים ונגרוב ודניאל לוזקוביץ, הצ'לן אלכסנדר קנייאזב, נגנית הקלרנית שירלי בריל עם המנצחים דימיטרי יבלונסקי וסרגיי סמבטיאן והתזמורת הלאומית הארמנית והתזמורת הסימפונית ירושלים.

מתי: שלישי-חמישי, 5-3 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 9066*

Shirley Brill Photo©Felix Broede

 

מחווה לבלט הרוסי של דיאגילב

העונה הרוסית של המאה ה-21 נפתחת עם מחווה לבלט הרוסי של דיאגילב בשני מופעים בערב אחד: שחרזאדה וציפור האש במשכן האופרה. העלאה מחודשת ומושקעת מאת הבמאי והרקדן הנודע אנדריס לייפה בביצוע בית האופרה והבלט הלאומי על שם נטליה סץ ממוסקבה בערב של בלט וירטואוזי, עם תפאורה ותלבושות ססגוניות שיצר האמן לאו בקשט בהשתתפות עשרות רקדנים.

מתי: חמישי-ראשון, 19-16 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: kupatbravo.co.il/announce/66105

שחרזאדה צילום: Elena Lapina

 

ירושלים

קרן אן במערת צדקיהו

הזמרת והיוצרת קרן אן KERREN-ANN תקיים מופע Guitar & Piano במערת צדקיהו ותארח את נגן החצוצרה אבישי כהן. קרן-אן מציינת 20 שנות קריירה מוזיקלית ומגיעה לסיבוב הופעות בישראל. שאטלים ללא תשלום ייצאו בין השעות 20:15-19:30 מרח' שבטי ישראל 14 אל מערת צדקיהו, ויחזירו את הקהל אל רח' שבטי ישראל 14 בסוף המופע.

מתי: רביעי, 26 בפברואר, 21:00

מחיר: 85 שקל

לפרטים: 6226*

קרן-אן צילום: Jarrar Bouchra

 

חממה טרופית, סדנאות ושתילה

בגן הבוטני בגבעת רם חוגגים יום הולדת לאילנות עם "קסם ביער", סדנאות בטבע, יצירה אורגנית ושתילת פרחים. סיורים בחממה הטרופית, סדנת כלים אורגניים מעלי בננה, סדנת זרעי בר ושתילת פרחים.

מתי: שבת-חמישי, 13-8 בפברואר

מחיר: 35 שקל (סיור וסדנא במשך השבוע בהרשמה מראש)

לפרטים: 02-6794012

צילום: רונית סבירסקי

 

פסטיבל ירושLIVE 2020

בהיכל פיס ארנה יתקיים פסטיבל ירושLIVE 2020, ביוזמת והפקת חברת אריאל ובשיתוף עיריית ירושלים. מופע משותף ראשון בירושלים של מתי כספי ושלום חנוך, יעקב שוואקי יארח את קובי פרץ ומופע של עדן חסון. חללי המתחם יעוצבו עם ספות, כורסאות, שולחנות, כיסאות בר, כריות, שטיחים וילונות ותאורה מיוחדת. דוכני אוכל ביניהם מנות מהמטבח המרוקאי של השף אבי לוי.

מתי: שלישי-שבת, 29-25 בפברואר

מחיר: 90 שקל

לפרטים: 6226*

מתי כספי ושלום חנוך צילום: גיא פריבס

 

הטרק ההיסטורי של ירושלים

טיילת החומות הצפונית בעיר העתיקה נפתחה לכל אורכה משער יפו עד שער האריות לאורך 3 קילומטרים. בכך הושלם המקטע האחרון שמחבר את הטיילת הצפונית והדרומית והפך לסובב עיר עתיקה בכרטיס אחד.

מתי: ראשון-חמישי, 16:00-09:00, שישי עד 14:00

מחיר: 20 שקל לשתי הטיילות ליומיים כולל כניסה לכיכר הרומית

לפרטים: 02-6277550

 

מפגש בין דורי

בבית אבי חי יתקיים מפגש בין דורי של סבים ונכדים "דייט עם סבתא". מפגש אינטימי של אחד על אחד, זמן איכות של החלפת חוויות וזיכרונות, כתיבת סיפור משותף, בניית עץ משפחה, ברית סודית וספר זיכרונות. בהנחיית מירי שחם. בגיל 99-9.

מתי: חמישי, 13 בפברואר, 15:30, 16:00, 16:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6215300

צילום: אורי ברקת

 

מסיגות גבול

המוזיאון לאמנות האסלאם פותח תערוכה חדשה "מסיגות גבול". התערוכה ממקדת 15 אמניות פלסטיניות ויהודיות-דתיות מציגות בתערוכה עבודות חדשות המתריסות כנגד הנורמות המגדריות והדתיות ועושות שימוש בגוף האישה ובדיוקנה כסמל של חתרנות ומחאה.

מתי: פתיחה, 30 בינואר (נעילה 3 במאי 2020)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5661291, www.islamicart.co.il

דיוקן גופי של פטמה שאנן

 

שחרזאדה וציפור האש בערב אחד

העונה הרוסית של המאה ה-21 נפתחת עם מחווה לבלט הרוסי של דיאגילב בשני מופעים בערב אחד: שחרזאדה וציפור האש בתיאטרון ירושלים. העלאה מחודשת ומושקעת מאת הבמאי והרקדן הנודע אנדריס לייפה בביצוע בית האופרה והבלט הלאומי על שם נטליה סץ ממוסקבה בערב של בלט וירטואוזי, עם תפאורה ותלבושות ססגוניות שיצר האמן לאו בקשט בהשתתפות עשרות רקדנים.

מתי: רביעי-חמישי, 23-22 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: kupatbravo.co.il/announce/66105

ציפור האש צילום: Elena Pushkina

 

נגנים ידועים מכל העולם

הקרן האירופאית לתרבות מקיימת תחרות CLASSIC WINDS, המוקדשת לקלרינט ולסקסופון בפעם השלישית והפעם בישראל. בנוסף לתחרות המושכת אליה נגנים צעירים מכל העולם יתקיימו חמישה קונצרטים מגוונים ועשירים בהשתתפות סולנים בעלי שם עולמי בתיאטרון ירושלים. הכנרים מקסים ונגרוב ודניאל לוזקוביץ, הצ'לן אלכסנדר קנייאזב, נגנית הקלרנית שירלי בריל עם המנצחים דימיטרי יבלונסקי וסרגיי סמבטיאן והתזמורת הלאומית הארמנית והתזמורת הסימפונית ירושלים.

מתי: שני-שלישי, 3-2 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6226*

שירלי בריל Photo©FelixBroede

 

דרום

נטיעות והפעלה מוזיקלית

קק"ל מקיימת פעילות לכל המשפחה בסימן ט"ו בשבט באזור ביתרונות רוחמה בנגב הצפוני. חגיגת נטיעות והפעלות מוזיקליות ביער רוחמה. מפגש: מול שלט הכניסה לביתרונות.

מתי: רביעי-חמישי, 13-12 בפברואר, 12:00-09:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש 1-800-350-550

צילום: רונית סבירסקי

 

מפריחים את הנגב

בצריף בן גוריון בשדה בוקר תתקיים פעילות ט"ו בשבט לכל המשפחה בהשראת חזונו של בן גוריון להפריח את הנגב. כל מבקר יקבל שתיל שישתול בסמוך לצריף ובנוסף, קריאת ספרה של אבירמה גולן "עץ מדבר" על שתיל קטן שהביא אתו בן גוריון מתל אביב לשדה בוקר. סיור בבית המקורי, צפייה בסרטונים ומשחקים אינטראקטיביים.

מתי: שבת, 15 בפברואר, 13:00-11:30

מחיר: 20 שקל למבוגר, 15 שקל לילד (פעילות כלולה במחיר)

לפרטים: 08-6560469

 

מזרע, לשתיל ועץ

קק"ל מקיימת פעילות לט"ו בשבט במשתלת גילת ביער גילת בנגב הצפוני. הסברים על מסלול חייו של השתיל מאיסוף הזרעים ועד יציאתו מן המשתלה אל היער, ביום של פעילות חווייתית והכנת יצירה מחומרים מן הטבע. מיועד לקבוצות בלבד.

מתי: שלישי-חמישי, 13-11 בפברואר, 12:00-09:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש 08-9986197,08-9986184

צילום: פבלו צ'רקסקי

 

טעם המדבר לחובבי לכת

טיול טבע מדברי במסלול ברמה קלה-בינונית, מלווה בפריחת החורף במדבר. במרכז הטיול- הכרות מעמיקה עם צמחי מדבר טובים למאכל, צמחי מרפא והתנסות עם בישולי שדה של צמחי מדבר. בהדרכת אפי פרי והחברה להגנת הטבע.

מתי: שישי, 14 בפברואר, 15:30-07:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

הדרום שוב אדום

פסטיבל דרום אדום יערך בחבל הבשור בסופי שבוע של חודש פברואר. הפסטיבל כולל מופעי Live, צעדת כלניות, מירוץ כלניות, שווקים של תוצרת חקלאית מקומית, פעילויות לכל המשפחה, סדנאות, סיורים מודרכים, סיורי פריחה ושחקנים בין הפריחות. בין המופעים: עידן רייכל, אביתר בנאי, ברי סחרוף, שלמה יידוב, נסרין קדרי, דיקלה, שלומי שבן ואחרים.

מתי: חמישי-שבת, 8-6, 15-13, 22-20, 29-27 בפברואר

מחיר: בתשלום (חלק מהפעילויות ללא תשלום)

לפרטים: bit.ly/2umdpv2

צילום: רונית סבירסקי

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|