צלם: אילן בשור
פסטיבל "מוזות בסוכות" בשוהם - שלומית אהרון, גלית גיאת ומירי מסיקה
לילך צור

מוזות בסוכות 2010 - סוכות מארחות אמנים 

פסטיבל האמנות והמוסיקה "מוזות בסוכות" בשוהם חוגג עשור בין ה-28-27 בספטמבר. המוטיב המרכזי שסביבו נערך הפסטיבל הוא אירוח בסוכה – אושפיזין. "בגן החבל" יוקמו שש סוכות גדולות וסביבן מתחמים שיהוו את מוקד האירוח ובין כתליהן תתקיים פעילות אמנותית.

 

לכל סוכה נושא

כל אחת מהסוכות מארחת עשייה וחוויה מתחום אחר בהוויה הישראלית של שנות ה-2000. בסוכת השלום יופיעו בצוותא גלית גיאת והיבה בטחיש, בסוכת הקיבוצים שרהל'ה שרון, בסוכת הילדים הצגות בהשראת ספריה של מיריק שניר. יהיו גם סוכת תפוצות ישראל וסוכת אירוח מסורתית. בסוכה הירוקה יועלה מיצג של עשרת הדברות האקולוגיות בעיצובו של האמן ברנרדו שקולניק. בנוסף, הופעות של הבלט הישראלי, מירי מסיקה, נתן סלור ומארק אליהו. מופע הפתיחה ב-26 בספטמבר ב-21:00 עם שלומית אהרון ושלושת הטנורים.

 

 

מופעים על במה מרכזית

הבלט הישראלי – פניני מחול : קטעים נבחרים ממיטב יצירות המחול הקלאסי והניאו קלאסי. מ"דון קישוט" ועד "מפצח האגוזים". לצלילי הקלאסיקות של צ'יקובסקי, סן סן, ביזה, ליאונרד כהן ועד מתי כספי. מירי מסיקה ולהקתה "שוב על הבמה": מיטב הלהיטים והשירים האהובים מכל אלבומיה של מירי מסיקהבליווי להקתה.

 

סוכת התפוצות

סוכת התפוצות שעוצבה על ידי עליזה חיון אשכנזי. האמנית מעבירה את המסר של "שבת אחים גם יחד". מפגש עדות ושבטי ישראל, תרבות ופולקלור יהודי מכל קצוות העולם. בין ההופעות שיועלו בסוכה: מארק אליהו ונגנים במוזיקה שורשית עתיקה ופיוטים ממסורת יהודי מזרח אסיה, בשילוב כלי נגינה מיוחדים ובהם: קמנצ'ה, טאר, עוד וכלי הקשה. שלישית נדב מיכאלי - מוזיקת כלייזמר ממסורת יהודי מזרח אירופה. בנוסף, תוצג מזוודת האוצרות של יהודי אתיופיה, תוקם סוכה אתיופית, מספרי סיפורים ויערכו סדנאות באריגה מסורתית. 

 

סוכת הקיבוץ

סוכת הקיבוץ שעוצבה על ידי מירי בלבול עומדת בסימן 100 שנה לתנועה הקיבוצית. מסע נוסטלגי אל  ימי הגורן, הרפת וכובע הטמבל . בסוכה יתקיימו הופעות של: שרהלה שרון - מיטב שירי הקיבוצים מכל הזמנים."טעם של פעם" עם יורם רותם וחברים. זמרים ושחקנים מציגים בזמר, צליל, תנועה וסיפור מחרוזות של שירי תנועות הנוער, שירי הורה, ביכורים, הגבעטרוןומספרי ספורים.

 

סוכת ילדים

אחיעד שניר ורונית ירושלמי עיצבו את מתחם "סוכת הילדים" כמחווה לסופרת הילדים ואשת החינוך מיריק שניר. בסוכה יתקיימו הופעות תיאטרון ומוסיקה והפקה מוסיקלית בשילוב שירים וספורים של מיריק שניר, עם נתן סלור ואורית פלג. בנוסף, מספרי ספורים, סדנאות, פינות יצירה והפעלה לקטנים ולגדולים.

 

הסוכה הירוקה

"סוכה אקו" עוצבה על ידי האמן הרב תחומי ברנרדו שקולניק, בוגר האקדמיה לאמנות ברומא. היא מוארת בתאורה מיוחדת ומציעה לקהל מיצג אור של 10 הדיברות האקולוגיות בשלטי ניאון ממוחזרים מאוסף אמן. פעילות בסוכהבשילוב סדנת יצירה וצבע מחומרים ממוחזרים.

 

סוכת השלום

איריס אפק וראניה עקל עיצבו את סוכת השלום שמסמלת דו- קיום, שאיפה לשלום, קבלת השונה והמיוחד והמשותף בתרבות היהודית והערבית. בסוכה יתקיים מופע חגיגי של גלית גיאת והיבה בטחיש שיכלול את מיטב השירים מהקלאסיקה הערבית והישראלית. בנוסף, תיערך סדנת פסיפס על גבי סלעי ענק שתכלול ציטטות משירים בעברית ובערבית המבטאים שאיפה לשלום.

 

סוכת אירוח

סוכת האירוח מגלמת בתוכה את המסורת והאמנות עם סדנה לשזירת השרשרת הארוכה ביותר בעולם.

 

הפסטיבל יתקיים בימים שני-שלישי, בתאריכים 28-27 בספטמבר, בשעות 22:30-18:00. כניסה חופשית, מופע הפתיחה של שלומית אהרון ושלושת הטנורים במחיר 109 שקל במכירה מוקדמת. לפרטים: 03-9723001

|
|
|
|