פירוט מופעי מחולוהט 2013

רותי ברנע – אוטרופלמנקו / בכורה

אולם ענבל

01.07.13 יום ב' 20:30

מחיר כרטיס 70 שקל

 

זהו מופע בכורה של היצירה -"שקוף שרואים" מבית להקת "אוטרופלמנקו"- תאטרון מחול פלמנקו אחר ושונה,מופע מרגש, עוצמתי ושונה העוסק באנשים השקופים בשולי החברה, הרואים דברים בצורה שונה מהמקובל , ושלא תמיד רואים אותם ומרגישים בהם. סגנון הלהקה משלב פלמנקו מסורתי, מחול ספרדי קלאסי ומודרני, ועושה שימוש במוסיקות מגוונות, תיפוף של קאחון תחת השפעה של עולם המשחק והתיאטרון מבחינת השימוש במרחב.

 

מיה שטרן -  RiffRaff/ בכורה

אולם ענבל

02.07.13 יום ג' 20:30

מחיר כרטיס 80 ₪

 

התחושה של להיות חלק מהמון זועם ששועט קדימה. הכח, העוצמה והתרוממות הרוח האקסטטית שבשייכות להמון הנלחם למען רעיון אחד. המון, שאוצר בחובו אלימות מודחקת, המאיימת לעלות על גדותיה ולפגוע בכל מי שנמצא בסביבתו , בכל מי שמעז לחשוב אחרת ובסופו של דבר לכלות את עצמו.


להקת מחול בת-שבע -
ערב מיצירות חופש שכטר ודניאל אגמי

אולם סוזן דלל

רביעי-שבת, 6-3 ביולי, 21:00 (שישי בשעה 14:00)

רביעי-שבת, 13-10 ביולי, 21:00 (שישי בשעה 14:00)

מחיר כרטיס 150-130 שקל

 

ערב חדש עם יצירות מאת חופש שכטר ודניאל אגמי לרקדני אנסמבל בת-שבע. אנסמבל בת-שבע בערב עם שתי יצירות – "סטוק" מאת דניאל אגמי, רקדנית בת-שבע לשעבר שיצרה יצירה נשית לרקדניות האנסמבל לצד Uprising הנודעת מאת חופש שכטר, שזכתה לשבחי הביקורת ברחבי העולם.

 

אנסמבל פיזי - זבובה זמזמובה

אולם ירושלמי

06.07.13 יום ש' שעה 11:30

מחיר כרטיס 60 שקל

 

תיאטרון-מחול לכל המשפחה, על פי ספרו של קורני צ'וקובסקי. יצירתן של מיכל שרון ויערה בויום-קפלן. פנטזיה מלאה בהומור, על חרקים קטנים בעולם הגדול.

מגיל 4 ומעלה.

 

להקת  קמע-רקדנים יוצרים

אולם סוזן דלל

יום א' שעה 21:00 07.07.13

מחיר כרטיס 80 שקל

 

ערב רקדנים יוצרים בניהולם האמנותי של דניאלה שפירא ותמיר גינץ. הופעה מיוחדת המוקדשת ליצירותיהם של רקדני הלהקה,המציגה יצירות ביכורים רעננות וקצרות שנוצרו על יד הרקדנים. פרויקט המציג תהליך יצירה של הרקדנים ככוריאוגרפים וכיוצרים, מצדו השני גל המתרס. ארבע יצירות המביאות לידי ביטוי את עולמם האישי והפנימי.

בביצוע רקדני להקת המחול קמע.

 

מאיה לוי וחנן אננדו מרס – רנסאנס / בכורה

אולם סוזן דלל

08.07.13 יום ב' שעה 20:30

מחיר כרטיס 95 שקל

 

ברנסאנס הזמינו מאיה לוי וחנן אננדו מרס שישה רקדנים לבחון יחד את ההשפעה של העירום מבגדים על עבודת התנועה של הגוף. מתוך תפיסה שהאירוע הבימתי הוא הקרנה ושיקוף של מעשה המחקר בסטודיו , נפגשים ברנסאנס מוחצנות, בושה, הסתרה מבוכה , גנריות וחופש ומתרגמים לפעולות , למפגשי גוף ולמחול.

 

להקת מחול בת-שבע החור

אולם ורדה

רביעי-שלישי, 16-10 ביולי, 19:00 ו-21:00 (שישי בשעה 22:00)

מחיר כרטיס 150 שקל

 

יצירתו החדשה של נהרין עלתה בבכורה באפריל 2013. העבודה היא "Site Specific" ונוצרה לחלל המיוחד של אולם ורדה.


להקת קמע-חלום של צעצוע

אולם סוזן דלל

14.07.13 יום א' שעה 10:00

מחיר כרטיס 80 שקל

 

מופע מחול – תיאטרון לכל המשפחה. יום הולדתו של דניאל הגיע. הוא מקבל במתנה את רובוט הצעצוע הכי מדליק והכי חדיש. כשדניאל הולך לישון הצעצועים בחדרו מתעוררים לחיים. הרובוט מתחבב על צעצועיו האחרים של דניאל ובכך מעורר את קנאתו של גולי, בובת הליצן, שחש שתהילתו נגנבה ממנו. גולי מנסה להזיק לרובוט, אך הוא נתפס על ידי שאר הצעצועים ומנודה מהחבורה. אורח לא צפוי מתפרץ לחדר ובעקבותיו הצעצועים יוצאים להרפתקה שבה כל אחד מהם מוכן להקריב את עצמו בשביל האחר. סיפור קסום על חברות, עלי ועלך ושיתוף פעולה.

 

להקת קמע- סטטוס מאת תמיר גינץ

14.07.13 יום א' שעה 21:00

אולם סוזן דלל

מחיר כרטיס 120 שקל

 

"STATUS" עוסקת בממשק בין העולם המציאות והעולם הווירטואלי ובניסיון ליצור ולחפש אינטימיות ולהגשים פנטזיות בעולם שבו קו דק מפריד בין דמיון למציאות. היצירה שואבת השראתה מגיבורי רשת ו"גולשת" בין: מקדמי אינטרסים, מתחזים, אקטיביסטים, מחפשי אהבה וריגושים מזדמנים.

 

מדרידאנסה 2013 – טיטאניום, הבלט הספרדי החדש

אולם סוזן דלל

שלישי-רביעי, 17-16 ביולי, 21:00

מחיר כרטיס 180-150 שקל

 

3 רקדני פלמנקו ו- 3 רקדני היפ-הופ מהמובילים בספרד למוסיקה חיה עם ארבעה נגנים במופע מחשמל מדליק ומפתיע ובו שילוב מרתק וחדשני בין מחול הפלמנקו למחול ההיפ-הופ.  במופע טיטאניום נפגשים ומתמזגים שני סגנונות מחול: פלמנקו והיפ-הופ. סגנונות אלה, שנולדו ברחוב ומתוך הדחף לשדר מסרים של אמת, מהות וחוויות.

 

גלית ליס-צילה

אולם ירושלמי

18.07.13 יום ה' שעה 19:00

מכיר כרטיס 90 שקל

 

מופע בינתחומי המהלך על חבל דק שבין הדוקומנטרי לאמנות הבמה. מבוסס על סיפורה  של צילה חיון. אישה באמצע חייה נפצעה אנושות ושבה אל החיים. מתוך האין הגדול היא שוזרת את זהותה מחדש. המפגש בין הקול האישי המספר את סיפורו, לבין אמנות הבמה, מזמין להתבוננות על החיים כמעשה אמנות.

 

מדרידאנסה 2013 - מריה טולדו, "עם מבט נוסף"

אולם סוזן דלל  

18.07.13 יום ה' שעה 21:00

מחיר כרטיס 180-150 שקל

 

מריה טולדו מגלמת את החדש שבפלמנקו העכשווי. זוהי ה"קנטאורה" הראשונה המלווה את עצמה בפסנתר. ביצירותיה חובקות השירה וההרמוניות הסתעפויות אינסופיות מתוך הג'אנר. בפני דמותה יוצאת הדופן כחוקרת פלמנקו ולוחמת ללא לאות, אין מי שנשאר אדיש. מהבמה בוקע קול בלתי צפוי וידיה שעל הפסנתר, המצליחות להסוות את דרגת הקושי שבנגינת המיוחד במינו, מגלות את רוח הפלמנקו החבויה בכלי. רק היא מסוגלת, בצירוף קולה, להעביר רוח זו למאזינים לה. 

 

תיאטרון השחור מפראג - The Best of Image

שישי, 19 ביולי, 17:00 ו-20:00

אולם סוזן דלל

מחיר כרטיס 199 שקל

 

המופע כולו מתקיים בחשיכה מוחלטת כאשר הדמויות שעל הבמה לובשים שחורים, ורק אלמנטים מסוימים בבגדים אותם הם לובשים מוארים באור אולטרא-סגול. השימוש בתאורה הזו יוצר את הרושם שאין בני אדם על הבמה, והאלמנטים מרחפים באוויר. החשיכה מלאה הפתעות והשחקנים הבלתי נראים מעוררים את הדמיון והחושים. המופע : The Bset Of Image מורכב מקטעי מחול ,קטעי פנטומימה ויצירות חדשות ומפתיעות של התיאטרון השחור.בערב אחד אפשר לחוות את התיאטרון השחור לכל גווניו ויצירותיו. המופע מתאים לכל המשפחה.

           

אליס דור כהן "כמו שאני"

לירון עוזרי "ורניקה"

אולם ירושלמי

19.07.13 יום ו' 14:00

מחיר כרטיס 95 שקל

 

מופע המורכב משני סולואים מאת אליס דור-כהן וסולו מאת לירון עוזרי . ''ורניקה''- סולו מאת ובביצוע לירון עוזרי - יצירת מחול העוסקת במוח ובחופש המחשבה המאפשרת זרימה של פעולות המכניסות את הגוף למקומות ומצבים  חדשים. ''כמו שאני'' –בכורה מאת אליס דור-כהן -ריקוד סולו עם נעלי עקב, בביצוע הרקדן/יוצר לירון עוזרי- התמודדות היחיד מול עצמו והדעות הקדומות של החברה החוששת מהשונה.

 

לוטם רגב  בשיטוף עם אריאל כהן אוסנת קלנר - שלוש עבודות

אולם ענבל

שישי, 19 ביולי, 22:00 ושבת, 20 ביולי, 21:00

מחיר כרטיס: 65 שקל

 

שלוש עבודות מחול קצרות: "אננגה-ראנגה" -  הוא אחד מספרי ה"קאמה-סוטרא" המודרניים שמתמקד בסיפוק האישה. חמישה רקדנים בעולם דרמטי שנשלט על ידי היצר הנשי. "קרח דק" - דואט בבכורה עולמית מאת לוטם רגב (ישראל) וצ'יאקי הוריטה (יפן). An Opus for Sever Generators – מאת אריאל כהן ואוסנת קלנר. יצירה לחמישה רקדנים אשר דוגמת ובוחנת את גיל הנעורים בראשית המאה ה-21. טירוף ההורמונים פוגש את ירוף תרבות הפופ ומסוחרר מעומס דימויי הנעורים במדיה.

 

יעל אורני DIMENSIONS -

אולם סטודיו A

20.07.13 יום ש' שעה 19:00

מחיר כרטיס: 70 שקל

 

""DIMENSIONS - מפגש אמן עם יעל אורני. במפגש אורני תופיע שתי יצירות סולו ותקרין שתי יצירות קבוצה אשר משלבות וידאו ארט ומחול.בתום המפגש תתקיים שיחה עם הקהל.

 

מדרידאנסה 2013 – איידה גומז ורקדנים  

אולם סוזן דלל

ראשון-שני, 22-21 ביולי, 21:00

מחיר כרטיס 180-150 שקל

 

מופע מחול ספרדי עם איידה גומז, כריסטיאן לוזאנו, אדוארדו גוארו  והרכב של 9 נגנים. "אדלי" (שמה של מדריד בשפת הצוענים של ספרד) הינו מסע  אל המחוזות הפנימיים של הפלמנקו, אם כי לא אל עברו. המוסיקה והכוריאוגרפיה מבקשות להתמזג כשפניהן קדימה, והדבר מומחש כבר בקטעי המבוא באמצעות דו-שיח בין המסורתי והטכני. זוהי הזמנה לצעוד אתנו בדרך של ההוויה. יומן המסע מתחיל במחווה של כבוד לאמנים הנערצים.

 

שרונה פלורסהיים- משחק הגדול

אולם ענבל

22.07.13 יום ב' שעה 20:30

מחיר כרטיס 85 שקל

 

"המשחק הגדול" הוא ארוע מחול הרפתקני המשלב אילתור וכוריאוגרפיה בנויה ומזמין את הקהל להיות שותף פעיל בתרחשות. על הבמה, ארבעה רקדנים מרגשים פותחים את הדלת לעולם עשיר ומפתיע המורכב ממשחקים. אל מול עיני הקהל, נוצרים חוקי משחק חדשים וספונטניים המובילים למפגשים בלתי צפויים, משעשעים ואינטימיים החושפים את העולם הרגשי של הדמויות ואת יחסי הכוחות המתפתחים ביניהם תוך כדי המופע. במהלך המופע נחשפים גם חוקי המשחק של תהליך היצירה הכוריאוגרפי כשהוא מתרחש בזמן אמת מול הקהל. הרקדנים מזמינים את הקהל לקחת חלק ביצירה ומנסחים מחדש את מערכת היחסים והציפיות המכתיבה את המשחק המכונה "מופע מחול ".

 

להקת ורטיגו - ורטיגו 20

אולם סוזן דלל

רביעי-חמישי, 25-24 ביולי, 21:00

מחיר כרטיס 135-115 שקל

 

הפקת מקור בסיוע קרן קמפניה לתיאטרון. קופרודוקציה של להקת המחול ורטיגו ופסטיבל התיאטרון איטליה בנאפולי עבודתה החדשה של הכוריאוגרפית נעה ורטהיים, אורגת אל תוכה 20 שנות יצירה.

 

להקת בנגורה – תופים מדברים

אולם ירון ירושלמי

יום ו' 26.7.13 בשעה 14:00

מחיר כרטיס: 90 שקל

 

מופע חדש בבכורה של בנגורה, להקת הבלט האפריקאי בישראל, החוגגת תריסר  שנות מחול אפריקאי .מופע אנרגטי ומסעיר חושים לקצב התופים החי, בתלבושות מרהיבות,  חוויה ויזואלית, תרבותית ומוסיקלית. יצירות מחול המשלבות את הריקוד האפריקאי הלוהט עם העכשווי המודרני, סולן הלהקה-סבולה בנגורה הוא מלחין ומתופף וירטואוז מגינאה קונקרי שבמערב אפריקה.

 

טליה בק- The Botany Of Desire

אולם ענבל

שישי-שבת, 27-26 ביולי, 20:30

מחיר כרטיס 80 שקל

 

יצירה חדשה מאת טליה בק.

 

להקת הפלמנקו רמנגאר-RAICES

אולם סוזן דלל

 26.07.13 יום ו' שעה 22:00

מחיר כרטיס 139 שקל

 

צלילי העוד והכינור המפעימים של אמין סייג', הנגן הווירטואוזי מיפו,  מחזירים את רקדני להקת הפלמנקו רמנגאר היישר אל העבר, בניסיון לאתר את השורש הנכון: שורש התנועה, שורש הצליל, החיבור אל האדמה, אל המסורת, אל השבטיות, אל הפשטות ואל המקור.

מתוך המפגש עם הנגן המחונן אמין סייג' נוצר דואט, נוצרת יצירה, בה מתבלט השוני התרבותי והמסורתי, אך במקביל, נחשף מכנה משותף מרתק, המרכיב בסופו של דבר, את שיא הרגש ביצירה ובחיבור.

 

להקת רנה שיינפלד – "ואלס ב-5  ושלושים"- רנה שינפלד רוקדת משירי שלמה ארצי.

אולם סוזן דלל

27.07.13 יום ש' שעה 21:00

מחיר כרטיס 120-100 שקל

 

ערב מחול לשירים של שלמה ארצי המתחברים לכדי יצירה שלמה המשרטטת בלחן, מילים ותנועה את נופי הארץ, החלומות של אנשיה, הלבטים, הכאבים, הערגה והצימאון. ריקודי הסולו, הדואט והלהקה, מתרחשים בתוך חדר, משוטטים, רוקדים ושרים. בערב מוקרנים גם קטעי וידאו המקרבים את הקהל אל הרקדן ואל הבעות פניו כשהוא מתבונן מן החלון, ממרפסת ביתו ורואה את בתיה ושמיה של תל אביב ואת כבישיה הסואנים.

 

להקת יעל פלכסר ניק סנדילנד - Flexer & Sandiland

אולם סוזן דלל

28.07.13 יום א' שעה 20:00

מחיר כרטיס 95 שקל

 

לכבוד חגיגות עשרים שנה ללהקתה של הכוריאוגרפית יעל פלכסר הפועלת באנגליה ובאירופה, מעלה הלהקה את יצירתה החדשה ,Weightless פרי שיתוף פעולה בין יעל פלכסר (UK, ישראל- כוריאוגרפיה), וונדי יוסטון ( UK, טקסט), קרני פוסטל (ישראל, מוסיקה  חיה), ניק סנדילנד (UK,ווידאו אינטראקטיבי) וששת רקדני הלהקה. היצירה משלבת הומור אנגלי (ישראלי), תנועה סוחפת ומקורית, והרהורים ביוגרפים.

 

שלוש עבודות מחול מאת מיכל הרמן, נדר רוסנו, יניב אברהם - "TAKEOFF"

אולם ירושלמי

30.07.13 יום ג' שעה 21:00

מחיר כרטיס 70 שקל

 

OFF LINE""  מאת נדר רוסנו.

SOMERSAULT מאת יניב אברהם

Plan B מאת  - מיכל הרמן

 

להקת המחול קולבן דאנס-כמהין

אולם סוזן דלל

30.07.13 יום ג' שעה 21:00

02.0813 יום ו' שעה 22:00

מחיר כרטיס 130-95 שקל

 

באמצעות תיאטרון מחול מהפנט ועצמתי עוסק המופע כמהין במקום בו תרבות ותשוקה ראשונית ובלתי מעובדת נפגשים. חבורת אנשים מוצאת את עצמה בארוחת ערב חגיגית אשר בה אין מארח אלא אורחים בלבד. סיפורים וקרעי זיכרונות עולים בין האורחים. טקסים תרבותיים חדשים נוצרים במהלך הארוחה שהופכים למאבקי הישרדות כאשר גינוני הנימוס הולכים ומתקלפים.

 

להקת המחול הקיבוצית - חסר השלם מאת רמי באר

אולם סוזן דלל

רביעי-חמישי, 31 ביולי – 1 באוגוסט, 21:00

מחיר כרטיס 149 שקל

 

קטעי זמן וחיים בהם היטשטשו הגבולות בין הזיכרון לדמיון. עולם מתפורר, שמרכיביו לא יתלכדו, חיפוש אחר השלם וההתנגשות הבלתי נמנעת בינו לבין החסר. הימצאות החסר על צורותיו השונות בקיום האנושי.

 

גיל קרלוס הרוש - W H I T E   W A S H

אולם ירושלמי

01.08.13 יום ה' 21:00

מחיר כרטיס 60 שקל

 

היצירה נוצרה כתשובה לעבודות קודמות מאת גיל קרלוס הרוש. מטען רגשי נולד מאינטואיציה, מתגבר ומתגבר בחלל ובודק מפגשים בין קווי אופי שונים של אחד יחיד. מתמלא ומכיל בתוכו רגעים שהלב לא יכול לשכוח ותמונות שהעין בחרה לתפוס, לזכור ולקבור בתוך הגוף.

 

דגנית שמי, אפרת רובין ואוסי ולד - מסכים

אולם ענבל

01.08.13 יום ה' 21:00

מכיר כרטיס 80 שקל

 

סדרת מופעי וידאו. המופע כולל צורות שונות של יצוג מחול דרך אמצעים קולנועיים, המוצגים בפורמטים שונים ומגדירים מחדש את מקומו של הצופה והרקדן

 

ענת גריגוריו – Mr. Nice Guy  

אולם ירושלמי

02.08.13 יום ו' שעה 21:00

מחיר כרטיס 90 שקל

 

מהו מקומו של הפרט בעולם שבו הכלל גדול ממנו? מה מקומה של האישה בעולם שבו

גברים הם מקבלי ההחלטות? איפה נפגש ה"אני" שלי עם העולם הרחב? ה"אני" שלי עם

הקהל? ה"אני" שלי עם הבמאי? האם "אני" הוא "אני" או שהוא סך כל המרכיבים המצופים

ממני להיות?

 

נעה דר- עננוצה

אולם סוזן דלל

03.08.13 יום ש' בשעה 11:30

מחיר לכרטיס: 75 שקל

 

"עננוצה", יצירתה החדשה של נעה דר לילדים, היא אחותם הקטנה של "משחקי ילדים" ו"החלום הוא צייר גדול", עבודותיה הקודמות לקהל צעיר ולכל המשפחה - זוכים להצלחה רבה. המופע "עננוצה" נוצר בתמיכת ובמסגרת פרוייקט "עפים" של המועצה לתרבות של מפעל הפיס, לעידוד יצירת מופעי מחול איכותיים המיועדים לילדים. מיועד לילדים מגיל 5 ולכל המשפחה.

 

עידן שרעבי ורקדנים-  Works  

אולם סוזן דלל

 03.08.13יום ש' שעה 21:30

מחיר כרטיס 90 שקל

 

3 works  הוא ערב המשלב שלוש יצירות מחול מיצירותיו של עידן שרעבי בין השנים 2009-2013,  אשר עובדו ונוצרו מחדש עבור ערב זה: "Home" ,Rak 2" " והיצירה החדשה Joni Solos Serie .

 

להקה "בלט ירושלים" בניהולה האמנותי של נדיה טימופייבה / בכורה

אולם סוזן דלל

04.08.13 יום א' שעה 21:00

מחיר כרטיס 110-90 שקל

 

מבט אל העולם העכשווי מ-6 זוויות ישראליות, בשפת הבלט הניאו-קלאסי. יצירות חדשות של נדיה טימופייבה, קרן נוטיק, תומר דהן, יוליה מוסטר - ורלוצקי,  צביקה הזקיאס ונדב צלנר  על פי מוזיקה מגוונת ורבת סגנונות. לאור ההצלחה בפסטיבל  מחולוהט בשנים הקודמות, להקת "בלט ירושלים" ממשיכה לקדם את היצירה הישראלית החדשה בתחום הבלט הניאו-קלאסי. הפעם עם  כוריאוגרפים ישראלים צעירים.

 

להקת המחול יוסי ברג ועודד גרף -HEROES

05.08.13 יום ב' שעה 20:30

אולם ענבל

מחיר כרטיס 100 שקל

 

ערב מקורי ומרענן המורכב משתי עבודות הקשורות קשר הדוק בינהן ועוסק בצורך שלנו באינטימיות ותקשורת בעולם מנוכר. הצורך למצוא חן, להיות נאהבים ומנגד זה ההתמודדות עם המציאות הופכים מקור השראה לתנועה מפתיעה. שני גברים במשחק אחד שחוקיו נקבעים מרגע לרגע ובו הם מנסים להתנער מהרגלים ישנים ולברוח אל הפנטסטי כשברקע שיריו של דיוויד בואי.

 

איריס ארז - חולי בית

אולם סוזן דלל

05.08.13 יום ב' 21:00

מחיר כרטיס 85 שקל

 

"חולי בית" - במרחב שבין המוכר והזר נעים אנשים המחפשים בסביבתם ובגופם מקום שבו יוכלו להרגיש בבית. מפגשים מגדירים מחדש את המרחב האינטימי והציבורי כזירות התרחשות שלובות ומעלים שאלות בדבר נוכחותו ההכרחית והבלתי נמנעת של האחר בתוכנו. מושג הבית מתפרק למשמעויות מפתיעות החושפות את שבריריותה של המציאות האישית והפוליטית בה אנו חיים.

 

להקת אורלי פורטל - "רביע"

06.08.13 יום ג' 21:00

אולם סוזן דלל

מחיר כרטיס 110 שקל

 

היצירה "רביע" נוצרה בהשראת רביע אל אדוויה, מיסטיקנית מהמאה ה-8, שבדרכה ובמעשיה היוותה את ניצני התפיסה הסופית. היצירה מבוססת על מוזיקה פרסית סופית ומוקדשת לשיריו של ג'לאל אל-דין אל-רומי, גדול המשוררים המיסטיים במאה ה-13.

 

אלינא פיצ'רסקי- טורקיז וארגמן 2013

אולם סוזן דלל

07.08.13 יום ד', טורקיז שעה 20:30, ארגמן שעה 22:00

מחיר כרטיס 120 שקל למופע, 180 שקל לשני המופעים

 

"הפנינג" של מחול מזרחי על שלל גווניו וניחוחותיו המתקיים בפעם הרביעית. טובי היוצרים בתחום מציגים יצירות ופרשנויות חדשות ושיתופי פעולה מקוריים: חלק א' –  "טורקיז" :    המסורתי במחול המזרחי, חלק ב' -  "ארגמן" :  מחול מזרחי בפרשנות עכשווית.

 

נעה צוק בשמת נוסן-      A Droom Come Tree, NothinG III, MISFITS

אולם ירושלמי

08.08.13 יום ה' שעה 21:00

מחיר כרטיס 70 שקל

 

Nothing III סולו שנוצר בשיתוף פעולה בין נועה צוק ואהד פישוף במסגרת שהות אמן במחלקה למחול באוניברסיטת אוהיו. העבודה הועלתה לראשונה בניו יורק במרץ 2013.

A Droom come Tree - דואט לשתי רקדניות שיצרה נועה צוק ב2010.הדואט הספיק להופיע בישראל ובארצות הברית.

MISFITS - רצינו לבדוק איך אנחנו לובשים ופושטים תנועה, כמו תחפושת. איך התנועה מסווה אותנו, ומה נמצא מתחת לתנועתיות שאנו לובשים בחיינו ועל הבמה. התחלנו ביצירת דימויים שנוכל "ללבוש" ו"לפשוט", בהדרגה, ערבבנו את הדימויים במטרה ליצור תנועה חדשה, המורכבת מחלקי דימויים ועולמות שהתמזגו יחד, תנועה שהיא חסרת הקשר אך מורכבת מפיסות היסטוריה של משהו מוכר.

יסמין גודר- SEE HER CHANE

אולם סוזן דלל

08.08.13 יום ה' שעה 21:00

מחיר כרטיס 100-80 שקל

 

היצירה החדשה הינה טריו לשלוש נשים, בה יסמין גודר מופיעה לצד דליה חיימסקי ושולי אנוש, שתי רקדניות איתן היא משתפת פעולה מזה זמן רב. תוך שימוש בשוני הגילאים בין שלושת המופיעות, ההיסטוריה האישית של כל אחת מוצאת מהקשרה דרך סדרת סצינות וסיטואציות ומתחברת מחדש לכדי יצירת עולם דימויים מצחיק, מורכב, עדין ואישי אשר גדל ומתפתח לאורך היצירה. בתוך כך גם נבחנת הפרסונה הבימתית של כל אחת משלושת הרקדניות והיכולת למתוח את גבולות האיכויות שלהן מפתטיות ועד זוהר, ממוחצנות ועד חשיפה ופגיעות. כל אילו מסתכלים על נשיות כזהות אשר נמצאת בטרנספורמציה מתמדת, בה הדימוי העצמי ממשיך להתאתגר ומדיום הבמה מנוצל לחקירה ולמציאת הקשרים חדשים ביחס לגיל, זכרון, מופע והומור.

 

להקת הפלמנקו הישראלית - שלגיה ושבעת הגמדים

09.08.13 יום ו' שעה 11:30

אולם סוזן דלל

מחיר כרטיס 70 שקל

 

עיבוד חדש ומקורי לכל המשפחה לסיפור הקלאסי של שלגיה. מופע תיאטרון -פלמנקו מיוחד, צבעוני וקסום המשלב פסקול של מוסיקת פלמנקו, מוסיקה קלאסית ומוסיקה עכשווית.

 

להקת נעה דר משחקי ילדים

אולם סוזן דלל

10.08.13 יום ש' 11:30

מחיר כרטיס 75 שקל

 

הופעה מבריקה, צבעונית ומלאת חיוניות המשלבת מחול, מוסיקה, משחק, וידאו ומיומנויות קרקס ומיועדת לילדים ומבוגרים מכל הגילים. משחקי ילדים – יצירתה של נעה דר זוכת פרס לנדאו לשנת 2010 ופרס היצירה לשנת 2009, בהשראת יצירתו של הצייר הפלמי, בן המאה ה 16, פיטר ברויגל - בוחנת מקרוב את המתרחש במגרש המשחקים בו הילדים שקועים במשחקים שמשקפים את חיי הגדולים ומשמשים להם כהכנה לחיים הבוגרים. על הבמה נוצר מיקרוקוסמוס עשיר בהתרחשויות בו משתנה האווירה במהירות מיחסי חברות לעוינות ומהומור לפנטזיה. הכל מתרחש לנגד עיניו של הצייר פיטר ברויגל שקפץ לביקור קצר מגן עדן, ולאחר 400 שנה הוא בוחן מחדש את ילדותו, בגרותו ויצירתו.

 

רננה רז - YuMeke ReMake

אולם סוזן דלל

10.08.13 יום ש' שעה 21:00

מחיר כרטיס 120-100 שקל

 

יוטיוב פוגש במה. המופע המדובר בניהולה האמנותי של רננה רז הוא מופע רב-תחומי, ראשון ויחיד מסוגו בעולם, המורכב מתגובות מבוימיות לקטעי יוטיוב, משלב בין תחומי הבמה השונים ומייצר אינטראקציה בין שני מדיומים – וידאו ובמה. האמנים מגיבים לסרטוני יוטיוב, מקיימים דיאלוג עם המקור ונותנים לו פרשנות חדשה. על הבמה נוצרת תגובת שרשרת, ייחודית ומרתקת, של קטעים ותגובות.

 

אסנת קלנר-  Polly & The Cracker

אולם ירושלמי

10.08.13 יום ש' שעה 21:00

מחיר כרטיס 75 שקל

 

מקרבג'יו ועד קורט קוביין, מופע רוק מתפשט על הבמה.מבעד להתפרצויות שלוחות הרסן והמוסיקה החיה מתגלים  סדקים בפנטזיית הרוק. דרכם ניתן לבחון דימויי גבריות, מוטיבים של פולחן ואת שבריריותה של האחווה הגברית.

 

ליקוי ירח - אגדה תאילנדית מסורתית, תיאטרון הבובות המסורתי מתיאלנד

אולם סוזן דלל

11.8.13 יום א' בשעה 17:00

12.8.13 יום ב' בשעה 20:30

מחיר כרטיס 120-90 שקל

 

מופע מרהיב לכל המשפחה. המספר את סיפורם של האלים בשדים דרך המפלצת השמימית ראהו ועד הירח עצמו. במופע מחול בשילוב בובות אנוש בתלבושות מסורתיות מתרבות העבר של תאילנד.

 

דנה כץ – Prospect Minds  /  בכורה

אולם סוזן דלל

13.08.13 יום ג'  שעה 21:00

מחיר כרטיס 80 שקל

היצירה חוקרת מסע אנושי ומביטה על תכונות ואיכויות אנושיות מפרספקטיבה של זמן. ההתעסקות במעגל חיינו הבלתי פוסק נעשית בהשראת הרומן של אופיר טושה גפלה-"עולם הסוף"  מנקודת מבט של "העולם האחר", כפי שהסופר מכנה את העולם הבא בספרו. היצירה מגוללת את סיפור אבדנם ומסעם האינדיבידואלי של שלוש דמויות, תוך טישטוש תפיסת הזמן ופיקפוק בכאן ועכשיו. תוך כדי נסיון להשתחרר מהרגלים וזכרונות, הדמויות עוברות מסע של פרידה בעל כורחן ומבחירה, ומתמודדות עם הקושי בלהמשיך הלאה.

 

להקת אנה רוטליסברגר - Underground Winds

אולם סוזן דלל

תאריך 15.08.13 יום ה' שעה 21:00

מחיר כרטיס 120-99 שקל

 

מופע המחול Underground Winds של  להקת אנה רוטליסברגר מסמן את נקודת הפתיחה לסדרת הפרוייקטים הנוכחית שלה (2012-2014) - טרילוגיה חדשה בשיתוף הרקדנית הישראלית איילה פרנקל (תל אביב).  היצירה נוגעת בדיאלוג האנושי תוך חקירה והתבוננות פנימית עמוקה על הקשר בין חיים ומחול. זהו פיוט של מחול אשר חודר מתחת לעור, יצירה מרשימה של שתי רקדניות מלאות עוצמה, בליווי מוסיקה חיה בעלת סאונד מדויק ומינימליסטי של המלחין מארק רוסייה. עיצוב התאורה של בריג'יט דובאך מקשר והופך את הריקוד למיצג אודיו-ויזואלי בחלל.

 

קבוצת שקטק "מפצח האגוזים"

אולם סוזן דלל

16.08.13 יום ו' שעה 20:30, 17.08.13 יום ש' שעה 11:30 ו-20:00

מחיר כרטיס 90 שקל

 

הפקה חדשה של יוצרי קבוצת שקטק, דני רחום וצחי פטיש.מופע מחול / מולטימדיה בהשראת הבלט "מפצח האגוזים". עיבודים עכשווים למוזיקה של צ'יקובסקי, קטעי תנועה וקצב בשילוב הקרנת וידאו ואנימציה באיכות דיגיטלית על מסך ענק.

 

מילנה יליר – Less is More  / בכורה

אולם ירושלמי

22.08.13 יום ה' שעה 21:00

מחיר כרטיס 95 שקל

 

המופע עוסק בחויית החלום באניגמטיות הנסתר רב מהגלוי בתוך גוון של סודיות נגלים עולמות שונים שאין בינם קשר וכך הולך ונוצר אוסף של חלומות ממקומות וזמנים שונים

מילנה יליר ילידת ישראל, בוגרת "תלמה ילין" ובית הספר למחול "בת דור" תל אביב שאחרי תקופת הצבא נסעה להולנד למדה ויצרה בארופה.

 

מרכז סוזן דלל מציג: הצעירים

אולם סוזן דלל

22.08.13 יום ה' שעה 21:00

23.08.13 יום 'ו שעה 22:00

מחיר כרטיס: 140-120 שקל

 

"קאדם"- מאת צביקה היזיקיאס ושירי קפואנו קוונץ. צעד מתוך הגלות אל גלות אחרת, הליכה במעגלים בניסיון למצוא נחלה, ניסיונות שווא לנחמה.

 

"Mushroom Z"- מאת נדב צלנר. יצירה לחמישה רקדנים העוסקת בחבורת אנשים, שונים בהוויתם, ועל התנהלותם בחברה אורבנית מעושנת, החיים מלאי פיתויים, רגעי שיא, אקסטאזה, שיגרה ושפל. השיגרה איננה שיגרה. תענוגות, הקרבות, צורות, אכזבות, הזיות, כמויות, חלומות, פטריות.

 

"היא מתה בסוף" – מאת עידן פורגס. דרמת מתח קומית, זמרת הקברט, הגב' שישגריל מילר, נמצאה ערב הבכורה ללא רוח חיים בחדר האיפור בתיאטרון נואק (מזרח שנחאי). שעה שמנהל התיאטרון נאלץ להופיע במקומה, מנסה מאהבה, הסופר י'אן באפטיס, לגלות מה גרם למותה המפתיע.

סיום קורס קיץ  DENCE TLV

אולם סוזן דלל

23.08.13 יום ו' שעה 13:30

הכניסה חופשית

 

ערב יצירות מאת עידן כהן ושרון וזנה

אולם סוזן דלל

24.08.13 יום ש' שעה 21:00

מחיר כרטיס 90 שקל

 

"שדות אדומים" - היצירה עוסקת במפגש של אישה עם המרחב הציבורי-חברתי. כדי לחוש חלק ממנו עליה להתכונן ולעטות על עצמה את דמותה הציבורית, המתורבתת. החשיפה של הפן המסוים הזה בהוויתה דוחקת הצידה את הפן היצרי שבה. המתח בין שני צדדים אלו בנפשה הולך ומתגבר. האם אחד הצדדים ינצח? או שמא זהו מאבק ומתח מתמיד שעמו עליה לחיות יום אחר יום?

 

"הסעודה" - היצירה עוסקת במאבקן של שלוש נשים על מרחב מחיה, חופש, תשומת לב ואהבה במסען בג'ונגל האנושי היומיומי ובניסיונן לשרוד בו.

 

מירב כהן - המרכבה

אולם ירושלמי

24.08.13 יום ש' שעה 21:00

מחיר כרטיס 90 שקל

 

החממה למחול של המרכז לתיאטרון של עכו ביוזמת ובתמיכת מפעל הפיס מציגה: "המרכבה" בכורה מאת מירב כהן. המרכבה היא פסיפס של סיטואציות המשרטטות בחלל רשמים עדינים של כאב. החומר התנועתי בנוי על טקסטים החוקרים מצבים של אסונות כמציאות תודעתית קולקטיבית. היוצרת בוחנת ביחד עם הרקדניות את הגבול החי בין החיים למוות, את ה״קצה״ כפי שהיא מגדירה אותו, ואת הצורך שלנו כבני אדם לשרוד.

 

עידן תדמור

אולם סוזן דלל

27.08.13 יום ה' שעה 21:00

מחיר כרטיס 120 שקל

 

'עידו תדמור בערב מחול בו הוא מבצע בכורה חדשה פרי יצירתו וביצירותיהם של כוריאוגרפים צעירים'.

 

להקת אָנגֵלַה "בלי ידיים"  – מבית היוצר מרחב מחול

אולם סוזן דלל

29.08.13 יום ה' שעה  21:00

מחיר כרטיס 90 שקל

 

עוסק בגבולות הפנימיים שכל אחד מאיתנו מתח פעם, או שמתחו עבורו. בהליכה על הקצה, באומץ להשתנות ובמחיר שגובה השינוי. "בלי ידיים" מטיל בספק את הגבולות של כולנו כיחידים וכעם ומתעמת עם מסיגי הגבולות שהיינו רוצים להיות. כל אלה נפגשים על במה אחת במופע מחול בועט ואחר.

 

נעה דר-החלום הוא צייר גדול

אולם סוזן דלל

07.09.13 יום ש' שעה 11:30

מחיר כרטיס 75 שקל

 

"החלום הוא צייר גדול" - מופע לכל המשפחה ע"פ שיריה של לאה גולדברג. תיאטרון – מחול  ושירה לילדים, מאת נעה דר, זוכת פרסי לנדאו (2010) ופרס היצירה (2009), ע"פ שיריה לילדים של לאה גולדברג. שיריה האהובים: "מדוע הילד צחק בחלום", "כובע קסמים" "הילד הרע" ועוד, מוצגים כאן באופן חדש, מרענן ומפתיע .

 

חוסה פורסל -  ARTE

אולם סוזן דלל

שני-חמישי, 12-9 בספטמבר, 21:00

מחיר כרטיס 180-150 שקל

 

חוסה פורסל מגדולי רקדני הפלמנקו בספרד כיום , שב למרכז סוזן דלל לסדרת מופעים

במופע חושני וסוער המלא בעצמת מחול הפלמנקו המסורתי, עם רקדניות ונגנים ממיטב המסורת הספרדית ובכוריאוגרפיה חדשנית, מקורית ועכשווית. 

 

 

 

|
|
|
|
|