אטרקציות, המלצות, אירועי חנוכה 2019

מהדורה מורחבת של אירועי חנוכה 2019, החג של החגים בחיפה, סיורי עששיות ביערות, סדנאות בהשראת החג לילדים, טיולים מודרכים במחירים סמליים, הצגות לילדים, מופעי קרקס, סיורים בשכונות הדתיות בשעת הדלקת נרות, פסטיבל אמנויות רחוב באילת

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

החג של החגים

עיריית חיפה ובית הגפן מקיימים את "פסטיבל החג של החגים" המסורתי. סיורים, הופעות מוזיקה ומחול, יריד חנוכריסמס, תהלוכת חג, תחרות הבית המקושט, מעדניית סדנאות אמנים, אירועי אמנות, קישוטי אור ברחובות ופעילויות לכל המשפחה. השנה הפסטיבל יתמקד בעיקר באירועי פנים בתוך מתחמי בית הגפן ובמוסדות שונים ברחבי העיר.

מתי: חנוכה, 28-19 בדצמבר

מחיר: הכניסה לכל האירועים בבית הגפן תהייה ללא תשלום ובהרשמה מראש, למעט הסדנאות והקונצרטים

לפרטים: haifahag.com/?lang=1

צילום: מור אלנקוה

 

סיורי עששיות ביערות

קק"ל עורכת סיורי עששיות ביער ביריה, יער בית קשת ויער אחיהוד "באנו חושך לגרש". לומדים על חיי הלילה ביער, שומעים סיפורי גבורה, אגדות וצ'יזבטים, הסברים על היער ופיתוחו. הדלקת נרות חנוכה וקינוח בתה צמחים. מתאים להורים ולילדים מגיל 5 ומעלה. כל משפחה מקבלת עששית אחת.

מתי: חנוכה, 24 בדצמבר (יער ביריה), 25 בדצמבר (יער בית קשת), 26 בדצמבר (יער אחיהוד) 20:30-18:00

מחיר: 20 שקל למשתתף

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש 1-800-350-550

צילום: דניאל ויינברגר, ארכיון צילומים קק"ל

 

סדנת צילום בסמארטפון

קק"ל עורכת סדנת צילום בסמארטפון בפארק עמק התכלת הסמוך לצפת. בהדרכת מיכל דרעי וימן, מעצבת תעשייתית, צלמת ומנחת סדנאות צילום בפלאפון החכם. לומדים לשדרג את איכות צילום תמונות הטבע והמשפחה, טיפים לשימוש מיטבי במצלמה ועקרונות צילום בשטח. מיועד לילדים מעל גיל 7.

מתי: חנוכה, 23 בדצמבר, 11:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש 1-800-350-550

פארק עמק התכלת צילום: מיכאל חורי, ארכיון הצילומים קק"ל

 

סדנת בישול בטבע

סיור ליקוט עם בית ספר שדה חוף הכרמל. השיטות לזהות ולבשל מיני צמחי בר הגדלים באזור הכרמל. לצד האלונים והאלות צומח מגוון גדול של מיני בר אכילים. לומדים לזהות, להכיר ולבשל אספרגוס ושום בר, מכינים ממולאים ממרוות ירושלים ומחוטמית זיפנית, טועמים סלט מיוחד מעלי פרסיון גדול. בסיום, ארוחה בלב יער אלונים.

מתי: שבת, 14 בדצמבר, 16:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

צילום: אורי מאיר צ'יזיק

 

נקרות בלילות

באתר התיירות ראש הנקרה יתקיימו סיורי עששיות ליליים שכוללים נסיעה ברכבל המואר אל הנקרות הימיות, סיור מודרך בנקרות החשוכות בליווי הסברים על תהליך היווצרותן, עליה לגשר הרכבת המנדטורית, סיפור ליל הגשרים ומיצג אור-קולי. בסיום הדלקת נרות ושירי חג. פעילות יום בראש הנקרה כוללת נסיעה ברכבל, מיצג אור קולי ופעילויות לכל המשפחה.

מתי: חנוכה, 26-23, 29 בדצמבר (סיורים ב-17:15, 18:30)

מחיר: 54 שקל למבוגר, 48 שקל לילד (סיור לילי)

לפרטים: 073-2710100

צילום: סטודיו A

 

אמני סטנד אפ ויוטיוברים

היכל התרבות בצפת בחסות עיירת צפת יארח את מופע הסטנד-אפ של מני עוזרי. בנוסף, יתקיימו מופעים מסובסדים של מיכל ינאי, שי ורועי, קוגומלו והיוטיוברים עופר ומאור.

מתי: חנוכה, 24 בדצמבר, 20:30 (מני עוזרי)

מחיר: 30 שקל

 

חדר בריחה בעקבות הפלמ"ח

חדר בריחה "הבריחה אל הגליל" שבבית יגאל אלון, בעקבות סיפורם של צעירי הפלמ"ח, המגויסים הטריים, רגע לפני הקמת המדינה. בין משימות הפיצוח והבריחה, יצטרכו המשתתפים לגלות אחריות, אומץ ושיתוף פעולה, ולהיכנס לנעליהם של קבוצות לוחמי הפלמ"ח שעיצבו את פני המדינה.

מתי: 30-24 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-672-7700.

 

סדנאות בהשראת החג

במוזאוני חיפה השונים יערכו סדנאות בהשראת חג החנוכה. בין המוזיאונים: הימי הלאומי, חיפה לאמנות, הרמן שטרוק, מאנה כץ, טיקוטין לאמנות יפנית ומוזיאון העיר חיפה. במוזיאון חיפה לאמנות תתקיים סדנת מאירים את העבר דרך עבודת הארכאולוג, סדנת מנורת לילה מסתורית ומסיבת פיג'מות בתערוכת החדר שלי. במוזיאון טיקוטין סדנת סביבון אוריגמי וסדנת פנסים יפניים.

מתי: חנוכה, 30-23 בדצמבר (מועדים מדויקים באתרי המוזאונים)

מחיר: 45-25 שקל (כניסה כולל סדנא)

 

חג החגים באגמון מרקט

פסטיבל חנוכריסמס באגמון מרקט: שוק חג המולד וחנוכה. שוק קולינרי גדול בהשתתפות פרח ראסלן כוכבת מאסטר שף ומלכת הכנאפה הגלילית בסדנת בישול לבנוני. דוכני כריסמס וחנוכה של יצרנים מקומיים, חנוכיות ופעילות יצירת חנוכיות מהטבע, סנטה קלאוס שיחלק הפתעות, די.ג'י, מוזיקה חיה והפעלות לילדים.

מתי: חמישי-שבת, 21-19 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 04-8377770 (צמוד למלון גלילון)

צילום: יותם שחר

 

סדנת צילום ביער ביריה

קק"ל מקיימת סדנת צילום בסמארטפון בחורבת נבוריה ביער ביריה בהדרכת מיכל דרעי וימן, מעצבת תעשייתית, צלמת ומנחת סדנאות צילום בפלאפון החכם. לומדים לשדרג את צילומים הטבע והמשפחה, טיפים לצילום מיטבי במצלמה, עקרונות הצילום והתנסות בצילום בשטח. מיועד לילדים מעל גיל 7.

מתי: חנוכה, 25 בדצמבר, 12:00-11:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש 1-800-350-550

בית כנסת נבוריה צילום: יעקב שקולניק, ארכיון צילומים קק"ל

 

נרות שמן ברכס אצבע

טיול משפחות עם בית ספר שדה חוף הכרמל על רכס אצבע בכרמל. מסלול דרך חורש אורנים, ביקור במערה ובשלושת האולמות שבה. הסברים על האדם הקדמון ולסיום הכנת נרות שמן ברוח החג. מסלול ברמה קלה 4.5 קילומטרים. מומלץ להביא פנס.

מתי: חנוכה, 25 בדצמבר, 15:30-10:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: אסנת אל עז לחברה להגנת הטבע

 

תחנת מידע לפעילויות בחג

תחנת מידע "ארץ כרמי זית" במרכז התיירותי ביודפת, תספק מידע על פעילויות, בתי אירוח, מסעדות ואטרקציות בגליל המערבי. בנוסף, סרט הממחיש את סיפורה של יודפת העתיקה והאזור כולו, הכולל את כרמיאל, משגב ובקעת בית הכרם.

מתי: חנוכה, ראשון-שישי, 9:00 -15:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 04-9966263 פייסבוק תחנת המידע יודפת

 

האור והעור

מרכז המבקרים בקיבוץ כפר מסריק הסמוך לעכו מקיים במתחם החוויה הקיבוצית סיורים בטעם של פעם על חיי החלוצים, התלבושות, המגורים והבילויים. פעילות "האור והעור" עם אברמל'ה הסנדלר וסיפור מפעל הנעליים של הקיבוץ. בנוסף, סדנה ליצירת סנדלים קטנים מעור.

מתי: חנוכה, 28-25 בדצמבר, 13:00-11:00

מחיר: 40 שקל (מגיל 3 ומעלה)

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש 052-5557271

אברמל'ה הסנדלר

 

נר בין בריכות הדגים

סיור בהדרכת בית ספר שדה חוף הכרמל לקראת שקיעה בין בריכות הדגים של מעגן מיכאל. מפגש עם הציפורים החורפות וציפורי המים שמתארגנות ללינה לילה. הדלקת נר חנוכה.

מתי: חנוכה, 28 בדצמבר, 17:00-14:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: גלי שפירקו לחברה להגנת הטבע

 

סדנת שוקולד

בוטיק השוקולד "דה קרינה", בעין זיון עורך סיורים מודרכים במפעל וסיפור הקמתו. סדנת שוקולד ומדי יום יתקיים טקס הדלקת נרות לצד משקה שוקולד חם. במקום בית קפה ומרכז מבקרים.

מתי: חנוכה, 29-22 בדצמבר (סגור בחג ובשבת)

מחיר: סיור 25 שקל, סדנה 69 שקל (השתתפות מגיל 3 ומעלה)

לפרטים: 04-6993622 בתיאום מראש

צילום: עדי פרץ

 

עפות לגבהים

תערוכת צילומים עפות לגבהים נפתחה באגמון החולה. ארכיון הצילומים של קק"ל בשיתוף כנפי קק"ל מציגים תערוכת צילום טבע "עפות לגבהים באגמון החולה" ובה מבחר תצלומי ציפורים מתחרות צילום הציפורים השנתית של צפרתון קק"ל שהתקיימה בחוה"מ סוכות תש"ף 2019.

מתי: ראשון-שבת, 24 בנובמבר - 15 בינואר 2020 (בשעות הפתיחה של האגמון)

מחיר: כניסה חופשית

צילום: שחר כהן, ארכיון הצילומים קק"ל

 

סדנת סופגניות וחנוכיה מסבון

בכפר סלאמה במשגב תיערך סדנת בניית חנוכייה מכוסיות (ספלונים של בלוט), סדנת הכנת סופגניות מסוגים שונים בשמן זית וסדנת הכנת חנוכייה מסבון. האורחים יתכבדו בקפה בדואי. משך הפעילות שעתיים. מתאים לכל הגילים.

מתי: חנוכה, 30-23 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 054-2180010

 

בראש ירוק

"שבת ירוקה" – הפנינג ירוק לכל המשפחה יערך במתחם חוצות המפרץ OUTLET. במסגרתו יתקיימו סדנאות יצירה של ראש הברוש, פרי פיתוחו של האמן והיזם ניראל לוינסון. בנוסף תיערך פעילות אקולוגית, סדנאות מחומרי טבע ובשעה 12:00 מופע מוזיקלי אינטראקטיבי "תיפוף ירוק".

מתי: שבת, 21 בדצמבר, 18:00-12:00

מחיר: כניסה חופשית, סדנאות חינם

חנוכייה מחומרי טבע צילום: יח"צ

 

פסטיבל ליטורגי ראשון בנצרת

הפסטיבל הליטורגי הראשון יתקיים בנצרת לקראת חג המולד ברוח החזון של עמותת פוליפוני (רב קוליות) בכנסיית הסליזיאן, הכנסייה המרונית, מלון לגסי ואולם גן תעשייה. מהמיסה הגדולה בדו מינור של מוצארט בהשתתפות 85 איש על הבמה ועד חגיגת חג המולד מאת בריטן, קונצרט חג מולד דרום אמריקאי עם יצירות מהפולקלור ואחרים. בהשתתפות מקהלת ה"קולגיום ווקאלה הנובר" מגרמניה, תזמורת הגליל, מקהלת קולגיום ת"א, חמישיית המתכת הישראלית, האנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקאי וסולנים וסולניות ישראליים מובילים.

מתי: חמישי-שבת, 14-12 בדצמבר

מחיר: בתשלום (מוצעות גם חבילות כרטיסים ולינה)

לפרטים: 9066*

מקהלת קולגיום צילום: באדיבות עמותת פוליפוני

 

מפגש עם יזמת סדרתית

מפגש עם היזמת הסדרתית צמרת פירסט, האישה שהחליטה להציל את אפריקה מאיידס, יתקיים במסגרת "פסטורליה במילים" במלון פסטורל כפר בלום. פירסט, עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום הניהול והפיתוח העסקי בארץ ובארה"ב, היא המייסדת של 'סירק מדטק', סטארט-אפ שעומד מאחורי הפיתוח של פריפקס, מוצר חדשני ופורץ דרך למזעור הידבקות באיידס באפריקה.

מתי: שני, 9 בדצמבר, 20:30

מחיר: 85 שקל

לפרטים: pastoral.smarticket.co.il/

 

מאיירים בהשראת אצבעוני

35 איורים בהשראת הסיפורים שפורסמו בעיתון הילדים "אצבעוני" מוצגים בתערוכה חדשה "מאיירים בהשראת אצבעוני – כי כולנו ילדים" במרכז חדרים בחיפה. במלאות 67 שנים להיווסדו, יוזמן את התערוכה יו"ר איגוד המאיירים יודי מרטון ועורך אצבעוני רמי שיר. הם בחרו סיפורים מתקופות שונות של העיתון, ביניהם סיפורים של תמר בורנשטיין לזר ("קופיקו"), זוהר אביב ("חבורת כוח-המוח"), תמר פיש נחשון ועוד, שאויירו על ידי חברי איגוד המאיירים מכל הגילאים והסגנונות.

מתי: פתיחה, חמישי, 19 בדצמבר, 19:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: מרכז חדרים, רחוב קריית ספר 25 , חיפה

ללמוד כמו אריה איור של שרה גוטמן

 

ספינת השוטים

המרכז לתיאטרון עכו מעלה את מופע המחול "ספינת השוטים". היצירה בוחנת, באמצעות תנועה, טקסט ושירה, את המפגש הטעון בין הצורך של האדם לשמור על הנבדלות שלו ולהגן עליה מפני הרס או שינוי לבין כמיהתו למגע אנושי, להבנה וקבלה של העולם הפנימי על ידי האחר.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר, 20:00

מחיר: 60-40 שקל

לפרטים: 04-9919634

צילום: גדי דגון

 

סיור בטרקטור וסדנאות זיתים

חוות דרך התבלינים בבית לחם הגלילית מקיימת פעילויות במסגרת פסטיבל מסיק הזיתים השנתי. סיורי טרקטור במסלול כפרי בין מאות עצי הזית הפזורים באזור, בשילוב הסברים על הגידולים והזנים השונים של עצי הזית, על שיטות המסיק ויצירת שמן הזית. בנוסף, סדנאות הכנת תערובת שמן זית וזעתר וכבישת זיתים.

מתי: שבת, 14 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9533405, www.derech-hatavlinim.co.il

צילום: הדס ניצן

 

עמקים

אור אש וקנגורו

בחוות גן גורו בעמק המעיינות יערכו סיורי חושך ואור, אש ואנרגיה בין בעלי החיים האוסטרליים שנמצאים במתחם. סיור מודרך משולב בהסברים בנושא השפעת הימים המתקצרים על הקנגורו, מפגש עם בעל חיים שאוגר שמן בגופו כמו פך השמן, סיפורם של האבוריג'ינים והקשר שלהם לאש.

מתי: חנוכה, 26-24 בדצמבר, 14:30-13:00

מחיר: 59 שקל, כלול במחיר הכניסה לגן

לפרטים: nirtours.tickchak.co.il/5899

צילום: ארז ביט

 

סיור בקלאב קאר בין המעיינות

פארק המעיינות מקיים סיורי "מעטים מול רבים" לכל המשפחה בנהיגה עצמית בקלאב קאר. הסיור יעבור ברחבי הפארק, בין המעיינות, השטחים החקלאים, אתרי מורשת וציפורים נודדות. יינתנו הסברים על הטבע, העמק וההיסטוריה של מעטים מול רבים מתקופה התנ"ך עד ימינו בשילוב מפגש עם דמויות משעשעות שקשורות להיסטוריה המקומית.

מתי: חנוכה, 24, 26, 28 בדצמבר, 13:00-11:00

מחיר: 59 שקל לאדם (מגיל שנתיים ומעלה) נהיגה בקלאב קאר מגיל 21 לבעלי רישיון נהיגה

לפרטים: בהרשמה מראש tic.li/GgLZbwO

צילום: ארז ביט

 

תזמורת חלוצים, נרות ובריכות

בגן הלאומי גן השלושה (סחנה) בריכות מים טבעיות בטמפרטורה קבועה של 28 מעלות, מוזיאון ארכאולוגי ואתר מורשת "חומה ומגדל". מיצג מולטימדיה על סיפור בניית חומה ומגדל יוקרן פעמיים ביום, מופע מוזיקה חלוצי של תיאטרון אספלט ובאגף המוזיאון סדנאות ליצירת נרות חרס.

מתי: חנוכה, 30-24 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6581017

חומה ומגדל צילום: אורית גררו

 

טרמינל 1

המופע לכל המשפחה "טרמינל 1" של תיאטרון ORTO-Da עולה באולם אשכול פיס במשגב. קומדיה פרועה של טעויות, ללא מילים, הומור, קסם והמצאות, שיוצאת מהמסלול אבל מבטיחה שהשמים הם לא הגבול וכל העולם כולו הוא טרמינל צר מאוד.

מתי: חמישי, 26 בדצמבר, 17:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-7511136

צילום: יעל קליגלר

 

נרות וסופגניות

במרכז המבקרים דבורת התבור במושב שדמות דבורה יערכו סדנאות יצירה של הכנת נרות מדונג דבורים ויחולקו סופגניות שוקולד דבש. ביקור במצפה הדבורים, מכון הרדייה ואולם גידול המשי, האכלת עיזים ננסיות.

מתי: חנוכה, 30-21 בדצמבר

מחיר: 52 שקל לילד, 42 שקל למבוגר

לפרטים: 04-6769598

 

מרכז

באנו חושך לגרש

קק"ל עורכת סיורי עששיות בפארק עדולם ויער בן שמן "באנו חושך לגרש". לומדים על חיי הלילה ביער, שומעים סיפורי גבורה, אגדות וצ'יזבטים, הסברים על היער ופיתוחו. הדלקת נרות חנוכה וקינוח בתה צמחים. מתאים להורים ולילדים מגיל 5 ומעלה. כל משפחה מקבלת עששית אחת.

מתי: חנוכה, 25 בדצמבר, 20:30-18:00 (פארק עדולם), 26 בדצמבר (יער בן שמן)

מחיר: 20 שקל למשתתף

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש 1-800-350-550

צילום: גיא אסיאג, ארכיון צילומים קק"ל

 

בעקבות הכרישים

סיור מודרך בפארק נחל חדרה בעקבות עולמם של הכרישים. עשרות כרישים מתאספים בעונת החורף בשפך נחל חדרה. מדובר בתופעה יוצאת דופן בקנה מידה עולמי. בסיור יינתנו הסברים על כריסים ודגי סחוס בכלל ועל האתגר להגן עליהם מפני בני האדם. המסלול יעבור לאורך השפך עד לחוף החולי. בהדרכת קהילת חדרה והסביבה וחוקרים מעמותת "כרישים בישראל".

מתי: חנוכה, 26 בדצמבר, שני סיורים 13:00-11:00, 15:30-13:30

מחיר: 45 שקל

לפרטים: 03-6388688

שפך נחל חדרה צילום: רונית סבירסקי

 

רמי - ילד של אף אחד

הסרט "רמי - ילד של אף אחד" עולה לאקרנים לקראת החנוכה בכל רחבי הארץ. מתאים לכל המשפחה (מומלץ לילדים מעל גיל 8). מבוסס על הקלאסיקה "באין משפחה" מאת הקטור מאלו.

מתי: חנוכה, החל מ-19 בדצמבר

מחיר: בתשלום

צילום: באדיבות סרטי נחשון

 

בין הטיפות - חנוכה באילנות

קק"ל מקיימת סיורים מודרכים בגן הבוטני, ביקורים מודרכים במרכז המבקרים ומשחק אינטראקטיבי ביער. הסיורים יצאו גם בטפטוף קל עם מטריות ומגפיים - מומלץ להביא מגפיים, מטריות ובגדים להחלפה לילדים. משחק המשימות עצמאי בשעות פתיחת הגן. הכניסה ממזרח לכביש 4 בין צומת דרור לצומת השרון. Waze: גן בוטני ארבורטום אילנות (שימו לב: חיפוש "יער אילנות" בווייז אינו מספיק)

מתי: חנוכה, 26-24 בדצמבר, סיורים מודרכים 11:30, 13:00 ו-14:30

מחיר: 10 שקל (מגיל 3) במזומן בלבד

לפרטים: תשלום והרשמה במקום על בסיס מקום פנוי

צילום: טובית שפירא, ארכיון צילומים קק"ל

 

בין פריחות וזיתים

טיול מודרך למשפחות עם החברה להגנת הטבע ביער בן שמן. מסלול בין פריחות החורף, עצי אורן והסברים על הרעיון הציוני של יער בן שמן. עלייה דרך כרמי זיתים לתל חדיד מהתקופה המקראית וחזרה בין הגבעות המוריקות. מיועד למשפחות חובבות לכת. המסלול כ-6 קילומטרים.

מתי: חנוכה, 26 בדצמבר, 14:00-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: דב גרינבלט

 

80 עבודות של מעצבים

המדיטק ומוזיאון העיצוב חולון פותחים את שנת העשור עם אקסטרים State of Extremes. העשור החולף בראי הזמן ובהתייחסות לתערוכה הראשונה שהוצגה במוזיאון. התערוכה תעסוק בשינויים שמתחוללים בעולם בכלל ובתחום העיצוב בפרט בעשור האחרון ובמצבי קיצון. יוצגו בה מעל 80 עבודות של מעצבים ידועים מהעולם ומישראל.

מתי: פתיחה, 12 בדצמבר (נעילה 28 במאי 2020)

מחיר: בתשלום

Tadas Maksimovas and Martijn Koomen Emotigun 2019 Gedmantas Kropis

 

חגיגה בלשית

מוזאון ראשון לציון מקיים פעילות לילדים ולהורים עם חגיגה בלשית מיוחדת ברחבי המוזאון, הצגות ילדים של תיאטרון הקרון וסדנה להכנת מסגרת תמונה וצילום נוסטלגי וסדנה להכנת סופגניות.

מתי: חנוכה, 26-24 בדצמבר

מחיר: 25 שקל מגיל 3 ומעלה

לפרטים: 03-9598862, 03-9598890

פיית המרציפן צילום: דור קדמי

 

סדנאות, הצגות וסיורים לילדים

מוסדות האמנות באשדוד: הצוללת הירוקה, אגף הקיימות במוזיאון אשדוד לאמנות, המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן באשדוד, ובית אריה קלנג באשדוד, יקיימו בחג חנוכה הקרוב, סדנאות יצירה, הצגות וסיורים חווייתיים ברוח החג לכל המשפחה.

מתי: חנוכה, 26-24 בדצמבר

מחיר: בתשלום

הצוללת הירוקה צילום: אילן ספירא

 

סדנאות, סיורים ומפגש תיאטרלי

מוזיאוני פתח תקווה מקיימים פעילויות לכל המשפחה. מוזיאון פתח תקוה לאמנות מקיים סדנאות אמנות בנושא אור וחושך, סדנת תיפוף ירוק; סיורים מודרכים במוזיאון ראשונים בהדרכת שחקנים, מפגש בין העולם העתידני והעכשווי עם "זיגי – חבר מכוכב אחר".

מתי: חנוכה, 26 בדצמבר, 19:00-16:00

מחיר: 20 שקל (מגיל 4 ומעלה)

לפרטים: eventbuzz.co.il/lp/event/icptg

צילום: באדיבות מוזיאון פתח תקוה לאמנות

 

החלקה וסופגניה

בהיכל הקרח בחולון יתקיימו פעילויות לכל המשפחה, הופעות החלקה אמנותית על הקרח, דמויות מעולם הקרח יחליקו ויצטלמו עם המחליקים, ספינג' ומטבעות שוקולד יחולקו חינם לעולים על משטח ההחלקה.

מתי: חנוכה, 28-24 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית, החלקה בתשלום

לפרטים: www.icepeaks.co.il

צילום: חגי כהן

 

חנוכיות מעירק ומהודו

במרכז מורשת יהדות בבל באור יהודה נפתחת תערוכת חנוכיות מקוריות מעירק ומהודו ואוסף חנוכיות עכשוויות בהשראת מוטיבים עיראקיים. כמו כן, יתקיימו הדרכות שמע למסיירים במוזאון והפעלות ומשחקים לכל המשפחה.

מתי: חנוכה, 26-24 בדצמבר, 13:00-11:00

מחיר: 25 שקל למבוגר, 15 שקל לילד

אורות לאחר השקיעה, 1992 אמן עודד הלחמי

 

חגיגאדא בחנוכה

"חגיגאדא בחנוכה" במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד. הצגות, סדנאות ופעילויות לילדים ולכל המשפחה. בכל יום מימי הפסטיבל יתקיימו שני מחזורי פעילות במעבדאדא – מרחב יצירה חווייתי ברוח תנועת דאדא בשעות 11:30-10:00 או 15:00-13:30 (ובשישי 14:00-12:30), וסדנה ברוח החג.

מתי: חנוכה, 28-25 בדצמבר, 15:00-10:00

מחיר: כרטיס יומי 55 שקל, כרטיס להורה ולילד 55 שקל

לפרטים: 04-9842350

Dada Show צילום: גלית בן עמי

 

עששיות בקיסריה

סיור לילי מודרך לאור עששיות בטבע המתעורר של לילות קיסריה בחולות. הסיור בהדרכת אלון הורוביץ, קהילת חדרה והסביבה. משך הסיור כשעתיים.

מתי: חנוכה, 23 בדצמבר, 17:00 (סיור משפחות ) 20:00 (סיור מבוגרים)

מחיר: 45 שקל

לפרטים: 03-6388688

צילום: הדס ילינק, לחברה להגנת הטבע

 

קטנטנים בין החרובים

טיול עם קטנטנים ביער חרובית בהדרכת החברה להגנת הטבע. הסברים על החרוב ופירותיו, צמחי תבלין הגדלים באזור ועל בעלי החיים כמו שועלים, תנים ודורסים. המסלול באורך כ-2 קילומטרים.

מתי: חנוכה, 29 בדצמבר, 12:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

יער חרובית צילום: נילי ארבל לחברה להגנת הטבע

 

חנוכימיה

חנוכימיה במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי רמת גן תתקיים פעילות לכל המשפחה "אש בוערת, אור וצל". סדנת "חנוכימיה" והכנת סביבונים מתעתעים. ביקור מודרך במוזיאון וסדנת שעשועי מדע ויצירה בנושאי אורות וצללים. בנוסף, פעילות על גיבורי על בעולם החיות, שעות סיפור לקטנטנים ותערוכה חדשה "פרא אדם".

מתי: חנוכה, 30-24 בדצמבר, 16:00-09:00

מחיר: 40 שקל (מתאים לילדים מגיל 6 ומעלה)

לפרטים: 03-6315010

 

על שביל ישראל

סיור עם קק"ל על שביל ישראל במקטע מראש העין עד בן שמן כ-25 קילומטרים. הטיול בהדרכת צחי גלובין מלווה בהסברים על היבטים גיאוגרפיים, הסטורים, חברתיים ותרבותיים. המסלול מראש העין, אלעד, אתרי עתיקות, תצפיות נוף וסיום בבן שמן.

מתי: שבת, 21 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

סימון שביל ישראל צילום: דב גרינבלט

 

טיול עם קטנטנים

טיול מודרך עם קטנטנים בטבע של גבעות מודיעין, בין פריחה חורפית, עתיקות ובוסתנים. באזור, מגדלי שמירה עתיקים, גתות, בורות מים ובוסתנים.

מתי: חנוכה, 25 בדצמבר, 12:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

הנסיכה של אנדרסן

מחזמר לכל המשפחה בהשתתפות מאות חניכי בימת הנוער ברחובות "הנסיכה של אנדרסן". בהיכל התרבות העירוני יעלה המחזמר לכל המשפחה המבוסס על העלילה "הנסיכה והברבורים" של הנס כריסטיאן הנדרסן בעיבוד מוזיקלי חדש.

מתי: חנוכה, 30-24 בדצמבר

מחיר: 49 שקל

לפרטים: 08-9232200

צילום: סלי פטר

 

פסטיבל במזרח

עיריית לוד בשיתוף משרד התרבות והספורט חוגגים זו השנה ה-4 את "פסטיבל במזרח" המשקף את פסיפס התרבויות והעדות בעיר. במסגרת הפסטיבל יתקיימו הופעות, סדנאות ופעילויות ברחבי העיר. בין המשתתפים: מירי מסיקה, גיא ואייל מזיג, להקת רבע לאפריקה ואמנים נוספים.

מתי: חנוכה, 25-23 בדצמבר

מחיר: ללא עלות או 10 שקל

לפרטים: smarticket.co.il/

מירי מסיקה צילום: איה זך

 

מסע קוסמי

בלילה הארוך ביותר בשנה יתקיים במתחם 'WHITE' בפרדס חנה קונצרט טקסי "מסע קוסמי" של האמן והיוצר נועם בן דוד כחלק במסגרת אירועים דומים שנערכים ברחבי העולם. בן דוד בליווי הרכב נגנים ורקדניות יופיעו עם רפרטואר של מוזיקת עולם שבטית ומקורית, אשר נועדה להזכיר ולעורר את מהות החיבור בין האדם לבריאה ולכוחות הטבע. 13 שירים המשלבים עברית, ערבית, פורטוגזית, ספרדית, סנסקריט ואנגלית .

מתי: מוצאי שבת, 21 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: secure.cardcom.solutions/e/xYNB

צילום: עדי הררי

 

אליפות ישראל בהחלקה אמנותית על קרח

אליפות ישראל בהחלקה אמנותית על הקרח תתקיים בהיכל הקרח Ice Peaks בחולון. השנה, לראשונה תתקיים לראשונה תחרות קפיצה על הקרח. עשרה מתחרים מנבחרת ישראל ישתתפו בתחרות המורכבת מ-4 בדרגות קושי שונות. התחרות תהיה בקטגוריות: גברים, נשים, זוגות ספורט וזוגות ריקוד. בין המשתתפים האלופים האולימפיים: אלכסיי ביצ'נקו, יבגני קרסנופולסקי ודניאל סמוחין.

מתי: רביעי-חמישי, 12-11 בדצמבר (תחרות הקפיצות 12 בדצמבר, 16:15)

מחיר: כניסה חופשית לתחרות

לפרטים: www.icepeaks.co.il/

צילום: ניר קידר

 

צועדים ומצדיעים

קק"ל מקיימת צעדת הצדעה והוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה בהרי ירושלים, בית גוברין (תל מרשה) ובנימין (שילה הקדומה). לאורך נופי הארץ, טיולים מודרכים על ידי מדריכים מוסמכים, ביקור באתרי מורשת, בשילוב סיפורי הגבורה ואחוות לוחמים ושיחות עם פצועים.

מתי: רביעי, 11 בדצמבר, 15:00-08:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: NisimM@kkl.org.il

 

דרך הפסלים

קק"ל עורכת סיור מודרך אל דרך הפסלים ביער חצרים. משך הטיול כשעתיים עד שלוש. שילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי העיר.

מתי: שישי, 20 בדצמבר, 09:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש ב"קו ליער": 1-800-350-550

שישי עם קק"ל צילום: ארכיון קק"ל

 

פרא אדם

במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי רמת גן נפתחת תערוכת "פרא אדם" הבוחנת את יחסי האדם עם הטבע. יצירות אמנות עכשווית בטכניקות שונות במרכזן בעלי חיים תוך התייחסות למפגש שלהן עם האדם. חלל התערוכה מעוצב כשמורת טבע, שבמרכזה שביל הליכה בנוי עץ ויצירות האמנות מוצבות כבעלי חיים.

מתי: פתיחה, 7 בדצמבר (נעילה 4 באפריל)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6315010 – 03

צילום: עמי זרוג

 

פלמנקו עם אלבה

להקת הפלמנקו הישראלית בניהולה האמנותי של מיכל נתן בסיבוב הופעות עם המופע ALBA ברחבי הארץ בהיכלי התרבות אשקלון, עפולה ויבנה. המופע בליווי הכוראוגרף Javier Latorre מגדולי הכוראוגרפים הספרדיים בני זמננו הידוע בעבודותו על המחזה הנודע של לורקה "בית ברנדה אלבה". בהשתתפות סילביה דוראן, חלוצת המחול הספרדי בישראל, המגלמת את המשרתת.

מתי: 9, 10, 15 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6959536

צילום: יוסי צבקר

 

שעשועי דושאן

שעשועי דושאן הוא מקבץ הכולל 2 תערוכת קבוצתיות ו-3 תערוכות יחיד שנפתחות במוזיאון יאנקו דאדא בעין הוד. כולן מתייחסות בדרך זו או אחרת ליצירתו של מרסל דושאן מ-1919 כשהוסיף לרפרודוקציה זולה של המונה ליזה שפם וזקן עם כיתוב מוצפן שמשמעו "חם לה בתחת". 18 אמנים ישראלים הוזמנו להגיב לאקט האמנותי של מרסל דושאן ובאותה הזדמנות לדון בנושא של הנזילות המגדרית: אישה בעלת סממנים זכריים (איבר מין או שיער פנים) ומולה הגבר בעל הסממנים הנשיים.

מתי: פתיחה, שבת, 30 בנובמבר (נעילה 18 באפריל)

מחיר: 24 שקל

לפרטים: 04-9842350

דופיטרון של דניאל לוי צילום: דניאל לוי

 

ניסים ונפלאות

במסגרת חגיגות הנובי גוד תפתח תערוכה בשם "ניסים ונפלאות" בהיכל התרבות מודיעין, בשיתוף עמותת Unity Art – המאגדת אמנים יוצאי ברית המועצות לשעבר. 15 אמנים משתתפים בתערוכה בניהם: ציירים, פסלים, אמני זכוכית ובובאים שיציגו לראשונה את האוספים שלהם.

מתי: פתיחה, שני, 8 בדצמבר (נעילה 3 בינואר 2020)

מחיר: כניסה חופשית

צילום: נדיה דגילוב

 

קומדיה מרוקאית בניחוח צרפתי

תיאטרון הנגב מציג בהיכל התרבות נתניה את המחזה "נשיבה דיאלי" ("החותנת בפאריז") קומדיה מקורית במרוקאית, בניחוח פריזאי. מסעודה מגיעה לבקר את בנה שמעון שחי בפריז שחי בדירת מסתור אצל הזמר מוריס. על המפגש אתו ועם חברתו ניקול. ההצגה מלווה בשירתו של סמי לזמי (להקת שפתיים).

מתי: מוצאי שבת, 14 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 09-8308811

צילום: אייל בריברם

 

תל אביב

מסע של אור וצל

במתחם ביאליק יערכו פעילויות בבית ביאליק ובבית העיר. חידות, משימות ופעילות יצירה. בנוסף, תיאטרון צלליות "אגדת שלושה וארבעה" בבית ביאליק לגיל 4 ומעלה במשך 20 דקות.

מתי: חנוכה, 28-26 בדצמבר, 14:00-10:00

מחיר: 30 שקל לילד, 10 שקל למבוגר

לפרטים: 03-5253403

בית ביאליק צילום: נטע אלונים

 

שעת סיפור וסופגנייה

בספריות העירוניות יתקיימו הפעלות לכל הגילים. בבית אריאלה פעילות קסמים מדעית, מופע מוזיקלי וסדנת יצירה של מיניאטורות בהשראת "האפרוח העשירי" מאת נתן אלתרמן. בספריית מגדל שלום ובמרכזים קהילתיים בעיר שעת סיפור וסופגנייה.

מתי: חנוכה, 30-18 בדצמבר

מחיר: 25-10 שקל

מאי שירי האפרוח העשירי

 

כמויות לילדים

להקת בת שבע עם המופע כמויות לכל המשפחה בביצוע אנסמבל הלהקה הצעירה בסוזן דלל. משך המופע 50 דקות ללא הפסקה ומומלץ לילדים מגיל 6 ומעלה.

מתי: חנוכה, 24-23 בדצמבר (שני מופעים ביום)

מחיר: 85 שקל

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115

צילום: גדי דגון

 

רמנגאר עם puertas

להקת הפלמנקו רמנגאר מסיימת את סיבוב ההופעות puertas בסוזן דלל. דלתות שונות, מפתות את ״הסקרן״ לפתוח אותן. בכל פעם שדלת נפתחת אנרגיה חדשה משתלטת על החלל. חגיגת פלמנקו בהשתתפות 14 רקדנים, זמרים, גיטריסטים וכלי הקשה.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: remangar.co.il/

צילום: נטאשה שחנס

 

סיור ושיח

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מקיים במסגרת התערוכה "חנוכייה לי יש" סיור ושיח גלריה עם אוצרת התערוכה ניצה בהרוזי ברעוז.

מתי: שישי, 20 בדצמבר, 11:00

מחיר: בתשלום (הסיור כלול במחיר הכניסה)

לפרטים: 03-5161970

צילום: רן ואסף ארדה

 

הצגות ילדים בגשר

תיאטרון גשר מעלה הצגות ילדים בחג החנוכה, מסעות אודיסאוס ורוח התיטארון. מומלץ מגיל 5 ומעלה.

מתי: חנוכה, 26-25 בדצמבר

מחיר: 140-50 שקל

לפרטים: 03-5157000

מסעות אודיסאוס צילום: כפיר בולוטין

 

אמנות ישראלית וכנפיים של קרמבו

תערוכת האמנות הישראלית של בנק הפועלים תוקדש לעמותת 'כנפיים של קרמבו' – תנועת נוער לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים. בתערוכה יוצגו כ-500 עבודות של אמנים מובילים בישראל, ביניהם יגאל תומרקין, סיגלית לנדאו, לאה ניקל, אורי גרשוני, מרים כבסה ואחרים. שיתוף פעולה עם מכללת HIT יוצגו למכירה כרזות במהדורה מוגבלת של סטודנטים בנושא שילוב אוכלוסיות בעלות מוגבלויות במקומות עבודה ובחברה בכלל. ההכנסות מהמכירות יתרמו לעמותת 'כנפיים של קרמבו' והאמנים יקבלו 25% מהמכירות.

מתי: שישי, 20 בדצמבר, 14:00-09:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בבניין ההנהלה של בנק הפועלים ברחוב יהודה הלוי 63

 

גבר מת מהלך

אחד משיאי האופרה הישראלית "גבר מת מהלך" על פי האופרה האמריקאית המבוצעת ביותר במאה ה-21, המבוססת על סיפור אמיתי של הנזירה הלן פרז'אן המלווה אסיר רוצח לפני הוצאתו להורג. את המפגש והחוויה שהשפיעו עליה עמוקות היא תיארה ברומן "גבר מת מהלך". הספר עובד לסרט ובשנת 2000 כתב הפסנתרן והמלחין האמריקאי ג'ייק הייגי יחד עם המחזאי טרנס מקנלי את האופרה שמתחבטת בשאלות המוסריות שמעלה הסיפור. היא בוצעה ב-70 בתי אופרה בחמש יבשות. שעה לפני תחילת המופע תתקיים הרצאת מבוא.

מתי: 19-11 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: באדיבות האופרה הישראלית

 

קרקס האש והמים

המופע הבינלאומי "קרקס האש והמים 2" יוצג באוהל קרקס פלורנטין בכפר הירוק. בריכת ענק ממנה יוצאים ונכנסים לולייני קרקס ומבצעים קפיצות מגובה רב אל תוך המים. מזרקות מים ואש, תלבושות ססגוניות, פסקול מקורי ותפאורת מולטימדיה. בין המשתתפים סרגיי פוטילוב, הליצן המפורסם מרוסיה, סופיה טרסובה מאוקראינה, אקרובטית אוויר ואלכסיי ולנטין ואנטון, אלופי טרמפולינות ענק.

מתי: 7 בדצמבר - 11 בינואר 2020

מחיר: בתשלום

לפרטים: bit.ly/2se2yCg

צילום: בוריס בורישנקו

 

פול פטרסון והנבלאית ההולנדית

המלחין הבריטי הנודע פול פטרסון, Paul Patterson יגיע לישראל, כאורח הגאלה המיוחדת לציון 60 שנה לתחרויות הנבל הבינלאומיות, שתתקיים במשכן לאמנויות הבמה. באירוע זה תושמע יצירתו "עכבישים" – יצירה לנבל ולכלי קשת. היצירה תנוגן על ידי הנבלאית ההולנדית גווינט וונטינק, שזכתה בפרס הראשון, בתחרות הנבל הבינלאומית שנערכה בישראל בשנת 1998.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: bit.ly/2LrFxTr

צילום: עמותת הנבל והזמיר

 

התאטרון המהיר בעולם

פרויקט 14/48 יתקיים בצוותא. זהו התאטרון המהיר בעולם במסגרתו מחזאים/יות, בימאים/יות, ושחקנים/יות יפיקו ב-48 שעות שני ערבי תאטרון, בלי הכנות מוקדמות ובמעורבותו של הקהל. ההצגות לערב הראשון נכתבות על פי נושא שנקבע מראש למחזאים.

מתי: חנוכה, 23-22 בדצמבר, 20:30

מחיר: 30-25 שקל

לפרטים: 03-6950156 , www.tzavta.co.il

 

הנסיך הקטן

הפקה מוזיקלית-תיאטרלית "הנסיך הקטן" תעלה בצוותא. עיבוד מקורי לספר הקלאסי בשילוב שירים שחיבר יהודה זיסאפל, מנכ"ל רד בינת בביצוע בתו הזמרת כרמי זיסאפל ובהשתתפות השחקן דורון תבורי. ברקע יוקרן מיצג חול של האמנית אילנה יהב, הקושר את ההתרחשויות למדבר.

מתי: חנוכה, 24 בדצמבר, 12:00, 15:00

מחיר: 80 שקל (מתאים לגיל 6 ומעלה)

לפרטים: 03-6950156, www.tzavta.co.il

צילום: סלי פטל

 

חגיגות 60 לתחרות הנבל הבינלאומית

חגיגות 60 לתחרות הנבל הבינלאומית יערכו בתל אביב ובמקומות נוספים בארץ. קונצרט הגאלה יתקיים במשכן האופרה בליווי נגני הפלהרמונית בניצוחו של אייל עין הבר. משתתפים 8 נגנים מצטיינים מכל העולם. בין הבאים גם נגן הנבל הישראלי, סיוון מגן, שזכה במקום הראשון בשנת 2006. מנהלת חגיגות הנבל היא הנבלאית הראשונה בפלהרמונית הישראלית - יוליה רובינסקי.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר, 20.00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3766*

יוליה רובינסקי צילום: מריה רוזנבלט

 

חנוכייה לי יש

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מציג את התערוכה "חנוכייה לי יש" ובה 60 חנוכיות מקהילות ישראל השונות. החנוכיות הן אוסף פרטי של דרורה ופנחס זכאי. בנוסף, יתקיימו בתערוכה פעילויות בהנחיית צוות המוזיאון.

מתי: 31-1 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5161970

צילום: רן ואסף ארדה

 

2019 של בת שבע

להקת בת שבע מעלה יצירה חדשה "2019" בסוזן דלל. זו יצירת מחול בה תנועה, חלל, זמן וטקסט שזורים זה בזה לכדי גילום של מצב הדברים החברתי, הגלובלי והמקומי. הקהל והרקדנים מוכלים בתוך קפסולה ארכיטקטונית הרמטית אשר כולאת אותם במציאות אחת, בחלל בעיצובו של גדי צחור, שנבנה במיוחד לצורך העבודה בסטודיו ורדה בו מתאמנת הלהקה.

מתי: 21-9 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115

 

מחווה ל-Queen

המופע Queen Symphonic עולה בהיכל התרבות. כל הקלאסיקה של Queen האגדתית מתוך המופע המצליח We will rock you. בביצוע הרכב של 4 זמרי הרוק משתתפי המיוזיקל we will rock you מה London’s West End עם עיבודים בניצוחו של Richard Sidwell הבריטי.

מתי: שני, שלישי, 9, 10 בדצמבר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 8780*

צילום: באדיבות אגואיסט

 

"אנטו – antu"

הפקה חדשה של תיאטרון מחול אבשלום פולק "אנטו – antu" בשיתוף הכוריאוגרף אנדריאה מרטיני מוצגת בסוזן דלל. עיבוד לסיפור הילדים הקצר של דורית רביניאן "העננה רננה". כשמילים פוגשות תנועה סיפור יוצא במחול; מופע לאחד עשר רקדנים על משחקיות ושכחה עצמית, על ייעוד והגשמה.

מתי: חמישי, ראשון, שני, 5, 8, 9, בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656 ובאתר suzannedellal.org.il

צילום: יאן פינקלברג

 

פסטיבל סולידריות על המסך

פסטיבל סולידריות, המתרכז בתחום קולנוע וזכויות אדם בישראל, יתקיים זו השנה השביעית בסינמטק תל אביב בתאריכים 5-10 בדצמבר. התוכנית כוללת עשרות סרטים עלילתיים ותיעודיים, בנושאים הקשורים לסוגיות ומאבקים חברתיים-פוליטיים, ביניהם גלובליזציה, פליטים, הכיבוש, רעב ועוני, מעמד הנשים, קהילת הלהט"ב ומשבר האקלים.

מתי: 10-5 בדצמבר

מחיר: בתשלום

 

אנשי הפארק

התערוכה החדשה "אנשי הפארק" מושקת בגני יהושע. התערוכה בנויה מפסיפס של אנשים שפארק הירקון הוא חלק משגרת חייהם. האנשים שצועדים, רצים, מטיילים ומגיעים לפארק כדי למצוא בו את פיסת הטבע הירוקה והשלווה בלב הכרך הגדול. 150 אנשים נבחרו ותמונתם הענקית שמשקיפה למרחוק תלויה ברחבי הפארק במקומות לא צפויים, ביניהם תחתיתו ועמודיו של גשר איילון האפרורי שחוצה את הפארק מעל לערוץ הירקון.

מתי: פתיחה: חמישי, 12 בדצמבר, 16:30

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: פירוט באתר גני יהושע bit.ly/2oJuRY1

צילום: רונית סבירסקי

 

הלוואי שהייתָ אשה

בתיאטרון תמונע יעלה המחזה "הלוואי שהייתָ אשה". יצירה בימתית לחמש שחקניות בעקבות שני טקסטים מאת פדריקו גרסיה לורקה: "חתונת דמים" והקינה על לוחם-השוורים איגנסיו סאנצ'ס מחיאס. חמש שחקניות בנות אותה קבוצת גיל, שבמהלך השנים דרכיהן הצטלבו לא פעם - בעת ובעונה אחת חברות ויריבות, אחיות למקצוע ואחיות לגורל.

מתי: ראשון, שני, 15, 16 בדצמבר, 19:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.tmu-na.org.il ,03-5611211

צילום: אפרת מזור

 

מרתון בטהובן

לרגל 250 שנה להולדתו של המלחין בטהובן יתקיים ב"צוותא" מרתון שיוקדש ליצירותיו, בניהולם של חנוך חסון והמנצח דורון סלומון. בטהובן, מי שנחשב בעיני רבים לאחד המלחינים והאנשים החשובים בתולדות האנושות כתב את יצירותיו בסוף "התקופה הקלאסית" ובישר את בואה של "התקופה הרומנטית". בין המבצעים של יצירותיו בצוותא: רביעיית היידן הישראלית, חמישיית תל אביב, התזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה בניצוחו של מאסטרו דורון סלומון ונגנים נוספים.

מתי: שבתות, 28-7 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6950156, www.tzavta.co.il

 

מזל דגים

בתיאטרון תמונע תועלה סאטירה אכזרית על דגים, אנשים ורעבתנות אין סופית שלא יודעת גבולות, לצד הרהור או שניים על טיבו של מעשה האמנות. ההצגה "מזל דגים" מבוססת על סיפור קצר מאת הסופר זוכה פרס הנובל ש"י עגנון שהופיע בספרו "עיר מלואה".

מתי: שישי, שלישי, 6, 31 בדצמבר

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5611211

 

תיאטרון קצר בצוותא

פסטיבל "תאטרון קצר" 21# יתקיים ב"צוותא" באולמות התיאטרון, על הבר ובמשרד המנהל 12 הצגות קצרות, מצחיקות, דרמטיות, ומרגשות. "קצר במשרד" במשרד מנהל התיאטרון בנוכחות 15 צופים בלבד, "קצר על הבר" - 3 הצגות בפאב ה"פרנדס אנדרגראונד". בשני האולמות הגדולים יתקיימו 4 הצגות ברצף במחיר של כרטיס אחד, כאשר בין ההצגות הקצרות יתקיימו באולמות קטעי קישור אמנותיים.

מתי: חמישי-שבת, 14-12 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6950156

 

תערוכות וסיורים בבית ליבלינג

בבית ליבלינג שנפתח לאחרונה במתחם ביאליק מציג תערוכות בנושאי אדריכלות מודרנית והעיר הלבנה כאתר מורשת תרבות עולמית בתל אביב-יפו, תוך כדי הרחבת השיח על השימור והעירוניות. המרכז כולל חללי תצוגה, מרחבי עבודה, מעבדת מחקר ובית קפה. מתקיימים בו אירועים, סיורים וסדנאות לציבור הרחב.

מתי: ראשון-שבת

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-7431025

צילום: יעל שמידט

 

מסע חורף עם שוברט

הסדרה הקאמרית פותחת עונה באולם הקטן בבית האופרה עם "מסע חורף מאת שוברט". שלוש זמרות האופרה - הילה בג'יו, יעל לויטה והגר שרביט – חוברות לביצוע יצירת המופת של שוברט, מחזור השירים המתאר את מסעו הפיזי והנפשי של משורר המחפש בטבע הבריאה את נפש היוצר והיצירה.

מתי: רביעי, 18 בדצמבר

מחיר: 100 שקל

לפרטים: 03-6927777

 

עזה כמוות אהבה

המופע החדש "עזה כמוות אהבה" של להקת אדמה יעלה בסוזן דלל. הוא מציג אינטרפרטציה חדשה, עכשווית ואקטואלית לעבודות קודמות של ליאת דרור וניר בן גל: דירת שני חדרים אינתא עומרי Dance of Nothing שמקבלות משמעות אקטואלית בעקבות המעבר לביתה החדש של הלהקה במרחב עוטף עזה. כולן עוסקות באהבה, מערכות יחסים, מאבקי כוח, הגדרה וזהות של כל פרט.

מתי: שישי, שבת, 13, 14 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

צילום: גל דור

 

מחול, קולנוע ומציאות רבודה

בכורה ליצירת מחול אינטראקטיבית "פרסונה" מאת אפרת רובין בשיתוף עם איריס נייס בתיאטרון תמונע. יצירת מחול המשלבת קולנוע ניסיוני ומציאות רבודה (Augmented Reality) במופע חי על הבמה. היצירה בודקת את הופעתה של ה"פרסונה" כייצוג מתהווה, המותאם למערכת הציפיות החברתיות, באמצעות שיח ושפת גוף בין שתי נשים ומול הקהל.

מתי: שבת, 14 בדצמבר, 20:00, שישי, 3 בינואר, 20:00

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-5611211

צילום: יח"צ

 

להקת דיוויד בואי המקורית

במסגרת פסטיבל החורף ה-3 בהיכל התרבות תל אביב מגיע לישראל המופע A Bowie Celebration - The David Bowie Alumni tour על ידי EgoEast הפקות ו–Music Business הפקות. בכל שנה בינואר, מתקבצים חברי ההרכב המקורי ויוצאים לסיור הופעות קצר להנצחתו, במופעי במה חיים בהם הם מבצעים ממיטב להיטי דיוויד בואי.

מתי: 30 בינואר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.leaan.co.il או בטלפון 8780*

Photo: Gerry Leonard-Steve Rose

 

ירושלים

חנוכה ברובע היהודי

החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים יקיימו פעילויות מיוחדות לחג לכל המשפחה. סיור חנוכיות ברחבי הרובע היהודי, סיור עששיות בגן הארכאולוגי מרכז דוידסון, סיור בבתים עתיקים וחדשים ברובע בשעת הדלקת הנרות וסיפורי התושבים, פעילות לילדים שיתחילו ברחבת בית הכנסת החורבה: סיור מומחז, צביעת כדים וחידון בנושא ירושלים

מתי: חנוכה, 29-25 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 4987*

צילום: יעל הרמן

 

חנוכה מהספרים

בבית אבי חי יתקיימו פעילויות בכל רחבי הבית ויזמינו את הילדים להביט בספרים ובסיפורים מכל הזוויות - היכרות עם סופר, פעילויות חיפוש השראה וסדנה לשיפוץ ספרים חולים. מופע הרפתקאות מוסיקלי של ינץ לוי עם הדמויות של דוד אריה, סבא אליהו, המורה דרורה, איש היער ודמות מיוחדת לחג. מומלץ לגיל ראשית קריאה. משך הפעילות כשעתיים.

מתי: חנוכה, 26-24 בדצמבר, בסבבים בשעות 10:00, 11:00, 15:00, 16:00.

מחיר: 30 שקל לילד, 10 שקל למלווה

לפרטים: 02-6215300

ינץ לוי בבית אבי חי צילום: יח"צ

 

הפסטיבל היהודי הבינלאומי

למעלה ממאה אמנים ייקחו השנה חלק בפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית בהפקת ויוזמת קבוצת התיאטרון הירושלמי. בפסטיבל, שיתקיים זו השנה הרביעית, יעלו שלל מופעי אמן, הפקות מקור ייחודיות, הופעות בכורה, הצגות, פרפורמנס, מופעים בינלאומיים ואחרים. תכנים המשלבים את תחומי אמנויות הבמה השונים: מוזיקה, מחול, תיאטרון, פרפורמנס, וידיאו ארט. הפסטיבל יפתח במופע בכורה "רגע, רגע" – מופע מוזיקלי תיאטרלי המספר את סיפור התבגרותה של חבורה צעירה ארצישראלית טיפוסית דרך שיריו של סשה ארגוב.

מתי: 10-3 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6244584-6 או 6226*

הצגה "אהבה קשה" מברזיל צילום: יח"צ

 

מגוון הצגות ילדים

תיאטרון הקרון מעלה מגוון הצגות לילדים בבית שמואל ובתיאטרון הבית, ביניהן: בגדי המלך החדשים, אגדת סת"ם, מוסטאש החתול, נקודת אור, קונצרט בחולות ואחרות. בנוסף, סדנת יצירה וסופגניות.

מתי: חנוכה, 30-23 בדצמבר

מחיר: 40-30 שקל

לפרטים: bit.ly/3837uKO

נקודת אור צילום: כפיר בולוטין

 

ירח מארח

מוזיאון המדע חוגג 50 שנים לנחיתה על הירח ומקיים פעילויות בהשראתה: שיגור טילים, העפת בלונים, בניית זרועות רובוטיות, הרמת משאות והתבוננות ברסיסי ירח. בנוסף, סיפורי ילדים ומוזיקה דרך המדע וסרט תלת ממד מסע אל החלל. בנוסף, אירועי לילות הקרן לירושלים בהם יוכל קהל המשפחות להנות משלל מופעים, פעילויות, הדגמות וסיורים מותאמים לכל המשפחה, במחיר מיוחד של 10 שקל לכרטיס כניסה למוזיאון + כניסה למופע.

מתי: חנוכה, 30-24 בדצמבר, 26-25 בדצמבר (לילות קרן ירושלים)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6544888, www.mada.org.il

צילום: יעל אילן

 

חידון, סיורים וכדים

מרכז מורשת מנחם בגין מקיים חידון אינטראקטיבי על תולדות מדינת ישראל דרך חייו של ראש הממשלה ואיש המחתרת מנחם בגין. בנוסף, סיורים מודרכים במוזיאון וסדנת יצירת כדים.

מתי: חנוכה, 30-22 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5652020

צילום: משה כהן

 

ארבעה מיצגים

מעלית הזמן במתחם ממילא מעלה ארבעה מייצגים במולטימדיה: מסע אל סודות ירושלים, מסע אל החלל, מסע בקפסולה זעירה בגוף האדם ומסע אל נפלאות העבר, ההווה והעתיד של ירושלים. מסכי לד של 180 מעלות, מערכות שמע ותאורה מתקדמות.

מתי: חנוכה, 30-24 בדצמבר (סגור בשבת)

מחיר: 54-46 שקל הכניסה מותרת מגיל 5

לפרטים: 02-6248381 או באתר

צילום: אלישע ברודסקי

 

שיח, מוזיקה ותיאטרון

עיריית ירושלים מקיימת בתיאטרון ירושלים שני ערבי של שיח, מוזיקה ותיאטרון על מושג הגבורה. נר שביעי בהשתתפות ריימונד אמסלם, לינוי בר גפן, שאנן סטריט, לוסי אהריש, קרולינה ואחרים. נר שמיני עם חנן בן ארי, קובי אריאלי, קובי אוז, ד"ר מיכה גולדמן, עדינה בר שלום ואחרים.

מתי: חנוכה, מוצאי שבת, ראשון, 28, 29 בדצמבר, 21:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 6226*

 

הרויאל בלט על המסך

סינמטק ירושלים מביא לראשונה למסך הקולנוע את מיטב הרפרטואר של להקת "הרויאל בלט" אחת מלהקות הבלט הטובות בעולם. החל מחודש דצמבר 2019 תוקרן הסדרה שמגיעה הישר מבית האופרה המלכותי (Royal Opera House) ובה הפקות חיות מהקובנט גארדן בלונדון. בין המופעים: אגם הברבורים, היפהפייה הנרדמת, מפצח האגוזים ואחרים.

מתי: 31-4 בדצמבר

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 9377*

Swan Lake, The Royal Ballet (c) 2018 ROH. Photograph by Bill Cooper

 

יצירה ישראלית-אתיופית

פסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית-אתיופית, מבית היוצר של בית הקונפדרציה בירושלים חוגג עשור. מופעים יתקיימו בבית הקונפדרציה, תאטרון ירושלים, הצוללת הצהובה והתחנה הראשונה. הופעת בכורה בארץ של הזמרת אביי לקאו, טריו של שלמה בר, עמרי מור ואבטה ברהון, השקת אלבום בכורה של אורית טשומה, גראונד הייטס עם לירון עמרם והצגות של חווה טיזזו ותיאטרון הולגאב.

מתי: 24-19 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6237000, 6226*

אורית טשומה צילום: Tadelas Art

 

בעקבות דבורה אשת לפידות

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים עורך פעילות בעקבות דבורה אשת לפידות. הכנת נרות ללא אש, היכרות עם תסרוקות השיער שהיו פופולאריות לפני אלפי שנים, לפידים ונרות שמן קדומים, סיור מומחז במוזיאון, סדנאות יצירה, הצגות של תיאטרון אורנה פורת לילדים ותיאטרון מסתורין עם הצגה חדשה שנולדה בעקבות משבר האקלים. ימים ג'-ה' | 24-26.12 | כ"ו-כ"ח כסלו ימים א'-ב' | 29-30.12 | א'-ב' טבת בשעות 10:00-17:30

מתי: חנוכה, 26-24, 30-29 בדצנמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5955337

צילום: עודד אנטמן

 

תעלומות בתזמורת

הסינפונייטה באר שבע בניצוחו של חן צימבליסטה מעלה את המופע "תעלומות בתזמורת" בתיאטרון ירושלים. מסע בלשי בעקבות תעלומות וחידות מוזיקליות. המופע בהשתתפות תזמורת תופי פח שיוצרו בטרינידד ותיאטרון הבובות של השחקן מוטי ברכר. שירי חנוכה יחד עם התזמורת.

מתי: חנוכה, 26 בדצמבר, 11:30, 17:00

מחיר: 100-80 שקל

לפרטים: 1700-70-4000

חן צימבליסטה צילום: יוסי צבקר

 

עששיות בחממה הטרופית

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים, מקיים מסע בעקבות אור וטבע, באווירה המיוחדת של החממה הטרופית. תחילתו במרכז המבקרים (מקום סגור) עם סדנת לימוד הכנת עששיות, לאחר מכן סיור עששיות בשטח הגן ובחממה הטרופית שנפתחה לאחרונה לקהל הרחב.

מתי: חנוכה, 26-23, 29 בדצמבר, 16:00- 19:00

מחיר: 35 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש 02-6794012

צילום: תום עמית

 

סדנאות ושעונים

במוזיאון לאמנות האסלאם תיערך הצגת ילדים חדשה "לילה ומג'נון" המגוללת את סיפור אהבתם הסוחף של ילד וילדה המתאהבים זה בזה עד כלות הנשימה. בנוסף, סדנאות יצירה ברוח החג ואמנות האסלאם וחדר בריחה גדול בעקבות "סוד השעונים".

מתי: חנוכה, 26-24, 30-29 בדצמבר

מחיר: כניסה חינם לילדים

לפרטים: 02-5661291

צילום: נועם פיינר

 

לגלות אוצר בחנוכה

בגן לאומי עמק צורים בעיר דוד מתקיימת פעילות לכל המשפחה בעקבות העבר הטמון בעפר. המבקרים מוזמנים להיות ארכאולוגים ליום אחד ולחשוף שרידים מעפר החפירות של ירושלים הקדומה. הפעילות ‏כוללת הדרכה אטרקטיבית,‏ סינון החומר וגילוי ממצאים מתקופותיה השונות של ירושלים הקדומה.‏ משך פעילות: כשעה וחצי.‏ הפעילות מתקיימת באוהל סגור ומחומם ואינו מושפע ממזג האוויר.‏

מתי: חנוכה, 26-24, 30-29 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6033*, 02-6268700 ובאתר האינטרנט.

צילום: אפרת כהן

 

משחקי רטרו וגיימינג

סינמה סיטי ירושלים עורכת פסטיבל משחקי רטרו במסגרתו יוקם מוזיאון משחקי ארקייד נוסטלגיים וייחודים, אשר יכלול בין היתר קונסולת משחק משנות השמונים והתשעים של אטארי. מתחם גיימינג יכלול עמדות משחק פורט נייט, קיר צילום ומתחם יוטיוברים.

מתי: חנוכה, 26-24 בדצמבר

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: שעתיים חנייה חינם בחניון הלאום

 

המוזיקאים הצעירים

100 חברי התזמורת הפילהרמונית הצעירה בגילים 18-14 מהמרכז למוסיקה ירושלים יופיעו בסדרת קונצרטי חורף בניצוחו של הצ'לן והמנצח הלל צרי. יצירות מאת היידן, ביזה וקטעים אהובים מתוך סוויטות האופרה "כרמן".

מתי: חנוכה, 30 בדצמבר, 19:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5090300

 

פסטיבל הקולנוע היהודי

פסטיבל הקולנוע היהודי ה-21 יפתח בסינמטק ירושלים עם סרטם החדש של הבמאים הצרפתיים אריק טולדנו ואוליבייה נקש "יוצאים מן הכלל" במעמד היוצרים. יוקרנו 60 סרטים ביניהם סרטים על הוגים ואושיות בעולם היהודי, סרטי מוזיקה וקלאסיקות. יתקיימו הרצאות, פאנלים ואירועים מיוחדים. בין הבולטים: חיים נסתרים על הגיבור האלמוני שסירב להישבע אמונים להיטלר. ג'וזף פוליצר שלחם על חופש העיתונות ו"הבלתי נתפס" על עליתו ונפילתו של הטייקון הקולנוע הארווי ויינשטיין.

מתי: 26-19 בדצמבר

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 9377*

בלתי נתפס shutterstock editorial

 

מופע תיאטרלי מוזיקלי לילדים

בספרייה הלאומית יוצג מופע תיאטרלי-מוזיקלי המבוסס על דמויות מפתח בתולדות הספרייה והתרבות הישראלית. ארבעה שחקנים שיגלמו את הדמויות יסייעו לילדים בפתרון התעלומה ובסיום הפעילות יתכנסו הילדים למפגש מסכם מול חלונות ארדון המוארים בצבעים על רקע החשכה. הפעילות מיועדת לגיל 8 -12.

מתי: חנוכה, 26-23 בדצמבר, 21:30-20:30

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 074-733-6336

צילום: מתן אברמוביץ

 

פלמנקו עם אלבה

להקת הפלמנקו הישראלית בניהולה האמנותי של מיכל נתן תעלה את המופע ALBA בתיאטרון החאן. המופע בליווי הכוראוגרף Javier Latorre מגדולי הכוראוגרפים הספרדיים בני זמננו הידוע בעבודותו על המחזה הנודע של לורקה "בית ברנדה אלבה". בהשתתפות סילביה דוראן, חלוצת המחול הספרדי בישראל, המגלמת את המשרתת.

מתי: שלישי, 17 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6959536

צילום: אלי גביש

 

קברט סאטירי

"מדינת לכאורה" של חבורת שלולית יעלה בתיאטרון החאן. קברט סאטירי שמפגיש את הקהל עם כמה מהמוסדות והאישים החשובים בחברתנו, מגן הילדים עד לבית המשפט, מן המורה ועד למיניסטר. עם האזרח הקטן, העסקנים שמנהלים ורומסים אותו, עם אבדן התמימות והתפרצות האלימות.

מתי: חמישי, 19 בדצמבר

מחיר: 85 שקל

לפרטים: בקופת החאן או באתר

 

מופעים במערת צדקיהו

במערת צדקיהו יתקיימו מופעים של שולי רנד - "תשליך", אביב גפן והתעויוט ו"עמק הפרחים" מחווה לאהובה עוזרי. שאטלים יוצאים וחוזרים ממתחם התחנה הראשונה.

מתי: ימי חמישי, 5, 12, 19 בדצמבר

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 6226*

אביב גפן צילום: אלון לוי

 

לטיילת על טיילת החומות

סיור סובב עיר עתיקה בכרטיס אחד. מסלול הליכה על טיילת החומות הדרומית משער יפו עד הכותל, ירידה לטיול רגלי בסמטאות ובשווקים עד הכיכר הרומית, עלייה דרך מגדל השמירה עד לתצפית שלושת הכיפות בטיילת הצפונית וחזרה לשער יפו. ניתן לעלות על שני המקטעים של הטיילת הדרומי והצפונית באותו כרטיס - הכרטיס תקף ליומיים.

מתי: ראשון-חמישי ושבת, 16:00-09:00, שישי, עד 14:00

מחיר: 20 שקל למבוגר, 8 שקל לילד

לפרטים: מומלץ לרכוש כרטיסים מראש באתר פמ"י www.pami.co.il

 

מופע סיפור

מפגש עם הסופרת תמר מאיר וספרה החדש "סיפור העגלה" בבית אבי חי במסגרת סדרת "מופע סיפור" בו מתוודעים הילדים בצורה תיאטרלית לסופר ולספר הילדים שכתב. מתאים לגיל 5 ומעלה. בהנחיית שרית זוסמן, ובליווי מוזיקלי של מוריאל הופמן.

מתי: רביעי, 13 בנובמבר, שני, 16 בדצמבר, 17:00

מחיר: 30 שקל לילד, 10 שקל למבוגר

לפרטים: 02-6215300

 

דרום

חופרים ביום מאירים בלילה

בפארק תמנע תתקיים פעילות חופרים ביום ומאירים את הלילה. התנסות בחפירה ארכאולוגית עם רשות העתיקות, סיור עששיות והדלת נרות , סיורים מודרכים ברחבי הפארק.

מתי: 29-24 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6316756, www.parktimna.co.il

צילום: באדיבות ארכיון פארק תמנע

 

צלילים במדבר

פסטיבל צלילים במדבר יערך בשדה בוקר בהשתתפות שרית חדד, דודו טסה, מיכה שטרית ואחרים. לצד אלה יופיעו אמנים בראשית דרכם. בנוסף, מחווה לנעמי שמר ומחווה לעוזי חיטמן.

מתי: חנוכה, 28-25 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: tzlilimbamidbar.co.il/?page_id=20

 

פעילויות באגם

בפארק אגם ירוחם יתקיימו סדנאות עיצוב ואמנות, סיור עששיות, סיורי אופניים, סדנת אפיית פיתות וסדנת הדפסת שמש.

מתי: חנוכה, 25-24 בדצמבר, 30-29 בדצמבר

מחיר: פעילויות ללא תשלום (סדנת הדפסת שמש 20 שקל, סיור אופניים 25 שקל)

לפרטים: www.gonegev.co.il/

צלם: ישי בן סימון

 

דוקאביב בירוחם

פסטיבל דוקאביב נגב בירוחם #6 מתקיים בירוחם והסביבה ומעלה סרטים, הצגות, תערוכה, מפגשים עם יוצרים, מציאות מדומה ופעילויות לילדים ולמשפחה. בערב הפתיחה הקרנת בכורה סרטי פרויקט "מראות ירוחם והנגב: פורטרט מקומי".

מתי: חנוכה, 31-29 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית

האריה הרעמתן צילום: מעין קאופמן

 

מסע בלשי מוזיקלי

הסינפונייטה באר שבע בניצוחו של חן צימבליסטה מעלה את המופע "תעלומות בתזמורת" באולם המשכן לאמנויות הבמה באר שבע. מסע בלשי בעקבות תעלומות וחידות מוזיקליות. המופע בהשתתפות תזמורת תופי פח שיוצרו בטרינידד ותיאטרון הבובות של השחקן מוטי ברכר.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר,שתי הופעות 17:00, 18:30

מחיר: 85 שקל

לפרטים: 08-6266400

מוטי ברכר והבובות צילום: אסף עזרא

 

פסטיבל אמנויות רחוב באילת

קרקס תיאטרון רחוב ופסטיבל של פסלים חיים יערך ברחבת המוזיאון והגלריה באילת בהשתתפות אמנים מהארץ ומהעולם. קוסם שיתקשר ויפעיל את הקהל, משחקי רצפה בגדלים מיוחדים, מתנפחים ענקיים ומדי ערב טקס הדלקת נרות. בין האומנים Euzebio Santos עם דמות הכובען המטורף, מיס בוקה, הציפורים של היצ'קוק ומנקה הארובות.

מתי: חנוכה, 27-24 בדצמבר, שלישי-חמישי, 19:00-15:00, שישי, 14:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: www.touristisrael.com/eilat

מיס בוקה פרחים צילום: צבי רבינוביץ'

 

סדנאות בטבע

בירוחם יתקיימו סדנאות בטבע בפארק אגם ירוחם, טיולי אופניים מודרכים ברחבי העיר ובפארק, מסלולי טיול במדבר, סדנאות קולינריה, סדנאות אמנות ועיצוב שולחנות מרוקאים, סדנה לעיצוב תמונות מבדים וסדנת מיחדוש בה אוספים יחד עם האמנים פסולת ממפעלי האזור ומכינים ממנה יצירת אמנות. בנוסף, יערך פסטיבל דוקאביב.

מתי: חנוכה, 31-29 בדצמבר

מחיר: בתשלום (חלק מהפעילויות ללא תשלום)

לפרטים: למידע מפורט בעמוד הפייסבוק: "תיירות ירוחם"

 

פיסול באדמה והכנת לבנים

בקיבוץ לוטין יערך סיור אקולוגי מודרך ופעילות לכל המשפחה במתחם ה"אקו-כיף". התנסות בהכנת "כדורי זרעים", פיסול באדמה, הכנת לבנים ובניית קשת ובילוי במגרש המשחקים הבנוי מחומרים ממוחזרים.

מתי: חנוכה, 31-23 בדצמבר

מחיר: 35 שקל למבוגר, 20 שקל לילד

לפרטים: 054-979-9030

 

סופ"ש של טבע במדבר יהודה

בית ספר שדה עין גדי מקיים סופ"ש של סיפורים, סיור לאור ירח, וטיולים בנוף הייחודי של המדבר בחורף. שישי, נחל סלוודורה, ארוחת ערב וטיול לילי בחווארי מצדה. שבת, תופעת הבולענים, הר סדום וחיפוש מאובני דגים, הסיפור התנ"כי על סדום ועמורה וחיפוש אחר אשת לוט.

מתי: שישי-שבת, 21-20 בדצמבר

מחיר: לינה בבית ספר שדה עין גדי על בסיס חצי פנסיון

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

צילום: דב גרינבלט

 

סיורי עששיות ביערות

קק"ל עורכת סיורי עששיות יער המלאכים, יער להב ופארק נחל באר שבע "באנו חושך לגרש". לומדים על חיי הלילה ביער, שומעים סיפורי גבורה, אגדות וצ'יזבטים, הסברים על היער ופיתוחו. הדלקת נרות חנוכה וקינוח בתה צמחים. מתאים להורים ולילדים מגיל 5 ומעלה. כל משפחה מקבלת עששית אחת.

מתי: חנוכה, 24 בדצמבר (יער להב), 25 בדצמבר (יער המלאכים), 26 בדצמבר (פארק נחל באר שבע)

מחיר: 20 שקל למשתתף

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש 1-800-350-550

צילום: גיא אסיאג, ארכיון צילומים קק"ל

 

סופ"ש של טבע בערבה

סוף שבוע עם בית ספר שדה חצבה. הסברים על האחזות הנח"ל בחצבה, משחק משפחתי בבית ספר שדה, ארוחת ערב ולאחריה טיול בחוואי הלשון ליד מושב עידן. בשבת סיור לגבעת חצבה, תצפית והסברים על ההתיישבות באזור, על החי והצומח ובסיום גלגולים בדיונות החול.

מתי: שישי-שבת, 21-20 בדצמבר

מחיר: לינה וארוחת בוקר בבית ספר שדה חצבה

לפרטים: 03-6388688

צילום: אור רוזנבך, ארכיון הצילומים קק"ל

 

אור בצריף בן גוריון

צריף בן-גוריון מקיים בחג הקרנת קטעים נדירים שלא שודרו מתוך הסרט "בן-גוריון, אפילוג". בנוסף, חדר הבריחה - "בן-גוריון וחדר הסודות", בו חושפים סודות מימי קום המדינה. חפש את האור – משחק חפש את המטמון ברחבי הצריף אחר פריטים הקשורים לאור, משחקי ענק (זיכרון, רביעיות ודומינו), וסיורים מודרכים באתר. חנוכה 2019 בצריף ב-גוריון בקיבוץ שדה בוקר

מתי: חנוכה, 26-24, 30-29 בדצמבר

מחיר: 15 שקל לילד (עד 18), 20 שקל למבוגר (פעילויות 40-5 שקל)

לפרטים: 08-6592103, 054-3059243

 

שישי קק"לי לוקאלי בדימונה

קק"ל עורכת מפגש בנושאי אקטואליה, פעילות קק"ל והופעת אמן אורח במתנ"ס דימונה. בהשתתפות: ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), ח"כ מיכאל ביטון (כחול-לבן), ראש עיריית דימונה בני ביטון ורכזת קהילה ויער אזור הר הנגב והערבה בקק"ל אורנית גינת. הופעת אורח: הזמר רון בוחניק. מנחה ומראיינת: העיתונאית רינה מצליח.

מתי: שישי, 20 בדצמבר, 10:00

מחיר: ללא תשלום וללא הרשמה מראש

לפרטים: שדרות הרצל 100

 

סדום ואהבה

המועצה האזורית תמר פותחת את אירועי החורף בארץ ים המלח בפסטיבל "סדום ואהבה" לכל המשפחה עם הופעות, יצירה, סדנאות עם חיבור מקומי, ריקודים ומאכלים מדבריים, במכלאות הגמלים, בסמוך ליישובי כיכר סדום. יושם דגש על החיבור לטבע ולמדבר, דרך מוזיקה, קולינריה וסדנאות שונות. פעילות לילדים לצד תכנית אמנותית למבוגרים, סדנאות להכנת מנדלות, קומיוזיקיישן, חימר ומיינדפולנס בהנחיית תושבי הסביבה. באזור מגוון אפשרויות לינה.

מתי: חמישי-שישי, 13-12 בדצמבר, 23:00-17:00

מחיר: 30 שקל ליום, 50 שקל ליומיים, כניסה עד גיל 14 חינם (פסטיבל מסובסד)

לפרטים: bit.ly/2YmvMew

צילום: יח"צ

 

סיורים מודרכים ללא תשלום בערד

מיזם הסיורים "ביתם במדבר" של עיריית ערד כולל סיורים בעקבות אנשים, אמנים ואדריכלות מדברית. הסיור יימשך כשעתיים תוך הליכה רגלית קלה, עם עצירה בתחנות לאורך הדרך.

מתי: ימי שישי, נובמבר, דצמבר, החל מ-09:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש forms.gle/kBZ1TD9tfr7QPA3f7

 

מרוץ שליחים בערבה התיכונה

מסלול מרוץ הערבה צ'אלנג', מרוץ השליחים החדש של ישראל יתקיים לראשונה במדבר . הוא יחל בפארק ספיר לאורך 120 ק"מ בין היישובים ושמורות הטבע של המועצה האזורית ערבה תיכונה, עין יהב, חצבה, נחל שחק, שמורת נחל שיזף, שמורת מצוק הצינים ושמורת עשוש. המרוץ מחולק ל-12 מקטעים וניתן להירשם אליו בקבוצות של החל משני אנשים (ההרשמה מגיל 18 ומעלה). בנקודות הזינוק יערך הפנינג עם מגוון הפעלות ספורטיביות לכל המשפחה, דוכנים ושוק איכרים של חקלאי הערבה.

מתי: שישי, 10 בינואר 2020

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.aravarun.co.il

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|