אירועים, פסטיבלים, סיורים, טיולים מודרכים, פעילות משפחתית בתאריכים 18-11 בנובמבר 2018

פסטיבל ימי ענף הזית בגליל, סיורי צפרות בעמק החולה, אולטראמרתון מגולן לאילת, פסטיבל צילום בינלאומי בתל אביב, פסטיבל שער לשירה בתל אביב, אירועי מחול במוזיאון ישראל בירושלים, הצדעה ליידיש בבית הנשיא, פסטיבל מסעדות פתוחות בירושלים, פסטיבל חשיפה בינלאומי למוזיקה בירושלים, המוזיאון הנייד מגיע לערד, פסטיבל סרטים וגדיד תמרים בערבה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

סרטים, תערוכות, סדנאות וסיורים

פסטיבל דוקאביב מתקיים זו השנה העשירית במעלות-תרשיחא במספר מוקדים בעיר: היכל התרבות, המרכז לאמנויות ע"ש אפטר ברר, מתנ"ס גרס, תרשיחא וכן במרכז "מארג" בכפר ורדים. למעלה מ-30 סרטים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם יוקרנו במהלך ימי הפסטיבל: הקרנות בכורה ישראליות לסרטים "סולו חופשי", "הדור שלי" ו"צ'אפה שלנו"; מופע של הזמרת יסמין לוי, מפגשים חד פעמיים עם במאים ויוצרים; תערוכה של אמנים מקומיים; סדנאות; יום עיון מקצועי בנושא דוקו קומי בחסות רשת 13; הקרנה פתוחה לקהל תחת כיפת השמים וסיורים מודרכים באזור.

מתי: שלישי-שבת, 17-13 בנובמבר

מחיר: 30 שקל (סרט, סדנא)

לפרטים: 04-9573050, docaviv.co.il

הזמרת יסמין לוי צילום: עלי טשקיראן

 

חגיגת שמן הזית

פסטיבל ימי ענף הזית ה-24 יתקיים ברחבי הגליל, הגולן והעמקים לרגל תחילת עונת מסיק הזיתים. הוא יכלול סיורים בבתי בד מסורתיים, בתי בד קטנים ביתיים ובבתי בד מודרניים. פעילויות שונות: מסיק זיתים, סדנאות להכנה ולטעימת שמן זית, דוכני מזון והפעלות לילדים. המבקרים יוכלו לטעום את שמני הזית "ראשון המסיק", לצפות בתהליך הפקת השמן, להשתתף בסדנאות ייצור שמן זית ומוצרים המבוססים על השמן.

מתי: 19-4 בנובמבר

מחיר: חלק מהפעילויות ללא תשלום

צילום: עירית עשת-מור

 

סיורי צפרות

סוף שבוע של סיורי צפרות בעמק החולה בשיאה של נדידת העגורים, העופות הדורסים, עופות המים ואחרים. סיור מותאם לצפרים וחובבים בעלי משקפות, חלק מהסיורים כוללים הגעה מוקדמת ומומלץ להזמין לינה בבתי ספר שדה. שעות פעילות 07:00-17:30

מתי: חמישי-שבת, 29, 30 בנובמבר, 1 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

מטיילים בגליל העליון

4 סופי שבוע של סיורים באתרי חקלאות והתחברות לטבע בגליל העליון. בין הפעילויות: סיור חקלאי בחוות דג על הדן, חווה אקולוגית במושב שדה אליעזר, "דרך החלב"- משק קורלנדר בית הלל, פינת הזוחלים של אלי בקיבוץ שדה נחמיה, סיור ואירוח ביקבי בוטיק גליליים. סיור חקלאות אורגנית, דבש ומכוורת והיכרות עם סיפורי המתיישבים בעמק החולה; סיור טבע, חקלאות וקטיף קיווי ותפוחים; סיור טבע, נחלים וגידול פורלים; סיור עששיות בתל פאחר.

מתי: סופי שבוע, חמישי-שבת, 17-15, 24-22 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: הרשמה מראש bit.ly/2QOHY2u

צילום: רונית סבירסקי

 

הסיפורים מאחורי התחקירים

במלון פסטורל כפר בלום יתקיים מפגש עם העיתונאית ואשת התקשורת נסלי ברדה 'מגואל רצון ועד אתי אלון' במסגרת 'פסטורליה במילים', סדרת מפגשים לשוחרי מידע. נסלי ברדה, עיתונאית חוקרת ומגישת טלוויזיה עסקה בחשיפת הכת של גואל רצון, סיפורם של אתי אלון והאח עופר מקסימוב, רונאל פישר ופרקליטת המחוז רות דוד. היא תספר על אחורי הקלעים של הפרשות ועל הסוגיות עמן הייתה צריכה להתמודד במהלך התחקיר.

מתי: רביעי, 14 בנובמבר, 20:30

מחיר: 80 שקל (כוס יין או בירה חינם)

לפרטים: pastoral.smarticket.co.il/

נסלי ברדה צילום: בני בכר

 

יצירה ונשיות

המרכז לתיאטרון עכו מעלה את מופע המחול "אנא ואגאנא" שמשלב יצירה, נשיות, אימהות ודם. טכסטים פמיניסטיים משל הלן סיקסו ולוס איריגארי, ציורי הוואגינות של האמנית ג'ודי שיקגו ודיקלום של 'שיר המחזור' של אמנית הספוקן וורד דומיניק כריסטינה.

מתי: חמישי, 22 בנובמבר, 20:00

מחיר: בתשלום

צילום: יאיר מיוחס

 

אולטראמרתון מגולן לאילת

אולטראמן רידלי ישראל מקיים "אולטראמרתון ערבה", תחרות טריאתלון הסיבולת והאקסטרים האתגרית והארוכה ביותר המתקיימת בישראל. שלושה ימים בהם חוצים את הארץ לאורכה. תחילת התחרות במשחה של 10 ק"מ לרוחב הכנרת, רכיבה על אופניים לגולן, משם לאורך בקעת הירדן עד ים המלח וסיום בפארן בערבה. מסלול של 420 ק"מ. ביום השלישי יערכו שני מרתונים רצופים לאורך 85 ק"מ מאזור יהל דרך פארק תמנע עד לחופו של ים סוף.

מתי: שלישי-חמישי, 15-13 בנובמבר

מחיר: השתתפות בתשלום

צילום: ניר עמוס

 

סיור דגים וציפורים

סיור מודרך בבריכות הדיג של להבות הבשן. הסברים על גידול דג האדמונית במים הגיאותרמיים באזור. הסברים והדגמות של צוות הדייגים כיצד שולים אותם מהבריכה ומאכילים אותם במזונם המיוחד. תצפית על ציפורים נודדות העוצרות למנוחה בבריכות הדיג: שקנאים, דיות, קורמורנים ואנפות למיניהם.

מתי: בתיאום מראש

מחיר: 10 שקל

לפרטים: 052-3763208

שקנאים צילום: רונית סבירסקי

 

מרכז

הזדמנות אחרונה לראות

במוזיאון פתח תקווה נפתחות 3 תערוכות חדשות. "הזדמנות אחרונה לראות", תערוכה משותפת למוזיאון ולגלריה צרפתית חשובה, שמשתתפים בה אמנים מצרפת ומישראל. האמנים נסעו זה לארצו של האחר, והתערוכה תציג גם בצרפת. האוצרות משותפת לדרורית גור-אריה מפ"ת ולאיזבל בורז'ואה מצרפת; תערוכה שנייה "פעולות על מקום": קבוצת אמנים מפולין עוסקת במרחב העירוני ובפעולות אמנותיות שנעשות עליו ובתוכו. בנוסף, "פג'ה", תערוכת יחיד של קרן בנבנישתי, ישראלית, שחיה ועובדת בניו יורק. בערב הפתיחה יתקיים מופע מיוחד של האמנית הליטאית GoraParasit, שנקרא Electric Dreams, שיציג בארץ בשיתוף פעולה עם פסטיבל פרינט סקרין וניסן נתיב.

מתי: פתיחה, 8 בנובמבר, 20:00 (נעילה 9 בפברואר 2019)

מחיר: 20 שקל, בשבתות חינם

לפרטים: www.petachtikvamuseum.com

מתוך ELECTRIC DREAMS צילום: Andrej Vasilenko

 

המוביל הארצי של התפילות

המופע "המוביל הארצי של התפילות" במסגרת הסדרה "תן למילים לעשות בך" במדיטק חולון מוקדש לדב אלבוים, הסופר, ההוגה והמורה. האמנים המשתתפים יבצעו לחנים וביצועים מקוריים לטקסטים ספרותיים בהשראת ספריו של אלבוים. בין המשתתפים: אסף ענברי, בני שוילי, רות קלדרון, אפרת בן-צור, ערן צור, דניאל סלומון, יהלי סובול, קרן טננבאום ונתנאל גולדברג.

מתי: שישי, 30 בנובמבר, 12:00

מחיר: 92 שקל

לפרטים: 1-800-20-29-30

 

ביטלס לילדים

תיאטרון חולון פותח עונה חדשה לסדרה "צלילירי" - סדרת מפגשים מוזיקליים לילדים ולכל המשפחה. המופע הפותח "ביטלס לילדים" יספר את סיפורה של הלהקה מתחילת דרכה בליברפול האפורה, דרך ההופעות, האלבומים, הביטלמניה וסרטי הקולנוע, ועד הצוללת הצהובה. מיועד לגיל 6 ומעלה.

מתי: שבת, 24 בנובמבר, 11:30

מחיר: 50-40 שקל

לפרטים: 03-5023001

 

עם קטנטנים בטבע

טיול מודרך עם קטנטנים בין סלעי הכורכר לאורך ערוץ נחל פולג. טיול בשמורה הקטנה, ביקור במערה, הליכה בתוואי ירוק, חיפוש אחר בעלי חיים באזור והסברים על משמעות שם הנחל ובין מה למה הוא מפלג. בהדרכת בית ספר שדה חוף כרמל.

מתי: שבת, 1 בדצמבר, 12:00-09:00

מחיר: בתשלום מגיל שנתיים ומעלה.

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

ערבי זמר ישראלים

תיאטרון חולון פותח את העונה החדשה של סדרת "ערבי זמר" עם מופע המוקדש למיטב השירים הישראלים. את המופע תוביל ורדינה כהן שתשיר יחד עם הקהל ממיטב השירים הישראלים: מחרוזת רועים, יפים הלילות בכנען, איל איל, כלניות ואחרים. בהשתתפות זמר אורח חיים משה בשיריו: "נשבע", "כל נדרי", "התמונות שבאלבום","הקולות של פיראוס ואחרים.

מתי: רביעי, 14 בנובמבר

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-5023001 ובאתר www.hth.co.il

הזמר חיים משה צילום: ארן חן

 

גוסטו בקלנג

הזמר גוסטו יופיע במסגרת סדרת המופעים "מוזיקה בקלנג", בגלריית אריה קלנג בבית האמנים באשדוד. גוסטו, זמר, יוצר ומלחין, יליד ירושלים, כתב והלחין אלבום מקורי לתזמורת ירושלים מזרח ומערב.

מתי: חמישי, 15 בנובמבר

מחיר: 60-50 שקל

לפרטים: 08-9221883

 

מסיק ושמן זית

בית הבד של טורא באזור שילה העתיקה מקיים פעילות לרגל חגיגות המסיק וייצור שמן הזית. בית הבד נפתח לראשונה אחרי שלוש שנות פעילות לביקורים. בחנוכה ניתן יהיה לראות מקרוב את תהליך ייצור שמן הזית ולהצטרף לטעימות חינם של סוגי השמן השונים שמופקים מן הכרמים הגדלים בסמוך לבית הבד.

מתי: שלישי-חמישי, 6-3 בדצמבר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 02-6508882, 052-7966613

צילום: רונית סבירסקי

 

מגוון הצגות ובכורה של "הלב"

מדיטק חולון מעלה מגוון הצגות ילדים ונוער בניהם הבכורה למחזה "הלב" - סיפורו של מרקו שמחפש את אמו. בנוסף, סדנאות קומיקס של גיבורי-על, קרנבל תיאטרון רחוב בהשתתפות הקהל, מגוון הצגות ביניהן: ילדי בית העץ, אריה הספריה, נשיקה בכיס, מלך הטבע, פרפרים בבטן, המסע המופלא לארץ המילים ודודי שמחה.

מתי: חנוכה, 10-4 בדצמבר

מחיר: בתשלום 75-45 שקל

לפרטים: 1800-20-29-30

מתוך ההצגה "המסע המופלא אל ארץ המילים" צילום: יוסי צבקר

 

הוקי והחלקה אמנותית

בהיכל הקרח בחולון Ice Peaks יתקיימו משחקוני הוקי, הופעות החלקה אמנותית על הקרח, מסיבת אורות על הקרח, טקס הדלקת נרות וחלוקת מטבעות שוקולד לילדים. משטח החלקה חצי אולימפי שמתאים לגיל 5 ומעלה. ב-13-12 בדצמבר תתקיים בהיכל אליפות ישראל בהחלקה אמנותית.

מתי: חנוכה, 10-4 בדצמבר

מחיר: 70 שקל להחלקה של 45 דקות (הורה מלווה ללא תשלום), צפייה במופעים ללא תשלום

לפרטים: 03-5323008

היכל הקרח חולון צילום: יח"צ

 

מסלול חדש במוזיאון הילדים

מוזיאון הילדים בחולון חונך בחנוכה פעילות חדשה "חברים ביער". הפעילות החדשה משלבת את מסלול "היער הקסום" עם אתגר חדש: יום הולדתו ה-100 של הקוסם הלבן שיוצר בעיות בין דיירי היער ומאיים על קיום החגיגה. המסע מלווה בקולות, צלילים ומראות דרך מפגש עם הדמויות המיוחדות והאהובות כמו הינשול, זיג וזג הזחלים והקוסם הלבן. מתאים לגיל 8-6.

מתי: חנוכה, 10-4 בדצמבר

מחיר: 65 שקל

לפרטים: בתיאום מראש בלבד 03-6503000

חברים ביער צילום: צביה בינדר

 

הצגות לגיל הרך

מרכז "טיפ–טף" בחולון להורים ולילדים, מלידה עד גיל שלוש מקיים הצגות לקטנטנים ושעת סיפור בנוסף לפעילות השוטפת: "גברת קרש ומר מערוך", "מעשה בחמישה בלונים" ו"הלביבה שהתגלגלה". ההצגות ושעת סיפור מגיל שנה וחצי עד שלוש.

מתי: חנוכה, שלישי, חמישי, ראשון, 4, 6, 9 בדצמבר

מחיר: 25 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 072-2412888/999

 

חנוכה וטבע

מוזיאון האדם והחי מקיים פעילות לכל המשפחה: סביב התערוכה "פארק הירקון טבע עירוני הולך ונעלם" של צילומי פארק הירקון על ידי הצלמת עירית דרוב; סיור מודרך במוזיאון; סיפור וסיור של טבע עירוני לקטנטנים 4-2.

מתי: חנוכה, שלישי-חמישי, 6-4 בדצמבר, 16:00-09:00

מחיר: 20 שקל לילד, 26 שקל למבוגר

לפרטים: 03-6315010

אפרוחי ברכיה צילום: עירית דרוב

 

עיצוב, סדנא וסיור בלשי

מוזיאון העיצוב חולון מקיים סדנת עיצוב וטכנולוגיה לילדים ולהורים "ציקלון". התנסות בעיצוב וביצירת משחק המבוסס על עקרון הכוח הצנטריפוגלי. בנוסף, סיור בלשי בתערוכה החדשה של מרטן באס כולל משימות קצרות. לילדים מגיל 11-7.

מתי: חנוכה, 10-4 בדצמבר

מחיר: סיור וסדנא 50 שקל, סיור בלבד 35 שקל

לפרטים: 1800-20-29-30

 

קורס מחול לצעירים

להקת מחול "ורטיגו" (Vertigo) הפועלת בכפר האמנות האקולוגי בקיבוץ נתיב הל"ה שבעמק האלה, מקיימת זו השנה השמינית קורס מיוחד בחנוכה לנוער - תלמידי מחול. הפעילות בקורס מבוססת על דרכי עבודתה של להקת מחול "ורטיגו" ומעניקה מסגרת מיוחדת המשלבת לימוד מחול ברמה מקצועית, לימוד רפרטואר הלהקה, מחול עכשווי - ריליס, קונטקט ואימפרוביזציה, לצד בנייה באדמה, מיחזור ועוד. לגיל 18-13.

מתי: רביעי-חמישי, 20-19 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 073-7962036 ובאתר: office@vertigo.org.il

 

ליצור סרטון אנימציה

המרכז לאמנות דיגיטלית בחולון יקיים בחג החנוכה את 'הסדנה ליצירת סרטון אנימציית צלליות בהנחיית הקומיקסאי והאנימטור עידו אמין, במסגרת "מקס מכונות ומלאכות". אנימציית סטופ-מושן בטכניקת הצלליות הקלאסית ובעזרת הסמארטפון. מתאים לילדים מגיל 8 ומעלה.

מתי: חנוכה , שלישי-חמישי, 6-4 בדצמבר

מחיר: 70 שקל

לפרטים: להרשמה 03-5021552

 

חוויה מהחלל החיצון

במוזיאון ה"טכנודע" בחדרה מקיים סיור בין כוכבים לכל המשפחה. תחנות שונות במרחב האסטרונומי והדמיית החוויה להגיע אל הכוכבים. להרגיש אסטרונאוטים ולגעת בחלל. החוויה מועברת באמצעות ניסויים, תפאורה, הדגמות ובניית דגמים. מגיל 4 ומעלה. המחיר כולל פארק ומוזיאון המדע + פעילות חנוכה.

מתי: חנוכה, רביעי-חמישי, ראשון 6-5, 9 בדצמבר, 16:00-09:00

מחיר: 80 שקל לילד, 48 שקל למבוגר או הורה מלווה (כניסה לפלנטריום בתשלום נוסף)

לפרטים: 04-6333505

חנוכה לגעת בחלל צילום: ענבל בראור

 

תל אביב

ספרטקוס הגרנדיוזי

תיאטרון הבלט יורי גריגורוביץ' מקרסנודאר יעלה בבית האופרה את היצירה ספרטקוס. מופע שנחשב מהפכני כשבוצע לראשונה. הוא משלב אקרובטיקה, אירוטיקה וסצינות נועזות. מופע גרנדיוזי עם תפאורה עוצמתית, תלבושות מרשימות, אביזרים וכלי מלחמה שמאפיינים את התקופה. גם המוזיקה המקורית של אראם חאצ'טוריאן קבלה גרסה עדכנית. ספרטקוס מספר את סיפורו של העבד הרומי שהנהיג את המרד באדונים הרומאים והצית את המלחמה שנקראה על ידי ההיסטוריון והפילוסוף היוני הרומאי פלוטרכוס, מלחמת הגלדיאטורים או מלחמתו של ספרטקוס והיתה ההתקוממות היחידה שהיוותה סכנה לשלטונם של הרומאים באיטליה.

מתי: חמישי-שבת, 15-13 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777 או דרך קופת בראבו 3211*

צילום: Tatiana Zubkova

 

מחול ישראלי נחשף לעולם

מרכז סוזן דלל מקיים בפעם ה-24 את אירועי "חשיפה בינלאומית". אמני מחול ויוצרים ישראלים יופיעו בפני למעלה מ-178 מנהלי פסטיבלים, מנהלי אולמות מחול, כוריאוגרפים, אנשי תקשורת, מעצבי דעת קהל בתחום המחול מ-45 מדינות והקהל הרחב. 40 אמנים ולהקות יעלו 32 מופעים בהם: להקת המחול הקיבוצית, ענבל פינטו, להקת פרסקו, להקת ורטיגו ותזמורת המהפכה, אורלי פורטל, יסמין גודר, נעה דר, להקת סול של אייל דדון, הלל קוגן ואחרים. בין האורחים שיגיעו: ז'אן פול מונטנרה , המנהל האגדי של פסטיבל מונפלייה, דומיניק הרווה מנהלת בית המחול והביאנלה למחול בליון, אילטר איברהימוב מנהל פסטיבל הסתיו בטורונטו, מירנה זאגר מנהלת המרכז למחול בוונקובר, קונסטנטין ריגוס מנהל המחול באופרה באתונה ואורחים נוספים.

מתי: רביעי-ראשון, 9-5 בדצמבר

מחיר: 149-80 שקל

לפרטים: 03-5105656 ובאתר המרכז www.sdc.org.il

יצירה של אורלי פורטל צילום: נטשה שנשס

 

ורתר על בימת האופרה

האופרה הישראלית פותחת את עונתה החדשה לשנת 2019-2018 עם גולת הכותרת של האופרה הצרפתית הרומנטית "ורתר" מאת מסנה על פי רומן המכתבים המיתולוגי "ייסורי ורתר הצעיר" מאת גתה שפורסם ב-1774 וזכה להדים ברחבי אירופה. האופרה, בבימויו של פול אמיל פורני וניצוחו של מאסטרו אלאן גויגאנל, מנצח בעל מוניטין בינלאומי המגיע לנצח לראשונה בישראל. בהפקה ישתתף צוות סולנים ישראלי ובינלאומי: הו-יון צ'ונג (ורתר), המצו סופרן הישראליות מאיה לחיאני שזוהי הופעתה הראשונה באופרה הישראלית ונעמה גולדמן (שרלוט), קית' האריס ועודד רייך (אלבר) ואחרים. בהשתתפות תזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון ומקהלת צעירי מורן.

מתי: 23-9 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: באדיבות האופרה הישראלית

 

לה ביידר וסולני הבולשוי

בהיכל התרבות יעלה לראשונה הבלט "לה ביידר" (רקדנית המקדש) עם שני כוכבי בלט הבולשוי ממוסקבה, 45 רקדנים מתיאטרון הבלט של האופרה של צ'ליאבינסק, מאות תלבושות, תפאורת ענק בהפקה בימתית מלאה. המוזיקה של לודוויג מינקוס וכוראוגרפיה מאת מריוס פטיפה, לציון 200 שנה להולדתו. סולני הבלט הם שנים מרקדני הבולשוי הבולטים כיום: יוליה סטפנובה ומיכאיל לובוחין.

מתי: חמישי, שישי, 23-22 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3221 *

הרקדנית anna-nikulina צילום: EKATERIBV VLADIMIROVA

 

פסטיבל הצילום הבינלאומי

פסטיבל הצילום הבינלאומי ה-6 מתקיים בקומפלקס גולף. משתתפים כ-250 צלמים מרחבי העולם ב-40 תערוכות בינלאומיות, בשילוב תכנים מתחום הפרפורמנס, וידאו ארט ומוזיקה, מרתון צילום ופרויקטים חברתיים. בין הצלמים והיוצרים: עברי לידר, סיגלית לנדאו, רוג'ר בלאן, כריסטיאן ורנר, דניאל צ'צ'יק,יריב פיין ומאות אמנים מרחבי העולם. נושא הפסטיבל השנה הוא "יחסים".

מתי: 22 בנובמבר - 1 בדצמבר

מחיר: 55 שקל

לפרטים: פנחס רוזן 57, תל אביב. www.photoisrael.org

סיגלית לנדאו ויותם פרום שמלת טוטו(בלרינה), מתוך De Deux 2017

 

אוטוטו זוכה בלוטו

המרכז לתיאטרון עכו בשיתוף תיאטרון הקאמרי מציגים "אוטוטו זוכה בלוטו". הצגת-יחיד חדשה המבוססת על סיפור אמיתי. מאת ובביצועו של רועי הורוביץ, ובעבודת בימוי ראשונה של השחקנית ליא קניג.

מתי: 18 באוקטובר - 21 בינואר

מחיר: 100 שקל

לפרטים: 03-6061900

צילום: שמחה ברביבו

 

סופ"ש מוזיקלי במיוחד

סוף שבוע של מוזיקה ישראלית יתקיים בתיאטרון הקאמרי. מחווה ללהקות הצבאיות עם מירי אלוני, שולה חן דורית ראובני ואחרים; "שתי אחיות" אירוע ספרותי-מוזיקלי שמשלב את הערבית והיידיש בהשתתפות חווה אלברשטיין, קובי מידן, לונא אבו נאסר, נטע אלקיים ואחרים; מחווה ליוסי בנאי עם רבקה מיכאלי, חנן יובל, דנה ברגר, שמואל וילוז'ני ואחרים.

מתי: חמישי-שישי, 16-15 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060900

דורית ראובני ושחקני הקאמרי צילום: יח"צ

 

שער לשירה

פסטיבל שער לשירה ה-17 של עמותת הליקון לשירה מתקיים בסימן "זהות" בתיאטרון עברי ערבי ביפו. אירועי שירה ומוזיקה שונים, מפגשים עם משוררים מהארץ ומהעולם שיספרו על תהליך היצירה שלהם. בנוסף, מופעים מוזיקליים ביניהם: הרכב הגרוב "אפרו בגדד", מפגש אמן ומופע מוזיקה של מיכה שטרית, מופע של הזמרת העולה דניאל קריאף, מופע פופ של הזמרת צליל דנין ונוספים.

מתי: חמישי-שבת, 24-22 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.helicon.org.il

צליל דנין צילום: איליה מלניקוב

 

פסטיבל קומדיות צרפתיות

פסטיבל הקולנוע לקומדיות צרפתיות "או לה לה!" יתקיים זו השנה ה-4 כחלק מעונת התרבות ישראל צרפת בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ. יוצגו 21 סרטים חדשים וקלאסים. התסריטאי גרגואר וינרון, יגיע כדי להציג את סרטו האחרון "שובו של הגיבור". הוא יעביר עם במאי הסרט לורן טיראר סדנת כתיבה קומית ליוצרים ישראלים. לכבוד ביקורו יוקרן סרט נוסף שלו "מולייר". בין הסרטים הנוספים: "ד"ר קנוק" עם עומר סי, "מאוהב באשתי" עם דניאל אוטיי ובבימויו, "איפה הדובי שלי?" עם קד מראד, "תתחתן איתי, חבר שלי" של טארק בודאלי ואחרים.

מתי: החל מ-14 בנובמבר

מחיר: בתשלום

משפחה בהפתעה, דני בון

 

קומדיה סטירית פרועה

תיאטרון נוצר מעלה את המחזה "דרקונים וזונות", קומדיה סאטירית פרועה על מציאות שלא מאפשרת לחלום. זוכת פסטיבל עכו 2018 בפרס ההצגה הטובה, המחזה הטוב ביותר והשחקן הטוב ביותר.

מתי: מוצאי שבת, 17, 24 בנובמבר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6350772

צילום: יוהן שגב

 

דוד רובינגר והמצלמה

במוזיאון ארץ ישראל תפתח תערוכת "אמת צלמתי" של הצלם דוד רובינגר, שתיעד במהלך חמישה עשורים במאה ה-20 את גדולי האומה ברגעים חשובים וברגעים הכי פרטיים שלהם. יוצגו מבחר תצלומים שחלקם מעולם לא נחשף.

מתי: פתיחה, 25 באוקטובר

מחיר: בתשלום

צילום: דוד רובינגר, הצנחנים בכותל 1967 והמצילים אמיל ויוסקה 1952

 

אהבת חינם

תיאטרון תמונע מעלה את המחזה אהבת חינם בע"מ, קומדיה כמעט רומנטית על אפליקציית שידוכים עתידנית שמתאימה את בחיר/ת הלב חינם, וללא בזבוז זמן בדייטים משמימים ומערכות יחסים מיותרות. האלגוריתם מתאים לטליה בת ה-46 את יהל בן ה-19 שלא עשה צבא כי הוא סובל מאלרגיה לחולדות ומכאן רק לבינה המלאכותית פתרונים.

מתי: שישי, מוצאי שבת, 16, 17 בנובמבר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

צילום: מאיה אילטוס

 

גדולי האמנים האירופאים

מוזיאון תל אביב לאמנות מציג לראשונה בישראל חמישים יצירות מופת מאוסף מוזיאון פילדלפיה לאמנות, בעקבות חשיפתן במוזיאון פאלאצו ריאלה שבמילאנו. התערוכה תחשוף בפני הקהל הישראלי יצירות נדירות של האמנים האירופאים המובילים והמשפיעים ביותר אשר פעלו במהלך המאה ה-19 וה-20, ביניהם פיסארו, מאנה, דגה, סזאן, מונה, רנואר, גוגן, ואן גוך, קנדינסקי, בונארד, מאטיס, ברנקוזי, קליי, פיקאסו, ודאלי.

מתי: פתיחה, שישי, 12 באוקטובר (נעילה 2 בפברואר 2019)

מחיר: בתשלום

 

מסע מוזיקלי לילדים

תזמורת הבמה הישראלית מארחת במוזיאון תל אביב את חני נחמיאס וחבריה במסע מוזיקלי עם מיטב הדמויות הצבעוניות, הסיפורים והמוזיקה ממחזות הזמר בארץ ובעולם. עוץ לי גוץ לי, צלילי המוזיקה, אוליבר, מרי פופינס ועליסה בארץ הפלאות. מומלץ לגיל 10-4.

מתי: שבת, 24 בנובמבר

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-6077020

 

מבט צבאי

תערוכת היחיד החדשה "תמונת מצב" של הצלם זיו קורן תוצג URBAN GALLERY. בתערוכה ייחשפו לראשונה צילומים של יחידות מובחרות בצה"ל. בגוף העבודות החדש נחשפים לראשונה דרך עדשתו תיעודים של מבצעים, אימונים, ורגעים אנושיים בעלי היבטים צבאיים. קורן בוחר לצלם בזוויות לא שגרתיות, ושובר פעמים רבות את חוקי הצילום המסורתי.

מתי: פתיחה, מוצאי שבת, 10 בנובמבר, 20:00

לפרטים: רוטשילד 51, תל-אביב

לוחמי דובדבן במהלך אימון, 2012 צילום: זיו קורן

 

מופע ופאנל - 13 פרגמנטים

ההצגה "13 פרגמנטים" תעלה בתיאטרון תמונע. אסתטיקה של טבח פוליטי, ששינה את פני החברה הישראלית. לאחר המופע יתקיים פאנל בנושא: "טבח מערת המכפלה – מי לא רוצה לזכור ומי לא יכול לשכוח? בהנחיית רינו צרור. משתתפים: ענת סרגוסטי, אמנון לורד, אבנר גבריהו, יואב ברתל.

מתי: חמישי, 15 בנובמבר, 20:00

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-5611211

צילום: ארלה גולרן

 

תערוכת ענק של יוצרים צרפתים

מוזיאון בית העיר פותח את התערוכה Alone In The Dark של קבוצת האמנים הצרפתית “Da Mental Vaporz”. תערוכת ענק במסגרת פרויקט "קולקטיבים יוצרים בבית העיר". הופעה של האמן האלקטרוני BEMET וההרכב שלו Rave Band, דיג'יי Gzess.

מתי: פתיחה, 8 בנובמבר, 20:30 (נעילה מרס 2019)

מחיר: בפתיחה כניסה חופשית, לאחר מכן 20 שקל

לפרטים: 03-7240311

The Wall @ Berlin DMV 2015, Courtesy of B.C Gallery Photo: Max Charlin

 

אוסף חנוכיות לדורותיהן

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות בנווה צדק מציג לכבוד חנוכה את התערוכה "חנוכייה לי יש", בה יוצגו כ-60 חנוכיות מקהילות ישראל השונות. אוסף השייך לבני הזוג דרורה ופנחס זכאי ומייצג מגוון סגנונות אמנותיים של קהילות ישראל בארצות מוצאן, ותקופות שונות בהן החנוכיות נוצרו. גלגוליה של החנוכייה במרוצת הדורות וההיכרות עם סיפור חג החנוכה ומנהגיו.

מתי: 11 בנובמבר - 11 בדצמבר

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 03-5161970

מאוסף החנוכיות של דרורה ופנחס זכאי צילום: אסף ורן ארדה

 

23 הצגות ילדים

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער מקיים זו השנה ה-11 את פסטיבל הצגות הילדים המסורתי במוזיאון תל אביב. 23 הצגות ושתי בכורות: "עלי באבא וארבעים השודדים", בבימויה של שירילי דשא יוצג בתיאטרון הקאמרי לגיל 12-6 ו"פלפלים" - קברט שירי ילדות שיעלה במוזיאון תל אביב לגיל 9-5. בנוסף, מגוון הצגות לגיל 12-2 ביניהן: רובין הוד, שועלון מחפש חברים, אי המטמון, טרופותי, זהבה ושלושת הדובים, מולאן, פרצוף חמוץ ומחסן השטוזים של דתיה.

מתי: חנוכה, שלישי, שישי-שני, 4, 10-7 בדצמבר

מחיר: 90-45 שקל

לפרטים: 03-5111444 שלוחה 9

מתוך ההצגה טרופותי צילום: כפיר בולוטין

 

עלי באבא ו-40 השודדים

תיאטרון אורנה פורת מעלה הפקה מוזיקלית חדשה "עלי באבא וארבעים השודדים" בקאמרי. הצגה רבת משתתפים בלווי מוזיקלי בעיבוד של המחזאים שירילי דשא ורועי שגב. סיפור ההרפתקה של עלי באבא הצנוע ואוהב האדם, שמגלה יום אחד אוצר גדול ששייך לשודדים. סיפור על צניעות לעומת חמדנות, ועל הרווח העצום של הנתינה, שבשעת אמת מתגמלת ואפילו מצילה חיים. לגיל 12-6.

מתי: שבת, 8 בדצמבר, 10:30, 12:00

מחיר: 90-45 שקל

לפרטים: 03-5111444 שלוחה 9

צילום: כפיר בולוטין

 

ירושלים

פיוטים עתיקים ושירי שבת

בית אבי חי מקיים מופע מיוחד של להקת “A-WA” שמארחת את לירז צ'רכי ויחד הן יבצעו פיוטים עתיקים, חומרים מקוריים ושירי שבת בעיבודים מודרניים וקצביים. במהלך הערב יבוצעו שירים כמו: "כי אשמרה שבת", של הפייטן רבי אבן עזרא, "לנר ולבשמים" של רבי שלום שבזי, "לפלח הרימון" של יהודה הלוי, "שבת המלכה" של עודד לוי ואחרים.

מתי: חמישי, 22 בנובמבר

מחיר: 60 שקל

לפרטים: www.bac.org.il

לקראת שבת עם לירז צ'רכי צילום: רונן פדידה

 

קולנוע יהודי

פסטיבל הקולנוע היהודי חוגג 20 ויתקיים בסינמטק ירושלים. יוקרנו סרטים העוסקים מגוון נושאים סביב שאלות של זהות יהודית, אמונה ואורח חיים, היסטוריה, זיכרון, תרבות, מוזיקה, השואה, החיים העכשוויים בישראל ובגולה והיחסים בין היהדות ודתות אחרות. בין הסרטים: זוכרים את אריק איינשטיין, מחווה לכוראוגרף ג'רום רובינס, בכורה לסרט 93 קווין, סרטים תיעודיים בנושא השבת יצירות אמנות לאחר מלחמת העולם השנייה, סרט על ארכיון גטו ורשה, המטבח היהודי ועותק דיגיטלי של "ינטל" במחווה לברברה סטרייסנד.

מתי: שבת-חמישי, 6-1 בדצמבר

מחיר: 39 שקל

לפרטים: 9377*

93QUEEN Paula Eiselt

 

מחול בתערוכה

מוזיאון ישראל פותח בסדרת מחול בתערוכה. מפגש בין רקדנים ליצירות אמנות כשכל אחד מהיוצרים מעניק נקודת מבט חדשה לתכנים המוזיאליים, בין אם ביצירה בלעדית או יצירה קיימת שהותאמה לחלל ולתכנים. בין המופעים: פולחן האביב, צורת תרבות, מחול כפי יכולתך. בין היוצרים: רננה רז, יוסי ברג ועודד גרף, דפי אלטבב, אורלי פורטל, סטפן פרי ואחרים.

מתי: ימי שלישי, 13, 20 בנובמבר, 4, 11, 18, 25 בדצמבר

מחיר: 65 שקל (50 שקל למנוי)

לפרטים: 077-2313682

רננה רז צילום: נועם חמו

 

סרט ותערוכה

סינמטק ירושלים והמוזיאון לאמנות האסלאם פותחים בחודש נובמבר סדרת סרטים והרצאות "בלי עין הרע" בהשראת התערוכה "חמסה חמסה חמסה" המוצגת במוזיאון. יוקרנו ארבעה סרטים בנושא קמעות, חפצים מאגים ואמונות טפלות כשכל אחד מהסרטים ייפתח בהרצאה מקדימה. הסרטים: הארי פוטר ואבן החכמים, שחור, מונטי פייתון והגביע הקדוש, שם הוורד.

מתי: שבת-חמישי, 15-10 בנובמבר

מחיר: רכישת כרטיס לסרט תאפשר כניסה חופשית לתערוכה

לפרטים: 9377*

מתוך הסרט מונטי פייתון והגביע הקדוש

 

הצדעה ליידיש

הרשות הלאומית לתרבות היידיש מקיימת אירוע הצדעה לשפת היידיש ותרבותה בבית הנשיא במעמד נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין. פרס מפעל חיים לשנת 2018 מוענק לזמרת והיוצרת חוה אלברשטיין ולפזמונאי, המשורר והמתרגם משה סחר. האירוע בהנחיית דן כנר ובהשתתפות יעקב בודו בקטע הומוריסטי ביידיש, חוה אלברשטיין בשני שירים מהרפרטואר שלה וכן יופיעו להקת כלייזמרים ובני הנוער של הסדנא לשיר ביידיש של ביה"ס תלמה ילין.

מתי: שלישי, 20 בנובמבר, 17:00

מחיר: בתיאום מראש

לפרטים: 03-6006325

חוה אלברשטיין צילום: אסף אנטמן

 

פסטיבל מסעדות פתוחות

הפסטיבל הקולינרי "מסעדות פתוחות" מתקיים בירושלים זו הפעם השנייה. שילוב של קולינריה עם אמנות, עיצוב, חדשנות, פילוסופיה ואפילו קצת טכנולוגיה. הקולינריה הירושלמית המקומית עם מגוון אירועים חד-פעמיים, סיורי שווקים, סדנאות בישול עם השפים המובילים בירושלים ובעולם. בין האתרים שבהם יתקיימו האירועים: בירה וביגלה ירושלמי ברכבת הקלה, אירוע קולינרי עם שפים בימק"א, סרט וארוחה בקולנוע לב סמדר, ערב וודקה וחמוצים ב"המפעל", סיורים ואירועים במסעדות ברחבי העיר.

מתי: 30-1 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: open-restaurants.co.il/

מסעדת עזורה בשוק מחנה יהודה צילום: תומר פולטין

 

הפסטיבל היהודי הבינלאומי

הפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית יתקיים בבית מזי"א לתיאטרון. בפסטיבל מציגים יוצרים צעירים לצד וותיקים, דתיים לצד חילוניים וכאלו המייצגים סגנונות אמנותיים שונים. בין המשתתפים: שלומית אהרון, ארז לב ארי והחליפות, איל שכטר, הדר גלרון, מיכה ביטון, עדן הראל, עודד מנשה, מוזיקאים, שחקנים, רקדנים ויוצרים מהארץ ומהעולם. בין ההצגות: גרסה חדשה למחזה "נמר חברבורות" שכתב יעקב שבתאי; "שלום. בית", "גב אל גב" - הדר גלרון ומיכה ביטון, "אימהות שלוש" ו"טוביה 2018".

מתי: 27-20 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: tickets.bimot.co.il

מתוך המחזה "אמהות שלוש" צילום: יאיר אפל

 

פסטיבל קולנוע יפני

פסטיבל אקי-נו לקולנוע יפני יתקיים בסינמטק ירושלים. הקולנוע היפני העכשווי, דרמה משפחתית, קומדיה, אנימה וסרט סמוראים. סרט הפתיחה “דוכן הראמן”, הוא קומדיה עכשווית המשלבת את תרבות האוכל היפנית עם דרמה החולקת כבוד לראמן המסורתי. בנוסף, “המסע ליושינו” של נעמי קוואסה בכיכובה של ג’ולייט בינוש, “דאגות קטנות” של הבמאי ריוטארו נינומיה, שגם משחק בתפקיד הראשי, מגיע אלינו הישר מפסטיבל לוקרנו, מפסטיבל ונציה מגיע “להרוג”, אקשן סמוראי ונוספים.

מתי: החל משלישי, 23 באוקטובר

מחיר: בתשלום

המסע ליושינו צילום: יח"צ

 

פסטיבל העוּד הבינלאומי

פסטיבל העוּד הבינלאומי ה-19 בירושלים ייפתח בבית הקונפדרציה במופע מיוחד של היוצר והמלחין היווני סטאברוס קסרחקוס, מלחין שירי הסרט המיתולוגי "רמבטיקו". המופע של קסרחקוס יציין 35 שנה לצאתו של הסרט ויציג את כל שירי הסרט אשר זכו לפרשנויות רבות של זמרי יוון, בהם יורגוס דלארס, חאריס אלקסיו ודימיטרה גלאני, לצד גרסאות עבריות של אריק איינשטיין ושל יהודה פוליקר.

מתי: 17-8 בנובמבר

מחיר: 290-60 שקל

לפרטים: 6226*, 02-6237000

קסרחקוס xarchakos צילום: ליאניס גליקאס giannis glikas

 

פסטיבל החשיפה הבינלאומי למוזיקה

פסטיבל החשיפה הבינלאומי למוזיקה מתקיים זו השנה ה-9 במועדון הצוללת הצהובה. את הפסטיבל פוקדים מנהלי פסטיבלי ענק ובעלי מועדונים גדולים וקטנים מהודו, סין ואירופה, מפיקים, בעלי לייבלים וחברות תקליטים גדולות. הפסטיבל מתחלק לשני סופי שבוע: האחד מוקדש לג'אז, מוזיקת עולם ו-Fאנק, בעוד החלק השני מוקדש לרוקנרול, אינדי ומוזיקה אלקטרונית. יתקיימו כ-60 הופעות מגוונות של מיטב ההרכבים, אמנים/ות ולהקות ישראליות בפני האורחים מחו"ל והקהל הרחב. בין המשתתפים השנה: מארינה מקסימיליאן, העיר הזאת, אבטה בריהון, באטרינג טריו, דניאל זמיר, מורין נהדר, שפיטה, ויקטוריה חנה, עומרי מור, נגה ארז, לוסיל, רבע לאפריקה ואחרים.

מתי: רביעי-שבת, 17-14 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.eventer.co.il/5zqg3

 

אנסמבל פניקס בכלים עתיקים

אנסמבל פניקס מעלה במלאות 20 שנים להיווסדו את "נפילת המלאכים" בקפלה של גבירתנו לשלום בכנסיית נוטרדם. בכורה ישראלית לאורטוריה נפוליטנית מהמאה ה-17 מאת פרנצ'סקו רוסי. אנסמבל פניקס בכלים עתיקים בהשתתפות אנסמבל Ludovice מפורטוגל.

מתי: רביעי, 5 בדצמבר, 20:30

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: הצנחנים 3, מול השער החדש העיר העתיקה

Ensemble PHOENIX Nabucco, Photo: Eliahu Feldman

 

קטמון - צ'יזבט ופלמ"ח

סיור מודרך בשכונת קטמון "צ'יזבט ופלמ"ח". סיפורה של שכונה שהייתה על הגבול במלחמת העצמאות. סיפורים על פלישות ליליות ופעילות תקיפה והגנה משני צדי המתרס הישראלי והערבי. השכונה הערבית בתוך ירושלים בה נבנו הקונסוליות הסורית והעיראקית, ומתוכה ניהלו הגנרלים הערבית את המלחמה. מסלול: מכיכר ספרא אל רחוב הפלמ”ח ומשם אל מנזר סן סימון.

מתי: שבת, 17 בנובמבר, 13:00-10:00

מחיר: 15 שקל (מגיל 6 ומעלה)

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד (מותנה ב-8 משתתפים), bit.ly/2OIw2D3

 

3 תערוכות חדשות

שלוש תערוכות חדשות יפתחו בגלריות בית הספר הרב תחומי מוסררה. הגלריה החברתית מציינת 50 שנים למחאות החברתיות בעולם בתערוכה "1968" שאוצר איל בן דב. הגלריה החדשה תציג תערוכת איור ואנימציה - "המרווח", שאוצרת ורד גנשרוא, ובגלריה ע"ש דרפלר תעלה התערוכה "במעלה הגן", שאוצרת אורית ישי, המציגה עבודות של אמנים המתכתבים עם יצירתו של מורל דרפלר ז"ל.

מתי: פתיחה, שישי, 12 באוקטובר, 11:00 (נעילה 12 בדצמבר)

מחיר: כניסה חופשית

עבודתו של מרסלו ברודסקי 1968 פריז

 

פעילות בספרייה החשוכה

בספרייה הלאומית תתקיים פעילות מיוחדת לילדים. הרפתקה תאטרלית שבמהלכה ישוטטו הילדים לאור פנסים בתוך אולמות הקריאה החשוכים ובין מדפי הספרים, יפגשו דמויות מעניינות וינסו לפתור תעלומות היסטוריות. מתאים לגיל 12-8.

מתי: חנוכה, שלישי-חמישי, 6-4 בדצמבר, 22:00-20:30

מחיר: 30 שקל

לפרטים: הרשמה באתר הספרייה הלאומית

 

כתב חידה במערה

במערת צדקיהו תיערך פעילות עם כתב חידה בעקבות תעלומה בת 2000 שנה. בדרך, תחנות שונות, כריית אבנים טובות במכרה "עתיק", יצירת תכשיט אגדי ופתרון חידות בלשיות. בליווי שחקנים מקצועיים. מגיל 4 ומעלה. שאטלים ללא תשלום מחניון מתחם התחנה עד למערת צדקיהו בין השעות 14:00-9:00.

מתי: חנוכה, שלישי-חמישי, 6-4 בדצמבר, 15:00-10:00

מחיר: 30 שקל

חוצבים וכורים במערה צילום: גורה ברגר

 

דרום

המוזיאון הנייד מגיע לערד

זומו, המוזיאון הנייד הראשון בישראל, מגיע לתחנה השנייה בעיר ערד, לאחר תחנתו הראשונה בירוחם. התערוכה המרכזית, בהשתתפות כ-40 אמנים מובילים תוצג בהאנגר ענק של מפעל מגבות ערד. היא תעסוק בחשיפת המנגנונים הכלכליים, הפוליטיים והחברתיים בארץ ובהצגת מנגנוני הייצור, המשטור והמסחור של עולם האמנות. המוקד השני ימוקם במרכז לאמנות עכשווית בערד ותוצג בו "סדנת אמן" חיה של שיתוף פעולה בין אמנים ידועים לאמנים מקומיי.

מתי: 16 בנובמבר, 28 בדצמבר (כולל חופשת חנוכה)

מחיר: סיורים מודרכים ללא תשלום

לפרטים: www.zumu.org.il/

יצירה עבור זומו של מחמוד קייס

 

טיול בהר המסתורי

טיול בהדרכת יגאל גרנות, חוקר נושא ציורי הסלע בהר ערקוב. הסברים על משמעות האתרים הקרויים "קוי אבנים", "טומולי", "בולבוסי הלויתן", הלוויתנה היולדת" ואחרים. הליכה במגמת ירידה לאורך 8 קילומטרים מבריכת המים הגדולה של בסיס רמון, דרך שדות הבדואים וסיום למרגלות עבדת. הנסיעה באוטובוס. הטיול מיועד לגיל 18 ומעלה.

מתי: שבת, 24 בנובמבר, 16:00-07:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

הנמרים שהיו ואינם

סיור מודרך עם בית ספר שדה עין גדי בעקבות סיפורם של נמרי מדבר יהודה שנכחדו זה מכבר. מגיא סלעים לעין נמר.

מתי: שבת, 24 בנובמבר,

מחיר: בתשלום מגיל 3 ומעלה

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

פואטרי סלאם בחלוץ

אירוע פואטרי סלאם יתקיים במועדון החלוץ בבאר שבע. משוררות ומשוררים יעלו בזה אחר זה לחלוק עם הקהל קטעי ספוקן וורד, שירת רחוב, נבואות זעם ומונולוגים מנבכי מוחם הפואטי. ישתתפו: חן עמרם, דר פיקרסקי, יעל כושר, אלפי גלברד, דורית ליליין ואחרים.

מתי: רביעי, 14 בנובמבר, 20:45

מחיר: 40-35 שקל

לפרטים: החלוץ 33, העיר העתיקה באר-שבע, 9609*

 

כוכבי הבולשוי ממוסקבה

הבלט "לה ביידר" (רקדנית המקדש) יעלה במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע עם שני כוכבי בלט הבולשוי ממוסקבה, 45 רקדנים מתיאטרון הבלט של האופרה של צ'ליאבינסק, מאות תלבושות, תפאורת ענק בהפקה בימתית מלאה. המוזיקה של לודוויג מינקוס וכוראוגרפיה מאת מריוס פטיפה, לציון 200 שנה להולדתו. סולני הבלט הם שנים מרקדני הבולשוי הבולטים כיום: יוליה סטפנובה ומיכאיל לובוחין.

מתי: שני, 26 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 9066 *

לה ביידר YULIA STEPANOVA LA BAYADERE

 

אולטראמרתון ערבה

אולטראמן רידלי ישראל מקיים "אולטראמרתון ערבה", תחרות טריאתלון הסיבולת והאקסטרים האתגרית והארוכה ביותר המתקיימת בישראל. שלושה ימים בהם חוצים את הארץ לאורכה. תחילת התחרות במשחה של 10 ק"מ לרוחב הכנרת, רכיבה על אופניים לגולן, משם לאורך בקעת הירדן עד ים המלח וסיום בפארן בערבה. מסלול של 420 ק"מ. ביום השלישי יערכו שני מרתונים רצופים לאורך 85 ק"מ מאזור יהל דרך פארק תמנע עד לחופו של ים סוף.

מתי: שלישי-חמישי, 15-13 בנובמבר

מחיר: השתתפות בתשלום

צילום: ניר עמוס

 

פסטיבל סרטים בערבה

בערבה התיכונה וביישוב צוקים מקיימים זו השנה ה-7 פסטיבל סרטים בינלאומי "סרטים בערבה". במשך עשרה ימים, יוקרנו סרטים חדשים ומובילים, למבוגרים ולילדים, תחת כיפת השמים, במזג האוויר הנעים של תחילת החורף במדבר. הסרטים יוקרנו על מסך ענק ביניהם: סרטים בינלאומיים, סרטי ילדים ונוער וסרטים קצרים שהופקו וצולמו במהלך השנה האחרונה בערבה. יוצרי הסרטים מהארץ ומהעולם יקיימו שיח עם באי הפסטיבל. מוצעות חבילות לינה, חבילות סרטים, טיולים בלב המדבר במשך היום וטעימות מהתוצרת החקלאית המקומית.

מתי: 17-8 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.aravaff.co.il/

צילום: יח"צ

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|