אירועים, פסטיבלים, טיולים בארץ, פעילויות לכל המשפחה ב-25-31 בדצמבר 2010

חפש את המטמון בגולן, מופע מוסיקלי וסיור צפרות בעין אפק, תערוכת פסלי מתכת וציורי טבע בגלריה על האגם ברעננה, תערוכת קריקטורות ופסלי חוצות בחולון, סיור תיאטרון בבית גוברין, מופע מחווה ליפה ירקוני בצוותא, תערוכה לזכר יהדות אירן בבית התפוצות, סיורים מודרכים בעיר העתיקה בירושלים, תיאטרון צלליות בחולות ניצנים, פסטיבל ריקודי בטן באילת, פרויקט הקאמרי הישראלי מקיים קונצרטים וכיתות אמן ללא תשלום

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

סיור אורות לילי בעוספיא

לרגל חג המולד ותחילתה של השנה האזרחית החדשה מקיים המרכז למורשת הדרוזית בעוספיא סיור אורות לילי שמתאים לכל המשפחה. במהלך הסיור מבקרים בחצר הכנסייה הקתולית המוארת, בגלעין הכפר, בבית הבד הקדום ובמרכז למורשת הדרוזית. על כוס "מג'לי" חם, שבמקור הכינו לנשים יולדות, יסופרו סיפורים נוסטלגיים על העדה הדרוזית ומעמד האישה. בנוסף, פינת תחפושות לרשות המבקרים. מתאים ליחידים או לקבוצות.

מתי: 30 בדצמבר- 15 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: בתיאום מראש בלבד 054-4665617

מרכז למורשת הדרוזים בעוספיא צילום: רונית סבירסקי

 

אוצר הטבע בגולן

בית ספר שדה גולן של החברה להגנת הטבע ואגף תיירות במועצה אזורית גולן מקיימים משחק משפחתי בנוסח חפש את המטמון ונקרא "אוצר הטבע בגולן". ניתן לבחור 5 כתבי חידה מתוך 20 שמופיעים באתר הפייסבוק בקבוצה "אוצר הטבע בגולן". את החידות ניתן לפתור בבית ורק המשימה האחרונה מחייבת הגעה לשטח כדי לאסוף את אוצר מטבעות הזהב ולקבל רמז אחרון. את התשובות ניתן להעלות לפייסבוק או לשלוח במייל.

מתי: 31-26 בדצמבר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 052-3869452

מחפשים את אוצר הטבע צילום: טלי בר

 

בהשראת ואדי ראש פינה

באתר השחזור של ראש פינה העתיקה נפתחה תערוכה שבה מוצגות עבודות בהשראת ואדי ראש-פינה. בתערוכה משתתפים כ-30 אמנים והיא משלבת יצירות בתחום הציור, צילום, פיסול וקטעי וידאו. בתערוכה נחשפות עבודות ייחודיות ביניהן: צילום נדיר משנות ה- 70 של שושנה דמארי על רקע כלניות בוואדי ראש- פינה, תמונות ארכיון עתיקות, ציור משוחזר משנת 1942 שצויר על ידי חייל בריטי וחדר המנציח את הוואדי בשלהי מלחמת לבנון ה-2. התערוכה מוצגת בשני חללים באתר השחזור: בית פרופ' מר ובלובי בית וילקומיץ'. נעילה 28 בפברואר 2011.

מתי: בכל ימות השבוע, 14:00-10:30 או בתיאום מראש

מחיר: כניסה ללא תשלום.

לפרטים: 04-6936913

נחל ראש פינה צילום: NFolberg

 

פסטיבל צפרות בינלאומי בגליל

"חורף של ציפורים" הוא פסטיבל הצפרות הבינלאומי הראשון בגליל. לשיתוף הפעולה בפסטיבל חברו רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע, הקרן הקיימת לישראל, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הגליל ועמותות התיירות בגליל. הם יקיימו פעילויות בשמורות הטבע, בגנים הלאומיים, באתרי קק"ל, במוזיאונים ויציעו סיורים, הפעלות משפחתיות, הופעות, סדנאות, הרצאות ופעילויות של צפרות.

מתי: 26 בדצמבר עד 8 בינואר

מחיר: בתשלום, ישנן גם פעילויות ללא תשלום

לפרטים: www.gogalil.org/birds

שחפים בכנרת צילום: רונית סבירסקי

 

החג של החגים בחיפה

פסטיבל "החג של החגים" שיתקיים זו השנה ה-17 בחיפה הוא מחווה לשלושת הדתות שחוגגות באותה עת את חנוכה, חג המולד, עיד אל אד'חא וראש השנה ההיג'רי. הפסטיבל יערך במהלך סופי השבוע שישי-שבת של חודש דצמבר ויכלול השנה תערוכת חוצות בנושא "שכונה " , תערוכה של הצלם זיו קורן במוזיאון העיר חיפה ובתחנות אוטובוסים ברחבי העיר , שדרת עצי חג מולד מקושטים ומוארים, קונצרטים של מוסיקה ליטורגית בכנסיות, "תפד'לו"- מסלול אוכל של גיל חובב בשוק הוואדי, יריד עתיקות, כנס סופרים בינלאומי, מסלולי ספרות ושירה, פעילויות ותערוכות לילדים, אירועי חוצות, כניסה חופשית למוזיאוני חיפה

מתי: 30 בדצמבר-1 בינואר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: מוקד עירוני 106

ילדים מציירים בוואדי ניסנאס

 

מצפור צף באגמון

באגמון החולה נחנך מצפור צף חדש המאפשר צפייה מקרוב בהגעת עשרות אלפי עגורים ללינת לילה. המצפור בעל צורה מכונפת בצבע לבן תוכנן כמשטח צף על מימי האגמון ומוקף בצמחית ביצה טיפוסית. הוא צופה אל החרמון, רכס הרי נפתלי, הגולן והלבנון. בנוסף, ניתן לצפות מדי יום החל מהשעה 13:00 בהאכלת עגורים בתצפית מעגלת המסתור.

מתי: בכל ימות השבוע

מחיר: הכניסה למצפור ללא תשלום

לפרטים: בתיאום מראש 04-6817137

תצפית מקרוב בלינת העגורים באגמון צילום: רונית סבירסקי

 

הירוק שהפך לשחור

רשות הטבע והגנים מקיימת פעילות בתחנות ההסברה בכרמל. המדריכים ישוחחו עם המטיילים ויחלקו עלוני מידע. בנוסף מוזמן הציבור להצטרף לסיורים מודרכים בעקבות השריפה ונזקיה בשמורת חי בר כרמל בלבד ולשמוע על אירועי השריפה והשלכותיהם על בעלי החיים ועל הצומח בכרמל.

מתי: שישי ושבת 31 בדצמבר וה-1 בינואר, בשעות 15:00-10:00 בכל שעה עגולה.

מחיר: ללא תשלום, כניסה לחי בר בתשלום

לפרטים: 3639*

 

סיור בשמורה ששרדה

הדרכות בדגש השריפה בכרמל. סיור בשמורת חי־בר כרמל, במהלכו יתקיים מפגש עם בעלי החיים החוזרים לחי בר לאחר השריפה: נשרים, יחמורים, אייל הכרמל, עזי הבר וכבשי הבר.

מתי: שישי ושבת, 31 בדצמבר וה-1 בינואר בין השעות 15:00-10:00 כל שבת בהמשך ינואר בשעות 10:00, 12:00, 14:00.

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 3639*

 

צלילים וציפורים

בשמורת הטבע עין אפק, מופע מוזיקלי של צלילים מספרים, ומפגש עם כלי נגינה המשלבים את צלילי הטבע. סיור בין שבילי השמורה, על גשרי העץ ובין סבך הצמחייה. חווית טיבוע ציפורי שיר והיכרות עם עולם הטיבוע, שיטות ללכידת ציפורים, סימונן ומעקב אחריהן. בנוסף יערך מפגש עם חוקר ציפורים.

מתי: שבת, 1 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה 3639*

 

חיי הנשר המקראי

מפקחי השמורה בגמלא ברמת הגולן יערכו במצפור הנשרים הדרכה על חיי הנשר המקראי, הסכנות האורבות לו וכיצד הפקחים מוצאים דרכים יצירתיות להתמודד עם הסכנות. בשמורה ניתן לרכוש חוברת הפעלה לילדים "פקחים צעירים", לעבור טקס התחייבות ובסיומו לקבל תג פקח צעיר "פקח צעיר בשמורת טבע גמלא".

מתי: שבת, 1 בינואר, 15:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: הרשמה מראש *3639

 

מנוחה ותדלוק

עמק החולה מהווה מקום מנוחה ו"תדלוק" חשוב לעופות בדרך הנדודים מאירופה לאפריקה. האגם והביצות משמשים מעון לעשרות ציפורים צבעוניות ומעניינות. בשמורה יערך סיור בהדרכתו של הצפר ליאור כסליו תוך מתן הסברים על עולם הציפורים בשמורה.

מתי: שבת, 1 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש 3639*

 

מרכז

אגם החיים הטובים

תערוכה ייחודית, צבעונית ומלאת חיים מבית היוצר של Joy Art Gallery נפתחת ב"גלריה על האגם" בפארק רעננה בשם "לה דולצ'ה ויטה". התערוכה כוללת פסלי מתכת מודרניים צבעוניים בתלת מימד של האמנית מרינה זלוצ'ין וציורים פוסט אימפרסיוניסטים של האמן אוליבייה כהן. עבודותיה של זלוצ'ין נוגעות בפופ ארט, איור קריקטוריסטי, ססגוני ומלא חיים ועוסקות ברגעים מחיי היום יום ותרבות הפנאי. כמו כן, יוצגו פסלונים שולחניים של רוכבי אופניים ויודאיקה. ציורי השמן של כהן מבטאים את אהבתו לטבע וכמיהתו לנופים הכפריים של ילדותו בצרפת בצבעים עזים ועשירים. הפתיחה במעמד ראש עיריית רעננה. דרך הפארק 10.

מתי: פתיחה מוצאי שבת, 1 בינואר, 20:30, ראשון-חמישי, 13:00-10:00, 22:00-16:00, שישי 13:00-10:00, שבת 23:00-21:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 052-4401446

רכיבה על אופניים יצירתה של מרינה זלוצ'ין

 

שנה של קריקטורות

תערוכת סוף השנה של איגוד הקריקטוריסטים הישראלים תתקיים במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון. כ- 120 קריקטורות של כ-37 קריקטוריסטים ישראלים המציגים סיכום שנתי לשנת 2010. נעילה 26 במרס 2011

מתי: פתיחה: חמישי, 30 בדצמבר. ימים שני, רביעי, שישי 13:00-10:00, ימי שלישי, חמישי, 20:00-17:00 , שבת 15:00-10:00

מחיר: כניסה למוזיאון 10 שקל.

לפרטים: 03-6521849

תערוכת סיכום שנת 2010 בקריקטורות

 

על תוואי שביל ישראל

הליכה על התוואי של 'שביל ישראל' המטפס בין הרי יהודה, מהר כרמילה דרך מערת בני ברית, נחל כסלון ויער קדושים. הדרך מתפתלת בין שרידי חקלאות עתיקה, מעיינות נחבאים וריח אורנים. מיועד למיטיבי לכת גילאי 18 ומעלה. נסיעה באוטובוס.

מתי: שבת, 1 בינואר.

מחיר: בתשלום.

לפרטים: בהרשמה: 03-6388688

 

השפים של השרון

המסעדה הכפרית "חנדל'ה" הממוקמת בשדות הסמוכים לרמות השבים בשרון מקיימת את "פסטיבל השפים של השרון" ומארחת מדי יום ראשון שפים ממסעדות נוספות באזור. ב-12 בדצמבר יתארח השפים יובל רוזנבאום מביסטרו "דודה". ב-19 בדצמבר השף איל ישעיהו מביסטרו-קפה "אנג'לינה" וב-26 בדצמבר השף יוסי אסרף ממסעדת פורטרהאוס.

מתי: ראשון, 26 בדצמבר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהזמנה מראש 09-7603647

שפים מבלים בחנדל'ה

 

יום הולדת עם יין

מסעדת "גאיה- בית של אוכל" בבנימינה, חוגגת חמש שנים. במסגרת החגיגות מתארחים ייננים מיקבי בוטיק ישראלים לערבים של אוכל גורמה, יין משובח והדרכה אישית. יקב כרמי יוסף-ברבדו ב-21 בדצמבר ויקב אמפורה ב-5 בינואר. בכל אחד מהערבים תוצע ארוחת טעימות- ממטבחו של השף גיא בן אשר, טעימות של יינות והרצאה מפי יינן.

מתי: רביעי, 5 בינואר.

מחיר: מחיר לסועד: 220 שקל.

לפרטים: 04-6181818

 

ריבוי לא טבעי

סדנה בנושא שעתוק והכפלה במוזיאון העיצוב בחולון. בסדנה יבחנו מוצרים קיימים ומוכרים, יחקרו תכונות של מיבנה וצורה ויעצבו מוצר חדש על ידי שכפול והכפלה של מוצר קיים. מתאים להורים ולילדים בגיל 12-10.

מתי: שלישי, 28 בדצמבר בשעות 19:00-17:30.

מחיר: מחיר כרטיס: 45 שקל.

 

עיצוב כנקודת מפגש

הרצאה מנושא 'קופיפיקציה' המאפשרת לכל אחד להעתיק בגד בצורה דיגיטלית ולהדפיסו מחדש בתלת מימד או לשנותו כראות עיניו ולהדפיסו. גליה רוזנפלד ודנה פרבר על פרויקט 'קופיפיקציה' - המוצג במוזיאון העיצוב בחולון כחלק מהתערוכה "אופנה מכאנית - טווים סדר חדש".

מתי: חמישי, 30 בדצמבר בשעות 20:00-19:00.

מחיר: מחיר כרטיס: 45 שקל

 

מוטנטים בשדרה

תערוכת חוצות חוצת גבולות בשדרות דב הוז, חולון. בתערוכה, יוצגו קרוב ל-70 עבודות נבחרות ביניהן דמויות ספיידרמן, אקס-מן וונדרוומן. הפתיחה הרשמית תתקיים במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון ב-30 בדצמבר בשעה 18:30, יחד עם פתיחת התערוכה "השנה שהייתה 2010". במעמד ראש עיריית חולון מוטי ששון.

מתי: חמישי, 30 בדצמבר. יום שישי, 31 בדצמבר.

מחיר: תערוכת חוצות ללא תשלום

סופרמן בחולון

 

רקמת חיים

תערוכה חדשה "רקמת חיים" המוקדשת לזכרה של אמנית הטקסטיל ג'ואן בן-נון ז"ל בסדנה לאמנות ביבנה (שד' דואני 25). לצד עבודותיה של ג'ואן מוצגות יצירות מקוריות אותן הקדישו לזכר חבריה האמנים. פתיחת התערוכה במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי, אישי ציבור, אמנים ואורחים.

מתי: שבת, 1 בינואר בשעה 20:00. נעילה: 20 בפברואר.

מחיר: כניסה חופשית.

 

בעקבות לוחמים

סיור בסליק אלדמע שהיה בחצר אחד מראשוני גבעתיים ונערכו בו הצגות כדי להסוות את פעילותו. כמו כן יסופר בסיור על ראשוני שכונת בורוכוב מפי צאצאיהם. הסיור יערך בכל מזג אוויר. מקום מפגש:צומת הרחובות בורוכוב-אחדות העבודה בגבעתיים.

מתי: שבת, 1 בינואר בשעה 10:00.

מחיר: 25 שקל לאדם. ילדים, נוער וחיילים בשירות חובה - ללא תשלום.

לפרטים: בהרשמה: 03-5100337

 

החיים במערות זה משחק

שחקני תיאטרון "היסטריה" ישחזרו את החיים לפני 2000 שנה במערות שבגן לאומי בית גוברין. מה זה קולומבריום? מי פרץ את קיר המערה של חצביהו? ולמה בכלל לחיות מתחת לאדמה? שחקנים-מדריכים בשלוש פינות יצאו למסע מתחת לפני השטח שיספר את הסיפור האמיתי. בנוסף סדנאות יצירה ודוכני מזון בתשלום.

מתי: שבת, 1 בינואר, בשעות 10:30 – 15:00

מחיר: בתשלום

 

הללויה 2

ארבעה קונצרטים יתקיימו במוזיאון המשוחזר של גדרה תחת הכותרת "הללויה 2". בקונצרטים יופיעו זמרים בלווי נגנים בכלים מגוונים מכל התקופות. מוסיקת בארוק לאטינו, אריות נבחרות מעולם האופראי הנשי לכבוד יום האישה, מוסיקה מחצרות המלכים באנגליה במאה ה-18 ולסיום הקברט היהודי במאה ה-20, קלאסיקות מעולם התיאטרון ביידיש. הקונצרט הראשון יתקיים עם אנסמבל פניקס שינגן בכלים עתיקים מוסיקה לטינית קצבית ממקסיקו ופרו. ניתן להזמין מקומות במוזיאון ולשריין כרטיסים בטלפון.

מתי: חמישי, 6 בינואר בשעה 20:30.

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 08-8593316, מספר המקומות מוגבל.

 

תחנת האוטובוס הראשונה

סיור מודרך בנווה אילן ההיסטורית. משך הסיור כשעתיים וחצי. מקום מפגש: תחנת האוטובוס הראשונה בישוב נווה אילן.

מתי: שבת, 8 בינואר בשעה 10:00.

מחיר: ללא תשלום.

לפרטים: 02-6252357

 

תל אביב

הליצן עוד צוחק

בסטודיו חשיפה קצרה בהאנגר 22 בנמל תל אביב נפתחה תערוכתו של הצלם רפאל מילך "הקרקס הנעלם". התערוכה מתעדת צילומים של אמני קרקס בחיי היום יום ובהופעות. נעילה 30 בדצמבר

מתי: כל השבוע

מחיר: כניסה חופשית

 

יינות מבעבעים בתחפושת

בביסטרו טרקלין מוצגת תערוכה של בקבוקי יין מבעבעים מתוצרת ארבעה יצרנים בינלאומיים ידועים. הבקבוקים זכו ל"תלבושת" ועיצובים תוססים על ידי מעצבי העל דולצ'ה וגבאנה, איסי מיאקי ולואי ויטון. נעילה 15 בינואר. נחלת בנימין 41

מתי: כל השבוע, 18:00 עד הסועד האחרון

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-5660013

תערוכה תוססת בטרקלין

 

מחווה ליפה

מופע מחווה לציון יום הולדתה ה-85 של יפה ירקוני. ייקחו חלק במופע בביצוע מוזיקלי לשיריה – ירמי קפלן, בן ארצי, מאיה אברהם, מיטל טרבלסי, בועז פייפר ולהקת מלח מים. במהלך המופע ישובצו קטעי וידאו מהקריירה שלה ובסיומו שירה בציבור משיריה. כמו כן, תיערך תערוכת צילומים מהופעותיה בארץ ובעולם שתוצג במבואה של צוותא במהלך חודש ינואר.

מתי: שני 27 בדצמבר, 16:00 פתיחת התערוכה. יום רביעי 29 בדצמבר, 20:30 מופע בצוותא.

מחיר: בתשלום

 

סטנד אפ

מופע סטנד אפ של שמואל ברו, קומיקאי ובמאי סרטים ידוע בעיקר בארצות הסקנדינביות. במרכז האתני הרב תחומי ענבל, סוזן דלל.

מתי: רביעי, 29 בדצמבר בשעה 21:00.

מחיר: 50 שקל

 

מראות ים

תרצה ספיר וקבוצת ריקודנטו יופיעו במרכז סוזן דלל ברצף של ריקודים השזורים זה בזה ומתארים מראות של ים וסביבתו. את המופע יקדים הסבר קצר על כתב תנועה שמאפיין את המחול. לאחר ההסבר תוצג שיטת הקומפוזיציה בה חוברו ריקודי האסופה המרכיבים את המופע.

מתי: חמישי, 30 בדצמבר בשעה 18:00. שישי, 31 בדצמבר בשעה 12:00

מחיר: 70 שקל

לפרטים: כרטיסים: 03-5105656

 

סרט הודי

הקרנת הסרט "תאאל" בשיתוף שגרירות הודו. במרכז האתני הרב תחומי ענבל, סוזן דלל. הסרט היה בין עשרים הנבחרים של רשימת שוברי הקופות וראייטי בארה"ב וכמו כן בין עשרת הסרטים הרווחיים ביותר באנגליה. הסרט הוקרן בפסטיבל הסרטים הבינלאומי של שיקגו ונבחר ע"י רוג'ר אברט ב-2005 לפסטיבל הסרטים הנשכחים.

מתי: חמישי, 30 בדצמבר בשעה 21:00.

מחיר: 35 שקל.

 

בדרך עזה

סיור העובר לאורך רחוב יפת, ממנו התחילה דרך עזה, דרך מספר אתרים קדושים, כגון בית הקברות הפרוטסטנטי, הכנסייה הקופטית, הכנסייה הפרנציסקאנית והכנסייה המרונית. המשך לעבר מסגד חאג' איברהים עג'מי על שמו נקראה שכונת עג'מי, מעבר בשולי שכונת ג'בליה העוברת לאורך רחוב יפת וחזרה דרך נמל יפו לשעון. מפגש:ברחוב יפת על גשר יהודה הימית.

מתי: שישי, 31 בדצמבר בשעה 10:00.

מחיר: 40 שקל לא כולל כניסה לאתרים

לפרטים: בהרשמה: 03-5100337

 

מיפו לנווה צדק

סיור היוצא ממגדל השעון ברחוב יפת, דרך רחוב רזיאל, על תוואי מסילת הברזל והבתים המיוחדים, המפעל של וילנד, שוק האיכרים ותחנת הרכבת של יפו-ירושלים המתחדשת. לאחר סיור בתחנה המשך לעבר וולהלה – "ההרחבה" של המושבה הגרמנית, גשר שלוש, ונווה צדק. מפגש: ליד השעון ביפו.

מתי: שישי, 31 בדצמבר בשעה 10:00.

מחיר: 40 שקל לא כולל כניסה לאתרים.

לפרטים: בהרשמה: 03-5100337

 

אורות וצללים

התרבות והרוח של יהדות איראן בתערוכה חדשה ומקיפה בבית התפוצות. בתערוכה ממצאים ארכיאולוגיים הנחשפים לראשונה ומעידים על קיומה העתיק של יהדות איראן. לצידם יצירות תרבות דוגמת כתבי יד עתיקים, קמעות, שטיחים, לחנים ופיוטים. בתערוכה תוצג גם אמנות עכשווית של אמנים שהיגרו ממולדתם איראן וממשיכים ליצור בהשראת תרבותה גם עכשיו בישראל, באירופה ובארצות הברית. נעילה 29 באפריל 2011

מתי: שישי, 31 בדצמבר

מחיר: 20 שקל

 

שפה משותפת

אוסף עבודות של אמנים ישראליים מתקופות שונות, שהמשותף להם הוא שימוש בשפה האנגלית, יוצג במסגרת תערוכת Contemporary"", שתיערך בגלריית קונטמפוררי בתל-אביב (הרצל 117). פתיחה חגיגית: חמישי, 31 בדצמבר בשעה שמונה. נעילה ב-29 בינואר, 2011

מתי: שעות פתיחה: א' 16:00 – 19:00, ב' - ה' 11:00 – 19:00 , ו' 14:00-10:00,שבת 14:00-11:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6822777

 

איך עיר נולדה

מסע ברחובות העיר העברית הראשונה המשלב הפעלות וסיפורים. להורים וילדים בגילאים 12-6. איך בונים עיר מהחולות? כיצד הפכה אחוזת בית הקטנה משכונה של ששה רחובות ל"עיר הגדולה"? היכן נמצאים הפנס והקיוסק הראשונים ואיך קראו לקולנוע הראשון?

מתי: שבת 1 בינואר, בשעה 10:00.

מחיר: 50 שקל

לפרטים: בהרשמה 03-5166188

 

הבאוהאוס בתל אביב

סיור באנגלית שמתמקד במבני הבאוהאוס ומתחיל בכיכר דיזנגוף מול מלון "סינמה". משם לרחוב בילינסון ובית קבלה, ששימש בעבר כקופת חולים, במורד הרחובות אהרונוביץ וחובבי ציון, שבתיהם מעוצבים בסגנון קוביסטי או מעוגל. ברחוב פרישמן נמצא קומפלקס המבנים של האדריכל אריה שרון, ריינס וחזרה לכיכר דיזנגוף.

מתי: שבת, 1 בינואר בשעה 14:00.

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

שואו טיים

במרכז האתני הרב תחומי ענבל במתחם סוזן דלל יתקיים המופע "שואו טיים" של נטלי דביר העוסק במחול מזרחי אחר, חזותי , בשילוב וידאו ארט. קברט מזרחי וסגנונות פס קול ייחודי מבועז שרעבי דרך הפינק פלויד, מוסיקה הודית , אופרה ועד גלי עטרי. במרכז האתני הרב תחומי ענבל, סוזן דלל

מתי: שבת, 1 בינואר בשעה 21:00.

מחיר: 70 שקל.

 

גיבורי תרבות

סיור העובר בין הבתים הישנים של רחוב ביאליק ומספר את סיפוריהם של גיבורי התרבות של אותה התקופה. מקום מפגש:רחוב ביאליק 1.

מתי: שבת, 1 בינואר בשעה 10:00.

מחיר: 40 שקל

לפרטים: בהרשמה: 03-5100337

 

סיור בצרפתית

סיפור השכונות היהודיות הראשונות של יפו שקדמו להקמת תל-אביב. השינויים והתמורות שעברו עליהן מ-1887 עד השיקום בסוף המאה העשרים. בצרפתית

מתי: ראשון 2 בינואר בשעה 14:30 .

מחיר: 60 שקל.

לפרטים: 03-5464917 או בדוא'ל krpaule@hotmail.com

 

יצירות מופת

קונצרט חגיגי, למען גיוס כספים לפעילותה של עמותת "תשקופת" המסייעת בהתמודדות עם מחלות קשות. בקונצרט ינוגנו מבחר יצירות מופת וירטואוזיות לשני פסנתרים מפרי עטם של המלחינים דביסי, ראוול ופול דיוקה. במרכז פליציה בלומנטל למוזיקה– ביאליק 26 תל אביב.

מתי: רביעי, 5 בינואר בשעה 20:00

מחיר: כרטיסים החל מ-80 ועד 300 שקל.

לפרטים: 02-631-0803

 

ירושלים

סיור, מופע ותערוכה

במהלך ימי שישי בשמונת השבועות הקרובים מוצעת חבילת סיורים מיוחדת בירושלים "פותחים סופ"ש", הכוללת סיור במרכז העיר, צפייה במופע סאטירי "קלבת שבת" וביקור מודרך בתערוכת צילום "שירת האגם". מדובר בשיתוף פעולה בין החברה להגנת הטבע ובין בית אבי חי שמחבר טיול באתרים מיוחדים בעיר עם חוויה תרבותית ישראלית ויהודית. במופע הסטירי, שנמשך כשעה וחצי, משתתפים ג'קי לוי וחברי קבוצת האינקובאטור במערכונים עוקצניים ואקטואליים, שירה וסאטירה סביב פרשת השבוע. יציאה לסיורים מבית אבי חי.

מתי: 31 בדצמבר עד 18 בפברואר, בשעות 9:00 או 12:45

מחיר: 75 שקל (55 שקל לסטודנטים או חברי החברה להגנת הטבע)

לפרטים: 02-6252357

ג'קי לוי וקבוצת האינקובטור במופע סטירי

 

קוביזם מופשט

בגלריה פרימה רויאל נפתחת תערוכת ציורים של קורין בתן "צורות, סמלים והרמוניה". כ-20 ציורי שמן על קנווס מתוך מספר תקופות. בציוריה אפשר לראות קוביזם מופשט לצד דמויות ספק תיאטרליות, ספק סוריאליסטיות. רחוב מנדלה מוכר ספרים 3 שכונת טלביה. נעילה 10 בינואר פתיחה חמישי, 23 בדצמבר, 20:00, ראשון-חמישי, 18:00-10:00,

מתי: שישי עד 13:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 02-6223522

רוח החופש של קורין בתן

 

ארבע העונות

תיאורי ארבע העונות באמנות אירופה החל מהמאה ה-16 ועד ימינו – עומדים במרכזה של תערוכה חדשה במוזיאון ישראל. בתערוכה יוצגו ציורים, הדפסים, פסל, צילום ודמויות פורצלן של מייסן – רובם מאוספי מוזיאון ישראל. בין השאר מוצגים בתערוכה אמנים חשובים כגון אלברכט דירר.

מתי: הפתיחה ברביעי, 28 בדצמבר.

מחיר: כניסה בתשלום

 

הצדעה לאופרות

קונצרט חגיגי של סולני "אטרנה אופרה" יתקיים במרכז התרבויות. הזמרים יבצעו אריות וקטעי אופרות מאת מוצרט, צ'ימרוזה, צ'ייקובסקי, פרגולזי- פאיזיאלו. תהיה זו הצדעה לאופרות המפורסמות ולגדולי כותבי האופרה . רחוב הלל 27

מתי: רביעי, 29 בדצמבר בשעה 20:00

לפרטים: 02-6211777, 054-4744799.

 

מחווה לנהרין

להקת בת-שבע מציינת השנה 20 שנים לכהונתו של אוהד נהרין כמנהל אמנותי. לכבוד האירוע מעלה הלהקה פנורמה רפרטוארית של עבודות מאת נהרין. כחלק מחגיגות העשרים יוצר נהרין את "קיר/זינה 2010", ערב המורכב מקטעים מתוך "קיר" וקטעים מתוך "זינה" (1995) שנוצרה במקור עבור פסטיבל ישראל. המופע יתקיים בתיאטרון ירושלים.

מתי: חמישי 30 בדצמבר בשעה 20:30.

לפרטים: כרטיסים *6266, תיאטרון ירושלים 02-5605755

 

חכליל

200 שנה להולדתו של ר' נחמן מברסלב- איש הגעגועים יצוין בשיח בהנחיית רועי הורן עם הרב בני קלמנזון וד"ר ברוך כהנא. ניגונים- חיליק פרנק, שניאור בודינר. קריאה, הבמאי-שחקן- יואל פריימן (דרורי) .לצעירים דתיים וחילוניים בגילאים 30-20, בית אורי צבי גרינברג ירושלים.

מתי: מוצאי שבת, 1 בינואר בשעה 20:30.

מחיר: בתשלום

 

מקצבים ומלודיות

חגיגת קונצרטים לקראת השנה החדשה בכנסיית קריית יערים אבו גוש. "מיסה קריאולה" מאת רמירז, חגיגה מוסיקלית של מקצבים ומלודיות ממחוזות אמריקה הלטינית. קונצרט צהרים "הגר וישמעאל" - אורטוריה ל-4 זמרים בביצוע Austrian Baroque Connection.

מתי: שבת, 1 בינואר בשעה 11:30 ו 14:30.

מחיר: בתשלום

לפרטים: *8965

 

בבית הכנסת החורבה

סיור מודרך שיוקדש לבית כנסת החורבה ששוחזר ושופץ, יעבור בסמטאות הרובה היהודי ובאתריו המיוחדים.

מתי: שישי, 7 בינואר בשעה 10:00.

מחיר: לבית הכנסת בלבד. 25 שקל מבוגר, 15 שקל לילד.

לפרטים: 02-6252357

 

רחביה וקבלת שבת

סיור שיעבור בין בתי האבן של שכונת רחביה בירושלים. אחרי הסיור, קבלת שבת שתכלול מופע בבית אבי חי בשעה 11:00.

מתי: שישי, 7 בינואר בשעה 9:00.

מחיר: 40 שקל. מחיר לסיור כולל מופע 75 שקל.

לפרטים: 02-6252357

 

סימפוניה באבן

סיור מודרך בעקבות ירושלים המנדטורית: סימפוניה באבן. מקום מפגש : בניין ימק"א רח' המלך דוד.

מתי: שבת, 8 בינואר בשעה 10:00.

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 02-6252357

 

דרום

בדרך הנופית

טיול בדרך הנופית החובקת את ערוץ נחל גרר בהדרכת קק"ל. הצצה מתחת לגשרים הישנים שניבנו בתקופת המנדט כחלק מבניית כביש ומסילת ברזל. המשך אל הערוץ ומחשופי הלס שלאורכו וסיום בעלייה קצרה לתל המכונה "אבי החתלתולה" ומזוהה עם אבו הוריירה. משך הטיול שעתיים עד שלוש שעות, מתאים לכל המשפחה.

מתי: שישי, 31 בדצמבר בשעה 10:00.

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בקו ליער, 1-800-350-550.

 

תיאטרון צלליות

טיול משפחות, חוויה של אור וחושך בחולות הזהובים של ניצנים. חיפוש אחר עקבות ומחילות של בעלי חיים, מי פעיל ביום ומי בלילה. שעת סיפור על שועל מקומי עם הספר "הלילה הגדול של לון-לון", הכנת צלליות של בעלי חיים והכנת מופע תיאטרון צלליות ב"ארמון" שבחולות. בהדרכת הסופרת מירי לשם-פלאי. נסיעה במכוניות פרטיות .

מתי: שבת, 1 בינואר.

מחיר: בתשלום.

לפרטים: בהרשמה: 03-6388688

 

המפל הנסתר

טיול משפחות בלב מדבר יהודה, בערוץ נחל סלוודורה בין מדרגות סלע ומעיין. קינוח בטיול רטוב אל המפל הנסתר של מעיין בוקק. בהדרכת בי"ס שדה עין גדי. נסיעה במכוניות פרטיות.

מתי: שבת, 1בינואר.

מחיר: בתשלום.

לפרטים: בהרשמה: 03-6388688

 

פסטיבל ריקודי בטן

במשך ארבעה ימים, הופך מלון קלאב הוטל אילת לאגדה מסיפורי אלף לילה ולילה, הכוללת מאהל בדואי, בזאר צבעוני, במות ומוסיקה חיה בכל רחבי המלון. לפסטיבל מגיעות נשים מכל רחבי העולם. תוכנית הפסטיבל כוללת סדנאות ריקוד, מופעים, הרצאות, בזאר אותנטי, מסיבות דבקה, חאפלות עם תזמורת ערבית ותחרויות נושאות פרסים. לפסטיבל מגיעים טובי המורים ורקדנים מכל העולם. הסדנאות יתקיימו בכל רחבי המלון: באולמות, בלובי ועל שפת הבריכה.

מתי: רביעי-שבת, 8-5 בינואר

מחיר: בתשלום

 

ילדה יפה

הצגה בתיאטרון היידישפיל במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע. "ילדה יפה" היא דרמה משפחתית במרכזה סיפורו של אב המגיע לארה"ב בתחילת שנות ה-30 עם בתו הצעירה. הוא משאיר מאחוריו אשה וילדה שפוגשת אותם רק בתום השואה. המחזה עוסק בתחושות וברגשות המתלווים לפגישה המחודשת. העבר הוא המפתח לעתיד חדש.

מתי: חמישי, 30 בדצמבר בשעה 20:30

לפרטים: לרכישת כרטיסים: 08-6266400

 

ציידי השיטפונות

סיור לאלו החולמים לראות שיטפון רב עוצמה. ביום בו ידווח על חשש גבוה לשיטפון, יציאה לשטח בניסיון למצוא את הנחלים המדבריים הזורמים בעזרת עדכונים מהשטח. בנוסף, למידה על דרכי היווצרות שיטפונות, על האקלים המדברי ועל הסכנות הכרוכות בכך. הסיורים יתקיימו בנחלי צפון מדבר יהודה: עין פרת (נחל פרת), תצפיות לנחל אוג, ותצפית לנחל קומראן

מתי: בהתראה קצרה, הרשמה מראש

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

נווה מדבר בים המלח

שמורת טבע עיינות צוקים סיור ב"שמורה החבויה" המסתתרת בין מעיינות וצמחייה. שמיעת סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו.

מתי: כל שישי ב- 10:00 ו-12:00 ושבת בשעות 10:00 , 12:00, 14:00.

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה 3639*

 

כלל ארצי

לידת הפניקס

להקת המחול ורטיגו יוצאת לסיבוב הופעות ברחבי הארץ עם המופעים: "מאנא", "לידת הפניקס" ו"ורטיגו והיהלומים". המופעים יתקיימו בגבעתיים, חיפה, קדימה, טבריה, גני תקווה , הרצליה, חוף הכרמל, מודיעין ,אשקלון, דימונה, צפת, מגדל העמק, איילות, חוף כרמל, טבריה, נהריה ותל אביב. להקת המחול ורטיגו מציגה אמנות עכשווית בעלת נגיעה חברתית וקהילתית חזקה הבאה לקרב בין אנשים ולגעת בהם באמצעות שפת הגוף.

מתי: במהלך דצמבר-ינואר

מחיר: בתשלום

ורטיגו בסיבוב הופעות

 

קונצרטים וכיתות אמן

הפרויקט הקאמרי הישראלי חוזר לסבב קונצרטים וכתות אמן לנגנים צעירים. הפרויקט הפועל בארץ ובמקביל בארצות הברית שם לעצמו כמטרה להביא לפריפריה מוסיקה ברמה גבוהה. נגני הפרויקט מעבירים סדנאות וכיתות אמן לנגנים צעירים באזורים השונים בהם הם מופיעים, הפעם יקיימו חברי הפרויקט שיעורים וכיתות אמן במעלות. קונצרטים לקהל יערכו בקיבוץ עין השופט, קיבוץ ברעם, משגב, מעלות-תרשיחא, מרכז ספיר ומרכז עינב בתל אביב.

מתי: שישי, 26 בדצמבר עד 3 בינואר.

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: info@israelichamberproject.org

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|