צלם: ציפי יפעת
הילד החולוני
צלם: ציפי יפעת
20 שנות עדלאידע בעיר הילדים: תהלוכת פורים של "טעמי ילדות" בעיר חולון
צלם: ציפי יפעת
מיצג המבורגר
צלם: ציפי יפעת
"ירקות"

20 שנות עדלאידע בחולון

העדלאידע המסורתית של העיר חולון תתקיים השנה ביום חמישי, 8 במרס, מהשעה 12:00. 6000  משתתפים, מיצגי ענק ומתקנים נעים, מאות אמנים, תיאטרונים, תזמורות, נשפנים, מתופפים, רקדנים, מתעמלים, אמני גלגיליות ואחרים יציגו ויצעדו ברוח פורימית מקורית את טעמי הילדות והאוכל שילדים אוהבים לאכול.

 

 העדלאידע של המדינה חוגגת 20 שנים

 

טעמים של ילדות

העדלאידע, שחוגגת יום הולדת 20, תתקיים תחת הנושא "טעמי ילדות"- כל מה שילדים אוהבים לאכול. בשעה 11:00 לפני פתיחת האירוע תתקיים תהלוכה של הרכבים תיאטרליים לאורך המסלול לחימום הקהל. ואז בתרועת השיר "אוכל קדימה אוכל", תפתח העדלאידע ה-20 בעיר חולון והיא תהיה חגיגה לכל מה שילדים מכירים ואוהבים לאכול. לאורך המסלול ייפרס לעיני הצופים מצעד ענק שיתחיל עם מיצג הפתיחה של 20 שנה  לעדלאידע עם הילד החולוני ופסלי ענק מתוך עדלאידות קודמות.

 

אל המסלול יגיע פופאי בגובה 2 מטר והוא אוחז את קופסת התרד הענקית שלו, מתכון לכוח ובריאות, אחריו תגיע מנת ענק של פלאפל, המאכל הכי ישראלי כשהיא נפתחת ונסגרת ומתוכה יוצאים אל הקהל רקדנים ורקדניות, כמו לפלאפל גם השניצל הפופולארי יזכה למיצג משלו ואחריהם יגיעו נציגי הגורמה הישראלים: המאסטר שפים אהרוני, שאול בן אדרת, משה שגב ואייל שני כשהם מבשלים סביב קדרת ענק מסתובבת ומעלה אדים ואייל שני לא שוכח מדי פעם לנשק באהבה עגבניה גדולה.

 

 אייל שני במיצג המאסטר שפים (צילום: ציפי יפעת)

 

פיטר פן, בוב ספוג וליברמן

פיטר פן הילד הנצחי ישתתף בעדלאידע במיצג  המסתובב ב-360 מעלות והוא מלא בגלידות ענק, ממתקים, שוקולד וקרמבו. גם בוב ספוג גיבור הילדים של ערוץ ניקולודיאון יצעד בתהלוכה כשהוא מלווה בעשרים בוב ספוגים קטנים. ברוח המחאה החברתית של הקיץ יוקדש מיצג שלם לחלב ומוצריו כשבמרכזו פרת ענק אותה חולבים במרץ ביבי וליברמן כשמסביבם ערימות של גבינות, מעדני חלב ושלגונים.

 

גם לג'אנק פוד מקום של כבוד עם המבורגר ענקי  נפתח ונסגר , אותו אוכל ילד גדל מידות וממנו יוצאים רקדנים ורקדניות , מיד אחר כך יגיע מיצג הבריאות – דמות ענקית המפוסלת מירקות ופירות: תותים, גזרים, תירס, מלפפונים ועגבניות. גם למאכלי עולם יוקדש מיצג: גלובוס ענק מסתובב  ועליו דמויות ילדים מהעולם אוכלים את מאכליהם המסורתיים: פסטה איטלקית, סושי יפני, אננס מטאהיטי ושוקולד שוויצרי.

 

 המבורגר ענקי (צילום: ציפי יפעת)

 

את המיצגים ילוו אלפי משתתפי העדלאידע, מרחבי הארץ ומחולון, להקות מחול, קבוצות התעמלות אמנותית, תזמורות צעידה, אקרובטים, רוכבי אופניים, גלגיליות, רוכבי אופנוע ודמויות שטח. כולם בתחפושות נושא של העדלאידע: חטיפים, סוכריות, שוקולד, שלגונים, עגבניות, גזרים, פילפלים ושאר ירקות, מוצרי חלב למיניהם.

 

מסיבת ענק וסדנאות יצירה

בתום העדלאידע תתקיים מסיבת ענק עם מוסיקה, אקרובטיקה ופירוטכניקה –ברחבה שמול עירית חולון ברחוב וייצמן. העדלאידע תצעד לאורך רחוב סוקולוב ותסתיים ברחוב וייצמן פינת ההסתדרות. בכיכר ויצמן יתקיימו סדנאות יצירה לכל המשפחה, בין השעות 17:00-10:00. וגם ביום שישי, 9 במרס, בין השעות 14:00-10:00.                                     

במהלך חג הפורים ולאחר העדלאידע יוצגו מייצגי העדלאידע ברחבת ה'מדיטק' ברחוב גולדה מאיר 6 בחולון (חמישי-ראשון, 11-8 במרס).

 

|
|
|
|