אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 28-21 בפברואר 2016

שיא פריחת החורף בשילוב מזג אוויר קייצי, טיולים מודרכים לפריחת האירוסים, הרקפות והתורמוסים. פעילויות לכל המשפחה חלקן ללא תשלום

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

סופ"ש בקלאס

סוף שבוע מוזיקלי במלון פסטורל כפר בלום "סופר קלאסיקה" עם הקלאסיקות הגדולות של המאה ה-20. פאנטום האופרה, קברט, שיקגו, עלובי החיים, קזבלן, סאלח שבתי, ינטל, מצחיקונת ועוד. "הערב מחזמר" עם הזמרים צחי סיון ולימור שפירא. על מחזות הזמר המצליחים שהופקו בישראל עם יואב קוטנר. סולני האופרה הישראלית יבצעו את להיטיה הגדולים של בברברה סטרייסנד בניהולו המוזיקלי של דוד זבה. הזמרת קרן הדר בהפקה מיוחדת לסוף השבוע עם עיבודי לשירים של פרנק סינטרה וליאונרד כהן.

מתי: חמישי - שבת 27-25 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6836611 www.kfarblum-hotel.co.il

הזמרת קרן הדר צילום: דניאל צ'צ'יק

 

בשביל הגולן

סיור מודרך בסוף שבוע אביבי כשהגולן ירוק ופורח, הנחלים זורמים והאוויר צלול. טיול לאורך הירדן ההררי בלב הפריחה וזרימה המים השוצפת, בקטע 10 של שביל הגולן. מאזור חניון דליות לעין קשתות. ביקור בגשר תוואי ההטייה הסורי ובבית הכנסת המפואר. אורך המסלול כ - 5 ק"מ. בהדרכת בי"ס שדה גולן וחרמונים.

מתי: שישי, 26 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

הירדן ההררי צילום: רונית סבירסקי

 

בעקבות החובזה

טיול מודרך במסלול פורח בכרמל. חוצים גשר אקולוגי, מגיעים למרחב טבעי גדול, עוברים מעל נחל תות אל עבר חורשת אפרסמונים ועוצרים לארוחת צהרים קלילה לצל העצים כשבתפריט קציצות חובזה. בהדרכת בית ספר שדה חוף הכרמל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 27 בפברואר

מחיר: בתשלום בהרשמה מראש

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

 

סחנה באווירה משפחתית

בגן הלאומי גן השלושה–הסחנה מקיימים פעילות בשבתות חורפיות: תחנת "אני והאקולוגיה"- בה ילמדו על המעיינות, החי והצומח באזור, תחנת הליכה במגפיים לאורך הנחל ובתוכו (יש לנעול מגפיים מתאימות), מפגשים עם פקח טבע, עם מספר סיפורים, סיור במוזאון לארכאולוגיה, מפגש עם "חלוץ" באתר השחזור של "חומה ומגדל". הפעילויות כלולות במחיר הכניסה לגן.

מתי: שבת, 20, 27 בפברואר, 14:00-10:00

מחיר: 40 שקל למבוגר, 24 שקל לילד

לפרטים: www.gan3.co.il , 04-6586219

צילום: יח"צ

 

חי בסרט

להקת קולבן דאנס מעלה את המופע "חי בסרט" בבית גבריאל, עמק הירדן. שתי יצירות מחול חדשות בערב אחד שמתמסרות לקסם הקולנועי ועוסקת בחיבור ובמתח שבין קולנוע למחול, בין מציאות לדמיון ובין ממשי לפנטסטי. "צל לבן" מאת אמיר קולבן ו-"Steven was wrong" מאת רייצ'ל ארדוס.

מתי: ראשון, 28 בפברואר, 19:30

מחיר: 140-95 שקל

לפרטים: 02-6243365

 

סדנאות טיפול במים

בפארק הנופש חמת גדר מקיימים בחודש פברואר פעילות מיוחדת ליום המשפחה. סדנאות לימוד על עקרונות הטיפול במים וכוחות המרפא שלהם בהדרכת מטפלי ספא וילג' בשילוב טיפול משפחתי אחד לשני מתחת למים בעזרת מצופים מיוחדים, במרחצאות החמים. הכניסה כוללת שימוש במתקנים וכניסה לכל האטרקציות בפארק הנופש חמת גדר.

מתי: פתוח בשבתות עד 19:00

מחיר: כניסה יומית משפחתית ל-4 נפשות בסופשבוע ב-279 שקל בלבד (במקום 420 שקל) סדנאות כלולות במחיר הכניסה

לפרטים: 6393*

צילום: רונית סבירסקי

 

מרכז

סיורים ללא תשלום בפארק יער שוהם

מסורת הסיורים המודרכים ללא תשלום ביער שוהם ממשיכה גם השנה. מתנדבי פארק יער שוהם יקיימו סיורים מודרכים ברחבי היער בשבתות בין פריחת הכלניות, הרקפות והאירוסים. הסיורים יערכו בנושאי החי והצומח, ארכיאולוגיה, היסטוריה וגיאוגרפיה של המקום, ובנוסף ביקור בכנסייה ביזנטית ופסיפס יפהפה. משך הסיורים כשעה וחצי והם עוברים דרך תצפית "קצוות הארץ", כנסיית בכחוס, כיתת הלימוד בטבע ופינות חמד נוספות ברחבי היער. מסלול הסיור קל ומתאים לכל המשפחה (אינו מתאים לעגלות ילדים)

מתי: שבתות עד 27 בפברואר 2016

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: יציאה מהחניון המרכזי ביער (חניון ברסלר), למרגלות גבעת הספלולים, במזג אוויר גשום להתעדכן במוקד העירוני שוהם 03-9723090

מטיילים בין הפריחות והאתרים המיוחדים צילום: רוני קינדרמן

 

האשה הגדולה מן החלומות

הסדרה "תן למלים לעשות בך" של מדיטק חולון תקדיש אירוע מיוחד לפסטיבל אשה: "האשה הגדולה מן החלומות" - מופע ספרותי מוזיקלי בהשתתפות עדנה מזי"א, סנדרה שדה, ליליאן ברטו והמוזיקאים דניאל סלומון, ערן צור, מיקה שדה ואסף רוט. המופע יוקדש לדמות האשה כפי שהיא באה לידי ביטוי בספרות ובשירה, בתאטרון ובמחזות של עדנה מזי"א. מוזיקה מקורית מולחנת בהשראת הטקסטים של מזי"א.

מתי: שישי, 4 במרס, 12:00

מחיר: 90 שקל

לפרטים: 03-5021552

סנדרה שדה צילום: גלעד בר שליו

 

"סקופ" על הבמה

דרמה חדשה "סקופ" מאת יאיר פקר תעלה באולם מופת בראשון לציון. סיפורם של עבדול רחים, ערבי ישראלי, שנכדו זקוק לניתוח מציל חיים ושל בני מינטוב, עיתונאי במשבר תעסוקתי ונפשי אחרי שנים ארוכות של ניסיונות עקרים להוליד פרי בטן בתקופה לחוצה לפני נסיעה לברזיל לאמץ ילד. עד כמה רחוק ילכו השניים כדי להציל את היקרים להם?

מתי: ראשון, 6 במרס, 20:30

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 072-2341194, רוטשילד 60 ראשון לציון

צילום: איציק שוקל

 

המכשפה בבית ממול

במדיטק חולון יעלה סיפור הרפתקה משעשע לכל המשפחה. שלושה ילדים שונים ובודדים חוברים יחד במטרה למגר את ה"מכשפה" של השכונה. במהלך המבצע הנועז יצליחו להתעלות מעל לשיפוטיות והדעות הקדומות, לגלות חברות אמיצה ואת כוחם כיחידים וכקבוצה.

מתי: שבת, 5 במרס, 10:30

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-5021552

צילום: דנאל קמינסקי

 

פסטיבל אשה

פסטיבל אשה 2016 בחולון יתקיים השנה במתכונת מיוחדת שנועדה להסיר מחיצות בין קהל ויצירה נשית. מופעי הפסטיבל יתקיימו באולמות אינטימיים במדיטק חולון ובסלונים בבתי העיר, בנוסף למופעי חינם ברחבת המדיטק.

מתי: חמישי-שבת, 12-10 במרס

מחיר: 110-60 שקל

לפרטים: 03-5014950, www.womanfestival.co.il

Malaika Trio צילום: נועם קוגנובסקי

 

פריחת האירוסים

סיור מודרך בפרדס במושב נטעים, במוזאון ארכאולוגי בקיבוץ פלמחים וביקור בתל יבנה ים. היכרות עם חבל ארץ פחות מתוייר, שיתחיל בהליכה קצרה לגבעת האירוסים – שמורת טבע קטנטנה בה צומחים אירוס הארגמן, כלניות, רתמים ותורמוס מצרי. ממשיכים לביקור בפרדס אורגני של משפחת זהבי. לומדים על מיני הדרים, עצי בוסתן, עצים אקזוטיים וצמחי תבלין. הסברים על ההתיישבות במקום בתקופת ההעפלה. כתב חידה ותה צמחים מהצמחים האורגניים הגדלים במקום. ביקור במוזאון הארכאולוגי בית מרים בקיבוץ פלמחים. סיום בתל יבנה ים עם תצפית פנורמית מרשימה על החוף הפראי.

מתי: שבת, 27 בפברואר

מחיר: בתשלום בהרשמה מראש

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

 

אירוסים בגן

גן האירוסים בגני רמת הנדיב הסמוכים לזכרון יעקב הקדים לפרוח השנה. הסיורים המודרכים בגן יתקיימו בימי שישי החל מ-19 בפברואר ובחודש מרס.

מתי: שישי, 19 בפברואר, 11:00-9:30

מחיר: 20 שקל

לפרטים: 04-6298111 ובאתר www.ramathanadiv.org.il

צילום: ארכיון רמת הנדיב

 

תאטרון בלוד

אנסמבל המרכז לתאטרון לוד מעלה את ההצגה "מזיקים". כשהחיים הופכים ליצירה והיצירה הופכת לחיים עצמם. דיצה, דוקטורנטית לאנתרופולוגיה מפגישה בין פולשים למבנה נטוש, שעליהם נכתבה עבודתה, לבין משקיעים פוטנציאלים בנכס הנדל"ני.

מתי: חמישי, 25 בפברואר, 21:00

מחיר: 50 שקל, סיור בעיר העתיקה יערך לפני תחילת ההצגה.

לפרטים: 052-3434039, מרכז שיקגו, רחוב מחנות קפריסין 11, לוד

 

זה ברודווי, בובה

באודיטוריום ספיר בכפר סבא יעלה מחזה מוזיקלי מקורי "זה ברודווי, בובה", המציג שירים אהובים מברודווי החוגגים את הקול הנשי. מיטב הלהיטים ממחזות הזמר "תהילה", "קברט", "שיקאגו", "שורת המקהלה", "מאמה מיה" ואחרים. מה קורה כשהייטקיסטית פמיניסטית, בחורה מבית דתי, כוכבת ריאליטי, רוחניקית מעופפת, שחקנית קשוחה ועולה חדשה נפגשות על במה אחת באודישן למחזמר חדש? דזרט רוז הפקות, היא קבוצת תיאטרון המעלה מופעים מקוריים סביב נושא מוזיקלי, מופעי בידור והצגות.

מתי: רביעי, 9 במרץ

מחיר: 70 שקל

לפרטים: כרטיסים 052-6315045 או דרך אתר התאטרון

מתוך המחזה צילום: Ofer Linevitz

 

אריה עם 200 הצגות

תאטרון המדיטק חוגג את הצגת ה-200 של "אריה הספריה" בנוכחות מחברת הספר מישל קנודסן שמגיעה כאורחת לישראל. היא כתבה כ-45 ספרי ילדים ונוער, עליהם זכתה ביותר מ-20 פרסים. ההצגה מאת אלי ביז'אווי, ובבימויו של רוני פינקוביץ', מנהלו האמנותי של התאטרון. לגיל 4 ומעלה.

מתי: חמישי, 3 במרס, 17:00

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-5021552

צילום: בני גם זו לטובה

 

4 יצירות מופע אחד

"בלט נס ציונה" בניהולו האמנותי של אלי לזר מעלה את "דיאלוג מחול לצלילי גיטרה" בקריית התרבות נס ציונה. ערב אחד עם ארבע יצירות 2 בכורות עולמיות ו-2 בכורות ישראליות.

מתי: שני, 29 בפברואר, 20:30

מחיר: בתשלום

surrnder צילום: קריס הילטון

 

בין זהויות

תערוכת יחיד ראשונה בישראל לאמן יוג'ין למאי במוזאון לאמנות ישראלית ברמת גן "בין זהויות - טראומה ומוסר". למאי, נולד כערבי נוצרי, התגייר עם משפחתו, עלה ארצה ונלחם כחייל במלחמת לבנון הראשונה. התערוכה תעסוק בטראומה, בשכול ובחיים שאחרי הקרב. מלבד היותו אמן פעיל בארצות הברית, למאי מכהן כנשיאה של Mana Contemporary –מרכז תרבות הפועל בניו-ג'רסי, שיקאגו ומיאמי.

מתי: פתיחה, 25 בפברואר, 19:30

מחיר: כניסה חופשית

צילום: ארכיון מוזאון לאמנות ישראלית רמת גן

 

תל אביב

30 אירועים ב-4 ימים

לכבוד המעבר למשכן החדש של סטודיו למשחק ניסן נתיב תיערך חגיגה של 30 אירועים "מרימים את השאטלר" יחד עם תלמידי ובוגרי בית הספר. האירועים יתרחשו בכל חללי המבנה החדש. בוגרת הסטודיו, מגי אזרזר, תנחה את ערב השקת הסטודיו, ובמשך ימי הפסטיבל, יזכה הקהל הרחב לטעימה חווייתית של הצגות, סטנדאפ ומופעי מוזיקה, סדנאות של בוגרי הסטודיו, ביניהם: קרן מור ויובל שרף, אנסמבל ציפורלה, האשכנזים, העיר הזאת, ארץ פוק ואחרים.

מתי: חמישי-ראשון, 28-25 בפברואר

מחיר: רוב האירועים ללא תשלום

לפרטים: רחוב נעם 5

משכן חדש לניסן נתיב צילום: אשר סבידנסקי

 

טעמים של תקווה

סיור מודרך ברחובותיה הצרים והשקטים של שכונת התקווה והשוק שמשלב חדש וישן, פסיפס של עדות, צבעים וטעמים. סיפורים על אנשים מיוחדים ועל אירועים סוערים בימי מלחמת העצמאות. שירי "נסיכת השכונה" עפרה חזה. בהדרכת איילת נחום - מורת דרך, מומחית לסיורים גסטרונומים.

מתי: שישי, 26 בפברואר

מחיר: בתשלום בהרשמה מראש

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

מרק רגל בשכונת התקווה צילום: רונית סבירסקי

 

הוא הולך בשדות

במוזאון תל אביב לאמנות יעלה המחזה של תאטרון רות קנר "הוא הולך בשדות" בעקבות משה שמיר. התבוננות מחודשת בטקסטים שניסחו את החלום הציוני ועיצבו את דמות הצבר המיתולוגי, אך הכילו בתוכם, באופן מפתיע, גם את שברו של החלום ותשליל דמות הצבר.

מתי: רביעי-שישי, 4-2 במרס

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 03-6077020

מתוך המחזה צילום: דניאל צ'צ'יק

 

שירי עם למקהלה

'אנסמבל זמרי מורן' ו'מקהלת מורן' מארחים את המנצח והמלחין הסלובני אמברוז צ'ופי (Ambrož Čopi) בביקורו הראשון בישראל בקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה. המופע הקונצרט From Silence I Sing, משלב רפרטואר עשיר של יצירות בהשראת שירי עם למקהלה, שהפכו לנכסי צאן ברזל בשירת העם המזרח אירופאית.

מתי: מוצאי שבת, 5 במרס, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: בקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה, רחוב לואי מרשל 25, תל אביב

 

בר כוכבא כמיתוס

במוזאון ארץ ישראל נפתחה התערוכה "בר כוכבא - זיכרון היסטורי ומיתוס הגבורה". תערוכה שנוגעת לא נוגעת במחלוקת האם בר כוכבא היה גיבור או שהמית שואה על היהודים בתקופה המרד ברומאים. המיתוס סביבו קבל משנה תוקף עם פריחת הציונות. סיפורו בא לידי ביטוי בתערוכה באמצעות מטבעות, משקולות ואגרות שנושאים את שמו. דמותו בעיני הילדים של היום. הנצחתו בעולם הספורט של תחילת המאה ה-20, בחגיגות ל"ג בעומר, על הבמה בתאטרון האהל, בציורים ובאיורים של נחום גוטמן.

מתי: החל מ-20 בפברואר-20 ביוני

מחיר: כניסה למוזאון בתשלום

לפרטים: 03-6415244

 

המתנה של סבא

תאטרון זיקית מעלה בסוזן דלל את הצגת הילדים 'המתנה של סבא'. ההצגה משלבת שחקנים, בובות וצלליות, מלווה במוזיקה מקורית ומפעילה את הדמיון של הצופים הצעירים. כל פריט על הבמה מקבל בהצגה חיים משלו, מספר סיפור וסוחף את הילדים למסע בארץ הדמיונות והפנטזיות – בו הכל יכול לקרות. מיועד לגילי 8-4.

מתי: שבת, 27 בפברואר, 11:00

מחיר: 50 שקל לילד, 40 שקל לסבים וסבתות

לפרטים: 03-5105656, www.suzannedellal.org.il/

צילום: אריק שאלין

 

פסטיבל טאלין

פסטיבל טאלין-תל אביב 2016 - "מוסטונן פסט" מאסטוניה, חוזר זו השנה השלישית עם מופעי מוזיקה קלאסית ג'אז רוק ובארוק, בניהולו של המנצח והכנר הוירטואוז אנדרס מוסטנן. קונצרטים עם תזמורות מישראל ומאסטוניה, מקהלות מאסטוניה, הרכבי ג'אז ושתי אופרות "רינלדו" ו"יוליוס קיסר במצרים" מאת הנדל, בביצוע תזמורת בית האופרה האסטוני ומקהלת הנערים של בית האופרה. הקונצרטים יתקיימו במוזאון תל אביב, בבית האופרה בתל אביב ואתרים נוספים.

מתי: 18 בפברואר - 2 במרס

מחיר: בתשלום (הנחה בהזנת קוד 555)

לפרטים: מוזאון תל אביב 03-6077020, האופרה 03-6927777

 

אופרה מאסטוניה

האופרה הישראלית תארח את בית האופרה הלאומית של אסטוניה בניצוחו של המנצח והכנר הידוע אנדרס מוסטונן – עם האופרה "רינלדו" מאת גאורג פרידריך הנדל . הפקה זו תועלה פעם אחת במסגרת אירועי מוסטונן-פסט "טאלין תל אביב". הפקה רב משתתפים כוללת סולנים, מקהלה, רקדנים, ותזמורת ומלווה באפקטים בימתיים ומוזיקליים.

מתי: שני, 29 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.israel-opera.co.il, 03-6927777

האופרה רינלדו צילום: יח"צ

 

מחול ופיסול

בכורה ליצירה FRAGMENTS פראגמנטס במחסן 2 בנמל יפו. יצירת מחול חדשה מאת יעל אורני בשיתוף פעולה עם הפסלת עפרה פרידמן במסגרת פרויקט רבע למחול של עמותת הכוראוגרפים. רבע למחול - 4 יוצרים. 4 יצירות. במה אחת.

מתי: שלישי, 23 בפברואר, 20:30

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-9021563

צילום: אלון משי

 

בירה ומצב רוח

חגיגות ה"סלבטורדיי של פאולנר" יתקיימו בביר גרדן שרונה תל אביב ויכללו מוזיקה קצבית מופעי רחוב, תפריט נקניקיות ובירות מיוחדות. בין השעות: 10:00-15:00 ויהיה פתוח לקהל הרחב ויכלול מופעי רחוב, מוסיקה, דוכני נקניקיות, ברזי בירות ועוד

מתי: שישי, 4 במרס, 15:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6544334

ביר גרדן ופסטיבל סלבטורדיי צילום: אנטולי מיכאלו

 

הקומה העשירית

הבר הקולינרי Sura Mare והיינקן מציגים לראשונה גלריה אורבנית לילית בשיתוף עם ASH artline. התערוכה הראשונה שתוצג בגלריה היא "הקומה העשירית" המתייחסת לנושא המעבר בין החללים ולתנועה: מעבר תודעתי לעולם אחר או מעבר פיזי בין חללים. נעילה 30 במרס.

מתי: פתיחה, 17 בפברואר, 20:30, ראשון-שבת 20:30 – 01:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: סעדיה גאון 24

 

מאמא אפריקה

Mama Africa היא תערוכת צילומים דוקומנטריים המסכמת מסע נדיר בן חמש שנים ביבשת אפריקה של הצלם גיל גופר ותוצג בסוקה ארט גלרי. גיל גופר הוא צלם טבע ותרבויות, הרפתקן ומטייל ישראלי בעולם. צילומיו התפרסמו ב- CNN, The Guardian, Daily Mail ונבחרו כמועדפות ע״י שופטים בתחרויות של National Geographic.

מתי: פתיחה, חמישי, 18 בפברואר, 19:00

מחיר: כניסה חופשית

צילום: גיל גופר

 

9 כתרים

תערוכה חדשה תפתח בסוקה ארט גלרי "9 כתרים", שבה מוצג העיסוק המתחדש והעכשווי של אמנים ישראלים, במעברים בין קודש לחול. בין האמנים המציגים: אלעד קופלר, ז'וזף דדון, דורון פון ביידר, לריסה מילר, ליאור יעיש, זמיר שץ, נעם אדרי, אנחל בונני, שחר יהלום, אבינועם שטרנהיים, עופר כהן, אנה לוקשבסקי.

מתי: פתיחה, שלישי, 23 בפברואר-7 באפריל

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 050-4002400

 

ילד אידאלי

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, יקיים שיח גלריה לרגל הצגת התערוכה 'דבר לילדים – לגדל קורא חושב' עם אוצרת התערוכה מוניקה לביא, במסגרתו ידונו האמצעים החינוכיים, התרבותיים והאידאולוגים לגדל ילד ישראלי אידאלי.

מתי: שבת, 27 בפברואר, 12:00

מחיר: בתשלום בהרשמה מראש

לפרטים: 03-5161970

 

הצגה, תערוכה ומכירה

אירוע מיוחד לפתיחת תערוכה ומכירה פומבית של פרויקט הציירים שנלווה להצגה "אסופי" בתאטרון תמונע. תכנית אמנותית הכוללת יצירת מחול על בסיס יצירה מוזיקלית מקורית. הכנסות המכירה הפומבית – תרומה לכיתות האמן בגלריה של בית דן אבשלום המשמשת בית לאמנים המתמודדים עם קשיים נפשיים.

מתי: ראשון, 28 בפברואר, 20:00 ההצגה, 22:00 מכירה פומבית

מחיר: הצגה בתשלום

לפרטים: 03-5611211

 

אות קין

בכורה בתל אביב להצגה "אות קין" בסוזן דלל. סיפורה של משפחת מלסה" האתיופית בביצוע אנסמבל התאטרון הישראלי-אתיופי הולגאב. המחזה נוצר בהשפעת האירועים הסוערים ואלימות המשטרה כלפי יוצאי אתיופיה וסיפורו של יוסף סלמסה הצעיר האתיופי, שנסיבות מותו נשארו מסתוריות.

מתי: חמישי, 3 במרס, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5173711, www.suzannedellal.org.il/

המחאה האתיופית על הבמה צילום: משה מלכא

 

רוק ים תיכוני

במרכז ענב יתקיים מופע "בום פם boom pam" - הרכב סרף רוק הים תיכוני. פורמט מוזיקלי בשילוב גיטרה חשמלית, טובה, קלידים אלקטרונים ותופים. להיטים כמו "בום פם", "אחלה חמודה" ו"אין גלים", ואמנים ישראלים שמתארחים בהופעות.

מתי: מוצאי שבת, 5 במרס, 22:00

מחיר: 60 שקל במכירה מוקדמת, 80 שקל בערב המופע בקופה

לפרטים: www.eventer.co.il/user/sit_listen

הרכב סרף בום פם צילום: תום מלניק

 

ריקוד דגי הזהב

להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק מעלים את מופע המחול "דגי זהב" באולם ירושלמי, מרכז סוזן דלל. שילוב בין אומנויות התאטרון והמחול ביצירתיות ובהומור שמתאימים לילדים מגיל 6 ומעלה.

מתי: שבת, 27 בפברואר, 11:30

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-5105656

צילום: אייל לנדסמן

 

גרובית ונוקבת

קבוצת התאטרון ORTO-Da מציגה "אי שפיות", אלגוריה חברתית "גרובית" ונוקבת במחסן 2, יפו. מהיוצרים של "אבנים" במחזה סאטירי חברתי בז'אנר חדש - "אופרה אלקטרונית מדוברת" . טרגדיה שלא לוקחת את עצמה ברצינות על אוניה ששטה בים במשך שנים ולא מגיעה לשום מקום.

מתי: חמישי, שישי, 26-25 בפברואר, 21:00

מחיר: 70-50 שקל

לפרטים: www.orto-da.com ,03-7511136

אי שפיות בנמל צילום: אורי רובינשטיין

 

שרלוק הולמס הצעיר על הבמה

הצגת הילדים החדשה "שרלוק הולמס הנער הבלש" של תאטרון אורנה פורת, היא הצדעה נוספת לכבוד שהתאטרון הזה חולק לילדים ולנוער. הצגה מרתקת, חכמה ומוגשת בהומור. תפאורה מושקעת ושחקנים טובים. ההצגה מחזירה את שרלוק הולמס ועוזרו ג'ון ווטסון אל ימי הפנימייה הבריטית היוקרתית שם נרקמת החברות שהפכה למקצוע. הסיפור שוזר תעלומה בלשית שנפתרת בתום ההצגה. הבכורה תועלה במסגרת פסטיבל פורים במרכז סוזן דלל.

מתי: רביעי, 23 במרס, 10:20, 12:00, 16:00, 17:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5111444 שלוחה 9 וניתן לרכוש גם דרך אתר התאטרון.. www.porat-theater.co.il/show_info.php?showid=838

שרלוק הולמס וג'ון ווטסון צילום: יוסי צבקר

 

ירושלים

מהפכות וחלומות

סינמטק ירושלים החל בסדרה חדשה "מהפכות וחלומות " – שעורך ומגיש בועז כהן ובמרכזה מוזיקה ותרבות שנות ה-60. בסדרה משתתפים המרצים האורחים אורן נהרי ודן תורן. באמצעות חמישה מפגשים וחמישה סרטים לוקחת הסדרה את הקהל אל עשור שנות ה-60 בבריטניה ובאמריקה, מתמקדת בהבנת הגורמים הפוליטיים, החברתיים והכלכליים שהשפיעו על המוזיקה, הקולנוע והספרות.

מתי: רביעי, 24 בפברואר, 9 במרס, 23 במרס, 6 באפריל, 20 באפריל, 19:00

מחיר: 250 שקל לכל הסדרה

לפרטים: 9377* www.jer-cin.org.il

מתוך הסרט יצרים צילום: יח"צ

 

ציפור אחוזת קסם

בבית מזיא יתקיים מופע רב תחומי בשילוב משחק ומחול לכבוד יום האשה הבינלאומי שיוקדש למשוררת זלדה. היצירה בהשראת הספר "ציפור אחוזת קסם". על פי דרישתה לא נחשפו כתביה במשך 20 שנה אחרי מותה.

מתי: שלישי, 8 במרס, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6244584

 

פלמ"חניק ומשורר

בבית אבי חי יתקיים ערב לכבודו של המשורר חיים גורי "אף שרציתי עוד קצת עוד". מראשית דרכו כמשורר פלמ"חניק, דרך תרומתו לעיצוב זיכרון השואה ועד לפעילותו הציבורית והפוליטית. הערב יתמקד ביצירתו הענפה של חתן פרס ישראל, עורך ומנחה: עמיחי חסון, משתתפים: חיים גורי, אגי משעול, פרופ' אריאל הירשפלד, יונדב קפלון. מוזיקה: רונה קינן.

מתי: רביעי, 2 במרס, 20:00

מחיר: ללא תשלום

 

חבר מכוכב אחר

בבית שמואל תעלה ההצגה של תאטרון ארצי לילדים ולנוער "חבר מכוכב אחר". על ילד בודד שמעדיף משחקי חלל וגלקסיות על פני חברים מציקים עד שפגש חבר מיוחד.

מתי: שבת, 5 במרס, 11:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6203463

מתוך המחזה צילום: תאטרון ארצי לילדים ולנוער

 

לילה בימק"א

סיור ייחודי לאור ירח יתקיים במבנה ההיסטורי של ימק"א ירושלים "אין כמו ימק"א בלילות", בהדרכת צבי פיש. מבנה קולוניאלי שתוכנן בידי ארתור לומיס הרמון, אדריכל ה“אמפייר סטייט בילדינג“ בניו יורק ונחנך בשנת 1933 ע"י הגנרל הבריטי לורד אלנבי שאמר: "מקום זה – השלום שורר בו, יריבות מדינית ודתית תישכח, אחדות בין עמים תטופח ותפותח". הבניין משלב אלמנטים קישוטיים המייצגים את שלוש הדתות, רמזים לבונים החופשיים ולאימפריות שירדו מגדולתן. הסיור יסתיים בלגימת תה בלובי המלון.

מתי: חמישי 25 בפברואר בשעה 19:00

מחיר: 60 שקל כולל כיבוד קל ושתייה, ניתן להזמין ארוחת ערב במחיר 110 שקל

לפרטים: 02-5692684

מבנה קולוניאלי מ-1933 צילום: יח"צ

 

נישואים שוויוניים

האופרה "מוכרת הבשמים היפה" של המלחין הגרמני אופנבאך תעלה בהפקה חדשה באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים. העלילה, העוסקת בשאיפתן של נשים לחיי נישואים שוויוניים, הועתקה מאמצע המאה ה-19 לשנות ה-60 של המאה ה-20. בשנים אלה השתנה מעמדם של נשים וגברים ללא הכר הודות למהפכה שקטה אך תוססת.

מתי: ראשון-רביעי, 24-21 בפברואר

מחיר: כניסה חופשית

מוכרת הבשמים היפה צילום: יונתן דרור

 

קרן פלס במערה

במיקום מאד לא שגרתי, הזמרת קרן פלס תופיע עם המופע ״לבד על הפסנתר״ במערת צדקיהו. שאטלים ללא תשלום ייצאו בין השעות 20:15-19:30 מחניון מתחם התחנה הראשונה. (חניה ללא תשלום החל מהשעה 19:00) אל מערת צדקיהו, ויחזירו את הקהל אל חניון מתחם התחנה בסוף המופע.

מתי: חמישי, 25 בפברואר, 20:45

מחיר: 70 שקל, כרטיס תושב 55 שקל

לפרטים: 6226* ובאתר:www.bimot.co.il

מערת צדקיהו צילום: רונית סבירסקי

 

רקמה עכשווית

המוזאון לאמנות האסלאם בירושלים והמחלקה לצורפות ואופנה באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, משיקים שיתוף פעולה ראשון מסוגו "רקמה עכשווית". קולקציות לבוש בהשראת אמנות הרקמה הפלסטינית. הסטודנטים עשו שימוש בפיתוחי רקמה בהדפסת D3, חיתוכי לייזר של פרספקס צבעוני בצורות השאובות מעולם העיטורים הרקומים בחוטי רקמה, חיתוכי לייזר בעור בהשראת הארכיטקטורה האסלאמית, רקמה בשרשראות כסף והדפס רשת של רקמה אותנטית.

מתי: 27-10 במרס

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 02-5661291

 

סדנת חיתוכי לייזר

במעבדת האמנות של "בית הנסן" מתקיימת סדנת חיתוכי לייזר לבני נוער כחלק מפעילות עמותת מחשבה טובה הפועלת להנגשת טכנולוגיה ועיצוב למגוון קהלים. סדנה חד פעמית לנוער בגילאי 28-14, במהלכה המשתתפים יעצבו מחברת בתכנת מחשב ויחתכו אותה במכונת חיתוך בלייזר.

מתי: שלישי, 23 בפברואר, 19:30-16:30

מחיר: 50 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש 050-5746232 או fablab@mtova.org.il

 

דרום

קניוני המדבר

טיול במדבר יהודה, בקניון עמוק ומרשים, גבי מים ומפלים יבשים, עלייה אל רמת המדבר וירידה תלולה מול נוף ים המלח והרי מואב. ירידה בוואדי משאש המצוקי, עקיפה של גבי מים בעזרת יתדות. עליה תלולה לתצפית על קניון הדרג'ה. הליכה על רמת המדבר לתצפית מרשימה וירידה בנקב חמאר עד מצפה שלם.

מתי: שבת, 27 בפברואר

מחיר: בתשלום בהרשמה מראש

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

גבי מים בים המלח צילום: רונית סבירסקי

 

לא רק חלב

קיבוץ יטבתה חנך פארק אתגרי חדש בצמוד לפונדק יטבתה על כביש 90. מסכי מגע מציגים את תהליכי ייצור החלב, הסברים על אנרגיה מתחדשת ומשחקים אינטראקטיביים על אנרגיה ירוקה וסולארית. מתקן "רייד" שמדמה נסיעה וטיסה בנופי המדבר. בנוסף, מסלול טרקטורונים קצר לקטנטנים, מזרקות, מדשאות מוצלות, סיור ברפת והתנסות בחליבה.

מתי: פתיחה ב-16 במרס, פתוח בימים ראשון-שבת

מחיר: חלק מהמתקנים ללא תשלום

מסלול טרקטורונים לקטנטנים צילום: יח"צ

 

מפגש בין תרבותי

"ארץ ישראל על המפה – מפות ונופי ארץ ישראל מאז ימי הביניים". הרצאה במסגרת התערוכה "מאיזניק לירושלים: קרמיקה במפגש בין-תרבותי" במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע. מרצה: ד"ר פנינה ארד

מתי: רביעי, 24 בפברואר, בשעה 17:30

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 08-6993535

 

כתמים שחורים

תערוכת יחיד-זוגית של דנה הראל צדיקוב וסימה ששון מוצגת במכללת ספיר. השתיים, בוגרות מצטיינות וזוכות מלגה. הן מציגות עבודות בשחור ובלבן (בעיקר), הנצמדות אל הקירות והרצפה ועוסקות ביחסי פירוק והרכבה של מראות ומצבי סף.

מתי: 24 בפברואר - 31 במרס

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 077-9802541

עבודה של דנה הראל-צדיקוב

 

כלל ארצי

חורף שמירת הטבע

החברה להגנת הטבע מקיימת את אירועי "חורף שמירת טבע" – למעלה מחודשיים, שבהם כ–20 טיולים ואירועים ציבוריים, בסימן שמירה על השטחים הפתוחים ועל הטבע, מאגמון החולה בצפון ועד נאות הכיכר בדרום, שכולם ללא תשלום.

מתי: שבתות, 23 בינואר עד 9 באפריל

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

עגורים באגמון החולה דב גרינבלט

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|