אירועים, פעילויות לכל המשפחה, טיולים בארץ, סיורים מודרכים, פסטיבלים 20-10 ביוני, 2010

במלאות 64 שנים ל"ליל הגשרים" יתקיים סיור של קק"ל, קבלת שבת וצפרות במעגן מיכאל, תערוכת חוצות של קריקטורות בחולון, תערוכה על החיים באוקיאנוס במוזיאון המדע בירושלים, פסטיבל ימי באשקלון, סיורים מודרכים בכל הארץ

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

לילות לבנים בציפורי העתיקה

ערב של אווירה ושלווה בגן לאומי ציפורי. הליכה ברחובות העתיקים בין הפסיפסים וירידה אל מאגר מים תת קרקעי עתיק בליווי עששיות.

מתי: מידי יום שבת, במהלך חודש יוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

הגולן ואני

במרכז הרפואי זיו, במבואות חדר המיון, תוצג תערוכת התצלומים "הגולן ואני", של הצלם עדי פרץ. בתערוכה מוצגים 16 צילומים שבהן צילם עדי פרץ טבע וחיות באתרים שונים בגולן ובגליל.

מתי: פתיחה: 14 ביוני, נעילה: 31 ביולי

מחיר: ללא תשלום

עדי פרץ מצלם את הגולן

 

פסטורליה בצלילים

מלון פסטורל בכפר בלום מקיים סוף שבוע מוזיקלי במתכונת של מוסיקה אמריקנית תוססת. סוף השבוע כולל ערב מחווה לפרנק סינטרה בהשתתפות אלי גורנשטיין, מופע של להקת "דרכים כפריות" במוזיקת קאנטרי-פולק בליווי גיטרות ומפוחית, ריקודי שורות והישראדיקסיבנד במופע תוסס.

מתי: חמישי-שבת, 19-17 ביוני

מחיר: 1650 שקל, לזוג ללילה על בסיס חצי פנסיון כולל כל המופעים

לפרטים: 04-6836611

גיטרות, מפוחית וריקודים

 

ליל הגשרים

במלאת 64 שנים ל"ליל הגשרים" קרן קיימת לישראל מקיימת טיול זיכרון למטיבי לכת בגליל המערבי. מסלול הטיול כולל יציאה מצומת מנות לאורך נחל כזיב, הליכה ברגל בקטע המשחזר את מסעם האחרון של י"ד הנופלים מגשר כזיב, אל גשר הרכבת, ביקור באנדרטת יד לי"ד, ושיחזור הפעולה כפי שתוכננה. הסיור יכלול טקס לזכרם של הנופלים.

מתי: חמישי, 17 ביוני, 16:30

מחיר: 60 שקל למשתתף

לפרטים: 1-800-350-550

 

מחווה גלילית לנתן יונתן

אירועי שבוע הספר העברי באצבע הגליל יעמדו בסימן "חלון גלילי לספרות ושירה" ויוקדשו למשורר נתן יונתן. נופים שהיוו רקע לשיריו של נתן יונתן משולבים בסיור בגליל הירוק ושופע המים. אירועים ופעילויות מגוונות יתקיימו במוזיאון הפתוח לצילום, בבית העם בכפר בלום (מלון פסטורל – כפר בלום), במכללת תל-חי, במלון כפר גלעדי ובמטולה. בין הפעילויות: תערוכה סטודנטים בהשראת שיריו, ערב המוקדש לנתן יונתן בהשתתפות נילי כרמל יונתן, מנחם בן, דורית ראובני, יעקב נווה. מופע של להקת "האחים והאחיות", שבת של הפנינג ספרותי לכל המשפחה במוזיאון הפתוח לצילום, "שירים עד כאן" בהשתתפות דן אלמגור ומקהלת "רון בגליל". בנוסף, ערב המוקדש למשורר בסיפור ובשיר "אשר אהבנו" וערב "שרים נתן יונתן".

מתי: 18-6 ביוני

מחיר: פתיחת התערוכה ב-1 ביוני ללא תשלום. יתר האירועים 60-15 שקל לאירוע למשתתף.

לפרטים: 052-3791665

מוקדש מהגליל למשורר נתן יונתן צילום: נילי כרמון יונתן

 

קבלת שבת מול הים

טיול צפרות למשפחות בין בריכות הדגים של פארק הצפרות במעגן מיכאל. תצפית על מגוון ציפורים המקננות בעונה זו של השנה, פעילות לכל המשפחה וקבלת שבת בליווי הדלקת נרות.

מתי: שישי, 18 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מערות המנורה

סיור מודרך עם מתנדבי גן-קהילה בגן לאומי בית שערים, בין מערות תת קרקעיות שבהן עיטורים, כתובות ועדויות לחיים מעברו של העם היהודי בארץ ישראל לפני 1,800 שנה.

מתי: שישי ושבת, 19-18 ביוני, 9:30, 10:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 3639* (בהרשמה מראש)

 

לאורך הזוויתן

טיול למטיבי לכת, בגילי 18 ומעלה לאורך הקניון הפראי של נחל זוויתן, בין משושי הבזלת, מפלים שוצפים ובריכות מים. מסלול הטיול יעבור לכל אורכו של הנחל, במסלול אתגרי הכולל טבילה בבריכת המשושים המוקפת עמודי בזלת.

מתי: שבת, 19 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

גן עדן, סלמנדרה ומעיין

סיור וסיפור על חיה בסכנת הכחדה, על המעיין הגדול במזרח התיכון ועל המאמצים לשימור בשמורת טבע תל דן. בנוסף ניתן לרכוש בשמורה חוברת הפעלה לילדים שהיא מסע משפחתי של שאלות ותשובות שבסופו טקסי הצהרה ותגים למסיימי כל המשימות.

מתי: שבת, 19 ביוני, בשעות: 11:00, 13:00, 15:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

הנשר והיחמור בגובה העיניים

טיול בחי – בר כרמל. החי בר הינו מפעל אישוש והשבה של חיות בר נכחדות לנוף ארצנו. סיור בשמורה בין הנשרים, היחמורים, אייל הכרמל, עזי בר וכבשי בר אשר שוטטו בכרמל בחופשיות עוד בתקופת המקרא.

מתי: שבת, 19 ביוני, 10:00, 12:00, 14:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

סמוי מן העין

לרגל הצגת אשכול תערוכות בנושא איסוף ואספנות במוזיאון חיפה לאמנות מתקיימת במוזיאון הקרנה של הסרט: מוזיאונים סמויים מן העין. סרטו של הבמאי הבלגי פיטר וודיש אשר יצא לחפש אמנות אירוטית במערב אירופה. הוא מצליח לתעד את ביתו של אספן שלא מוכן להראות לאיש את הספרים, ואת מרתפי הוותיקן בהם נמצאים שורות של פסלים שאיברי המין ניטלו מהם בהינף גרזן או בכיסוי של עלה תאנה. לאחר ההקרנה יתקיים סיור מודרך בתערוכות.

מתי: שלישי, 22 ביוני, 11:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 04-9115997

 

יוני של אגדות ודמיון בכנען ספא

מלון כנען ספא מקיים במהלך חודש יוני שורה של הרצאות ומופעים. בשבת, 19 ביוני תתקיים סדנא של סיפורי מעשיה ואגדות אורבאניות עם בלהה תורן. וב- 26 ביוני תתקיים סדנא שתדון בנושא דמות הגיבור באגדות ילדים בהנחיית מלי ברזילי. אלה לצד תערוכת צילומים של דן פרץ ויפעת ורצ'יק שצולמה בהשראת הסיפור "אליס בארץ הפלאות" ותוצג במשך כל החודש. בנוסף, מגוון פעילויות בחורשה המקיפה את המלון כגון: סדנאות יוגה ומדיטציות.

מתי: במהלך חודש יוני

מחיר: 1590 שקל לילה באמצע שבוע, 3580 שקל לשני לילות בסוף שבוע

לפרטים: 04-6993000

 

עמקים

לקראת שקיעה בעמק

טיול לקראת שקיעה בעמק יזרעאל והמיצג האור קולי, לילות בית שאן. הטיול כולל יציאה מתל אביב אל עמק יזרעאל, תצפית שקיעה מתל יזרעאל וסיפורם של המלך אחאב ואישתו איזבל. בהמשך, ביקור בקיבוץ בית אלפא ומפגש עם אמן שבחצרו הוקם מוזיאון מורשת, ביקור בעתיקות בית שאן בשילוב מופע אור קולי וסיור רגלי בעתיקות המוארות.

מתי: חמישי, 17 ביוני, 23:30-16:00

מחיר: 165 שקל למטייל

לפרטים: 03-5030489

 

מקניון הבזלת ליער אשכול

קרן קימת לישראל מקיימת טיול מודרך מקניון הבזלת ליער לוי אשכול ומשם למושבה מנחמיה. הטיול מתאים לכל המשפחה ויימשך כשעתיים עד שלוש שעות, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

מתי: שישי, 18 ביוני, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 1-800-350-550 (בהרשמה מראש)

 

מרכז

סיור מתובל בחול

סיור אחר הצהריים למשפחות בגן לאומי חוף בית ינאי. הסיור כולל הסברים על מורשת והעפלה לא חוקית, בשילוב קצת טבע ואווירה רגועה.

מתי: מידי יום שבת, במהלך חודש יוני, בשעות: 16:30, 18:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

אי טי בחולון

מוזיאון הילדים הישראלי בחולון חונך את מסלול החייזרים, עתיר הטכנולוגיות והחדשנות. הילדים נכנסים לתוך סיפור הלוקח אותם לסיור בעיר אותה הם נקראים לעזוב בבהילות בשל גוף שמימי מוזר שנראה בשמיה. לאחר מכן הם מוצאים עצמם בעולם זר המונע באמצעות כוח מחשבות. במהלך הפעילות לומדים הילדים להכיר את השוני בינם לבין תושבי העולם המוזר וכן את השוני שבינם לבין עצמם. בין החוויות שמציע המסלול: משחקי חשיבה, משחקי חישה, משחק ביופידבק המאפשר תרגול של ניהול רגשות ומחשבות, צפייה בסרטונים והולוגרמות וחוויית טיסה וירטואלית בחלל. משך הפעילות כשעתיים.

מתי: יוני

מחיר: 62 שקל

לפרטים: 585858- 1599 (בתאום מראש)

באמצעות כוח המחשבה

 

טבע גועש

טיול מודרך למשפחות בחוף געש. הטיול כולל הכרות עם בעלי החיים המסתתרים בחול ועם צמחיית האזור, וסיום בתצפית אל נופי הים התיכון.

מתי: שבת, 19 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

צב קריאה

סיור במרכז הארצי להצלת צבי ים, בו מטפלים אנשי רשות הטבע והגנים בצבי-ים פצועים וחולים. במרכז ההצלה, הסמוך למכמורת שבעמק חפר, ניתן לראות את הצבים, לשמוע את סיפורם, להבין את הבעיות עימם הם מתמודדים וכיצד אנו יכולים לעזור להם.

מתי: שבת, 19 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

קסם לילי בקבר הנביא שמואל

סיור מודרך לאור עששיות בגן לאומי נבי סמואל, המזוהה עם מקום קבורתו של הנביא שמואל. הסיור כולל ביקור באתר בשעות החשכה. ינתנו הסברים לגבי מקור השם "הר השמחה", מי הם המאמינים שפוקדים את הקבר ומה הם הסימנים המצוירים על קירות המבצר.

מתי: חמישי, 17 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

עששיות בדרך אל העיר

טיול בשמורת המסרק וגן לאומי קסטל, המתאר את הקשיים בהעברת שיירות אספקה לירושלים הנצורה והמעבר בין המשלטים. משם לגן לאומי קסטל והליכה בתעלות הקשר לאור עששיות תוך האזנה לסיפור "הקסטל", אשר כיבושו היווה את אחת מנקודות התפנית במלחמת העצמאות.

מתי: שבת, 19 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639* (בהרשמה מראש)

 

חושפים שיניים

תערוכת חוצות של קריקטורות בשדרות דב הוז חולון. התערוכה מציגה קריקטורות שצוירו על ידי רופאי שיניים מכל העולם. 70 קריקטורות מ-50 מדינות ביניהן: טורקיה, סין, איראן, עירק ואזרבייג'אן. מטרת התערוכה ליצור גשר בינלאומי המחבר אנשים בנושא המוכר כ"כאוב" בדרך יצירתית מלאת הומור.

מתי: נעילה: 21 באוגוסט

מחיר: ללא תשלום

אחוות רופאי השיניים קריקטורה של נטליה וארצ'נקו

 

תל אביב

בנייה בסגנון יפו

סיור מודרך בנושא סגנונות-בנייה ומקורותיהם, מחוץ ליפו העתיקה. הסיור יעסוק בהשפעת השלטונות על התפתחותה של העיר: מהאמפריה העות'מנית דרך המנדט הבריטי.

מתי: ראשון, 13 ביוני, 10:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5464917

 

היי בובה

קניון רמת אביב מציג את תערוכת "היי בובה", העוסקת בזהות הנשית העכשווית על פי ראיית עולמן של מאה אמניות, בהן ציירות, פסלות, צלמות וצורפות. התערוכה מציגה 100 בובות של חלונות ראווה אשר עוצבו על ידי האמניות, מספקת תמונת מצב אודות המשמעות המורכבת של להיות אישה, ונוגעת בנושאים כגון: קריירה ומשפחה, הגשמה אישית, ציפיות חברתיות, נשיות ואימהות.

מתי: נעילה: 7 ביולי

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-7188555

 

הזמרת המציירת

סיון שביט מציגה לראשונה תערוכה מצילומיה ב"גלריית החללית בירקון שבעים" בת"א. התערוכה, "בניינים נמסים", מלווה את השקת אלבומה החדש. התערוכה מורכבת מצילומי סטילס, דמויי חלונות, בהם סיון שביט משרטטת פרופיל לא שגרתי של חוף הים והמתרחצים בו . באירוע הפתיחה יבצעו סיון שביט ואמיר צורף שירים מהאלבום החדש.

מתי: שבת, 19 ביוני, 20:00

מחיר: כניסה חופשית

סיון שביט וחוף הים צילום: גיא כושי ויריב פיין

 

מברכים את השמש

מרחב "אלהיוגה" ונמל תל אביב חוגגים את היום הארוך בשנה ב-108 ברכות שמש בנמל תל אביב מול השקיעה. הפעילות כוללת תרגול פתוח לכל, על רחבת הדק, בו תבוצע ברצף ברכת השמש 108 פעמים. התרגול יתחיל בשש בערב ויימשך עד היעלמן של קרני השמש האחרונות. יש להביא מזרן יוגה, בקבוק מים ומגבת.

מתי: שני, 21 ביוני, 18:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-5444881

 

מונדיאל על הגג

מלון מרינה תל אביב מצטרף לחגיגות המונדיאל ויקרין את כל משחקי הערב על מסך ענק על גג המלון המשקיף לים.

מתי: החל מ-12 ביוני ועד הגמר, החל מהשעה 21:00

מחיר: הכניסה ללא תשלום

לפרטים: 052-6065555

גולים ושקיעות צילום: רונן לידור

 

סדנה לכלכלנים צעירים

מוזיאון הרצלילינבלום מקיים הפעלה מיוחדת לילדים בגילי 14-6 בנושא הכסף שלנו. במשך כשעתיים נחשפים הילדים למסע בזמן המתחיל לפני אלפי שנים, כשהמסחר נעשה באמצעות החלפת סחורות, ועד הניסיון לחזות כיצד תתנהל מערכת פיננסית בעוד 30 שנה. הילדים יכולים ללמוד, לגעת ולהתנסות באמצעות סרטים, מיצגים אינטראקטיבים ומשחק טריויה אינטראקטיבי המשולב בהרצאה קצרה. היכרות עם מונחים פיננסים בסיסיים ועצות לניהול תקציב גם אצל ילדים. ניתן להרשם באופן יחידני או כקבוצה, מתאים גם לכתות בית ספר.

מתי: במהלך החופש הגדול

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 1-700-55-8000 (בתאום מראש)

 

ירושלים

אור בעתיקה

"פסטיבל האור 2010" יתקיים במרחב העיר העתיקה בירושלים בין ה- 16-9 ביוני בשעות 20:00-24:00. באירוע יוצגו פסלים ומיצגי אור, שעוצבו במיוחד לפסטיבל על ידי אמני אור בארץ ובעולם. עשרות נכסים ארכיטקטוניים יוארו בדרך אמנותית: פסלי אור, מיצגים מוזיקאליים לצד מופעי חוצות שונים, מופעי אש, מוסיקה ותנועה. חמישה מסלולים שונים יובילו מאתר לאתר ומיצירה ליצירה. בנוסף, יתקיימו תהלוכות מוארות, יריד מעצבי גופי תאורה ומופעי חוצות. הפסטיבל מארח כ- 70 אמנים מובילים שישה מהם אמנים בינלאומיים והיתר ישראליים.

מתי: 16-9 ביוני, 24:00-20:00

מחיר: ללא תשלום

שער יפו בפסטיבל האור בירושלים

 

חזיון על הקיר

במסגרת "פסטיבל האור בעתיקה" יוצג על חזיתו של בית כנסת החורבה, שנפתח לאחרונה מחדש, חזיון אור קולי המספר את סיפורו של בית הכנסת וההיסטוריה של ירושלים. יוצרת המיצג האמנית עמית שי שילבה בתוכו תמונות ארכיון, סרטים וגרפיקה בעיצוב המעביר את תחושת הבנייה והחורבן, את הקדושה והחיים, את הכאב והשמחה שנקשרו ב"חורבה".

מתי: 16-9 ביוני, 24:00-20:00

מחיר: בתשלום

חזיון אור קולי

 

שוק מעצבים

יריד מעצבי גופי תאורה ייחודיים ב"קארדו", העיר העתיקה בירושלים, במסגרת "פסטיבל האור בעתיקה". היריד כולל 20 מעצבים מכל רחבי הארץ, המייצרים גופי תאורה בעבודת יד, שיוצגו ויימכרו לציבור הרחב.

מתי: 16-9 ביוני, 24:00-20:00

מחיר: ללא תשלום

גופי תאורה בקארדו

 

אמנות הוידאו והמיצג

האירוע העשירי בסדרת המפגשים: Video and Performance, על אמנות הוידאו והמיצג, בבית טיכו ירושלים. האירוע כולל מופעי מיצגים, הקרנת סרטי וידאו על מסך ענק ומוזיקה חיה. בהשתתפות: האמן הרב- תחומי הדס עפרת, אמן הקול ג'וזף שפרינצק, הכוריאוגרף והרקדן ארקדי זיידס בעבודת וידאו-דאנס משותפת עם הבמאית שירה מיאזניק ורותם בלוה במיצב וידאו. האירוע יסתיים במופע ג'אז ישראלי בהשתתפות אורי דקרי ולהקתו.

מתי: רביעי, 16 ביוני, 20:00

מחיר: ללא תשלום

 

שבר ותיקון

תערוכה בעקבות תחרות לפרס עדי להבעה יהודית באמנות ובעיצוב, בבית אצ"ג ירושלים. התערוכה מכנסת את היצירות שנבחרו לשלב הגמר של התחרות הבינלאומית באמנות חזותית, בנושא הקשור להגות ומסורת יהודית. ביום שישי, 18 ביוני, יתקיים מפגש עם האמן דוב אברמסון.

מתי: מפגש אמן: שישי, 18 ביוני, 11:00. נעילת התערוכה: שבת, 10 ביולי

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 02-6231759

 

מעמקים

תערוכה חדשה במוזיאון המדע בירושלים שמציגה מסע לקרקעית האוקיינוס.היכרות עם ארץ לא נודעת שבה חיים יצורים שונים ומשונים. יצורים השורדים בתנאים קיצוניים של חשיכה מוחלטת, לחץ מרסק וקור עז. התערוכה מציגה עשרות אקווריומים ומאות צילומים של דגים נדירים. דגים משומרים בפורמלין מוצגים בתוך אקווריומים, תחושת המעמקים מוגברת באמצעות פסקול שנכתב לתערוכה והקרנת סרטים שצולמו במעמקים. לצד התערוכה יתקיימו הדגמות, סדנאות וסיורים.

מתי: נעילה: 31 באוגוסט

מחיר: בתשלום

 

דרום

פסטיבל ימי

העיר אשקלון מארחת לראשונה פסטיבל ימי במשך שלושה ימים. בפסטיבל יתארחו ספורטאים וחובבי ספורט מכל רחבי הארץ ויתקיימו אירועי ספורט, חברה ותרבות מגוונים. בין האירועים: אליפות בית הספר לשייט ותחרות צלילה שיתקיימו לצד עפיפוניאדה, אליפות הדרום בלחימה משולבת, מסע אופנייים, הרקדות, תחרויות דייג, שחייה, פוטבול חופים, סופרבול ויריד אמנים. בליבו של הפסטיבל יתקיים ביום שישי בבוקר, לאחר המשט הבינלאומי A.M.I.R, משט של חיל הים שיגיח מהים הפתוח להנאת הצופים.

מתי: חמישי-שבת, 19-17 ביוני

מחיר: ללא תשלום

 

בדיונה הגדולה

טיול אחר צהרים למשפחות, על החולות בדיונה הגדולה באשדוד. הטיול כולל הכרות עם בעלי חיים חדשים, טיול על הגבעות וקומזיץ עם בישולי שדה.

מתי: שבת, 19 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

כלל ארצי

צבונים בים התיכון

סיורי ערב למשפחות בעקבות בקיעת צבוני הים, שמתקיימים בחופים: עתלית, ניצנים וזיקים. הסיור ילווה בהסברים ובפעילות למשפחות בנושא החוף החולי והצלת צבי הים העומדים בפני סכנת הכחדה. בתום הסיור תתקיים עצירה בחוות הקינון והפקח יפתח קן שבקע כדי לספור את הביצים ולראות אם נותרו צבונים חיים (ראיית הצבונים אינה מובטחת). יש להירשם ולהתעדכן באתר רשות הטבע והגנים לגבי מועדי בקיעה.

מתי: יוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|