להקת המחול פילובולוס חוזרת - צבעוניות, הומור וקצב
הופעות במסגרת מחול במשכן
להטוטים ושליטה בגוף
שילוב של בלט קלאסי ומחול מודרני

פילובולוס חוזרת

הלהקה שקיבלה את שמה מפטרייה אוהבת שמש בגודל זעיר ובעלת שורשים עמוקים שבה להופעות בישראל. פילובולוס הצליחה ללכוד את הקהל הישראלי לפני שנתיים בהופעה מחשמלת שהותירה טעם של עוד ועכשיו היא חוזרת במסגרת "מחול במשכן". הצבעוניות, ההומור, השליטה הפיזית והעיבודים המוסיקליים שלהם כובשים את הבמה.

 

ללא כותרת 

המופע שיעלה על הבמה בארץ משלב יצירות חדשות ועבודות קודמות שהפכו לקלאסיקה בעולם המחול. "ללא כותרת" שהועלתה לראשונה ב-1975 תחתום את המופע. בנוסף יועלו שתי יצירות חדשות ואת הערב תפתח יצירה משנת 1992 שהוא דואט לשתי נשים.

 

שליטה גופנית, צבעים ומוסיקה 

פילובולוס מאופיינת בשליטה גופנית מוחלטת של רקדנים בעלי הכשרה בבלט קלאסי, מחול מודרני, אתלטיקה ואקרובאטיקה, לוליינות ואמנויות לחימה. הם מקפידים על עיצוב אסתטי של צורות וצבעים באמצעות תלבושות,  תאורה ופס קול. הלהקה פועלת כבר 40 שנה בתחום המחול האמריקאי והבינלאומי ויוצרת שיתופי פעולה אמנותיים רבים בתחום המוסיקה והתיאטרון.

 

עטורי פרסים

הם זכו בפרסים רבים, ביניהם פרס ברנדייס, פרס המבקרים של ברלין, פרס אמי להישגים בתחום תכניות התרבות המשודרות בפריים טיים. המוזיקאי פרנק זאפה הזמין אותם לפתוח את המופע שלו, האופנאי פייר קארדן העלה אותם בתצוגות האפנה שלו והשתתף במימון ההופעות הראשונות שלהם בברודווי. לפני כשלוש שנים פתחה הלהקה את שעריה ליוצרים מחוץ ללהקה. הראשונים שהוזמנו ליצור עבור הלהקה היו ענבל פינטו ואבשלום פולק שיצרו ביחד עם רובי ברנט את Rushes, שהועלה על הבמה בישראל בהופעתם הקודמת. משנת 2004 המנהל בפועל של הלהקה הוא איתמר קובובוי , ישראלי לשעבר.

 

ארבעת היצירות שיועלו במסגרת "מחול במשכן":

 

דואט 1992

דואט לשתי רקדניות, שחודש במיוחד לחגיגות ה-40 של פילובולוס. משיכה בין שתי נשים שהופכת בהדרגה למאבק של כוח ושליטה. על הבמה נפרשת  מערכת יחסים פיזית, אוהבת, רגישה ואינטנסיבית, החוקרת ומגלה נושאים של אינטימיות, אי הבנות ותקווה לאיחוד מוצלח.  כוריאוגרפיה: רובי ברנט, אליסון צייס, מייקל טרייסי, בשיתוף  רבקה יונג, וג'וד וודקוק.

 

Redline 2009

יצירתו של ג'ונתן ווקן בוחנת את  היופי ויחד עם זאת חוסר המשמעות של קרב גופני, היצירה מלווה בפסקול מפתה וקצבי של Batties & Autechre..  עבודה עשירה באנרגיה המאוזנת על ידי תנועה מלאת חן. כוריאוגרפיה : ג'ונתן ווקן בשיתוף פעולה עם מט דל רוזריו, אנדרו הירו, ג'פרי הואנג, ג'ום קוביאשי, ג'ני מנדז, אניקה שיף וכריסטופר וויטני

 

טרנספורמציות 2009

פרק קסום מתוך יצירה באורך מלא בשם   Shadowlands . העבודה בוחנת את מערכת היחסים בין ידו של יצור ענק ונערה צעירה העוברת טרנספורמציה ליצור שאינו בן אנוש יותר. נוצר בשיתוף פעולה עם סטיבן בנקס, הכותב הראשי של סדרת האנימציה המבריקה בוב ספוג ומכנסיים מרובעים.  יוצרים נוספים: רובי ברנט, רנה ג'רובסקי, מאט קנט, איתמר קובווי, מייקל טרייסי, בשיתוף פעולה עם מרק פוסיק ומולי גאולר.

 

ללא כותרת 1975

אחת היצירות החשבות והבולטות ברפרטואר של פילובולוס. היצירה  מרשימה בעומקים, בהומור ובמורכבות שלה מאז הועלתה לראשונה לפני 35 שנים. מופע פנטומימה מלא הומור ובעת ובעונה אחת מבט מעמיק על היחסים בין המינים ומחזור החיים. "ללא כותרת" נוגע באהבה, אלימות, לידה וזקנה. כוריאוגרפיה: רובי ברנט, אליסון צ'ייס, מרתה קלרק, מוזס פנדלטון, מייקל טרייסי וג'ונתן ווקן.

 

על היוצרים

 

רובי ברנט  מנהל אמנותי, סיים את לימודיו בקולג' בדארמוט בשנת 1972, בנוסף לעבודתו בפילובולוס עבד גם כפועל מתכת, וכמעצב גנים ונוף. לימד סקי ואמנות בתיכון. הוא גר בקונטיקט עם אשתו ושני ילדיו.

 

מייקל טרייסי  מנהל אמנותי, נולד בפירנצה וגדל בניו אינגלנד. פגש את שאר מקימי פילובולוס בשנת 1969 והפך למנהל אמנותי כשסיים את לימודיו בשנת 1973. הוא סייר עם הלהקה במשך 14 שנים והמשיך לנהל וליצור כוריאוגרפיות. יצר לבלט ג'ופרי, וללהקות הבלט של אוהיו, ננסי, וורונה. לאופרה חליל הקסם בניצוח גרדינר, ולהפקה של התיאטרון הלאומי של החרשים בארה"ב. מלמד באוניברסיטת ייל וגר עם אשתו ובנו בקונטיקט.

 

ג'ונתן וולקן  מנהל אמנותי ומייסד שותף של פילובולוס. הוא הציע את שם הלהקה לאחר שעבד במעבדתו של אביו חוקר במדעי הביופיזיקה. סיים את הקולג' עם תואר בפילוסופיה, יצר כוריאוגרפיות לפסטיבל גלינדבורן באנגליה ולבלט הלאומי הדני והפך למנהל הפיתוח של פילובולוס. גר עם אשתו ג'ואן וארבעת בנותיו בקונטיקט.

 

לוח ההופעות

 

תל אביב

במסגרת מחול במשכן, קופת האופרה 03-6927777

חמישי, 4 בנובמבר, המשכן לאמנויות הבמה, 21:00

שישי, 5 בנובמבר, המשכן לאמנויות הבמה, 13:00, 21:30

מוצאי שבת, 6 בנובמבר, המשכן לאמנויות הבמה, 21:00

 

ירושלים-תאטרון שרובר

קופת התיאטרון:02-5605755

בימות: 02-6237000/   6226*

יום ב' 8/11 תיאטרון ירושלים, 21:00

יום ג' 9/11 תיאטרון ירושלים , 21:00

 

חיפה-אודיטוריום

גרבר:04-8418411, 04-8384777

ערב המופע:04-8598012

יום ד 10/11 אודיטוריום חיפה 20:30

יום ה' 11/11 אודיטוריום חיפה 21:00

 

מחירי כרטיסים נעים בין 169-299 ₪

 

 

 

 

|
|
|
|