צלם: מאיירת וירטו-אלית אבני-שרון
קיץ של תרבות לכל המשפחה

קיץ של תרבות לכל המשפחה

מתחם מדיטק חולון פותח קיץ של תרבות לכל המשפחה. המתחם יציע מגוון של פעילויות תרבות בתקופת החופש הגדול, הפעילות תפתח ביום שבת, 7 ביולי, בציון חג הטנאבטה, חג האוהבים היפני. הפעילות תכלול סדנאות במוזיאון העיצוב חולון, במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס, שעות סיפור והקרנות סרטים. במהלך הקיץ יתקיימו סדנאות עיצוב בנושאי אופנה וטקסטיל, קייטנות קומיקס וגרפיטי, שעות סיפור והצגות.

 

פעילות קיץ לילדים במתחם מדיטק חולון

 

פעילויות במוזיאון העיצוב חולון:

 

בלשי עיצוב

הורים וילדים מוזמנים לסיור בלשי ברחבי הגלריות בהן יגלו את עולם עיצוב הלבוש והטקסטיל במסגרת פעילות "בלשי עיצוב". במהלך הפעילות יסיירו המשתתפים בתערוכת "יוז'י ימאמוטו" בהנחיית מדריכי המוזיאון ויפענחו את שפת העיצוב באמצעות משימות ושאלות של התבוננות, חקר וגילוי. מתאים לילדים מגיל 7 ומעלה.

מתי: מידי יום שלישי ושבת, 17:00 בשבת, 16:00 (מה-7 ביולי ועד ה-1 בספטמבר)

מחיר: בתשלום

 

סדנאות, קייטנות ושעות סיפור במהלך חודשי הקיץ

 

שישי משפחתי

חווית עיצוב משותפת לכל המשפחה בכרטיס אחד הכולל כניסה לתערוכות ומגוון פעילויות וסדנאות לילדים. למבקרים מוצעות שלוש סדנאות עיצוב פעילות: איש בד: כיצד ניתן להפיח חיים בפיסת בד ולהפוך אותה לבובת מריונטה בעלת אופי?. עולמות של נייר: סדנה ליצירת אובייקטים תלת ממדיים באמצעות אוריגאמי, אומנות קיפולי הנייר. Redesign בתיק-תק -סדנה יעשו המשתתפים שימוש חוזר ויצירתי בחומר גלם יקר-יריעות ששימשו לפרסום שלטי חוצות, ויעצבו אביזרי נשיאה- תיקים וארנקים. מגוון הפעילויות והסדנאות לילדים יתקיימו בגלריות המוזיאון ובמתחם סביבו, והן יועברו על ידי צוות ההדרכה של המוזיאון. מתאים לילדים מגיל 7 ומעלה.

מתי: שישי, 27 ביולי, 24 באוגוסט ו-28 בספטמבר, 10:30, 11:30 ו-12:30

מחיר: כרטיס משפחתי: 100 שקל (עד 4 נפשות), כל משתתף נוסף 45 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש 073-2151500

 

סדנאות הורים וילדים בשעות אחה"צ לקבוצות מאורגנות בלבד:

 

"בד במתנה": סדנה ליצירת "פורושיקי" (אריזות בד צבעוניות) בהשראה יפנית. מיועד לילדים בגילי 12-8 בליווי מבוגר.

 

"יצורי קרטון": סדנה ליצירת דמויות יפניות. בסדנה זו, באמצעות פריסה ועיצוב מחדש נהפוך את קופסאות הקרטון הפשוטות לדמויות יפניות בעיצוב אישי. מיועד לילדים בגילי 11-7 בליווי מבוגר.

 

"עולמות של נייר": סדנה ליצירת אביזרים אישיים העשויים מנייר בלבד בטכניקות של קיפול, כריכה והדבקה. מיועד לילדים בגילי 11-7.

 

הסדנאות יתקיימו במהלך יולי-אוגוסט. משך הסדנאות שעה וחצי. כל הפעילויות בהרשמה מראש ומותנות במספר מינימאלי של משתתפים. לפרטים ולשעות פעילות אנא התעדכנו באתר המוזיאון ובקופות בטלפון:  073-2151500, www.dmh.org.il

 

ילדים יוצרים קומיקס

 

פעילות במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס:

 

פעילות חודש יולי:

 

קייטנת קומיקס בהנחיית היוצר ניר מולד וצוות המוזיאון. מיועד לילדים בגילי 12-7.

מתי:  20-1 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים והרשמה: 03-5021552

 

סדנת קומיקס- מי אתה, גיבור-על? אלית אבני-שרון, מאיירת ויוצרת קומיקס, מנחה סדנה יצירתית ומשעשעת בנושא גיבורי-על. מה מאפיין אותם? איך לצייר אותם? ומה הופך אותם למה שהם? מיועד לילדים בגילי 12-9.

מתי: שני, 9 ביולי, 12:00

מחיר: 35 שקל

 

סדנת קריקטורות עם ארקדי ציקון. בסדנה יוצגו יסודות האיור והקריקטורה בצורה תיאטרלית, המשתתפים יקבלו מידע על משמעות הקו, הכתם והצורה וייצרו באמצעותם  קריקטורות אישיות ומצחיקות. מיועד לילדים בגילי 12-9.

מתי: שני, 16 ביולי, 12:00

מחיר: 35 שקל

 

פעילות חודש אוגוסט:

 

מחנה "קומיקס רחוב". מי אמר שקומיקס עושים רק בחוברות? מחנה קומיקס שיוציא את המשתתפים החוצה לחמישה ימים עם היוצר הקריקטוריסט עמוס אלנבוגן. במחנה יציירו  גרפיטי אמיתי, ישתלו הפתעות מאוירות ברחוב, ובין סרט בקולנוע לביקור במוזיאון העיצוב- יאיירו על חולצות ויצאו לחוצות. מיועד לילדים בגילי 12-9.

מתי: ראשון-חמישי, 9-5 באוגוסט, 13:30-9:00

מחיר: 600 שקל

 

מחנה "קומיקס אמנות" - עמוס אלנבוגן

 

מחנה "קומיקס אמנות". נסו לדמיין איך היה נראה קומיקס של פיקאסו, מה היה קורה אם רמברנדט היה מנסה להיות קריקטוריסט ואם אנדי וורהול היה מחליט להישאר מאייר?! שבוע של מחנה קצת שונה, בו ישוטטו המשתתפים במחוזות הציור, הפיסול, הרישום וכמובן- הקומיקס. מיועד לילדים בגילי 12-9.

מתי: ראשון-חמישי, 16-12 באוגוסט, 13:30-9:00

מחיר: 600 שקל

*הנחה לנרשמים לשני המחנות.

 

סדנת קומיקס קייצית עם המאייר יניב שמעוני. שמעוני ינחה סדנת קומיקס קייצית וקלילה בה יעבירו המשתתפים את חוויות הקיץ שלהם בשפת הקומיקס.

מתי: רביעי, 1 באוגוסט, 12:00

מחיר: 35 שקל

 

איך נוצר קומיקס? ארז צדוק, יוצר הקומיקס "זולה" ו"מקס", יספר איך נוצר קומיקס משלב הרעיון ועד לשלב ההדפסה. המשתתפים יתנסו ביצירת דמויות בהשראת הקומיקס של היוצר. מיועד לילדים בגילי 12-9.

מתי: שני, 20 באוגוסט, 12:00

מחיר: 35 שקל

 

לפרטים: www.cartoon.org.il

 

 

|
|
|
|